KWC LogobyWIZAŻ logo
Odżywki do włosów

Alterra Feuchtigkeits - Spulung Granatapfel & Aloe Vera Nawilżająca odżywka `Granat i aloes`

4,1 na 5860 opinii

Kupi ponownie: 65% osób
    kama_m1
    5 / 5
    19 czerwca 2020 o 14:31
    Odżywka miło mnie zaskoczyła, mimo niskiej ceny, świetnie działa i poprawia kondycję włosów. Jestem na tak! :)
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Odżywkę z granatem i aloesem marki Alterra kupiłam u konkurencji w Rossmannie za dyszkę :D Śmieje się, że u konkurencji bo pracuje w Hebe a Rosmanna mamy obok siebie, ale lubię sobie tam czasem pobuszować. :D Na wstępie troszkę o moich włosach - są cienkie, długie, naturalne, nie farbowane, blond, z tendencją do wypadania.. są raczej słabe, i łamliwe, oklapnięte, pozbawione objętości ze skłonnością do przesuszenia. Co obiecuje producent: Delikatnie pielęgnuje i dostarcza włosom intensywnego nawilżenia. Krótko i na temat. Obietnice producenta uważam za spełnione. Ale o tym za chwile .. Opakowanie o pojemności 200ml to plastikowa tubka zamykana na klik, możemy je spokojnie postawić na zakrętce, dzięki czemu kosmetyk spłynie nam do dołu i z łatwością wydobędziemy resztki produktu. Otwór jest odpowiedniej wielkości i wyciskamy tyle produktu ile nam potrzeba. Szata graficzna bardzo mi się podoba, przyjemna dla oka, przykuwa uwagę na sklepowej półce - mamy tutaj granata i aloes oraz kilka informacji na temat produktu. Konsystencja odżywki jest biała, gęsta, kremowa, ale mimo to dobrze się ją wyciska i aplikuje na włosy, nie spływa z rąk. Podczas aplikacji towarzyszy nam bardzo przyjemny, słodki zapach granatu, natomiast aloes jest tutaj mniej wyczuwalny. Zapach utrzymuje się tylko podczas nakładania potem już się ulatnia. Jak na tak tani kosmetyk, skład odżywki bardzo mi się podoba jest bogaty i jestem nim pozytywnie zaskoczona. Nie zawiera parabenów, SLS. W składzie znajdziemy m.in. olejek z nasion granatu, olejek rycynowy,ekstrakt z owocu granatu, sok z aloesu, ekstrakt z kwiatu akacji, olejek ze słonecznika, olejek z nasion krokosza barwierskiego. Bardzo zależało mi właśnie na nawilżeniu moich włosów.. mimo tego, że nie susze ich i nie używam też prostownicy gdyż z natury mam proste włosy, to i tak mają ogromną tendencje do przesuszenia. Uważam, że producent nie puścił nas w maliny :D Odżywka bardzo dobrze nawilża i odżywia włosy, nawet fajnie radzi sobie z końcówkami. Pozostawia włosy bardzo miękkie, gładkie i przyjemne w dotyku. Nie obciąża i nie powoduje puszenia chociaż przy moich cienkich włosach to i tak byłoby niemożliwe :) Nie powoduje też szybszego przetłuszczania się włosów. Ułatwia rozczesywanie, i nie kołtuni włosów. Ja stosowałam ją na mokre od połowy włosy tuż po umyciu szamponem, kilka minut i spłukiwałam - 2 razy w tygodniu, wystarczyła mi na ok. 2 miesiące więc wydajność oceniam na dobrą. Podsumowując po skończeniu całego opakowania mogę śmiało powiedzieć, że ta odżywka działa. Zdecydowanie poprawiła kondycję moich włosów. Warto ją spróbować chociażby ze względu na niską cenę na promocji można ją dorwać jeszcze taniej w granicach 5-7 zł. Jest łatwo dostępna w każdym Rossmannie. :) Polecam!
    Zalety:
    • poręczne opakowanie, zamykane na klik - działa sprawnie, możemy postawić go na zakrętce i wydobyć resztkę produktu,
    • przyjemna szata graficzna
    • umilający aplikacje zapach tylko szkoda, że szybko się ulatnia..
    • bogaty skład w oleje,
    • wydajność,
    • niska cena,
    • łatwo dostępna w sieci Rossmann,
    • ułatwia rozczesywanie,
    • nawilża, odżywia
    • pozostawia włosy miękkie i przyjemne w dotyku,
    • nie obciąża, nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów,
    • łatwa w aplikacji,
    • odpowiednia konsystencja.
    Wady:
    • -
    44 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Medea05
    4 / 5
    26 października 2021 o 16:29
    Siegne po większa wersje
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:kilka próbek
    Szczerze mowiąc odżywkę miałam w mini wersji. Wiecie, te miniaturki rossmanowe idealne na podroze - i mialam 2 takie miniaturki, po których chce sprobowac siegnac po wersje wieksza. #MOJE WLOSY *blond, rozjasnianie u fryzjera *z tendencja do przesuszania się * w miare dobrze pielegnowane - olejuje, stosuje OMO * przetłuszczające się, myte co 1-2 dni * z tendencją do wypadania * plączące się #ODZYWKA OPAKOWANIE W wersji miniaturowej to standardowe plastikowe opakowanie, dosc solidne. Nie otwiera sie ani nic, wiec spokojnie mozna wrzucic do walizki. Jedyny minus tego opakowania - ze ciezko przy tej gestosci kosmetyku wydobyc caly kosmetyk z opakowania ZAPACH Przypadł mi do gustu nawet, ciekawy zapach granatu. Moze lekko sztuczny, ale przyjemny STOSOWANIE Ja przewaznie stosowałam ja jako 2O- czyli odzywke po myciu. Nakładałam na 3-10 min i splukiwalam. Przy gorszych dniach w podrozy stosowane tez jako 1O. DZIALANIE + ułatwia rozczesywanie wlosow - zwlaszcza przy nakladaniu jako 2O + nawilza, faktycznie czuc to na wlosach + nie wzmaga przetluszczania sie wlosow +włosy po użyciu sa miekkie, wydaja sie jakby nieco gestsze + u mnie spowodowala falowanie sie wlosow, mam wrazenie ze osoby z kreconymi wlosami moglyby ja polubic + wegańska +bez silikonow +dostepny w kazdy rossmannie +duza i mala wersja- mozna sprobowac miniaturk przed siegnieciem po pelnowymiarowy kosmetyk Do tego: +przyjemna, dosc gesta konsystencja - łatwo sie naklada na wlosy, nie splywa z nich #SKLAD Dosc przyjemny, prosty. Za nawilżenie wlosow odpowiada Gliceryna, oraz wyciąg z liści aloesu. Emolientem jest natomiast olej z nasion granatu
    40 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Ann_ek
    4 / 5
    28 kwietnia 2023 o 15:22
    Bardzo dobra odżywka, ale zapach mnie zmęczył
    Kupi ponownie:Nie
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Dawno, dawno temu uwielbiałam zapach linii owoc granatu Alterry. Zapoznając się ze składem recenzowanego produktu uznałam, że mi odpowiada i chętnie wrócę wspomnieniami do tych nut zapachowych. Odżywki do włosów to dla mnie produkt pierwszej potrzeby, używam im zawsze po myciu włosów, czyli codziennie wieczorem. Moje włosy są długie, na końcach przesuszone i podatne na rozdwajanie. Lubią się elektryzować. Są cienkie i delikatne, ze swej natury błyszczące. Opakowanie zawiera 200 ml produktu. Jest więc niewielkie, ale bardzo poręczne. Lekkie i wygodnie leży w dłoni. Z pewnością dzięki swojemu kształtowi świetnie sprawdzi się w podróży, w szczególności, że posiada zatyczkę, która dość mocno zabezpiecza produkt przed rozlaniem. Zatyczka jest na klik, co bardzo ułatwia dozowanie. Można na niej postawić opakowanie, dzięki czemu odżywka spływa sobie stopniowo ku dołowi, sprawiając, że nie trzeba od połowy irytująco tym opakowaniem machać. Konsystencja jest gęsta, więc cała nie spływa, pod koniec osadza się na ściankach i warto opakowanie odkręcić i je wydostać, lub po prostu rozciąć. Buteleczka wykonana jest z dobrej jakości plastiku, niestety białego, więc nie widać zużycia. Szata graficzna niezła, nawet ładna kolorystyka, ale napisy niezbyt czytelne. Trzeba się dokładnie wpatrzeć. Myślę jednak, że jak za tę cenę wykonanie jest bardzo dobre. Najważniejsze, że spełnia swoją funkcję. Jak już wspomniałam we wstępie, najbardziej charakterystyczną cechą tej linii jest zapach i kiedyś bardzo go lubiłam. Pierwsze skrzypce gra tutaj zdecydowanie granat, aloesu za bardzo mój nos nie wyczuwa. Niestety nie było to przyjemne spotkanie, po latach po prostu przestał mi się ten zapach podobać. Jest teraz dla mnie za słodki, taki mdły. Dość mocny, wyraźnie go czuć podczas mycia. Potem łagodnieje, ale całkiem z włosów nie znika, co oczywiście jeśli nam się zapach podoba będzie ogromnym plusem. Konsystencja jest biała, trochę przypomina mi pastę do zębów. Gęsta i nie sprawia problemów w aplikacji. Skład jest naturalny i bogaty, bazuje na roślinnych olejach i ekstraktach. Nie zawiera fenoksyetanolu. Dostępność i cena to jedne z większych atutów tego produktu, ale też ogólnie całej marki. Muszę Wam przyznać, że żadna ze mnie włosomaniaczka. Owszem, ważna jest dla mnie pielęgnacja włosów, z lubością stosuję odżywki, maski czy olejki. Nie dla mnie jednak równowaga PEH czy olejowanie. Chcę, żeby było wiadomo, z poziomu jakich potrzeb i oczekiwań oceniam ten produkt. A moje naprawdę spełnił. Używałam po każdym myciu, nakładałam mniej więcej od ucha w dół i trzymałam 1-2 minuty. Potem na niej włosy rozczesywałam i dopiero spłukiwałam. Przede wszystkim nawilża, włosy wyglądają dużo lepiej niż bez użycia odżywki. Wygładza je, sprawia, ze są miękkie, dodaje też im blasku. Nie obciąża, chociaż życzyłabym sobie, żeby trochę bardziej dociążała. Nie wzmaga przetłuszczania. Ułatwia rozczesywanie, nie musiałam ich mocno szarpać, szczotka gładko sunie. Odżywka ograniczyła też elektryzowanie, z czym często się zmagam. Nie miałam większego problemu ze zmyciem jej. Uważam, że jak za tę cenę naprawdę jest warta przetestowania, ode mnie ma mocną czwórkę. Szkoda tylko, że zapach mnie tak męczy, z tego co wiem jednak wielu osobom się podoba.
    Zalety:
    • nawilża
    • wygładza
    • ułatwia rozczesywanie
    • ogranicza elektryzowanie
    • nie obciąża
    • dobra konsystencja, nie spływa z włosów
    • łatwo się zmywa
    • wydajność
    • poręczne i funkcjonalne opakowanie
    • skład
    • dostępność i cena
    Wady:
    • bardzo męczy mnie zapach
    • mogłaby trochę bardziej dociążać
    27 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 31 sierpnia 2024 o 2:40
    okazała się prawdziwym odkryciem
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Alterra Feuchtigkeits – Spulung Granatapfel & Aloe Vera to odżywka, która okazała się prawdziwym odkryciem w mojej codziennej pielęgnacji włosów. Moje włosy są naturalnie suche i często zniszczone przez stylizację, dlatego zawsze szukam produktów, które mogą je intensywnie nawilżyć i zregenerować. Ta odżywka idealnie spełniła te wymagania. Od razu spodobał mi się naturalny skład tej odżywki. Wiem, że dbam o włosy, używając produktu wolnego od silikonów, parafiny, syntetycznych aromatów, konserwantów czy barwników. To daje mi pewność, że nie obciążam moich włosów zbędnymi chemikaliami. Fakt, że jest to produkt wegański, to dodatkowy plus, który cenię. Odżywka ma lekką, kremową konsystencję, która łatwo rozprowadza się na włosach i szybko się wchłania. Już podczas aplikacji czuć, jak włosy stają się bardziej miękkie i nawilżone. Ekstrakty z granatu, aloesu i kwiatu akacji świetnie nawilżają i pielęgnują włosy, sprawiając, że stają się bardziej sprężyste i mniej podatne na łamanie. Jednym z największych atutów tej odżywki jest jej działanie regenerujące. Moje włosy, które wcześniej były suche i pozbawione życia, odzyskały zdrowy wygląd i blask. Po kilku tygodniach regularnego stosowania zauważyłam, że włosy są wyraźnie mocniejsze, bardziej nawilżone i elastyczne. Lubię również to, że odżywka nie obciąża włosów. Nawet po jej użyciu moje włosy są lekkie, dobrze się układają i nie tracą objętości. Produkt świetnie nadaje się do codziennego stosowania, szczególnie jeśli twoje włosy są suche i zniszczone jak moje. Podsumowując, Alterra Feuchtigkeits – Spulung Granatapfel & Aloe Vera to odżywka, która naprawdę robi różnicę w pielęgnacji włosów. Dzięki naturalnym składnikom i intensywnemu nawilżeniu, włosy odzyskują zdrowy wygląd i stają się bardziej odporne na uszkodzenia. To zdecydowanie produkt, który zagości na stałe w mojej łazience.
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 18 czerwca 2024 o 18:34
    Bardzo dobra
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Odżywka wzbogacona jest ekstraktem z granatu i aloesu. Idealna do codziennej pielęgnacji, aby Twoje włosy były zdrowe, miękkie i pełne blasku. **Korzyści:** - **Intensywne nawilżenie:** Ekstrakt z aloesu głęboko nawilża włosy, zapobiegając ich wysuszaniu i łamaniu. - **Ochrona i regeneracja:** Granat działa ochronnie, regenerując uszkodzone włosy i nadając im zdrowy wygląd. - **Naturalne składniki:** Formuła oparta na naturalnych składnikach, bez szkodliwych chemikaliów, idealna dla wrażliwej skóry głowy.
    Inna drogeria
    2 osób  uznało tę opinię za pomocną