NaturVital, Sensitive Hair Mask Aloe Vera Juniper Zimbro (Maska dla wrażliwej skóry głowy)

Odżywka dla osób o wrażliwej skórze głowy nie zawiera barwników, silikonów, parabenów ani olei mineralnych.

Jestem na nie

Moje włosy są cienkie, średnio/wysokoporowate, 2a.

Kupiłam tę maskę w Naturze, gdy był na nią duży boom. Wyskakiwała z wielu blogów i zawsze była oceniana pozytywnie. Szczerze mówiąc, według mnie nie robi z włosami nic. Po prostu nic. Nic dobrego, nic złego. Nic. W dodatku opakowanie jest problematyczne, Konsystencja, skład, zapach - wszystko w porządku, tylko działanie żadne. Wręcz wysuszające, nawet przy domykaniu emolientem.

Beznadziejna

Nie robi nic z włosami nawet jeśli trzyma się ją długo na włosach. Włosy po niej są tak samo matowe i szorstkie. Posiada nieprzyjemny zapach oraz niewygodne opakowanie. Nie tego oczekiwalam

Dobra ,intensywnie nawilzajaca maska do wlosow

Maseczke ta kupilam na promocji w drogerii natura ,za ok.18zlotych ,polujac juz na nia dluzszy czas.Po pierwszym uzyciu sie zdziwilam,bo w czasie mycia i pielegnacji bylo wszystko ok,a po wysuszeniu taki poprostu" puch"bez wygladzenia(umycie szamponem lnianym Barwa).Ale dalam tej maseczce jeszcze jedna szanse,wiedzac o zasadzie ,ze nawilzacze uwielbiaja emolienty,wiec przed umyciem naolejowalam wlosy olrjkiem jojoba z arganem ,umylam szamponem nagietkowym z Natur Vital,nalozylam maske ,a po jej splukaniu dodalam odrobine odzywki Biovax7w1 mango i olejek z opuncji figowej.Po takim zestawieniu kosmetykow moje wlosy byly wygladzone ,lejace i wzbudzaly zachwyt moj i otoczenia (nawet pani w sklepie zapytala co ja stosuje na takie wlosy;) Ale z ta maseczka nalezy uwazac ,zeby nie przenawilzyc .Maseczka dzieki tak nawilzajacym skladnikom pomaga tez bardzo wlosom przeproteinowanym.

Lubię ją

Moje fale lubią tę maseczkę, jest dobra na puszenie. Lubi się z olejkami. Nawilża skórę głowy . Konsystencja może być . Włosy lepiej się rozczesują po jej użyciu. oraz są miękkie i błyszczące.

Bardzo dobra, nawilżająca maska

Moje włosy są po niej miękkie, błyszczące i nawilżone. Nie zawiera silikonów i to także duży plus. Jest całkiem wydajna, nie ma potrzeby nakładania dużej jej ilości. Ma typowo aloesowy zapach.
Z tego, co zauważyłam jest ona dostępna tylko w drogeriach Natura.

Przeciętna

Maskę postanowiłam znaleźć w drogerii po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na jej temat.
Moje włosy są suche, szorstkie, porowate i ciężkie do ułożenia, lubią kosmetyki aloesowe, więc wypróbowałam z pozytywnym nastawieniem.
Niestety, trochę się zawiodłam. Cudu nie oczekiwałam, ale nastawiłam się na jakiekolwiek efekty polepszenia stanu moich włosów.
Po umyciu, nałożeniu maski z dodatkiem oleju, odczekaniu i zmyciu wydają się może troszeczkę zregenerowane, ale za to jeszcze bardziej szorstkie niż zazwyczaj i niemiłe w dotyku.
Maska nakładana przed myciem na olej i zmywana tylko szamponem sprawia, że włosy stają się trochę bardziej nawilżone i mniej oporne do ułożenia.
Teraz opakowanie leży tylko w szafce i czeka na lepsze czasy, bo mam wiele innych kosmetyków do włosów, które o niebo lepiej działają i poprawiają stan moich włosów.

Porządek na głowie

Jestem posiadaczką włosów lekko falowanych, dość niesfornych. W okresie letnim mają tendencję do przesuszania się, a sprawy nie ułatwia fakt, że reagują źle na produkty nawilżające - dotyczy to zarówno produktów z kuchni, jak i sklepowych. Humektantów po prostu z reguły nie lubią i już. Obserwowane wtedy zjawiska to przyklap/zbijanie się w kolonie / brak jakiegokolwiek nawilżenia itd.

Znalezienie produktu, który by moim włosom odpowiadał jest bardzo trudne. Jak się okazało - jednak nie niemożliwe :) NaturVital poradziło sobie świetnie. To maska o krótkim, ale odżywczym składzie. Z nazwy i z opisu producenta jest to maska do skóry głowy, ale ja stosuję ją i na skalp i na długość włosów.

Opakowanie to pokaźny słoiczek z wieczkiem, które otwiera się na klik. Maska ma dość rzadką konsystencję, po przechyleniu słoiczka wylewa się z niego - radzę uważać.

Zapach - no cóż, mi niezaprzeczalnie kojarzy się z aloesem :)

Nie potrzeba wiele produktu, by pokryć włosy. Już po chwili możemy wyczuć na pasmach charakterystyczną warstewkę, no i włosy są śliskie. Maska je pokrywa, nie wsiąka momentalnie.

Co ta maska potrafi zrobić ze skórą głowy? Ukoić, nawilżyć.
A co z włosami?
*nawilża
*włosy są odrobinę bardziej błyszczące
*dyscyplinuje - tu muszę zaznaczyć, że nie pogłębia skrętu moich fal, ale też nie rozprostowuje włosów. Porządkuje moje naturalne fale :)
*sprawia, że włosy w dotyku to gładka wstążka
*niweluje puszenie się włosów - obecnie nie mam już tego problemu, ale bardzo ją sobie chwaliłam jako produkt na puch

Na minus niestety dostępność. Co jakiś czas można ją dostać stacjonarnie w Drogerii Natura, ale próbowałam też upolować ją w Naturze online i niestety niemal ciągle produkt jest niedostępny.

Cudowna

Ta maska to prawdziwy hit dla moich wysokoporowatych włosów. Dzięki niej odkryłam moc aloesu!
Zalety:
- działanie - wygładza, nabłyszcza, niweluje puszenie, robi wszystko to co powinna
- wygodne opakowanie
- wydajność
- cena
Minusy:
- zapach
- dostępność (tylko w Naturze i to nie w każdej)
Bardzo polecam!

Dobry nawilżacz

Maska fajnie nawilża włosy i je dyscyplinuje. Po jej użyciu są miękkie i lejące. Można ją również nakładać na skórę głowy. Udało mi się przy jej pomocy nawilżyć skalp i usunąć łupież :) Bardzo polecam

nawilża i dodaje blasku

Maska mieści się w wygodnym słoiczku. Ma odpowiednią konsystencję oraz ciekawy zapach, który długo utrzymuje się na włosach. Maska znacząco wpływa na wygląd i kondycję włosów. Doskonale nawilża. Pięknie nabłyszcza. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się elastyczne. Cena jest adekwatna do jakości. Gorzej jest z dostępnością. Z tego co orientuję się znajdziemy ją tylko w Naturze.

Nieskuteczna

Kupiłam zachęcona opiniami w internecie. Krótki nie chemiczny skład, naturalne składniki. Opakowanie z klapką, bardzo praktyczne i wygodne w użyciu, o ile nie trzeba go ze sobą nigdzie zabierać. Kremowa konsystencja, trawiasty zapach, ogólnie produkt wydajny. Nie pomógł moim włosom, a nawet zaszkodził. Łupież i wypadanie włosów mi zafundował, nie polecam.

Hit

Wydajna, nawilżająca, wygładzająca. Jedyny minus to opakowanie-ciężko się wyjmuje. Ale i tak na pewno kupię kolejne opakowanie bo fajnie działa na wlosach