Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-05, 15:30   #1891
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jako że dla autorki pytania ważna jest cena, to ja bym bardziej Uriage polecała.
Zasugerowałam się tą najwyższą zawartością selenu i szczególnymi właściwościami gojącymi, ale szczerze- to nie mam porównania, bo miałam taką wodę raz, czy dwa, a wolę jednak winogronową Caudalie lub Sparkling Mineral Water Aubrey (chyba już wycofana, niestety )- a od niedawna- toniki w sprayu np. Resibo lub Whamisa

Edit. Jednak stricte co do relacji cena/pojemność, to najlepiej wypada chyba Caramance z Rossa, ale to woda termalna z dodatkami; nie wiem jednak, czy produkują ją w pojemnościach "torebkowych".

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2017-05-05 o 18:27
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 16:17   #1892
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość

Zamiast szukać św graala z masłem shea a bez czegoś tam może lepiej ukręcić sobie mazidło samemu tylko z tym co potrzeba.
Ja tak robię i chyba nigdy już nie zrezygnuję z kręcenia własnego smarowidła z Mazideł Zdradziłam je z Viankiem i miałam suche skórki, po powrocie do własnego wytworu zniknęły po 2 dniach.
Samoróbki mają tę zaletę, że można zapakować wszystko to, co się lubi i co służy (jeśli ktoś juz poznał swoją skórę na tyle)

Czy woda Evian Baby jeszcze jest gdzieś do dostania? Dawno temu widziałam ją chyba w rossie a od jakiegoś czasu nigdzie.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 18:32   #1893
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Ja tak robię i chyba nigdy już nie zrezygnuję z kręcenia własnego smarowidła z Mazideł Zdradziłam je z Viankiem i miałam suche skórki, po powrocie do własnego wytworu zniknęły po 2 dniach.
Samoróbki mają tę zaletę, że można zapakować wszystko to, co się lubi i co służy (jeśli ktoś juz poznał swoją skórę na tyle)
Ja się dopiero przymierzam do kręcenia. Masz jakiś autorski przepis czy korzystasz z gotowca?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 19:27   #1894
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ja się dopiero przymierzam do kręcenia. Masz jakiś autorski przepis czy korzystasz z gotowca?
Autorski
Kiedyś korzystałam z receptury serum Redupore, później zainspirowałam się kremem gojącym, teraz już udało mi się samej wypracować coś swojego
Gorąco polecam kręcenie fajna sprawa, zwłaszcza jak się modyfikuje gotowe przepisy po swojemu
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-05, 23:36   #1895
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Maiia, czytając Ciebie, mam wrażenie że wywracasz wszystko do góry nogami, przecież to wszystko się w ogóle kupy nie trzyma, co piszesz. Parafina, a wazelina, to jest jak matka i córka, wazelina jest zrobiona właśnie z parafiny oraz innych substancji, olejów i wosków ropopochodnych. Słychać, że gdzieś tam, coś tam starasz się czytać i dbać należycie o swoją skórę, jednak podstawowe braki w Twojej wiedzy aż rażą w oczy, a nikt Ci tu nie pomoże, jeśli będziesz twardo trwać w swoich błędnych (bardzo) przekonaniach, które niestety nijak się mają do rzeczywistości. Wierz mi, że znamy się tu już wiele lat z dziewczynami na wątku i ręczę, że żadna z nich dzieląc się swoim doświadczeniem, nie ma na celu zrobienia Twojej skórze krzywdy, więc warto czasem posłuchać rad. A moja oprócz tej, że czasem nie da się zaoszczędzić na kosmetyku jest taka, że oleje jedynie natłuszczają skórę i zatrzymują wodę w skórze, oleje nie nawilżają skóry, są jedynie okluzją, która chroni skórę przed odparowywaniem wilgoci, a skoro tej wilgoci nie ma, to również należy jej dostarczyć innymi substancjami. Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie dlaczego skóra jest tak skrajnie sucha i ściągnięta Po pierwsze, niestety, czasem, a nawet bardzo często oleje potęgują odwadnianie się skóry, po drugie, czy masz jakąś zdiagnozowaną chorobę, np. AZS, choroby na tle hormonalnym Po trzecie, ile wypijasz dziennie płynów I po czwarte, czy nie masz wrażenia, że żel do mycia, płyn micelarny, czy nawet proszek do prania, albo płyn do kąpieli nie powoduje tej suchości Samymi kremami problemu nie rozwiążesz, będą działać, dopóki będziesz ich używać, ale problem się nie skończy. Skóra jest co najmniej zaburzona, a może i nawet chora, tym bardziej nie należy wręcz w tej sytuacji oszczędzać ani na kosmetykach, ani też na pomocy lekarskiej. Możesz sobie myśleć co chcesz, ale nie kupisz tańszego (porządnego) kosmetyku za mniej niż 30 zł w dużej pojemności, o dobrym składzie z wysoką zawartością masła shea, nadającego się do wszystkiego chyba, że na jakiejś utrafionej wyprzedaży. Popatrz na ceny drogeryjnych i aptecznych kosmetyków, nawet najgorsze paści teraz kosztują grube pieniądze, a co dopiero kosmetyk wartościowy. Na Twoim miejscu naprawdę przestałabym kręcić nosem i odżałowała te pieniądze, bo polecane tu produkty naprawdę są jednymi z najtańszych godnych polecenia, znamy też droższe, jakbyś chciała To jest inwestycja w siebie, w dobry wygląd, ale i zdrową skórę. Miłego wieczoru.
Problem z tak suchą skórą zaczął się po zakończonej kuracji izotekiem. Wypróbowałam wiele kremów, drogeryjnych i aptecznych, za mniejsze i duże pieniądze. Nie służą mi. Jedyny krem, który się sprawdził to właśnie Lavera z masłem shea, dlatego idąc tym tropem szukam następcy bez alkoholu w składzie. Dużo piję, suplementuję się wiesiołkiem i olejem lnianym, zdrowo się odżywiam. Problem nie leży w środku. Dermatolog powiedział, że skóra po kuracji będzie cytuję: "dysfunkcyjna" i nie wróci już do dawnej kondycji. Od niego również mam informacje na temat parafiny i wazeliny, pojęć, których używał zamiennie więc wybacz, jak to nazwałaś, mój rażący brak podstawowych pojęć.

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co Wy ostatnio takie miłe, jakaś pełnia się zbliża
No i o to chodzi Niestety, zdarzają się trudniejsze przypadki

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------



Na jakiej podstawie twierdzisz, że potassium sorbate jest wysoko w składzie Tej substancji nie może być w składzie więcej, niż 0,6%, bo takie są normy unijne i poza unijne dla tej substancji.
.
"Zamówiłabym to masło organiczne właśnie na aloesie ale tylko na tej stronie, którą przysłałaś jest skład, na którym wysoko jest substancja konserwująca potassium sorbate. Nie wiem czy to błąd (bo występuje dwa razy, jeszcze raz pod koniec) czy rzeczywiście jest jej tak sporo. Nie mogę znaleźć nigdzie indziej informacji na temat składu ale jeszcze poszukam."

Tutaj masz podstawę. Skład na stronie, którą przysłała susabee. Błędny, już sprawdziłam.

Możesz się zająć innymi "trudnymi przypadkami"

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ja bym dodała jeszcze "natłuszczanie" od środka. Na moją okresowo odwodnioną skórę dobrze robi picie oleju lnianego.

Zamiast szukać św graala z masłem shea a bez czegoś tam może lepiej ukręcić sobie mazidło samemu tylko z tym co potrzeba.
Może i lepiej Zamówiłam już dwa rodzaje produktów dzięki uprzejmej pomocy dziewczyn i ich propozycjom, jeżeli się nie sprawdzą spróbuję tego rozwiązania. Wszystkim dziękuję za pomoc Bardzo
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-06, 04:46   #1896
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Skład na stronie, którą przysłała susabee. Błędny, już sprawdziłam.
Masz może info od producenta, bo na stronie tego bloga jest także zdjęcie składu na opakowaniu i faktycznie- ten składnik jest ujęty 2 razy- wyżej i przy końcu
Mam nadzieję, że coś zadziała, bo to faktycznie trudna w pielęgnacji skóra- powodzenia

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2017-05-06 o 04:57
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-06, 20:49   #1897
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Problem z tak suchą skórą zaczął się po zakończonej kuracji izotekiem. Wypróbowałam wiele kremów, drogeryjnych i aptecznych, za mniejsze i duże pieniądze. Nie służą mi. Jedyny krem, który się sprawdził to właśnie Lavera z masłem shea, dlatego idąc tym tropem szukam następcy bez alkoholu w składzie. Dużo piję, suplementuję się wiesiołkiem i olejem lnianym, zdrowo się odżywiam. Problem nie leży w środku. Dermatolog powiedział, że skóra po kuracji będzie cytuję: "dysfunkcyjna" i nie wróci już do dawnej kondycji. Od niego również mam informacje na temat parafiny i wazeliny, pojęć, których używał zamiennie więc wybacz, jak to nazwałaś, mój rażący brak podstawowych pojęć.

"Zamówiłabym to masło organiczne właśnie na aloesie ale tylko na tej stronie, którą przysłałaś jest skład, na którym wysoko jest substancja konserwująca potassium sorbate. Nie wiem czy to błąd (bo występuje dwa razy, jeszcze raz pod koniec) czy rzeczywiście jest jej tak sporo. Nie mogę znaleźć nigdzie indziej informacji na temat składu ale jeszcze poszukam."

Tutaj masz podstawę. Skład na stronie, którą przysłała susabee. Błędny, już sprawdziłam.

Możesz się zająć innymi "trudnymi przypadkami"
Nie będę może roztrząsać kwestii, co Twój dermatolog miał na myśli, ale fakty są jedne i nie ma się tu co za bardzo rozpisywać, parafina jest w prawie każdym kosmetyku drogeryjnym/aptecznym do suchej czy atopowej skóry, również w wazelinie, a reszta składników zawartych w wazelinie, to substancje zmodyfikowane najczęściej z parafiny właśnie lub poprzez reakcje chemiczne, np. kwasu siarkowego, tlenku etylenu, glikoli z innymi związkami ropopochodnymi, np. benzyną.

Nie zawsze należy się sugerować ceną produktu, kosmetyki, zwłaszcza te niezawierające wody w składzie często są bardzo wydajne i takie 50g maści starcza na tyle samo czasu, co 150ml kremu. Pomyśl o samodzielnym kręceniu kosmetyków, tak jak dziewczyny piszą, to naprawdę super pomysł, dość tani, chociaż półprodukty nie powinny być najtańsze, jednak warto wydać więcej na produkt nierafinowany i organiczny, bo jest bogatszy w substancje odżywcze i pozbawiony np. pestycydów, masła oleje, gliceryna roślinna, d pantenol, alantoina, koenzym q10, aloes, żel Ha, mocznik, witaminy, używasz tego, czego chcesz, a wiele substancji łatwo rozpuszcza się w tłuszczach, glicerynie lub łączy z nimi i nie trzeba specjalnej filozofii do ukręcenia czegoś

Jeszcze z tańszych kosmetyków przypomniałam sobie o rybkach Dermogal Klik, znasz
Ale one raczej na noc się nadają, bardzo śmierdzą, jednak działanie jest świetne i można je łączyć z innymi kosmetykami

Potassium Sorbate mógł być wpisany dwa razy, może został użyty do zakonserwowania składników znajdujących się przed nim i w ostatecznym rozrachunku okazało się go w na tyle dużej ilości procentowej, że producent musiał go uwzględnić w składzie, ilość przekroczyła wartość minimalną, poniżej której nie ma obowiązku wyszczególniania w składzie.

Dziękuję za pozwolenie, z przyjemnością.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-06 o 20:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-06, 23:22   #1898
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;73550266]Masz może info od producenta, bo na stronie tego bloga jest także zdjęcie składu na opakowaniu i faktycznie- ten składnik jest ujęty 2 razy- wyżej i przy końcu
Mam nadzieję, że coś zadziała, bo to faktycznie trudna w pielęgnacji skóra- powodzenia [/QUOTE]

Napisałam w tej sprawie maila do dwóch Sprzedających na Allegro i od obydwóch dostałam taki skład:

Składniki:
Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Armenianca (Apricot) Kernel Extract, Peucedanum Ostruthium Leaf Extract, Hyssopus Officinalis Extract, Merrubium Vulgare Extract, Squalane, Beeswax*, Tocopheryl Acetate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Benzoic Acid, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Citral, Limonene, Linalool.

Zasugerowałam się tylko treścią na blogu ale faktycznie na zdjęciu opakowania jest dwa razy ta substancja! Muszę prosić o zdjęcie opakowania wystawionego na sprzedaż, może zmienili skład, a może wystąpił błąd? To dziwne, że obydwaj Sprzedający wysłali mi skład z jedną tylko pozycją tego konserwantu, daleko na końcu

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Jeszcze z tańszych kosmetyków przypomniałam sobie o rybkach Dermogal Klik, znasz
Ale one raczej na noc się nadają, bardzo śmierdzą, jednak działanie jest świetne i można je łączyć z innymi kosmetykami
Ha! Dobrze, że mi o nich przypomniałaś! Używałam ich długo, służyły mi. Potem chciałam wymienić na jakieś inne (z koenzymem q10 chyba) nie mogłam się zdecydować i w końcu przerzuciłam się na linomag. Muszę koniecznie znowu je kupić
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-09, 18:01   #1899
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mam w sumie głupie pytanie, czy z ecco-verde wysyłka jest z Niemiec czy z Austrii czy z Polski, bo już zgłupiałam .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-09, 22:22   #1900
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Mam w sumie głupie pytanie, czy z ecco-verde wysyłka jest z Niemiec czy z Austrii czy z Polski, bo już zgłupiałam .
Do mnie przychodzi z Austrii.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-10, 08:05   #1901
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dzięki , byłam zdziwiona, że tak szybko doszło zamówienie.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-10, 12:30   #1902
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mam jeszcze jedno pytanie: w składzie żelatynowych rybek z Gal pojawia się gliceryna, rozumiem, że to składnik otoczki?

Czy jest to dodatkowy składnik nawilżający dodany do oleju z wiesiołka?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Już doczytałam, że jest nierozpuszczalna w tłuszczach więc to składnik otoczki Czy mogłabym czegoś dodawać do tych kapsułek by jeszcze mocniej nawilżały? W składzie jest olej z wiesiołka, witamina A i E.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-10, 15:31   #1903
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie: w składzie żelatynowych rybek z Gal pojawia się gliceryna, rozumiem, że to składnik otoczki?

Czy jest to dodatkowy składnik nawilżający dodany do oleju z wiesiołka?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Już doczytałam, że jest nierozpuszczalna w tłuszczach więc to składnik otoczki Czy mogłabym czegoś dodawać do tych kapsułek by jeszcze mocniej nawilżały? W składzie jest olej z wiesiołka, witamina A i E.
Może to być składnik zawartości, nie otoczki, gliceryna
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-10, 19:01   #1904
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A jak to sprawdzić?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-10, 20:12   #1905
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
A jak to sprawdzić?
Zapytaj producenta, albo zerknij na inne jego produkty, zauważyłam, że w większości gliceryna jest, ale nie we wszystkich tego typu kapsułkach tej firmy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-10, 21:28   #1906
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zapytaj producenta, albo zerknij na inne jego produkty, zauważyłam, że w większości gliceryna jest, ale nie we wszystkich tego typu kapsułkach tej firmy.
Napiszę, Twoja uwaga budzi nadzieje Dziękuję za pomoc
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-13, 18:57   #1907
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Niestety, gliceryna jest użyta tylko do wytworzenia otoczki. Trudno
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-15, 07:26   #1908
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Niestety, gliceryna jest użyta tylko do wytworzenia otoczki. Trudno


Dla mnie to akurat dobre info
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-18, 14:52   #1909
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Udało mi się w końcu ujarzmić swój zakupoholizm Zrobiłam wish listę tego, co potrzebuję i trzymam jej się mocno. żadnego wyjątku. Na pewno pomogło mi to, że ograniczyłam spacery do TK MAXX. Nie ukrywam, że od razu portfel się zrobił grubszy, co cieszy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-18, 19:32   #1910
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Udało mi się w końcu ujarzmić swój zakupoholizm Zrobiłam wish listę tego, co potrzebuję i trzymam jej się mocno. żadnego wyjątku. Na pewno pomogło mi to, że ograniczyłam spacery do TK MAXX. Nie ukrywam, że od razu portfel się zrobił grubszy, co cieszy
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 19:42   #1911
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Może poratujecie doświadczone mamy: co na komary u 9 miesięcznego dziecka, do odstraszania i na ukąszenie, bo widzę, że nic prawie nie można. Założyliśmy moskitierę a i tak skurczybyki wchodzą, w nocy spać nie dają, dziecko się wybudza
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-19, 20:08   #1912
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Może poratujecie doświadczone mamy: co na komary u 9 miesięcznego dziecka, do odstraszania i na ukąszenie, bo widzę, że nic prawie nie można. Założyliśmy moskitierę a i tak skurczybyki wchodzą, w nocy spać nie dają, dziecko się wybudza
Na ukąszenia żel aloesowy Equilibra i na to maść alantan plus. Na zapobieganie moskitiera i nic więcej, bo po pierwsze nie działa, a po drugie, jeśli działa, to krótko, trzeba ponawiać aplikację co 2 godziny, co może podrażnić niemowlęcą skórę oraz drogi oddechowe.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 11:25   #1913
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Dla mnie to akurat dobre info
Korah poradź proszę z czego ukręcić krem Po obydwóch wybranych i zamówionych produktach piecze mnie twarz i nie mogę używać żadnego

Już mi skóra pęka w niektórych miejscach, tylko wazelina mi nie szkodzi ale ona nie nawilża. Co mam zamówić by było jak najprościej ale nawilżyło i odżywiło? Nawet masło shea wywołało podrażnienie Dobrze, że nałożyłam tylko na czoło. A w kremie Lavera się sprawdzało... Może dodać czegoś do czystej wazeliny? Albo masła shea tak by samo nie wywoływało podrażnień?

Kwas hialuronowy strasznie ściąga i wysusza mi skórę a nawet najmniejsze ilości glikolu propylenowego i wielu innych substancji podrażniają, co z nią jest nie tak

Zwiększyłam ilość oleju lnianego i wiesiołkowego wewnętrznie, może jeszcze powinnam czymś zacząć się wspomagać od środka? Proszę, pomóż
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 12:05   #1914
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Korah poradź proszę z czego ukręcić krem Po obydwóch wybranych i zamówionych produktach piecze mnie twarz i nie mogę używać żadnego

Już mi skóra pęka w niektórych miejscach, tylko wazelina mi nie szkodzi ale ona nie nawilża. Co mam zamówić by było jak najprościej ale nawilżyło i odżywiło? Nawet masło shea wywołało podrażnienie Dobrze, że nałożyłam tylko na czoło. A w kremie Lavera się sprawdzało... Może dodać czegoś do czystej wazeliny? Albo masła shea tak by samo nie wywoływało podrażnień?

Kwas hialuronowy strasznie ściąga i wysusza mi skórę a nawet najmniejsze ilości glikolu propylenowego i wielu innych substancji podrażniają, co z nią jest nie tak

Zwiększyłam ilość oleju lnianego i wiesiołkowego wewnętrznie, może jeszcze powinnam czymś zacząć się wspomagać od środka? Proszę, pomóż
Tak jak było mówione, oleje nie nawilżają i mogą potęgować wysuszenie skóry. Twoja skóra prawdopodobnie jest pozbawiona całego płaszcza hydrolipidowego, dlatego wszystko ją podrażnia. Wspomaganie od wewnątrz olejami nie powinno zaszkodzić, trzeba też wypijać dużo wody w ciągu dnia, 2 Litry, 1,5 litra to jest minimum (oprócz herbaty i kawy), ale latem zapotrzebowanie się zwiększa. Ponadto polecam wypijać też napoje izotoniczne, takie samorobione w domu z solą morską lub himalajską i np. sokiem z cytryny, miodem, przepisy znajdziesz w internecie.

W pielęgnacji skóry skup się nie tylko na produkcie nawilżającym, ale także produktach oczyszczających i zupełnie na serio weź sobie to do serca, że nie wolno liczyć na to, że Ci pomoże jeden kosmetyk, musisz mieć odpowiedni zestaw produktów, żeby wyjść na prostą i musisz odstawić wszystko to, co Ci szkodzi. Kojarzę, że używasz żelu Ziaji do mycia, może pora go odstawić lub stosować rzadziej, a na co dzień polecić mogę jakieś mleczka/emulsje do skóry wrażliwej, z drogeryjnych polecane są emulsje Bielendy dr.medica do mycia, ale też np. mleczko Urody "Biolift", a z naturalnych kosmetyków lotiony i mleczka, kremy myjące rosyjskich producentów, np. Babcia Agafia, Natura Siberica, Organic Therapy, albo np. Organic Surge. W zasadzie każde tego typu produkty, które nie zawierają olejów w składzie zaraz po wodzie Składy trzeba czytać.

Do nawilżania może Ci się sprawdzi krem Active Beta Skin, a pod niego serum, np. Żel Aloesowy z liposomami Eubiony, serum nawilżające Bema, Serum Ava Aloe Organic, Serum Neobio z bio-różą. Oleje, np. takie rybki Dermogala też mogą się przydać, pomocniczo, położone na to wszystko, gdy zajdzie taka konieczność.

Co do reszty, jakiś płynów micelarnych, toników, hydrolatów, maseczek, peelingów, to na razie nie szalej. Najpierw trzeba skórze przywrócić jako taką kondycję. Ewentualnie nie powinna tutaj zaszkodzić woda termalna Uriage, którą polecam, jest to najlepsza woda na rynku.

I zasadnicze pytanie, czy masz problemy z wypryskami, zaskórnikami, wągrami, zanieczyszczonymi porami, natury trądzikowej i podobnej

Niestety, jak pewnie zauważysz, nic za darmo nie ma, jedynie moja pomoc nic nie kosztuje

Poza tym nie wyrzucaj tego co już kupiłaś, to są bardzo dobre kosmetyki, tylko po prostu stan Twojej skóry jest na tyle zły, że reaguje histerycznie i tak będzie z każdym kosmetykiem, dopóki nie doprowadzisz jej do porządku, trzeba koniecznie przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia. Moim zdaniem oprócz leków, które stosowałaś, sprawę mogły pogorszyć nakładane na skórę tłuszcze i smary, trzeba się więc skupić na kosmetykach, które w składach będą mieć ich niewiele na rzecz dużej ilości substancji nawilżających i nie należy się bać takiego kwasu hialuronowego, aloesu czy pantenolu, w odpowiedniej formule i w dobrze opracowanym indywidualnym programie pielęgnacji, zaczną przynosić korzyści.

Spróbuj sobie też kremu Cien, marki dostępnej w Lidlu, polecane są te kremy, chociaż nie są naturalne, ale fortuny nie kosztują.

Pamiętaj też, że bardzo często skóra odwodniona lepiej zniesie lekką, delikatną konsystencję, niż ciężki krem, pomimo, że krem może nie dawać wrażenia intensywnego nawilżenia, to może się okazać bardziej kojący i przede wszystkim głębiej penetrować skórę, co jest kluczowe, a więc nie liczymy na ilość nawilżenia, tylko na jego jakość.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-23 o 12:11
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 12:13   #1915
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

W pielęgnacji skóry skup się nie tylko na produkcie nawilżającym, ale także produktach oczyszczających i zupełnie na serio weź sobie to do serca, że nie wolno liczyć na to, że Ci pomoże jeden kosmetyk, musisz mieć odpowiedni zestaw produktów, żeby wyjść na prostą i musisz odstawić wszystko to, co Ci szkodzi. Kojarzę, że używasz żelu Ziaji do mycia, może pora go odstawić lub stosować rzadziej, a na co dzień polecić mogę jakieś mleczka/emulsje do skóry wrażliwej, z drogeryjnych polecane są emulsje Bielendy dr.medica do mycia, ale też np. mleczko Urody "Biolift", a z naturalnych kosmetyków lotiony i mleczka, kremy myjące rosyjskich producentów, np. Babcia Agafia, Natura Siberica, Organic Therapy, albo np. Organic Surge. W zasadzie każde tego typu produkty, które nie zawierają olejów w składzie zaraz po wodzie Składy trzeba czytać.
Miłość mojego życia normalnie
Ja bym jeszcze dodała coś ze skwalenem, ceramidami i innymi dobrociami, zeby ta skóra przestała oddawac wode i sie wyciszyła, jakies lipidy. Dobra jest ziaja kuracja lipidowa, bo nie dosc ze nie kosztuje majatek to ma wszystko czego potrzeba Ja jak czasami nie wiem, co jest mojej skorze, bo nic nie jest jej w stanie nawilzyc i wyglada okropnie to ja nakladam na noc i rano jest o wiele lepiej juz
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 12:54   #1916
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Miłość mojego życia normalnie
Ja bym jeszcze dodała coś ze skwalenem, ceramidami i innymi dobrociami, zeby ta skóra przestała oddawac wode i sie wyciszyła, jakies lipidy. Dobra jest ziaja kuracja lipidowa, bo nie dosc ze nie kosztuje majatek to ma wszystko czego potrzeba Ja jak czasami nie wiem, co jest mojej skorze, bo nic nie jest jej w stanie nawilzyc i wyglada okropnie to ja nakladam na noc i rano jest o wiele lepiej juz
Zdecydowanie ceramidy Moje odkrycie na wiecznie suche dłonie i szybko narastające skórki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 17:03   #1917
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak jak było mówione, oleje nie nawilżają i mogą potęgować wysuszenie skóry. Twoja skóra prawdopodobnie jest pozbawiona całego płaszcza hydrolipidowego, dlatego wszystko ją podrażnia. Wspomaganie od wewnątrz olejami nie powinno zaszkodzić, trzeba też wypijać dużo wody w ciągu dnia, 2 Litry, 1,5 litra to jest minimum (oprócz herbaty i kawy), ale latem zapotrzebowanie się zwiększa. Ponadto polecam wypijać też napoje izotoniczne, takie samorobione w domu z solą morską lub himalajską i np. sokiem z cytryny, miodem, przepisy znajdziesz w internecie.

W pielęgnacji skóry skup się nie tylko na produkcie nawilżającym, ale także produktach oczyszczających i zupełnie na serio weź sobie to do serca, że nie wolno liczyć na to, że Ci pomoże jeden kosmetyk, musisz mieć odpowiedni zestaw produktów, żeby wyjść na prostą i musisz odstawić wszystko to, co Ci szkodzi. Kojarzę, że używasz żelu Ziaji do mycia, może pora go odstawić lub stosować rzadziej, a na co dzień polecić mogę jakieś mleczka/emulsje do skóry wrażliwej, z drogeryjnych polecane są emulsje Bielendy dr.medica do mycia, ale też np. mleczko Urody "Biolift", a z naturalnych kosmetyków lotiony i mleczka, kremy myjące rosyjskich producentów, np. Babcia Agafia, Natura Siberica, Organic Therapy, albo np. Organic Surge. W zasadzie każde tego typu produkty, które nie zawierają olejów w składzie zaraz po wodzie Składy trzeba czytać.

Do nawilżania może Ci się sprawdzi krem Active Beta Skin, a pod niego serum, np. Żel Aloesowy z liposomami Eubiony, serum nawilżające Bema, Serum Ava Aloe Organic, Serum Neobio z bio-różą. Oleje, np. takie rybki Dermogala też mogą się przydać, pomocniczo, położone na to wszystko, gdy zajdzie taka konieczność.

Co do reszty, jakiś płynów micelarnych, toników, hydrolatów, maseczek, peelingów, to na razie nie szalej. Najpierw trzeba skórze przywrócić jako taką kondycję. Ewentualnie nie powinna tutaj zaszkodzić woda termalna Uriage, którą polecam, jest to najlepsza woda na rynku.

I zasadnicze pytanie, czy masz problemy z wypryskami, zaskórnikami, wągrami, zanieczyszczonymi porami, natury trądzikowej i podobnej

Niestety, jak pewnie zauważysz, nic za darmo nie ma, jedynie moja pomoc nic nie kosztuje

Poza tym nie wyrzucaj tego co już kupiłaś, to są bardzo dobre kosmetyki, tylko po prostu stan Twojej skóry jest na tyle zły, że reaguje histerycznie i tak będzie z każdym kosmetykiem, dopóki nie doprowadzisz jej do porządku, trzeba koniecznie przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia. Moim zdaniem oprócz leków, które stosowałaś, sprawę mogły pogorszyć nakładane na skórę tłuszcze i smary, trzeba się więc skupić na kosmetykach, które w składach będą mieć ich niewiele na rzecz dużej ilości substancji nawilżających i nie należy się bać takiego kwasu hialuronowego, aloesu czy pantenolu, w odpowiedniej formule i w dobrze opracowanym indywidualnym programie pielęgnacji, zaczną przynosić korzyści.

Spróbuj sobie też kremu Cien, marki dostępnej w Lidlu, polecane są te kremy, chociaż nie są naturalne, ale fortuny nie kosztują.

Pamiętaj też, że bardzo często skóra odwodniona lepiej zniesie lekką, delikatną konsystencję, niż ciężki krem, pomimo, że krem może nie dawać wrażenia intensywnego nawilżenia, to może się okazać bardziej kojący i przede wszystkim głębiej penetrować skórę, co jest kluczowe, a więc nie liczymy na ilość nawilżenia, tylko na jego jakość.
Dziękuję Ci za tyle informacji! Wzystko wzięłam sobie do serca. Żelem z Ziaji zmywam twarz, którą najpierw myję oliwką Hipp więc jest mocno natłuszczona zanim położę żel. Ale mogę przestawić się na tę Bielendę.

Niestety ten krem Beta Active Skin za drogi, naprawdę mnie teraz nie stać by wydać kolejne 70 zł na 50 ml kremu. W żelu aloesowym Eubiony wysoko w składzie alkohol, nie mogę go używać.

Rybki już kupiłam, ale też nie nawilżają. I nie nadają się pod makijaż. Mogłabym spróbować ten krem marki Cien ale skład mnie nieco przeraża... Ale jeżeli polecasz to chyba spróbuję. Dzięki za podpowiedź

Co do pytania: wypryski mam sporadycznie. Ale ślady zostają całymi miesiącami Tak jakby skóra nie mogła się zregenerować

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Miłość mojego życia normalnie
Ja bym jeszcze dodała coś ze skwalenem, ceramidami i innymi dobrociami, zeby ta skóra przestała oddawac wode i sie wyciszyła, jakies lipidy. Dobra jest ziaja kuracja lipidowa, bo nie dosc ze nie kosztuje majatek to ma wszystko czego potrzeba Ja jak czasami nie wiem, co jest mojej skorze, bo nic nie jest jej w stanie nawilzyc i wyglada okropnie to ja nakladam na noc i rano jest o wiele lepiej juz
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html

Chodzi Ci o ten? Podoba mi się i skład i cena
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 17:12   #1918
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za tyle informacji! Wzystko wzięłam sobie do serca. Żelem z Ziaji zmywam twarz, którą najpierw myję oliwką Hipp więc jest mocno natłuszczona zanim położę żel. Ale mogę przestawić się na tę Bielendę.

Niestety ten krem Beta Active Skin za drogi, naprawdę mnie teraz nie stać by wydać kolejne 70 zł na 50 ml kremu. W żelu aloesowym Eubiony wysoko w składzie alkohol, nie mogę go używać.

Rybki już kupiłam, ale też nie nawilżają. I nie nadają się pod makijaż. Mogłabym spróbować ten krem marki Cien ale skład mnie nieco przeraża... Ale jeżeli polecasz to chyba spróbuję. Dzięki za podpowiedź

Co do pytania: wypryski mam sporadycznie. Ale ślady zostają całymi miesiącami Tak jakby skóra nie mogła się zregenerować

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------



https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html

Chodzi Ci o ten? Podoba mi się i skład i cena
Dokładnie ten
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 18:11   #1919
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A może krem Cetaphil Korah? Bardziej się opłaca. Używałam go ale już nie pamiętam jak się sprawdzał. I napisz mi jeszcze proszę co sądzisz na temat kremów ze śluzem ślimaka, mogą mi pomóc?

Tymczasem idę odparować alkohol z resztkowej porcji kremu Lavera zanim odpadnie mi twarz.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-23, 18:56   #1920
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Miłość mojego życia normalnie
Ja bym jeszcze dodała coś ze skwalenem, ceramidami i innymi dobrociami, zeby ta skóra przestała oddawac wode i sie wyciszyła, jakies lipidy. Dobra jest ziaja kuracja lipidowa, bo nie dosc ze nie kosztuje majatek to ma wszystko czego potrzeba Ja jak czasami nie wiem, co jest mojej skorze, bo nic nie jest jej w stanie nawilzyc i wyglada okropnie to ja nakladam na noc i rano jest o wiele lepiej juz
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zdecydowanie ceramidy Moje odkrycie na wiecznie suche dłonie i szybko narastające skórki.
Dobra myśl.

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za tyle informacji! Wzystko wzięłam sobie do serca. Żelem z Ziaji zmywam twarz, którą najpierw myję oliwką Hipp więc jest mocno natłuszczona zanim położę żel. Ale mogę przestawić się na tę Bielendę.

Niestety ten krem Beta Active Skin za drogi, naprawdę mnie teraz nie stać by wydać kolejne 70 zł na 50 ml kremu. W żelu aloesowym Eubiony wysoko w składzie alkohol, nie mogę go używać.

Rybki już kupiłam, ale też nie nawilżają. I nie nadają się pod makijaż. Mogłabym spróbować ten krem marki Cien ale skład mnie nieco przeraża... Ale jeżeli polecasz to chyba spróbuję. Dzięki za podpowiedź

Co do pytania: wypryski mam sporadycznie. Ale ślady zostają całymi miesiącami Tak jakby skóra nie mogła się zregenerować

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------



https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html

Chodzi Ci o ten? Podoba mi się i skład i cena
Emulsja może nie domyć oleju, tak jak pisałam, pora odstawić oleje Emulsją je zastąpić, po prostu spróbować, najwyżej wrócisz do mycia olejem, zawsze można pokombinować i stosować też na zmianę, raz jedno raz drugie. Ja osobiście do Ziaji nie mam żadnego zaufania, uczulam na ten żel, którego używasz, on może się przyczyniać do wysuszenia skóry, nie wiesz dopóki nie odstawisz wszystkiego i nie spróbujesz innej pielęgnacji.

Rybki smodzielnie nie nawilżają, ale nałożone na krem lub z kremem mogą być pomocne, wyraźnie napisałam, że jednym kosmetykiem cudów nie uczynisz.

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
A może krem Cetaphil Korah? Bardziej się opłaca. Używałam go ale już nie pamiętam jak się sprawdzał. I napisz mi jeszcze proszę co sądzisz na temat kremów ze śluzem ślimaka, mogą mi pomóc?

Tymczasem idę odparować alkohol z resztkowej porcji kremu Lavera zanim odpadnie mi twarz.
Nie miałam Cetaphilu i nie mam skóry, jaką masz Ty, więc ja tu niczego nie polecam, jest różnica, kiedy piszę, że coś jest polecane, albo "może warto", a kiedy, że coś polecam od siebie Ale Cetaphil jest chwalony, może warto. A co jeśli się nie sprawdzi Caly czas będziesz wydawać pieniądze w błoto, na to nie szkoda Ci kasy Co do Beta-Skin Active, można kupić próbki (6,5zł za 4 ml wraz z wysyłką), a potem jeśli Ci podpasuje, to wersja w poj. 250 ml kosztuje stówkę, a 500ml 130zł, klik Ja ten krem testowałam na targach na suchych dłoniach i zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale też nie stawiam go za pewniak w Twoim przypadku, po prostu trzeba próbować jak najmniejszym kosztem, ale też nie ma nigdzie tak, że nie ma w ogóle kosztów, ewentualnie można dogadać się z jakąś wizażanką, która ma podobną skórę i wyśle Ci próbki swoich kosmetyków, to dość powszechne na wizażu, a u nas to już w ogóle możesz walić drzwiami i oknami w tej sprawie, ale osobiście nie kojarzę ani jednej osoby z taką skórą, jak Twoja, oprócz Beeets, ale jej skóra chyba nie jest aż tak problemowa.

Jest tu jakaś dziewczyna, która ma bardzo wrażliwą i bardzo suchą skórę, co lubi i ma treściwe i dobre kremy, które by mogła polecić i odstąpić w odlewkach
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-05-23 o 19:01
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.