Delia, No.1, Szampon koloryzujący

Delia, No.1, Szampon koloryzujący

To idealny produkt dla kobiet, które w prosty i szybki sposób chcą zmienić kolor włosów lub odświeżyć ich barwę. Jego formuła nie zawiera amoniaku ani utleniaczy dzięki temu jest bezpieczny i wyjątkowo łagodny dla skóry głowy. Kompozycja odpowiednio dobranych roślinnych składników odżywczych i ekstraktów z kory drzewa chinowego, nasturcji, rumianku, morszczynu i miodu, chroni i pielęgnuje delikatną strukturę włosa, nawilża skórę głowy, stymuluje cebulki włosowe i efektywnie zwalcza ich wypadanie. Delikatna, kremowa konsystencja sprawia, że szampon łatwo się nakłada i rozprowadza oraz nie spływa z włosów.

"Delia jest najlepsza"

Od kiedy jakiś czas temu zrezygnowałam z farbowania włosów na rzecz nakładania co 2 tygodnie szamponetek, wypróbowałam ich kilka rodzajów. Mogę powtórzyć hasło, jakim Delia promuje się w Rzgowie, czyli mieście, w którym znajduje się firma - "Delia jest najlepsza", przynajmniej jeśli chodzi o szamponetkę. Jedyne, co mogę jej zarzucić, to fakt, iż połysk nie jest tak mocny, jakiego oczekiwałam, choć można go łatwo podbić serum nabłyszczającym czy płukanką z cysteiną. Nie to jest najważniejsze. Teraz mogę powiedzieć, po przygodzie z szamponetką Joanny, że najważniejsze jest to, iż Delia doskonale pokrywa mi włosy. Mam spory niefarbowany odrost i szamponetką trudno to pokryć, Delia kryje idealnie, mam włosy równiutko pokryte jak po farbowaniu u fryzjera farbą. To najistotniejsze. Poza tym słabo się zmywa, na 2 tygodnie wystarcza mi idealnie. Co prawda staram się myć włosy co 3 dni, ale inne zmywały mi się znacznie nawet już po pierwszym myciu, tu tego nie ma. Bardzo podoba mi się też efekt, jaki daje na moich włosach. Są bardzo puszyste, ale nie napuszone, dosłownie jak po jakimś kosmetyku na objętość. Poza tym wydają się bardzo zdrowe i mięsiste. Po kolejnych myciach efekt objętości i mięsistości jest nadal, ale włosy są trochę przesuszone, uważam jednak, że jest to normalne. Tragedii nie ma, radzi sobie z tym zwykła odżywka i nie jest to żadne zniszczenie. Nie czuję też żadnego dyskomfortu podczas nakładania. Jest płynna, ale wolę taką niż bardziej gęstą, gdyż łatwiej jest dotrzeć do wszystkich miejsc. Mimo rzadkości, nie spłynęła mi nigdy nigdzie :P Jest jej bardzo dużo w opakowaniu, mimo iż zapuszczam włosy, na pewno jeszcze przez długi czas jedno będzie mi wystarczać. Do tego dochodzi bardzo przyjemny zapach - po zmyciu włosy pachną bardzo mocno i przez długi czas. Jest to bardzo ładna woń z jakby nutą mięty - do złudzenia przypomina mi balsam antycellulitowy z Eveline w takim dużym morskim opakowaniu, którego kiedyś używałam.
Dla mnie jest to najlepsza szamponetka. Używałam jej już kilka razy i chciałabym używać tylko jej, niestety, mam ogromne problemy ze znalezieniem jej. Coś obiło mi się o uszy jakoby firma wycofywała swoje produkty ze sklepów, mam nadzieję, że to nieprawda, ale faktem jest, że u siebie nie mogę jej nigdzie znaleźć. Odwiedzę jeszcze jeden sklep i jeśli jej nie będzie, będę zamawiać z internetu mimo że będzie to sporo kosztować, ale dla mnie jest to najlepszy produkt.
Dodam jeszcze coś o kolorze. Używam brązowej czerni. Po pierwszym razie byłam trochę wkurzona, bo kolor był z wyraźnym czerwonawym odcieniem, a ja bardzo tego nie lubię. Potem jednak jakby kolor nabrał głębi jak henna, a po kolejnym farbowaniu był to kolor doskonały - bardzo ciemny, głęboki, przepiękny brąz, taki jak chciałam. Doskonały efekt, zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i jakość włosów.

Używam tego produktu od: użyłam kilku saszetek
Ilość zużytych opakowań: 3 albo 4

jak na szamponetkę w miarę ok, ale nie liczcie na cuda

Ocenia szatynka "farbująca" na ciemny brąz
\\nPlusy:
\\n*cena,
\\n*dostępność,
\\n*kolor nawet fajny.
\\nMinusy:
\\n*ciężko domyć wannę i twarz,
\\n*nawet po paru myciach włosy nadal mocno brudzą ręcznik,
\\n* na dworze włosy leciutko fioletowe
\\nDodam jeszcze, że niedawno użyłam Marionu kawowy brąz- włosy wyszły okropne- nie polecam nikomu tej szamponetki.

Używam tego produktu od: rok temu
Ilość zużytych opakowań: 3 saszetki

Oceniam na plus

Szamponetka Ciemny Blond
Ładnie,równo i naturalnie przyciemnia moje jasne blond włosy.J est wydajna. 1 saszetka starcza na moje dość długie włosy. Minusem jest szybka zmywalność...za szybka...

Ilość zużytych opakowań: 8 opakowań

Jedna wielka pomyłka

W liceum sporo eksperymentowałam z kolorem włosów. Kiedy przetestowałam już większość możliwych odcieni brązu, naszła mnie ochota, by zobaczyć siebie w czerni. W ręce wpadła mi saszetka z Delii, a niezbyt wysoka cena ostatecznie przekonała do zakupu. Podczas koloryzacji wrażenia były raczej przeciętne- bez rewelacji, ale też bez większych zastrzeżeń. Kosmetyk nakładał się całkiem przyzwoicie, skóra nie szczypała, zapach dał się znieść, na pianę nie trzeba było długo czekać.
Efekt po wysuszeniu włosów był jednak poniżej oczekiwań- zamiast czerni otrzymałam matowy brunatny, który na końcówkach wypłukał się do zielonkawego odcieniu w stylu wypisanego czarnego mazaka. Dodam, że nie ma mowy o złym doborze koloru- miałam wtedy wystarczająco ciemny brąz, by potraktować go jako dobry podkład do czarnego.
Kondycja włosów po użyciu tego specyfiku znacznie się pogorszyła- straciły połysk, stały się łamliwe i słabe. Uratowała je dopiero... kolejna szamponetka innej firmy.
PLUSY:
+Cena
+Dość przyjemna aplikacja
MINUSY:
-Bezlitośnie niszczy włosy
-Kolor zupełnie nie odpowiada zapewnieniom producenta
-Wypłukuje się do okropnych odcieni.
Nikomu nie życzę otrzymania efektu, jaki zafundował mi producent tej szamponetki.

Używam tego produktu od: Jednorazowe użycie
Ilość zużytych opakowań: 1 saszetka

W porządku

Używałam szamponu w kolorze rudym. Jest bardzo tani, łatwo się nakłada i przyjemnie pachnie. Utrzymuje się dłużej niż szamponetka Cameleo tej samej firmy (tamta wypłukała się po dwóch myciach włosów), ale nie wiem, czy to zasługa produktu, czy po prostu chodzi o odcień szamponu (z Cameleo próbowałam tylko brązu, z No. 1 tylko rudego). Myślę, że kupię ponownie, kiedy znowu najdzie mnie na rudości i będę chciała odświeżyć kolor trwałej farby.

W porządku

Kolor rudy

W porządku, jeśli chce się zmienić kolor włosów na dwa mycia. Bo po tym czasie kolor mocno się zmywa, zostaje tylko rudy połysk.

Poza tym mało wydajna, na gęste włosy do ramion ledwo mi wystarczają 2 opakowania.

Ilość zużytych opakowań: około sześciu

Najlepsza szamponetka

Zawsze ładnie kryje mi kolor. Mam rude włosy, szamponetki użwam i do odświeżenia tego koloru i na tydzień pt. "mam chęć być brunetką". Ładnie, równomiernie kryje, robiąc ładny kolor. Trzyma się około tydzień + na moich włosach wymywa się również ładnie. Polecam;)

Używam tego produktu od: długiego czasu
Ilość zużytych opakowań: ok. 30

niestety nie

szampon koloryzujący - dla odświeżenia koloru między nakładaniem trwałe farby.

plusy:
- cena
- dość naturalny kolor
- dostępność

MINUSY:
- w ogóle się nie pieni!
- strasznie spływa z włosów, ma wodną konsystencję, ciągle trzeba się wycierać i pilnować żeby szampon nie skapywał na twarz i ciało
- nie jest wydajny (średniej długości włosy, a ledwo mi starczyło)
- nierównomiernie pokrywa włosy i pewnych partii w ogóle nie chwyta
- zmywa się szybciej niż powinien, po dwóch myciach nie ma już śladu
- mała gama kolorystyczna

nietrafiony pomysł i nie polecam.

Używam tego produktu od: kwietnia
Ilość zużytych opakowań: dwa

Dobry na próbę

Szamponetka otrzymała 4 i pół gwiazdki, bo bardzo dobrze "spisała się" w swojej roli i właściwie nie mam na co narzekać. Jednakże nie jest to do końca mój typ.
Użyłam bodajże ciemnego brązu na średnim brązie - kolor wyszedł ładny, intensywny, włosy po pierwszym myciu były niewiarygodnie lśniące i wszyscy prawili mi komplementy :D
Problem w tym, że niedokładnie pokrył włosy - u nasady wyszło ciemniej, reszta była jaśniejsza, mimo że dokładnie rozprowadziłam szamponetkę, pasmo po paśmie. Nie rzucało się to na szczęście w oczy:)
Po drugim myciu zaś kolorek przypominał mój wyjściowy, z jedną rożnicą - skalp nadal był ciemnobrązowy, piękny i błyszczący, a reszta - nijako brązowa, już nie lśniąca, po prostu zwyczajna. Po trzecim myciu nie zostało nic, no ale szamponetka to szamponetka.
Ogólem dobra na próbę, chęć poeksperymentowania; nie zniszczyła wlosow, ale też ich nie odżywiła. Kolor wyszedł ładny i soczysty i szapon nadaje się do użycia przed wielkim wyjściem, gdy zależy nam na maksymalnym wrażeniu - inaczej nie warto.

Używam tego produktu od: Tylko raz
Ilość zużytych opakowań: Jedno

idealny

Kupiłam kolor ciemny blond, który na opakowaniu nie wyglądał za ciekawie, ale gdy po nałożeniu szamponu, splukaniu i wysuszeniu włosów wprost nie mogłam uwierzyć,że w końcu mam idealny blond.Moje włosy były koloru jasny blond,a teraz mają śliczny naturalny odcień blondu.Szkoda,żejest to tylko szampon, który się po kilku myciach wypłuka.

raczej załamałam się

Zrobiłam sobie przed chwilą z 2 sztuk - brąz. Wczesniej mialam wyplowiałą czerwień ,ktora mi sie po prostu znudzila i chcialam wrocic do swojego.
Jestem raczej załamana z efektu. Wszedzie przebijaja mi czerwone pasma. Nie ma opcji by nagle nie bylo gdzies dociagniete z braku szamponu. Masowałam skore i wlosy jakies 20min aby miec pewnosc ze wszedzie bedzie pokryte.
Zatkalo mnie jak zobaczylam ile wlosow jest w sitku od wanny.
Zapchałam całe sitko i jeszcze poprzyklejaly sie peki wlosow do scianek wanny i weża prysznicowego. Mnie wypada kolo 10sztuk wlosow podczas zwyklego mycia, a dzis teraz wypadlo mi wiecej niz przez caly miesiac. Juz teraz w swietle sztucznym widze ze wylażą mi jakies rude ,czerwone a w niektorych miejscach nawet czarne wlosy. O ile lejąca konsystencja typu sos mi nie przeszkadza, sam zapach jest przyjemny to efekt mnie zabił szczególnie zapchanej wanny.

Używam tego produktu od: kiedys użyłam kilka farb byly bardzo dobre a teraz 2 szamponetki brąz
Ilość zużytych opakowań: 2szamponetki brąz

kiepski

Mam włosy rozjaśnione do dość jasnego blondu i raz na jakiś czas traktuje je szamponetką, żeby nie wpadały w żółty odcień.
Z braku wypróbowanych z Marion wzięłam Delię - niestety.

- konsystencja tragiczna, praktycznie jak woda - nie da się tego w ogóle sensownie na włosy nałożyć
- po 40 min efekt praktycznie żaden

Kompletna porażka, następnym razem zrobie zapas Marion :/