Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-09, 18:36   #3151
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Paulinko jeszcze antystatyk Cetrimonium Chloride
Rzeczywiście, nie zwróciłam uwagi. Ach, te antystatyki !
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 17:42   #3152
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziekuje

czyli od czasu do czasu mozna uzyc bez szkody dla wlosow ?
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 18:46   #3153
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 812
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ponawiam prośbę o analizę

Rossmann, Yung, Anti-Schuppen Shampoo (Yung szampon przeciwłupieżowy)

ogólnie i pod kątem tego, czy może spowalniać porost włosów


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Glycol Distearate, Laureth-4, Glycerin, Decyl Glucoside, Potassium Sorbate, Parfum, Piroctone Olamine, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Niacinamide, Polyquaternium-10,Formic Acid, Citric Acid, Cl 42051, Cl 47005
pati0111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 21:02   #3154
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
dziekuje

czyli od czasu do czasu mozna uzyc bez szkody dla wlosow ?
Denat może wysuszyć, jest bardzo wysoko, nie wiem jak Ty na niego reagujesz
Ale jeśli tylko raz na jakiś czas uzyjesz to ok

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez pati0111 Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę o analizę

Rossmann, Yung, Anti-Schuppen Shampoo (Yung szampon przeciwłupieżowy)

ogólnie i pod kątem tego, czy może spowalniać porost włosów


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Glycol Distearate, Laureth-4, Glycerin, Decyl Glucoside, Potassium Sorbate, Parfum, Piroctone Olamine, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Niacinamide, Polyquaternium-10,Formic Acid, Citric Acid, Cl 42051, Cl 47005
Początek to detergenty, w tym SLES. Chlorek sodu wysoko, może podrażniać. Zaraz za nim konserwant, za wysoko
Plus za glicerynę - nawilża. Piroctone Olamine - odpowiedzialny za usuwanie łupieżu. Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (TO JEDNA SUBSTANCJA!)- odżywia, ułatwia rozczesywanie. Witamina B5 i B3 - szkoda, że tak nisko...

Nie wiem skąd pomysł, że mógłby spowolnić porost. Nie spowolni... Ogólnie taki średni jest jak dla mnie, ważne składniki przesunełabym wyzej, a konserwant i chlorek sodu duuuzo nizej


__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 22:47   #3155
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ja w ogole nie rozumiem po co sodium chloride w skladzie szamponow przeciwlupiezowych i w ogole w szamponach ? Ma za zadanie zagestnic szampon, ale nie pojme tego. Skoro wrazliwy potem moze sie stac skalp....
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 23:01   #3156
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
ja w ogole nie rozumiem po co sodium chloride w skladzie szamponow przeciwlupiezowych i w ogole w szamponach ? Ma za zadanie zagestnic szampon, ale nie pojme tego. Skoro wrazliwy potem moze sie stac skalp....
Ja wielu rzeczy nie pojmuje po co pakować do kosmetyków
Ale coż
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 09:31   #3157
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 812
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Denat może wysuszyć, jest bardzo wysoko, nie wiem jak Ty na niego reagujesz
Ale jeśli tylko raz na jakiś czas uzyjesz to ok

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------



Początek to detergenty, w tym SLES. Chlorek sodu wysoko, może podrażniać. Zaraz za nim konserwant, za wysoko
Plus za glicerynę - nawilża. Piroctone Olamine - odpowiedzialny za usuwanie łupieżu. Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (TO JEDNA SUBSTANCJA!)- odżywia, ułatwia rozczesywanie. Witamina B5 i B3 - szkoda, że tak nisko...

Nie wiem skąd pomysł, że mógłby spowolnić porost. Nie spowolni... Ogólnie taki średni jest jak dla mnie, ważne składniki przesunełabym wyzej, a konserwant i chlorek sodu duuuzo nizej


Była taka opinia na wątku o przyspieszaniu porostu włosów, więc pytam dziękuję za analizę
pati0111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 10:21   #3158
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę

Emmebi Italia - Smoothie Cream

Zapewnienia producenta :
Smoothie Cream mocno odżywia, nawilża i wzbogaca włókna włosa dzięki obecności oleju z bawełny.

Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cyclomethicone (Cyclopentasiloxane, Trimethylsilylamodimethic one, Gossypium Oil (Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil), Theobroma Cacao Butter (Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter), Parfum (Fragrance), Fimethicone Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Trideceth-10, Citric Adid, Methylchloroisothiazolino ne, Mathylisothiazolinone
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 12:03   #3159
bhokarala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 136
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie to, żebym się czepiała ale na mój post z czwartku (09.09.2010) nie ma żadnej odpowiedzi, a na kolejne posty z prośba o analizę już odpowiedziano. Trochę przykro. Nic, poczekam jeszcze. Dziękuję.

PS: Podobno posty podbijające "spadają na koniec kolejki" (info z 1. strony wątku). Jak na razie po lekturze całego wątku widzę, że niekoniecznie. Ciekawe czy mój zostanie skasowany...
Aha! MAM świadomość tego, że wizażanki analizujące składy kosmetyków robią uprzejmość innym, nie znającym się na tym i że to nie jest niczyj obowiązek. Dlatego jedynie pozwoliłam sobie zauważyć...i poprosić ponownie o analizę.

Edytowane przez bhokarala
Czas edycji: 2010-09-12 o 12:07
bhokarala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 13:03   #3160
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bhokarala Pokaż wiadomość

EMMEBI ITALIA s.n.c, mineral stylish, Moisture Mad Shampoo (10ml saszetka, komplet z 10ml Topknots Cream, kupiłam żeby wypróbować)

Skład:
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium, Myreth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Citric Acid, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolized Wheat Gluten, Hydrolized Wheat Protein, Benzyl Alkohol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Z obietnic producenta: Ekstremalnie nawilża włosy suche i po zabiegach chemicznych. Głęboko nawilża, nadaje połysk i ochronę na długi czas dzięki składnikom mąki guar i proteinom pszenicy.



EMMEBI ITALIA s.n.c., mineral stylish, Topknots Cream
(10ml saszetka)

Skład:
Aqua, Mirystil Alcohol, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothizolinon e, Methylisothiazolinone, Benzyl Alkohol, Parfum, C.I. 14720, C.I. 19140

Z obietnic producenta:
Bardzo głęboko odżywia i nawilża. Nadaje włosom miękkość, pozostawiając je nieprawdopodobnie błyszczące i rozplątane dzięki obecności protein jedwabiu, mleka i pszenicy. Bardzo dobry do wszystkich typów włosów.



EMMEBI ITALIA s.n.c., fluido illuminate
(20ml)

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alkohol, Dimethiconol, Propylene Glycol, Myristyl Alkohol, Silk Proteine, Wheat Proteine, Linum Usitatissimum, Betula Alba, Lactis Proteinum, Citric Acid, Metchilchloroisothiazolin one, Methylisothiazolinone, Benzyl Alkohol, Parfum, CI 19140

Z obietnic producenta-> Fluid rozświetlający: Momentalnie odżywia włosy farbowane, suche, zniszczone nie obciążając ich. Ekskluzywna, rozświetlająca formuła nadaje włosom intensywne i zmysłowe rozświetlenie.
(kupiłam małą, 20ml saszetkę aby wypróbować ten kosmetyk, dlatego nie bijcie; używam zgodnie z instrukcją po myciu, bez spłukiwania, niewielką ilość, tylko żeby ułatwić sobie rozczesanie splątanych włosów; nie zauważyłam efektu rozświetlenia - przyp. mój)



Proszę o opinie, dziękuję serdecznie!
EMMEBI ITALIA s.n.c, mineral stylish, Moisture Mad Shampoo

Wysoko chlorek sodu, może podrażniać. Zaraz za nim konserwant i zapach! I dopiero, ale to już śladowe ilości, substancja odzywcza, proteiny zbożowe, gluten pszenny.

Oj słabo, słabo.

EMMEBI ITALIA s.n.c., mineral stylish, Topknots Cream

Prosty, przeciętny skład. Odżywczy emolient, antystatyk zapobiegający elektryzowaniu i humektant zatrzymujący wodę. Ot tak, zwyczajnie i podstawowo.

EMMEBI ITALIA s.n.c., fluido illuminate (20ml)


Silikony zabezpieczające i doraźnie poprawiające wygląd, antystatyk, emolienty odżywcze, humektant i już proteiny jedwabiu, ekstrakty lnu i brzozy, proteiny mleczne no i mało ważna końcówka.

Dobrze wygladzi włosy, fajne ma skladniki odżywcze Działanie oparte na silikonach, ale wygładzenie i zabezpieczenie jednak to jest rola fluidu, więc oceniam jako b. dobry.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:23
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 16:47   #3161
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Przeanalizowałam Ci 3 kosmetyki, bo nie mam teraz czasu, może potem resztę dokończę.

Do tego- mało osób tutaj teraz analizuje sklady, a sama nie przeanalizuje wszystkim kazdego tylko akurat jak wejde to pierwszy z końca wezmę
Pozwolę sobie wtrącić, że to może niekoniecznie dobre rozwiązanie, bo osoby, które dłużej czekają w kolejce są poszkodowane, a na wątku robi się chaos [nie wiadomo, który składo został zrobiony, a który nie].
Prosiłabym również o analizowanie każdego kosmetyku w oddzielnym poscie, można je oddzielać poprzez wstawienie niewielkiem grafiki w załącznik.

Ja sama będę miała więcej czasu na analizy dopiero w październiku .
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 17:09   #3162
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
ja w ogole nie rozumiem po co sodium chloride w skladzie szamponow przeciwlupiezowych i w ogole w szamponach ? Ma za zadanie zagestnic szampon, ale nie pojme tego. Skoro wrazliwy potem moze sie stac skalp....
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase
sól jest tania, a zageszcza dobrze.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 18:14   #3163
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

anka.d
o to to ja wiem, ze chodzi
Na tanizne teraz producenci ida...Wkrótce zbankrutuja jak ludzie przejrza na oczy...;x
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 22:05   #3164
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wtrącić, że to może niekoniecznie dobre rozwiązanie, bo osoby, które dłużej czekają w kolejce są poszkodowane, a na wątku robi się chaos [nie wiadomo, który składo został zrobiony, a który nie].
Prosiłabym również o analizowanie każdego kosmetyku w oddzielnym poscie, można je oddzielać poprzez wstawienie niewielkiem grafiki w załącznik.

Ja sama będę miała więcej czasu na analizy dopiero w październiku .
Racja, kompletnie zapomniałam o oddzielaniu analiz
Co do takiego rozwiązania - równie dobrze żaden skład mógłby nie być przeanalizowany i wątek składałby się praktycznie z samych próśb, a tak to chociaż komuś trochę pomogę. Ale dobrze, postaram się robić to od najstarszych postów
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 00:32   #3165
bhokarala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 136
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Szanowne Panie (strasznie poważnie, ale )

Shawty - Dziękuję bardzo!

Estelle - dziękuję, dostosuję się
bhokarala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 00:09   #3166
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość

Emmebi Italia - Smoothie Cream

Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cyclomethicone (Cyclopentasiloxane, Trimethylsilylamodimethic one, Gossypium Oil (Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil), Theobroma Cacao Butter (Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter), Parfum (Fragrance), Fimethicone Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Trideceth-10, Citric Adid, Methylchloroisothiazolino ne, Mathylisothiazolinone
Początek emolient (nawilży), antysatyk, na niebiesko silikony . Na czerwono obiecywany olejek, zaraz za nim masło kakaowe.

Fajne składniki odżywcze, powinno coś odżywić i nawilżyć, a przede wszystkim wygładzić włosy i poprawić doraźnie ich wygląd, bo sporo tu silikonów. Ale skład konkretny.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:24
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 00:28   #3167
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bhokarala Pokaż wiadomość
Schwarzkopf Professional, BC Bonacure, amino cell rebuild, Moisture Kick Shampoo (dla włosów normalnych i suchych, 250ml)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Polyquaternium-10, Parfum, Sodium Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Hydrogenated Castor Oil, Salicylic Acid, Panthenol, Benzyl Salicylate, Hydolyzed Keratin, Propylene Glycol, Linalool, Dimethyl Silanol Hyaluronate.
SLES, inny detergent, chlorek sodu, emolient, konserwant, kondycjoner (wygładzi włosy, działa podobnie jak silikon), Hydrogenated Castor Oil- składnik zmiękczający włosy.
Na niebiesko: wit B5, keratyna, glikol propylowy- za nisko!

Taki przeciętny, chlorek sodu wysoko- może podrażnić ewentualnie, fajne składniki za nisko.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:25
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 11:35   #3168
slodka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

moge prosic o analize składu maski ochronnej do włosów farbowanych "Blask koloru "-Radical, Farmona, czy nie bedzie wysuszac?
Skład: Aqua, Cetyl Alkohol, Cetostearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Steralconium Chloride, Dimethicone, Oryza Sativa Oil, Cetrimonium Chloride, Lanolin, Polysorbate-20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Equisetum Arvense Extract, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Disodium EDTA, BHA, Methyldibromo Glutaronitrile, Phenoxyethanol, Hexyl Cinnamal.
slodka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 13:24   #3169
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analizę. !

Delia - Hair Fashion - jedwab do włosów
.

SKŁAD:Cyclopentasiloxane, Dimeticonol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl, Methylpropional, Geraniol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk



Czy ten jedwab nie zawiera ciężkich silikonów i substancji które po pewnym czasie wysuszają włosy?
Zadziała jakoś na włosy?? Warto go kupić?
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 14:01   #3170
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Prosze o analizę. !

Delia - Hair Fashion - jedwab do włosów
.

SKŁAD:Cyclopentasiloxane, Dimeticonol, Phenyl Trimethicone, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl, Methylpropional, Geraniol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk



Czy ten jedwab nie zawiera ciężkich silikonów i substancji które po pewnym czasie wysuszają włosy?
Zadziała jakoś na włosy?? Warto go kupić?
Teraz tak...
Mamy 3 silikony podkreslilam na niebiesko na samym poczatku skladu.
Pozniej perfum, zapachy, substancje zapachowe, komponent zapachowy, ktory podraznia, substancje zapachowa cytrynowa. Teraz filtr przeciw sloneczny i konserwant zapachowy w jednym zaznacze na brazowo. Kolejne substancje zapachoww, ktore podraznią. Konserwant z naturalnych olejków eterycznych. Posiada wlasciwosci tonizujace i antyseptyczne. Na końcu substancja zapachowa jedwabiu jak jedwab...

Takze odpusc sobie ten jedwab ( o ile go mozna tak nazwac.. ?) i zakup z o wiele lepszym skladem jedwab CHI, bo nie warto i moze wysuszyc koncowki. Na wlosy nic nie zadziala a moze zaszkodzic.
Zawiera jeden ciezki silikon i jest on na 1 miejscu w skladzie.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka

Edytowane przez bernadka20
Czas edycji: 2010-09-14 o 14:03
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 19:41   #3171
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bhokarala Pokaż wiadomość

Schwarzkopf Professional, BC Bonacure, Sensitive Soothe Treatment

Skład:
Aqua, Cetearyl Alkohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Paraffinum Liquidum, Dimethicone, Quaternium-87, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Taurinee, Isopropyl Myristate, Parfum, Cetyl Palmitate, Propylene Glycol, Hexylene Glycol, Phenoxyethanol, Mathyl paraben, Glycine, Panthenol,Polyquaternium-10, Aloe Barbadensis Leaf Extract
Początek to emolient, antystatyk, parafina- zatrzyma wodę we włosach, ale może obciążac. lekki silikon i kondycjonery.
Taurinee? TAURINE, czyli tauryna? dobry aminokwas
Isopropyl Myristate - zmiękczy, to emolient. Za nim zapach. Substancje na niebiesko odzywią, nawilżą (np. Glycine to aminokwas, Panthenol to witamina B5 - szkoda, że te są nisko, po zapachu to już ich malutko, nie mówiąc o tych po konserwantach!). I uwaga, ostatni składnik to przecudowny ekstrakt z aloesu ... Szkoda, że go tam praktycznie nie ma


Szkoda, że nie są kopnięte wyżej te fajne składniki (już nawet nie mówię o tym aloesie, bo to w ogóle zgroza). Kondycjonująco tu mamy i obciążająco.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:30
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 20:52   #3172
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bhokarala Pokaż wiadomość

Nivea, Diamond Gloss, Styling Gel


Skład: Aqua, Alkohol Denat., Glycerin, VP/VA Copolymer, Trethanolamine, Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Carbomer, Benzophenone-4, Ceteareth-20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trisodium EDTA, Mica, Geraniol, Linalool, Benzyl Alkohol, Limonene, Parfum, CI 77891
Nie podoba mi się to, że denat jest zaraz za wodą - może wysuszać
Gliceryna zaraz za nim, bardzo dobrze. VP/VA Copolymer - o ile się nie mylę hamuje pochłanianie wilgoci przez włosy (nie jest to zły składnik, bo to produkt do stylizacji). Witaminy B5 oraz B3 wysoko dalej antystatyk, humektant - na plus. Na niebiesko też emolient.
Składnik na czerwono - Mica to minerał, który jest odpowiedzialny za nadanie blasku.



Jeśli denat nie przesusza Ci włosów lub będziesz używać produktu rzadko to nawet ok skladniki odzywcze fajne, jednak główny skladnik daleko, więc nie wiem czy tak dobrze nablyszczy.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:31
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 21:11   #3173
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bhokarala Pokaż wiadomość

Nivea, Flexible Curls, Styling Mousse

Skład:
Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium-4, Aloe Barbadensis,Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium Chloride, Hydroxyetyl Cetyldimonium Phosphate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butane, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alkohol, Limonene, Parfum.


Proszę o opinie, dziękuję serdecznie!
Na fioletowo składniki, które powodują, że jest to pianka i ogólnie środek do stylizacji

Aloes wysoko! Jak wiemy jest to świetny nawilżacz, ale nie tylko- super podkreśla, wydobywa skręt włosów Zaraz za nim zaznaczyłam na niebiesko witaminy B3 i B5. Dalej antystatyk i emolient oraz substancja odżywcza. Wysoko też kondycjoner.

Spełni rolę dobrego środka do stylizacji.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:33
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 21:16   #3174
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

bernadko, w swoich analizach powielasz niesprawdzona (a nawet zdementowana) informacje, o tym, ze silikony cykliczne sa 'ciezkie'
silikony cykliczne odparowują z włosów i stosowane sa zazwyczaj aby ulatwic nakladanie kosmetyku.
warto wiecej poczytac, zanim zabierzesz sie za analizy...
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 21:44   #3175
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez slodka18 Pokaż wiadomość
moge prosic o analize składu maski ochronnej do włosów farbowanych "Blask koloru "-Radical, Farmona, czy nie bedzie wysuszac?
Skład: Aqua, Cetyl Alkohol, Cetostearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Steralconium Chloride, Dimethicone, Oryza Sativa Oil, Cetrimonium Chloride, Lanolin, Polysorbate-20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Equisetum Arvense Extract, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Disodium EDTA, BHA, Methyldibromo Glutaronitrile, Phenoxyethanol, Hexyl Cinnamal.
Na niebiesko emolietny - odżywią, antystatyk zapobiegający elektryzowaniu i wygładzająca lanolina, która może obciążać. Podkreślony składnik to lekki silikon. Dalej olej ryżowy - odżywi włosy. Antystatyk, witamina A, witamina E, witamina H1/B10, witamina B5, ekstrakt ze skrzypu polnego, jedwab. Dalej już konserwanty, zapach.

Całkiem ładny, porządny skład.


__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:35
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 10:53   #3176
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

anka.d
Dzieki za zwrocenie uwagi.
Wczesniej wspominalam w postach, ze jestem uczaca sie osoba. Takze pomylki sie zdarzaja.
Jeszcze raz dzieki ) Zapamietam ta uwage na pewno.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 14:31   #3177
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

bernadko nie ma za co, wiedz, ze nie pisalam tego w zlej wierze
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 17:21   #3178
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Anka.d
Ja tak nie mysle takze wiesz...Wiem, ze to w dobrej mierze wszystko i bardzo cenna wskazowke mi dalas. Bede pamiętac. )
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:16   #3179
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam!
Czy mogłabym prosic o analizę 2 kosmetyków?

Vitality's We-Ho LIGHT TEARS
Fluid (jedwab) który według fryzjerki ma uzdrowic moje końce
Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane, Alcohol denat, Octylpalmitate, Dimethiconol, Sodium Cocoyl Amonoacids, Coumarin, Alpha Isomethylionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl mehylpropional, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Parfum (fragrance).

oraz

Mrs. Potter's
Szampon z ekstraktem z melisy

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocomidopropyl Beatine, Disodum PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, Methoxy PEG/PPG 7/3 Aminopropyl Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil,Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium, Chloride, Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract, Parfum, Isopropyl Slcohol, Propylene Glycol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Sodium Chloride, Limonete, Citral, Cl 19140, Cl 42090.

Z góry bardzo dziękuję
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 21:15   #3180
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość

Vitality's We-Ho LIGHT TEARS
Fluid (jedwab)

Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane, Alcohol denat, Octylpalmitate, Dimethiconol, Sodium Cocoyl Amonoacids, Coumarin, Alpha Isomethylionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl mehylpropional, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Parfum (fragrance).
Jak to 'jedwab'- ma silikony. Niestety już za nimi alkohol denat - może wysuszać! Dalej emolient i już same zapachy (niektóre drażniące) i konserwanty. Zdecydowanie odradzam! Może wysuszyć włosy.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:37
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.