Alterra, Feuchtigkeits - Spulung Granatapfel & Aloe Vera (Nawilżająca odżywka `Granat i aloes`)

W odżywce zostały wykorzystane wybrane składniki najlepszej jakości. Wysokowartościowa kompozycja roślinna z ekstraktem z aloesu, granatu i kwiatu akacji pielęgnuje, nawilża oraz wzmacnia zmęczone, suche i zniszczone włosy.
Produkt:
- wolny od syntetycznych barwników, aromatów i konserwantów,
- bez silikonów, parafiny i innych produktów naftowych,
- przebadany dermatologicznie,
- wegański.

Alterra

Mój must've jak do tej pory jest jedną z dwóch odżywek, które nie przetłuszczaja moich włosów. Ułatwia rozczesywanie, włosy są miękkie i lśniące. Wspaniały skład.
*bez silikonów
*bez parabenów
*bez parafiny
*bez sztucznych barwników i aromatów
Cudowny produkt, ogromnie się cieszę że istnieje taka firma jak Alterra. Tylko i wyłącznie używam tej odżywki, od czasu do czasu zmieniam na Yope. Cena nie jest z kosmosu max 10zł a tak świetny produkt. Nie obciąża moich włosów, zauważyłam również szybszy wzrost włosów. Włosy zaczęły się zagęszczać. Pozostałe produkty tej filmy też są genialne! Jestem ich ogromną fanką. Błagam nigdy się nie zmieniajcie i bądźcie na polskim rynku do końca świata i jeden dzień dłużej.

Świetna odżywka. Ma świetny sklad. Włosy są odżywione, blyszczace, nie elektryzuja się, nie są obciążone. Ma specyficzny zapach podczas nakladania, ale świetnie się wchłania i super oddzialywuje na włosy.

W porządku

Maseczka robi wszystko to, o czym napisał producent. Po jej użyciu włosy są nawilżone, puszyste i sypkie. Nie przetłuszcza włosów, nie obciąża ich. Kosztuje grosze i jest dostępna w każdym Rossmannie. Jedyne zastrzeżenie mam do zapachu, ale to kwestia bardzo indywidualna. Polecam.

jedna z lepszych

Jest w porządku. Według mnie nawet lepsza niż maska z tej samej serii. Ma dobrą gęstą konsystencje. Ładnie się wchłania. Po spłukaniu włosy łatwo się rozczesują i nie plączą. Są błyszczące i miękkie a końce w miare nawilżone. Mam włosy bardzo suche i puszczace się, ale po tej odżywce da się jej znieść. Jeśli nakładam ją od nasady włosy są bardziej gładkie i mniej się puszą. Odżywka nałożona na same końce jednak tak dobrze nie działa.

Świetna po keratynowym prostowaniu włosów

Moje włosy mają dużą skłonność do puszenia się, dlatego keratynowe prostowanie włosów było dla mnie wybawieniem. Włosy lśniące, gładkie, tafla jak z reklamy. Jednak, aby efekt utrzymał się jak najdłużej trzeba używać odpowiednich kosmetyków. Ważne, aby nie zawierały przede wszystkim SLS, SLES i silikonów. Na wielu blogach dziewczyny polecały serię kosmetyków Alterra Granat i aloes, dlatego też i ja postanowiłam je wypróbować.
Odżywka zamknięta jest w plastikowej butelce o pojemności 200ml. Szata graficzna zupełnie do mnie nie przemawia, gdybym nie przeczytała wielu pozytywnych opinii o tych produktach, pewnie sama nigdy bym na nie nie zwróciła uwagi. Ale wygląd opakowania to nie wszystko, ważna jest zawartość.
Odżywka ma lekką konsystencję, dobrze rozprowadza się na włosach. Nie spływa z nich. Zapach bardzo przyjemny, orzeźwiający, owocowy.
Po jej użyciu włosy były gładkie, lśniące, dobrze się rozczesywały. Odżywka nie obciążała włosów po keratynie, wyglądały świeżo i były sypkie.
Stosowałam wraz z szamponem i efekt prostych, gładki włosów utrzymał się blisko pół roku.
Po pewnym czasie postanowiłam wrócić do tej odżywki (ale z włosów już dawno wypłukała się keratyna) i miałam nadzieję, że nawilży moje sianowate włosy.
Niestety tym razem już nie było efektu wow. Już przy spłukiwaniu odżywki włosy były szorstkie, splątane. Nie dało się ich rozczesać bez nałożenia odżywki z silikonem. Miałam wrażenie, że zamiast nawilżać to przesusza włosy.
Oddałam ją koleżance, której odżywka bardzo odpowiadała.
Myślę, że jeszcze kiedyś dam jej szansę próbując jej używać w inny sposób, np. OMO

Jedna z ulubionych:)

Bardzo dobry skład odżywki, stosunek ceny do jakości - rewelacyjny! W ogóle produkty Alterry są super i korzystam z nich od jakiegoś czasu. Ta odżywka dobrze nawilża włosy, po jej użyciu łatwo się rozczesują, pozostają świeże i błyszczące. Bardzo ładnie pachnie! Jest wydajna, bo wystarczy niewielka ilość po myciu :)

Miłe zaskoczenie

Jestem naprawdę bardzo mile zaskoczona, bo za taką cenę cudów nie oczekiwałam. A jednak moje włosy znacznie mniej się po niej puszą, są miękkie i wygładzone. No ale od początku. Poszłam do rosmanna, ale akurat mojej odżywki nie było, a na zastępczą awaryjną nie chciałam wydawać majątku, więc wzięłam co było, płaciłam chyba w promocji 7-8 zł ;) Konsystencja i zapach jak dla mnie ok, skład bardzo przyzwoity. Naprawdę jestem zadowolona i póki co chyba zostanę przy niej na dłużej.

Kiedyś unikałam jej jak ognia!!

Mimo świetnych opinii o tej odżywce, naprawdę za każdym razem omijałam ją w drogeriach. Myślałam sobie, że taka firma, taka cena... po prostu, że ona nic nie da.

Nie pamiętam już co mnie skłoniło pewnego dnia, że zdecydowałam się na jej zakup, musiałam to zrobić pod przypływem ogromnych emocji, bo mimo, że jej nie stosowałam to nią gardziłam :D
Nawet gdy ją kupiłam to w łazience przeleżała dobrych kilka miesięcy nim zdecydowałam się jej użyć.

Kiedy w końcu po nią sięgnęłam to serio się zdziwiłam.
Podczas nakładania jej na mokre włosy nie odczułam tak jak w innych odżywkach żeby nawilżała kosmyki.
Trzymałam ją na głowie około 10 minut, po czym spłukałam i wysuszyłam suszarką.

Mam sporo włosów, jednak są one cienkie, a do tego końce się często lubią puszyć i targać :(
Po tej odżywce zauważyłam bardzo fajne, takie zdrowe nabłyszczenie. Nie obciążyła i nie oblepiła włosów mimo nałożenia jej na całej długości.

Nawilżenie włosów też zauważyłam, jednak nie takie jak można odczuć w innych produktach.
Polubiłam ten kosmetyk, często odżywki "spłaszczają" moje włosy, to mój odwieczny problem. Jednak tą lubię stosować i to dość często. Mimo, że nie wzbudziła u mnie szału z nawilżeniem włosów to zawsze znajdzie się w mojej łazience dla niej miejsce.

Ulubieniec

Mam kołtuniaste włosy, puszące się, zblazowane farbowaniem, prostowaniem, toną lakieru i tapirami. Od dawna nie mogłam sobie z nimi poradzić. Dochodziło do tego jeszcze moje lenistwo, bo nie lubię siedzieć z jakaś mazią na włosach. Podczas obczajania kosmetyków w Rossmannie w moje oko wpadła ta oto odzywka. Nie powiem skusiła mnie cena oraz szata graficzna opakowania, bo lubię takie kolorki ;) Kupiłam w duecie z szamponem. Wieczorkiem oczywiście lament bo znowu mycie kłaczków i jeszcze odzywkę trzeba nałożyć. No ale cóż, kupiłam to trzeba wypróbować. Pierwsze wrażenie - przyjemny zapach, gęsta, wydajna. Mam cienkie włosy więc nie muszę jej nakładać dużo. Zostawiłam ją na ok 20 min, bo przecież nie chciało mi się zmywać ;'D Byłam przekonana, że włosy po niej będą oklapnięte, ciężkie, tłuste. Tak się nie stało. Po wysuszeniu stały się gładkie, miękkie w dotyku, odżywione i nawilżone no i ten zapach, który utrzymuje się naprawdę długo. Warto też wspomnieć o składzie bo nie zawiera w sobie SLS itp. co dla mnie jest ważne. Jest to naprawdę produkt godny polecenia. Z uwagi na mojego lenia stosuje ja raz na tydzień, czasami dwa, jak mi się przypomni. Jednak kondycja włosów jest zachowana nawet przez tak długi czas. Włosy naprawdę nabierają blasku i nie przetłuszczają się tak jak przy innych odzywkach. Ja jestem na TAK!

Bardzo dobra

Kupiłam ją razem z szamponem. Skusiła mnie jej niska cena i pozytywne opinie w internecie. Moje włosy bardzo ją lubią. Używam jej co drugi dzień. Dzięki niej moje włosy są nawilżone, miękkie i gładkie. Pięknie pachnie a zapach utrzymuje się na długo.
Dużym atutem jest to, że nie zawiera:
-sztucznych barwników i substancji zapachowych;
-silikonów, parafiny i innych produktów ropopochodnych.
Jest przebadany dermatologicznie.
Nakładam ją na wilgotne włosy po uprzednim użyciu szamponu, wmasowuję we włosy i trzymam 7-10 minut. Po upływie tego czasu spłukuję dokładnie ciepłą wodą. Osuszam ręcznikiem. Dzięki niej mogę bez problemu rozczesać włosy. Są bardzo przyjemne w dotyku. Minusem jest to, że jest mało wydajna. Mam grube włosy więc muszę jej nałożyć trochę więcej.

w parze z szamponem

Tak jak uwielbiam szampon, tak w zestaw wchodzi odżywka, bez której również nie obejdzie się moja codzienna pielęgnacja włosów.
Znakomicie nawilża i zabezpiecza włosy przed niszczeniem ich, szczególnie końcówki. Zapach jest obłędny, rzeczywiście czuć granat. Cena również przystępna. Cudownie jest mieć takie dobre produkty pod ręką.

Spodziewałam się więcej.

Mimo popularności tej odżywki nigdy nie kupiłam jej pełnej wersji. Kupowałam ją tylko w wersji mini na wyjazdy, bo nie mogłam znaleźć bardziej włosomaniaczego produktu do samolotu. I cieszę się, bo mimo niskiej ceny i rozgłosu ta odżywka niczym wyjątkowego sobą nie reprezentuje. Ma naprawdę przyjemny zapach granatu. Jest całkiem gęsta, więc i wydajna. Bez problemu rozprowadza się po włosach. Efekt jaki daje jest przyjemny, ale kurcze no, taki jaki po jakiejkolwiek innej odżywce z marketu. Ja sama mam niskoporowate włosy. Po tej odzywce są miękkie, odżywione, nawilżone, zdrowe, nie są przeciążone, ale brakuje blasku, dociążenia, więcej sypkości i takiego ujarzmienia. Aktualnie od kilku miesięcy używałam tresemme biotin i dove color care i efekt jest dokładnie taki sam. Pewnie wrócę do tej odżywki jeśli będę potrzebowała czegoś do samolotu, ale w przeciwnym razie nie.