Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 14:33   #691
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Przez ten flesz wyglądają jak sztuczne. Drożdże to ci moga pomóc, ale na nowe włosy, nie te, co masz teraz.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 22:47   #692
ZeroBow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Suche, gęste, twarde i dziwne ,,włosy"

Witam. Mam kiepskie włosy tzn. suche, gęste, twarde i sianowate. Do tego są też sztywne i szorstkie w dotyku, są ok dopiero wtedy gdy są długo ,,moczone'' w wodzie, ale po wysuszeniu są dalej kiepskie, nawet grzebieniem nie idzie ich rozczesać. Po nocy muszę je umyć, bo jeżeli nie umyję to są grube (tak jakby posklejane) i lekko tłuste. Zawsze jak chodzę do fryzjera to żeby je rozczesać, muszą wypsikać mi je wodą i to tak, że aż z głowy mi kapie. Co polecicie mi używać na mój kiepski fryz? Teraz muszę obcinać się na bardzo krótko, ale po prostu dużo bardziej wolę mieć dłuższe włosy, tylko że wtedy kiepsko wyglądam Choćby jakiś Pan starszej daty . Jakieś szampony nawilżające do codziennego stosowania? Teraz używam szamponu Ziaji, ale efektów brak. Chciałbym się obcinać tak żeby boki mieć krótkie, a górę dłuższą, lecz nie bardzo to teraz wygląda Nie wiem czy można to nazwać włosami, ale są bardzo dziwne, są to takie jakby krótkie włoski a nie długie fajne włosy, dużo ludzi mówi, że wyglądają, jak te które mają czarnoskórzy. Co robić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150207_232917-1.jpg (93,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150207_232921-1.jpg (80,9 KB, 12 załadowań)
ZeroBow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 12:07   #693
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Suche, gęste, twarde i dziwne ,,włosy"

Szczerze mówiąc ja bym postawiła na odżywkę po myciu- Isana biała z niebieskim korkiem, Isana professional oil albo np. Garnier awokado i karite. To może pomóc zmiękczyć włosy.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 15:10   #694
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, gęste, twarde i dziwne ,,włosy"

Cytat:
Napisane przez ZeroBow Pokaż wiadomość
Witam. Mam kiepskie włosy tzn. suche, gęste, twarde i sianowate. Do tego są też sztywne i szorstkie w dotyku, są ok dopiero wtedy gdy są długo ,,moczone'' w wodzie, ale po wysuszeniu są dalej kiepskie, nawet grzebieniem nie idzie ich rozczesać. Po nocy muszę je umyć, bo jeżeli nie umyję to są grube (tak jakby posklejane) i lekko tłuste.
Albo masz tłustą skórę głowy, albo używasz zbyt obciążającego szamponu (napisz, jakiego, to się oceni), albo oba naraz.


Cytat:
Napisane przez ZeroBow Pokaż wiadomość
Zawsze jak chodzę do fryzjera to żeby je rozczesać, muszą wypsikać mi je wodą i to tak, że aż z głowy mi kapie. Co polecicie mi używać na mój kiepski fryz? Teraz muszę obcinać się na bardzo krótko, ale po prostu dużo bardziej wolę mieć dłuższe włosy, tylko że wtedy kiepsko wyglądam Choćby jakiś Pan starszej daty . Jakieś szampony nawilżające do codziennego stosowania? Teraz używam szamponu Ziaji, ale efektów brak. Chciałbym się obcinać tak żeby boki mieć krótkie, a górę dłuższą, lecz nie bardzo to teraz wygląda Nie wiem czy można to nazwać włosami, ale są bardzo dziwne, są to takie jakby krótkie włoski a nie długie fajne włosy, dużo ludzi mówi, że wyglądają, jak te które mają czarnoskórzy. Co robić?
Nie pocieszę Cię, ale moim zdaniem wiele z tym nie zrobisz. Sztywne włosy będą sztywne, bo taka ich struktura. Żaden szampon czy odżywka nie zmienią sztywnego włosa w miękki, prostego w kręcony itd.
Można oczywiście trochę pokombinować, ale nie będzie tu żadnych spektakularnych efektów. Jeśli już, to popytałabym w salonach fryzjerskich o zabiegi zmiękczające.
Poczytaj sobie ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=712007&page=2
Autor tez miał problem ze sztywnymi włosami i testował wszystko, co mu podsuwałyśmy - bez efektów. W końcu zdaje się wybrał się do salonu fryzjerskiego, ale jak się dalej sprawa potoczyła - nie wiadomo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 17:27   #695
ZeroBow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam. Używam szamponu Ziaja codzienna pielęgnacja dla każdego rodzaju włosów - http://www.kosmetyki.fr/387-large_de...jia-wlosow.jpg

Ostatnio brakło mi szamponu i parę razy umyłem włosy szamponem od mamy - https://wizaz.pl/kosmetyki/foto/45413_250.jpg

A teraz 2 razy umyłem włosy szamponem od taty - Schwarzkopf 3D Men, ale dopiero dziś doczytałem, że jest to szampon do włosów siwych . http://www.igobli.pl/alle/fotki/Schw...l_218_logo.jpg

Ale o dziwo po tych 2 razach mycia szamponem od taty, włosy zrobiły się lepsze tzn. gładsze, milsze w dotyku. Co do skóry głowy to możliwe, że mam skórę przetłuszczającą się, ponieważ np. rano o 10 umyję włosy i w godzinach 18/19 jak po nich przejadę ręką to ręka jest tłusta, a zaś od razu po umyciu i wysuszeniu, są suche i sianowate. Już nie wiem co używać, wiem że cudów nie będzie, ale chciałbym przynajmniej zmiękczyć i nawilżyć te włosy, żeby po wysuszeniu nie robiły się takie twarde i np. jak je po umyciu od razu ułożę, to potem już ich przez cały dzień nie dotykam, bo już nad nimi nie zapanuję chyba, że je umyję. Chociaż po szamponie od taty jest lepiej, no ale nie będę mył włosów szamponem do siwków

Edytowane przez ZeroBow
Czas edycji: 2015-02-09 o 17:29
ZeroBow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 18:14   #696
maleduzeradosci
Raczkowanie
 
Avatar maleduzeradosci
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 57
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Do pielęgnacji włosów suchych czy też zniszczonych np. po rozjaśnianiu polecam odżywkę mila mleczna. Jest bardzo skuteczna i w dodatku tania Najlepiej kupić sobie czepek po umyciu włosów nałożyć odżywkę na włosy i odczekać nawet 15 minut. Dobrze wypłukujemy, bo jest dość "ciężka". To mój sprawdzony sposób regeneracji włosów

Świetny jest też jedwab do włosów marki CHi, trzeba wstrzącnąć buteleczką i nakładać na włosy mokre. Cudowny zapach pozostaje na włosach Pozdrawiam

maleduzeradosci.blogspot. com

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Do ZeroBow
Taki Twój urok Masz sztywne a do tego bardzo gęste włosy. Po pierwsze po umyciu osusz delikatnie włosy, nie szoruj ręcznikiem!!! Często wiele osób tak właśnie suszy włosy, a to sprawia że są szorstkie. Dobry fryzjer i odpowiednio dobrana fryzura na pewno Ci pomogą Według mnie krótko wygolone boki i dłuższa góra (tak modne aktualnie), będą ok.... ale fryzjer przy konsultacji jest w stanie lepiej to ocenić.... Myślę też, że degażowanie doda włosom trochę lekkości. Pozdrawiam

maleduzeradosci.blogspot. com

Edytowane przez maleduzeradosci
Czas edycji: 2015-02-09 o 18:15
maleduzeradosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 19:38   #697
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez ZeroBow Pokaż wiadomość
Witam. Używam szamponu Ziaja codzienna pielęgnacja dla każdego rodzaju włosów - http://www.kosmetyki.fr/387-large_de...jia-wlosow.jpg

Ostatnio brakło mi szamponu i parę razy umyłem włosy szamponem od mamy - https://wizaz.pl/kosmetyki/foto/45413_250.jpg

A teraz 2 razy umyłem włosy szamponem od taty - Schwarzkopf 3D Men, ale dopiero dziś doczytałem, że jest to szampon do włosów siwych . http://www.igobli.pl/alle/fotki/Schw...l_218_logo.jpg

Ale o dziwo po tych 2 razach mycia szamponem od taty, włosy zrobiły się lepsze tzn. gładsze, milsze w dotyku. Co do skóry głowy to możliwe, że mam skórę przetłuszczającą się, ponieważ np. rano o 10 umyję włosy i w godzinach 18/19 jak po nich przejadę ręką to ręka jest tłusta, a zaś od razu po umyciu i wysuszeniu, są suche i sianowate. Już nie wiem co używać, wiem że cudów nie będzie, ale chciałbym przynajmniej zmiękczyć i nawilżyć te włosy, żeby po wysuszeniu nie robiły się takie twarde i np. jak je po umyciu od razu ułożę, to potem już ich przez cały dzień nie dotykam, bo już nad nimi nie zapanuję chyba, że je umyję. Chociaż po szamponie od taty jest lepiej, no ale nie będę mył włosów szamponem do siwków
Skoro jakiś szampon Ci pasuje, to możesz nim myć, dopóki jest lepiej, od szamponu do siwych włosów nic się nie stanie, ten szampon może mieć co najwyżej jakiś barwnik lekko ochładzający kolor (takie same mają szampony do blondu, czasem można spotkać szampon który jest jednocześnie do blond i siwych).

Skoro widzisz, że na włosach się zbiera tłuszcz, to widocznie masz skórę skłonną do przetłuszczania i w tej sytuacji przy krókich włosach odpadają maski czy odżywki kładzione po myciu, bo będzie jeszcze gorzej, a przy Twojej długości nie dasz przecież rady omijać skóry głowy nakładając maskę. Ewentualnie coś naprawdę lekkiego i mocno nawilżającego, o czym producent pisze, że na głowę też się nadaje np maska NaturVital z drogerii Natura. Albo coś ze zmiękczających odżywek, które padały w tym zalinkowanym wątku czyli np Fructis Oleo Repair albo Garnier Awokado i Karite, ale przed myciem szamponem, zamiast po.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 00:25   #698
ZeroBow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

maleduzeradosci - masz rację, zawsze po umyciu włosów, szoruję ręcznikiem, żeby je wysuszyć, dzisiaj już po myciu lekko tylko je osuszyłem i zostawiłem do wyschnięcia. Mam taki plan, żeby teraz się tak obciąć czyli krótkie boki i dłuższa góra - co z tego będzie? Zobaczymy. Co do degażowania to fryzjer robi za każdym razem gdy mnie obcina


Hmm, a tak zapytam z ciekawości czy idzie coś zrobić z przetłuszczającą się skórą głowy? Tzn. miałem duże problemy z trądzikiem, teraz jakoś na chwilę ustały (i oby było ok), lecz jak znowu pójdę do fryzjera i obetnę się na krótko to trądzik wychodzi (nie wiem czemu tak jest) ale nie o tym temat. Prawda jest taka, że skóra na twarzy też mi się przetłuszcza (najbardziej czoło). Na razie będę mył włosy szamponem tym 3D Men bo wygląda na to, że jest lepiej. Spróbuję zakupić też jakąś odżywkę np. ten Fructis lub Garnier. Mam rozumieć, że muszę nałożyć odżywkę, ileś poczekać i zmyć ją, a później umyć włosy szamponem?

Edytowane przez ZeroBow
Czas edycji: 2015-02-10 o 00:31
ZeroBow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 08:14   #699
maleduzeradosci
Raczkowanie
 
Avatar maleduzeradosci
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 57
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Masz dwa problemy, które wymagają innego podejścia. Włosy chcesz nawilżyć, a skóra jest tłusta więc nie potrzeba jej dodatkowego obciążenia Może najpierw skoncentruj się na trądziku, a później na włosach. Nie wiem czy dobrze Ci radzę, ale może na razie używaj tylko szamponu i nie natłuszczaj dodatkowo skóry głowy, zobaczysz czy to przynosi efekty.... Wybierz się do dermatologa, może przepisze Ci odpowiednie zabiegi lub coś poleci. Uwazaj też na dietę.. to co jemy ma duży wpływ na skórę i włosy. Jeśli jesz dużo słodyczy radzę je ograniczyć, niestety ale są wrogiem nr1 przy problemach skórnych (trądzik itd)
maleduzeradosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 22:19   #700
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dobry wieczór dziewczyny Chciałabym bardzo prosić o wielką porade dostyczącą moich włosów, które są moim ogromnym zmartwieniem, problemem i najwiekszym kompleksem....Posiadam włosy suche, do ramion ( Tydzień temu podcinane), nie farbowane od 2 lat. Ogólnie były katowane prostownicą co 2 dzien od 6 lat. Poł roku temu po keratynowym wygładzaniu odstawiłam prostownice. Susze je teraz suszarką. Ale niestety za duzej poprawy nie ma b sa wysuszone od nasady aż po same końce.... Raz w tygodniu nakładam olejek arganowy na suche włosy tak na 30-50 min. Wcześniej stosowałam olej kokosowy. Chwilowo daje efekt. Szampony i odżywki jakie uzywam to: Dove intene repair, fructis goodbay damage, avon advance technique reconstruction 7, szampon keune keratin. Codziennie od półtora roku biore skrzyp. Wydaje mi się ,zę też duży szkodliwy wpływ na moje wlosy ma suche powietrze w moim miejscu pracy (gabinet stomatologiczny). Wdomu wygldają lepiej, ale jak juz pokręce się w pracy to po godzinie już mam szorstkie wlosy. Mam straszny problem z pootwieranymi luskami wlosów. Narazie udaje mi się to okuiełznać suszarko lokówką z jonizacja. Po niej włosy lepiej wyglądają, ale wiem ,zę to nie to samo co całkiem zdrowy wlos. Doradzcie mi coś bo jest mi naprawde ciężko. Co zrobić żeby byly miekkie, zdrowe? Czy może ten olej stosować częsciej niz raz w tygodniu?Błagam o dobrą rade
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 09:02   #701
marta600
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
co na moje zniszczone słabe włosy

Doradźcie mi co najlepiej może mi pomóc na moje włosy. Mam je długie tzn za ramiona. Końcówki zniszczone ale na dniach będę obcinać. Ogólnie są bardzo słabe i mam ich strasznie mało. Marzy mi się aby mieć piękne i grube włosy. Chce właśnie obciąć je i zacząć stosować już na te zdrowe włosy jakieś odżywki albo maski ale nie mam pojęcia od czego zacząć
__________________
marta600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 15:17   #702
gusia52cc
Raczkowanie
 
Avatar gusia52cc
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 278
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam Wszystkich chcialam sie zapytac czy ktos uzywal wcierki Jantar ?? Polecacie ja czy raczej nie ??
gusia52cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 16:56   #703
Pablo9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

Witam wszystkie piękne panie

Byłbym bardzo wdzięczny za porady dotyczące pielęgnacji włosów. Mam z nimi problem już w sumie parę lat ale dopiero teraz postanowiłem się tym zająć ;]

A więc jak w tytule mam suche i bardzo zniszczone włosy niczym siano próbowałem parę szamponów do takich włosów (ostatnio Syoss Repair) lecz nic nie pomogło. Niestety nie mam siostry żeby się poradzić, mamuśka ma same odżywki do farbionych włosów a z koleżankami nie zamierzam o moich włosach rozmawiać xD Chciałbym być łysy, wtedy nie było by problemu lecz kształt mojej głowy na to nie pozwala

Dodam zdjęcie żebyście mogły same ocenić i doradzić co zrobić z tym czymś na mojej głowie xD

Dziękuję bardzo za poświęcenie swojego czasu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0091.jpg (78,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0092.jpg (62,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0094.jpg (65,8 KB, 8 załadowań)
Pablo9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 19:49   #704
maleduzeradosci
Raczkowanie
 
Avatar maleduzeradosci
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 57
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Pod koniec mycia Końcówki włosów polej zimną wodą, taka czynność zamyka łuski włosów, a ogólnie to maski do włosów polecam
maleduzeradosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 19:51   #705
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Milion osób o Jantar pisało. Polecam wyszukiwarkę.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 12:29   #706
okruszek18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 143
Dot.: co na moje zniszczone słabe włosy

Cytat:
Napisane przez marta600 Pokaż wiadomość
Doradźcie mi co najlepiej może mi pomóc na moje włosy. Mam je długie tzn za ramiona. Końcówki zniszczone ale na dniach będę obcinać. Ogólnie są bardzo słabe i mam ich strasznie mało. Marzy mi się aby mieć piękne i grube włosy. Chce właśnie obciąć je i zacząć stosować już na te zdrowe włosy jakieś odżywki albo maski ale nie mam pojęcia od czego zacząć
Z mojego sprawdzonego sposobu polecam Ci masło kakaowe(maska do włosów) z ziaja:sly:
okruszek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 15:56   #707
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Miviki666 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór dziewczyny Chciałabym bardzo prosić o wielką porade dostyczącą moich włosów, które są moim ogromnym zmartwieniem, problemem i najwiekszym kompleksem....Posiadam włosy suche, do ramion ( Tydzień temu podcinane), nie farbowane od 2 lat. Ogólnie były katowane prostownicą co 2 dzien od 6 lat. Poł roku temu po keratynowym wygładzaniu odstawiłam prostownice. Susze je teraz suszarką. Ale niestety za duzej poprawy nie ma b sa wysuszone od nasady aż po same końce.... Raz w tygodniu nakładam olejek arganowy na suche włosy tak na 30-50 min. Wcześniej stosowałam olej kokosowy. Chwilowo daje efekt. Szampony i odżywki jakie uzywam to: Dove intene repair, fructis goodbay damage, avon advance technique reconstruction 7, szampon keune keratin. Codziennie od półtora roku biore skrzyp. Wydaje mi się ,zę też duży szkodliwy wpływ na moje wlosy ma suche powietrze w moim miejscu pracy (gabinet stomatologiczny). Wdomu wygldają lepiej, ale jak juz pokręce się w pracy to po godzinie już mam szorstkie wlosy. Mam straszny problem z pootwieranymi luskami wlosów. Narazie udaje mi się to okuiełznać suszarko lokówką z jonizacja. Po niej włosy lepiej wyglądają, ale wiem ,zę to nie to samo co całkiem zdrowy wlos. Doradzcie mi coś bo jest mi naprawde ciężko. Co zrobić żeby byly miekkie, zdrowe? Czy może ten olej stosować częsciej niz raz w tygodniu?Błagam o dobrą rade
Następna przeproteinowana?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 21:21   #708
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Następna przeproteinowana?
Być może tak. Możesz mi coś polecic na moje "przeproteinowane" włosy?
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 21:44   #709
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

Cytat:
Napisane przez Pablo9 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie piękne panie

Byłbym bardzo wdzięczny za porady dotyczące pielęgnacji włosów. Mam z nimi problem już w sumie parę lat ale dopiero teraz postanowiłem się tym zająć ;]

A więc jak w tytule mam suche i bardzo zniszczone włosy niczym siano próbowałem parę szamponów do takich włosów (ostatnio Syoss Repair) lecz nic nie pomogło. Niestety nie mam siostry żeby się poradzić, mamuśka ma same odżywki do farbionych włosów a z koleżankami nie zamierzam o moich włosach rozmawiać xD Chciałbym być łysy, wtedy nie było by problemu lecz kształt mojej głowy na to nie pozwala

Dodam zdjęcie żebyście mogły same ocenić i doradzić co zrobić z tym czymś na mojej głowie xD

Dziękuję bardzo za poświęcenie swojego czasu
Twoje włosy wcale nie wyglądają na zniszczone, są krótkie, więc wiele traum nie przeżyły. Przydałoby się po prostu włączyć jakąś odżywkę. Może być nawet do farbowanych, to nie ma aż tak wielkiego znaczenia, tego typu odżywki mogą mieć co najwyżej trochę niższe pH domykające łuski włosa. Kup np tę Isanę, zbiera dobre opinie.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Miviki666 Pokaż wiadomość
Być może tak. Możesz mi coś polecic na moje "przeproteinowane" włosy?
To samo, co 90% w tym wątku czyli nawilżacze i emolienty oraz odstawienie na jakiś czas protein. Na poprzednich stronach są przykłady odżywek nawilżających i emolientowych, spisy są też na blogach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 22:27   #710
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Twoje włosy wcale nie wyglądają na zniszczone, są krótkie, więc wiele traum nie przeżyły. Przydałoby się po prostu włączyć jakąś odżywkę. Może być nawet do farbowanych, to nie ma aż tak wielkiego znaczenia, tego typu odżywki mogą mieć co najwyżej trochę niższe pH domykające łuski włosa. Kup np tę Isanę, zbiera dobre opinie.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------



To samo, co 90% w tym wątku czyli nawilżacze i emolienty oraz odstawienie na jakiś czas protein. Na poprzednich stronach są przykłady odżywek nawilżających i emolientowych, spisy są też na blogach.
Kupilam dzisiaj szampon i odzywke long repair nivea, wiec chyba sie przyda
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 07:34   #711
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

Cytat:
Napisane przez Miviki666 Pokaż wiadomość
Kupilam dzisiaj szampon i odzywke long repair nivea, wiec chyba sie przyda
Czyli dalej chcesz paść włosy keratyną

Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Dimethicone, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hydrolyzed Keratin, Orbignya Oleifera Seed Oil, Oryzanol, Silicone Quaternium - 18, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Coco Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Trideceth - 6, Trideceth- 12, C12-15 Pareth-3, Lactic Acid, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol,Linalool , Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Benzyl Alcohol, Parfum


Nie patrz na obietnice producenta, tylko czytaj skład. Wypisz sobie nazwy protein (znajdziesz na każdym włosowym blogu) i kup coś nawilżającego bez protein. Propozycje też znajdziesz na blogach. Dla przykładu NaturVital z aloesem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:42   #712
MonikaEM1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: co na moje zniszczone słabe włosy

Może jakaś odżywka z Palette GlissKur? Jest taka różowa w sprayu z jedwabiem do suchych i zniszczonych włosów.
__________________
<ciach_reklama>
MonikaEM1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 14:10   #713
tomasso991
Przyczajenie
 
Avatar tomasso991
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: frankfurt am main
Wiadomości: 25
Dot.: co na moje zniszczone słabe włosy

Hmmm zageszczenie wlosow jest ciezkie ..... i dlugie .......... i tez rok temu walczylam z tym , maskaraaa , musialam odstawic prostownice , suszarke , zcielam wlosy dosc mocno do ramian i przestalam farbowac :-D , kupilam bardzo duzo tonikow do wlosow za granica na wypadanie , przeswity , lysienia , i to chyba najbqrdziej mi pomoglo , dobre suplementy , tresciwy szampon i dobra maska najlepiej odbudowujaca . I bedzie git
tomasso991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 15:06   #714
Pooppy906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: co na moje zniszczone słabe włosy

Polecam domowe maseczki z użyciem składników dostepnych np. w lodówce
Pooppy906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 15:37   #715
okruszek18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 143
Dot.: co na moje zniszczone słabe włosy

Cytat:
Napisane przez Pooppy906 Pokaż wiadomość
Polecam domowe maseczki z użyciem składników dostepnych np. w lodówce
Ja również mi najbardziej pomógł miód. Można go dodać do ulubionej odżywki, ale niestety rozjasnia włosy. Ale mi mimo to bardzo pomogło na zniszczone włosy, może warto spróbować
okruszek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 08:30   #716
soniquesonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 26
Dot.: co na moje zniszczone słabe włosy

Seria DOVE z olejkiem jest naprawdę rewelacyjna. Na moje włosy bardzo dobrze podziałała.
Radzę też zrezygnować (lub ograniczyć) z lokówki, prostownicy, suszarki itp. To bardzo niszczy włosy.
__________________
soniquesonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:06   #717
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

A czy ktoś używał olejku
MATRIX BIOLAGE Exquisite olejek Moringa? Czy lepiej kupić jakiś zwykły ? nie znam się na składach więc stąd pytanie aby nie przepłacac
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:22   #718
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Pokaż wiadomość
A czy ktoś używał olejku
MATRIX BIOLAGE Exquisite olejek Moringa? Czy lepiej kupić jakiś zwykły ? nie znam się na składach więc stąd pytanie aby nie przepłacac

Skład.
Jak w każdym produkcie tego typu są silikony i dodatek olejów. Nie da się określić z góry, jak akurat ten produkt będzie wpływał na włosy. Jednym będzie pasował tani olejek Marion, a innym L'oreal czy ten Matrix, a wszystkie one mają bardzo podobne składniki. Na pewno nie są to produkty do odżywiania czy odbudowy. One służą jako ostatni etap pielęgnacji, do wygładzenia i zabezpieczenia przed uszkodzeniami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:22   #719
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Pokaż wiadomość
A czy ktoś używał olejku
MATRIX BIOLAGE Exquisite olejek Moringa? Czy lepiej kupić jakiś zwykły ? nie znam się na składach więc stąd pytanie aby nie przepłacac
Ja mam, jest dobry, kilka cm od skóry głowy trzeba zachować odstępu bo to tłuste, na pierwszym miejscu w składzie ma Cyclopentasiloxane, silikon cykliczny, lotny, niekomadogenny, nadaje jedwabistość włosom, poczytaj sobie o nim więcej, a na drugim Dimethiconol który to się łatwo zmywa delikatnym szamponem. Potem zapach i olej moringa.
Ten olejek włosów nie obciąża, 2 dni włosy mam ładne po myciu z ułożeniem.
Ale jest jedno, wydaje mi się że dla mnie jest lepszy Matrix Oil Wonders EGIPT http://www.hairstore.pl/matrix-oil-w...5ml-p5812.html ma ten sam skład tylko zamiast Moringa ma oliwe z oliwek.
Nie wiem jak to tak, może moje włosy wolą oliwę?
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:32   #720
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: Suche, zniszczone i cienkie włosy u mężczyzny :P

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Ja mam, jest dobry, kilka cm od skóry głowy trzeba zachować odstępu bo to tłuste, na pierwszym miejscu w składzie ma Cyclopentasiloxane, silikon cykliczny, lotny, niekomadogenny, nadaje jedwabistość włosom, poczytaj sobie o nim więcej, a na drugim Dimethiconol który to się łatwo zmywa delikatnym szamponem. Potem zapach i olej moringa.
Ten olejek włosów nie obciąża, 2 dni włosy mam ładne po myciu z ułożeniem.
Ale jest jedno, wydaje mi się że dla mnie jest lepszy Matrix Oil Wonders EGIPT http://www.hairstore.pl/matrix-oil-w...5ml-p5812.html ma ten sam skład tylko zamiast Moringa ma oliwe z oliwek.
Nie wiem jak to tak, może moje włosy wolą oliwę?


Dziękuję za szybką odpowiedź Zaciekawiłaś mnie tym drugim olejkiem i teraz mam dylemat i nie wiem na który się zdecydować Tego drugiego jest więcej i jest tańszy (zawsze wzbudza to moją podejrzliwość)
Wiem, że te olejki nie poprawią stanu moich włosów ale chce aby go nie pogorszyły ponieważ niektóre lubią przesuszyć włosy lub je mocno obciążyć. Chce aby ładnie wyglądały
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.