Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-24, 15:17   #1081
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło, że to coś nowego.
Chodziło mi o to, że z tego co się orientuje Guggul został pierwszy raz wspomniany na Wizażu
Nie miałem na myśli twojego posta - przepraszam jak tak zabrzmiało

Jeśli chodzi o Guggula, to owszem czytałem o nim, nawet miałem już zamawiać... ale jakoś się o nim zapomniało odkąd używać Brevoxylu i po trądziku nie ma już prawie ani śladu
Głównie podoba mi się w nim to, że działa zarówno na twarz jak i na 'nadwagę'
Tak jak podałem wcześniej, na LU możecie więcej o nim poczytać .
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 18:09   #1082
zycie_to_gra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
znalazlam ten preparat tu http://www.mapazdrowia.pl/produkt-6.html
cena 39 zl - to nie duzo jesli by naprawde pomogl zaoszczędze na tych wszytkim preparatach i kosmetykach które sa czasem mało skuteczne , ale chetnie dowiedzialabym sie wiecej o tym preparacie
Nie probowałem wyrobów tego producenta, ze wzgledu na stezenie proponuje minimum 3x2 tabletki przed posiłkami (1500 -2000 mg z tego co czytałem to wymagana dzienna dawka) , ale jezeli dla Ciebie ilosc podawana przez producenta bedzie odpowiednia to nawet i lepiej

Jestem osoba szczupła - tak mi sie wydaje, nie zauwazyłem spadków masy po tym produkcie- same tabletki nic nie dadza - kto interesuje sie choc troche tematem wie to z pewnoscia, takze nie wydaje mi sie, zeby te tabletki wpływały sylwetke, co najwyzej uszczuplają portfel

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość


Zaciekawił mnie preparat podany przec Ciebie, życie to gra. Jeśli on jest naprawdę taki dobry, może wart kupienia?
Powiedz tylko czy kupowałeś go przez internet czy osobiście,w aptece? Bo różnica cen jest dosyć znacząca..
Zamawiałem produkty amerykanskiej firmy, nie kupowałem z apteki, napisz na priv podam jak działały poszczególne wyroby 2-3 producentów, nie chce podawac marek z obawy na wypowiedz "lalaith" - chcę pomóc a nie byc posądzany o reklamowanie marki.

Nie jestem nowy ale interesuje mnie jeden temat - jako facet nie znajduje potrzeby wypowiadania sie w raczej żeńsko obsadzonych watkach w tamatach o których nie mam zielonego pojecia. Stąd ilośc postów.Tyle na temat.
zycie_to_gra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 13:41   #1083
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam, jak wszyscy mam problemy z trądzikiem i chcę go skutecznie wyleczyć.
Zaczynałam od prostych rzeczy, przy okazji nawracając się na zdrowe odżywanie, unikam cukru, czekolady mlecznej, piję zieloną i czerwoną herbatę, owoce itp, i znaczną poprawę twarzy zauważyłam - jest delikatniejsza, bardziej promienna i taka żywa. Ale wiem też, że to za mało.
Staram się używać delikatnych kosmetyków do mycia i nawilżania twarzy itp, ale jednak męczę twarz tymi paskudnymi makijażami...

Tak szczerze to dostałam mały prezent w postaci gotówki i chciałabym przeznaczyć to na kosmetyki właśnie. Czy ktoś mógłby mi pomóc skompletować WSZYSTKIE kosmetyki do pielęgnacji twarzy? W tym również mineralne itd...
Naprawdę czytałam ten wątek, ale się trochę pogubiłam...

Przede wszystkim:
- żel do mycia twarzy
- peeling enzymatyczny
- tonik do mycia twarzy - w przypadku tych trzech myślę o ziaji: seria nuno, albo ta druga, w każdym bądź razie do cery trądzikowej, może być taki wybór, czy są inne równie dobre bądź lepsze?

- krem do nawilżania twarzy (obecnie używam z Garniera, w takim czerwonym opakowaniu i przyznam, że ładną mam po nim buźkę, ale nie wydaje mi się za bardzo, żeby się nadawał co cery trądzikowej), drugi krem który używam na noc, to taki ziołowy z apteki Bonifratów, który sami polecają na trądzik, jest strasznie tłusty - ale naprawdę ślicznie wygładza mi twarz, wyciąga trądzik i jest to chyba jedyny krem z którego jestem zadowolona, ale ze względu an to, że jest strasznie tłusty - używam tylko na noc - i teraz potrzebuję jakiegoś na dzień?
- brevoxyl, differin - dobrze na mnie działają, ale coraz słabiej - więc pewnie odwiedzę dermatologa w najbliższym czasie...

a z tych kosmetyków mineralnych - jak je skompletować i jakie wybrać?
-coś oprócz tego jeszcze warto mieć??

Z góry dziękuję za pomoc.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 13:52   #1084
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Witam, jak wszyscy mam problemy z trądzikiem i chcę go skutecznie wyleczyć.
Zaczynałam od prostych rzeczy, przy okazji nawracając się na zdrowe odżywanie, unikam cukru, czekolady mlecznej, piję zieloną i czerwoną herbatę, owoce itp, i znaczną poprawę twarzy zauważyłam - jest delikatniejsza, bardziej promienna i taka żywa. Ale wiem też, że to za mało.
Staram się używać delikatnych kosmetyków do mycia i nawilżania twarzy itp, ale jednak męczę twarz tymi paskudnymi makijażami...

Tak szczerze to dostałam mały prezent w postaci gotówki i chciałabym przeznaczyć to na kosmetyki właśnie. Czy ktoś mógłby mi pomóc skompletować WSZYSTKIE kosmetyki do pielęgnacji twarzy? W tym również mineralne itd...
Naprawdę czytałam ten wątek, ale się trochę pogubiłam...

Przede wszystkim:
- żel do mycia twarzy
- peeling enzymatyczny
- tonik do mycia twarzy - w przypadku tych trzech myślę o ziaji: seria nuno, albo ta druga, w każdym bądź razie do cery trądzikowej, może być taki wybór, czy są inne równie dobre bądź lepsze?

- krem do nawilżania twarzy (obecnie używam z Garniera, w takim czerwonym opakowaniu i przyznam, że ładną mam po nim buźkę, ale nie wydaje mi się za bardzo, żeby się nadawał co cery trądzikowej), drugi krem który używam na noc, to taki ziołowy z apteki Bonifratów, który sami polecają na trądzik, jest strasznie tłusty - ale naprawdę ślicznie wygładza mi twarz, wyciąga trądzik i jest to chyba jedyny krem z którego jestem zadowolona, ale ze względu an to, że jest strasznie tłusty - używam tylko na noc - i teraz potrzebuję jakiegoś na dzień?
- brevoxyl, differin - dobrze na mnie działają, ale coraz słabiej - więc pewnie odwiedzę dermatologa w najbliższym czasie...

a z tych kosmetyków mineralnych - jak je skompletować i jakie wybrać?
-coś oprócz tego jeszcze warto mieć??

Z góry dziękuję za pomoc.
Witaj.

Żel do mycia twarzy: Ziaja Calma HLC. Jest dla cery wrażliwej ale o to chodzi, żeby dla cery trądzikowej kosmetyki nie były agresywne. Jest delikatny, nie zawiera żadnych drażniących substancji, ma ładny zapach i dobrą cenę. Nie wysusza, co najważniejsze.
Sama stosuję go od dobrych 3 lat i nie zamieniłabym go na żaden inny.

Tonik Ziaja Tin Tin lub Ziaja Calma HLC - do wyboru. Obydwa dla mnie dobre.

P.enzymatycznego nie polecę bo sama jestem na etapie poszukiwań.

Jednak sama musisz wypróbwać i zdecydować co dla Twojej cery najlepsze.
Pozdrawiam.
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 14:18   #1085
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez zycie_to_gra Pokaż wiadomość
Zamawiałem produkty amerykanskiej firmy, nie kupowałem z apteki, napisz na priv podam jak działały poszczególne wyroby 2-3 producentów, nie chce podawac marek z obawy na wypowiedz "lalaith" - chcę pomóc a nie byc posądzany o reklamowanie marki.

Nie jestem nowy ale interesuje mnie jeden temat - jako facet nie znajduje potrzeby wypowiadania sie w raczej żeńsko obsadzonych watkach w tamatach o których nie mam zielonego pojecia. Stąd ilośc postów.Tyle na temat.
Przepraszam że moja wypowiedź tak "groźnie" zabrzmiała Po prostu dużo osób reklamuje na różnych forach produkty które rozprowadza i my stare wizażanki jesteśmy na tym punkcie uczulone. Ale oczywiście jeśli tak nie robisz to nie bierz tego tak bardzo do siebie.

Po 2 tabletki 3 razy dziennie powiadasz? Ja bym się tam bała o swoją wątrobę.

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Witaj.



P.enzymatycznego nie polecę bo sama jestem na etapie poszukiwań.
To może ja polecę
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ymatyczny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ymatyczny.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ymatyczny.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ymatyczny.html (tego akurat nie używałam, a wyszperałam w kwc)

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

saming wizaz to naprawdę olbrzymie źródło informacji i odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz bez problemu w tym i innych wątkach. Ja wielokrotnie polecałam tu żele, kremy, toniki, peelingi i kosmetyki mineralne. Wystarczy poczytać. Jest też kwc. Jak już się na coś zdecydujesz, napisz nam co wybrałaś, a my to zweryfikujemy
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 14:47   #1086
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziękuję

A co powiesz o tych z Ziaji? Zastanawiam się cały czas nad 1 bo widziałam już świetne opinie na KWC tylko nie mogę się zebrać do jego kupna przez internet
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 15:21   #1087
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziękuję

A co powiesz o tych z Ziaji? Zastanawiam się cały czas nad 1 bo widziałam już świetne opinie na KWC tylko nie mogę się zebrać do jego kupna przez internet
U mnie w Krakowie akurat jest on w drogerii. Ale jak u Ciebie tylko przez internet to może kup sobie Calme, widzę że jesteś fanką tej serii (ja akurat żelu nie polubiłam, bo nie zmywał mi dokładnie makijażu, a toniku nie znam), więc może Ci się spodoba? Mi bardzo przypadł do gustu, jest po nim delikatna, gładka, rozjaśniona buzia, a co najważniejsze nie zapycha porów, czego najbardziej się bałam. No i nawilża, co ważne po kuracjach trądzikowych. Ziaja Pro też daje taki efekt, no i ma mega ekonomiczne duże opakowanie.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 15:29   #1088
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
U mnie w Krakowie akurat jest on w drogerii. Ale jak u Ciebie tylko przez internet to może kup sobie Calme, widzę że jesteś fanką tej serii (ja akurat żelu nie polubiłam, bo nie zmywał mi dokładnie makijażu, a toniku nie znam), więc może Ci się spodoba? Mi bardzo przypadł do gustu, jest po nim delikatna, gładka, rozjaśniona buzia, a co najważniejsze nie zapycha porów, czego najbardziej się bałam. No i nawilża, co ważne po kuracjach trądzikowych. Ziaja Pro też daje taki efekt, no i ma mega ekonomiczne duże opakowanie.
Wiesz.. kusisz :P Chyba zainwestuję i skuszę się na zamówienie internetowe
A Calmę pewnie też kupię
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 15:31   #1089
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Wiesz.. kusisz :P Chyba zainwestuję i skuszę się na zamówienie internetowe
A Calmę pewnie też kupię
Zamawiać przez internet to się opłaca kilka rzeczy naraz. Ja z Ziaji Pro polecam jeszcze żele: normalizujący i antybakteryjny w dużych butlach po 500ml. Świetne są też ponoć maski: ściągająca z glinki zielonej, oczyszczająca z glinką+mikrodermabrazja i uspokajająca do wszystkich cer, ale jeszcze nie miałam okazji przetestować.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 16:43   #1090
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
U mnie w Krakowie akurat jest on w drogerii. Ale jak u Ciebie tylko przez internet to może kup sobie Calme, widzę że jesteś fanką tej serii (ja akurat żelu nie polubiłam, bo nie zmywał mi dokładnie makijażu, a toniku nie znam), więc może Ci się spodoba? Mi bardzo przypadł do gustu, jest po nim delikatna, gładka, rozjaśniona buzia, a co najważniejsze nie zapycha porów, czego najbardziej się bałam. No i nawilża, co ważne po kuracjach trądzikowych. Ziaja Pro też daje taki efekt, no i ma mega ekonomiczne duże opakowanie.
przepraszam, że się wtrące ale mam pytanie, czy mogłabyś mi napisać w której drogerii dostanę ten peeling? bo nigdzie go nie widziałam napisz proszę tutaj albo na priv, będę wdzięczna
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 19:07   #1091
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Jutro wybieram sie do apteki. Chcialabym kupic cos bez recepty na tradzik. Do dermatologa ide po dlugiej przerwie dopiero w pazdzierniku. Mam pryszcze glownie na brodzie i zuchwie. Sa ta zarowno podskorne gule jak i te z bialymi czubkami. Mam tez dlugotrwale blizny potradzikowe. Co byscie mi poradzili? Acne derm czy moze brevoxyl? Albo cos czego jeszcze nie mialam, bo tych dwoch preparatow kiedys uzywalam ale nie pamietam efektu, pewnie byl marny. Ale mialam wtedy tradzik na calej twarzy. Mam w domu lubexyl. Co do tego dokupic? Prosze o pomoc
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 21:09   #1092
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Zamawiać przez internet to się opłaca kilka rzeczy naraz. Ja z Ziaji Pro polecam jeszcze żele: normalizujący i antybakteryjny w dużych butlach po 500ml. Świetne są też ponoć maski: ściągająca z glinki zielonej, oczyszczająca z glinką+mikrodermabrazja i uspokajająca do wszystkich cer, ale jeszcze nie miałam okazji przetestować.
Tak, to oczywiste dlatego jak na razie komponuję moje zamówienie

Też szukam czegoś na blizny.. Ance derm był taki sobie. Czekam na wizytę u pani dermatolog którą mam dopiero 21 września, więc mam nadzieję, że poleci mi dobrą pielęgnację..
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 13:33   #1093
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
przepraszam, że się wtrące ale mam pytanie, czy mogłabyś mi napisać w której drogerii dostanę ten peeling? bo nigdzie go nie widziałam napisz proszę tutaj albo na priv, będę wdzięczna
http://aidem.eu/
Zamojskiego 43 w Podgórzu

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2009-08-26 o 13:38
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:19   #1094
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zdecydowałam się na :

- żel do mycia twarzy : Ziaja, nuno
- tonik : ziaja, nuno
- maseczka z zieloną glinką : ziaja, nuno
- jakieś serum do twarzy trądzikowej, niestety nie pamiętam teraz nazwy
- herbata z bratka
- kosmetyki mineralne z firmy Rhea, i czy ktoś je używał pomimo trądziku i są dobre? Nie uczulają? Waham się jeszcze nad EDM, ale jednak nie orientuję się w nich za bardzo na razie(zbyt skomplikowana strona internetowa, a nawet na wątkach wizażowych nie rozumiem co tam dziewczyny piszą, tylko o zamawianiu i zamawianiu ), i popróbuję inne, a może kiedyś się skuszę...

Nadal mam problem z kremem do twarzy nawilżającym na dzień? Miałam kiedyś też z ziaji, z serii nuno, ale jednak mi nie odpowiada. Zastanawiałam się nad jakimś z serii AA, bo widziałam w aptekach ze są właśnie do cery trądzikowej...
Oprócz tego dalej szukam peelingu enzymatycznego. Kiedyś używałam peelingu 3w1 z garniera, ale na dłuższą skalę to jednak nie dla osób z trądzikiem, czasem fajny jest jak mam tłustą strasznie twarz i chcę się pozbyć wszystkiego to jest dobry - nawet z trądzikiem radzi sobie chwilowo ;/ No i ten z ziaji nuno - też jakoś nie dla mnie.

Oprócz tego brevoxyl, i wizyta i pani dermatolog.

Ciąg dalszy nastąpi.


A swoją drogą jestem strasznie niepocieszona, od 3 tygodni prawie w ogóle nie używam żadnych kosmetyków (raz mi się zdarzyło tylko, bo mialam okropnie dużo krostek na twarzy a nie chciałam brzydko wyglądać na spotkaniu) i tylko kredka do oczu, a taki mam wysyp na twarzy jak nigdy.
Mam nadzieję, że to jakieś oczyszczanie, bo piję dużo ziołowych herbat i zdrowe jedzenie...
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:42   #1095
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A czy wogóle istnieją kremy na trądzik, które można stosować latem??Większość z nich nei mozna a jak juz to trzeba uzywac filtra. A własnie zastanaiwa mnie czy jest jakis kosmetyk, ktory moge uzywac latem, co prawda lato juz sie konczy ale jakby zaczac teraz kiedy jeszcze troche slonce swieci.

Zastanaiw mnie to bo przed wakacjami odłożyłam wszystkie kremy z kwasami, itd. i nie uzywałam nic przez lato oprócz peelingu enzymatycznego 1x w tygodniu i 2x maseczki oraz ruborilu na noc. Ale czy mogłabym uzywac czegos na tradzik w ładna sloneczna pogode czy wsyztskie kremy przeciwtradzikowe zawieraja kwasy i na lato trzeba wsytzko odstawiac??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:19   #1096
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Question Dr. Hauschka, Puder do ciała jedwabny- nadaje się dla cery zanieczyszczonej?

Widząc pochlebne opinie dla tego pudru uzywanego jako puder matujacy do twarzy jestem juz prawie zdecydowana na jego zakup. Jednak zanim go kupie... Jesli ktos wie (ma zanieczyszczona, tradzikowa cere i uzywa/uzywal tego pudru, lub poprostu cos o tym wie to prosilabym o informacje czy aby napewno uzywanie go w przypadku tego typu problemow z cera jest dobrym pomyslem. Z gory dziekuje i przepraszam jesli umiescilam watek znow nie tam gdzie trzeba
n123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:40   #1097
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Łączę wątki. Tu najszybciej znajdziesz odpowiedź Od siebie dodam, że u mnie ten puder się sprawdził.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:31   #1098
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
http://aidem.eu/
Zamojskiego 43 w Podgórzu
dziękuję
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 10:24   #1099
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Dr. Hauschka, Puder do ciała jedwabny- nadaje się dla cery zanieczyszczonej?

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się na :

Nadal mam problem z kremem do twarzy nawilżającym na dzień? Miałam kiedyś też z ziaji, z serii nuno, ale jednak mi nie odpowiada. Zastanawiałam się nad jakimś z serii AA, bo widziałam w aptekach ze są właśnie do cery trądzikowej...
Oprócz tego dalej szukam peelingu enzymatycznego. Kiedyś używałam peelingu 3w1 z garniera, ale na dłuższą skalę to jednak nie dla osób z trądzikiem, czasem fajny jest jak mam tłustą strasznie twarz i chcę się pozbyć wszystkiego to jest dobry - nawet z trądzikiem radzi sobie chwilowo ;/ No i ten z ziaji nuno - też jakoś nie dla mnie.
A może by tak popatrzyć do kwc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...niu-skory.html
Poza tym było już tu wymienionych mnóstwo nawilżaczy które są dobre do cer trądzikowych, skłonnych do zapychania: Avene HOL, La Roche Posay Hydreane, Hydraphase i Hydraphase XL - wszystkie w wersji Legere, Physiogel, Allergal, Dermogal, Eva Natura Melisa, Rossmański dla dzieciaczków z nagietkiem i dla księżniczek, Humektan.. Możesz też zrobić zakupy na ZSK. Naprawdę warto by poczytać wątek, przecież nie będziemy pisać w kołko i krzyżyk tego samego.

Z AA pewnie chodziło Ci o te: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-na-noc.html . Ostatnio na badaniu skóry w aptece farmaceutka mi je poleciła, ale mam narazie za dużo mazideł żeby coś jeszcze kupować.

A z peelingów możesz wypróbować któryś z tych pięciu co wymieniłam ostatnio?

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A czy wogóle istnieją kremy na trądzik, które można stosować latem??Większość z nich nei mozna a jak juz to trzeba uzywac filtra. A własnie zastanaiwa mnie czy jest jakis kosmetyk, ktory moge uzywac latem, co prawda lato juz sie konczy ale jakby zaczac teraz kiedy jeszcze troche slonce swieci.

Zastanawia mnie to bo przed wakacjami odłożyłam wszystkie kremy z kwasami, itd. i nie uzywałam nic przez lato oprócz peelingu enzymatycznego 1x w tygodniu i 2x maseczki oraz ruborilu na noc. Ale czy mogłabym uzywac czegos na tradzik w ładna sloneczna pogode czy wsyztskie kremy przeciwtradzikowe zawieraja kwasy i na lato trzeba wsytzko odstawiac??
Może z BU serum LEMON, albo tonik z PHA? One nie są fotouczulające.

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Widząc pochlebne opinie dla tego pudru uzywanego jako puder matujacy do twarzy jestem juz prawie zdecydowana na jego zakup. Jednak zanim go kupie... Jesli ktos wie (ma zanieczyszczona, tradzikowa cere i uzywa/uzywal tego pudru, lub poprostu cos o tym wie to prosilabym o informacje czy aby napewno uzywanie go w przypadku tego typu problemow z cera jest dobrym pomyslem. Z gory dziekuje i przepraszam jesli umiescilam watek znow nie tam gdzie trzeba
Ale jaki to puder, bo zostały połączone wątki i my tutaj nie wiemy o co chodzi?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 15:02   #1100
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Dr. Hauschka, Puder do ciała jedwabny- nadaje się dla cery zanieczyszczonej?

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ale jaki to puder, bo zostały połączone wątki i my tutaj nie wiemy o co chodzi?
Dr. Hauschka, Puder do ciała jedwabny- nadaje się dla cery zanieczyszczonej? - z tytułu wątku

A ja osobiście Humektan polecam. Jest lekki, nie zapycha.
Co prawda obecnie bd szukała czegoś bardziej nawilżającego twarz ze względu na zimę, ale jeśli chodzi o resztę roku jak najbardziej polecam.
Nie jest drogi a wydajny bardzo.

A, i opłaca się kupić większe opakowanie.
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 15:26   #1101
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Minus jest taki, że czasem cięzko go dostać.... No cóż, ale kosmetyk faktycznie - bardzo skuteczny jeżeli chodzi o nawilżanie
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 15:37   #1102
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Minus jest taki, że czasem cięzko go dostać.... No cóż, ale kosmetyk faktycznie - bardzo skuteczny jeżeli chodzi o nawilżanie
Naprawdę?
U mnie w aptece bez problemu go dostaję.
Zazwyczaj nie ma go na stanie ale pani go zamawia i na drugi dzień już po niego idę
Panie farmaceutki śmieją się ze mnie, że tylko ja go kupuję (od jakiś 2 lat)
masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 16:48   #1103
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Minus jest taki, że czasem cięzko go dostać.... No cóż, ale kosmetyk faktycznie - bardzo skuteczny jeżeli chodzi o nawilżanie
W Krakowie jest w Super-Pharm w Galerii Kazimierz
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 19:48   #1104
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hej! trzy dni mnie nie było a tu dziewczyny posuwacie się do przodu. wreszcie z EDM-u zeszłyście (tak wtrącając właśnie dostałam i jutro wyprobuję)
no i najważniejsze byłam u nabjabrdziej polecanego dermatologa w regionie. no obejrzał i zapisał (może to Was zainteresuje)
do łykania raz na dzień Doxycyclium(to jedna z tetracyklin)
i tak smarować się do lekkiego złuszczenia izotrexem, potem na jeden dzień oxycort, następnie maść robiona (nazwał ją DSH- moze jutro jak ja dostanę to napiszę skład ). no i wizyta po 20-30dniach;-P szczęscie kolejki są tylko dwudziestodniowe

trzymajcie kciuki żeby pomogło;-P no i co myslicie o mojej terapii??
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 20:10   #1105
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Dr. Hauschka, Puder do ciała jedwabny- nadaje się dla cery zanieczyszczonej?

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

Może z BU serum LEMON, albo tonik z PHA? One nie są fotouczulające.
coś na razie nie chce mi sie wdrązać w temat zakupów na BU bo nei mam czasu na czytanie wątków od początku co się robi gdzie i jak. mzoe keidys znajde czas na to i zrobie tam jakies zakupki;d
myslałałam o jakis preparatach, ktore moge nabyc w aptece ale chyba takich na tradzik i nalato razem nei ma.. bo wszystko z kwasami fotouczulajacymi
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 11:06   #1106
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Dr. Hauschka, Puder do ciała jedwabny- nadaje się dla cery zanieczyszczonej?

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
coś na razie nie chce mi sie wdrązać w temat zakupów na BU bo nei mam czasu na czytanie wątków od początku co się robi gdzie i jak. mzoe keidys znajde czas na to i zrobie tam jakies zakupki;d
myslałałam o jakis preparatach, ktore moge nabyc w aptece ale chyba takich na tradzik i nalato razem nei ma.. bo wszystko z kwasami fotouczulajacymi
No ale przecież i tak musisz przy kwasach stosować filtr, nieważne czy lato czy zima, więc co za różnica??? Latem bez problemu można używać łagodne kwasy jak Effaclar LRP. A po za tym to już prawie jesień
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 11:21   #1107
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Dr. Hauschka, Puder do ciała jedwabny- nadaje się dla cery zanieczyszczonej?

Hej hej
Chyba się jeszcze tu nie witałam?

A więc, chyba (co piszę bardzo nieśmiało, boje się zapeszyć) udało mi się pożegnać trądzik, a przynajmniej na twarzy. Od 4 miesięcy z hakiem stosuję Atrederm, teraz 0,05 co wieczór. W końcu, w koncu nic mi nie wyskakuje, przy ostatnim okresie miałam tylko jedna małą krostkę

Moja cera sprzed kuracji - okropna. Pryszcze wyskakiwały mi przez cały cykl, a między owulacją i okresem było jeszcze gorzej... Przebarwienia nie zdążały mi znikać, obok pojawiały się nowe po nowych pryszczach Wcześniej stosowałam kwasy (tonik AHA/BHA z BU, serum lemon), bylo lepiej, ale nie tak, jak być powinno, po pół roku stosowania ciągle miałam trądzik (jedyne co, to mniejszy niż wcześniej). Po tym pół roku pomyślałam, zeby zrobić przerwę - i to dopiero był błąd, po odstawieniu kwasów moja skóra bardzo szybko powróciła do okropnego stanu sprzed kuracji...

Teraz jeszcze mam problem z zaskórnikami, nie mam na nie sposobu ani pomysłu, retinoidy niestety mi w ogóle na nie nie pomagają. Ale to i tak pół biedy, najważniejsze, że nie wyskakują mi nowe pryszcze, a przebarwienia w koncu znikają. Zaskórnikami będę się martwić, jak cera będzie idealna pod innymi względami

Poza tym, przy kwasach moja cera ciągle się zapychała (np. filtrem czy innymi rzeczami), a teraz nie mam tego porblemu. Poza tym, oczywiście stosuje minerałki z EDM
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-08-28 o 11:23
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 11:35   #1108
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Tylko że Atrederm jest fotouczulający i bez filtra się przy nim nie obędziesz.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 11:39   #1109
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tylko że Atrederm jest fotouczulający i bez filtra się przy nim nie obędziesz.
czy ja napisałam gdzieś, ze nie stosuję filtra?
chodziło mi o to, że przy kwasach filtr mnie zapychał, a przy retinoidach nie zapycha. Oczywiście, stosuję wysoki filtr, teraz akurat lirene spf 50. retinoidy stosuję już 4 miesiące, nie wyobrażam sobie nie stosować przy tym kremu z filtrem.
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-08-28 o 11:40
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 11:52   #1110
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
czy ja napisałam gdzieś, ze nie stosuję filtra?
chodziło mi o to, że przy kwasach filtr mnie zapychał, a przy retinoidach nie zapycha. Oczywiście, stosuję wysoki filtr, teraz akurat lirene spf 50. retinoidy stosuję już 4 miesiące, nie wyobrażam sobie nie stosować przy tym kremu z filtrem.
Wydawało mi się że napisałaś że Cię filtry zapychały, więc wywnioskowałam że teraz ich już nie używasz. Zresztą nie wiem już teraz co tam napisałaś bo edytowałaś swoją wypowiedź więc się do niej nie mogę odnieść.
Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem żeby raz coś kogoś zapychało, a przy innej pielęgnacji nie, bo zapychanie nie zależy od rodzaju pielęgnacji.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.