Farbowanie henną - część III - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 19:35   #451
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Zamiast dodawać wody do henny, dodajesz hennę do odżywki. Więc proporcje i składniki są inne, no i działanie słabsze (odnośnie koloryzacji). Ale właściwości odżywcze zostają
To ciekawe Robiłaś już takiego glossa? Jakie są proporcje i jakie efekty u Ciebie? Jak długo się taką mieszankę trzyma na włosach i jak długi jest efekt?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 19:43   #452
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

jeszcze nie

zamierzam wymieszać henne z odrobinką wody, a potem załadować tyle odżywki ile mi się machnie do fajnej konsystencji. I zobaczymy co wyjdzie. A z trzymaniem to pewnie jak ze zwykłym hennowaniem- ja tak zwykle daje radę max. 3 godziny wytrzymać z ręcznikiem na łepetynie, potem zaczyna boleć mnie głowa
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 19:54   #453
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
jeszcze nie

zamierzam wymieszać henne z odrobinką wody, a potem załadować tyle odżywki ile mi się machnie do fajnej konsystencji. I zobaczymy co wyjdzie. A z trzymaniem to pewnie jak ze zwykłym hennowaniem- ja tak zwykle daje radę max. 3 godziny wytrzymać z ręcznikiem na łepetynie, potem zaczyna boleć mnie głowa
To czekam na informacje o efektach Sama się zastanawiam cały czas nad hennowaniem i może na takiego glossa się skuszę
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 09:03   #454
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Czy gloss trzyma krucej? Sama się nad nim zastanawiam ale obawiam się dwu rzeczy:
- zmyje się szybciej niż zwykłe hennowanie (ja już po jakichś 3 myciach miałam widocznie osłabiony kolor
- zamiast ciemnego brązu od Khadi wyjdzie my coś bardziej rudego.


Czy do takiego glossa dajemy mniej henny niż zwykle? Fajnie byłoby zaoszczędzić.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 15:05   #455
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Przeszukaj wątek, ten i poprzednie, wiele dziewczyn robiło glossy i opisywało efekty.

Ja go robię właśnie głównie dlatego, że mam resztkę amli i nie bardzo mogę zamówić więcej. Na glossa wchodzi mniej henny - mieszasz ją trochę z wodą, żeby z proszku zrobiło się błoto, a potem mieszasz z odżywką.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 15:56   #456
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Przeszukaj wątek, ten i poprzednie, wiele dziewczyn robiło glossy i opisywało efekty.

Ja go robię właśnie głównie dlatego, że mam resztkę amli i nie bardzo mogę zamówić więcej. Na glossa wchodzi mniej henny - mieszasz ją trochę z wodą, żeby z proszku zrobiło się błoto, a potem mieszasz z odżywką.
Czyli jeden plus już jest - oszczędność ^^
Muszę doszukać się opinii o glossie. Kiedyś jak czytałam na początku te forum dziewczyny pisały, że daje lekki kolor, ale na ile ten lekki kolor będzie brązem a nie mahoniem? Mnie jasny brąz zmył się na taki mahoń - w świetle na wiewiórę. Chcę się tego pozbyć ale nie chce mieć zbyt ciemnych włosów
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 16:45   #457
paars
Przyczajenie
 
Avatar paars
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 19
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam wizażynki chciałabym pierwszy raz w życiu pofarbować włosy i zdecydowałam się na farbę khadi kolor alma z jantrophą, chcę uzyskać kolor miedziany, mam włosy w kolorze ciemny brąz, zastanawiam się nad tym czy może nie wymieszać tego koloru z innym np orzechowym brązem? Byłabym wdzięczna za pomoc
paars jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 17:53   #458
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Czyli jeden plus już jest - oszczędność ^^
Muszę doszukać się opinii o glossie. Kiedyś jak czytałam na początku te forum dziewczyny pisały, że daje lekki kolor, ale na ile ten lekki kolor będzie brązem a nie mahoniem? Mnie jasny brąz zmył się na taki mahoń - w świetle na wiewiórę. Chcę się tego pozbyć ale nie chce mieć zbyt ciemnych włosów

ja się już przyzwyczaiłam, że jeśli chodzi o hennę (przynajmniej na moich włosach) efekt jest absolutnie nieprzewidywalny tak więc nie pomogę i sama jestem ciekawa jak będą po glossie amlowym wyglądały moje włosy.

Przez trzy ostatnie miesiące farbowałam się ciemnym brązem zmieszanym z amlą, zawsze w takich samych proporcjach. Za każdym farbowaniem wychodziło mi na głowie trochę co innego, zawsze kolor przez kolejne tygodnie zmieniał się w lekko inny sposób. Ryzyk fizyk z tą henną
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 18:04   #459
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Najwyżej znowu usłyszę, że mam mahoń/wiewiórę zamiast brązu


Dobrze pamiętam, że do Glossa odzywka Issany odpada bo ma oleje?
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 22:24   #460
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Najwyżej znowu usłyszę, że mam mahoń/wiewiórę zamiast brązu


Dobrze pamiętam, że do Glossa odzywka Issany odpada bo ma oleje?
Robiłam glossa z Isaną i wszystko wyszło tak, jak z innymi odżywkami.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-12, 22:48   #461
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Farbowanie henną - część III

Właśnie jestem po pierwszej w moim życiu hennie i muszę przyznać, że poza rozczesywaniem które było totalną masakrą (jakbym czesała druty) jestem bardzo zadowolona z koloru który mi wyszedł Macie jakieś sposoby na łatwiejsze rozczesywanie włosów po hennie bo nie pamiętam kiedy mi tyle włosów wypadło przy rozczesywaniu włosów
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 09:15   #462
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Co do henny mnie zmusiło? Wypadanie włosów nawet garściami. Swędzenie głowy ze strupkami po chemicznych farbach i nie tylko głowy, całego ciała! Henna owszem początek suche włosy ale potem takie miękkie i odżywione! Przez ostatnie lata katowałam włosy i dziwiłam się, że są tak zniszczone. Teraz wszystko sprawdzam, każdy kosmetyk do włosów i do tego naturalnie staram się pielęgnować. Olej, nafta, co się da.
Chce znaleźć coś naturalnego do podtrzymania ciemnego odcienia na włosach i nie bardzo różniącego się od odrostu a nawet aby tak się wymywało aby w oczy nie rzucała się różnica pomiędzy kolorami. Jak nie henna to próbować będę farby z aptek. No i ograniczam farbowanie do 2-3 miesięcy.
Widzę , że jesteś na tym samym etapie co ja. Wszystko było dobrze, zmiany kolorów włosów częste, za częste-0 jak się okazuje, co zaczęło skutkować wypadaniem włosów i oczywiście zniszczeniem. Również wpadłam w szał hennowania, ale niestety coś za coś, tydzień już walczę z suszą na włosach i jeszcze nie widać dobrego efektu.
Ja również przechodzę przez wszystkie odżywiania i również chciałabym mieć naturki, gdzie nie musiałabym męczyć się z odrostami, lecz chyba to nie możliwe, bo mój kolor mi się nie podoba , chciałabym ( jesli już) coś w odcieniu ciepłego karmelu- tofii na poz 7 , a niestety moje włosy to cholerne 5 a nawet może 4. Ale co bedzie to się okaże.
U mnie z ograniczeniem farbowania - problem , nie cierpie koloru u siebie ciemnego a teraz położyłam szampon koloryzujący i wyszedł o 2 tony ciemniejszy , więc porażka.
Zastanawiam się nad używaniem farb bez amoniaku profesjonalnych - masz jakieś zdanie na ten temat przy naszej kondycji włosów?
muszę wejść na Twój blog

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
To czekam na informacje o efektach Sama się zastanawiam cały czas nad hennowaniem i może na takiego glossa się skuszę
Witaj , odżywka powinna mieć jak najmniej dodatków, przede wszystkim bez silikonów , dobra jest
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-wlosow.html

Ja na niej robiłam z polecenia Lisbeth i oczywiście https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aloe-vera.html również pozytywna opinie posiada.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
dziewczyny chcę sobie machnąć glosa z amli i przeczesałam wątek w tym celu. I wynika z moich poszukiwań, ze najlepiej użyć odzywki glorii. Ale u mnie na wsi glorii nie uświadczysz...

Co się nada na glosa tak w ostateczności, każda odzywka? Bo mam niby takie "z apteczki babuni", ale one są z jakimś mlekiem, ziołami itd, a ja boję się coś źle pomieszać i wyjść z czymś dziwnym na głowie
Witaj , odżywka powinna mieć jak najmniej dodatków, przede wszystkim bez silikonów , dobra jest
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-wlosow.html

Ja na niej robiłam z polecenia Lisbeth i oczywiście https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aloe-vera.html również pozytywna opinie posiada.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez paars Pokaż wiadomość
Witam wizażynki chciałabym pierwszy raz w życiu pofarbować włosy i zdecydowałam się na farbę khadi kolor alma z jantrophą, chcę uzyskać kolor miedziany, mam włosy w kolorze ciemny brąz, zastanawiam się nad tym czy może nie wymieszać tego koloru z innym np orzechowym brązem? Byłabym wdzięczna za pomoc
Raczej nie , wyjdzie Ci bardzo ciemny kolor i zapewne nie będzie miał nic wspólnego z miedzią. Wydaje mi się że na włosy które masz kładąc ta hennę powinien wyjśc ładny miedziany , poniewaz masz kolor wyjsciowy brązowy . ( ciemny) . Poza tym kazdemu wychodza inaczej henny, mi się wydaje że powinien wyjść śliczny kolor

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
Właśnie jestem po pierwszej w moim życiu hennie i muszę przyznać, że poza rozczesywaniem które było totalną masakrą (jakbym czesała druty) jestem bardzo zadowolona z koloru który mi wyszedł Macie jakieś sposoby na łatwiejsze rozczesywanie włosów po hennie bo nie pamiętam kiedy mi tyle włosów wypadło przy rozczesywaniu włosów
Dziewczyny twierdzą , że po wyschnięciu włosów, bardzo ładnie się rozczesują i taki problem trwa do 1 umycia . Niektóre również kładą odżywkę po zmyciu henny , ale wiadomo , każdy robi jak uważa. Obawiałaś sie odcienia , i jestes zadowolona , możesz wstawić fotki?
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 09:20   #463
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Robiłam glossa z Isaną i wszystko wyszło tak, jak z innymi odżywkami.
Ufff, nie muszę wydawać kasy na inną!
Teraz tylko czekać na hennę ^^
Tak na oko - jakie proporcje użyć?
jedna łyżka henny na półdługie włosy?
Kurde, muszę jeszcze raz poczytać o waszych glossach bo już nic nie pamiętam.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 12:12   #464
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

W ogóle zauważyłam, że gdy spłukuję różową isanę woda jest brudna od wypłukiwanej henny. Zastanawiam się czy ta odżywka właśnie nie przyspieszyła u mnie wypłukiwania henny.
Robię eksperyment, mam jedno pasmo posmarowane Isaną, zmyję i poczekam na efekty.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 13:16   #465
paars
Przyczajenie
 
Avatar paars
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 19
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziękuję, w takim razie użyję samej almy z jantrophą i zobaczymy co wyjdzie
paars jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 21:55   #466
justyna_ju
Raczkowanie
 
Avatar justyna_ju
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław
Wiadomości: 220
GG do justyna_ju
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Dziewczyny twierdzą , że po wyschnięciu włosów, bardzo ładnie się rozczesują i taki problem trwa do 1 umycia . Niektóre również kładą odżywkę po zmyciu henny , ale wiadomo , każdy robi jak uważa. Obawiałaś sie odcienia , i jestes zadowolona , możesz wstawić fotki?
pewnie, zrobię jutro w świetle dziennym i wrzucę
justyna_ju jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 10:19   #467
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Widzę , że jesteś na tym samym etapie co ja. Wszystko było dobrze, zmiany kolorów włosów częste, za częste-0 jak się okazuje, co zaczęło skutkować wypadaniem włosów i oczywiście zniszczeniem. Również wpadłam w szał hennowania, ale niestety coś za coś, tydzień już walczę z suszą na włosach i jeszcze nie widać dobrego efektu.
Ja również przechodzę przez wszystkie odżywiania i również chciałabym mieć naturki, gdzie nie musiałabym męczyć się z odrostami, lecz chyba to nie możliwe, bo mój kolor mi się nie podoba , chciałabym ( jesli już) coś w odcieniu ciepłego karmelu- tofii na poz 7 , a niestety moje włosy to cholerne 5 a nawet może 4. Ale co bedzie to się okaże.
U mnie z ograniczeniem farbowania - problem , nie cierpie koloru u siebie ciemnego a teraz położyłam szampon koloryzujący i wyszedł o 2 tony ciemniejszy , więc porażka.
Zastanawiam się nad używaniem farb bez amoniaku profesjonalnych - masz jakieś zdanie na ten temat przy naszej kondycji włosów?
muszę wejść na Twój blog
Na bloga chętnie zapraszam. Właśnie dodałam post z aktualizacją włosków i produktami, które używam obecnie Mam miekkie, śliskie/syspkie włoski więc chyba robię wszystko dobrze

Co do farb chemicznych? Odstawiam. Nie po to się męczę z wypadaniem aby jedna farba znowu spowodowała przesusz skóry głowy i wypadanie (ostatnie farbowanie Londą). Widocznie chemia mi nie służy. Ja rozważam inne henny od Khadi i farby apteczne bez tych wszystkich świństw co mają drogeryjne.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 10:44   #468
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Na bloga chętnie zapraszam. Właśnie dodałam post z aktualizacją włosków i produktami, które używam obecnie Mam miekkie, śliskie/syspkie włoski więc chyba robię wszystko dobrze

Co do farb chemicznych? Odstawiam. Nie po to się męczę z wypadaniem aby jedna farba znowu spowodowała przesusz skóry głowy i wypadanie (ostatnie farbowanie Londą). Widocznie chemia mi nie służy. Ja rozważam inne henny od Khadi i farby apteczne bez tych wszystkich świństw co mają drogeryjne.
wow jakiś awers do tych farb posiadam

Ja uzyłam wczoraj aptecznej Color&Soin 8C i jak zawsze wyszłam ciemna, niech to - mój włos nie chce tego poź i koloru .Chiałam orzech laskowy ale zapewne wyszłabym jeszcze ciemniej niż przy tym 8C. Ale co do farby - warto ,wlos miękki , miły w dotyku, nic nie szczypie , nie piecze. Nakłada sie fajnie , spłukuje również , kolor pokrył równomiernie i ja jestem z farby zadowolone ale nie z koloru. Teraz mam problem co zrobić , żeby uzyskac jesniejszy , nie wiem czy nie bede mieszać ich ale to jeszcze czas do zastanowienia . Może znajdziesz coś w tej palecie dla siebie. Ogólnie na plus
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 12:08   #469
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
wow jakiś awers do tych farb posiadam

Ja uzyłam wczoraj aptecznej Color&Soin 8C i jak zawsze wyszłam ciemna, niech to - mój włos nie chce tego poź i koloru .Chiałam orzech laskowy ale zapewne wyszłabym jeszcze ciemniej niż przy tym 8C. Ale co do farby - warto ,wlos miękki , miły w dotyku, nic nie szczypie , nie piecze. Nakłada sie fajnie , spłukuje również , kolor pokrył równomiernie i ja jestem z farby zadowolone ale nie z koloru. Teraz mam problem co zrobić , żeby uzyskac jesniejszy , nie wiem czy nie bede mieszać ich ale to jeszcze czas do zastanowienia . Może znajdziesz coś w tej palecie dla siebie. Ogólnie na plus
Ja jeszcze chce henny spróbować i zostawiać przerwy do 3 miesięcy albo dłużej (jaaasne)
A włosy jak? Wypadały po farbce?
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 12:39   #470
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze chce henny spróbować i zostawiać przerwy do 3 miesięcy albo dłużej (jaaasne)
A włosy jak? Wypadały po farbce?
Próbuj nie powiedziałam nic , że masz tej farby użyć
Mi nie wypadały, jak zawsze tam cos sie pojawiło, ale nie było spowodowane farbą , dlaczego pytasz? Pewnie dlatego że dziewczyny pisały że wysyp był po
Równie dobrze moge napisać iż mi po hennie wypadały , bo tak było .
Na razie musze je odrestaurować a później się zobaczy . Tu jest wątek o hennie , więc nie bede pytać o zdanie na temat farby , więc na blogu zadam
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 12:59   #471
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Próbuj nie powiedziałam nic , że masz tej farby użyć
Mi nie wypadały, jak zawsze tam cos sie pojawiło, ale nie było spowodowane farbą , dlaczego pytasz? Pewnie dlatego że dziewczyny pisały że wysyp był po
Równie dobrze moge napisać iż mi po hennie wypadały , bo tak było .
Na razie musze je odrestaurować a później się zobaczy . Tu jest wątek o hennie , więc nie bede pytać o zdanie na temat farby , więc na blogu zadam
Pytam bo niektórych farbach włosy lecą podczas zmywania a po innych tylko kilka wypadnie.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 13:03   #472
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziś postanowiłam pierwszy raz włosy zafarbować henną, właśnie mi stygnie w miseczce. Minął już miesiąc od ostatniego farbowanie farbą chemiczną. Farbuje włosy od ok. 7 lat i moje włosy są już dość przez to zniszczone, porowate.. mam nadzieje że chociaż troszkę się zregenerują
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 20:22   #473
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej, kupiłam Khadi Orzechowy Brąz i jutro będę sobie sama farbować Czy henna ciężko się zmywa ze skóry? Nie chcę być łaciata... :P
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 20:37   #474
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Hej, kupiłam Khadi Orzechowy Brąz i jutro będę sobie sama farbować Czy henna ciężko się zmywa ze skóry? Nie chcę być łaciata... :P
Łatwo, bez problemu I jak nastwienie? Jednak zdecydowałaś się a co z chemią? Nie boisz się powrotu?
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 21:30   #475
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Łatwo, bez problemu I jak nastwienie? Jednak zdecydowałaś się a co z chemią? Nie boisz się powrotu?
Boję się, że pokryję nierównomiernie :P. Ale poza tym w sumie się cieszę, liczę na spore odżywienie.
Co do chemii to nie jestem jeszcze zdecydowana, staram się samą siebie przekonać, że to zły pomysł, zniszczy mi włosy itp. Ale z drugiej strony, od paru lat farbuję się na brąz i chciałabym czegoś innego, poza tym w blondzie bardziej podobam się TŻtowi (chociaż się nie przyznaje).
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 06:13   #476
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Boję się, że pokryję nierównomiernie :P. Ale poza tym w sumie się cieszę, liczę na spore odżywienie.
Co do chemii to nie jestem jeszcze zdecydowana, staram się samą siebie przekonać, że to zły pomysł, zniszczy mi włosy itp. Ale z drugiej strony, od paru lat farbuję się na brąz i chciałabym czegoś innego, poza tym w blondzie bardziej podobam się TŻtowi (chociaż się nie przyznaje).
Sama jestem ciekawa efektów, daj znać jak wyszło i wstaw fotki i powodzenia
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 11:05   #477
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Sama jestem ciekawa efektów, daj znać jak wyszło i wstaw fotki i powodzenia
Dziękuję Siedzę już z henną na głowie, przy nakładaniu myślałam że padnę ze śmiechu, ta farba wygląda i pachnie jak szpinak .
Pytanko: mogę po spłukaniu wodą nałożyć odżywkę bez spłukiwania Joanny Naturii?
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 11:41   #478
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Dziękuję Siedzę już z henną na głowie, przy nakładaniu myślałam że padnę ze śmiechu, ta farba wygląda i pachnie jak szpinak .
Pytanko: mogę po spłukaniu wodą nałożyć odżywkę bez spłukiwania Joanny Naturii?
Witaj , fajnie to okresliłaś"farba"

Masz rację , wygląda jak szpinak

Jeśli chodzi o użycie odżywki, wiele dziewczyn tak robi , nie myjąc włosów a nakłądając tylko odżywkę, a odżywka Joanny jest bez silikonów więc nie ma problemu. Ja również nakładałam bo nie dałam rady przetrwać bez.
Oczekujesz super efektów, lecz przez pierwsze dni raczej nie bedą widoczne póki nie umyjesz szamponem. Napisz jak przygotowałaś henne? Dodawałaś odżywki?

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

jak dość sporo przygotowałaś henny i dużo jej użyłaś, powinno być równomiernie pokryte.
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 11:47   #479
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Witaj , fajnie to okresliłaś"farba"

Masz rację , wygląda jak szpinak

Jeśli chodzi o użycie odżywki, wiele dziewczyn tak robi , nie myjąc włosów a nakłądając tylko odżywkę, a odżywka Joanny jest bez silikonów więc nie ma problemu. Ja również nakładałam bo nie dałam rady przetrwać bez.
Oczekujesz super efektów, lecz przez pierwsze dni raczej nie bedą widoczne póki nie umyjesz szamponem. Napisz jak przygotowałaś henne? Dodawałaś odżywki?

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

jak dość sporo przygotowałaś henny i dużo jej użyłaś, powinno być równomiernie pokryte.
Tak, wiem, że w sumie to nie jest farba, ale nie chciałam zrobić brzydkiego powtórzenia i tak wyszło. :P

No wiem, jak patrzyłam na zdjęcia innych dziewczyn, to faktycznie kolor wyglądał ładnie dopiero po umyciu włosów. Tak więc nie mogę się doczekać mycia .

Dorzuciłam łyżkę Kallosa Latte, żeby trochę uniknąć wysuszenia po hennie. Mam nadzieję, że zadziała. I zużyłam całe 100 g, a mam włosy do łopatek.
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 11:52   #480
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Tak, wiem, że w sumie to nie jest farba, ale nie chciałam zrobić brzydkiego powtórzenia i tak wyszło. :P

No wiem, jak patrzyłam na zdjęcia innych dziewczyn, to faktycznie kolor wyglądał ładnie dopiero po umyciu włosów. Tak więc nie mogę się doczekać mycia .

Dorzuciłam łyżkę Kallosa Latte, żeby trochę uniknąć wysuszenia po hennie. Mam nadzieję, że zadziała. I zużyłam całe 100 g, a mam włosy do łopatek.
oooo długie włosięta masz odżywka oby miała jak najprostszy skład i oczywiście bez silikonów.
Ile w sumie masz zamiar siedziec z farbą
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.