Alterra, Feuchtigkeits - Spulung Granatapfel & Aloe Vera (Nawilżająca odżywka `Granat i aloes`)

W odżywce zostały wykorzystane wybrane składniki najlepszej jakości. Wysokowartościowa kompozycja roślinna z ekstraktem z aloesu, granatu i kwiatu akacji pielęgnuje, nawilża oraz wzmacnia zmęczone, suche i zniszczone włosy.
Produkt:
- wolny od syntetycznych barwników, aromatów i konserwantów,
- bez silikonów, parafiny i innych produktów naftowych,
- przebadany dermatologicznie,
- wegański.

Uratowała moje włosy!!

Po farbowaniu włosy przy myciu zaczęły mi wypadać garściami, były tępe i suche, zaczęłam szukać czegoś co uratuje moje włosy i sięgnęłam po tą odżywkę.
Efekty zauważyłam po 4 myciu, włosy przyjemnie się myje, są gładkie i nawilżone.
Odżywki używam regularnie jako pierwsze "O"
Odżywka jest w dobrej cenie dostępna w każdym rossmannie, bardzo wydajna i ma przyjemny niedrażniący zapach.

Bardzo dobra odżywka

Świetny produkt zawsze kiedy jestem w drogerii to go kupuję bo łatwo dostępny w Rossmanie, widać po nim różnicę we włosach są miękkie lśniące i pięknie pachną mają bardzo niska cenę a produkt ma dobry skład, polecam.

Warta uwagi

Przyjemna odżywka, która naprawdę nawilża włosy. Włosy są odżywione, łatwe w rozczesywanie. Lubię ją. Jedyne co można się przyczepić to wysuszajacy alkohol w składzie.

Świetna!

Jakość świetna! A cena? Również rewelacyjna! Włosy są wygładzone, nawilżone, błyszczące. Wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu, a efekt jest gwarantowany! Polecam!

Ciągle do niej wracam

Jest to moja ulubiona odżywka humektantowa. Skład bardzo mi się podoba, cena również. Odżywka jest dostępna w każdym Rossmannie.

Włosy prezentują się pięknie po niej, jednak wiadomo, tylko wtedy, gdy nie przesadzę z humektantami na mojej czuprynie.

Od siebie bardzo polecam!

Przyjemna odżywka

Lubię tę odżywkę i często do niej wracam :)

Plusy
+ zapach - chociaż wolę bardziej "drogeryjne" zapachy w odżywkach i szamponach
+ cena
+ dostępność (w każdym Rossmannie)
+ działanie - włosy są miękkie i łatwo się rozczesują

Minusy
- właściwie tylko brak efektu "wow", jaki jest po niektórych odżywkach lub maskach - ale ze względu na cenę i na to, że nie lubię używać ciągle tego samego, na pewno do niej i tak wrócę

Moje włosy nie polubiły

Kupiłam odżywkę ze względu na to, że bardzo lubie firme Alterra, dodatkowo było bardzo dużo pozytywnych opinii, niestety moje włosy się z nią nie polubiły.. Po użyciu włosy były obciążone i nie miały blasku, utrudniła także rozczesywanie. Włosy miały być nawilżone a niestety efekt był odwrotny, do tego były przyklapnięte.

U mnie się nie sprawdziła, mocno obciąża grube włosy, a po nawilżeniu i odżywieniu słuch zaginął

Ostatnimi czasy trochę kombinuję z naturalnymi produktami w pielęgnacji włosów. Byłam ciekawa jak odżywka, która ma 95% skład zadziała na włosy, i czy stosując ją regularnie zobaczę jakąś konkretną różnice. Nie mam za dużego doświadczenia z marką Alterra, znam ją tylko z szamponu węglowego z melisą, który akurat lubię i regularnie do niego wracam.

Odżywkę kupiłam w okolicy 9zł, ma pojemność 200 ml. Jest to prosta butelka z plastiku z zatyczką w formie klika. Nic innowacyjnego a jednocześnie bardzo praktyczce i samo opakowanie na plus.

Jeśli chodzi o samą odżywkę, to byłam bardzo ciekawa zapachu - granat i aloes. Brzmi świetnie, ale tylko brzmi. Zapach jest totalnie przeciwieństwem tego czego się spodziewałam. Ja w tej odżywce czuję wyłącznie zapach granatu - jest mdły, lepki, nie ma w nim świeżej owocowej przestrzeni. Dla mnie totalna klapa i choć pod względem zapachów w kosmetykach potrafię pójść na kompromis i znaleźć w nim jakieś pozytywy to niestety nie tym razem.

Formuła odżywki to zbity, treściwy gęsty krem, jest w niej coś tłustego. Pod względem gęstości mi przypomina piankę do golenia bo odżywka naniesiona na dłoń ani drgnie! Mi ciężko się ją aplikowało, odżywka po aplikacji na wilgotne włosy sprawiała, że pasma stawały się tępe w dotyku ciężko było rozmasować tę odżywkę na 3/4 długości włosów. Biorąc pod uwagę moje grube i gęste włosy zawsze aplikacja odżywki to dla mnie ważna operacja bo mam okropną tendencję do kołtunienia się włosów, a dzięki temu moje włosy częściowo wmasowując odżywkę udaje się wygładzić. Tutaj niestety nie ma opcji bo odżywka nie sunie gładko po włosach, zatrzymując się na włosach. Po upływie zalecanego czasu kiedy zmywałam odżywkę włosy rzeczywiście były może nieco bardziej miękkie, jednak wciąż bardzo splątane. Ogólnie już podczas zmywania tej odżywki czuć było czasem, że włosy są "nie swoje". Mam tu na myśli fakt, że w ogólnym rozrachunku po wysuszeniu włosy są obciążone, brak im sypkości, lekkości, są oklapnięte i dobite przy nasadzie. Jedynym wyjściem było używanie tej odżywki w naprawdę skąpej i minimalnej ilości jednak wtedy efekt był jeszcze gorszy i musiałam ratować włosy jakąś maską bo bym ich nie rozczesała do końca życia.

Ciężko mi ocenić długofalowy efekt bo mam wrażenie, że większego rezultatu nie ma. Moje włosy podczas stosowania tej odżywki były lśniące, mniej wypadały, ale czy jest to zasługa wyłącznie tej odżywki - nie powiedziałabym. Stosuje dość skrupulatną włosową pielęgnację więc było to zapewne zależne również od innych produktów.

Dla mnie ta odżywka to dowód, że o ile z naturalnymi szamponami, mogę pokombinować to z odżywkami już nie. Moje grube, gęste włosy potrzebują solidnej dawki odżywienia a czasem i silikonów by być zdyscyplinowane.

Jedna z lepszych EH

Fajna odżywka nawilżająca ja akurat kupiłam tą małą wersję . Nie ma jakiegoś Woow ale jest całkiem fajna. Używam ją na pierwsze O w OMO . Ładnie pachnie i jest bardzo wydajna. Używam ją żadko jakoś raz na 2 tygodnie , ponieważ moje włosy częściej nie potrzebują humektantów niż 1 w tygodniu.

Dobry skład

Odżywka do włosów dostępna w Rossmannie. Korzystna cena. Produkt mało wydajny. Duża zaletą jest naturalny skład. Odżywka nie posiada silikonów. Nie obciąża włosów. Brak spektakularnego efektu, ale produkt warty przetestowania.

Idealna gdy nie ma pomysłu

Kilka razy wracałam do tego produktu. Zawsze jak przesadzę z drogimi odżywkami, które nie przynoszą efektu fajnie do niej wrócić.

Dobrze nawilża i nie obciąża włosów.

Nie do używania regularnie, ale pomiędzy "eksperymentami".

Dla mnie masakra...

Być może po prostu moje włosy jej nie lubią, ale mimo dobrego składu, dla mnie okazała się straszna... Włosy obciążone, po umyciu ciężkie do rozczesania, po wyschnięciu jeszcze gorsze niż przed umyciem. Niestety zapach również mnie odepchnął, według mnie niestety produkt adekwatny do ceny...