Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-28, 11:22   #1
owieczka-18
Raczkowanie
 
Avatar owieczka-18
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 304

Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p


Witam!
Założyłam ten wątek żebyśmy mogły się podzielic swoimi sposobami na zmniejsze skrętu, wygładzenia i rozprostowanie loczków. Nie mam na myśli włosów prostych jak druty, zależy mi aby fakture sprężynek zmienic na grube duże lśniące loki
Może macie na to jakieś sposoby albo całkiem przepadkiem natrafiłyście na kosmetyki tak działające, zależy mi przede wszystkim aby zmniejszyc skręt nie niśzcząc włosów, bez użycia wyskiej temperatury, jak macie swoje spodoby i sztuczki na uzyskanie takiego efektu to pliss piszcie! Pozdrawiam

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-01-10 o 11:44
owieczka-18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:29   #2
owieczka-18
Raczkowanie
 
Avatar owieczka-18
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 304
Dot.: Sposoby na zmniejszenie skrętu włosa :p

up
owieczka-18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 13:23   #3
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: Sposoby na zmniejszenie skrętu włosa :p

Jedynym kosmetykiem,jaki znam i jaki sobie jako tako radzi, jest krem bez spłukiwania GlissKur Asian Straight, taki fioletowy. Jeśli się go nałoży na mokre włosy, rozczesze, potem chwilkę plopping i od razu suszarka (ale też trzeba suszyć specyficznie, tak równo z góry na dół), to wtedy skręt jest luźniejszy.
Z tym, że już mi się do tej metody włosy zdążyły chyba przyzwyczaić. No, może spróbuję jeszcze kiedyś...
__________________
WĄTEK DLA FANEK ROCKA, ALTERNATYWY, PUNKA, ITD>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229217
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:28   #4
Gwiazdeczka7522
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Sposoby na zmniejszenie skrętu włosa :p

Ja mam z natury bardzo drobno kręcone włosy.Od kiedy tylko pamiętam marzyłam o dużych lokach opadających z lekkością na ramiona...W tym celu zakupiłam serię GlissKur Asian Straight szampon i odżywkę już wcześniej wymieniony,oraz wałki do włosów o średnicy 59mm,czyli największe jakie udało mi się znaleźć na allegro Włoski nie tylko się pięknie układają,ale także są delikatnie uniesione u nasady.Naprawdę mogę polecić!!
Gwiazdeczka7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 23:42   #5
nutaaaa
Raczkowanie
 
Avatar nutaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 75
GG do nutaaaa
Loki w dobrej oprawie

Mam takie pytanie. Jestem posiadaczką pięknych loczków (bardzo chwalonych przez otocznie) Mimo wszystko ja nie jestem zadowolona z efektu. Otóż moje włoski skręcają się w spiralki, które moim zdaniem nie pasują do mojej twarzy ( wgl raczej loczki odpadają-okrągła buźka)Ostatnio, kombinując zaczełam szuszyc je przy pomocy dużej okrągłej szczotki i efekt był bardzo zadowalający bo miałam nareszcie włoski od delikatnych fal po loczki o luźnym skręcie Mimo wszystko po jakimś czasie zaczęły się schody po 1) włosy są w coraz gorszym stanie a po 2) jest przy tym jednak troszkę roboty ( ja nie zawsze mam czas) Stąd więc moje pytanie. Czy jest jakiś sposób aby uzyskać własnie takie loczki o luźnym skręcie, takie jak tuż po umyciu, bez nadmiernego niszczenia ich? Czy są jakieś kosmetyki które troszkę by poluźniły skręt? Proszę o radę, bo strasznie spodobała mi się ta fryzurka i znajomi uważają,że wyglądam znacznie lepiej w takich włoskach
nutaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 14:36   #6
net17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 51
Dot.: Loki w dobrej oprawie

nie wiem co ci poradzić, i nie wiem czy moja opinia na wiele się zda. ale jeśli masz loki i chcesz mieć prostsze to może odżywka do prostych włosów... Chodzi mi że ona na pewno nie zrobią się od niej PROSTE tylko obciążą troche włosy i będą mniejsze skręty... nie znam sie na tym ale tak wg mojej logiki ;p;p;p. nic nie tracisz, prawie - odżywka ok 8 zł. - najwyżej odsprzedasz :P
PS:do prostych...., ponieważ odżywka do loków i fal jeszcze bardziej je skręci, no ale również może dać efekt ładniejszych loków;> powodzenia
net17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:41   #7
Lil Bon Bon
Raczkowanie
 
Avatar Lil Bon Bon
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 200
GG do Lil Bon Bon
Dot.: Loki w dobrej oprawie

Ja również mam drobny skręt i wpadłam na ten sam pomysł, co gwiazdeczka. Produkt wygładzający, wałki i suszarka, ale to zbyt praco- i czasochłonne. Przecież drobny skręt też może być piękny
__________________
37 cm of 3c/M/ iii
Lil Bon Bon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 10:36   #8
nutaaaa
Raczkowanie
 
Avatar nutaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 75
GG do nutaaaa
Dot.: Sposoby na zmniejszenie skrętu włosa :p

Mogą byc ładne, tylko nie każdemu pasują. Ja akurat męczę się z tym , bo przy takiej burzy loków ciężko o to aby jakoś tam wyglądały. Najczęściej jest to po prostu artystyczny nieład. Ja z racji tego, że jestem estetką troszkę cierpię z tego powodu
Ale do rzeczy. Po przeczytaniu wątku, jestem bardzo zaintrygowana tym Glisskurem. Zastanawiam się nawet nad kupnem całej serii. Może da to coś. A jeśli chodzi o wałki, no to dalej szukam. Bo nie mam zamiaru wyrywac sobie włosów prz pomocy wałkow z rzepami ( już je kiedyś testowałam )
nutaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 09:19   #9
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Sposoby na zmniejszenie skrętu włosa :p

Cytat:
Napisane przez nutaaaa Pokaż wiadomość
Mogą byc ładne, tylko nie każdemu pasują. Ja akurat męczę się z tym , bo przy takiej burzy loków ciężko o to aby jakoś tam wyglądały. Najczęściej jest to po prostu artystyczny nieład.
Często same jesteśmy winne "artystycznemu nieładowi". Niepoddające się kontroli włosy to głównie problem złej pielęgnacji i braku optymalnych kosmetyków. Cóż, nie wiem dokładnie w jakim stanie są Twoje spiralki.

Możesz też spróbować podpinać swoje włosy spinkami - chodzi o to, że po nałożeniu kosmetyku b/s, który obciaży włosy, możesz przypiąć kosmyki spinkami do bluzki czy ramiączek biustonocza. Skręt powinien się choć nieco rozluźnić
Zastanawiam się tez nad wałkami u Ciebie. Nie mam spiralek, ale luźne loki (3a) i nałożenie na włosy papilotów o średnicy 2 lub 3 cm skutkuje u mnie drobnym i trwałym skrętem typu afro, czyli prowadzi do zwiększenia skrętu. Nie wiem, jak to jest z 3b i dalej, ale nie zdziwiłoby mnie, gdybyś miast rozluźnienia uzyskała mocniejszy skręt.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:39   #10
akkusativ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 23
GG do akkusativ
Rozluźnienie naturalnego skrętu

Witam,
przejrzałam forum dość dokładnie, wymęczyłam wyszukiwarkę, ale zero efektów, więc pytam: jak rozluźnić naturalny skręt włosów? Mam dość mocno kręcone włosy, długość około 10-15 cm za ramiona, cieniowane od wysokości połowy szyi. Większość pyta o to, jak podkreślić skręt, a ja chcę uzyskać te charakterystyczne 'niedbałe' loki/messy hair. Moje włosy są trochę suche, więc sposób prostowanie+kręcenie tutaj nie zadziała (chociaż wiem, że większość wizażanek złapałoby się za głowę i ucałowałoby swoje włosy myśląc o takim sposobie), próbowałam kręcić na grube wałki, ale wychodziło coś między jednym grubym lokiem na środku głowy, a literą C. Najlepszym sposobem jest zapuszczenie włosów, co też czynię, ale potrzeba mi triku na teraz. Próbowałam robic warkocz, ale zamiast niedbałych loków/fal wychodzą mi półproste włosy z podkręconym końcem. Macie może jakieś wypróbowane sposoby wiązania, suszenia, koczki etc? Marzy mi się taki cudowny nieład, a nie baranek.
__________________
the bloody wonder, eminently practical and yet appropriate as always.
akkusativ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 21:26   #11
alka132
Zadomowienie
 
Avatar alka132
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pń
Wiadomości: 1 696
GG do alka132
Dot.: Rozluźnienie naturalnego skrętu

ja też szukałam takiego sposobu

myję włosy, trzymam je z 20 min w ręczniku, żeby trochę się posuszyły, wcieram jakąś odżywkę, żeby je obciążyć i nakładam 4 duże wałki, ale zawijam je tylko do szyi (to ważne! bo inaczej po efekcie), mam je jakieś 4-5h + łącznie suszę je z pół godziny suszarką... po zdjęciu wałków z cztery razy trzepię włosami do tyłu i do przodu i mam to co zawsze chciałam, czyli falowane długie włosy
alka132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 21:59   #12
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Rozluźnienie naturalnego skrętu

mi obciazajaco i rozprostowujaco dzialaja wszelkie odzywki bs, ktorych baza jest parafina.

nie wiem jak ciasny skret masz teraz, bo jak z baranka do fal to raczej tym sposobem nie dojdziesz
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 22:13   #13
akkusativ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 23
GG do akkusativ
Dot.: Rozluźnienie naturalnego skrętu

A te odżywki obciążające mają jakiś wpływ na przetłuszczanie się włosów? I jak zapobiec obciążeniu od nasady? Chyba najlepiej by było używać odżywki bez spłukiwania i nakładać ją od połowy włosów, ciekawe tylko, czy w taki sposób zadziała.
__________________
the bloody wonder, eminently practical and yet appropriate as always.
akkusativ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 22:31   #14
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Rozluźnienie naturalnego skrętu

wlasnie o taki sposob mi chodzilo.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 08:29   #15
OrangeBlossom
Raczkowanie
 
Avatar OrangeBlossom
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: Rozluźnienie naturalnego skrętu

bardzo dobry i potrzebny wątek, sama się zastanawiałam czy takiego nie założyć.
tuż po myciu i ugniataniu włosy układają mi się w spiralki, lepiej (bardziej falująco, z luźnym skrętem) wyglądają na drugi dzień.
w rozluźnieniu skrętu pomagają też (oczywiście) gęste i obciążające odżywki. bardzo dobry efekt jest gdy wilgotne jeszcze włosy wysmaruję serum wygładzającym albo nałożę odrobinę olejku.
innym kosmetykiem, który bardzo w tym pomaga jest coconut hair oil the body shop - to taki gęsty wosk z olejkiem kokosowym, z kartoki i innymi cudami, z tym że trzeba nakładać naprawdę kosmetyczne ilości, bo silnie obciąża włosy.
OrangeBlossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 11:40   #16
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Rozluźnienie naturalnego skrętu

Coś słabo z tym szukaniem, skoro odnalazłam bez problemu taki wątek.

Przyłączam Was.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 18:08   #17
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Prostowanie bez prostownicy i suszarki - mój sposób

Mam ostatnio bzika na punkcie włosów - zapuszczam, odżywiam, nie farbuję... Najtrudniej było mi rozstać się z prostownicą - mam gęste włosy typu 3b/3c, i kiedy są skręcone, trudno zrobić z nimi cokolwiek poza rozpuszczeniem (nie lubię) albo związaniem w kucyk (nie lubię jeszcze bardziej).

Zaczęłam więc szukać sposobów na rozluźnienie skrętu bez prostownicy i suszarki, i na Youtube natknęłam się na ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=S9-4TDEuUCM

Trochę zmodyfikowałam metodę, i działa genialnie. Czasem udaje mi się wyprostować włosy tak mocno, że mogę je rozpuścić (pofalowane lubię rozpuszczać ) a przynajmniej - ładnie upiąć. Są gładkie, błyszczące, zdrowe - i PROSTE, albo prawie proste.

Tak jak napisałam - trochę zmodyfikowałam metodę dziewczyny z filmiku. Robię tak:

1. Myję i odżywiam włosy jak zwykle: nafta+olej, potem mycie, maska, ostatnie płukanie wodą z sokiem z cytryny
2. Delikatnie osuszam włosy ręcznikiem i dokładnie rozczesuję
3. Mokre (nie podsuszone, jak w filmiku) włosy owijam wokół głowy i upinam. Trudno to dokładnie wytłumaczyć, najlepiej zobaczyć wideo
4. Zawiązuję na głowie cienką, jedwabną (to kluczowe) chustkę. Musi zasłaniać wszystkie włosy i dobrze do nich przylegać.
5. Kładę się spać. Włosy schną całą noc, ale zawijałam tak włosy też w dzień, i schną dużo szybciej niż np. w warkoczach. Włosy za łopatki są suche po 4-5 godzinach.
6. Rano odwijam chustkę, wyjmuję wsuwki i delikatnie rozczesuję.

Nie zawsze wychodzi idealnie, czasami, kiedy chcę żeby włosy wyglądały perfekcyjnie prostuję kilka pasm albo podkręcam lokówką, ale to naprawdę bardzo rzadko.

Co prawda to forum dla kręconowłosych, ale czasem każdy potrzebuje odmiany, więc jeśli chcecie bezpiecznie wyprostować włosy - polecam mój sposób .
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona

Edytowane przez venus in furs
Czas edycji: 2011-03-07 o 09:03
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 19:36   #18
CarmeLatte
Raczkowanie
 
Avatar CarmeLatte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 266
Pytanie do posiadaczek falowanych/kręconych włosów :)

Dziewczyny, po jakich odżywkach Wasze włosy są bardziej proste? Oczywiście nie chodzi mi o efekt prostownicy (bo od tego są prostownice albo zabieg Encanto) tylko po prostu po jakich odżywkach skręt Waszych fal/loków nieco się rozluźnia? Serdecznie dziękuję za odp
CarmeLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:37   #19
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pytanie do posiadaczek falowanych/kręconych włosów :)

U mnie po płukankach ziołowych (np z lipy) są właściwie proste. Normalnie mam lekkie fale.
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 20:55   #20
rude loki
Raczkowanie
 
Avatar rude loki
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: Pytanie do posiadaczek falowanych/kręconych włosów :)

mi loki do delikatnych fal redukowała maska Gloria
rude loki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 19:41   #21
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p

mi rozluźnia skręt sprej Fekkai marine summer hair zero humidity frizz control
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 20:54   #22
goniiia
Raczkowanie
 
Avatar goniiia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 172
Dot.: Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p

Ja zawsze jak chciałam mieć luźne fale to włosy rozczesywałam na mokro, potem podczas naturalnego schnięcia co jakiś czas przeczesywałam i na koniec nakładałam odrobinkę wosku z Joanny. Zazwyczaj wychodziły fale/luźne loki.
goniiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:20   #23
Karish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Jak powiększyć średnicę skrętu swoich włosów?

Przepraszm jeśli taki temat już był, jest ich tak wiele, że trudno się połapać.
Mam naturalnie kręcone włosy, strasznie się puszą (co od zawsze staram się zmienić). W dodatku średnica ich skrętu jest bardzo mała, macie jakiś sprawdzony sposób by ją powiększyć? Albo lekko włosy rozprostować? Nie potrafię dobrać typu swoich włosów ze stron, które podałyście. Żaden nie odpowiada mojemu, Ich średnica jest mniej więcej taka: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...v3lgpGrnrBmsPE a chcoiałabym uzyskać taką: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...NpsAOrWfP7dZto mimo, że samej piosenkarki nie lubię, jej włosy mi się podobają. Pomożecie?
Karish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:10   #24
PeaceAndTollerance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 44
rozluźnienie/relaksacja skrętu

wiem, że był już taki wątek, ale założony on był bardzo dawno i teraz nikt się już tam nie udziela. chodzi mi o rozluźnienie czy też powiększenie średnicy skrętu moich włosów, które są baaardzo kręcone i puszące się, a mi się marzą bardziej jakieś w kierunku fal
jeśli znacie jakieś sposoby, co ważne nie niszczące włosów za bardzo, to napiszcie
dodam tylko że plecenie (?) luźnego warkocza na noc nic nie pomogło, a nawet pogorszyło sprawę :C
liczę na waszą pomoc, drogie wizażanki
PeaceAndTollerance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:26   #25
anypo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: rozluźnienie/relaksacja skrętu

dołączam się do pytania bo sama mam taki problem ;P :/
anypo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 08:13   #26
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: rozluźnienie/relaksacja skrętu

Nie wiem, czy akurat te sposoby Wam pomogą, ale myslę, że Warto spróbować.
Plus to, co piszemy powyżej w wątku.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 19:46   #27
aoibh
Przyczajenie
 
Avatar aoibh
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pń
Wiadomości: 15
Dot.: Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p

Warto chyba wspomnieć, że wielu osobom (w tym mi) na rozluźnienie skrętu pomaga farbowanie henną. I przy okazji włoski tak ładnie się błyszczą...
Osobiście znacznie rozluźnia mi też skręt spanie w warkoczu - nie mam wtedy 'spiralek', tylko delikatne fale.
aoibh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 13:20   #28
PeaceAndTollerance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 44
Dot.: Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p

próbowałam spać w warkoczu ale obudziłam się z barankiem :c
może spróbuje zapleść włosy na noc w kłosa ale najpierw je podsuszę
mam nadzieję że to coś pomoże
PeaceAndTollerance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 22:20   #29
xxYashaxx
Zadomowienie
 
Avatar xxYashaxx
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 435
GG do xxYashaxx
Dot.: Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p

Mnie pomaga rozczesanie po myciu i upięcie w bardzo wysoki kucyk.
xxYashaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:34   #30
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Sposoby na zmniejszenie / rozluźnienie skrętu włosa :p

polecam keratynowe prostowanie, miałam loki a teraz mam proste, dziękuję Bogu, że wreszcie ktoś wymyślił taki preparat
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-14 13:22:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.