Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-26, 13:53   #1
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205

Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?


Cześć dziewczyny,

Piszę z prośbą o pomoc zidentyfikowania winowajcy tego, co mi się dzieje na twarzy. Wstawiam zdjęcia, ale bardzo ciężko to uchwycić (dlatego też podciągnęłam kontrast). Dzisiaj rano, po wklepaniu wszystkiego, co idzie pod makijaż zaczęły mi się robić czerwone, swędzące i piekące plamy w różnych miejscach na twarzy. Na brodzie pod dolną wargą, z boku na nosie i - co najdziwniejsze - pod oczami. Tam plamy mają fakturę chropowatych bruzd. Do tego oczy mi spuchły, trochę zeszło, ale nie do końca jak widać. Niestety za późno mi przyszło do głowy, żeby zrobić zdjęcia i zdążyłam się pomalować, ale to ciągle widać mimo to. Bez makijażu wygląda tak samo tylko jeszcze jest czerwone. I ciągle piecze.

I teraz pytanie do Was: czy to jest reakcja alergiczna? Zaczęłam stosować serum z wit C na dzień i kwasy na noc, czy to może być przez to? Tylko jak to możliwe, skoro oczywiście nie smaruję się ani jednym ani drugim pod oczami?

Pomóżcie dziewczyny, bom brzydka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0393 (2).jpg (87,2 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0392 1 (2).jpg (72,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0394.jpg (73,9 KB, 48 załadowań)
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 18:32   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Jakie masz stezenie wit C? Odstaw na kilka dni to serum i sprawdz czy nic nowego sie nie pojawi.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 22:01   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Witamina C to też kwas. Przedobrzyłaś z podrażnieniem skóry kwasami.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 22:57   #4
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Jakie masz stezenie wit C? Odstaw na kilka dni to serum i sprawdz czy nic nowego sie nie pojawi.
15%. Stosuję je od co najmniej tygodnia i wszystko było ok. Kwasów zdążyłam użyć dwa razy z przerwą dwudniową.

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Witamina C to też kwas. Przedobrzyłaś z podrażnieniem skóry kwasami.
Dziękuję, tak się właściwie czuję jakbym poparzyła twarz, więc pewnie masz rację... Brawo ja Ale podrażnienie może się pojawić tam, gdzie nie smarowałam?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 14:56   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
15%. Stosuję je od co najmniej tygodnia i wszystko było ok. Kwasów zdążyłam użyć dwa razy z przerwą dwudniową.

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------


Dziękuję, tak się właściwie czuję jakbym poparzyła twarz, więc pewnie masz rację... Brawo ja Ale podrażnienie może się pojawić tam, gdzie nie smarowałam?
Może. Bo skóra może zareagować autoagresją- podnosi się poziom przeciwciał Ig. Osoby z alergiami, trądzikiem różowatym czy AZS tak mają.
Idź do apteki. Poproś o jakiś krem łagodzący. Okłady z jogurtu naturalnego możesz zrobić. Pantehnol w piance, Cicaplast albo krem ratunek z Pharmaceris. Najlepiej traktować jak poparzenie chemiczne. Żadnych olejków bo olej spowalania gojenie skóry po oparzeniach. Ewentualnie serum AVA z kolagenem morskim mogę jeszcze polecić. Albo jakiś krem Dermedic z serii sensitia.
Z grubej rury uderzyłaś tą witaminą C. Nie wiem jaką masz cerę, ale nawet przy pancernej zaczyna się od małych stężeń, a potem stopniowo dochodzi do wyższych. Kwasy z przerwą dwudniową to lekkie szaleństwo. A kwasy co dwa dni plus 15% witaminy C ...to suicide mission.
Witaminę C to sprawdź kiedyś bez kwasów-stężenie 3% albo 5% maksymalnie. I zobacz czy możesz stosować. Bo wiele osób nie może. I stąd może być taka reakcja. Ale myślę, że mogłaś po prostu użyć za dużo na raz. Teraz musisz 28 dni pogoić skórę bo szybciej się nie da. Najlepiej jeść galaretki, kremy kojące, odbudowa warstwy lipidowej, zero mycia pianką czy żelem, najwyżej jakieś mleczko dla alergików-AA ma dobre.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 15:13   #6
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Polecam Cutibaza krem do twarzy z problemami alergicznymi, dostepny w aptece bez recepty. Kosztuje grosze. Często mam podobne sytuacje i wtedy on mnie ratuje do tego Calcium. Ale ja to ogolnie alergikiem jestem.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 23:58   #7
solpadeina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

A jakich kwasów używasz?
solpadeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-29, 10:48   #8
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Może. Bo skóra może zareagować autoagresją- podnosi się poziom przeciwciał Ig. Osoby z alergiami, trądzikiem różowatym czy AZS tak mają.
Idź do apteki. Poproś o jakiś krem łagodzący. Okłady z jogurtu naturalnego możesz zrobić. Pantehnol w piance, Cicaplast albo krem ratunek z Pharmaceris. Najlepiej traktować jak poparzenie chemiczne. Żadnych olejków bo olej spowalania gojenie skóry po oparzeniach. Ewentualnie serum AVA z kolagenem morskim mogę jeszcze polecić. Albo jakiś krem Dermedic z serii sensitia.
Z grubej rury uderzyłaś tą witaminą C. Nie wiem jaką masz cerę, ale nawet przy pancernej zaczyna się od małych stężeń, a potem stopniowo dochodzi do wyższych. Kwasy z przerwą dwudniową to lekkie szaleństwo. A kwasy co dwa dni plus 15% witaminy C ...to suicide mission.
Witaminę C to sprawdź kiedyś bez kwasów-stężenie 3% albo 5% maksymalnie. I zobacz czy możesz stosować. Bo wiele osób nie może. I stąd może być taka reakcja. Ale myślę, że mogłaś po prostu użyć za dużo na raz. Teraz musisz 28 dni pogoić skórę bo szybciej się nie da. Najlepiej jeść galaretki, kremy kojące, odbudowa warstwy lipidowej, zero mycia pianką czy żelem, najwyżej jakieś mleczko dla alergików-AA ma dobre.
Ojej, ale nie jest tak tragicznie, jak chyba myslisz... Skora ma sie juz o niebo lepiej, pod oczami wrocila zupelnie do normy, na brodzie jeszcze troche czerwona i sucha, ale to tyle. Uzywam teraz mojej zwyklej pielegnacji: lagodnego zelu do mycia, serum i krem do skory odwodnionej i okazyjnie zelu aloesowego. To serum z witamina C to LIQ CC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...n-c-boost.html, nigdzie nie znalazlam informacji zeby bylo jakies zabojcze dla skory albo tylko dla tych, co juz stosowali nizsze stezenia Mam skore mieszana, odwodniona, ogolnie bardzo niewrazliwa. Moze zle sie wyrazilam piszac 'kwasy'? Chodzi mi o krem zluszczajacy Bandi na noc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-na-noc.html Wiem, ze dziewczyny stosuja go codziennie i jeszcze mowia ze nic nie robi, wiec dlaczego ja stosujac co dwa dni zaszalalam? W senise, nie odbierz tego jako atak absolutnie, jestem bardzo wdzieczna za pomoc, probuje to wszystko zrozumiec. Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z pracy.
Save
Save
Save
Save
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 10:55   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez Rainberry;68059576 To serum z witamina C to LIQ CC [url
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,77342,liq-cc-serum-light-15-vitamin-c-boost.html[/url], nigdzie nie znalazlam informacji zeby bylo jakies zabojcze dla skory albo tylko dla tych, co juz stosowali nizsze stezenia
Mnie to serum podobnie podrażnia jak Ciebie, włącznie z rumieniem. Z reguły dzieje się to, kiedy dojdzie jeszcze jakiś drugi czynnik podrażniający, w moim przypadku były to np filtry z alkoholem, zbyt częste mycie twarzy, podrażnienie mechaniczne. Poza tymi przypadkami dają radę go używać, chociaż nie nazwałabym obcowania z tym kosmetykiem przyjemnym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 11:06   #10
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Polecam Cutibaza krem do twarzy z problemami alergicznymi, dostepny w aptece bez recepty. Kosztuje grosze. Często mam podobne sytuacje i wtedy on mnie ratuje do tego Calcium. Ale ja to ogolnie alergikiem jestem.
Dziekuje za polecenie, ale niestety nie mam do niego dostepu

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie to serum podobnie podrażnia jak Ciebie, włącznie z rumieniem. Z reguły dzieje się to, kiedy dojdzie jeszcze jakiś drugi czynnik podrażniający, w moim przypadku były to np filtry z alkoholem, zbyt częste mycie twarzy, podrażnienie mechaniczne. Poza tymi przypadkami dają radę go używać, chociaż nie nazwałabym obcowania z tym kosmetykiem przyjemnym.
Stosowalam je przez tydzien i nie dzialo sie absolutnie NIC, dopiero jak nalozylam Bandi to to skora zareagowala duzo silniej, niz kiedy uzywalam tego kremu wczesniej. Potem kiedy nalozylam rano serum pojawily sie plamy i pieczenie.

Dzieki, wlasnie sie zastanawialam, czy bede mogla to serum w ogole uzywac, ale moze w takim razie wystarczy nie laczyc go z niczym innym? Stosujesz je codziennie? Na dzien czy na noc?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 11:15   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Dzieki, wlasnie sie zastanawialam, czy bede mogla to serum w ogole uzywac, ale moze w takim razie wystarczy nie laczyc go z niczym innym? Stosujesz je codziennie? Na dzien czy na noc?
Średnio co 4-5 dni, na godzinę, dwie. Nie znoszę go, jest lepkie, ściąga skórę, dlatego dłużej nie daję rady. Po tym czasie zmywam i nakładam moje normalne kosmetyki. Ledwo dałam radę zużyć pół, ostatnio sporo go dodałam do peelingu do ciała, żeby się go wreszcie szybciej pozbyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-29, 11:33   #12
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Średnio co 4-5 dni, na godzinę, dwie. Nie znoszę go, jest lepkie, ściąga skórę, dlatego dłużej nie daję rady. Po tym czasie zmywam i nakładam moje normalne kosmetyki. Ledwo dałam radę zużyć pół, ostatnio sporo go dodałam do peelingu do ciała, żeby się go wreszcie szybciej pozbyć.
Hmm w takim razie mamy raczej odmienne wrazenia. Mnie ono ani niesciaga ani nie jest lapkie. Zastanawiam sie nawet nad kupnem serum z wit E. Masz z nim jakies doswiadczenia moze? Tez trzeba uwazac na stezenie?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 11:45   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Hmm w takim razie mamy raczej odmienne wrazenia. Mnie ono ani niesciaga ani nie jest lapkie. Zastanawiam sie nawet nad kupnem serum z wit E. Masz z nim jakies doswiadczenia moze? Tez trzeba uwazac na stezenie?
Nie i jakoś po serum z wit C nie kusi mnie próbowanie niczego innego tej marki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 13:10   #14
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Dziwna reakcja skórna. Kwasy? Serum z wit C?

dlatego ja wole chodzić do kosmetyczki, bo sama bałabym sie ze przedobrze
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-29 14:10:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.