Jak podkreślić jasną cerę? część VII - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 15:30   #1981
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Kolorek w necie wygląda ślicznie ale wiemy że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością
Znam ból rozczarowania po konfrontacji zdjęcia/rzeczywistość



Byłam dziś przelotem w Sephorze i testowałam 2 kolory Bare Minerals, ale oczywiście już zapomniałam, jakie
Jeden był ciemny i żółty, drugi jaśniejszy, lecz zbyt brzoskwiniowy. Ale podobała mi się formuła i lekkie rozświetlenie. Wczoraj tak się nagadałam na temat Meow, że dzisiaj wypudrowałam się moim kotem syjamskim i potwierdzam, że lepszego mineralnego nie miałam w użyciu. Niemniej nie poddam się i poszukam jeszcze najjaśniejszego Bare Minerals, bo nie mieli testera.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 18:02   #1982
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Znam ból rozczarowania po konfrontacji zdjęcia/rzeczywistość



Byłam dziś przelotem w Sephorze i testowałam 2 kolory Bare Minerals, ale oczywiście już zapomniałam, jakie
Jeden był ciemny i żółty, drugi jaśniejszy, lecz zbyt brzoskwiniowy. Ale podobała mi się formuła i lekkie rozświetlenie. Wczoraj tak się nagadałam na temat Meow, że dzisiaj wypudrowałam się moim kotem syjamskim i potwierdzam, że lepszego mineralnego nie miałam w użyciu. Niemniej nie poddam się i poszukam jeszcze najjaśniejszego Bare Minerals, bo nie mieli testera.
Najjaśniejszy Bare wydaje się że wpada lekko w róż/beż na pewno nie jest żółtawy ciepły
http://thelondonlipgloss.blogspot.co...oundation.html
http://www.hey-dollface.com/2010/07/...-swatches.html

w porównaniu do innych firm oszałamiającej palety kolorów nie mają ale opinie dobre są.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 20:37   #1983
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Wkurza mnie to adroned with grace minerals. Zamkneli sobie nic nie mowiac, jakbym wiedziala to zrobiłabym sobie zapas nawet z 4 opakowania. Te minerały były super, niedrogie, plus właściwości a teraz nie ma ich i nie ma, ciągle nas zwodzą, polityka firmy- żenada..
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-20, 22:58   #1984
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość

Tylko lojalnie uprzedzam, bo wiem, że zwracasz an to uwagę, że Bare Minerlas podlega pod Sisheido, czyli koncern testujący kosmetyki na zwierzakach.
Dziękuję za informację Nie wiedziałam, że podlegają Shiseido. Na szczęście podkładów mineralnych jest sporo Pewnie znajdę coś dla siebie, nietestowanego i jasnoróżowego

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
http://kalina-sklep.pl/organiczny-po...-01-p-323.html

ciekawe jak to wygląda mnie zapcha
Miałabym pryszcza na pryszczu przy glicerynie na 2. miejscu. Mnie nawet zapycha z dalszej pozycji...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 09:17   #1985
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Dziękuję za informację Nie wiedziałam, że podlegają Shiseido. Na szczęście podkładów mineralnych jest sporo Pewnie znajdę coś dla siebie, nietestowanego i jasnoróżowego

Polecam Lily Lolo odcień porcelain, z EDM Sandy Fair. Miałam też przepiękny różowawy kolor minerałów z Meow, otrzymałam go od jednej z wizażanek, ale nie pamiętam nazwy odcienia ani formuły. Ale na buzi wyglądał przepięknie
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 13:28   #1986
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

No, mnie tak samo, dlatego się nie napalam
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 15:04   #1987
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Mnie akurat EDM nie podpasowały, mam jeszcze 3 najjaśniejsze próbki zużyte tylko odrobinę - mogę się za coś wymienić ^^
Sondrina: produktów firm, które nie testują na zwierzętach, ale należą do koncernów testujących też nie dotykasz?
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 15:28   #1988
aiwlys92
Raczkowanie
 
Avatar aiwlys92
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 67
GG do aiwlys92
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Ja to nigdy nie znajdę sobie idelanego podkładu ;/ nie wiem co z moją cerą jest nie tak. Jest jasna i mam niewielką ilość piegów.Próbowałam już różnych odcineni z wielu firm i nic...
__________________
08.01.2012 - I'm in love
V semestr FiR
30.05.2015 wedding
aiwlys92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 17:18   #1989
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Wkurza mnie to adroned with grace minerals. Zamkneli sobie nic nie mowiac, jakbym wiedziala to zrobiłabym sobie zapas nawet z 4 opakowania. Te minerały były super, niedrogie, plus właściwości a teraz nie ma ich i nie ma, ciągle nas zwodzą, polityka firmy- żenada..
No cóż... I tak prędzej czy później zapasy by ci się skończyły i trzeba by było szukać czegoś nowego
Mi wycofują kolor z Pixie, dlatego zacznę poszukiwania w innych firmach. Chyba najpierw zamówię na allegro próbki Meow jest tylko ta kryjąca formuła, ale to zawsze można podrasować jakimiś fajnymi półproduktami.

Uwielbiam to jak przychodzę odwiedzić babcię z makijażem w śladowej ilości, praktycznie bez podkładu, i taka zdziwiona "co ty taka blada? straszny z ciebie bledziuch...". Jakbym co najmniej zawsze taka nie była Moja mama podobnie, jak mam perfekcyjnie dopasowany podkład i tak czasem musi skrytykować, że "czemu sie smaruje takim biołym tym podkładem".
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 23:07   #1990
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Polecam Lily Lolo odcień porcelain, z EDM Sandy Fair. Miałam też przepiękny różowawy kolor minerałów z Meow, otrzymałam go od jednej z wizażanek, ale nie pamiętam nazwy odcienia ani formuły. Ale na buzi wyglądał przepięknie
Ostatnio przeglądam podkłady Lily Lolo i EDM, i zastanawiałam się, który odcień byłby odpowiedni, bo zdjęcia jednak nie oddają rzeczywistych odcieni. Będę miała wskazówkę Z EDM brałam pod uwagę sandy fair i fair

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Staram się unikać, o ile znajdę zamiennik Jak nie znajdę, to kupuję. Ponieważ wiele rzeczy mnie uczula, to jak znajdę coś dobrego, to biorę. Tak mam z kremem pod oczy. Seria AA wrażliwa natura ma świetny krem pod oczy. Nie powoduje u mnie pieczenia, zaczerwienienia i naprawdę działa. Nie znalazłam na razie godnego zastępcy, więc kupuję, chociaż Oceanic jest na liście niepewnej. Ostatnio dorwałam też krem z Alterry. Zobaczę, czy się z nim zaprzyjaźnię. Jeśli nie, to znowu kupię z AA.

Rezygnacja z wyrobów L`Oreala nie była dla mnie trudna, bo poza tuszem, to wszystko mnie w jakiś sposób podrażniało

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
No cóż... I tak prędzej czy później zapasy by ci się skończyły i trzeba by było szukać czegoś nowego
Mi wycofują kolor z Pixie, dlatego zacznę poszukiwania w innych firmach. Chyba najpierw zamówię na allegro próbki Meow jest tylko ta kryjąca formuła, ale to zawsze można podrasować jakimiś fajnymi półproduktami.

Uwielbiam to jak przychodzę odwiedzić babcię z makijażem w śladowej ilości, praktycznie bez podkładu, i taka zdziwiona "co ty taka blada? straszny z ciebie bledziuch...". Jakbym co najmniej zawsze taka nie była Moja mama podobnie, jak mam perfekcyjnie dopasowany podkład i tak czasem musi skrytykować, że "czemu sie smaruje takim biołym tym podkładem".
A nie da się jeszcze gdzieś zrobić zapasów tego odcienia Pixie? Może w innym sklepie internetowym jeszcze go mają?

Co do babci i mamy, to one maja chyba inne standardy piękna i im nie przemówisz. Moi rodzice nic mi nie dogadują. Jak jestem z mamą na zakupach, to sama mówi, że żaden podkład nie jest dla mnie wystarczająco jasny.

Edytowane przez Sondrina
Czas edycji: 2012-07-22 o 13:10
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 23:32   #1991
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dziewczyny, jakich kremów z filtrem używacie do twarzy? Mam cerę mieszaną i jak się wysmaruję takim kremem to zaraz wyskakują mi nowe pryszcze i mam pozapychane pory, że o świecącej buzi nie wspomnę Może są specjalne kremy dla takich jak ja?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 08:52   #1992
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakich kremów z filtrem używacie do twarzy? Mam cerę mieszaną i jak się wysmaruję takim kremem to zaraz wyskakują mi nowe pryszcze i mam pozapychane pory, że o świecącej buzi nie wspomnę Może są specjalne kremy dla takich jak ja?
a jakich kremów do tej pory używałaś?
Ja na zmianę używam Lirene sensitiv mineralna emulsja spf50-błyskawicznie się wchłania, nie bieli, nie daje matu ale efekt zwykłego kremu nawilżającego, łatwo zmatowić czy nałożyć makijaż. Mnie jako jeden z niewielu kremów z filtrem na rynku nie zapycha. Używam też Biore UV perfect face milk spf50. Ten drugi ma postać wodnistej emulsji, wchłania się do bardzo mocnego matu i trzyma ten mat cały dzień. Niestety wysoko w składzie ma alkohol więc używany kilka /kilkanaście dni bez przerwy trochę wysusza. Biore dobry na miasto-do plażowania się nie nadaje bo nie ma jakiś super filtrów
Próbowałam też wielu aptecznych. SVR Lysapha spf50 również mnie nie zapchała ale błyszczała się skóra jakbym była smalcem wysmarowana, nie dało się nałożyć makijażu-bo się rolował, bielił i skóra mnie piekła-koszmar
Polecane na KWC Uriage dla cery tłustej zapchało mnie, bieliło itp. O Biodermie.LRP czy Vichy nie wspominając. Całkiem niezły w noszeniu jest Pharmaceris kojący krem spf50 ale i ten mnie zapchał
Jestem dość wymagająca jeśli chodzi o komfort używania filtrów na twarzy-już wolę mniejszą ochronę niż bielenie, tłuszczenie i rolowanie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 10:43   #1993
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A nie da się jeszcze gdzieś zrobić zapasów tego odcienia Pixie? Może w innym sklepie internetowym jeszcze go mają?

Co do babci i mamy, to one maja chyba inne standardy piękna i im nie przemówisz. Moi rodzice nic mi nie dogadują. Jak jestem z mamą na zakupach, to sama mówi, że żaden podkład nie jest dla mnie wystarczająco jasny.
jest chyba jeszcze aukcja na allegro, ale nie widzę sensu robienia zapasów, skoro prędzej czy później i one się skończą i i tak będę musiała szukać czegoś nowego...
moja babcia chyba nawet nie uważa, ze blada skóra jest nieładna, tylko że wyglądam niezdrowo czy coś, jakby mi było słabo. A mojej mamy też nie rozumiem, bo jak miałam podkład za ciemny o ton to też jej to przeszkadzało
Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakich kremów z filtrem używacie do twarzy? Mam cerę mieszaną i jak się wysmaruję takim kremem to zaraz wyskakują mi nowe pryszcze i mam pozapychane pory, że o świecącej buzi nie wspomnę Może są specjalne kremy dla takich jak ja?
jak nie zależy ci na bardzo wysokiej ochronie, to świetny jest filtr Synchroline Aknicare SPF30. Ma porządne filtry, wchłania się do matu, nie zapycha, nie pozostawia białej warstwy, cud miód orzeszki tylko szkoda, że nie ma też wersji SPF50.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 10:47   #1994
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Witam Was dziewczyny!
Wstepowalam juz tu, do Was kiedys na watek z jakimis szybkimi poytankami, ale teraz wracam zalamana...
Nie wiem co mam zrobic zeby jakos chociaz wygladac, nie mowiac juz, zeby wygladac dobrze
Kupilam podklad z l'oreala true match c1 rose ivory i jest powiedzmy ok pod wzgledem koloru, ale slabo kryje, jakby byl troche jasniejszy to tez bym sie nie obrazila...tym maluje sie rano, ale mam bardzo aktywna fizycznie prace i co najmniej raz musze w pracy sie poprawic, wiec ta moja poprawka wyglada tak, ze smaruje sie na to, co mam na twarzy podkladem, przypudrowuje, i roz, bo i ten zdarzyl zniknac mi z twarzy. Czyli jakby maluje sie od nowa kupilam wiec maybelline affinitone 3 light sandbeige, ktory jest kompletnie nietrafiony. Myslalam, ze to najjasniejszy odcien, ale chyba ten opal rose bylby jasniejszy? Wybralam ten do pracy zamiast drugiego true matcha, bo wydaje sie lzejszy przez to, ze jest w tubie,a nie w szklanym sloiczku, a ja nosze go w torebce, w pracy nie mam miejsca, zeby zostawiac Ten affinitone strrrrasznie mi sie utlenia, robi sie tak pomaranczowy, ze szok!! nawet dzis sobie zrobilam swatche na dloni i twarzy obu, dla porownania. Chcialam Wam od razu z postem dodac zdjecia, ale okazalo sie, ze aparat ma rozladowana baterie i teraz sie laduje, wiec zdjecia dodam jutro, albo dzis poznym wieczorem. Musze zaznaczyc, ze jestem latem, podtony mam rozowe.
Od wczoraj przeczytalam 40 stron tej czesci i mam zamiar czytac dalej puki mam troche wolnego z pracy, zeby dowiedziec sie jak najwiecej, ale czuje sie zalamana i chcialam sie wyzalic i poradzic
Moja cera ciagle wyglada na jakas zmeczona, mam pelno przebarwien pow yciskaniu, ktore teraz staram sie leczyc, ale oporie idzie, podklady, ktore mam nie zakrywaja ich w sumie, i to wyglada strasznie, a mi sie marzy jednolita satynowa buzka
zrezygnowanie z make up'u nie wchodzi w gre, nie wyjde do ludzi bez makijazu
Na szczescie chociaz roz mam taki, z ktorego jestem zadowolona, chociaz dopada mnie juz takie zwatpienie ze wszystkim, ze mam wrazenie, ze to tylko mi sie wydaje, ze mi pasuje, a reszta swiata patrzac na mnie mysli inaczej
korektory sie u mnie nie spisuja, tak jak podklad waza sie, podkreslaja skorki, zbieraja sie w zmarszczkach, tworza plamy...

Czy zaden podklad nie moze na twarzy wytrzymac bez warzenia sie i tworzenia utlenionych plam? mam cere mieszana, tluste T i normalna na poloczkach. Na policzkach ten makijaz jakby znika, wchlania sie w skore po jakims czasie. ale na T wazy sie, sa plamy itd

Do tego nie wiem czy cala nie wygladam jakas wyprana, zmeczona, mam wlosy w kolorze naturalnym, czyli ciemnoszary, mysli blond, zielone oczy,ale nie jakies spektakularnie zielone-i tu chociaz nie mam watpliwosci, bo zarowno jak i do mojej karnacji tak i do koloru oczu pasuja mi fiolety

Dziewczyny doradzicie cos? Do tego najgorsze z tego wszystkiego, ze mam baaardzo,ale to baaardzo ograniczony dostep do roznych marek kosmetykow, zaledwie maybelline, isadora, max factor, l;oreal, no i z tych wyzszych to glownie dior i lancome.

Z pudrow w kamieniu to uzywam affinitone 03 light sand beige i ten jest fajny, nie jest duzo ciemniejszy, ale true match w kamieniu D3-W3 golden beige wyglada na mojej dloni identycznie doslownie jak kolor mojej skory, na twarzy juz jednak ciemniejszy jest, ale nie jest to taka jakas mocno odcinajaca sie roznica, wiec ewentualnie ujdzie. Z allegro nie moge zamawiac, bo malo kto wysyla za granice, a z ebay jeszcze nie probowalam, boje sie oszustow i podrobek.

Znalazlam do tej pory jeden bardzo jasny podklad, ktory bylby dla mnie dobry, niestety jesgo konsystencja przypomina wode, zadnego krycia, wiec kompletnie mi w niczym nie pomoze...

Dziekuje, jesli ktoras przecyta moje "wypracowanie"
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 10:57   #1995
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Bayka, pewnie cie to nie pocieszy, ale to, jak podkład wygląda i zachowuje się na twarzy zależy w ogromnej mierze od stanu skóry. Na przykład, jest dużo większe prawdopodobieństwo że podkład będzie ciemniał na wysuszonej niż na porządnie nawilżonej skórze. Może warto coś zmienić w pielęgnacji żeby poprawić kondycję skóry?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 11:03   #1996
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Bayka, pewnie cie to nie pocieszy, ale to, jak podkład wygląda i zachowuje się na twarzy zależy w ogromnej mierze od stanu skóry. Na przykład, jest dużo większe prawdopodobieństwo że podkład będzie ciemniał na wysuszonej niż na porządnie nawilżonej skórze. Może warto coś zmienić w pielęgnacji żeby poprawić kondycję skóry?
ehhh, pewnie tak wlasnie jest Ja w sumie stosuje tylko jakis krem nawilzajacy na dzien, przed nalozeniem makijazu a na noc krem nivea bo wydaje mi sie, ze on jakis tak lagodzi lepiej niz ta cala chemia, ale w koncu to tylko bardziej jest krem ochronny... Ale mi jest strasznie trudno znalesc odpowiednie kosmetyki do pielegnacji twarzy, bo ta mieszana cera w strefie T objawia sie tylko tak, ze mam troche czarnych punktow na nosie no i warzy mi sie ten podklad na nosie, brodzie i czole, zbiera sie tam sebum. Kosmetyki do cery mieszanej czy tlustej zazwyczaj tylko wysuszaja, a nawilzajace nie przynosza jakichs wiekszych efektow Jestem juz zrospaczona, trace wiare w schludny wyglad, bo miec makijaz, ale byle jaki (w sensie zwazony itd) to mija sie z celem
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 13:07   #1997
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

tak jak pisze fiasco- przyczyną warzenia i nadmiernego przetłuszczania może być niedostateczne nawilżenie. Nie pomyślałaś żeby na noc zamiast Nivea stosować np olejek arganowy? Z podkładów drogeryjnych Ci nic mogę polecić bo nawet jak coś możliwie wygląda jak np Clarins Skin Illusion-to bardzo oksyduje z jasnych kolorków i dobrej jakości mogłabyś znaleźć coś z Lancome-akurat tej firmy w łapkach nie miałam-ale swatche wyglądają obiecująco
http://liliannaontheupper.blogspot.c...le-podkad.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...t-miracle.html

coś naprawdę uczciwie jasnego i wpadające w róż mogę Ci zaproponować:
http://www.ebay.pl/itm/SKIN79-Homme-...item4aae9b1728

również mam problem z warzeniem się mazideł a ten męski krem w ogóle nie podkreśla skórek, był na mojej mieszanej cerze bardzo trwały. Jedyny minus nie ma wielkiego krycia-przy jednej wklepanej warstwie lekko tonuje, ja wklepałam dwie(akurat miałam wtedy trochę do ukrycia) -wtedy krycie było o wiele większe, sam był niewidoczny a buzia taka porcelanowa
Nie dziwię się że Maybelliny wyglądają nie najlepiej- dla mnie są i ciemne i wyglądają na mnie bardzo źle. Tak samo zresztą jak Astor i Rimmel z firm które jeszcze wymieniłaś Isadora czy Max factor-nie polecam. Moim skromnym zdaniem Isadora jest lepsza jesli chodzi o podkłady ale nic jaśniutkiego nie mają a Max Factor tłuści się i bardzo utlenia Jeśli masz możliwość zawsze proś o odlewki na spróbowanie

poza tym polecam wątek jasny podkład
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591396
i przejrzenie KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-07-22 o 13:24
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 14:11   #1998
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

To ja też się do was dolączę

Co do podkładów to tak jak iamsolucky nie poledzam Max Factor. Miałam lasting performance odcien 100 nie dość że okazał się za ciemny to jeszcze ciemnial na twarzy . Bayka nie wiem czy masz dostęp do revlona, ale ma jasne odcienie. Mialam mineral mousse kryje co prawda średnio, ale wykończenie jest cudowne, taki soft matt . I najjasniejszy odcień ladnie się wtapiał i matowił. Chociaż z trwałością też różnie bywało... https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-w-musie.html

Co do korektorów dobry był Healthy Mix Bourjois, ale raczej pod oczy. Zadowolona też bylam z Maybelline Pure mineral cover https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-w-plynie.html tylko wydajny to on nie był

Nie wiem co jeszcze moge ci poradzić....

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2012-07-22 o 14:14
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 14:26   #1999
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dziewczyny potrzebuje porady bladziochow :P
Moja cara jest w kolore jasnym, wrecz bradzo jasnym, powiedzialabym ze porcelana w chlodnym odcieniu troche rozowa.
Mam problem z dobraniem koloru podkladu EDM, kiedys uzywalam semi-matte w odcieniu multi-tasking neutral ale ostatnio cos mi nie pasuje w nim, albo zmienili sklad albo ja zrobilam sie bardziej blada kupilam wiec podklad IT tez w multi-tasking neutral, troche na probe i sie przerazilam, jest ciemny i zloty jak kupa wyglada na mnie jakbym sie marchewka wysmarowala. Wiem, ze moga byc roznice miedzy rodzajami podkladu, ale ze az takie. I tak wiec zostalam z za ciemnym i za zlotym podkladam. Zastanawiam sie teraz nad nowoscia z jojoba w skladzie i tez nie mam pojecia jaki kolor wybrac wacham sie miedzu alabaster a shell blanc, bo na zdjeciach wydaja sie najlepiej pasowac do mojej karnacji, ale same pewnie wiecie, ze zdjecia to zdjecia, ach pomocy
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 14:33   #2000
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Hej, nadrobiłam dwutygodniowe zaległości w czytaniu więc mogę się poudzielać
Mam wrażenie, że Ziajka 50+ mnie zapycha. Może się ktoś wypowiedzieć na jej temat?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 16:33   #2001
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Mnie naszła ochota na ukręcenie sobie samej podkładu mineralnego. Obudził się we mnie jakiś szalony naukowiec i mam ogromną ochotę poeksperymentować

Bayka, iamsolucky wspomina o zastąpieniu kremu olejkiem arganowym. Ogólnie polecam ci spróbować olejków :P Nawet oliwy z oliwek. Moim ulubionym nawilżaczem do twarzy jest mieszanka dowolnego olejku z żelem hialuronowym Może warto spróbować, oliwę z oliwek pewnie masz najlepsza będzie z pierwszego tłoczenia.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 16:47   #2002
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ja na zmianę używam Lirene sensitiv mineralna emulsja spf50-błyskawicznie się wchłania, nie bieli, nie daje matu ale efekt zwykłego kremu nawilżającego, łatwo zmatowić czy nałożyć makijaż.
A jak się zmatowić po użyciu takiego kremu? Pytam bo jestem w tych sprawach kompletnie zielona, jedyny krem jakiego używam to Perfecta przeciw wypryskom, ale ona ma słabiutki filtr, chociaż fajnie matuje. No ale nie nałożę jednego kremu na drugi. Nie..?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 16:51   #2003
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
A jak się zmatowić po użyciu takiego kremu? Pytam bo jestem w tych sprawach kompletnie zielona, jedyny krem jakiego używam to Perfecta przeciw wypryskom, ale ona ma słabiutki filtr, chociaż fajnie matuje. No ale nie nałożę jednego kremu na drugi. Nie..?
Normalnym pudrem. Tylko metodą stemplowania, nie rozcierania, delikatnie, żeby nie naruszyć filtra
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 17:58   #2004
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
tak jak pisze fiasco- przyczyną warzenia i nadmiernego przetłuszczania może być niedostateczne nawilżenie. Nie pomyślałaś żeby na noc zamiast Nivea stosować np olejek arganowy? Z podkładów drogeryjnych Ci nic mogę polecić bo nawet jak coś możliwie wygląda jak np Clarins Skin Illusion-to bardzo oksyduje z jasnych kolorków i dobrej jakości mogłabyś znaleźć coś z Lancome-akurat tej firmy w łapkach nie miałam-ale swatche wyglądają obiecująco
http://liliannaontheupper.blogspot.c...le-podkad.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...t-miracle.html

coś naprawdę uczciwie jasnego i wpadające w róż mogę Ci zaproponować:
http://www.ebay.pl/itm/SKIN79-Homme-...item4aae9b1728

również mam problem z warzeniem się mazideł a ten męski krem w ogóle nie podkreśla skórek, był na mojej mieszanej cerze bardzo trwały. Jedyny minus nie ma wielkiego krycia-przy jednej wklepanej warstwie lekko tonuje, ja wklepałam dwie(akurat miałam wtedy trochę do ukrycia) -wtedy krycie było o wiele większe, sam był niewidoczny a buzia taka porcelanowa
Nie dziwię się że Maybelliny wyglądają nie najlepiej- dla mnie są i ciemne i wyglądają na mnie bardzo źle. Tak samo zresztą jak Astor i Rimmel z firm które jeszcze wymieniłaś Isadora czy Max factor-nie polecam. Moim skromnym zdaniem Isadora jest lepsza jesli chodzi o podkłady ale nic jaśniutkiego nie mają a Max Factor tłuści się i bardzo utlenia Jeśli masz możliwość zawsze proś o odlewki na spróbowanie

poza tym polecam wątek jasny podkład
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591396
i przejrzenie KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
Dziewczyny, mylicie dwa pojęcia: NATŁUSZCZANIE i NAWILŻANIE. To nie jest to samo. Jeżeli dziewczyna ma suchą skórę to powinna zacząć od poprawy jej nawodnienia, a więc stosować preparaty z kwasem hialuronowym, mocznikiem czy gliceryną, które przetransportują jej wodę do naskórka. Dopiero wtedy będzie mogła przystąpić do natłuszczania, czyli nakładania olejku, który będzie zapobiegał ucieczce wody z naskórka.

Co do podkładów, to Teint Miracle nie jest podkładem długotrwałym. Długotrwały jest Teint Idole Ultra 24h i jeśli już celować w podkład Lancome, to tylko w ten.

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Mnie naszła ochota na ukręcenie sobie samej podkładu mineralnego. Obudził się we mnie jakiś szalony naukowiec i mam ogromną ochotę poeksperymentować

Bayka, iamsolucky wspomina o zastąpieniu kremu olejkiem arganowym. Ogólnie polecam ci spróbować olejków :P Nawet oliwy z oliwek. Moim ulubionym nawilżaczem do twarzy jest mieszanka dowolnego olejku z żelem hialuronowym Może warto spróbować, oliwę z oliwek pewnie masz najlepsza będzie z pierwszego tłoczenia.
Tutaj za nawilżanie odpowiada kwas hialuronowy, oliwa tylko zatrzymuje wilgoć w skórze. Sam olej dziewczynie nic nie da.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 18:58   #2005
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Próbowałam łączyć kwas hialuronowy z kremem ale się nie da... Jak go stosować?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 19:11   #2006
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

do matowienia puder bambusowy z BU
ale mnie dzisiaj spiekło... następny tydzień będę czerwona,potem może minimalnie zbrązowieje...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 19:54   #2007
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Dziewczyny serdecznie dziekuje za odzew i za wszelkie porady

Wzielam sobie do serca, ze najpeirw powinnam poprawic stan skory, a wtedy zobaczyc co naprawic w makijazu. Siedzialam prawie 6 godzin szukajac informacji, niejaka wiedze co prawda juz mialam, ale tylko zarys jakby, wiec teraz doczytywalam. I zlozylam zamowienie na kosmetyki do twarzy z mocznikiem i wit C oraz filtr do twarzy, zeby przy tych mocniejszych kosmetykach nie nabawic sie przebarwien. Oraz peeling. W sumie wszystko firmy Svr, te produkty maja dosc dobre opinie, zaryzyuje. Co prawda mam u mnie w aptekach i Vichy i Avene i La roche posay, ale jakos mnie nie przekonuja...moja siostra miala i srednio jej pomogly. Wiem, ze to nie znaczy, ze i mi by nie odpowiadaly, no ale sprobuje tych Svr i zobacze.

Zamowilam tez polecany przez jedna z Was na poczatku watku lisc oliwny, moze i on cos da

Wiec najpierw sprobuje zrobic porzadek z cera, a puki co bede chyba jednak dalej stosowac to, co mam, no bo musze to pozuzywac,eh i posprawdzam sobie te wymienione przez Was podklady (Lancome itd), zebym potem wiedziala co wybrac

Dzis siedzialam w domu doksztalcajac sie nie wychodzilam nigdzie, wiec pomalowalam twarz. Na jedno pol nalozylam affinitone, na druga ten true match i ten drugi wypada na korzysc co prawda, tez sie zwarzyl mimo utrwalenia pudrem, ale pozniej niz ten nieszczesny affinitone i nie utlenik sie az tak bardzo do pomaranczy!

Dziewczyny a czym zmywacie makijaz/myjecie twarz? Bo wstyd sie przyznac, ale ja myje mydlem w plynie. Wysusza strasznie, wiem, czuje po mojej skorze, ale mi sie wydaje, ze produkt do mycia twarzy jest na skorze tak krotko, ze niewiele moze jej pomoc, chocby byl najwspanialszy na swiecie-pewnie bardzo sie myle? Co byscie mi polecily? Moze moglabym myc takim olejkiem pod prysznic Eucerin na przyklad, albo jest u mnie taki z olejem z awokado i lecytyna...tylko boje sie czy nie zapcha i nie zablokuje dosstepu kremu, ktory po myciu bede nakladac?

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

a na ten bambusowy puder z BU mam straszna ochote gdyby nie to, ze wlasnie zlozylam dosc spore zamowienie na produkty do pielegnacji zamowilabym go, a tak musze to zrobic za jakis czas

Mialam jeszcze niedawno puder Kanebo sypki transparentny, byl swietny, niestety sie skonczyl, a mialam go chyba ponad 2 lata

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

oliwe z oliwek mam, ale ona zapchala manie kiedys tak strasznie, ze potem mialam kilka tygodni pod skura wielkie gule, a to dlatego, ze probowalam oliwy do metody OCM i teraz sie jej boje tak samo olej kokosowy, ale chyba oba sa dosc komedogenne

Do Revlona niestety nie mam dostepu tak samo jak i do Bourjois, nie ma ich w mojej okolicy, ale nie wiem, czy w ogole ich tu nie ma, zaraz lece sprawdzac
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 19:58   #2008
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Próbowałam łączyć kwas hialuronowy z kremem ale się nie da... Jak go stosować?
To zależy od kremu. Z jednymi żel hialuronowy łączy się bardzo ładnie, do tego przyspiesza wchłanianie (np. Epitheliale A.H), a z innymi się w ogóle nie współpracuje (u mnie dotyczyło to np. Cicaplastu LRP - tej balsamowej wersji).
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 21:07   #2009
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

bardzo dobry i bardzo wydajny jest żel do mycia z Avene seria cleanacne -taki zielony
ja od siebie polecam ten : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...kiej-rozy.html
ostatnio kupiłam też mydło Alepp 50 % zobaczymy jak się spisze
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 21:24   #2010
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VII

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
bardzo dobry i bardzo wydajny jest żel do mycia z Avene seria cleanacne -taki zielony
ja od siebie polecam ten : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...kiej-rozy.html
ostatnio kupiłam też mydło Alepp 50 % zobaczymy jak się spisze
wlasnie przeczytalam o tym mydle, nawet nie wiedzialam o istnieniu czegos takiego wczesniej ale brzmi na prawde interesujaco jeju, dziewczyny, jestescie skarbnica wiedzy, wciaz cos nowego czlowiek sie dowiaduje
Ale puki co sprawdze co ciekawego Avene ma do mycia widzialam cos z Vichy tez, duza tuba, 2w1 czy cos takiego, ze nibt mleczko do mycia i tonik w jednym i tak mi w glowie stoi... bo tych produktow nakierowanych typowo na skore tlusta czy mieszana to ja raczej unikam, moim zdaniem one tylko niepotrzebnie wysuszaja, a skura bedzie sie bronic tluszczac sie. Wiec raczej chyba cos do cery normalnej albo wrecz suchej
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 20:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.