Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 173 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-18, 17:47   #5161
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Moje włosy chyba nie lubią aloesu. Po tej bardzo wychwalanej na blogach aloesowej masce NaturVital miałam puch. Dobrze, że piszesz o tej odżywce,bo miałam zamiar już dawno ją kupić. Ale skoro tam w składzie jest aloes to chyba sobie ją daruję.
Mi Mysia zabroniła używać produktów z aloesem. Mam włosy 3B.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 17:51   #5162
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Ja w całym Krakowie w życiu nie widziałam bs joanny w Rossmannie Ostatnio szukałam też tej Isany do kręconych i też nie widzę, nie wiem o co chodzi :/. A tak niewłosowo, chciałam wypróbować krem alterry do mycia twarzy i nigdy go nie widziałam, tylko puste miejsce na półce z metką :/

Ja od dawna szukam tej farmony i nigdzie nie ma . Następnym razem bierz koniecznie! Jeśli chodzi o poszukiwania Joanny, oni mają swój oficjalny sklep internetowy i jest tam tanio, więc jeśli nie przeszkadza Ci kupowanie online to polecam po prostu tam kliknąć .

Moim zdaniem ta gliss kura jest fajniejsza, była bardziej wydajna i fajniej dociążała włosy . Za to maska była taka sobie, jakoś mi nie pasuje ta konsystencja masła.

Wyglądają ślicznie i puchu z przodu brak . Suszyłaś czymś?
U mnie ostatnio też w Rossmanach nie ma, w ogóle u mnie jest jeden Rossman i go o tyłek idzie roztrzasnąć bo nic tam nie ma...

Co do Joanny to chyba jak będę zdesperowana to zamówię bo na razie przyznam, że nie szukałam jej jakoś mega uporczywie. Jak mówiłam, zawsze mi sama w ręce wpadała i teraz jestem tylko zdezorientowana, że jej nie mam .

Glisskur faktycznie bardzo fajnie dociąża. Włosy są takie śliskie, pamiętam, że położyłam się spać normalnie, z głową na poduszce bez żadnych cudów typu zarzucanie włosów za poduszkę. Tradycyjnie się wierciłam, a na włosach nie było rano ani trochę puchu, cud nad Wisłą! Potem trochę przestraszyły mnie silikony (jestem ofiarą antysilikonowej propoagandy) ale zamierzam sobie ją jeszcze kupić.

Co do włosów - dziękuję, schły same. Źle zrobiłam plunking i jeszcze mi klapnęły.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Mi Mysia zabroniła używać produktów z aloesem. Mam włosy 3B.
Kurcze, chyba nigdy nie używałam niczego z aloesem. Muszę coś sobie kupić bo aż sama jestem ciekawa jak moje włosy zareagują.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Cukiiereczek Pokaż wiadomość
Aloes akurat lubią. Po biovaxie kreatyna i jedwab było podobnie. Pogoda ładna, nie ma wilgoci, ani nie jest strasznie sucho, tak w sam raz. Następny razem spróbuję nałożyć na krócej, bo trzymałam ją na włosach ok. 10 minut
Próbuj, próbuj. Ja jeszcze mam tak, że czasem sprawę rozwiązuje dodanie drugiej odżywki. Ja w sumie zawsze mieszam, szczególnie jeśli chodzi o odżywki bez spłukiwania. Najczęściej mieszam bardziej treściwą z mniej treściwą i na odwrót.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 18:09   #5163
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Wiem tylko, że chyba jeszcze *Basia* jest z Częstochowy albo mi się pomyliło. I Anwen.
Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
I były jeszcze chyba 2 dziewczyny tu na forum , ale nie pamiętam nicków Basia jest z Cz, Anwen się przeprowadziła niedawno Musimy kiedyś się spotkać
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Haha, no pewnie. Pomyślimy w październiku może? Mnie przeleciało spotkanie z Anwen, niedawno znalazłam w archiwum. Nie miałam pojęcia, że tyle nas tu.
Tak, mieszkam w Częstochowie. Anwen teraz też.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:04   #5164
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Tak, mieszkam w Częstochowie. Anwen teraz też.
Ty chyba byłaś na jakimś spotkaniu z Anwen, czy mi się coś pomyliło? Jeśli nie to jak było? Ubolewałam bardzo, żem jest pupa wołowa i mi przeleciało.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:46   #5165
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

A tak odnośnie tej odżywki Gliss kur żółtej..

Od kilku tygodni nie mogłam jej znaleźć w żadnym z tych sklepów: Carrefour, Hebe, Rossmann, Natura, zastanawiam się czy nie wycofują jej, wczoraj w Hebe dorwałam ostatnią sztukę.

Pisałam do Schwarzkopfa w tej sprawie, ale nie dostałam odpowiedzi. Mieszkam w Warszawie więc nie powinnam mieć problemów z jej kupnem.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 19:48   #5166
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
A tak odnośnie tej odżywki Gliss kur żółtej..

Od kilku tygodni nie mogłam jej znaleźć w żadnym z tych sklepów: Carrefour, Hebe, Rossmann, Natura, zastanawiam się czy nie wycofują jej, wczoraj w Hebe dorwałam ostatnią sztukę.

Pisałam do Schwarzkopfa w tej sprawie, ale nie dostałam odpowiedzi. Mieszkam w Warszawie więc nie powinnam mieć problemów z jej kupnem.
Ja widziałam ją i w Rosssmanie i w innych drogeriach u mnie jakiś czas temu jak szukałam niebieskiego Glisskura.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-18 o 20:10
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 20:06   #5167
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Gliss kur zmienia produkty na nowe, opakowania są nieco inne i składy również. Żółte są, na blondhaircare jest wpis o tym, jeden z nowszych.

A nivea long repair nie ma aloesu już, to na kwc to skład starej wersji. Miałam tą odżywkę i była szopa przez keratynę ;D i śmierdzi mydłem, nawet gdyby działała cuda to nie byłabym w stanie jej używać. Po aloesie też mam puszaka, ale zależy jaka ilosć i inne składniki. Dr organic są na bazie aloesu i są bardzo dobre dla mnie, znacznie lepiej jednak działa u mnie miód.

Joanku - ja bym nie ścinała.. sama o marzę o długich włosach ale chyba nie będę mogła ich mieć i maks hoduję na boba. dziś mi wypadło 200 rano, do tego to co było na poduszce i myłam wieczorem wczoraj. dodatkowo króciaki trochę estetyczniej wyglądają, mam teraz takie delikatne te włoski i z chęcią patrzę na Twoje gęste i grube rudzielce szkoda byś ścinała, cięcie nie da nic tylko sprawi że będzie jeszcze gorzej bo krótki niesforne włosy są upierdliwe

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-09-18 o 20:19
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 20:37   #5168
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Gdzie kupujesz te niebieskie?
A robiłaś laminowanie żelatyną czy tą saszetką z mariona? Ja przyznam się szczerze chyba nie odważyłabym się na żelatynę, naoglądałam się skutków tego zabiegu na włosach, które żelatyny nie polubiły i się boję.

Na moje włosy olej z pestek winogron działa chyba dosyć neutralnie. A mam taką wielką butlę zakupioną.
Ja też boję się żelatyny, używam saszetek z mariona
Oleju z pestek winogron używam w kuchni i robię na nim olejki myjące do twarzy

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
U mnie są chyba jakieś inne Rossmany bo nie ma tam żadnej odżywki joanny b/s, chyba że źle patrzę.
U mnie w żadnym rossmanie też nie ma joasiek, kupuję w lewiatanach Albo w mniejszych drogeriach typu kosmyk.

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Są loki, żyją. Ale dołożyłam dziś odrobinę Joanny Mrożącej i po raz kolejny stwierdzam, że jej nie lubię. :P Nadal nie mam dyfuzora.
Skręt masz tak świetny, że ciekawa jestem, co by było po dyfuzorze

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Odwiedziłam ten sklep organiczny. Zdziwiło mnie, że nawet tam sporo kosmetyków miało silikony. Wybrałam najciekawsze etykiety (ale też i ceny...), ponownie będę wdzięczna za przejrzenie.
Większość to odżywki, tylko drugi załącznik to jakiś organiczny żel do włosów.
Świetne składy Nie ma co się bać silikonów, ja ostatnio sporawo ich używam Brałabym wszystkie

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Witajcie

W nocy wróciłam z wakacji.Dzień przed wylotem dostałam anginy,wiec zanim Was nadrobię to jeszcze ze 2 dni minie.Dzisiaj mam 39stopni i stertę prania i bałaganu do ogarnięcia.

Włosy przeżyły ekstremalne warunki.Dzisiaj na noc dostały olej kokosowy.Tam olejowałam je agranowym tylko raz ale na cały dzień,załozyłam czapkę z daszkiem i było ok.Na jutro jestem umowiona do fryzjera na cięcie ale muszę przełozyc bo ledwo żyje.
Wracaj do zdrówka kochana

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet, byłam dzisiaj w dwóch sklepach Społem w poszukiwaniu joanny czerwonej lub niebieskiej i nigdzie nie było.
Były wszystkie inne tylko nie te dwie.

Za to jest tam ogromny wybór szamponów barwy. Miał któraś z Was może taki piwny ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html Albo jajeczny? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html

Wpadła mi w oko lniana odżywka z Farmony https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...iwych-len.html
Zastanawiałam się nad kupnem, bo ma w składzie białka pszeniczne, a moje włosy lubią proteiny, ale bałam się, że wydam kasę, a tu się okaże, że to niewypał. Ale przyszłam do domu, czytam opinie i widzę, że są wręcz świetne. Więc następnym razem jak będę tym skepie Społem to ją kupię.
Mam szampon piwny z barwy, całkiem przyjemny i ładnie oczyszcza, choć może deczko słabiej, niż te ziołowe z barwy (np. pokrzywowy).
Farmonę lnianą i żeń szeniową wielbią, świetnie podkreślają mi skręt. Lubię też na nie olejować, a lnianej używam często jako b/s

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja już po laminowaniu. Włosy nie wypadły, są baaaaaaaaaardzo miękkie, niestety skręt się rozluźnił nieco, z tyłu pojawiło jak zawsze dużo puchu - chyba włosy z tyłu są niedociążone bo zawsze skupiam się na bocznych partiach. ale nie jest źle. Na pewno jeszcze powtórzę ten zabieg wiele razy bo żelatynę zawsze w domu mam.
Bardzo przyjemnie wyszło

Cytat:
Napisane przez Cukiiereczek Pokaż wiadomość
Kochane co sądzicie o odżywce Nivea Long Repair ? Anwen ją polecała, więc ostatnio zastanawiając się pomiędzy Garnierem Oleo Repair a powyższą, zdecydowałam się na odżywkę Nivea, bo ma hydrolizowaną kreatynę w składzie. Pomyślałam, że przyda mi się coś z proteinkami raz na jakiś czas, żeby uniknąć przenawilżenia, a ostatnio ciągle humekanty i emolienty.

Po użyciu włosy, były ładnie skręcone, ale nie dałam już żadnego stylizatora przez brak czasu, trochę tylko psiuknęłam płynem z Mariona i harmonijkowanie, więc skręt od rana już się rozluźnił. Nie ma jakiegoś tragicznego puchu, ale włosy są jakieś takie "tępe" w dotyku.

Jak myślicie, czy one aż tak bardzo nie lubią kreatyny czy są jeszcze zbyt mało nawilżone ?
Uwielbiam keratynę, a za nivea long repair nie przepadam, też mam po niej takie tępe, spuszone włosy, takie dziwne, oj nie

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość


Nerwicy dostanę!!! Niech ktoś mi to wytłumaczy!
Użyłam wszystkiego w tych samych proporcjach, co ostatnio bo zależało mi na ładnym skręcie.
I mam to co zdjęcie przedstawia (w porównaniu do zeszłego tygodnia)
No ja pierdziele!
Nie ma to jak mieć włosy od 1b do 2c, każdego tygodnia inne
Kochana, głowa do góry. Może za dużo czegoś miały? Czasem ten sam zestaw może przynieść gorsze czy lepsze efekty, w zależności, czego włosiętom potrzeba, damy radę spokojnie

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Ja w całym Krakowie w życiu nie widziałam bs joanny w Rossmannie
Ostatnio szukałam też tej Isany do kręconych i też nie widzę, nie wiem o co chodzi :/.
Isanę do kręconych chyba wycofali, coś mi się obiło o uszy

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Mi Mysia zabroniła używać produktów z aloesem. Mam włosy 3B.
A mówiła czemu? Po prostu Twoje włosy go nie lubią, czy jakoś to skomentowała, bo ciekawi mnie to

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość

A nivea long repair nie ma aloesu już, to na kwc to skład starej wersji. Miałam tą odżywkę i była szopa przez keratynę ;D i śmierdzi mydłem, nawet gdyby działała cuda to nie byłabym w stanie jej używać. Po aloesie też mam puszaka, ale zależy jaka ilosć i inne składniki. Dr organic są na bazie aloesu i są bardzo dobre dla mnie, znacznie lepiej jednak działa u mnie miód.
O tak, zapach ma zabójczy, moja siostra go uwielbia, mnie denerwował i czułam go mocno do 2 dni po umyciu, blee
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 21:47   #5169
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Myszko, to fajne, że w Lewiatanie bo Częstochowa jest nimi obsiana, w sumie nigdy nie przyszło mi do głowy popatrzeć. W sąsiedztwie akademika mam 3.

Pisałaś coś o silikonach - ja próbuję delikatnie je wprowadzać bo jak wcześniej pisałam jestem ofiarą antysilikonowej propagandy. A takie złe nie są c- potrafią i zmniejszyć puszenie i są nieocenione w ochronie. Choć myślałam bardziej o tych, które wymagają odżywki lub płynu Facelle do zmycia.

Btw. Dziękuję za komplement.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 21:55   #5170
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ty chyba byłaś na jakimś spotkaniu z Anwen, czy mi się coś pomyliło? Jeśli nie to jak było? Ubolewałam bardzo, żem jest pupa wołowa i mi przeleciało.
Byłam to za dużo powiedziane. Dotarłam, ale okazało się, że jest tyle osób, że brakło miejsca. Dziewczyny później przeniosły się w inne miejsce, a ja musiałam wyjść, bo miałam inne umówione spotkanie.
No i to było moje spotkanie.
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2014-09-18 o 21:57
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 22:07   #5171
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Byłam to za dużo powiedziane. Dotarłam, ale okazało się, że jest tyle osób, że brakło miejsca. Dziewczyny później przeniosły się w inne miejsce, a ja musiałam wyjść, bo miałam inne umówione spotkanie. No i to było moje spotkanie.
To aż tyle ludzi było? Po zdjęciach aż tak nie wyglądało, wypatrzyłam tam dziewczynę z pięknymi czarnymi lokami i myślałam, że to Ty bo Anwen dziękowała chyba jakiejś Basi za odprowadzenie.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-18 o 22:10
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 23:32   #5172
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
To aż tyle ludzi było? Po zdjęciach aż tak nie wyglądało, wypatrzyłam tam dziewczynę z pięknymi czarnymi lokami i myślałam, że to Ty bo Anwen dziękowała chyba jakiejś Basi za odprowadzenie.
to nie ja
Wiem, że niektóre dziewczyny przyjechały z Krakowa, inne wzięły wolne z pracy, podróżowały od rana. Rozmawiałam z kilkoma. Zależało im na spotkaniu.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 23:36   #5173
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

myszko
Wydaje mi się że po calonocnym olejowaniu, potem GAiK jako pierwsze O (żeby zemulgowac olej) a potem shauma fioletowa (z olejkami)pół na pół z zieloną (proteina)...
Chyba za mało protein dostały.
Hmmm, sama już nie trafiam za nimi.
Za mało i widzisz co jest, a jak kapke że dużo, to okazuje się że nawet moje proteinopijce da się przeproteinowac.

Chyba zastosuje metode jak do włosów szklistych ale na odwrót. Najpierw coś co nawilży. A potem na dłużej proteiny i zobaczymy wtedy....
Może się zoptymalizuje ..
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 23:37   #5174
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
to nie ja
Wiem, że niektóre dziewczyny przyjechały z Krakowa, inne wzięły wolne z pracy, podróżowały od rana. Rozmawiałam z kilkoma. Zależało im na spotkaniu.
O matko, chyba aż tak to by mi się nie chciało. Jasne, fajna sprawa ale chyba nie zebrałabym się przyjechać do Częstochowy gdybym tu nie studiowała. Pewnie na kolejnym spotkaniu będzie równie dużo ludzi, szkoda trochę, nie wiem czy odnajdę się w takim wielkim towarzystwie.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 03:44   #5175
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
A mówiła czemu? Po prostu Twoje włosy go nie lubią, czy jakoś to skomentowała, bo ciekawi mnie to
Z tego co pamiętam, to nie nadaje się do wysoko porowatych włosów. Mam nie używać produktów, które się nazywają "nawilżające", bo one jakoś tam zatrzymują wodę, a w przypadku moich włosów nie będzie efektu nawilżenia i gładkości, tylko puch (niestety nie pamiętam już dokładnie całego mechanizmu, woda rozchyli łuski czy coś takiego ).
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 08:18   #5176
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Myszko, to fajne, że w Lewiatanie bo Częstochowa jest nimi obsiana, w sumie nigdy nie przyszło mi do głowy popatrzeć. W sąsiedztwie akademika mam 3.

Pisałaś coś o silikonach - ja próbuję delikatnie je wprowadzać bo jak wcześniej pisałam jestem ofiarą antysilikonowej propagandy. A takie złe nie są c- potrafią i zmniejszyć puszenie i są nieocenione w ochronie. Choć myślałam bardziej o tych, które wymagają odżywki lub płynu Facelle do zmycia.

Btw. Dziękuję za komplement.
Ja z początku też odstawiłam w większości silikony, choć jakiś tam zawsze używałam, nigdy nie byłam na diecie włosowej zupełnie bez silikonowej
To celuj w coś np. z dimethicone, amodimethicone albo odparowujące, np. cyclomethicone

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
myszko
Wydaje mi się że po calonocnym olejowaniu, potem GAiK jako pierwsze O (żeby zemulgowac olej) a potem shauma fioletowa (z olejkami)pół na pół z zieloną (proteina)...
Chyba za mało protein dostały.
Hmmm, sama już nie trafiam za nimi.
Za mało i widzisz co jest, a jak kapke że dużo, to okazuje się że nawet moje proteinopijce da się przeproteinowac.

Chyba zastosuje metode jak do włosów szklistych ale na odwrót. Najpierw coś co nawilży. A potem na dłużej proteiny i zobaczymy wtedy....
Może się zoptymalizuje ..
A wiesz, że gdzieś czytałam, żeby proteiny ładować właśnie na nawilżone włosy, potem właśnie proteiny i dopiero emolienty, może to zadziała, trzymam kciuki i pisz o efektach

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to nie nadaje się do wysoko porowatych włosów. Mam nie używać produktów, które się nazywają "nawilżające", bo one jakoś tam zatrzymują wodę, a w przypadku moich włosów nie będzie efektu nawilżenia i gładkości, tylko puch (niestety nie pamiętam już dokładnie całego mechanizmu, woda rozchyli łuski czy coś takiego ).
A to rozumiem o co chodzi, ale zdziwiło mnie, żeby nie używać żadnych nawilżaczy? W sumie gliceryna też nawilża, a jest w wielu produktach.
Nie neguje tego absolutnie, tylko zaciekawiło mnie to mocno
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 09:34   #5177
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

czy ktoś sie stęsknił za moimi kudłami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19,09,2014.jpg (39,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19.09.2014.jpg (44,1 KB, 70 załadowań)
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 10:46   #5178
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
czy ktoś sie stęsknił za moimi kudłami
Oo tak
Prosimy częściej je pokazywać
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 11:01   #5179
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to nie nadaje się do wysoko porowatych włosów. Mam nie używać produktów, które się nazywają "nawilżające", bo one jakoś tam zatrzymują wodę, a w przypadku moich włosów nie będzie efektu nawilżenia i gładkości, tylko puch (niestety nie pamiętam już dokładnie całego mechanizmu, woda rozchyli łuski czy coś takiego ).
Bym się nie zgodziła z tym do końca - proteinam oże rozpychać włażąc pod łuskę, tak samo jak niektóre oleje. Ale humektanty wiążą wodę i przykładowo moje wysokopory łatwo tą wodę tracą i humektanty musza być. Blogerka alinarose też ma takie sztywne wysokoporowate włosy, a właśnie humektanty u niej działają. Ja nie mogę aloesu za dużo czy gliceryny, ale miód owszem i dobrze jak jest spora dawka emolientów do tego.
Użyłam dziś nowej maseczki zakupionej parę miesięcy temu, fajna nawet
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 11:18   #5180
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Nigdzie nie ma tego glisskura byłamf w ross, hebe,naturze i nic
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 11:21   #5181
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Nigdzie nie ma tego glisskura byłamf w ross, hebe,naturze i nic
którego
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 11:26   #5182
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
czy ktoś sie stęsknił za moimi kudłami
Piekne

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
którego
Tego żółtego z olejami
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 11:36   #5183
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Piekne

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------



Tego żółtego z olejami
to nie fructis był

wszędzie u mnie jest - popatrz w carrefourze, w tesco i inszych marketach
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 12:16   #5184
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
to nie fructis był

wszędzie u mnie jest - popatrz w carrefourze, w tesco i inszych marketach
Taka żółta gliss kur Oil coś tam..... nie wkleję linka bo na telefonie ciezko
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 12:26   #5185
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Taka żółta gliss kur Oil coś tam..... nie wkleję linka bo na telefonie ciezko
a to na te nie zwracałam uwagi, coś pokręciłam że chciałaś fructisa oleo repair
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:14   #5186
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
a to na te nie zwracałam uwagi, coś pokręciłam że chciałaś fructisa oleo repair
Ta fructis mnie interesowała ale mi pisałaś ze szału nima i pomyślałam o glisskur żółtej a teraz schauma. .... zakręcilam się
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto

Edytowane przez Milena_ 798
Czas edycji: 2014-09-19 o 13:21
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:17   #5187
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Ta fructis mnie interesowała ale mi pisałaś ze szału nima i pomyślałam o glisskur żółtej a teraz schauma. .... zakręcie się



no fructis tyłka nie urywa, nic mi nie robił - no moze rozczesywało sie lepiej włosy na wakacjach go używałam codziennie
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:24   #5188
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość



no fructis tyłka nie urywa, nic mi nie robił - no moze rozczesywało sie lepiej włosy na wakacjach go używałam codziennie
A ta schauma? Próbowalas?
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:27   #5189
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
A ta schauma? Próbowalas?


zużywam zapasy bingo i yves rocher
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 13:43   #5190
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Bym się nie zgodziła z tym do końca - proteinam oże rozpychać włażąc pod łuskę, tak samo jak niektóre oleje. Ale humektanty wiążą wodę i przykładowo moje wysokopory łatwo tą wodę tracą i humektanty musza być. Blogerka alinarose też ma takie sztywne wysokoporowate włosy, a właśnie humektanty u niej działają. Ja nie mogę aloesu za dużo czy gliceryny, ale miód owszem i dobrze jak jest spora dawka emolientów do tego.
Użyłam dziś nowej maseczki zakupionej parę miesięcy temu, fajna nawet
Zgadzam się, btw jak stosujesz miód?

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Pokaż wiadomość
Taka żółta gliss kur Oil coś tam..... nie wkleję linka bo na telefonie ciezko
Oil Nutrive. Generalnie to namnożyło się odżywek z "Oil" w nazwie i mi się wszystko już miesza.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja z początku też odstawiłam w większości silikony, choć jakiś tam zawsze używałam, nigdy nie byłam na diecie włosowej zupełnie bez silikonowej
To celuj w coś np. z dimethicone, amodimethicone albo odparowujące, np. cyclomethicone
]

Ja byłam i wydaje mi się, że włosy się bardziej niszczą. Właśnie o nich myślałam, sprawdzałam w pigułce.

Btw mam pytanie odnośnie silikonów cyclomethicone, ogólnie tych które odparowują. One odparowują i zostawiają jakąś powłoczkę na włosie czy totalnie nic?
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.