"Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 16:38   #31
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Coś mi tu reklama pachnie... a zdjęcia są twojego autorstwa, że je załączasz?
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 16:47   #32
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

925 kazdy może sobie nabic - to tylko oznaczenie z jakiej próby srebra wyrób jest wykonany a nie cecha wyrobu. I to ze ktoś sobie taki znacznik niezgodnie ze stanem rzeczywistym zresztą na wyrobie wybił wcale nie świadczy zaraz o jakości wyrobu- ja kiedyś kupiłam tandetnie posrebrzaną miedź z takim znacznikiem Urząd probierczy raczej cechy by na posrebrzance nie przybił
Mi też to strasznie reklamą zalatuje
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:28   #33
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Ja osobiście nie znoszę (i nie noszę) rzeczy posrebrzanych. Niby na wierzchu srebro, ale prędzej czy później ta warstwa się zetrze i zostanie zwykły metal.

A i nie powiedziałabym, że srebro jest kruche... ani mało plastyczne. jest wystarczająco plastyczne, jak coś jest bardziej, to będzie się deformować.
Te zalety to tak na siłę wymyślone...

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2011-01-27 o 17:29
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:45   #34
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Nie wiem czy to reklama czy nie reklama ale według mnie jak na posrebrzankę to owe "piękności" są straaasznieeee... drogie Zwykłe odlewy (jakich wiele zapewne) posrebrzone i tyle..... W życiu bym tego nie kupiła jeśli chciałabym mieć coś wyjątkowego i trwałego.

Też jakoś nie zauważyłam by srebro było kruchym metalem...

Edytowane przez anika7
Czas edycji: 2011-01-27 o 17:47
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 18:10   #35
claudiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 201
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Miałam jeszcze wcześniej odpowiedzieć, ale nie wiedziałam jak. Oszukałam się tych ikonek odpowiedzi przy postach, ale bez skutku. Wyłaczyłam adblock'a i na szczęście poskutkowało
Otóż może troche zawiewa reklamą, przyznam się, że specjalnie dałam taki tytuł, aby więcej osób weszło i mi pomogło w sprawie kompletu Reklama to nie jest, zdjęcia skopiowałam z aukcji, aby pokazać wygląd produktu, o którym mowa . Skopiowałam zdjęcia i część opisu, gdyż nie chciałam dodawać linku, bowiem z pewnością zanim ktokolwiek odpisałby, wątek byłby usunięty
Dobrze, że napisałam tu przed kupnem. Już miałam naciskać "Kup teraz", ale jednak moje przypuszczenia o tandecie się potwierdziły. Chcę właśnie coś wytrzymałego, na lata. W aukcji tak ładnie zapewnają, że "dobra jakość, wytrzymałość", ale mam tak, że zanim coś kupię za sto lub więcej złotych w necie, to ślęczę kilka godzin i szukam nawet najmniejszej wady. W sumie za tą cenę to nie ma co się łudzić, że dostanę prawdziwie srebrny komplet. Ech, naiwność:/ To nic, szukam coś "wytrzymałego" i już nie dam nabrać się na wyroby wytrzymalsze od "kruchego i delikatnego srebra". Aha, dzięki wam za pomoc
__________________
MOJA WYMIANA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=553155
claudiaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:01   #36
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Claudiaa przejrzyj galerie artystyczne... za te pieniądze możesz znaleźć coś na prawdę wyjątkowego!!
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 19:52   #37
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

I niepowtarzalnego.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 10:18   #38
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Tym bardziej, że ten komplet nie jest za ładny...
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 14:40   #39
Cytrusska
Raczkowanie
 
Avatar Cytrusska
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków .
Wiadomości: 57
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Każdy ma inny gust ^^.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=498418
^^ Moje kolczyki .
Cytrusska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 08:02   #40
kris1511
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Prośba o pomoc/interpretację..

Witam serdecznie,

Chciałbym prosić kogoś o pomoc, podpowiedź znalazłem taki link na allegro i jestem ciekawy co do autentyczności tego certyfikatu jak również samego produktu, będę bardzo wdzięczny za ewentualne opinie lub podpowiedzi.
Z góry dziękuję to dla mnie istotne.

Krzysztof

http://allegro.pl/pierscionek-zarecz...637853092.html
kris1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 13:43   #41
syla_85
Przyczajenie
 
Avatar syla_85
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 25
Dot.: Prośba o pomoc/interpretację..

Ja nie odpowiem na pytanie ale tak trochę około tematowo się wypowiem Skontaktuj się może z kimś kto kupił u tego sprzedawcy podobne cudo bo widzę, że sprzedaje tego więcej i zapytaj czy ktoś był u jubilera potwierdzić autentyczność. Tak ze zdjęć certyfikat trudno ocenić z resztą mało tam widać. Nie to żebym się znała ale wydaje mi się, że trzeba do ręki wziąć takie cudo.

mój wątek, moje biżu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=532664
syla_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 16:51   #42
zoesonik
Rozeznanie
 
Avatar zoesonik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 531
Dot.: Prośba o pomoc/interpretację..

hmm przede wszystkim, to gość nie ma zbyt wielu komentarzy... a jakby nie patrzeć, pierścionek trochę kosztuje, więc zastanowiłabym się nad zakupem..
__________________
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie było cudem,
albo tak, jakby cudem było wszystko."

A. Einstein
zoesonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 17:45   #43
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Prośba o pomoc/interpretację..

Te brylanty nie są wysokiej klasy, a to że jest ich aż 1,2ct to przez to że ich jest tak dużo, a małe są dość tanie. Pierścionek pewnie sprowadzany z USA albo po odmowie...
Przecież nie każda kobieta mówi tak, a coś później z takim pierścionkiem trzeba zrobić.

Takie certyfikaty są w zasadzie nic nie warte, każdy może sobie taki wystawić, jedynym certyfikatem potfierdzającym faktyczne parametry kamienia są certyfikaty z badań w instytutach które się tymi badaniami zajmują. Ale przy tanich kamieniach nie jest to opłacalne.

P.S.
Na tym forum nie spodziewał bym się osób które maja doświadczenie z brylantami, inne niż we własnych pierścionkach lub tak jak moje w pierścionku mojej zony.

Edit. W zasadzie to niby trochę kosztuje, ale jak na pierścionek zaręczynowy z taką ilością kamieni to jest taniutki.
sam więcej dałem za pierścionek ale on miał 1 większy kamyk i sporo malutkich.
__________________
Mój wątek

Edytowane przez kageki
Czas edycji: 2011-06-01 o 17:47
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 19:38   #44
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Zawsze mnie zastanawia, czemu ludzie wierzą w to, że inni są tak mili, i sprzedają coś za 30% ceny, bo mają dobre serduszka (jeżeli prównać cenę, za którą on to sprzedaje z ceną, która rzekomo jest rynkowa - ile prawdy jest w jednym i drugim nie wiem). Ba, ten pan ma wystawiony na licytacji od złotówki pierścionek, który jest rzekomo wart 5400zł. I to go skreśla. Bo ŻADEN UCZCIWY SPRZEDAWCA nie wystawi czegoś takiego na licytację od złotówki. I to też świadczy o tym, jak uczciwe są pozostałe jego aukcje.

Owszem, te kamyczki nie maja jakiejś szałowej oceny, tak patrząc na ten "certyfikat", i są maleńkie, ale mnie tu przede wszystkim nie pasuje kontrast pomiędzy ceną niby rynkową, a tą z aukcji. Pachnie klasyczną internetową fałszywą okazją.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 20:01   #45
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Czy ja wiem? Kamyki nie są takie małe, nie mam żadnej znajomej która by miał chociaż 1 taki kamyk (z tych większych) w pierścionku.
To że sprzedaje tak tanio wiązać się może z tym co pisałem może wcale nie są takie nowe, poza tym stacjonarne sklepy mają straszne marże. Na allegro można jeszcze znaleźć "używane" (pewnie tylko raz) tez za 30% ceny albo i mniej nawet (kupione w PL w Aparcie itp.) .

Poza tym jak najbardziej ludzie wystawiają rzeczy warte kilka tysięcy w aukcjach za 1zł, to akurat nie jest żadnym argumentem.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 21:54   #46
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: "Okazjonalna" aukcja Allegro-czy kupić?

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Czy ja wiem? Kamyki nie są takie małe, nie mam żadnej znajomej która by miał chociaż 1 taki kamyk (z tych większych) w pierścionku.
To że sprzedaje tak tanio wiązać się może z tym co pisałem może wcale nie są takie nowe, poza tym stacjonarne sklepy mają straszne marże. Na allegro można jeszcze znaleźć "używane" (pewnie tylko raz) tez za 30% ceny albo i mniej nawet (kupione w PL w Aparcie itp.) .
Pytanie brzmi, jaki tak właściwie może być koszt materiałów + podstawowej robocizny, czyli wytworzenia tego pierścionka. Z jedną uwagą: biżuteria to nie jest działalność charytatywna. Na niej się ZARABIA, a nie rozdaje.

Cytat:
Poza tym jak najbardziej ludzie wystawiają rzeczy warte kilka tysięcy w aukcjach za 1zł, to akurat nie jest żadnym argumentem.
Jest. Zastanów się, DLACZEGO ktoś wystawia rzecz wartą 5tyś na aukcji od złotówki, i do tego bez ceny minimalnej. Nie zrobi tego nikt, kto ją w uczciwy sposób kupił i zapłacił pełną cenę. Ba, nie zrobi tego nawet ktoś, kto kupił w niższej, bo ta niższa to i tak o wiele, wiele, wiele, wiele, wiele więcej niż złotówka, a nawet na aukcji z licytacją ogromnym sukcesem będzie, jeżeli wynik aukcji przekroczy 1,5tyś (wystarczy przejrzeć archiwum Allegro - jakie ceny są najczęstsze, i czemu powyżej 2tyś to już rodzynki). Za argumenty o "traktuję biżuterię jako hobby" dziękuję. Matkom Teresom Od Biżuterii, rozdającym poniżej kosztów, też dziękuję.

Taki przykład, nieco inna branża, ale mechanizm podobny: działki budowlane. Każda działka rolna, w momencie, w którym uzyskuje status budowlanej, zyskuje duuuuużo na wartości. I to jest tak naprawdę kwestia paru formalności, ale jednak nie byle jakich (plan zagospodarowania przestrzennego w gminie, czyli decyzja odgórna). I tutaj tez działa rynek fanastycznych okazji, w której ktoś sprzedaje działkę tanio, zachwalając ją jako taką, która juz za moment będzie miała status budowlanej. Coś jak: "Chcę natychmiast sprzedać coś za 100zł, wiedząc, że mogę trochę poczekać i sprzedać za 500zł". I jest mnóstwo ludzi, którzy się na to nabierają. Kruczek - pół roku później się okazuje, że grunty, które wyznaczono do zmiany przeznaczenia kończą się metr PRZED twoim nowym płotem. A na nowy plan zagospodarowania trzeba poczekać 10 lat. Albo drugi kruczek - gmina nie ma żadego terminu, w jakim musi stworzyć i zatwierdzić plan. Może to zrobić za miesiąc, może i za 27 lat, czyli przez najbliższe 27 możesz tam hodować owieczki....albo pozbyc się tej ziemi jak najszybciej, reklamując ją jako taką, która "już za moment..."

No i tak to właśnie z "okazjami życia" bywa
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 09:30   #47
wanil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Złota zaparzaczka co sądzicie ?

Hej Dziewczyny,

co sądzicie o tej złotej zaparzaczce, która została wystawiona na aukcję WOŚP? Mi się podoba taki gadżet

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=579321
wanil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 11:36   #48
AnnaOstapiuk
Zakorzenienie
 
Avatar AnnaOstapiuk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 14 586
GG do AnnaOstapiuk
Dot.: Złota zaparzaczka co sądzicie ?

Kasuje post...

Edytowane przez AnnaOstapiuk
Czas edycji: 2012-01-21 o 21:45 Powód: Nieaktualne
AnnaOstapiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.