Pędzle do kosmetyków mineralnych - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 22:47   #331
anonyme
Zadomowienie
 
Avatar anonyme
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 636
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez ks222 Pokaż wiadomość
juz zawrotu głowy dostaje od tych pędzli do oczu - ale chyba wreszcie za wasza rada wybrałam optymalny zestawik
tylko ciagle nie wiem jaki wybrac do kresek na górna powiekę - doradźcie cos dla początkujacego żeby w maire cienka kreske robił
Ja lubię Black Taklon Angle Liner z Coastal Scents.
Atoja dosłownie kilka postów wyżej polecała
Angled Brow & Liner Brush z EDM.
anonyme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 23:29   #332
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cześć dziewczyny!

Proszę Was o pomoc. Przeszukałam różne wątki, ale ten temat się spcjalnie nie pojawia...
Mianowicie poszukuję pędzla wysuwanego o miękkim włosiu, w miarę rzadkiego. Np. retractable Kabuki z EDM jest za gęsty, bo potrzebuję czegoś do delikatnych poprawek pudrem w ciągu dnia.
Do tej pory stosowałam taki srebrny z Rossmana, ale włosie jest dość drapiące i rączka zbyt długa, jak do torebki.

Czy macie może jakieś doświadczenia z tym typem pędzli?
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 23:48   #333
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Proszę Was o pomoc. Przeszukałam różne wątki, ale ten temat się spcjalnie nie pojawia...
Mianowicie poszukuję pędzla wysuwanego o miękkim włosiu, w miarę rzadkiego. Np. retractable Kabuki z EDM jest za gęsty, bo potrzebuję czegoś do delikatnych poprawek pudrem w ciągu dnia.
Do tej pory stosowałam taki srebrny z Rossmana, ale włosie jest dość drapiące i rączka zbyt długa, jak do torebki.

Czy macie może jakieś doświadczenia z tym typem pędzli?
a coś takiego ?
Przyznam, iż nie testowałam go, ale mam pędzel z Blusche i jest bardzo miękki (a kosztował grosze), więc może i ten się sprawdzi? Nie wydaje się być bardzo gęsty, choć mogę się mylić.
I dolar kanadyjski, wiec jego cena naprawdę niewysoka jest
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 08:34   #334
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cathy, bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź
Zresztą, z tego co widzę na forum- na Ciebie zawsze można liczyć

Jednak ten pędzel wydaje mi się jakiś taki lichy- zwłaszcza to plastikowe opakowanie, jakby mogło łatwo pęknąć...
Chociaż z drugiej strony, opcja, że można do środka wsypać puder jest bardzo wygodna, leczy wydaje mi się, że wszystkie pędzle tego typu zawsze wysypują zbyt dużo Czy ktoś może go posiada i testował??

Kształtem bardziej odpowiadałby mi ten w różowym metalicznym opakowaniu z tej samej firmy, no ale rzadszy... Chyba jeszcze będę szukać
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 17:25   #335
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

moja kolekcja pędzli ocznych, powiększona dzięki wspólnym zamówieniom z Pastereczką. naprawdę ten z bluch jest strasznie miły i sztywny. rosmanowski też nie jest zły,włosie na poziomie tych z CS.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pedzle kopia.jpg (67,1 KB, 255 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg prdz.jpg (131,4 KB, 222 załadowań)
braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 10:57   #336
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

ja może jak Filip z konopi wyskoczę, ale chyba się zakochałam we flat topie EDM no po prostu rewelacja, wcześniej używałam LHK i wysuwanego kabuka (rectan-coś-tam, nie ma już na stronie - pewnie dlatego, że mu włosy wychodziły jak szalone) i były fajne, ale flat top rządzi a taki malusi i niepozorny
dzięki niemu zużyłam dziś pół porcji podkładu a krycie pozostało jak przy porcji x2!!

a w ogóle to odkryłam amerykę, że dobrze dobrane pędzle powodują oszczędności w zużywaniu proszków, jestem w szoku, że to takie proste
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 13:54   #337
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Pinusia ten z CS jest zupełnie inny od tego z TBS. Ten Bodyshopowy jest zwarty bardziej, ma sztywniejsze choć elastyczne sztuczne włosie, gęstsze i dłuższe, mięciutkie na końcu, a ten z CS jest cały krótszy, włosie ma naturalne, troszkę bardziej drapiące, ale też nadal miękkie, zdecydowanie rzadsze od LHK czy TBS. Po umyciu czuć zapach naturalnego włosia, ale nakłada tak puder, że używam go o połowę mniej niż przy LHK. I ładniej się nim puder nakłada.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-11, 11:10   #338
Pinusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 107
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

dzieki
Pinusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 08:55   #339
T3kla
Raczkowanie
 
Avatar T3kla
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 328
GG do T3kla Send a message via Skype™ to T3kla
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Mam pytanie o Jr do oczu EDM, gdzie jest jego juniorowatość - krótsze włosie, czy rączka, czy taka generalna minimalizacja zwykłego kabuka do oczu?
Niestety nie mam porównania, bo nie miałam w ręce pędzla kabuki eyes, ale on wydaje się dosyć duży - czy to mylne wrażenia?
T3kla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 09:01   #340
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez T3kla Pokaż wiadomość
Mam pytanie o Jr do oczu EDM, gdzie jest jego juniorowatość - krótsze włosie, czy rączka, czy taka generalna minimalizacja zwykłego kabuka do oczu?
Niestety nie mam porównania, bo nie miałam w ręce pędzla kabuki eyes, ale on wydaje się dosyć duży - czy to mylne wrażenia?
nikt go jeszcze nie ma, ale można się spodziewać że będzie ogólnie mniejszy, ja wyobrażam go sobie mniej więcej wielkości środkowego palca
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 09:24   #341
T3kla
Raczkowanie
 
Avatar T3kla
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 328
GG do T3kla Send a message via Skype™ to T3kla
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

a... myślałam, że on już kiedyś był i wrócił teraz. Dzięki.
T3kla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-24, 10:58   #342
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

dziewczyny ratunku! z mojego flat topa zaczęły ni stąd ni zowąd wypadać włosy. mam go 3 miesiące i nigdy się nic ni działo. używam go i piorę codziennie. czy to wina złej pielęgnacji, macie może jakiś pomysł? może zamiast myć wodą powinnam zainwestować w płyn?
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 12:08   #343
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez T3kla Pokaż wiadomość
Mam pytanie o Jr do oczu EDM, gdzie jest jego juniorowatość - krótsze włosie, czy rączka, czy taka generalna minimalizacja zwykłego kabuka do oczu?
Niestety nie mam porównania, bo nie miałam w ręce pędzla kabuki eyes, ale on wydaje się dosyć duży - czy to mylne wrażenia?
O ile dobrze pamiętam to niedawno Vril wrzucała zdjęcie porównawcze obu pędzelków w wątku plotkowym. Ładnie widać na nim różnicę.

edit:
Znalazłam te fotki:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...3&d=1247518968
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1247518968
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1247518968

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-07-24 o 12:16 Powód: dopisek
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 12:26   #344
T3kla
Raczkowanie
 
Avatar T3kla
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 328
GG do T3kla Send a message via Skype™ to T3kla
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Frantic, dzięki, teraz żałuję że się pospieszyłam z zamówieniem rano i go wyrzuciłam, bo stwierdzłam, że za malutki będzie
T3kla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 18:22   #345
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Poszukuje pędzla do minerałów, który da mi mocne krycie(jak najbardziej!). Doradzcie coś, proszę.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 19:40   #346
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Poszukuje pędzla do minerałów, który da mi mocne krycie(jak najbardziej!). Doradzcie coś, proszę.
flat top...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 10:06   #347
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

A cos jeszcze 'mocniejszego'?
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:55   #348
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
A cos jeszcze 'mocniejszego'?
Mocniejszego?
Bardziej kryjąca formuła.
Z resztą- wystarczy poczytać wątek trochę.
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 19:00   #349
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Byly sobie pedzle...

OCZY

EDM

Eye Blending Brush – skosny, zwarte, geste wlosie. Profil pozwala latwo podkreslic zalamanie powieki i zewnetrzny kacik, mozna prosto i bez problemu wykonac klasyczne, zaokraglone "V”. Dobry tez do nalozenia cienia bazowego jak i rozswietlacza. Z pomoca tylko tego jednego pedzla mozna wykonac pelny makijaz oka przy uzyciu kilku kolorow. Trzyma fason mimo czestego prania jak wszystkie pedzle EDM. Absolutny must-have. (osobista konkluzja typu widzi-mi-sie – lepszy od MAC 275 – nie mam, tylko macalam).

Eye Brow & Liner Brush – bardzo cienki, delikatny, krotkie, idealnie przyciete wlosie, ktore pozwala na wykonanie ultra cienkiej kreski zarowno tuszem jak i cieniem, dzieki czemu daje zludzenie gesciejszych rzes bez wyraznej lini. Oczywiscie mozna wykonac nim tez dramatyczna kreske. Wg mnie najlepszy pedzel w swojej kategorii. Niezbednik, nie da sie nim wykonac krzywej kreski (mnie sie jeszcze nie udalo, a rece trzesa mi sie masakrycznie). Zdecydowanie lepszy od MAC 266. Uwaga, na forum pojawily sie opinie o felernych egzemplarzach.

Eye Kabuki (senior) – bardzo gruby, gesty pedzel. Idealnie rozciera wszelkie granice i przejscia cieni, bardzo dobry pedzel do szybkiego makijazu (cien bazowy na cala powieke plus konturowy nalozony w kaciku i zalamaniu powieki, ewentualnie rozswietlacz pod luk brwiowy), kilka ruchow i gotowe, kolory sie ladnie przenikaja, nie trzeba nic poprawiac. Unikatowy pedzel, nie znam podobnego innych marek.

Eye Kabuki Junior - dwa razy mniejszy od swojego starszego brata, idealnie wpasowuje sie w zalamanie powieki, jest to pedzel "samomalujacy", slowo daje kazdy poczatkujacy za pomoca tego pedzla perfekcyjnie podkresli oko. Absolutny niezbednik.

Concealer Brush – plaski, typ „koci jezyk”, pozwala na precyzyjna aplikacje w okolicach oczu, nosa, ust. Dobry do punktowego nakladania korektora lub podkladu, rowniez do cieni. Nie nadaje sie do plynnych korektorow, fluid wtapia sie we wlosie, przez co zuzywa sie wiecej kosmetyku. Wylacznie do mineralnych proszkow.

EDM ogolnie – wlosie bardzo dobrej jakosci, miekkie ale sprezyste, trzyma fason mimo czestego prania, nie odbarwia sie, latwo chwyta kosmetyki zarowno prasowane jak i w proszku. Wszystkie bez wyjatku maja dobre opinie co do trwalosci i jakosci wykonania.

MAC

252 – duzy, plaski, zwarty, wlosie lekko drapie, ze wzgledu na rozmiary wylacznie do nakladania cienia bazowego, jeden ruch i cala powieka wysmarowana. Wlosie dobrze chwyta cien zarowno prasowany jak i sypki i naklada go jednolita warstwa.

239 – plaski, miekkie sprezyste wlosie, nie drapie, mocno akcentuje kolor, pozwala uzyskac inetnsywna barwe cienia na powiece, odpowiednia wielkosc do operowania kilkoma kolorami naraz, mozna tez nim rozetrzec cien na dolnej powiece lub zaakcentowac „V” w zalamaniu powieki. Dobry do cieni sypkich i prasowanych, do mineralow i pigmentow jak najbardziej tez (ale nie do korektora mineralnego).

217 – minimalnie kluje, wlosie niestety nie trzyma fasonu, szybko robi sie rozczapierzone. Dobry do nakladania i rozcierania koloru w zalamaniu powieki i akcentowania zewnetrznego kacika

219 – miekki, dobry do mocniejszego zaznaczenia zewnetrzengo kacika lub roztarcia kreski, rowniez do rozswietlenia wewnetrzego kacika i nalozenia cieni na dolna powieke.

266 – twardy, sztywny, drapie, skosnie przyciety, grubszy od EDM B&L, wiec i kreski nim narysowane sa konkretne, dobry do nalozenia cienia na dolnej powiece lub do brwi.

194 – plaski „koci jezyk”, sliskie, sprezyste ale miekkie wlosie tak jak w pedzlu do podkladu tej firmy (190). Bardzo dobry do plynnych i kremowych korektorow, nie zostawia smug, ksztalt jest odpowiedni do operowania w okolicach oczu czy skrzydelek nosa. Dobry rowniez do kremowych cieni lub primerow. Nie nadaje sie do mineralow, slabo chwyta „proszki”, najlepszy do mazidel.

MAC ogolnie – wlosie twardsze od EDM, czesto klujace, sredni komfort stosowania, poszczegolne pedzle nierowne jakosciowo.


Clinique

Concealer\Eyeshadow Brush – plaski, ksztalt i wielkosc prawie identyczna z MAC 239, miekkie wlosie, idealnie trzyma fason mimo dlugiego i forsownego uzytkowania. Mozliwosci zastosowania tak jak przy pedzlu MAC 239 opisanym wyzej ale komfort duzo wyzszy. Dobry rowniez do korektorow mieneralnych nakladanych miejscowo, ladnie rozciera granice.

Angle Define Brush – sciety, troche mniejszy od MAC 266, miekkie wlosie ale zwarte i trzymajace fason. Zbyt gruby do kresek, lepszy do mocnego zaakcentowania zewnetrzego kacika (makijaz graficzny) lub do brwi.


Sephora

19 Smudger Brush – zwarty, gesty, krotkie wlosie, trzyma fason. Dobry do rozcierania kresek lub nanoszenia cien na dolna powieke ale sparwdza sie tez przy akcentowaniu zalamania powieki lub nakladania rozswietlacza pod luk brwiowy.

12 Eyliner – waski nylonowy pedzelek, niestety po dluzszym uzywaniu ma tendencje do rozczapierzania sie. Dobry do tuszu ale nie do cieni, slabo lapie kolor i trudno nim zrobic wyrazna kreske cieniem, natomiast tuszem lub linerem w kremie bez problemu.

11 Sponge Tip Precision - aplikator w ksztalcie kulki z ostrym czubkiem, dobry do rozcierania kresek lub nakladania cienia na dolna powieke.

10 Sponge Tip –typowy aplikator w ksztalcie serca, lepszy do cieni prasowanych niz sypkich, ot zwykly aplikator.

6 Concealer Brush – waskie, dlugie, nylonowe wlosie, ma tendencje do robienia smug, po dluzszym uzytkowaniu wlosie lekko sie rozchodzi na boki.

Sephora ogolnie – bardzo srednia polka, dobre dla poczatkujacych.

W przygotowaniu: pedzle do twarzy EDM, MAC, Clinique, Sephora. Zdjecia porownawcze wkrotce.
Cale zestawienie jest moim osobistym widzi-mi-sie i tak je prosze traktowac

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-07-23 o 12:21
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 19:32   #350
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

vril super eh kolejna kusicielka przyznaję się bez bicia zachorowałam na dwa pędzelki Eye Blending Brush i Eye Brow & Liner Brush lądują na listę "muszę to mieć"
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 19:38   #351
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

vril, idę do Ciebie na zamówienia zbiorowe po pędzelek do kresek edm... kusicielka!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 15:14   #352
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Byly sobie pedzle... Czesc II.

TWARZ

EDM

Flat Top – plasko sciety, geste, bardzo zwarte wlosie. Wszechstronny pedzel, zarowno do kolorowki mineralnej, jak i tradycyjne. Doskonale naklada i rozciera podklad, a takze wszelkie pudry wykanczajace, brazery i roze. Zapewnia krycie od lekkiego do mocnego.

Long Handled Kabuki - pedzel w ksztalcie pieczarki, gesty, dobry do pudrow mineralnych i tradycyjnych, a takze do podkladow mineralnych. Mozna tez nim z powodzeniem nalozyc brazer i roz.

Angled Blush Brush – skosny, bardzo zwarty i gesty pedzel do konturowania. Rzeczywiscie swietnie wspolgra z rozami i brazerami mineralnymi, wystaczy mala ilosc by podkreslic rysy twarzy, jednakze z tradycyjna kolorowka juz nie gra tak dobrze, trzeba sie sporo namachac zeby bylo cos widac. Glowny minus – geste wlosie powduje scieranie korektora w miejscach gdzie nakladamy tym pedzlem roz lub brazer.
Nowe egzemplarze sa juz duzo mnie nabite i geste, wlosie sie "poddaje" pod naciskiem, co mam wrazenie wypadnie na plus dla tego pedzla (gdybanie).

Foundation Brush – plaski, typu „koci jezyk”. Niestety nie jest to w pelni udany produkt. Wlosie miekkie i delikatne jak u reszty, ale za dlugie, w efekcie pedzel podczas aplikacji rozchodzi sie tworzac wachlarz, co jest nie do przyjecia, skrocenie dlugosci chocby o pol centymetra da pedzel jeden z najlepszych w swej kategorii, trzeba ten pomysl podrzucic EDM. Zarowno typ wlosia jak i ksztalt pozwala na wielorakie zastosowanie - podklady mineralne i tradycyjne, roze w kremie i emulsji, rozswietlacze, miejscowa aplikacja korektora lub kamuflazu, maseczki, kremy, itp.

Baby Kabuki i Baby Flat Top – miniaturowe wersje sztandarowych pedzli EDM. Wlosie to samo, ksztalt identyczny, tylko rozmiar pol mniejszy. Osobiscie odradzam – rozmiar ma znaczenie Nie bede ich proponowac poczatkuajcym ani osobom chcacym zakupic pedzel „do torebki”, mikrusy moze i sa urocze ale i niepraktyczne, mozna nimi od biedy nalozyc roz i rozswietlacz, ewentualnie dokonac drobnych poprawek ale nie nadaja sie jako pedzle do codziennego nakladania pelnego makijazu, zaleje nas krew predzej czy pozniej.

EDM ogolnie – kwestia jakosci jest sporna. O ile wlosie (bardzo miekkie ale przy tym sprezyste, gladkie, mocno zwarte i trzymajace fason) jest bardzo przyjemne w uzytkowaniu i daje fantastyczne efekty w makijazu, o tyle trwalosc pozostawia czesto wiele do zyczenia. Niestety nie sa to pojedyncze przypadki, zaczyna stawac sie regula fakt, ze po kilku miesiacach intensywnego uzywania pedzle sie rozpadaja, zapewne wina jest po stronie zbyt malej ilosci kleju. Pol biedy gdy odpadnie sam trzonek od skuwki, wtedy skleic pedzel jest latwo ale jesli wypadnie wlosie ze skuwki pedzel nadaje sie do wyrzucenia. Biorac to pod uwage stosunkowo niska cena pedzli w ostatecznym rachuku nie wyglada najlepiej. Poki co takie „awarie” nie dotycza jak dotad absolutnie wszystkich egzemplarzy, wiec jednak polecam zaryzykowac zakup.

Cdn.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-08-21 o 08:31
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 15:38   #353
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

pisałam kilka postów wcześniej że z mojego flat topa zaczęły wypadać włosy, ale teraz to już jakaś tragedia się dzieje! podczas mycia połowa włosia ze skuwki zaczęła się przesuwać :O jakby kleju tam nie było. wydaje mi się że to może być to o czym pisze vril, choć bałam się że to wina mojej pielęgnacji. ale myję przecież delikatnym płynem i pozostawiam do wyschnięcia wg instrukcji :/ spróbuję jakoś ścisnąć tę metalową obręcz, ale coś mi się wydaje że to początek końca flattiego- 4,5 miesiąca użytkowania.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:33   #354
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Bardzo proszę o poradę, który z pędzli mam kupić- The Body Shop czy Bare Escentuals? Chodzi mi o dobre krycie i nie wiem, który takowe daje. Wiem, że poradzicie mi Everyday Minerals, ale Flat Top dopiero do mnie przyjdzie, a chce mieć zamiennik...
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:03   #355
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Muszę sobie kupić pędzel do oczu, bo chcę się w końcu nauczyć je malować porządnie. Na razie z doocznych pędzli mam Angled Borw & Liner i Eye Kabuki, który jest za wielki do moich powiek (choć genialny do nakladania mineralnych korektorów i do nakladania ciania bazowego), zatem przydałby się jeszcze jakiś mniejszy i... sama nie wiem, jaki... Poczytałam wątki i stwierdziłam, że potrzebuje chyba jednak dwóch, tylko nie wiem, których: Eye Blending, Everyday Eye Shadow czy Junior Kabuki?

Później przeczytałam post Vril...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Eye Blending Brush – skosny, zwarte, geste wlosie. Profil pozwala latwo podkreslic zalamanie powieki i zewnetrzny kacik, mozna prosto i bez problemu wykonac klasyczne, zaokraglone "V”. Dobry tez do nalozenia cienia bazowego jak i rozswietlacza. Z pomoca tylko tego jednego pedzla mozna wykonac pelny makijaz oka przy uzyciu kilku kolorow. Trzyma fason mimo czestego prania jak wszystkie pedzle EDM. Absolutny must-have. (osobista konkluzja typu widzi-mi-sie – lepszy od MAC 275 – nie mam, tylko macalam).

Eye Kabuki Junior - dwa razy mniejszy od swojego starszego brata, idealnie wpasowuje sie w zalamanie powieki, jest to pedzel "samomalujacy", slowo daje kazdy poczatkujacy za pomoca tego pedzla perfekcyjnie podkresli oko. Absolutny niezbednik.
...oraz inne posty o Eye Shadow. Doszlam do wniosku, że wszystkie one są mi niezbędne. Ale bez przesady.

Dlatego mam pytanie do osob, ktre mialy do czynienia z tymi pędzlami. Jak sądzicie, który warto polecić osobie, która uczy się malować pędzlami i niewiele umie? Trudno mi powiedzieć, jaki konkretnie makijaż będę nimi robić - prawdopodobnie w miarę prosty i niezbyt rzucający się w oczy, bo jak wspomniałam, niewiele umiem i takich cudów, jakie można tu obejrzeć nie zdziałam.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:15   #356
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

mam wszystkie wymienione przez Ciebie oprócz junior eye kabuki.
Myślę, ze gdybyś dołączyła everyday eye brush miałabyś klasyczny zestaw, eyebuki do bazowego i rozcierania, angled do linii rzęs i everyday eye brush do ruchomej powieki.
W następnym kroku wzięłabym blending. Ale vril pisze, że junior jest super. Wiesz co, weź wszytskie, wciągniesz się w malowanie i się przydadzą
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:23   #357
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Zdecydowanie Blending Brush i Kabuki Junior Pedzla Blending uzyjesz i do zalamania powieki i do nalozenia koloru na ruchoma powieke i nawet to rozswietlenia luku brwiowego, tym jednym pedzlem mozesz zrobic caly makijaz oka z cieniowaniem i bajerami, Everyday Brush nie da ci takiego wachlarzu mozliwosci. Kabuki Junior za to swietnie podkresli zewnetrzny kacik, zaakcentuje go ciemniejszym kolorem (albo wewnetrzny jasnym lub mozesz go uzyc do nalozenia korektora na skrzydelka nosa, itp.).
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:30   #358
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Zdecydowanie Blending Brush i Kabuki Junior Pedzla Blending uzyjesz i do zalamania powieki i do nalozenia koloru na ruchoma powieke i nawet to rozswietlenia luku brwiowego, tym jednym pedzlem mozesz zrobic caly makijaz oka z cieniowaniem i bajerami, Everyday Brush nie da ci takiego wachlarzu mozliwosci. Kabuki Junior za to swietnie podkresli zewnetrzny kacik, zaakcentuje go ciemniejszym kolorem (albo wewnetrzny jasnym lub mozesz go uzyc do nalozenia korektora na skrzydelka nosa, itp.).
kurczę, to czemu ja nie robię bajerów?
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:37   #359
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych


No dobra, moze nie tyle bajery, co bardzo przyzwoity makijaz trzema kolorami w 3 minuty Blending Brush to taki "samomalujacy" pedzel
Bierzesz sredni cien i nakladasz na ruchoma powieke (lub bazowy na cale oko, od rzes po brwi), otrzepujesz pedzel, nakladasz konturowy cien w zalamaniu powieki (trzymajac go do gory nogami) i dodatkowo w zewnetrznym kaciku (tworzysz w ten sposob "V"), znow otrzepujesz pedzel i nakladasz rozswietlacz pod brwi i voila, mozna wyjsc i starszyc ludzi
Polecam ten pedzel dla poczatkujacych, latwo sie na nim nauczyc podkreslania zalamania powieki i klasycznego smoky eye
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:46   #360
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Ja tez kocham Eye Blending zgadzam sie z kazdym zdaniem Vril na jego temat.
mam eye kabuki juniora ale nie testowalam jeszcze.
ogolnie mam wszystkie poza tym do kresek i sa naprawde godne polecenia.
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-13 17:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.