Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-19, 13:57   #4501
elza1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

czy warto zastosować keratynę dodając ją do maseczek lub szamponu na suche i zniszczone włosy

to skład tej keratyny:Ricinus Communis Oil, Gelatin, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Melaleuca Alternifolia Oil, Parfum, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnam-aldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Citronellol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, CI 42051



Edytowane przez elza1989
Czas edycji: 2012-09-19 o 15:07
elza1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 21:39   #4502
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez elza1989 Pokaż wiadomość
czy warto zastosować keratynę dodając ją do maseczek lub szamponu na suche i zniszczone włosy

to skład tej keratyny:Ricinus Communis Oil, Gelatin, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Melaleuca Alternifolia Oil, Parfum, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnam-aldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Citronellol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, CI 42051


To skład maski?Jakiej firmy? Chcesz ją dodawać do innej maski? Nie ma w tym składzie keratyny, jest tylko kolagen (żelatyna).
Z keratyną jest taki problem, że może być wybawieniem dla zniszczonych włosów jak i gwoździem do trumny. Ponoć może wbudować się w miejsce ubytków we włosie (jeśli jest hydrolizowana), ale może też przesuszyć i spuszyć. U mnie robiła właśnie to drugie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 10:35   #4503
kcklaudusiakc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Witajcie dziewczyny co robic na zniszczone wlosy? mialam czarne wlosy sciagalam kolor na rude fryzjerka za dlugo mi trzymala rozjasniacz na wlosach i mam popalone wlosy((( koncowki sa jak guma sie ciągnąca(( a co najlepsze mialam naprawde bardzo dlugie wlosy do polowy pleców a teraz mam do ramion wogole nie chca mi rosnac nie wiem co robic mam jestem zalamana z gory dziekuje za porady
kcklaudusiakc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-02, 10:41   #4504
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez kcklaudusiakc Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny co robic na zniszczone wlosy? mialam czarne wlosy sciagalam kolor na rude fryzjerka za dlugo mi trzymala rozjasniacz na wlosach i mam popalone wlosy((( koncowki sa jak guma sie ciągnąca(( a co najlepsze mialam naprawde bardzo dlugie wlosy do polowy pleców a teraz mam do ramion wogole nie chca mi rosnac nie wiem co robic mam jestem zalamana z gory dziekuje za porady
Przeczytać wątek najlepiej, masz w nim masę odpowiedzi na takie pytanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 18:12   #4505
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cześć dziewczyny


Mam kilka pytań odnośnie pielęgnacji, ale nie wiedziałam gdzie je zadać.

1. Stosuję silikony (tylko) na końcówki i wiem, że trzeba w takim wypadku oczyszczać włosy slsem co jakis czas. Czy można podczas oczyszczania zastosować metodę omo czy też trzeba nim majdnąć po włosach ?
2. Czy wystarczy oczyszczać włosy co 2 tygodnie ? Myję je co 2 dzień łagodnym szamponem. Nie nadbudują się silikony ? Sls mi nie sluzy, wysusza, łupież, wiec wole jak najrzadziej stosowac oczyszczające szampony.
3. Czy w auchan można kupić jakieś bezsilikonowe maski do włosów oprócz glori ?
4. Czy wcierkę jantar można kupić w aptece ? W jakiej cenie ?
5. Co jest lepsze do rozczesywania mokrych wlosow po myciu - drewniana szczotka czy plastikowy grzebien z szerokim rozstawem zębów ?
6. Czy maska wax z sls może włosom zaszkodzić ? jak juz mówiłam ten detergent mi nie sluzy, ale po masce nie zauwazylam jakis negatywnych efektow, pozytywnych tez nie z resztą, wiec ją chcę zuzyc ale nie wiem czy nie zaszkodzi

Mam nadzieję, że ktoś odpowie, z góry bardzo dziękuję

Edytowane przez Ciasteczko56
Czas edycji: 2012-10-06 o 18:18
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-06, 18:57   #4506
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny


Mam kilka pytań odnośnie pielęgnacji, ale nie wiedziałam gdzie je zadać.

1. Stosuję silikony (tylko) na końcówki i wiem, że trzeba w takim wypadku oczyszczać włosy slsem co jakis czas. Czy można podczas oczyszczania zastosować metodę omo czy też trzeba nim majdnąć po włosach ?
2. Czy wystarczy oczyszczać włosy co 2 tygodnie ? Myję je co 2 dzień łagodnym szamponem. Nie nadbudują się silikony ? Sls mi nie sluzy, wysusza, łupież, wiec wole jak najrzadziej stosowac oczyszczające szampony.
3. Czy w auchan można kupić jakieś bezsilikonowe maski do włosów oprócz glori ?
4. Czy wcierkę jantar można kupić w aptece ? W jakiej cenie ?
5. Co jest lepsze do rozczesywania mokrych wlosow po myciu - drewniana szczotka czy plastikowy grzebien z szerokim rozstawem zębów ?
6. Czy maska wax z sls może włosom zaszkodzić ? jak juz mówiłam ten detergent mi nie sluzy, ale po masce nie zauwazylam jakis negatywnych efektow, pozytywnych tez nie z resztą, wiec ją chcę zuzyc ale nie wiem czy nie zaszkodzi

Mam nadzieję, że ktoś odpowie, z góry bardzo dziękuję
1 i 2. Teraz zdaje się uważa się, że tylko kilka silikonów wymaga do usunięcia sls/sles. Są to: simethicone, trimethicone, trimethylsilylamodimethic one, trimethylsiloxysilicates. Najpopularniejsze silikony to dimethicone (któremu ponoć wystarcza cocamidopropyl betaine) i silikony lotne, które odparowują, ale czasem w tym samym tekście można znaleźć informację, że trzeba je zmyć nawet odżywką. Pewnie za jakiś czas pojawią się jeszcze inne teorie, a w tym wszystkim chodzi o zdrowy rozsądek. Skoro Twoje końcówki mają sie dobrze, nie są obciążone, wysuszone, to widocznie składniki nawilżające i odżywcze do nich docierają i nie ma po co dumać czy raz na tydzień czy dwa. I wątpię, ze ktoś udzieli Ci stuprocentowo pewnej odpowiedzi na to pytanie, bo raczej nikt tu nie dysponuje aparaturą pomiarową do badania włosów pod kątem oblepienia, przenikania itd, żeby powiedzieć Ci, że taki i taki szampon stosowany raz na 12 dni wystarczy ale raz na 14 już nie
3. Lorys. Ale nie wszystkie nie mają silikonów, za to mają parafinę, która też ponoć oblepia i tak dalej. Składowo to raczej bieda.
6. Może to nie sls w szamponie Ci nie służy tylko jakiś inny składnik? Bo skoro używasz maski z tym składnikiem trzymanej kilka razy dłużej niż szampon i jest dobrze, to tym bardziej szampon nie powinien robić krzywdy. Ale sls faktycznie może źle zadziałać długo trzymany na czuprynie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 15:01   #4507
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Mam prośbę o rady dla moich nieźle zjechanych włosów. Lata prostownicy, ostatnio robiłam encanto, ale włosy zaczynynają wracac do dawnego stanu, jednak na razie chyba sobie dam spokój i skupię sie na pielegnacji. Zamierzam ograniczyć prostowanie do minimum oraz, jeśli chodzi o pielęgnację( proszę o ew. poprawki i uwagi )

1. Mycie metodą OMO szampon ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...r-shampoo.html oraz jeszcze planuję dokupić ten (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...se-weizen.html
2. Odżywki : isana z babassu/ isana do farbowanych/ karite żółta garnier
3. maski gloria/ zamówiłam jeszcze https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nana-mask.html i tę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html
4. po myciu w skalp woda brzozowa isany
5. odzywka bez spłukiwania mam taka https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...enerujacy.html i planuję jeszcze dokupić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-olejkami.html
6. mam kilka olejów, ale przyznam, że używam rzadko bo mam też problem z wypadaniem, a one niestety to wzmagają. Myslę jeszcze o kupieniu pokrzywy do picia. Co sądzicie?
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 15:26   #4508
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny


Mam kilka pytań odnośnie pielęgnacji, ale nie wiedziałam gdzie je zadać.

1. Stosuję silikony (tylko) na końcówki i wiem, że trzeba w takim wypadku oczyszczać włosy slsem co jakis czas. Czy można podczas oczyszczania zastosować metodę omo czy też trzeba nim majdnąć po włosach ?
2. Czy wystarczy oczyszczać włosy co 2 tygodnie ? Myję je co 2 dzień łagodnym szamponem. Nie nadbudują się silikony ? Sls mi nie sluzy, wysusza, łupież, wiec wole jak najrzadziej stosowac oczyszczające szampony.
3. Czy w auchan można kupić jakieś bezsilikonowe maski do włosów oprócz glori ?
4. Czy wcierkę jantar można kupić w aptece ? W jakiej cenie ?
5. Co jest lepsze do rozczesywania mokrych wlosow po myciu - drewniana szczotka czy plastikowy grzebien z szerokim rozstawem zębów ?
6. Czy maska wax z sls może włosom zaszkodzić ? jak juz mówiłam ten detergent mi nie sluzy, ale po masce nie zauwazylam jakis negatywnych efektow, pozytywnych tez nie z resztą, wiec ją chcę zuzyc ale nie wiem czy nie zaszkodzi

Mam nadzieję, że ktoś odpowie, z góry bardzo dziękuję
szkodzi ci szampon z sls,sama napisalas wysusza,masz łupież...a szampon trzyma sie o wiele krócej niż maske wiadomo trza by ja potrzymac z 30min...wiec sama sobie odpowiedz na to pytanie
danana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 16:42   #4509
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

pomoże ktoś ?
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 17:30   #4510
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez lizawietta Pokaż wiadomość
pomoże ktoś ?
Trudno to ocenić, bo widać, że masz plan, nie jesteś całkiem zielona w temacie, więc reszta zależy od tego, jak zareagują Twoje włosy. Na przykład mi ten balsam b/s Joanny szkodził, ale nie napiszę Ci przecież, żebyś go nie używała, bo może akurat Twoje włosy go polubią. Możesz dorzucić coś mocniej proteinowego, zresztą nie musi być kosmetyk, bo proteiny mogą być kuchenne np piwko, jajo, mleko. I zobaczyć, jak włosy na to reagują. Razem z proteinami użyć czegoś nawilżającego, żeby włosy nie były sianowate, może być nawet kropla-dwie gliceryny.
Maski wybrałaś raczej lekkie, na zniszczonych włosach mogą nic nie robić, zwłaszcza, że Gloria do tego ma ziółka, które mogą wysuszyć.

Co do olejów, to przecież nie musisz ich używać na skórę głowy, tylko na same włosy. To nie powinno mieć wpływu na wypadanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 17:33   #4511
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Chimay, każde piwo ma proteiny? Czy tylko piwa pszeniczne je mają?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 18:01   #4512
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Chimay, każde piwo ma proteiny? Czy tylko piwa pszeniczne je mają?
Tak, każde, bo jak podaje piwopedia (tak, istnieje coś takiego) białka to "grupa związków stanowiących istotny składnik piwa. Prawie całe białko zawarte w piwie pochodzi z jęczmienia" a produkcja słodu jęczmiennego to pierwszy etap produkcji tego trunku. Ostatnio pojawiły się informacje, że jakaś ilość piw na rynku jest fałszowana, że słodu jeczmiennego dodaje się mniej niż powinno, za to więcej cukru itp, ale ile w tym prawdy, nie wiadomo. Fakt, że testowałam różne piwa na włosach i efekty też były różne, ale nie wiem czy to zależy od aktualnego zapotrzebowania na proteiny czy od rodzaju piwa. Kiedyś kupiłam w Lidlu w ofercie limitowanej kilka irlandzkich piw typu ale i stout, były mocne i o wiele bardziej gorzkie niż np Guiness czy Porter, tak że wrażenia smakowe mnie przerosły Więc polałam na włosy - efekt jak po najlepszej odżywce
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 19:47   #4513
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, każde, bo jak podaje piwopedia (tak, istnieje coś takiego) białka to "grupa związków stanowiących istotny składnik piwa. Prawie całe białko zawarte w piwie pochodzi z jęczmienia" a produkcja słodu jęczmiennego to pierwszy etap produkcji tego trunku. Ostatnio pojawiły się informacje, że jakaś ilość piw na rynku jest fałszowana, że słodu jeczmiennego dodaje się mniej niż powinno, za to więcej cukru itp, ale ile w tym prawdy, nie wiadomo. Fakt, że testowałam różne piwa na włosach i efekty też były różne, ale nie wiem czy to zależy od aktualnego zapotrzebowania na proteiny czy od rodzaju piwa. Kiedyś kupiłam w Lidlu w ofercie limitowanej kilka irlandzkich piw typu ale i stout, były mocne i o wiele bardziej gorzkie niż np Guiness czy Porter, tak że wrażenia smakowe mnie przerosły Więc polałam na włosy - efekt jak po najlepszej odżywce
A jak stosowałaś piwo? Jak płukankę po myciu włosów? Przed myciem włosów?
Modelujesz jakoś włosy? Pianką, żelem, kremem?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 19:58   #4514
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A jak stosowałaś piwo? Jak płukankę po myciu włosów? Przed myciem włosów?
Modelujesz jakoś włosy? Pianką, żelem, kremem?
Przeróżnie, na początku bałam się, że smrodek zostanie, więc używałam po umyciu, pod odżywkę. Czasami używam pod odżywkę b/s. Zapach zupełnie wietrzeje, podobnie jak octu z płukanki.
Ponoć piwo może robić za stylizator, ale nie sprawdzałam, zresztą moich włosów nawet trwała nie dała rady dobrze zakręcić, bo są sztywne i niepodatne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 02:15   #4515
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ponoć piwo może robić za stylizator, ale nie sprawdzałam

Kiedyś, w czasach, gdy nie było takich dobroci jak obecnie, w "salonach" fryzjerskich stosowano piwo właśnie jako kosmetyk do stylizacji.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:05   #4516
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dziewczyny, czy są jakieś wcierki do włosów dostępne w aptekach ? Zależy mi na takich, które trzeba wcierać po, a nie przed myciem włosów.
Mam chrapkę na jantara, ale jego to chyba nie sprzedają w aptekach
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:10   #4517
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 217
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy są jakieś wcierki do włosów dostępne w aptekach ? Zależy mi na takich, które trzeba wcierać po, a nie przed myciem włosów.
Mam chrapkę na jantara, ale jego to chyba nie sprzedają w aptekach
Kupisz na DOZie - apteki rozlokowane dosłownie wszędzie a zamówienie zrobisz online
__________________
niech włosy rosną a brzuch maleje
harosza22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:18   #4518
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

oj a tak bez zamawiania to nie dostanę w nich żadnej ?
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 21:10   #4519
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy są jakieś wcierki do włosów dostępne w aptekach ? Zależy mi na takich, które trzeba wcierać po, a nie przed myciem włosów.
Mam chrapkę na jantara, ale jego to chyba nie sprzedają w aptekach
Ja znalazłam Joannę Rzepę w Rossmanie
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 12:54   #4520
magane3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

przy włosach suchych czy zniszczonych praktycznie każda odżywka daje efekt ale pod wpływem ciepła. ostatnio odkryłam rewelacyjny podgrzewany turban który nakłada się na włosy po nałożeniu maski lub odżywki. Przez 30 min nosze go na włosach. Efekt jest fantastyczny włosy są odżywione i łatwo się rozczesują. Można go kupić na allegro. Cena niemała ale jak ktoś inwestuje w zdrowy wygląd swoich włosów to na prawdę warto
magane3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 21:27   #4521
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez magane3 Pokaż wiadomość
przy włosach suchych czy zniszczonych praktycznie każda odżywka daje efekt ale pod wpływem ciepła. ostatnio odkryłam rewelacyjny podgrzewany turban który nakłada się na włosy po nałożeniu maski lub odżywki. Przez 30 min nosze go na włosach. Efekt jest fantastyczny włosy są odżywione i łatwo się rozczesują. Można go kupić na allegro. Cena niemała ale jak ktoś inwestuje w zdrowy wygląd swoich włosów to na prawdę warto
Ten sam efekt można uzyskać podgrzewając włosy suszarką albo w wersji dla leniwych siadając/kładąc się obok kaloryfera zimą. Zresztą po nałożeniu czepka szybko zaczyna się pod nim robić ciepło, bo materiał nie przepuszcza powietrza. Wcale nie trzeba wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 21:32   #4522
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 217
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten sam efekt można uzyskać podgrzewając włosy suszarką albo w wersji dla leniwych siadając/kładąc się obok kaloryfera zimą. Zresztą po nałożeniu czepka szybko zaczyna się pod nim robić ciepło, bo materiał nie przepuszcza powietrza. Wcale nie trzeba wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy.
Masz rację, ale gdyby taki gadżet był ogólnodostępny za rozsądną kwotę napewno bym się skusiła.. Póki co zamiast niewygodnego turbana zakładam najgrubszą czapkę i też jest ok
__________________
niech włosy rosną a brzuch maleje
harosza22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 11:28   #4523
magane3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, że mam siedzieć przy kaloryferze 30min tylko po to żeby uzyskać ciepło na głowie.. to po prostu strata czasu.. z turbanem mogę robić wszelakie domowe czynności dlatego jest dla mnie dużym udogodnieniem a cena hm.. wydaje mi się ze na taki gadżet nie jest jakoś bardzo wyrafinowana.. tym bardziej, że kupuje się go raz
magane3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 11:36   #4524
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez magane3 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, że mam siedzieć przy kaloryferze 30min tylko po to żeby uzyskać ciepło na głowie.. to po prostu strata czasu.. z turbanem mogę robić wszelakie domowe czynności dlatego jest dla mnie dużym udogodnieniem a cena hm.. wydaje mi się ze na taki gadżet nie jest jakoś bardzo wyrafinowana.. tym bardziej, że kupuje się go raz
Można sobie posiedzieć, jak się ma wolny czas, np czytając coś, oglądając film czy co tam kto lubi robić. Poza tym jak pisałam ciepło wytwarza się pod zwykłym czepkiem, bo materiał nie przepuszcza powietrza.
Mój komentarz zresztą wynika z wrodzonej podejrzliwości w stosunku do osób, które w pierwszym poście zachwalają zalety czegoś, co ostatnio przypadkiem odkryły i są zachwycone, chociaż owo coś tanie nie jest. Może się mylę, może nie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 11:37   #4525
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez magane3 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, że mam siedzieć przy kaloryferze 30min tylko po to żeby uzyskać ciepło na głowie.. to po prostu strata czasu.. z turbanem mogę robić wszelakie domowe czynności dlatego jest dla mnie dużym udogodnieniem a cena hm.. wydaje mi się ze na taki gadżet nie jest jakoś bardzo wyrafinowana.. tym bardziej, że kupuje się go raz
Można założyć czepek foliowy i czapkę i też można swobodnie wszystko robić
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 13:54   #4526
black_d_iamond86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

witam wszystkie włosomaniaczki.... ehhh mam nadzieję, że z waszą pomocą uda mi się odzyskać to co straciłam. Miałam zawsze bardzo ladne, gęste włosy... pewnego dnia zachciało mi się zmiany koloru. Naturalnie mam ciemne włosy.... chciałam zmienić kolor na toffi blond... udałam się do fryzjerki - to był mój błąd. Chciałam by zrobiła mi pasemka.... gdy zdjęła folię aluminiową z moich włosów... zobaczyłam biało sine pasma... włosy byly jak guma.... polożyła mi na to jakąś farbę.... i teraz jest niezły klops.... miałam włosy za łopatki.... musiałam je obciąć do ramion... ale cały czas duża ich część ciągnie się jak guma nie wiem już co mam zrobić.... myję włosy 3 razy w tygodniu.... używam szamponu Matrix Biolage Hydraterapie.... tej samej odżywki do spłukiwania.... raz w tygodniu nakładam odżywkę Kerastanu tą z cementem ..... oczywiście jedwab po każdym myciu.... odżywka bez spłukiwania Matrix fortetherapie.... kupiłam jakis zestaw witamin do włosów.... nakładam na noc olej z kokosa...... już nie wiem co mogę więcej zrobić.... macie jakieś pomysły lub coś byście zmieniły?? zastanawiam się nad zakupem tych odżywek z Kerastase:
http://www.gobli.pl/kerastase-force-...0ml-p1669.html
i szampon: http://www.gobli.pl/kerastase-force-...0ml-p1668.html

sa one drogie no i nie wiem czy warto jest tyle wydawać???
może macie jakies inne zmienniki.... ehh z góry dziękuję za pomoc....
black_d_iamond86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 21:41   #4527
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez black_d_iamond86 Pokaż wiadomość
witam wszystkie włosomaniaczki.... ehhh mam nadzieję, że z waszą pomocą uda mi się odzyskać to co straciłam. Miałam zawsze bardzo ladne, gęste włosy... pewnego dnia zachciało mi się zmiany koloru. Naturalnie mam ciemne włosy.... chciałam zmienić kolor na toffi blond... udałam się do fryzjerki - to był mój błąd. Chciałam by zrobiła mi pasemka.... gdy zdjęła folię aluminiową z moich włosów... zobaczyłam biało sine pasma... włosy byly jak guma.... polożyła mi na to jakąś farbę.... i teraz jest niezły klops.... miałam włosy za łopatki.... musiałam je obciąć do ramion... ale cały czas duża ich część ciągnie się jak guma nie wiem już co mam zrobić.... myję włosy 3 razy w tygodniu.... używam szamponu Matrix Biolage Hydraterapie.... tej samej odżywki do spłukiwania.... raz w tygodniu nakładam odżywkę Kerastanu tą z cementem ..... oczywiście jedwab po każdym myciu.... odżywka bez spłukiwania Matrix fortetherapie.... kupiłam jakis zestaw witamin do włosów.... nakładam na noc olej z kokosa...... już nie wiem co mogę więcej zrobić.... macie jakieś pomysły lub coś byście zmieniły?? zastanawiam się nad zakupem tych odżywek z Kerastase:
http://www.gobli.pl/kerastase-force-...0ml-p1669.html
i szampon: http://www.gobli.pl/kerastase-force-...0ml-p1668.html

sa one drogie no i nie wiem czy warto jest tyle wydawać???
może macie jakies inne zmienniki.... ehh z góry dziękuję za pomoc....
Włosy ciągnące się jak guma są nie do odratowania, nieważne czy będziesz używać kosmetyków za 5 czy za 150 złotych. Jedyne, co można z nimi zrobić to obciąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 23:37   #4528
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Włosy ciągnące się jak guma są nie do odratowania, nieważne czy będziesz używać kosmetyków za 5 czy za 150 złotych. Jedyne, co można z nimi zrobić to obciąć.
Odratowałam włosy ciągnące się jak guma. Nie obcinałam ich, podcinam tylko końcówki co jakiś czas (ze 2mm włosów). Włosy są teraz zdrowe, mimo, że 3 miesiące temu się ciągnęły. Ale może ja się nie znam i sobie wmawiam.
Szampon z avokado z alterry, maska, olejek. Do tego garnier, odżywka do włosów zniszczonych (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...szczonych.html), szampon i odżywka z joanny, z apteczki babuni (miód i mleko), odstawione farbowanie chemią i odstawiona prostownica.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 23:47   #4529
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Włosy mogą się ciągnąć jeśli dostarczyłyśmy im za dużo nawilżaczy, a za mało protein i wtedy takie włosy można bez większych problemów odratować, ale jeśli ciągną się, bo są zniszczone to jest stadium wg mnie ekstremalne już i takie włosy nadają się tylko do obcięcia.
Patrząc na to, co black_d_iamond86 napisała ma włosy zniszczone, a nie przekarmione.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 08:20   #4530
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dziewczyny czy isana rozowa moze wysuszyc wlosy przy dluzszym stosowaniu? Na poczatku uzytkowania potrafila mi obciazyc wlosy, pozniej jakby widzialam ze szybko z nich ucieka a to nawilzenie a pare miesiecy juz w ogole nie dzialala jakby wlosy obrzydliwe i szorstkie , to wszystko w ciagu roku. Uzywalam jej na zmiane z inna odzywka, czesto olejowalam wlosy i co , serum na koncowki z silikonami rowniez bylo jak i wcierki, polprodukty i inne bajery. A wlosy jakies niesforne i niemozliwe wrecz do nawilzenia. Kupilam sobie "bombe silikonowa" elseve total repair bo juz nie wiedzialam co mam tym wlosom zrobic zeby im dogodzic, i wlosy sa mieciutkie, gladziutkie, szok. Moze to tylko silikony a moze wlasnie moje wlosy juz nie lubia natury .
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.