Biżuteryjny cennik ;) - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-03, 07:19   #4471
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Na oko Każdy płatek to ok. 30 minut licząc z przyszyciem do bazy, więc myślę że 4-5 godzin to całkiem realny czas (no może bliżej 5 niż 4). Tylko że dalej sobie leżą, bo nie jestem pewna co do wyceny... Wydaje mi się że 70-80 + marża to maksimum na ile można je wycenić, żeby miały szansę się sprzedać.
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 13:10   #4472
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Powinny być wycenione zdecydowanie wyżej, ale fakt, , że jak po 150 spróbujesz sprzedać, to mogą kurzem zarosnąć
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 16:03   #4473
magdalenstwo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Sroda Wlkp/Mediolan
Wiadomości: 119
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

niestety plecionki i inne cuda z drobnicy trudno jest wyceniac.. Inaczej - wyceniac mozna i wyceniac ale pozniej "opchnac" za ich realna wartosc trudno..

Najlepiej sobie koralikowac z zalozeniem, ze sie koralikuje dla przyjemnosci, a jak sie cos sprzeda to dodatkowy bonus..
magdalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 17:09   #4474
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Powinny być wycenione zdecydowanie wyżej, ale fakt, , że jak po 150 spróbujesz sprzedać, to mogą kurzem zarosnąć
No i tak też myślałam Wystawiłam w końcu za 87 z marżą, zobaczymy ile będą leżeć...
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 17:15   #4475
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Witam...wieki mnie nie było na wizażu...na nic nie mam czasu, dziewczynki ponieważ ostatnimi czasy zaczęłam bawic sie w sutasz, mam do Was ogromną prośbe w wycenie, są to moje początki, taśmy mi pouciekały gdzie niegdzie, albo za mocno posciągałam nici, szykuje się jakiś jarmark czy coś w tym stylu w Warszawie- przyszła niedziela i chciałabym podrzucić te kolczyki kolezance- ona niestety bedzie stała z robotą taśmową po 5-8zł za kolce a ja nie wiem ile za to...pomózcie
sutasz, koraliki, perły seashell, onyksy, elementy posrebrzane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4097.jpg (43,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4104.jpg (34,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4136.jpg (33,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4386.jpg (51,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4390.jpg (53,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4127.jpg (53,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3640.jpg (25,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bf7b09040000bc1f4f5219c1.jpg (36,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ed97a10e0004aac14f521957.jpg (51,0 KB, 13 załadowań)
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:12   #4476
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Normalnie mam taki humor, że muszę kogoś zjechać

Orangecountry do tablicy!! Dziewczyno, przyszło to ło http://arsneo.pl/przedmioty/2154642,...leganckie.html dzisiaj w arsletterze i Ci powiem że jestem zbulwersowana. Nic a nic się nie cenisz. Jeśli to faktycznie jest cytryn madeira to zapewne tani nie był, srebra w tym sporo i jeszcze te cholernie drogie cargi ozdobne. A gdzie w ogóle robocizna?! Ja może mistrzem wycen nie jestem, ale to dla mnie co najmniej ze dwa razy za tanio!! Żeby mi to było po raz ostatni, bo normalnie trzasnę w ucho raz a porządnie.

Dziękuję za uwagę.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:27   #4477
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Normalnie mam taki humor, że muszę kogoś zjechać

Orangecountry do tablicy!! Dziewczyno, przyszło to ło http://arsneo.pl/przedmioty/2154642,...leganckie.html dzisiaj w arsletterze i Ci powiem że jestem zbulwersowana. Nic a nic się nie cenisz. Jeśli to faktycznie jest cytryn madeira to zapewne tani nie był, srebra w tym sporo i jeszcze te cholernie drogie cargi ozdobne. A gdzie w ogóle robocizna?! Ja może mistrzem wycen nie jestem, ale to dla mnie co najmniej ze dwa razy za tanio!! Żeby mi to było po raz ostatni, bo normalnie trzasnę w ucho raz a porządnie.

Dziękuję za uwagę.
To i ja się pod powyższym rękami i nogami podpisuję! Też mnie ta cena zszokowała jak ją zobaczyłam i gdyby to był inny kamień (bo mi akurat cytryn nijak i do niczego nie pasuje) to bym brała od razu po otwarciu arslettera... A nawet jakby to miała być cena przed marżą, to i tak zdecydowanie za mało...
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 18:12   #4478
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Normalnie mam taki humor, że muszę kogoś zjechać

Orangecountry do tablicy!! Dziewczyno, przyszło to ło http://arsneo.pl/przedmioty/2154642,...leganckie.html dzisiaj w arsletterze i Ci powiem że jestem zbulwersowana. Nic a nic się nie cenisz. Jeśli to faktycznie jest cytryn madeira to zapewne tani nie był, srebra w tym sporo i jeszcze te cholernie drogie cargi ozdobne. A gdzie w ogóle robocizna?! Ja może mistrzem wycen nie jestem, ale to dla mnie co najmniej ze dwa razy za tanio!! Żeby mi to było po raz ostatni, bo normalnie trzasnę w ucho raz a porządnie.

Dziękuję za uwagę.

Ejjjj.....bo to przestępstwo przeciwko wszystkiemu nadal tam wisi
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 19:03   #4479
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

no to tylko brać
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 19:39   #4480
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

No ja bym kupiła żeby chociaż w oczy nie kłuło ale cholibka jestem bez kasy
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 23:26   #4481
Siganda
Raczkowanie
 
Avatar Siganda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 239
GG do Siganda
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Witajcie Wykonałam ostatnio kilka naszyjników i bransoletkę - pierwotnie miała być to moja osobista biżuteria - ale spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i znajomi chcieli by je kupić. Nie wiem tylko na ile powinnam je wycenić Wiadomo koszty materiałów (w tym wypadku są to koraliki TOHO) + robota i właśnie za tą robotę nie wiem jak liczyć :/ bo czasu przy ich tworzeniu nie mierzyłam ;p a upłynęło go sporo. Zwracam się więc do Was bardziej doświadczonych o pomoc w wycenie

Najprościej będzie napisać numerki od 1-5 (licząc zdjęcia od lewej) żeby łatwiej było określić o który naszyjnik chodzi (bransoletka wiadomo).

ZASTANAWIAM SIĘ CZY NIE ZROBIĆ JAKIEJŚ KOPII I WYSTAWIĆ NA ETSY (ale do tego potrzebuję wyceny)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Desktop13.jpg (32,3 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Desktop16.jpg (65,8 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Desktop10.jpg (78,8 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Desktop11.jpg (56,3 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Desktop12.jpg (67,4 KB, 88 załadowań)

Edytowane przez Siganda
Czas edycji: 2012-07-29 o 23:31
Siganda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 10:57   #4482
urshulla
Raczkowanie
 
Avatar urshulla
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Nie znam się na sutaszu, ale czy 30 zł za tą bransoletę to nie ... ja tylko patrzę i mnie boli, że można oddać coś takiego za tyle. To tylko jeden z przykładów, ale oglądam akurat artillo i oczom nie wierzę, że takie niskie ceny!!!
Czy jest tak źle ze sprzedażą? Sama obecnie zniżam ceny moich prac, bo wydaje mi się wobec innych, że chcę za dużo. Czy nie macie wrażenia, że wszyscy jakoś tak mniej chcą za swoją pracę. Cały dzień pracy za 2 piwa?
urshulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 12:33   #4483
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez urshulla Pokaż wiadomość
Nie znam się na sutaszu, ale czy 30 zł za tą bransoletę to nie ... ja tylko patrzę i mnie boli, że można oddać coś takiego za tyle. To tylko jeden z przykładów, ale oglądam akurat artillo i oczom nie wierzę, że takie niskie ceny!!!
Czy jest tak źle ze sprzedażą? Sama obecnie zniżam ceny moich prac, bo wydaje mi się wobec innych, że chcę za dużo. Czy nie macie wrażenia, że wszyscy jakoś tak mniej chcą za swoją pracę. Cały dzień pracy za 2 piwa?
A mało jest głupich ludzi na świecie?

Jeden obniża, więc kolejny obniża, więc kolejny, a potem kolejni, "no bo wszyscy obniżają". Błędne koło, bo obniżać ceny można właściwie nieskończenie w dół - granicą nie jest już nawet koszt materiałów.

Nigdy nie zrobiłam ani jednej obniżki cen. Wręcz przeciwnie - fajne efekty dało i daje podnoszenie cen na rzeczy, które leżały długo i nikt ich nie chciał. Odświeżenie zdjęć + podniesienie ceny często sprzedawało je w ciągu max. miesiąca. Da się? Da.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 07:41   #4484
urshulla
Raczkowanie
 
Avatar urshulla
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

No właśnie, czy działa tylko to, co mówisz Clementinne, czy faktycznie jest gorzej ze sprzedażą.
Co do sutaszu, obniżanie cen da się wytłumaczyć ogromną konkurencją. Choćby na przykładzie wizażu - nowe prace do oceny, to w większości sutasz.

Hmm... też o takim zagraniu słyszałam, żeby podnieść cenę, ale jakoś nigdy mi to nie pomogło, może dlatego, że w odczuciu klientów mam już za drogo? .... a obecnie, np zniżyłam cenę bransolety, którą wystawiłam pierwotnie za 720, do 450 ... Oj tam, oj tam, zapomniałam, jak się męczyłam z wypukłością bransolety gdy robiłam taką po raz pierwszy..... Gdy zrobiłam drugą, poszło łatwiej i uznałam, że bez sensu brać więcej pieniedzy za tą pierwszą, bo nie umiałam tak wprawnie wyrepusować.
urshulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:00   #4485
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez urshulla Pokaż wiadomość
No właśnie, czy działa tylko to, co mówisz Clementinne, czy faktycznie jest gorzej ze sprzedażą.
No oczywiście, że jest kryzys. Ale zarazem biżuteria to nigdy nie był produkt pierwszej potrzeby, i albo kogoś na nią stać i kupuje, albo nie stać.

Naprawdę sądzisz, że jeżeli kogoś nie stać na bransoletkę za 720zł, to za 450zł ją kupi? Przecież to jest ta sama półka. Półka powyżej ok. 200zł - tak się to mniej więcej rozkłada. Do ok. 200zł przez Internet sprzedaje się bez problemu, to jest też przedział najbardziej wrażliwy na promocje, potem jest przedział do około 500zł (dość wrażliwy na promocje), a potem więcej (do ok. 2tyś...a potem duża przerwa i powyżej 10tyś, no, ale to temat na dłuższe pisanie, co jak i dlaczego), i naprawdę trudno przeciągnąć klientów z jednej na drugą półkę tak po prostu obniżką cen. To nie tylko ceny, to cała mentalność danego typu osób. Dla tego z niższej i tak za drogo, nawet tam nie spojrzy, dla tego z wyższej - jeżeli nie kupuje to chwilowo za drogo i tyle. A jeżeli już będzie miał pieniądze - kupi to droższe, bo to jest ten typ klienta, który nie kupuje, zgodnie z jego mentalnością, "śmieci za 200zł". No chyba, że AKURAT "droższy" klient wróci bo bransę za 720zł, a zastanie cenę za 450zł i ją w takiej kupi, bo AKURAT była. Przeceń ją na 50zł, wstrzelisz się w najtańszą półkę, zapewne się sprzeda. Tylko czy o to chodzi w tego rodzaju biżuterii?

Jeżeli robisz tak duże obniżki cen, to znaczy, że nie rozumiesz swojej grupy docelowej. Albo w ogóle masz ją kiepsko sprecyzowaną, a to tutaj podstawa. Ba, trochę ją tutaj ośmieszasz: wielce pani projektant nagle opłaca się sprzedawać za pół ceny? No to co tworzyło tę poprzednią cenę? Jej zachłanność, tylko i wyłącznie, proste. Nie wartość projektu jako takiego, tylko zachłanność. Bo ceny WARTOŚCIOWEGO projektu nie ścina się aż tak, wartość broni się sama...i za wartość warto zapłacić więcej.

W swoim odczuciu masz za drogo Jest wiele osób, które się nie piep....ekhm...publiczne forum...nie robią ceregieli z ustalaniem cen, i jakoś na sprzedaż nie narzekają. Narzekają ci, którzy mają ciągłe poczucie, że za drogo...ciekawe.

Ciekawostka: parę dni temu byłam akurat....no, w takim pewnym miłym miejscu I byłam świadkiem rozmowy jednego z najlepszych projektantów w Polsce z klientką. Chodziło o naszyjnik, którego mu się serio nie chciało robić, bo to był nudny i pracochłonny wzór. Naszyjnik wcześniej sprzedany za bodajże 800zł czy 1000zł. Rzucił jej cenę 2tyś, bo miał nadzieję, że jak rzuci cenę zaporową, to kobieta się rozmyśli. A ona nie, że ok. Różnica pomiędzy 800zł a 2tyś jest taka, że na pewno nie zadziałało tylko jego nazwisko. Jeżeli miała pieniądze - kupiła, proste. I to nie był jakiś wyjątkowy przypadek. I też nie na najdroższej półce. (bo kolejną sprawą jest to, że naprawdę NAJDROŻSZA biżuteria to nie jest biżuteria artystyczna, autorska. Najdroższe marki to są tak naprawdę proste, dość tradycyjne wzory, ale robione z najdroższych materiałów - to plus marka generuje ceny z pięcioma i sześcioma zerami. Ale mimo wszystko autorska do 10tys bez problemu daje radę, nieco powyżej również, choć tu w grę też w istotnym stopniu wchodzą materiały).

Co ciekawe, kryzys NIE dotknął branży towarów luksusowych Czytałam o tym w naprawdę wielu raportach Różna jest definicja "luksusu" dla różnych osób, ale mogę przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że, obiektywnie rzecz ujmując, kolczyki za 500zł to NIE jest towar luksusowy I na tych dwóch dolnych półkach jest widoczny największy kryzys. Im drożej - tym jest mniej widoczny. Pandora i Lilou jakoś nie zaliczyły kryzysu, wręcz przeciwnie. Jedna składaczkowa cukierkowa bransoletka z Pandory to ok. 6tyś, jeżeli jest cała. Lubię ten paradoks Trzeba rozumieć swoją branżę, serio To, że ona kocha SPÓJNOŚĆ oferty (cenową!). I jeszcze jedno: różnicę pomiędzy "biżutkami" a "biżuterią"

Generalnie, w każdym kryzysie jest tak, że ludzi biedni biednieją jeszcze bardziej, a bogaci się bogacą. Powiększa się rozwarstwienie. Ale nie jest to widoczne tylko na krańcach kontinuum Polak na zasiłku vs. Paris Hilton, ale w każdej osobnej grupie społecznej, w każdym kraju w specyficzny dla siebie sposób. Tylko trzeba to zrozumieć.

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2012-10-19 o 11:04
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 00:09   #4486
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Skoro już o zaniżaniu cen i o głupich mowa... Spójrzcie na to:

http://art-madam.pl/kolczyki/labrado...grys,13406,260

Zwykle staram się nie wypowiadać w tym wątku, tylko robię skrzętne notatki ( ), ale tym razem mnie wbiło w fotel.
Warto jeszcze nadmienić, że galeria potrąca sobie od ceny sprzedaży 23%. FTW? Jest w ogóle sens tworzyć coś, legalnie sprzedawać i uczciwie wyceniać ?
__________________
Mój kawałek internetu
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 08:56   #4487
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

no to chyba materiały dostała za free, bo cena przed marżą sklepu oscyluje wokół ceny materiałów albo nie liczyła w ogóle swojej pracy - nie ogarniam...
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 11:08   #4488
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez Eilo Pokaż wiadomość
Skoro już o zaniżaniu cen i o głupich mowa... Spójrzcie na to:

http://art-madam.pl/kolczyki/labrado...grys,13406,260

Zwykle staram się nie wypowiadać w tym wątku, tylko robię skrzętne notatki ( ), ale tym razem mnie wbiło w fotel.
Warto jeszcze nadmienić, że galeria potrąca sobie od ceny sprzedaży 23%. FTW? Jest w ogóle sens tworzyć coś, legalnie sprzedawać i uczciwie wyceniać ?
Jakie to piękne... nawet nie trzeba jakoś dokładniej sprawdzać, do razu widać kto ma DG, a kto nie ma... kto pracuje legalnie, a kto nie... Po cenach
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 14:26   #4489
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

O, ciekawostka: (piszę jako nowy post, bo i na inny temat i o wiele późniejszy niż mój poprzedni)

Para kolczyków. Leżała chyba 2 lata. Za 88zł, czyli i tak prawie najtańsza półka. Wkurzyłam się, zdjęłam, zrobiłam nowe zdjęcia, PODWYŻSZYŁAM cenę o 10% ("jak nie chcieliście taniej, to zapłacicie więcej" ;P ), wstawiłam do innej galerii. Cisza. To było mniej więcej miesiąc temu. Wczoraj wieczorem wrzuciłam je do jeszcze innej. Sprzedałam przed chwilą. Nie przeleżały nawet 24 godzin

Krótko mówiąc: biżuteria czeka na klienta, po prostu. I to nie cena decyduje, tylko to, jak coś wygląda - biżuterii nie kupuje się "brzydka, ale tania, więc może być" (tak jak dajmy na to samochód kupowany w desperacji: paskudny, ale jeździ, no i tani jest), tylko "ładna, chcę to!".

clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 09:56   #4490
urshulla
Raczkowanie
 
Avatar urshulla
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dzięki Clementinne za poświęcony czas. Bardzo mi pomogłaś. Trafiłaś w sedno moich wątpliwości. Wątpliwości, szastanie się i miotanie
Nie bardzo mogę się zdecydować, jakie rzeczy robić, miotam się robiąc to rzeczy za 40 zł, to za ponad 1000 i rozumiem teraz po tym co piszesz, że robię błąd.

Obniżka tamtej bransolety, jak już pisałam wcześniej była podyktowana tym, że to była pierwsza na gładko wyrepusowana w tytanie powierzchnia, pukania co nie miara!!!! 3 dni się męczyłam po parę godzin (poza tym trawienie w kwasie, barwienie i nitowanie) i oczywiście też 23 % VATu płacę. No..., ale wzięłam się drugi raz do wypukłej bransolety i znalazłam cudowny sposób na wyginanie pod praską, wyobliłam w trzy godziny i jakoś tak pomyślałam, że klient nie może płacić za to, że tak ujmę koniem orałam zamiast ciągnikiem. Ach taki przypływ niepewności wartości swojej pracy . Z drugiej strony, klient nie musi wiedzieć, że wzięłam się na sposób, a za wymyślenie sposobu tez się płaci

Człowiek czasami miota się czy wziąc te 20 zł więcej za kolce, czy ech nie, bo przyzwyczajony do zarobków poniżej 1500 zł na etacie i w rezultacie samego szewca na buty robione przez siebie nie stać. A jeszcze czas traci na wymyślanie ceny. Ileż to razy mam tak, że myślę wlampiając cię w rzecz: 150 zł, nie! dobra 145, nie 160 albo 170, bo się narobiłam, no dobra - 145....

Kto tak nie ma ?

Trzeba słuchać Clementinne
urshulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 20:01   #4491
rysnek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Proszę o opinię ocenę , wycenę itp. Powiedzcie czy powinienem to robić. Dziękuję.
Materiał to tylko drewno egzotyczne choć doskonałe jakościowo.
Aha... przepraszam za jakość zdjęć. Nie umiem robić niestety....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wisior piramida.jpg (54,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wisior paski 2.jpg (68,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wisior latawiec.jpg (76,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pier2.jpg (36,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komplet paski.jpg (76,2 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez rysnek
Czas edycji: 2012-10-28 o 20:02
rysnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:28   #4492
JoannaW_
Raczkowanie
 
Avatar JoannaW_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ja mam problem z wyceną ceramiki.

Grzecznie biorę pod uwagę koszt materiałów (glina, szkliwa, angoby), wliczam cenę prądu (bo w końcu na korbkę piec nie chodzi), oceniam mój czas pracy (a nie jest tego mało, bo powstawanie ceramiki jest wieloetapowe: lepienie, suszenie, szlifowanie, szkliwienie, uszykowanie dwóch wypałów; do tego nie jest to 10 zł za godzinę, bo czas Matki Polski z Dwulatką pod ręką jest naprawdę cenny... każda minuta jest cenna ), doliczam amortyzację narzędzi, ZUS, podatki, czas poświęcony na wykonanie zdjęć, opisów, wrzucanie produktów do galerii. A także koszt opakowania antypocztowego (bo przecież nie włożę ceramicznej miski w kopertę powietrzną, a kartony, taśmy, wypełnienia też kosztują).

I co? I wychodzą mi horrendalne sumy.

I teraz w galeriach okazuje się, że klienci są przyzwyczajeni do cen ceramiki artystycznej, jakie przez lata serwowały im osoby zajmujące się tym od dawna.
Ja dopiero wchodzę na rynek, dopiero pnę się po szczeblach galeryjnych, od tych mniejszych od dawna, do większych od jakiegoś czasu, a do tych najlepszych za jakiś czas
- ale mam wrażenie, że jestem trochę na straconej pozycji z tymi moimi cenami.

Nie wiem i nie wnikam, dlaczego ludzie sprzedający ceramikę ręcznie robioną, ceny mają takie niskie - nie mają DG? Nie płacą VATu (ja płacę, bo oprócz "misek" robię też biżuterię ceramiczną łączoną srebrem, więc ten cholerny podatek obejmuje mi wszystko co oferuję)?


Naprawdę genialne prace sprzedają za bezcen... (nie wszyscy, zdarzają się chlubne wyjątki, ale jest ich niewiele) - no nie mogę tego pojąć.
Boli mnie to z dwóch powodów, właśnie dlatego, że tak rewelacyjne rzeczy zasługują na wyższe ceny, a dwa, że no właśnie... psują mi rynek

I ciągle się szamoczę - wystawiać za mniej i sprzedawać częściej/więcej?
Czy dawać taką cenę, jaka wychodzi mi z kalkulacji i czekać na "swojego" Klienta?
Klienta przyzwyczajonego do niskich cen ceramiki...?

Edytowane przez JoannaW_
Czas edycji: 2012-10-29 o 16:53
JoannaW_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:37   #4493
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Marne to pocieszenie, ale nie Ty jedna masz ten problem
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:58   #4494
EKOLINA
Rozeznanie
 
Avatar EKOLINA
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 610
GG do EKOLINA
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Warto poszukać "swojego" Klienta Ostatnio to właśnie odkryłam, że najważniejsze w naszym biznesie jest znalezienie Klienta! tego Klienta, który zakocha się w naszej twórczości i będzie chciał mieć każdą naszą nowość.
EKOLINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 06:35   #4495
JoannaW_
Raczkowanie
 
Avatar JoannaW_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

ROH - wiem, wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Tak mi się po prostu zebrało na wynurzenia...

EKOLINA - masz jakieś dobre źródło, gdzie się takich Klientów znajduje?
.
Ja jestem jeszcze w o tyle dobrej sytuacji, że w gorszych miesiącach, gdy czekania na TEGO Klienta się nieznośnie wydłuża i zdołam zarobić jedynie na ZUS, księgową i opłatę za serwer, mam za co żyć i nie wkładam zębów w ścianę.
A są przecież osoby, które z działalności biżuteryjno-rękodzielniczej się utrzymują.
JoannaW_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 07:43   #4496
EKOLINA
Rozeznanie
 
Avatar EKOLINA
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 610
GG do EKOLINA
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Asiu, to właśnie wielka sztuka znaleźć tych Klientów! Mój Klient nie będzie Twoim i na odwrót, tak więc sama musisz "Go" znaleźć, czego Ci z całego serca życzę
To jest najtrudniejsze w naszej pracy...
EKOLINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 09:14   #4497
JoannaW_
Raczkowanie
 
Avatar JoannaW_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez EKOLINA Pokaż wiadomość
Asiu, to właśnie wielka sztuka znaleźć tych Klientów! Mój Klient nie będzie Twoim i na odwrót, tak więc sama musisz "Go" znaleźć, czego Ci z całego serca życzę
To jest najtrudniejsze w naszej pracy...
To było żartem Marysiu

Ale dzięki, mam nadzieję, że odkryję niebawem źródło moich własnych Klientów
JoannaW_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.