Szampony koloryzuj±ce, szamponetki - pytania, problemy - w±tek zbiorczy - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-04-22, 20:46   #3391
201605021613
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 3 629
Dot.: 3 miesi±ce po szamponetce

Moja mama w m³odo¶ci zafarbowa³a w³osy, co¶ posz³o nie taki wysz³y jej ró¿nokolorowe pasma od zieleni, przez niebieski po fiolet.

Polecia³a do fryzjerki i ta poleci³a jej by my³a w³osy zwyczajnie szamponem i suszy³a je na s³oñcu, jak tylko wyschn±, znów myæ i znów suszyæ na s³oñcu. Mama zrobi³a tak kilka razy i kolor zszed³.

Mo¿esz tak spróbowaæ, ALE NA W£ASN¡ ODPOWIEDZIALNO¦Æ, bo nie wiem czy to nie zaszkodzi w³osom, choæ mo¿e lepsze to ni¿ farba.
201605021613 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-23, 13:34   #3392
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: 3 miesi±ce po szamponetce

to chyba nie jest najlepsza metoda, s³onko wysusza nie tylko tak, ¿e w³osy schn±, ale i odno¶ni stanu. przecie¿ wszêdzie ka¿± chroniæ w³osy przed d³ugim kontaktem ze s³oñcem.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 12:09   #3393
wernicola
Raczkowanie
 
Avatar wernicola
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 127
Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Nigdy nie farbowa³am w³osów, ale od czasu do czasu u¿ywa³am 20-dniowego szamponu koloryzuj±cego Palette. Kiedy¶ rozmawia³am z dziewczyn±, która uczy siê na fryzjerkê i powiedzia³a mi, ¿e takie szampony s± tak samo szkodliwe jak farby. Czy to prawda?
wernicola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 13:27   #3394
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Cytat:
Napisane przez wernicola Poka¿ wiadomo¶æ
Nigdy nie farbowa³am w³osów, ale od czasu do czasu u¿ywa³am 20-dniowego szamponu koloryzuj±cego Palette. Kiedy¶ rozmawia³am z dziewczyn±, która uczy siê na fryzjerkê i powiedzia³a mi, ¿e takie szampony s± tak samo szkodliwe jak farby. Czy to prawda?
Tak. Tutaj nazwa farba/szampon nie ma wiêkszego znaczenia. Normalnie jest utleniacz + sk³adnik o dzia³aniu analogicznym do amoniaku. No ale mo¿na napisaæ na pude³ku, ¿e jest "bez amoniaku" Oczywi¶cie po tych 20paru dniach kolor wcale nie znika.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 14:38   #3395
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Cytat:
Napisane przez wernicola Poka¿ wiadomo¶æ
Nigdy nie farbowa³am w³osów, ale od czasu do czasu u¿ywa³am 20-dniowego szamponu koloryzuj±cego Palette. Kiedy¶ rozmawia³am z dziewczyn±, która uczy siê na fryzjerkê i powiedzia³a mi, ¿e takie szampony s± tak samo szkodliwe jak farby. Czy to prawda?
Moim zdaniem s± o wieeeele mniej szkodliwe, w³a¶ciwie wcale nieszkodliwe
Fram jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-25, 16:47   #3396
nutusia16
Rozeznanie
 
Avatar nutusia16
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Brzesko
Wiadomo¶ci: 980
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Cytat:
Napisane przez Fram Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem s± o wieeeele mniej szkodliwe, w³a¶ciwie wcale nieszkodliwe
Zgadzam siê z Tob±
Ja te¿ uczêszczam na fryzjerstwo i s³ysza³am, ¿e szampony i farby dzia³aj± tak samo. Niestety nie w moim przypadku.
__________________
Mój blog: https://asia-muf.blogspot.com/
Mój Instagram: https://instagram.com/asiamuf/


Moja mi³o¶æ:
- kosmetyki kolorowe i o cudownych zapachach,
- modne ubrania pasuj±ce do mojego stylu,
- muzyka w klubowych brzmieniach.


Zapuszczam w³osy od 25.10.2012r.
nutusia16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 07:39   #3397
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomo¶ci: 3 029
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

a ja z kolei wolê farby... po szamponach mam bardziej sztywne i suche w³osy,no i wypadaj± zdecydowanie mocniej ni¿ po normalnych farbach nie wiem czemu
ally5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 10:36   #3398
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Cytat:
Napisane przez ally5 Poka¿ wiadomo¶æ
a ja z kolei wolê farby... po szamponach mam bardziej sztywne i suche w³osy,no i wypadaj± zdecydowanie mocniej ni¿ po normalnych farbach nie wiem czemu
mam to samo
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 15:20   #3399
alex1383
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
mam to samo
hej
mam mnie wiecej taki kolor w³osow tylko u mnie sa mega jasniutkie .chcia³abym troche przyciemnic
kobiety mam do was pytanie nigdy nie farbowa³am w³osów szamponem wiec chcia³am zapytac jak iefekt wyjdzie mi po szamponie joanny p³omienny rudy ????? prosze o porade
alex1383 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-26, 22:12   #3400
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak ³atwo!
Wiadomo¶ci: 1 514
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Cytat:
Napisane przez alex1383 Poka¿ wiadomo¶æ
hej
mam mnie wiecej taki kolor w³osow tylko u mnie sa mega jasniutkie .chcia³abym troche przyciemnic
kobiety mam do was pytanie nigdy nie farbowa³am w³osów szamponem wiec chcia³am zapytac jak iefekt wyjdzie mi po szamponie joanny p³omienny rudy ????? prosze o porade
To zalezy jaki ma oksydant, ale znajac Joannê to 9%, wiêc tylko odswierzy kolor bez jaki¶ szczególnych zmian w jasno¶æi.
Fuzukatsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-05, 11:52   #3401
alex1383
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Czy d³ugotrwa³y szampon koloryzacyjny niszczy w³osy?

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka¿ wiadomo¶æ
To zalezy jaki ma oksydant, ale znajac Joannê to 9%, wiêc tylko odswierzy kolor bez jaki¶ szczególnych zmian w jasno¶æi.
dziêki ja chcia³abym troszkê przyciemnic na takie
alex1383 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 07:55   #3402
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 077
Czy data wa¿no¶ci bardzo wp³ywa na szampony koloryzuj±ce?

Kupi³am szamponetkê z Marion'a. Odcieñ winna czerwieñ. Podczas nak³adania zauwa¿y³am na opakowaniu, ¿e jest przeterminowana... data wa¿no¶ci up³ynê³a 10.2012, no ale ju¿ po³owê na³o¿y³am wiec zostawi³am. Zmy³am jak pisa³o po 45 min.... i nie mam nic koloru, mam naturalnie br±zowe w³osy ze z³otymi odblaskami .... i nic mnie nie z³apa³o. Nie oczekiwa³am jakiej¶ zmiany koloru, no ale jednak powinno byc cokolwiek widaæ, jak±¶ ró¿nicê... ( robi³am ju¿ raz inny kolor i wychodzi³ lekko inny odcieñ) ale teraz po prostu nic.

Nie wiem co zrobiæ... Bo chcê trochê zmieniæ kolor potrzebujê zmiany po prostu

I nie wiem czy brak jakiegokolwiek efektu by³ spowodowany , ¿e by³a pó³ roku przeterminowana?? Czy po prostu akurat ten odcieñ mnie nie "chwyci³".. My¶licie, ¿e jak wczoraj to robi³am, to czy mogê dzisiaj spróbowaæ z inna?? ( pisze na opakowaniach ¿eby nie robiæ czê¶ciej ni¿ co 2 tyg, no ale ta w sumie mnie nie :chwyci³a")

Czy mo¿e zrobiæ tak± na bazie henny? ( bezpieczniejsza??)

Chcia³abym zmieniæ co¶ ale nie kosztem moich w³osów do po³owy pleców... tak¿e proszê o radê.
afrodytek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 08:12   #3403
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Czy data wa¿no¶ci bardzo wp³ywa na szampony koloryzuj±ce?

Taka "chemia" tak ³atwo jak np. nabia³ siê nie psuje, o ile taki szampon nie by³ nara¿ony na skrajne warunki, powinno byæ ok.

Na naturalnych w³osach, szczególnie g³adkich, w dobrej kondycji, takie szamponetki zwykle nie ³api± wcale.

Je¿eli chodzi o hennê, to mo¿esz spróbowaæ, ale co¶ takiego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...m-z-henny.html to zmywalny szampon koloryzuj±cy z dodatkiem henny jako sk³adnikiem pielêgnuj±cym a nie barwi±cym.

Zerknij sobie do tego w±tku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=622375 tu dziewczyny farbuj± "prawdziw±" henn±
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 10:00   #3404
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 077
Dot.: Czy data wa¿no¶ci bardzo wp³ywa na szampony koloryzuj±ce?

W³a¶nie o to chodzi, ¿e nie mam g³adkich w³osów ( chyba, ¿e na³o¿e callosa na godzinê, ale i tak nie jest to taka tafla jak u niektórych, nie lubie nawet tego efektu bo mam wra¿enie , ¿e mam przet³uszczone w³osy ;( ) moje w³osy s± raczej ¶rednio porowate.. i koñcówki trochê podniszczone, bia³e kropeczki na koñcu w³osa. dlatego nie wiem dlaczego kompletnie nic mnie nie chwyci³o

Nie chce spowodowaæ wypadania, i nie wiem czy jak np zastosujê drugi raz ale np z Joanny to czy to nie bêdzie za mocne
afrodytek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 11:02   #3405
alex1383
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Czy data wa¿no¶ci bardzo wp³ywa na szampony koloryzuj±ce?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Taka "chemia" tak ³atwo jak np. nabia³ siê nie psuje, o ile taki szampon nie by³ nara¿ony na skrajne warunki, powinno byæ ok.

Na naturalnych w³osach, szczególnie g³adkich, w dobrej kondycji, takie szamponetki zwykle nie ³api± wcale.

Je¿eli chodzi o hennê, to mo¿esz spróbowaæ, ale co¶ takiego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...m-z-henny.html to zmywalny szampon koloryzuj±cy z dodatkiem henny jako sk³adnikiem pielêgnuj±cym a nie barwi±cym.

Zerknij sobie do tego w±tku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=622375 tu dziewczyny farbuj± "prawdziw±" henn±
hej a czy henn± osi±gnê taki kolor http://i.pinger.pl/pgr60/d01ebe8d0022811c4e2d96c8 ????
alex1383 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 11:54   #3406
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Nie rozumiem tego potwoernego demonizowania farb. Nie rozumiem tego, ze ktos chce miec ciastko i zjesc ciastko: miec trwaly kolor nie uzywajac farby.

Sa farby i sa detergenty - taka prawda. Ja uzywam wylacznie fryzjerskich, na drogeryjne nawet nie spojrzalabym. Jak ktos chce miec duza zmiane koloru (z ciemnych na jasne czy na odrot), bez farby nie da rady.

Jak ktos chce uzyskac kolor najblizszy swojemu lub go poglebic, zwlaszcza lekko przyciemnic, nie ma obaw o zniszczenie. Wtedy bierze sie tonery, co miesza sie w woda utleniona 2 proc. Nie ma tam amoniaku, wlosy blyszcza sie bardziej niz przed tonowaniem, kolor jest zywszy i sie trzyma dlugo, choc stopniowo sie wyplukujac. Ni tworzy takich ostrych granic na linii odrostow.

Jak ktos ma wlosy zdrowe, grube lub normalne, przy odpowiedniej pielegnacji, masce raz na tydzien i ograniczeniu tapirowania/intensywnego prostowania/krecenia nawet nie zauwazy roznicy w strukturze wlosa na gorsze. Ja powiem, ze gdy tonowalam wlosy w odcieniach cienego brazu czy sredniego, wlosy staly sie bardziej podatne na ukladanie, wystarczyla kropla jedwabiu za cala stylizacje.

Mozna tez uzyc henny, ale wiadomo, paleta kolorow nie gwarantuje identycznosci koloru na wlosach z 'probnikiem'.

Ps. Ja obecnie farbuje wlosy farbami rozjasniajacymi i przy dobrej pielegnacji nie odczuwam wiekszego obciazenia chemia. Wlosy olejuje, nakladam maske 2 razy w tygodniu na kilka minut po myciu, do suszenia suszarka uzywam kremu ochronnego, co dodatkowo ma funkcje prostowania, wlosy tez nawilzam kwasem hialuronowym z Mazidel/Zrob sobie krem, w koncowki daje jedwab i jest cool. Nie mam rozdwojencow, a jestem w fazie zapuszczania i nie moge sobie pozwalac na czeste podcinanie.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-05-09 o 11:55
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 14:35   #3407
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

guacamole, jak zwykle masz racjê podpisujê siê obiema ³apkami pod ka¿dym s³owem.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 15:52   #3408
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Dzieki Queene
Moze nie zawsze mam racje, ale czasem zwyczajnie nie moge przejsc obojetnie, gdy sie mowi, ze farby niszcza i sa samym zlem. Gdyby tak bylo, powinny sie nazywac 'detergentem niszczacym wlosy', a nie 'farba'. Kazda zmiana we wlosach wymaga dostosowanej do nich pielegnacji. Moje 'chemiczne' wlosy zawsze byly ladniejsze od naturalnych..... bo farbowanie wymusilo na mnie konkretna pielegnacje. Wczesniej mialam przetluszczajace i 'lupiezowe' wlosy, obecnie mam czysciutkie, normalne, skora znormalizowana, a jedynie dlugosc wymaga natluszczenia i nawilzenia oraz pielegnacji koloru, a blond do najlatwiejszych nie nalezy. Olejowanie i wcierki ziolowe pieknie wyleczyly mnie z lupiezu i swedzenia skory

Zreszta, sama wiesz, w koncu buszujesz po watkach pielegnacyjnych )))
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 16:06   #3409
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alex1383 Poka¿ wiadomo¶æ
hej a czy henn± osi±gnê taki kolor http://i.pinger.pl/pgr60/d01ebe8d0022811c4e2d96c8 ????
Nie.

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
guacamole, jak zwykle masz racjê podpisujê siê obiema ³apkami pod ka¿dym s³owem.
Ja równie¿

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki Queene
Moze nie zawsze mam racje, ale czasem zwyczajnie nie moge przejsc obojetnie, gdy sie mowi, ze farby niszcza i sa samym zlem. Gdyby tak bylo, powinny sie nazywac 'detergentem niszczacym wlosy', a nie 'farba'. Kazda zmiana we wlosach wymaga dostosowanej do nich pielegnacji. Moje 'chemiczne' wlosy zawsze byly ladniejsze od naturalnych..... bo farbowanie wymusilo na mnie konkretna pielegnacje. Wczesniej mialam przetluszczajace i 'lupiezowe' wlosy, obecnie mam czysciutkie, normalne, skora znormalizowana, a jedynie dlugosc wymaga natluszczenia i nawilzenia oraz pielegnacji koloru, a blond do najlatwiejszych nie nalezy. Olejowanie i wcierki ziolowe pieknie wyleczyly mnie z lupiezu i swedzenia skory

Zreszta, sama wiesz, w koncu buszujesz po watkach pielegnacyjnych )))
A ja trochê z innej strony: niskoporowate, ale rzadkie i cienkie po farbowaniu czêsto zyskuj±, staj± siê bardziej odbite u nasady, l¿ejsze, lepiej siê uk³adaj±. Przynajmniej u mnie tak by³o
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 16:21   #3410
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
Nie.

A ja trochê z innej strony: niskoporowate, ale rzadkie i cienkie po farbowaniu czêsto zyskuj±, staj± siê bardziej odbite u nasady, l¿ejsze, lepiej siê uk³adaj±. Przynajmniej u mnie tak by³o
No wlasnie . Farbowanie, choc nie bez wad, ale jednak poprawia 'ukladalnosc' wlosow i zwalcza przyskalpowy oklap Jak farbowanie 6 proc woda maks to i zniszczenia nie ma, a zyskac mozna sporo.
Ja mam wlasnie naturalnie baaaardzo sliskie wlosy - czyli te niskoporowate, i one 'pieknie' mi klaply jeszcze tego samego dnia po umyciu.
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 16:32   #3411
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
No wlasnie . Farbowanie, choc nie bez wad, ale jednak poprawia 'ukladalnosc' wlosow i zwalcza przyskalpowy oklap Jak farbowanie 6 proc woda maks to i zniszczenia nie ma, a zyskac mozna sporo.
Ja mam wlasnie naturalnie baaaardzo sliskie wlosy - czyli te niskoporowate, i one 'pieknie' mi klaply jeszcze tego samego dnia po umyciu.
Na wiza¿u jest kult niskoporowatych, nawet je¶li to oklapusy

Ja te¿ nie wierzê po prostu, ¿e zwyczajne farbowanie (dobr± farb±) zniszczy w³osy, pomijam rozja¶nianie o kilka poziomów, bo to jednak ¶cieñcza w³os.
Takie zwyczajne farbowanie wygl±da mniej wiêcej tak
-³uski siê rozchylaj± pod wp³ywem amoniaku
-wnikaj± barwniki, ale te¿ dobre sk³adniki zawarte w farbie, które normalnie nie maj± szansy dzia³aæ
-w³osy zakwaszamy mask±/od¿ywk± i g³adko¶æ przywrócona.

Jak siê robi tylko odrosty, a d³ugo¶æ od¶wie¿a co jaki¶ czas, to zmiana o poziom czy dwa szkód nie wyrz±dzi
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-09, 17:32   #3412
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

prawda, jestem ju¿ uzale¿niona od tego portalu nikt nie ma zawsze racji, ale z t± wypowiedzi± zdecydowaaanie siê zgadzam
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-10, 22:06   #3413
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomo¶ci: 312
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
Nie rozumiem tego potwoernego demonizowania farb. Nie rozumiem tego, ze ktos chce miec ciastko i zjesc ciastko: miec trwaly kolor nie uzywajac farby.

Sa farby i sa detergenty - taka prawda. Ja uzywam wylacznie fryzjerskich, na drogeryjne nawet nie spojrzalabym. Jak ktos chce miec duza zmiane koloru (z ciemnych na jasne czy na odrot), bez farby nie da rady.

Jak ktos chce uzyskac kolor najblizszy swojemu lub go poglebic, zwlaszcza lekko przyciemnic, nie ma obaw o zniszczenie. Wtedy bierze sie tonery, co miesza sie w woda utleniona 2 proc. Nie ma tam amoniaku, wlosy blyszcza sie bardziej niz przed tonowaniem, kolor jest zywszy i sie trzyma dlugo, choc stopniowo sie wyplukujac. Ni tworzy takich ostrych granic na linii odrostow.

Jak ktos ma wlosy zdrowe, grube lub normalne, przy odpowiedniej pielegnacji, masce raz na tydzien i ograniczeniu tapirowania/intensywnego prostowania/krecenia nawet nie zauwazy roznicy w strukturze wlosa na gorsze. Ja powiem, ze gdy tonowalam wlosy w odcieniach cienego brazu czy sredniego, wlosy staly sie bardziej podatne na ukladanie, wystarczyla kropla jedwabiu za cala stylizacje.

Mozna tez uzyc henny, ale wiadomo, paleta kolorow nie gwarantuje identycznosci koloru na wlosach z 'probnikiem'.

Ps. Ja obecnie farbuje wlosy farbami rozjasniajacymi i przy dobrej pielegnacji nie odczuwam wiekszego obciazenia chemia. Wlosy olejuje, nakladam maske 2 razy w tygodniu na kilka minut po myciu, do suszenia suszarka uzywam kremu ochronnego, co dodatkowo ma funkcje prostowania, wlosy tez nawilzam kwasem hialuronowym z Mazidel/Zrob sobie krem, w koncowki daje jedwab i jest cool. Nie mam rozdwojencow, a jestem w fazie zapuszczania i nie moge sobie pozwalac na czeste podcinanie.
no w³a¶nie, i ja chcia³am podzieliæ siê tak± refleksj± po trosze zgodn± z tym co piszesz,
otó¿ ja ze wzglêdu na alergiê przez d³ugie lata u¿ywa³am szamponetek, niby ³agodniejsze od farb ale... ale trzeba ich u¿ywaæ czêsto, na moich odrostach co 3-4 dni i przez to mimo intensywnej pielêgnacji moje w³osy by³y wiecznie suche, a kole¿anki, które farbuj± dobrymi farbami z za³±czonymi od¿ywkami, bogatymi sk³adowo w olejki i inne cuda maj± b³yszcz±ce, zdrowo wygl±daj±ce w³osy...
u mnie dopiero henna poprawi³a kondycjê w³osów, no ale ja jestem z natury brunetk±, u blondynek to raczej henna siê nie sprawdzi je¶li chc± blondów

gdyby nie ta cholerka alergia, to ja bym tylko z farbami szala³a, oj szala³a

Edytowane przez luboczka
Czas edycji: 2013-05-10 o 22:08
luboczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-11, 12:44   #3414
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

No wlasnie, tak jest z tymi szamponetkami uzywanymi regularnie. One maja w skladzie SLS i jak ktos unikaka mocnych detergentow, niestety -wtopa.
Farby tez maja SLS i inne paskudztwa, ale kladzie sie je raz w miesiacu i nie na cale wlosy, a na odrosty z malym przeciagnieciem. ta chemia pomaga wlasnie wszelkim olejom/proteinom/nawilazaczom wejsc w strukture wlosa i potem mamy piekny polysk Ktory warto pielegnowac delikatnymi szamponami, co nie zdzieraja pylu, tluszczu i miejskiego brudu wraz z wlosem.
Tak, niestety, jak jestes uczulona to nie ma co sie ludzic Dobrze, ze masz henne Na tonery tez jestes wrazliwa, Luboczka? Colour Touch uzywalam cale wieki, a mialam wrazliwa skore i jakos mi nie dodawal cierpienia. Nie wiem, kazdy inaczej odczuwa dyskomfort i alergie, dla mnie byla to zdecydowanie lagodna mieszanka.


Truskawkowa, trudno sie z Toba nie zgodzic. Tez lubie ladne, zdrowe i lejace wlosy, ale.... odbite u nasady, zadnego oklapu gimnazjalnego. I jesli mialabym wybrac miedzy plaskimi wlosami Hinduski a Big Hair - z festiwalu country, wybralabym chyba to drugie tyle, ze z mniejsza iloscia lakieru i mniejszym tapirem na czubku. Prawda, Dolly Parton i Nashville nie w moim guscie, ale wychodze z zalozenia, ze wlosy maja nas zdobic i nam sluzyc, a nie my mamy poddawac cale swoje zycie wlosom i wygladac jak..... rekordzistki z ksiegi Guinessa .

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-05-11 o 12:45
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-11, 15:19   #3415
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 1 574
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Mo¿e k³ad³a ktora¶ z Was szamponetkê czerwon± na rozja¶niane w³osy? Kusi mnie i nie wiem, czy w razie czego pozbêdê siê czerwieni bez wiêkszych zniszczeñ...
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-11, 18:34   #3416
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Propo tych ca³ych szamponetek... Teoretycznie to powinno byæ co¶ powlekaj±cego w³os z zewn±trz, zupe³nie nieszkodliwego i w 100% nietrwa³ego. Zerknê³am sobie niedawno na sk³ady kilku szamponetek, nie s± takie zupe³nie fajne....

W klasycznych farbach jest amoniak, czasem jeszcze jego pochodne. W tych niby bezamoniakowych typu Casting s± pochodne amoniaku. Dzia³anie jest podobne: rozchylone zostaj± ³uski w³osa, aby barwnik móg³ wnikn±æ.

Szamponetki typu do kilku zmyæ bez pochodnych amoniaku ma Venita i Delia
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-saszetce.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...oryzujacy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oryzujacy.html

Marion, Palette, Verona, Joanna z tego co widzia³am maja typowe sk³adniki rozchylaj±ce ³uskê na bazie pochodnych amoniaku np. ethanolamine. To mo¿e byæ jeden z powodów nieca³kowitego zmywania siê koloru i w³osów w gorszej kondycji. Szczególnie tyczy siê to w³osów podniszczonych wcze¶niej farbowanych. Ja bym uwa¿a³a z szamponami, a ju¿ na pewno z rudymi/czerwonymi na rozja¶niony blond, mo¿e siê nie spraæ w ogóle
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-11, 18:45   #3417
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 1 574
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Chyba tylko walnê na kosmyk pod spodem i zobacze jak siê zachowa
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-11, 19:23   #3418
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

No wlasnie, te szampony maja w sobie cos wzerajacego sie i nie ma co myslec, ze sa lagodne, eco itd. A mysle, ze sa jeszcze gorsze od farb, bo czlowiekowi sie wydaje, ze to czysta lagodnosc, a uzywanie tego regularnie tylko wysusza i czesto odbarwia wlosy na stale. To jaj juz wole toner czy farbe, przynajmniej sie utrzyma jakis miesiac dwa, i bez oszukiwania sie.

Lady, widze, ze tez probujesz wyciagnac wlosy na dlugosc . Ja tez. 3 lata prob zapuszczania z krotkiego boba i.... jedna wielka porazka, bo chcac wyrownac koncowki, caly czas fryzjerzy robia dziury, znowu jakies wciecia po drugiej stronie i... walcze o kucyk, z ktorego nie wylaza kosmyki. Pal licho, ze kucyk bedzie postrzepiony i zygzakowaty .
Poki co kupilam sobie przezroczyste malutkie gumeczki, ktorymi zbieram 3 kucyki, a potem je zbieram taka spinka-motylkiem zebatka, ze nic mi nie wylazi. Ale miesiac- dwa bede musiala sie tak ponosic, jesli nie klikne w 'doczepki' - wszystko po to, by wlosy wyprowadzic na dlugosc do karku, gdy to sama juz sobie je moge rowniutko przyciac w boba Historia wlosowa niczym thriller.
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-12, 18:58   #3419
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomo¶ci: 312
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
No wlasnie, tak jest z tymi szamponetkami uzywanymi regularnie. One maja w skladzie SLS i jak ktos unikaka mocnych detergentow, niestety -wtopa.
Farby tez maja SLS i inne paskudztwa, ale kladzie sie je raz w miesiacu i nie na cale wlosy, a na odrosty z malym przeciagnieciem. ta chemia pomaga wlasnie wszelkim olejom/proteinom/nawilazaczom wejsc w strukture wlosa i potem mamy piekny polysk Ktory warto pielegnowac delikatnymi szamponami, co nie zdzieraja pylu, tluszczu i miejskiego brudu wraz z wlosem.
Tak, niestety, jak jestes uczulona to nie ma co sie ludzic Dobrze, ze masz henne Na tonery tez jestes wrazliwa, Luboczka? Colour Touch uzywalam cale wieki, a mialam wrazliwa skore i jakos mi nie dodawal cierpienia. Nie wiem, kazdy inaczej odczuwa dyskomfort i alergie, dla mnie byla to zdecydowanie lagodna mieszanka.


Truskawkowa, trudno sie z Toba nie zgodzic. Tez lubie ladne, zdrowe i lejace wlosy, ale.... odbite u nasady, zadnego oklapu gimnazjalnego. I jesli mialabym wybrac miedzy plaskimi wlosami Hinduski a Big Hair - z festiwalu country, wybralabym chyba to drugie tyle, ze z mniejsza iloscia lakieru i mniejszym tapirem na czubku. Prawda, Dolly Parton i Nashville nie w moim guscie, ale wychodze z zalozenia, ze wlosy maja nas zdobic i nam sluzyc, a nie my mamy poddawac cale swoje zycie wlosom i wygladac jak..... rekordzistki z ksiegi Guinessa .
guacamole, wstyd siê przyznaæ, nie próbowa³am
a na siwusy nadaje siê?
luboczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-12, 19:17   #3420
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 1 574
Dot.: Szampony koloryzuj±ce - pytania, problemy - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka¿ wiadomo¶æ
No wlasnie, te szampony maja w sobie cos wzerajacego sie i nie ma co myslec, ze sa lagodne, eco itd. A mysle, ze sa jeszcze gorsze od farb, bo czlowiekowi sie wydaje, ze to czysta lagodnosc, a uzywanie tego regularnie tylko wysusza i czesto odbarwia wlosy na stale. To jaj juz wole toner czy farbe, przynajmniej sie utrzyma jakis miesiac dwa, i bez oszukiwania sie.

Lady, widze, ze tez probujesz wyciagnac wlosy na dlugosc . Ja tez. 3 lata prob zapuszczania z krotkiego boba i.... jedna wielka porazka, bo chcac wyrownac koncowki, caly czas fryzjerzy robia dziury, znowu jakies wciecia po drugiej stronie i... walcze o kucyk, z ktorego nie wylaza kosmyki. Pal licho, ze kucyk bedzie postrzepiony i zygzakowaty .
Poki co kupilam sobie przezroczyste malutkie gumeczki, ktorymi zbieram 3 kucyki, a potem je zbieram taka spinka-motylkiem zebatka, ze nic mi nie wylazi. Ale miesiac- dwa bede musiala sie tak ponosic, jesli nie klikne w 'doczepki' - wszystko po to, by wlosy wyprowadzic na dlugosc do karku, gdy to sama juz sobie je moge rowniutko przyciac w boba Historia wlosowa niczym thriller.
Walczê o to od lat. Kiedy¶ mia³am w³osy do pasa, w dodatku grube i mocne. Fryzjerka mi wtedy powiedzia³a, ¿e nigdy nie widzia³a tak zdrowych w³osow... No ale zaczê³o siê prostowanie, a po¼niej rozja¶nianie. I w efekcie mam w³osy do po³owy plecow od dwoch lat.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-09-24 12:33:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.