Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-23, 15:12   #4801
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Filmy nominowane do Złotych Globów 2011:

The Social Network (zwycięzca) - pisałam już tutaj o tym filmie, więc nie będę się powtarzać. Dla mnie świetny.. rzadko zdarza się, że siedząc na filmie gadanym, zerkam na zegarek i mówię o siebie: "niech ten film nigdy się nie kończy" . Jeden z moich dwóch faworytów do oskara, bo drugim jest:

Jak zostać królem (The King's Speech) - ostrzyłam sobie ząbki na ten film już od dawna. Mistrzowsko jąkający się Colin Firth musiał być ucztą dla oka i ucha. Nie pomyliłam się. Film to praktycznie pokaz aktorstwa dwóch postaci: króla Jerzego VI i jego logopedy Lionela. W roli drugoplanowej Helena Bonham Carter, ale jakoś nie zrobiła na mnie wrażenia.

Wielka magia tego filmu polega na tym, że zapominamy że widzimy króla (króla, który nie potrafi wypowiedzieć słowa "king"!), bo przed sobą mamy człowieka z przyziemnymi problemem, człowieka którego ogranicza własna wada wymowy. Jednocześnie jest on człowiekiem który ma sobie być głową państwa dla 19 kolonii, i który ma stawić czoła Hitlerowi (nie da się ukryć, Hitler wielkim mówcą był). I oto nasz jeszcze-nie-król Bertie, udaje się za namową żony do Lionela, człowieka z ludu, który niekonwencjonalnymi metodami leczy jąkanie. Tak oto rodzi się wielka przyjaźń.

To nie jest film historyczny! To nie jest film, w którym na pierwszym planie mamy II wojnę światową i monarchię brytyjską. Tutaj na pierwszym miejscu mam wojnę człowieka z samym sobą i z własnymi ograniczeniami. Polskie tłumaczenie tytułu, może nieco na wyrost, jest trafne o tyle, że podczas 120 minut dowiadujemy się że niekoniecznie jest fajnie "zostać królem". 8/10

Czarny Łabędź (The Black Swan) - oto jest film skazany na sukces. Bo czegokolwiek nie tknie się Aronofsky, to powstaje dzieło. Nie wiem czy arcydzieło, ale z pewnością dzieło komentowane, oglądane, kontrowersyjne, wzbudzające dyskusję. Fenomen tego reżysera polega na tym, że mając na swym koncie 5 komercyjnych filmów, staje się ikoną współczesnego kina.

Czarny Łabędź, podobnie jak Źródło, Zapaśnik, Requiem i Pi, to znowu opowieść o obsesji. Opowieść oprawiona w delikatny, wzruszający, elitarny świat baletnic. Podobnież jak w przypadku w/w filmów znowu mamy do czynienia z samotną bohaterką, która tym razem stopniowo pogrąża się w swym dążeniu do perfekcji, a które jest jednocześnie powolnym, stopniowym, konsekwentnym dążeniem do samozniszczenia. Można reżyserowi zarzucać wtórność i przewidywalność (nie mówicie, że w ostatecznym upadku Niny, nie widzicie upadku Zapaśnika?), ale wciąż pozostanie to wtórność u przewidywalność godna tylko Aronofsky'ego. 8/10

Fighter - chyba najmniej znany w Polsce film nominowany do Złotych Globów, prawdopodobnie przez swoją tematykę, czyli świat boksu.

O ile można go zwać dramatem sportowym, to nacisk należy kłaść na słowo dramat, aniżeli sportowy. Mamy tutaj historię młodego boksera, Mickey'a, który spełniając finansowe i emocjonalne oczekiwania swojej matki, brata i 5 sióstr staje się ich jedynym żywicielem rodziny. W skrócie: oni siedzą na kanapie w swoim nieco zasyfionym domu, podczas gdy on obrywa ciosy na ringu. Zdarza się, że walczy z zawodnikami innej klasy po to tylko, żeby zdobyć pieniądze dla swojej rodziny.

Fighter to przede wszystkim genialne aktorstwo dramatyczne. Cała fabuła obraca się wokół Dickie'go (Christian Bale); narkomana, i upadłego boksera, który jest trenerem i bratem głównego bohatera. To, czego tutaj dokonuje Bale daje mu 100% pewność na Oskara w kategorii aktora drugoplanowego. Jego każdorazowe pojawienie się na ekranie wzburza w widzu żal, złość, bunt a jednocześnie współczucie dla staczającego się człowieka. Świetna rola, godna świetnego aktora. 7/10

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2011-01-23 o 15:14
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 16:54   #4802
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Czarny łabędź - w zasadzie poszłam na ten film w ostatniej chwili i wbrew sobie, dlatego że nigdy nie chodzę na filmy które są często reklamowane, przed premierą dostają miano arcydzieła i ogólnie słyszy się o nich same ochy i achy, tym razem było inaczej, z tego względu że bardzo lubię Aronofsky'ego, a to moim zdaniem jest podstawa aby pójść na film i coś z niego zrozumieć. Trzeba lubić styl reżysera, styl we wszystkim, począwszy od bardzo dobrej gry aktorskiej, poprzez idealnie dobraną i skomponowaną muzykę, na montażu i ruchach kamery kończąc. Fabuła jest intrygująca, ciekawa, fascynująca, prawdziwa, przerażająca. Jest w filmie dużo kontrowersji, jest też coś co sprawia, że w pewnym momencie widz się gubi, zastanawia się, tak jak bohaterka, czy to jeszcze świat realny czy jakiś koszmar z którego nie może się obudzić. Film jest dosłowny, w pewnych momentach może porządnie wystraszyć, przeraża nie tylko momentami grozy, ale też tym, co można zrobić z własnym ciałem, umysłem, co mogą zrobić dla ciebie bliscy, znajomi, do czego możesz się posunąć i do czego posuwają się inni. Jednak to dla mnie wciąż za mało, czegoś zabrakło, bo po wyjściu z kina czułam niedosyt, ale nie żałuję że wydałam kasę na bilet, i tak, uważam że Portman zasługuje na Oscara, bo krótko mówiąc była idealna pod każdym względem. 9/10
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 19:38   #4803
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Weekend

jeśli ocenić w skali od 1 do 10 to daję 3 pkt, po jednym za:
- aktorów
- sympatię do Czarka Pazury
- niektóre śmieszne teksty

no i to wszystko, zawiodłam się
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 19:40   #4804
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Turysta"- Piekny film czyyyli: piekna Jollie,Piekny Depp,piekna Wenecja,piekna muzyka
A fabula marniutka,oj marniutka....
Film dwojga aktorow i tyle,naogladalam sie Jollie i Deppa tyle ze na jakis czas starczy
Ogolnie to 6 na 10
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 20:32   #4805
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Czarny Łabędź7/10
Ciekawy, wciagajacy, z klimatem typowym dla tego rezysera. Niestety widzialam lepsze jego filmy. Natalie Portman grala dobrze, bardzo dobrze, fajnie sie ja obserwuje, ale zeby od razu OSKAR?
Ciekawy, wciagajacy, bardzo dobra gra glownej aktorki, wiec czemu inne sa lepsze i tylko 7/10?

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
A kto w zeszłym roku dostał Oscara? Sandra Bullock prawda? Czym ona sobie na to zasłużyła? Grała mamuśkę, nic specjalnego. Gra Natalie przy warsztacie aktorskim Sandry zasługuje na milion takich nagród.
To akurat fakt, ze oskary sa bardzo "nierowne".

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Oskara nie dostaje sie za porownywanie z nagroda z zeszlego roku. Jest pelno filmow/osob ktore tak naprawde na oskara nie zasluzyly a dostaly.
przyklady wg mnie. Sandra Bullock w zeszlym roku- aktorka pierwszoplanowa, hurt locker- za slaby na najlepszy film wg mnie, ziewalam jak ogladalam, nuda nuda nuda
2 lata temu slumdog- dobry ale nie na miare oskara za najlepszy obraz- od polowy zaczyna przypominac bajko-teledysk z kiepskim zakonczeniem.
No ale to sie wszystko rozbija o subiektywizm opinii roznych osob niestety.

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Fighter - chyba najmniej znany w Polsce film nominowany do Złotych Globów, prawdopodobnie przez swoją tematykę, czyli świat boksu.

O ile można go zwać dramatem sportowym, to nacisk należy kłaść na słowo dramat, aniżeli sportowy. Mamy tutaj historię młodego boksera, Mickey'a, który spełniając finansowe i emocjonalne oczekiwania swojej matki, brata i 5 sióstr staje się ich jedynym żywicielem rodziny. W skrócie: oni siedzą na kanapie w swoim nieco zasyfionym domu, podczas gdy on obrywa ciosy na ringu. Zdarza się, że walczy z zawodnikami innej klasy po to tylko, żeby zdobyć pieniądze dla swojej rodziny.

Fighter to przede wszystkim genialne aktorstwo dramatyczne. Cała fabuła obraca się wokół Dickie'go (Christian Bale); narkomana, i upadłego boksera, który jest trenerem i bratem głównego bohatera. To, czego tutaj dokonuje Bale daje mu 100% pewność na Oskara w kategorii aktora drugoplanowego. Jego każdorazowe pojawienie się na ekranie wzburza w widzu żal, złość, bunt a jednocześnie współczucie dla staczającego się człowieka. Świetna rola, godna świetnego aktora. 7/10
Jeszcze nie widzialem, ale trzy uwagi:
1) Historia oparta na faktach - film jest o Micky'm Wardzie: http://boxrec.com/list_bouts.php?hum...3603&cat=boxer
Aczkolwiek, z tego co wiem, jego najbardziej znanych walk - trylogii z Gattim - film nie porusza.
2) Bostonczycy namietnie teraz produkuja/graja w filmach o Bostonie widze
3) Bale zdaje sie znowu pokazal, ze dla roli potrafi poswiecic swoje cialo...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 20:53   #4806
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

A ja miałam od piątku maraton filmowy.

Turysta - cóż, dobrze, że nie czytałam opinii o tym filmie przed pójściem do kina, bo były skrajne, w większości negatywne. A mnie się straaasznie podobał. Uwielbiam Jolie i Deepa. Ona jest taką pięęękną kobietą, że strasznie miło się na Nią patrzy. Oboje z Johnnym stworzyli świetne kreacje w tym filmie. Moim zdaniem przyjemny film, miło się ogląda, naprawdę.
8/10.

Conviction - prawdziwa historia, w której głowną rolę odgrywa Hilary Swank. Gra siostrę mężczyzny, który został niesłusznie wsadzony za kratki. Robi Ona wszystko, żeby zostać prawniczką i wyciągnąć brata z więzienia. Naprawdę piekny, wzruszający film.
8/10.

Stosunki międzymiastowe - romansidło z Drew Barrymore, cóż, nic nowego, taka ot historia, ale miła dla oka. oglądałam u boku Ukochanego, więc miło sie oglądało, taka na wieczór.
6/10.

You don't know Jack - historia lekarza, który probował wprowadzić eutanazję i pomógł 130 osobom cierpiącym z powodu chorób, popełnić samobojstwa. W głownej roli Al Pacino. Film trochę przegadany, niemniej jednak ciekawy.
7/10.

The Bucket List - Nicholson i Freeman w rolach głownych, fajna historia dwóch mężczyzn, którzy są, że tak powiem jedną nogą na drugim świecie i robia sobie listę rzeczy, które chcą jeszcze przed śmiercią zrobić. Ładna historia, przyjemnie sie ogląda.
7/10.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 21:10   #4807
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Czarodziejski flet


Trwa I wojna światowa. Trzy pielęgniarki ratują żołnierza Tamino przed niechybną śmiercią. Pokazują mu zdjęcie córki Królowej Nocy, Paminy, którą porwał zły Sarastro. Żołnierz zakochuje się w dziewczynie. Na prośbę jej matki postanawia ją ocalić. W wyprawie towarzyszy mu Papageno, który zajmuje się ptakami służącymi do wykrywania gazów bojowych. Mężczyźni otrzymują magiczne instrumenty, które mają chronić ich przed niebezpieczeństwami.

Super film.
Polecam z całego serca.

10/10
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .

Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 21:10   #4808
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Bucket List mi sie starsznie podobal

Z mama ogladalam
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 11:03   #4809
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Black Swan - tak jak pisalam na innym watku - co tu duzo mowic.. dzielo

Incepcja - to dla mnie drugi hicior po The Black Swan.Dynamiczna akcja, ciekawie pomyslany scenariusz przede wszystkim - ten film wbil mnie w krzeslo i ogladajac go ani razu nie spojrzalam na zegarek. Uwielbima i wracam.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 17:32   #4810
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Czarny łabędź – reż. Darren Aronofsky

Ostatni film Aronofsky’ego odpowiada - między innymi - na pytanie, co jest tak naprawdę potrzebne artyście do osiągnięcia prawdziwego sukcesu, oprócz talentu rzecz jasna, a co stanowi przeszkodę/y w realizacji tego celu. Z całą pewnością nie wystarczy sama ambicja. Zwłaszcza ambicja źle ulokowana, która wypływa bardziej( a może tylko) z ego człowieka lub z niespełnionych marzeń jego najbliższych, a nie z serca. A tak właśnie chyba jest w przypadku baleriny Niny ( Natalie Portman).
Prawdziwy artysta powinien być wewnątrzsterowny i czerpać siłę z pasji, musi głęboko identyfikować się z tym, czemu się poświecił. W obrazie Aronofsky’ego widzimy bowiem, że ciężka praca i obsesyjne dążenie do perfekcji oraz wyrzeczenie się wszystkiego dla sztuki to za mało.
Okazuje się, że potrzebne jest także – jak mówi Thomas Leroy ( Vincent Cassel) - wrzucenie na luz. Wtedy jest szansa, że człowiek się zatraci i wejdzie w stan określany mianem „flow”, czyli uskrzydlenia, który wyzwala ogromne pokłady kreatywności i sprawia, że wszystko jakby dzieje się samo, bez wysiłku. Ten rodzaj lekkości w tańcu dało się zauważyć u Lily ( Mila Kunis) –rywalki Niny.
A co poza tym, jakie są jeszcze recepty na sukces artystyczny? Z całą pewnością należy również czerpać pełnymi garściami z dwoistości ludzkiej natury. Trzeba mieć świadomość tego, że istnieją w nas czerń i biel, dobro i zło, niewinność i pożądanie, delikatność i agresja. Nina, ogromna w tym "zasługa" toksycznej relacji z matką, wypierała się przez całe życie tej ciemnej strony swojej natury.Niektórzy tak robią ze szkodą dla siebie i innych.A potem nastąpił przełom, który doprowadził ją do osiągnięcia doskonałości, ale ceną za nią była autodestrukcja i w końcowym rezultacie obłęd.

Czarny łabędź to bardzo dobry, a momentami nawet rewelacyjny film, na który naprawdę warto wybrać się do kina. Nie odważyłabym się jednak użyć słowa arcydzieło. To byłoby niezgodne z moimi odczuciami.
Aktorstwo w obrazie Aronofsky’ego było na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej zachwyciła mnie kreacja Portman i Barbary Hershey, która wcieliła się w rolę matki. Na długo pozostaną w mojej pamięci sceny, w których Nina popadała w obłęd, zwłaszcza gdy łamały się jej nogi i kręgosłup( nie wiem jak to inaczej określić). To było tak hipnotyzujące i mrożące krew w żyłach, że chwilami zamierałam w bezruchu. Jeśli to widzą i czują ludzie, którzy trącą zmysły i popadają w szaleństwo

Między 8,5 a 9/10.


PS Spoilery na biało.

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2011-01-24 o 17:41
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 17:38   #4811
imbryka
Rozeznanie
 
Avatar imbryka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 547
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Poszłam więc dziś do kina na the tourist, mi osobiście podobał się ten film, nie nudziłam się ani chwili, jednak nie był to film aż tak zapierający dech w piersi. Angelina i Johny, fajna gra, mimo, że wolę Deppa w bardziej komediowych rolach. Poza tym piękna sceneria.
Czy mogłabym go polecić innym? sama nie wiem, recenzje na temat tej produkcji są naprawdę różne i to zależy już indywidualnie od każdego Według mnie jest to dobry film na nudne niedzielne południe
imbryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 20:30   #4812
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ja niestety bede musialam poczekac na Black Swan to marca bo dopiero wtedy wchodzi do kin w Brukseli

w koncu sie wzielam za Wojne Polsko - Ruska, ciezko mi szlo. Ksiazke czytalam dawno, jak tylko wyszla, wiec generalnie nic nie pamietam, a film, hm... dla mnie za bardzo surrealistyczny, nie potrrafilam sie wkrecic. Aczkowliek przyznaje, ze Szyc zagral swietnie, Sonia Bohosiewicz rowniez. Ciezko mi bardzo ocenic bo to nie moj gatunek wiec daje 5/10

An Education 2009
- zakochalam sie w tym filmie, krotko i na temat. Jest niesamowicie klimatyczny, pieknie nakrecony, dobre zdjecia, swietne kolory. Historia niby banalna, jednak zaskakuje. Polecam na leniwe wieczory 8/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 08:44   #4813
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Maczeta - 7/10, Maczeta - były agent federalny postanawia zemścić się na ludziach, którzy skrzywdzili jego rodzinę. Nie jest to ani parodia, ani nieudolne pokazanie sztuk walki, Rodriguez jest bardzo specyficznym reżyserem i taka też jest Maczeta. Film oglądała się przyjemnie, dobr akcja, niktóre sceny dostarczały dużo śmiechu - akcja z jelitem lub śmierć nieśmiertelnego Seagala !

Czarny łabędź - 9,5/10, opowieśc o Ninie balerinie, która walczy o główną rolę w "Jeziorze łabędzim". Dużo osób wyraziło już tu opinię na temat filmu, ja postaram się zatem krótko i zwięźle. Moim zdaniem jest to kolejne wspaniałe dzieło Aronofsky'ego. Cudowana gra aktorska - Natalie Portman - jej mimika, przemiana, zdecydowanie należy jej się Oscar. Oprócz głównej bohaterki na uwagę zasługuje jej matka, Thomas, Beth i Lily. Jest walka, ból, krew i łzy. Oglądałam z zapartym tchem, a finałowa scena zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 09:05   #4814
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Bliżej

Bliżej" jest to zawikłana historia czwórki dorosłych ludzi, którzy gubią się w gąszczu uczuć, romansów i kłamstw. Tak właściwie, to nie wiedzą, czego chcą od życia. Nie potrafią się zatrzymać i często bardzo ranią najbliższe im osoby... Są ze sobą, rozchodzą się, wracają i tak w kółko. Czy można jednak tak nieskończenie wiele razy odchodzić i wracać do jednej osoby? Gdzie i kiedy w takim razie zaczyna się granica, której nie wolno przekroczyć, aby wszystkiego ostatecznie nie zburzyć? Odpowiedź znajdziecie właśnie w tym filmie...

7/10



Żywot Mateusza

Mateusz jest dorosłym mężczyzną o duszy dziesięcioletniego chłopca. Wraz z siostrą, Olgą, mieszka w małym domku nad brzegiem ogromnego jeziora. W pobliskiej wsi traktowany jest jak przysłowiowy "wioskowy głupek". Mateusz nie zauważa tego; jego uwaga skupiona jest na sprawach, które inni, najbliżsi Mateusza, traktują z lekceważeniem. Matis kocha przyrodę, delektuje się jej pieknem i bogactwem życia. Pewnego dnia zaprasza do domu mężczyznę, któremu pomógł przeprawić się przez jezioro. Gość szybko zyskuje sobie sympatię Olgi, co staje się początkiem dramatycznych wydarzeń.

8/10

U progu sławy
Oparta poniekąd na własnych doświadczeniach i fascynacjach reżysera, Camerona Crowe'a, opowieść, rozgrywająca się w latach 70-tych, tuż przed wielką eksplozją rock and rolla. Piętnastolatek William, zagorzały fan rocka, ma możliwość towarzyszyć znanemu zespołowi muzycznemu podczas tournee po Stanach Zjednoczonych, aby napisać reportaż dla magazynu "Rolling Stone". Podczas podróży William przestaje być tylko obserwatorem, a staje się częścią zespołu. Traci jednak obiektywizm i nie jest w stanie uczciwie opowiedzieć o swoich idolach.
8/10



__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .


Edytowane przez Normalnie_Nienormalna
Czas edycji: 2011-01-25 o 09:09
Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 11:27   #4815
humanity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 20
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wczoraj oglądałam "To nie jest kraj dla starych ludzi". Jest to film z morałem z zaskakującą fabułą, budzący napięcie z interesującymi bohaterami. Dobre kino
humanity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 12:37   #4816
LadyLilith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 158
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

a ja wczoraj obejrzałam Mr brooks z Costnerem, czego bardzo załuje, bo okazał sie gniotem
1/10
LadyLilith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:15   #4817
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Epoka lodowcowa 3: era dinozaurów/ Ice age: dawn of the dinosarus (2009)
Fajny, śmieszny, ale postać Bucka mnie denerwowała pod każdym względem. Na szczęście są Diego (P. Fronczewski), Maniek (W. Malajkat), Sid (C. Pazura). Ela i Zdzich i Edek to również fajne postacie. 9,5/10 (zaniżona ocena z powodu Bucka)

Kobiety w opałach/ Woman in trouble (2009)
Trochę dziwaczny i mimo że na tym polegał cały film to było trochę za dużo wątków. Taki średniawy. 6/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 12:51   #4818
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Town:grupa bandytow okrada banki itp- to jest najgorszy film jaki ostatnio ogladalam po obejrzeniu zostaje tylko zal wydanych pieniedzy na bilet 1/10

Season of the witch:
Po latach zaciętych walk dwaj wojownicy wracają do domu, gdzie zostają tylko zniszczenie, strach i głód. Starszyzna uznaje, że winę za czarną plagę, która ogarnęła miasto, ponosi młoda czarownica. Zapada decyzja, że jedyną szansą na przywrócenie ładu jest wykonanie starożytnego rytuału, który wyplewi przekleństwo z ich ziemi. Mężczyźni muszą eskortować wiedźmę do dalekiego klasztoru. W trakcie podróży zobaczą siły tak złe, że nawet diabeł nie mógłby ich powstrzymać. By ocalić nie tylko siebie, ale i ludzkość, rycerze muszą przejść przez coś gorszego niż sam środek piekła…(opis z filmwebu)-jezeli film bylby taki jak w opisie
pierwsza godzine filmu prawie nic sie nie dzieje czekalam z niecierpliwoscia jak to sie rozwinie i niestety koncowka filmu jakby wzieta z calkiem innej produkcji sama walka z diablem nie czarownica jakby wzieta z parodii. daje 4/10 przede wszystkim za Nicolasa Cagea

Red:Frank (Bruce Willis), Joe (Morgan Freeman), Marvin (John Malkovich) i Victoria (Helen Mirren) to emerytowani agenci specjalni CIA. Znają największe tajemnice i spiski narodowe, przez co znajdują się na celowniku agencji. Po tym jak zostają wrobieni w zamach, muszą reaktywować stary zespół, by ujść z życiem przed polującymi na nich agentami. Chcąc oczyścić własne imię i zdemaskować oprawców, postanawiają wyruszyć w misję niemal niemożliwą.(filmweb)
dobra komedia kryminalna (chociaz zadnemu mojemu znajomemu sie nie podobala) szybka akcja duzo smiesznych scen i oczywiscie Bruce 8/10

Robin Hood: dobry film chociaz pelno w nim bzdur np to co zapadlo mi najbardziej w pamiec Marion z dzieciakami na kucykach dotarla na miejsce bitwy rowno z prawdziwymi wojownikami ktorzy galopowali 2 dni i od razu ruszyla do boju i mnostwo innych 7/10

Edytowane przez spiniaa
Czas edycji: 2011-01-26 o 12:56
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 20:04   #4819
aleksandrajoanna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 353
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez imbryka Pokaż wiadomość
Poszłam więc dziś do kina na the tourist, mi osobiście podobał się ten film, nie nudziłam się ani chwili, jednak nie był to film aż tak zapierający dech w piersi. Angelina i Johny, fajna gra, mimo, że wolę Deppa w bardziej komediowych rolach. Poza tym piękna sceneria.
Czy mogłabym go polecić innym? sama nie wiem, recenzje na temat tej produkcji są naprawdę różne i to zależy już indywidualnie od każdego Według mnie jest to dobry film na nudne niedzielne południe
The tourist bardzo fajny!
aleksandrajoanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 20:19   #4820
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Incepcję polecam obejrzeć dwa razy,świetny
sante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 12:35   #4821
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Czarny balonik

Wszystko, czego pragnie Thomas, to normalna dorosłość. Jednak jego autystyczny brat Charlie skutecznie jego marzenia udaremnia. Czy Thomas, z pomocą swojej dziewczyny Jackie, zaakceptuje swojego brata?

Mnie ten film bardzo się spodobał.
Na mojej twarzy wciąż pojawiały się nowe emocje... a to smutek, a to podziw, a to radość, a
to złość...

film na prawdę dobrze pokazuje postawy ludzi...

9/10
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .

Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 14:22   #4822
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Blood Work z Clintem Eastwoodem - całkiem, całkiem
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 09:27   #4823
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Fałszywa dwunastka 2

Kontynuacja znakomitej komedii familijnej. Tom Baker (Steve Martin) wraz z żoną Kate (Bonnie Hunt) zabierają swoją wesołą gromadkę na niezapomniane letnie wakacje. Wymarzony odpoczynek przeradza się jednak w obłąkane współzawodnictwo z rodziną starego rywala Toma - Jimmy'ego Murtaugha (Eugene Levy). W filmie zobaczymy wszystkie dzieciaki Bakerów, a wśród nich Hilary Duff, Toma Wellinga i Piper Perabo.

Takie filmy są najlepsze !! Niedosyć że jest zabawny to też opowiada o problemach rodzinnych.. polecam ten film.. jest warty obejżenia..naprawdę. !

8/10

Wolność słowa
Hilary Swank wciela się w rolę nauczycielki, która ma zupełnie inne podejście do swoich uczniów. Jej podopiecznymi jest tak zwana trudna młodzież. Nauczycielka prosi, aby uczniowie pisali dzienniki ze swoimi przemyśleniami.

9/10

Kocham Cię od tak dawna

Léa (Elsa Zylberstein) i Juliette (Kristin Scott Thomas) są siostrami. Starsza z nich, doktor Juliette poszła do więzienia na 15 lat, gdy Léa była jeszcze nastolatką. Po odbyciu wyroku, zostaje odebrana z lotniska przez swoją siostrę, która proponuje jej wspólne życie. Juliette nie ma na to szczególnej ochoty, lecz jej niepewność w konfrontacji z niezwykłą dobrocią Léi, zaczyna zanikać, a ona sama powoli otwiera się i wraca do normalnego życia.

Z jaką łatwością oceniamy drugiego człowieka wystarczy jedna rzecz którą uczynił a wydaje nam się że wiemy o nim wszystko. Jak wiele trudu trzeba sobie zadać i jakim należy być człowiekiem aby wszystkich traktować sprawiedliwie?? chyba niewykonalne...

9/10
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .


Edytowane przez Normalnie_Nienormalna
Czas edycji: 2011-01-28 o 11:43
Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:17   #4824
CrazyOlcia
Rozeznanie
 
Avatar CrazyOlcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Dziki Zachód ;]
Wiadomości: 782
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio wzięło mnie coś na oglądanie horrorów

1.Pozwól mi wejsć / Pozwól mi odejść - dla mnie kiepskie
2. Droga bez powrótu.. wszystkie części.. praktycznie spędziłam pod kocem...film nieźle 3ma w napięciu..

Rewelacyjnym filmem jest.. "Prawo zemsty" - no istna rewelacja!
Kapitalny film!

Piła w 3D..przereklamowany.. bałam się pójść.. a może ze dwie sceny nie patrzyłam.

Hmm..
__________________
Walczę! Ma być -10kg
Miłość życia
Kurs nurkowania
Wyprawa życia -> już niedługo
Generalnie zmiany Duuuuuuuuużo zmian!

Żyjeeeeee...Kolooooorami.. !!!
CrazyOlcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 00:20   #4825
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Niezniszczalni - chciałam na to pójść do kina, ale nie poszłam, od początku myślałam, że będzie to totalne g*wno, ale ku mojemu zdziwieniu nie było tak źle, i po obejrzeniu w domu, myślę, że spokojnie mogłam pójść do kina, no ale co do samej fabuły, to całkiem niezła, obsada hhmmm no cóż, kilka weteranów, kilka mięśniaków, na prawdę dobre sceny walki i pościgów, efekty specjalne dość słabe, ale film ratują całkiem niezłe dialogi, czasem zabawne i trafione. Ogólnie stwierdzam, że nie spodziewałam się że Sly wpadnie na coś takiego i stworzy całkiem niezłe kino akcji. Ode mnie dostaje 7/10
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 05:48   #4826
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez LadyLilith Pokaż wiadomość
a ja wczoraj obejrzałam Mr brooks z Costnerem, czego bardzo załuje, bo okazał sie gniotem
1/10
A może coś więcej? Ja oglądałam ten film i na 1 to bym go na pewno nie oceniła.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 07:30   #4827
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Step Up 3D - chyba nie trzeba opisywac, jak na moje najlepsza czesc !

Pewnego razu w Rzymie - bardzo przyjemna, lekka komedia ; pani kustosz wybiera sie na slub swojej siostry do rzymu, nie ma powodzenia w milosc dlatego zabiera z fontanny monety, osoby ktore wrzucily monety pod wplywem magi staraja sie o jej wzgledy; dziewczyna jednak zakochuje sie w chlopaku z wesela, chociaz mysli ze jedna moneta nalezy do niego...
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 11:01   #4828
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Coś dla fanek Johnny'ego Deppa - Beksa Cry Baby. Film z roku 1990, urzekł mnie całkowicie, śmiałam się jak głupia Nigdy nie przepadałam za Deppem, to jest pierwszy film, w którym mi się naprawdę spodobał.

Baltimore, rok 1954. Beksa jest sierotą. Jego rodzice - kryminaliści - zostali straceni na krześle elektrycznym. Należy do grupy młodzieży noszącej czarne skórzane kurtki i obcisłe spodnie, budzącej odrazę ludzi z wyższych sfer. Kiedy zakochuje się w Allison, panience z dobrego domu, jej babcia próbuje przeszkodzić rodzącemu się uczuciu.

Mistrzostwem jest charakteryzacja dziewczyny o imieniu Hatchet, jak z horroru,specjalnie ją wyguglałam i jestem pełna podziwu
9/10

Wolność słowa - film z Hilary Swank, powstał na faktach, świetny, nawet mi łezka poleciała. 8/10

Niania w Nowym Jorku - niestety beznadzieja, nawet moja ulubienica, Scarlett, nie pomogła. Książka bardzo mi się podobała,a w filmie opuszczono i pomieszano wiele dobrych momentów. Na dodatek właśnie skończyłam czytać drugą część Niani, która jest już mniej komediowa i końcówka filmu nijak nie przystaje do drugiej części. 2/10
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 12:39   #4829
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Life as we know it 2010 - pogodna komedia romantyczna. Katherine Heigl jest matka chrzestna dziecka swojej najlepszej przyjaciolki. Po smiertelnym wypadku, mala Sophie zostaje osierocona a opieke prawna dostaje ona i znienawidzony przez nia ojciec chrzestny. Zabawna, nie glupia komedia. Polecam na romantyczne wieczory 6,5/10

A history of violence 2005
- glowne role odgrywa Viggo Mortensen, ktory jest przykladnym ojcem, mezem, posiadajacy wlasny biznes. Wszystko sie zmienia, keidy jego restauracja zostaje napadnieta, a on zabija napastnikow. Spodziewalam sie czego naprawde dobrego, a tu od poczatku sie domyslilam o co bedzie chodzic, a ja w sumie jestem malo domyslna Ogolnie na nie. 5/10

The way back 2010 - chcielismy isc na cos do kina, ale w sumie nic nie bylo wartego wydac pieniadze i w ostatniej chwili przeczytalam o tym filmie. Jest to historia Polaka Janusza, ktory jest wyslany do lagru na Syberii w czasie II wojny. Tam poznaje grupie ludzi z innych krajow i postanawiaja uciec z obozu pracy przez Mongolie do Indii. Jest to historia oparta na faktach (podobno), z Collinem Farrelem i Edem Harrisem, wyrezyserowal amerykanin. swoja role ma tez przeze mnie uwielbiana Saoirse Ronan. Nie bede dociekac czy to zeczywiscie bylo mozliwe czy nie, jednak film porusza, jest dobrze opowiedziany, z pieknymi zdjeciami. No i spory watek Polski i Polakow bez tej zawisci i "polaczkowatosci" ktora widzi sie w kazdym filmie tego typu rezysrowanym przez Polakow i granych przez Polakow. Ja sie wzruszylam. Polecam kazdemu, ktory lubi filmy drogi! 9/10

Taking Lives (2004) - Angelina Jolie i Ethan Hawke. Mowiac szczerze ten film wywarl na mnie spore wrazenie, mimo, ze mi sie bardzo nie podobal. Ona, to agentka FBI, wyslana do Montrealu, jako pomoc w rozwiklaniu morderstwa, jednak z czasem wszystko sie zaczyna komplikowac. Domyslilam sie bardzo wczesnie kto jest kim, jednak historia tzyma w napieciu a moje nerwy bardzo byly napiete. Dobry film, polecam kazdemu!
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 20:55   #4830
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Och Karol 2"- powtórka z rozrywki ale bardzo udana Adamczyk super odnalazł się w roli, Mucha zbędna tam. Uśmiałam się do łez, polecam na poprawę humoru
dla mnie 10/10
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.