Pracownia Alaya - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-13, 21:35   #31
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: Galeria RavenArt

fajniutki wrzucik "druciaki" najfajniejsze
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 22:24   #32
poice
Raczkowanie
 
Avatar poice
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 395
Dot.: Galeria RavenArt

Bardzo ładne prace - cudne kolory i ciekawe aranżacje
Ten wisior https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1262639361 i te kolce https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1263077263 najbardziej mi przypadły do gustu. Zresztą cała seria druciaczków bb oryginalna
__________________
Jagienkaa vel Poice

Mój wątek
poice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 22:39   #33
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

zabcia_ns nie zauważyłam pytania, ale już się poprawiam. Tak, sama robiłam druciaczki, po zrobieniu całej ich serii myślałam że mi palce odpadną
Sonciaaa, kasia_kati, poicedziękuję
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 18:12   #34
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

Tym razem ceramika
swoją drogą mam pytanie: jak fotografować czarne na czarnym? Aby było wszystko doskonale widać
Zapraszam
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 21:22   #35
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Galeria RavenArt

Cytat:
Napisane przez ravenart Pokaż wiadomość
(...) jak fotografować czarne na czarnym? Aby było wszystko doskonale widać
No ja właśnie miałam ten sam problem, więc przestałam fotografować na czarnym i poszukałam jakiegoś mniej wyrazistego tła W moim przypadku dobrze sprawdziła się szara, lekko połyskująca kartka Nie sprawiała, że przezroczyste Swarki traciły kolor jak przy intensywnej czerni i w ogóle ładnie się na niej biżu prezentuje Chociaż ostatnio powoli przerzucam się na biały podkład, bo zaczęłam używać wspomagaczy do zdjęć (kamienie, muszle) i nie wszystkie dobrze się na tym szarym tle prezentują. Ale jeśli robisz fotki samej biżu, to osobiście polecam szary podkład Ale to tylko moje zdanie Czytając tu różne opinie i rady dziewczyn doszłam do wniosku, że każdy musi sam znaleźć swój pomysł na foto, bo jednym zdjęcia na białej kartce wychodzą rewelacyjnie, a innym wcale, więc polecam metodę prób i błędów Wtedy łatwiej będzie komentować efekty
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 22:10   #36
Nestkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 77
Dot.: Galeria RavenArt

Ravenart śliczne są Twoje prace,starannie wykonane i fajne kolory, a kolce czerwone najlepsze bo to mój ulubiony kolor
Nestkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 08:48   #37
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: Galeria RavenArt

ładniutkie ceramiczki, czerwień naj
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 10:43   #38
IwonnaH
Raczkowanie
 
Avatar IwonnaH
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 371
Dot.: Galeria RavenArt

Bardzo ładna biżuteria . A jeśli chodzi o tło, to rzeczywiście te czarne kule się gubią, ale zdjęcia tak w ogóle są naprawdę dobre. Ja ze zdjęciami mam straszne problemy .
IwonnaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 19:04   #39
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

Dziękuję dziewczyny
ollccia chyba dzięki tobie się skusze na jakąś np. szara lub kolorową kartkę lub zainwestuje w jakies "wspomagacze"przy zdjęciach tych czarnych stworków. Do reszty, którą na szczęście widać na czarnym tle - plexi wystarczy
Nestkaa
kasia_kati
IwonnaH
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 12:47   #40
mama60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 136
Dot.: Galeria RavenArt

Podoba mi się bizuteria na czrnym tle są piekne ,a czarne rób na dowolnym ,ale nie rezygnuj z czarnego.Moim zdaniem biżuteria na ciemnym tle wygląda tak tajemniczo ,no i ukazuje piękno srebra.Chyba znowu zacznę stosować ciemne tlo.Kiedyś próbowałam ale ne wychodzily tak fajnie jak twoje, może jakieś rady.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

To jeszcze raz ja ,przyjżałam sie czarnym ,ogólnie nic bym nie zmieniała przecież widać czarne korale odbija się w nich światło,jest pięknie.Musisz napisać jak to robisz?
__________________
MiraSz
mama60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 15:10   #41
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

mama60 cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia moich "tworków". uwielbiam czarne tło, więc pewnie małe szanse, żebym z niego całkowicie zrezygnowała, co najwyżej postaram się coś wymyślić przy fotografowaniu czarnych kolczyków np. jakieś kartki, albo plastry agatów , bądź zainwestuję w jakiś ekspozytor. Na razie zastanawiam się, która opcja będzie dla mnie najwygodniejsza. Z jednej strony chciałabym spójne zdjecia, wszystkie na zbliżonym tle, z drugiej, nie wszystkie moje czarne "tworki" widać tak wyraźnie jak te ceramiczne A co do tego jak to robię? trudne pytanie, przeważnie proszę męża o zrobienie zdjęć, co wygląda następująco - ja ustawiam rzeczy na plexi, on pstryka. Jeśli już muszę jakieś zdjęcia zrobić sama, to dostaje do łapek już ustawiony aparat - tak, żebym tylko włączyła i pstrykała. Może kiedyś zglębię tajniki fotografii i robienia zdjęć we własnym zakresie... ale na to daję sobie jeszcze czas...
Poza tym wydaje mi się, że czarna plexi jako podkład dużo daje, jeśli chodzi o ciemne tło. Na ciemnych kartkach tak ładnie nie wychodziło.
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 15:15   #42
Nadia777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 207
Dot.: Galeria RavenArt

Przejrzałam sobie Twój wątek , bo jeszcze mnie tu nie było. Szczególnie przedostatni wrzut bardzo mi się podoba i ostatni też fajny ... i te plecione kule z pierwszego wrzutu .
__________________
Mój wątek biżuteryjny;https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381532:-)
Wątek decoupagehttps://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post17927099
Jesteś tym o czym cały dzień myślisz, dlatego waż swoje myśli i myśl pozytywnie.
Nadia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 10:29   #43
mama60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 136
Dot.: Galeria RavenArt

Dzięki revenart,głównie chodzilo o podklad , ja fotografuję podobnie ,ustawiony aparat i pstrykam jak coś na wali to ciemna magia,ale ja muszę prosić zięcia bo mój mąż, nie zna się na tym .Chociaż ostatnio podejrzalam jak to robi i udało mi się ,samodzielnie wyostrzyć obraz w aparacie POSTĘP no nie.Kolczyki dobrze wyglądają w pozycji wiszącej np.na kieliszku do wina ,ale plexi musiała byś ustawić też za kieliszkiem ,spróbuj może będzie fajnie.Ja próbowałam, ale z białą kartką, wszystko się zlało w jedno tło i nie było ciekawie, ale z ciemnym ,Kto wie?
__________________
MiraSz
mama60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 14:34   #44
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

Nadia777 dziękuje bardzo mi miło, że tu zajrzałaś

mama60 Co do plexi to polecam gorąco, swoja kupowałam na allegro. Dostępne są różne wymiary z tego co pamiętam. Z resztą też już musiałabym sprawić sobie nową, ta trochę się już porysowała w trakcie użytkowania jej i planuje właśnie tak jak zasugerowałać, kupic nowy "podkład" + dodatkową aby ustawić z tyłu dla wiszących eksponatów- ale wszystko z czasem.
Ostatnio nawet udało mi się zrobić na plexi zdjęcia 2 par kolczyków w pozycji wiszącej taka troszkę prowizorka. Ale do tego już obowiązkowo są potrzebne 2 osoby, szczególnie że robiłam w taki oto sposób: kolczyki zawiesiłam na żyłce, którą trzeba było z tyłu przytrzymać, aby kolczyki nie pospadały - a nie miałam koncepcji w jaki sposób ją przymocowac z tyłu plexi, w taki sposób, aby nie były do tego potrzebne moje łapki. Wyglądalo trochę komicznie, ale dalismy radę.
Przy okazji gratuluje postępów w ujarzmianiu aparatu
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:13   #45
lipka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Galeria RavenArt

Przepiękne prace, czy będzie nietaktem, jeśli spytam, jak połączyłaś koraliki w kwiatuszki w pierwszej galerii, po prostu są prześliczne
lipka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 19:47   #46
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

Cytat:
Napisane przez lipka77 Pokaż wiadomość
Przepiękne prace, czy będzie nietaktem, jeśli spytam, jak połączyłaś koraliki w kwiatuszki w pierwszej galerii, po prostu są prześliczne
Bardzo dziękuję za odwiedziny już mówię co do plecionek 1 i 2 z pierwszego wrzutu robiłam wg schematu z książki, podobnie kuleczki. A jeśli chodzi o kwiatuszki robiłam je na "czuja". Tzn. jakiś czas temu gdzieś w sieci spotkałam schemat tych kwiatuszków, ale po prostu później nie pamiętałam gdzie dokładnie go znalazłam
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:16   #47
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

czas najwyższy na nowy wrzucik
tym razem sodalit
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:24   #48
IwonnaH
Raczkowanie
 
Avatar IwonnaH
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 371
Dot.: Galeria RavenArt

Ooo, piękne sodality , w pierwszych kolczykach fajny efekt - prze chwilę myślałam, że to coś w rodzaju srebrnych szpuleczek a nie przekładki i kulki .
IwonnaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:26   #49
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: Galeria RavenArt

Wszystkie trzy pary bardzo ładne jak zwykle dopracowane i ładnie skomponowane
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 11:17   #50
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Galeria RavenArt

Ostatnie bomba!! Uwielbiam sodalit, a w tych ostatnich kolcach cały jego urok podkreślają srebrne dodatki Skromnie i elegancko, tak jak być powinno
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 11:32   #51
annNS dESiGns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: Galeria RavenArt

Witam! Bardzo ładne prace...przyglądam się głównie zdjęciom - moje póki co są 'nieco amatorskie' - planuje właśnie zakup czarnej plexi...tylko nie zawsze podoba mi się to, ze 'obiekt' ma odbicie...no i faktycznie pojawia się problem przy fotografowaniu ciemnych kamieni...póki co robię foty na czarnym kartonie (bez dodatkowych akcesoriów, namiotów b.c. ect...)
pozdrawiam serdecznie,
annNS

i zapraszam do mojej 'galerii'
annNS dESiGns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 11:38   #52
Nadia777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 207
Dot.: Galeria RavenArt

Wszystkie fajne, ale z największą przyjemnością ponosiłabym trójeczki- skromne i piękne.
__________________
Mój wątek biżuteryjny;https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381532:-)
Wątek decoupagehttps://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post17927099
Jesteś tym o czym cały dzień myślisz, dlatego waż swoje myśli i myśl pozytywnie.
Nadia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:17   #53
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

Bardzo dziękuję za komentarze
IwonnaH
kasia_kati
Nadia777
annNS dESiGns moje zdjęcia to również jak na razie amatorszczyzna, bez namiotu i gadżetów... ale może kiedyś...

Bardzo się cieszę, że przypadła Wam do gustu sodalitowa mini kolekcja
Szczerze mówiąc, zakładając ten wątek spodziewałam się więcej krytycznych uwag (co nie tak, co poprawić itp.) niż pochwał . Sama nie wiem czemu
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:15   #54
Wirella
Rozeznanie
 
Avatar Wirella
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 873
Dot.: Galeria RavenArt

Sodalitowe kule prześlicznie wyglądają z tymi fasetowanymi oponkami - a zwłaszcza z błękitnymi
Wirella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 20:11   #55
agnus74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Galeria RavenArt

Witam . Jestem tutaj świeżynką i bardzo podobają mi się Twoje prace , również podoba mi się połaczenie kamieni z łańcuszkami ,które stosujesz bez zbędnie przesadnych dodatków . Moja przygoda z biżu dopiero sie zaczęła ale co do zdjęc mam już trochę doświadczeń . Dobrym sposobem na doświetlenie zdjęc na przeróżnych tłach ,również czarnym jest fotografowanie przedmiotów znajdujących się w pojemniku lub kartonie o białych ściankach , które odbijają światło podczas błysku i doświetlaja cały przedmiot . Warto spróbowac może to będzie sposób na doswietlenie Twoich zdjęc , ostrośc jest ok . Pozdrawiam , bedę tutaj zaglądac aż wreszcie się odważę wrzyucic coś swojego
agnus74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 23:28   #56
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

Wirella dziękuję
agnus74 hehe ja znów odwrotnie, o ile mam pewną wprawę w robieniu biżu (i cały czas szkole swój warsztat), to co do zdjęć jestem totalnym swieżaczkiem, dlatego bardzo dziękuję za rady akurat dziś kupiłam białe pudełko z przeznaczeniem na różnego rodzaju biżuteryjne akcesoria, ale widocznie jego przeznaczenie powinno być inne. Plexi się do niego wprawdzie nie zmieści, ale jakaś czarna kartka przycięta, na pewno. Przy nastepnej sesji zdjęciowej będę testować. Jeszcze raz bardzo dziękuję
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 16:57   #57
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Galeria RavenArt

W ramach ćwiczeń nad plecionkami powstała prosta kolekcja. To dopiero moje drugie podejście do plecionych kolczyków więc wszystkie słowa krytyki, uwagi itp. są bardzo mile widziane.

Mam też pytanie odnośnie zdjęć: co w nich poprawić, na co zwrócić uwagę cykając kolejne?

Z powodu ograniczonego "funduszu reprezentatywnego" w dalszym ciągu w przeważającej większości jablonex. Tak wiem, powinnam się przerzucić na swarki, ale czekają mnie w najbliższym czasie spore wydatki na namiocik bezcieniowy + oświetlenie, planuje też zakup ekspozytorków. A że nie lubię kupować małych ilości materiału, to na swarkowe zakupy (bicony w 3-4 rozmiarach, kilka-kilkanascie kolorów) jednak ładne 3 zera muszę liczyć bez dwóch zdań. ehhh kuleczki srebrne tez sie pokończyły, masakra jakaś. Mam więcej materiału niż jestem w stanie przerobić, robie więcej niż jestem w stanie sprzedać, tak aby mi się choć materiał zwrócił (nie ma jak to byc ciągle na sporym minusie), potrzebuje więcej niż posiadam. Oj drogie hobby sobie wybrałam, drogie

Ale koniec moich żali i narzekań, czekam na Wasze oceny i konstruktywną krytykę.

Edytowane przez ravenart
Czas edycji: 2010-02-04 o 17:00
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 17:04   #58
gabii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 626
Dot.: Galeria RavenArt

Poprzedni wrzucik super. Co do plecionek, to wiesz, że przepadam za ta techniką. Niestety zdjęcia nie chciały mi się otwierać, więc obejrzałam tylko miniaturki. Ze swarkami pewnie wyglądałyby jeszcze bardziej efektownie, ale rzeczywiście jest to spory wydatek Wszystko w swoim czasie, a plecionki super. Czekam na więcej
No i za drugim razem zdjęcia się wyświetliły- chyba przez chwilę mój komputer strajkował. Aha, a co do srebrnych kuleczek, to ja też ciągle cierpię na ich deficyt. Nieważne jak dużo ich zamawiam, zawsze okazuje się, że to za mało

Edytowane przez gabii86
Czas edycji: 2010-02-04 o 17:05
gabii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 17:35   #59
tolinka83
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Galeria RavenArt

Wszystkie plecionki bardzo ładne
a z poprzedniego wrzutu trzecie najładniejsze
tolinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 17:46   #60
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Galeria RavenArt

Mi się podobają kwiatuszkowe plecionki.
A poprzedni wrzucik cały bardzo ładny .
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.