Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-21, 09:37   #1891
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, obiło mi się o oczy na forum stwierdzenie, że gdzieś, kiedyś, w odległej galaktyce... była lista?tabelka? z olejkami eterycznymi i ich zastosowaniem, która po "rewolucji" zniknęła i...
no właśnie, została przywrócona? Można gdzieś popatrzeć, czy zaginęła w pomrokach dziejów???

Aha, od razu mówię, że tabelkę jak który ogólnie działa, znalazła... i to nie jedną Bardziej chodzi mi o informację jak działają na skórę, szczególnie twarzy I z ciekawości... wiecie może czy istnieje taka tabela opisująca również "normalne" oleje? A jeśli nie, to może by taka na forumie stworzyć
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-01-21 o 09:40
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:15   #1892
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Tabelka z zastosowanie m olejków eterycznych na pewno jest na ulotkach w opakowaniach do olejków eterycznych.

Popieram stworzenie tabelki/listy, z zastosowaniem olejków
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:46   #1893
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

mam pytanie o
Emu Oil
używała któraś? z opisu wynika,że zastosowanie wszechstronne,a jak z efektami?
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 19:04   #1894
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja mam pytanie o olejki do ciała. W sklepacj widzę super pachnące olejki do ciała - na poczatku to zwłaszcza w skłądzie olej ze słodkich migdałów, z winogron. Chciałąbym zrobić sama taki olejek, zależy mi też aby to była oliwka dla dziecka - jak widze oliwki dla dziecka z olejem mineralnym to chyba jest trochę nie w porządku (np. johnson). Nie jest on zbyt zdrowy z tego co czytałam.

http://www.thesanctuary.co.uk/massag...il-details.htm

Jeszcze mam pytanie - czy można do takiego oplejku dodac np. jakis olejek eteryczny (1 kropelke) - jezeli to ma byc olejek dla noworodka ? Na przyklad po 1 m-cu życia ?
No i czy można dziecko smarować olejkiem kokosowym, oliwa z oliwek lub olejkiem z winogron. Bo naczytałam się o tej parafinei i mi się odechciało tego używać.



Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2011-01-23 o 19:38
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 21:16   #1895
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
mam pytanie o
Emu Oil
używała któraś? z opisu wynika,że zastosowanie wszechstronne,a jak z efektami?
Miałam Emu z Lure Beauty ,teraz mam z Blusche i bardzo lubię ,raczej nie używam samodzielnie tylko dodaje do kremów ,serów a nawet do olejków do włosów i jak przesadzałam z kwasami to zawsze ratował mi cerę
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 15:45   #1896
tintalle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: never never land
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie!
czytam to forum już od dawna, pod wpływem tego, co piszecie ja również postanowiłam przestawić się na naturalne kosmetyki, z nadzieją, że uda mi się wreszcie zrobić porządek z cerą.

Skóra na mojej twarzy jest mieszana, mocno prztłuszczająca się w strefie T, bardzo zanieczyszczona, skłonna do zapychania, z dużą ilością zaskórników i pryszczami dodatkowo potrzebuje silnego nawilżania. Mam też sporo śladów po wypryskach.

Póki co, mam zamiar (przy najbliższym przypływie gotówki ) zrobić małe zamówienie na BU:
  1. Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem
  2. Hydrolat oczarowy
  3. Maseczka wulkaniczna z NEEM
  4. Olej tamanu
  5. Olejek myjący
  6. Peeling bursztynowy
  7. Puder bambusowy (jedwab + owies)
  8. Tonik z kwasami AHA/BHA 10%
  9. Serum AZELO-oliwkowe
Co Wy na to? Macie może jakieś lepsze propozycje? Trochę poczytałam o tych cudach tu na forum i na BU, ale jak widzę, ile wiecie, otwieram szeroko oczy z podziwu
Pozdrawiam!
tintalle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 16:17   #1897
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez tintalle Pokaż wiadomość
Witajcie!
czytam to forum już od dawna, pod wpływem tego, co piszecie ja również postanowiłam przestawić się na naturalne kosmetyki, z nadzieją, że uda mi się wreszcie zrobić porządek z cerą.

Skóra na mojej twarzy jest mieszana, mocno prztłuszczająca się w strefie T, bardzo zanieczyszczona, skłonna do zapychania, z dużą ilością zaskórników i pryszczami dodatkowo potrzebuje silnego nawilżania. Mam też sporo śladów po wypryskach.

Póki co, mam zamiar (przy najbliższym przypływie gotówki ) zrobić małe zamówienie na BU:
  1. Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem
  2. Hydrolat oczarowy
  3. Maseczka wulkaniczna z NEEM
  4. Olej tamanu
  5. Olejek myjący
  6. Peeling bursztynowy
  7. Puder bambusowy (jedwab + owies)
  8. Tonik z kwasami AHA/BHA 10%
  9. Serum AZELO-oliwkowe
Co Wy na to? Macie może jakieś lepsze propozycje? Trochę poczytałam o tych cudach tu na forum i na BU, ale jak widzę, ile wiecie, otwieram szeroko oczy z podziwu
Pozdrawiam!
moze na przebarwienia serum lemon
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 22:06   #1898
tintalle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: never never land
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
moze na przebarwienia serum lemon
wg opisu z BU, serum oliwkowe równiez "działa" na przebarwienia, w ogóle dla mnie-"laiczki" wydają się mieć dość podobne działanie... Może pokusiłaby się o opinię osoba, która używała obu i doradzi, które byłoby lepsze dla mnie? Pięknie proszę
tintalle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 09:19   #1899
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, szybkie pytanie
Kupiłam olejek myjący z ZSK migdał-pachnotka i niestety nie pachnie...eee... bardzo nie pachnie...

Jakiego olejku eterycznego mogę do niego dodać? Chciałabym, żeby pachniało i oczyszczającą na twarz zadziałało, a przy tym nie wyżarło I od razu mówię, że niestety Ylang-Ylang jest dla mnie zapachem nie do zniesienia...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 12:16   #1900
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zapomniałam zakręcić oleju z nasion malin z dodatkiem wit. C i oleju z zielonej herbaty!!! Wietrzyły się cały dzień w lodówce Mam nadzieję, że się "nie wywietrzyły" za bardzo.
Jak ja mogłam ich nie dokręcić
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 19:06   #1901
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: olej z kocanki? czy kogos uczulil?

Niezamienna - masz frakcję sojową z Naturalisa może? szykuję się do pierwszego zamówienia i nic mi nie mówi to 5g - malusio to czy całkiem sporo?Bo nie wiem czy od razu kupować 10?
Żeby nie było OT Zamawiam pierwszy raz olej z czarnej porzeczki, już mi ślinka cieknie
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 20:25   #1902
le illjah
Wtajemniczenie
 
Avatar le illjah
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 957
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

mam pytanie do speców: czy olej zimno tłoczony to to samo co nierafinowany? czy to dwa zupełnie niezależne od siebie procesy?
__________________

perfumy na wymianę
klik
le illjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 17:15   #1903
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez tintalle Pokaż wiadomość
Witajcie!
czytam to forum już od dawna, pod wpływem tego, co piszecie ja również postanowiłam przestawić się na naturalne kosmetyki, z nadzieją, że uda mi się wreszcie zrobić porządek z cerą.

Skóra na mojej twarzy jest mieszana, mocno prztłuszczająca się w strefie T, bardzo zanieczyszczona, skłonna do zapychania, z dużą ilością zaskórników i pryszczami dodatkowo potrzebuje silnego nawilżania. Mam też sporo śladów po wypryskach.

Póki co, mam zamiar (przy najbliższym przypływie gotówki ) zrobić małe zamówienie na BU:
  1. Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem
  2. Hydrolat oczarowy
  3. Maseczka wulkaniczna z NEEM
  4. Olej tamanu
  5. Olejek myjący
  6. Peeling bursztynowy
  7. Puder bambusowy (jedwab + owies)
  8. Tonik z kwasami AHA/BHA 10%
  9. Serum AZELO-oliwkowe
Co Wy na to? Macie może jakieś lepsze propozycje? Trochę poczytałam o tych cudach tu na forum i na BU, ale jak widzę, ile wiecie, otwieram szeroko oczy z podziwu
Pozdrawiam!
Wszystko w porządku, tylko pamiętaj żeby nie wprowadzać wszystkiego od razu i obserwować cerę.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 19:08   #1904
nadisko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 13
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

stało się, zaraziłyście mnie...
złożyłam już zamówienie na mazidłach na:
-mocznik
-keratyna hydrolizowana
-hydrolat oczarowy
-kwas mlekowy
-aloes
-algi
-shikakai
-ekologiczny olej z róży piżmowej
-jedwab hydrolizowany
-ekologiczny hydrolat neroli
-kwas hialuronowy wielocząst, i małocząst.
-ekologiczny olej jojoba
-olej kokosowy

no to zaszalałam
szczerze mówiąc moja wiedza w tym zakresie jest w tej chwili dosyć uboga dlatego proszę ogromnie o jakąkolwiek pomoc i propozycje dotyczące wykorzystania moich zakupów...
dodam, że cerę mam mieszaną i raczej problemową
zależy mi na stworzeniu czegoś do pielęgnacji cery i włosów
nadisko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 22:21   #1905
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam pytanie chcę sobie zamówić olej kokosowy na te moje zabiedzone kędziorki tylko nie wiem, który lepszy z BU czy Mazideł?
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 09:02   #1906
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: olej z kocanki? czy kogos uczulil?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Niezamienna - masz frakcję sojową z Naturalisa może? szykuję się do pierwszego zamówienia i nic mi nie mówi to 5g - malusio to czy całkiem sporo?Bo nie wiem czy od razu kupować 10?
Przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam, ale mnie trochę nie było.
Tak, mam frakcję. 5 g to dość malutko - taki pojemniczek jak z próbkami z Mazideł, jeśli mogę porównać. 30 g starcza mi na 2 miesiące codziennego stosowania, czasem na 2,5. No ale ja frakcję uwielbiam i nie wyobrażam sobie bez niej maziania, zwłaszcza zimą - mieszam ją z kilkoma kroplami oleju i moja tłustawa cera jest matowa i zachwycona.
Olej porzeczkowy też jest świetny.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 14:17   #1907
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Mam pytanie chcę sobie zamówić olej kokosowy na te moje zabiedzone kędziorki tylko nie wiem, który lepszy z BU czy Mazideł?


właśnie chciałabym zrobić zamówienie i też się zastanawiam który ten olejek, ponadto chcę też kwas hialuronowy ale tyle jest tych rodzai że nie wiem, wielkocząsteczkowy, małocząsteczkowy, w żelu w proszku? który polecacie, bo widzę że go używacie ?

jestem początkująca w tym temacie, dlatego proszę o radę. moje pierwsze zamówienie będzie takie: (cera mieszana+zaskórniki)
kwas hialuronowy,
olejek kokosowy, herbaciany, winogronowy
hydrolat oczarowy
szukam jeszcze pichtowego
może być?
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 16:02   #1908
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Mam pytanie chcę sobie zamówić olej kokosowy na te moje zabiedzone kędziorki tylko nie wiem, który lepszy z BU czy Mazideł?
Jeśli chcesz stosować olej kokosowy do włosów to równie dobrze możesz zaopatrzyć się w niego w jakimś sklepie ze zdrową żywnością, na pewno wyjdzie taniej. Ja używam Efavitu (nierafinowany, zimnotłoczony) - cena w sklepie ok 14 zł za 200ml, na stronie internetowej Efavitu 11 zł. Oczywiście może być też inna firma, tylko jeśli chcesz pachnący kokosem to zwracaj uwagę żeby był nierafinowany.
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 16:40   #1909
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz stosować olej kokosowy do włosów to równie dobrze możesz zaopatrzyć się w niego w jakimś sklepie ze zdrową żywnością, na pewno wyjdzie taniej. Ja używam Efavitu (nierafinowany, zimnotłoczony) - cena w sklepie ok 14 zł za 200ml, na stronie internetowej Efavitu 11 zł. Oczywiście może być też inna firma, tylko jeśli chcesz pachnący kokosem to zwracaj uwagę żeby był nierafinowany.
Dziękuję pięknie właśnie szukam do włosów, ale chciałam przy okazji coś jeszcze zamówić. Szkoda, że nie ma wszystkiego w jednym miejscu :P , bo te opłaty za przesyłki mnie dobijają
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-30, 19:06   #1910
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: olej z kocanki? czy kogos uczulil?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam, ale mnie trochę nie było.
Tak, mam frakcję. 5 g to dość malutko - taki pojemniczek jak z próbkami z Mazideł, jeśli mogę porównać. 30 g starcza mi na 2 miesiące codziennego stosowania, czasem na 2,5. No ale ja frakcję uwielbiam i nie wyobrażam sobie bez niej maziania, zwłaszcza zimą - mieszam ją z kilkoma kroplami oleju i moja tłustawa cera jest matowa i zachwycona.
Olej porzeczkowy też jest świetny.
Dzięki. Jednak poszło moje zamówienie bez frakcji, bo gdzieś doczytałam, że dość sporo jej idzie, a moje zamówienie już zbyt wielkie było
Ja nawet już nie mam potrzeby walki z błyskiem, moja skóra nawet ostatnio toleruje macerat z arniki z HA pod filtr.
Może na lato spróbuję frakcji.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 16:07   #1911
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Używa któraś z Was alg-bioferment z mazideł? Jakie wrażenia?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 19:08   #1912
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja używam. Nawilżają bosko, tylko trzeba dać troche więcej, wtedy naprawdę czuć to nawilżenie. Łagodzą zaczerwienienia, odtykają pory, regulują sebum. Generalnie ewoluujesz z gargulca w ---->, ale oczywiście każda skóra inna.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 11:07   #1913
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja używam. Nawilżają bosko, tylko trzeba dać troche więcej, wtedy naprawdę czuć to nawilżenie. Łagodzą zaczerwienienia, odtykają pory, regulują sebum. Generalnie ewoluujesz z gargulca w ---->, ale oczywiście każda skóra inna.
No to same rewelacje a jak stosujesz te algi? Jako maseczkę?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 11:55   #1914
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

temat o olejach, ale myślę, że można masło pod olej podciągnąć, co nie?
Tak więc zamówiłam sobie masło jojoba z BU, jako, że jest lekkie, no i mam cerę mieszaną, może wreszcie się uspokoi. Macie jakieś wrażenia na temat tego masła?
A odnośnie hydrolatów, to używam osławionego oczarowego i ostatnio zamówiłam geraniowy... zobaczymy ale mam zamiar całkowicie "przestawić" się na hydrolaty, bo te toniki drogeryjne mnie podrażniają i wysuszają
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 13:28   #1915
blond_asik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej,
mam pytanie do Niezamiennej, ponieważ nie widziałam Cię na forum rolkowym, a wiem że tu jesteś chciałam zapytać, czy jeszcze się rolkujesz (chociaż do końca nie jestem pewna, czy w końcu zaczęłaś)... a jeśli tak to jakich mazidełek próbowałaś i z jakim efektem? tam większość dziewczyn, rolkuje się, żeby pozbyć się blizn potrądzikowych, a to na szczęście (!) nie mój problem.
Wiosny lecą jedna za drugą, więc trzeba działać, osobiście nie mam już żadnych problemów z wypryskami, wągrami itp. - dzięki biochemii of course, ale czas walczyć z upływającym czasem... zawsze coś...

Edytowane przez blond_asik
Czas edycji: 2011-02-10 o 13:38
blond_asik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 18:59   #1916
amanka
Przyczajenie
 
Avatar amanka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 10
GG do amanka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A mi "na olejach" jest za sucho Stosuję oleje (z róży piżmowej, konopny, jojoba i słonecznikowy) z żelem hialuronowym, twarz myję też olejkiem myjącym. Niestety ciągle mam wrażenie, że mam wysuszoną skórę, obojętnie ile bym tego oleju dała.

Czy dodanie jedwabiu lub owsa hydrolizowanego, mocznika (ten akurat mam), lub czegoś innego pomoże? Ewidentnie czegoś potrzebuję...

Aha, cera mieszana, zaskórniki, 40 lat...
I jaki poleciłybyście olej na zmarszczki?
amanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 20:22   #1917
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Nie wiecie czy olejek eteryczny z drzewa herbacianego dostane w aptece?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 20:31   #1918
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy olejek eteryczny z drzewa herbacianego dostane w aptece?
Ja widziałam w saloniku prasowym
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 21:10   #1919
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie, zamówilam 100% olej konopny. Podobno ma on bardzo krótką trwalość, tylko do 4 tygodni i przechowywanie w lodówce nie pomaga. Dowiedzialam się o tym z wikipedii. Czy jest jakiś inny sposób na przedlużenie trwalości, choćby o miesiąc, dwa? Może dodanie witaminy E lub C cos by pomoglo? Nie jestem przekonana do syntetycznych konserwantów. Czy ten olej może być dlużej świeży po zmieszaniu z innymi olejami i maslami? Przepraszam jeśli pytanie zadalam w nieodpowiednim wątku. Prosze o link, jeśli byl już taki temat.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 21:14   #1920
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez blond_asik Pokaż wiadomość
Hej,
mam pytanie do Niezamiennej, ponieważ nie widziałam Cię na forum rolkowym, a wiem że tu jesteś chciałam zapytać, czy jeszcze się rolkujesz (chociaż do końca nie jestem pewna, czy w końcu zaczęłaś)... a jeśli tak to jakich mazidełek próbowałaś i z jakim efektem? tam większość dziewczyn, rolkuje się, żeby pozbyć się blizn potrądzikowych, a to na szczęście (!) nie mój problem.
Wiosny lecą jedna za drugą, więc trzeba działać, osobiście nie mam już żadnych problemów z wypryskami, wągrami itp. - dzięki biochemii of course, ale czas walczyć z upływającym czasem... zawsze coś...
W końcu nie zaczęłam... Odkryłam peptydy i to mi wystarcza. Jakoś bałam się i boję nadal tego rolowania. Nie jestem zdolna do poświęceń dla urody
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.