Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-11, 12:34   #2971
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość

glinki do mycia nie mam ale jako maseczkę używam takiej glinki naturalnej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ej.html&next=1


Bardzo slusznie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 14:38   #2972
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo slusznie
chociaż jeden produkt który miałam wcześniej jest ok

Korah
a co myślisz na temat kremów do twarzy z Alterry?

Alterra, Aloe Vera Tagescreme (Krem na dzień do skóry wrażliwej)

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Aloe Barbadensis Extract, Glyceryl Stearate Se, Persea Gratissima Oil, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Oryza Sativa Germ Oil, Parfum, Glyceryl Laurate, Camellia Sinensis Extract, Lanolin Alcohol, Sucrose Distearate, Sodium Pca, Xanthan Gum, Tocopherol, Sodium Citrate, Citric Acid, Alcohol, Silver Citrate, Limonene, Lainalool, Benzyl Benzoate, Geraniol.
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 01:13   #2973
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Korah co sądzisz o:
serum rozjaśniające z BU?będzie przebarwienia brało?
Water; Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract; Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil; Glyceryl Stearate; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil; Propylene Glycol, Hyaluronic Acid HMW, Niacinamide (6%), Tetrahexyldecyl Ascorbate (witamina C - 5%), Glycerin; Brassica Napus Extract, Lipoic Acid + konserwant: Phenonip

krem brzozowy z betuliną
Skład: woda, olej sojowy, olej jojoba, wosk pszczeli niebielony, olej z pestek winogron, betulina, stearynian sodu, kwas cytrynowy, kompozycja zapachowa
skład tylko taki podany


Serum jest ok, obawiam się jednak, że spektakularnych efektów nie zobaczysz. Jest fajne, ale nie zachwyca.

Krem jest super lagodzący. tlusty. Idealny na podraznienia, przesuszenia, bardzo odżywczy, nie nadaje się do codziennego stosowania. Można jednak na codzień mieszać z innymi mazidlami do twarzy. Idealny jako kompres doraźny, zamiast maści aptecznych na bazie parafiny. Uniwersalny, do rąk, do stóp, do twarzy, lokci itp.

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość
Co lepiej kupić ?
Rossmann, Babydream fur Mama, Olejek do pielęgnacji ciała
Skład: Glycine Soja (Soybean) Oil, Prunus Amygdalus (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil/unsaponifiables, Simmondsia Chinensis (Jojoba)Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopherol, Parfum.
czy
HiPP BabySanft, Oliwka pielegnacyjna z ekologicznym olejkiem migdałowym Bio
Skład: Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, parfum


Zdecydowanie Babydream

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Korah
A co myslisz o składzie tej maseczki ?
Rossmann, Alterra, Feuchtigkeitsmaske Aloe Vera (maseczka nawilżająca z aloesem)
Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis oil, Zea Mays Germ Oil, Glycerin, Glycine Soja Oil, Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Bisabolol, Linalool, P-Anisic Acid, Sodium Lactate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Limonene, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Geraniol, Helianthus Annuus Seed Oil, Lactic Acid, Citronellol, Citral.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=498378
Nie muszę bać Alkoholu ?


Bardziej obawialabym się substancji zapachowych, niż alkoholu w takiej ilosci. Uwazam, że maseczka jest super do cery suchej i normalnej, do mieszanej i tlustej może być zbyt obciażająca.

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

korah
, dziękuje

Jeszcze o ostatnią analizę proszę i już cię nie męczę

Cicatrix Scar Reduction Treatment

Ingredients(INCI):
Aqua, Methylpolysiloxane, Ceramide 3-Ceramide 6ll-Ceramide 1-Phytosphingosine-Cholesterol-Sodium Lauroyl Lactylate-Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol, Glycerin, PPG-11 Stearyl Ether, Steareth-2, Centella Asiatica, Stearic Acid, Phenoxyethanol-Ethylhexylglycerin, Paraffin, Steareth-20, Pinus Sylvestris, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Parfum (Hydroxy-Citronellal, Coumarin, Geraniol, Linalool, Hexyl Cinnamal, d-Limonene, Evernia Prunastri).



czy to sama chemia, która bardzo zaszkodzi skórze

Sklad na bazie silikonu. Zawiera tez inne zapychacze, dobry dla alergików, jednak ciężki.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
chociaż jeden produkt który miałam wcześniej jest ok

Korah
a co myślisz na temat kremów do twarzy z Alterry?

Alterra, Aloe Vera Tagescreme (Krem na dzień do skóry wrażliwej)

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Aloe Barbadensis Extract, Glyceryl Stearate Se, Persea Gratissima Oil, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Oryza Sativa Germ Oil, Parfum, Glyceryl Laurate, Camellia Sinensis Extract, Lanolin Alcohol, Sucrose Distearate, Sodium Pca, Xanthan Gum, Tocopherol, Sodium Citrate, Citric Acid, Alcohol, Silver Citrate, Limonene, Lainalool, Benzyl Benzoate, Geraniol.


Jest ok, chociaż na temat aloesu nie mam najlepszego zdania. Sklad jest bezpieczny, krem delikatny, ale uważam też, że jest po prostu tylko dobry. Nie będzie mial żadnych szczególnych wlaściwości raczej.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-12 o 01:19
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 10:05   #2974
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jest ok, chociaż na temat aloesu nie mam najlepszego zdania. Sklad jest bezpieczny, krem delikatny, ale uważam też, że jest po prostu tylko dobry. Nie będzie mial żadnych szczególnych wlaściwości raczej.
dziękuję serdecznie za analizę
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 10:43   #2975
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
Te kremy Alterry co teraz analizowałaś, nie będą zapychać ? TO ostatnie juz pytanie co do kremow :P
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:01   #2976
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

---------


Sklad na bazie silikonu. Zawiera tez inne zapychacze, dobry dla alergików, jednak ciężki.

Korah znów dzięki tobie zaoszczędziłam
160 zł za silikon
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:50   #2977
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

To ja jeszcze poproszę o analizę odżywki
Fitomed, Odżywka ziołowa regenerująca do włosów suchych i normalnych

Skład:
Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Propylene Glycol, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne



I w ogóle jak to z tym Fitomedem jest? Na fryzjerskim np. szampon chwalą i polecają, tutaj wyszło ze składu, że zło wcielone... Może być tak, ze mimo "złego" składu coś daje dobre efekty w pielęgnacji?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 14:04   #2978
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Co w tym kremie może zapychać ?

Nie wiem czy mi wolno założyć taki watek- jak nie , proszę skasować , a nie krzyczeć.

W tamtym tygodniu przejrzałam wzdłuż i wszerz całe forum, ponieważ potrzebowałam dobrego kremu nawilżającego na dzień do mojej bardzo podatnej na zapychanie cery.
Do tej pory używałam na dzień emulsji matujacej Cleanance Avene i ona mnie nie zapycha( chyba jako jedyna ;/) , ale odkąd używam na noc kwasów ( Cleanance K z Avene) ta emulsja nie nawilża dostatecznie i potrzebuje czegoś mocno nawilżającego.

A więc do rzeczy , po wielu analizach i ocenach składu wybrałam krem z La Roche - Hydraphase - wersja lekka, dokładnie ten :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...re.html&next=1

wydawał mi się najbardziej bezpieczny pod względem składu, bo wiem że na pewno muszę unikać capric trigliceryde, paraffinium liqidum, butyl stearate , itp ,

Ten krem tego nie ma , a jednak mnie zapycha ( chyba , że juz mam urojenia! ) , co wieczór widzę jednak dużo czerwonych drobnych grudek , (niektóre z białymi czubkami są ) , takie drobne jest to wszystko , no ale jest :/ ,a juz dawno czegos takiego nie miałam.

Spanikowałam i po 4 dniach odstawiłam ten krem, wróciłam do emulsji matujacej Cleanance i grudki przestały sie pojawiać .
A może powinnam przeczekać to ?
Sama nie wiem.

Jest w tym kremie coś co może szkodzić cerą bardzo poddatnym na zapychanie ?

Skład: Aqua/Water, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone , Glycerin, Alcohol Denat., Polyethylene, PEG-20 Stearate, PEG-100 Stearate, , Carbomer, Zinc Gluconate, Glyceryl Stearate,Isohexadecane, , Sodium Hydroxide, , Disodium EDTA., , Copper Sulfate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Xanthan Gum, , Pentylene Glycol, Polysorbate 80 ,Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, , Cetyl Alcohol, Caprylyl Glycol, , Parfum/Fragrance.


Jak sobie pomyslę , że znów musiałabym od nowa szukać kolejnego dobrego nawilżacza, to nic tylko się samounicestwić

----------------------------------------------------------------------------

Jeszcze tak się zastanawiam: ostatnio nakładam na dzień filtr Avene spf 50 ( wersja w emulsji , nie w kremie ) i on w sumie dobrze nawilża , a nakładam go na czysta skórą , nie daje żadnego kremu pod spód.
Myje twarz żelem avenki , spryskuje woda termalna i od razu ładuje ten filtr, mam w miare nawilżoną twarz , na pewno lepiej niz po tej emulsji Cleanance .
Czy takie nawilżenie z filtra wystarczy w takim razie ,jeśli nie odczuwam dyskomfortu , czy jednak musi być dobry krem nawilzający przy kwasach?

(Bo ja i tak nie mogę za dużo naładować na twarz , bo wszystko mi to potem skóra wypluwa z powrotem, a filtrować i tak się muszę.)

Jak ktoś coś wie, prosiem o pomoc
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:38   #2979
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Co w tym kremie może zapychać ?

Może to wina silikonów - są dosyć wysoko w składzie?

Do nawilżenia pod filtr możesz użyć serum antyoksydacyjnego, ale beztłuszczowego, które jednocześnie nawilży, ale też zwiększy działanie filtrów .
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:33   #2980
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Co w tym kremie może zapychać ?

Polecam wątek, w którym można otrzymać pomoc w rozszyfrowaniu składów kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278
Skarbnica wiedzy! Zanim jednak zadasz tam pytanie, przeszukaj wątek pod kątem danego kosmetyku
emha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:15   #2981
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Co w tym kremie może zapychać ?

Dimethicone , Glycerin
Czyli silikony i gliceryna jak najbardziej mogą zapychać
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 20:12   #2982
on27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Skład dr rimpler triple aqua booster

Witam, jestem tutaj po raz pierwszy więc tym bardziej miło mi powitac wszystkich. Dzisiaj dostałem od swojej kosmetyczki krem a w sumie żel firmy Dr.Rimpler Triple Aqua Booster. Mam prośbę o pomoc w ocenie składu tego specyfiku. Za głowny podaje się probiol, kwas hialuronowy i fucogel. Jednak gdy zerkam na pełny skład to widzę w kolejnosci: aqua, glycerin, bis-peg15 methyl ether dimethicone, sodium hyaluronate, sodium lactate, sorbitol, serine, algin, alanine, glycine, lactic acid, urea, acrylates/c-10-30alkyl acrylate crosspolymer, acacia seneagl, gum, butylene glycol, polyacrylic acid, lecithin, potassium phosphate, disodium phosphate, tetrasodium edta, sodium hydroxide, biosaccharide gum1, alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, geraniol, benzyl salicytate, coumarin, CI 42090. Ze niby ja mam sobie to nakladac na twarz? Moje pytanie to duzo czy malo tych skladnikow i jakiej jakosci jak na krem za okolo 100zl i firme ktora szczyci sie super laboratorium, najnowszymi technologiami i duzo iloscia "dobrych" skladnikow w swoich kremach. co Sadzicie? bede wdzieczny za pomoc.
on27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 20:48   #2983
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witaj Korah! Dawno mnie już tu nie było:P
Zamówiłam dwa mydła firmy Jericho. Pierwsze z przeznaczeniem dla cery dojrzałej, naczynkowej Mamy, a drugie dla TŻ zmagającego się nadal z trądzikiem.
1. Mydło glicerynowe.
80% Palm/ 20% Palm Kernel oil, Dead Sea Salts - Magnesium, Sodium, Potassium, Water (Aqua), Glycerin, Olive Oil, Aloe Vera Extract, Sodium Chloride, Natural Extract (Fragrance), Dead Sea Black Mud (Silt)
2. Mydło przeciwtrądzikowe.
Coconut oil (Cocos Nucifera), Palm Oil (Sodium Palm Kernelate), Glycerin, Aloe Vera (Aloe barbadensis leaf extract), Sodium Chloride, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Dead Sea Black Mud (Silt), Olive oil.

Jak myślisz, nadają się? Wpłyną jakoś na poprawę cery? (szczególnie te przecwitrądzikowe) Mam nadzieję, że dodatkowo nie wysuszą twarzy - w końcu to mydła, ale mają bardzo dużo olejów więc nie powinny... I buzie trzeba naturalnymi mydłami masować jakiś czas, prawda? A co z PH skóry? Wystarczy krem nawilżający, czy konieczny hydrolat?

Pozdrawiam

P.S. Możesz polecić jakieś maseczki - oczyszczającą i nawilżającą - oprócz glinek i algowych bielendy?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 08:20   #2984
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Co w tym kremie może zapychać ?

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Do nawilżenia pod filtr możesz użyć serum antyoksydacyjnego, ale beztłuszczowego, które jednocześnie nawilży, ale też zwiększy działanie filtrów .
Chodzi o to serum ????????????????????

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40767

Tak pytam bardziej na przyszłość ,bo stosowanie tego serum tez ma jakies tam swoje obwarowania z tego co czytałam , więc na razie chciałabym jakiś fajny krem kojąco-nawilżający i nie zapychający;/,
ale nie wiem czy idzie taki znaleść,

po wielu analizach odrzuciłam już :
-Avene: Clean-ac, Hydrance optimale leger i rich
-Bioderma -Sensibio
-LRP-Effaclar H
-LRP-Hydraphase
-LRP-Toleriane
-SVR-HYdracurive
-SVR-Hydratant

-Physiogle , humatekany , nanobazy to nawet nie brałam pod uwagę , no i dooooopa, chyba juz nic nie zostało
, na razie tyle mam nawilzenia co z filtra Avene i szukam dalej.



Wszystkim dziękuje za pomoc i odpowiedzi

samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 09:51   #2985
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Skład dr rimpler triple aqua booster

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=100
Tutaj jest wątek gdzie się wkleja składy i prosi o ich analizę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 09:55   #2986
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wyszukiwarka nie znalazła, więc proszę o analizę
Logona, Szampon z miłorzębem japońskim do włosów zniszczonych

Skład
Aqua (Water), Coco Glucoside, Alcohol*, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Sodium PCA, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydrolyzed Silk, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Betaine, Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Lactylate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Phytic Acid, Citric Acid
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 12:57   #2987
on27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

W takim razie prosze o ocene składu zelu Dr Rimpler Triple Aqua Booster Czy krem jest warty swojej ceny (okolo 85zl) i jak oceniacie ten specyfik Za głowny podaje się probiol, kwas hialuronowy i fucogel. A dokładniej to: aqua, glycerin, bis-peg15 methyl ether dimethicone, sodium hyaluronate, sodium lactate, sorbitol, serine, algin, alanine, glycine, lactic acid, urea, acrylates/c-10-30alkyl acrylate crosspolymer, acacia seneagl, gum, butylene glycol, polyacrylic acid, lecithin, potassium phosphate, disodium phosphate, tetrasodium edta, sodium hydroxide, biosaccharide gum1, alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, geraniol, benzyl salicytate, coumarin, CI 42090
on27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 13:22   #2988
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pytań o szampony ciąg dalszy

BINGO, Szampon Borowina i 7 ziół

Skład:
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl, Betaine, Cocamide DEA, Propylene Glycol, Bog Moss Extract, Sodium Chloride, Parfum, Propylene GlycolRosmarinus Officinalis Leaf Extract, Chamomilla
Recutita Flower Extract, Arnica Montana Flower Extract, Lamium Album Extract , Salvia Officinalis Leaf Extract , Pinus Sylvestris Bud Extract, Nasturtium Officinale Extract , Arctium Majus Root Extract ,
Citrus Medica Limonum Peel Extract , Hedera Helix Extract , Calendula Officinalis Flower Extract, Tropaeolum Majus Flower Extract , Citric Acid , DMDM- Hydantoin , Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 20285


Lavea, Citrus Splash

Skład:
Sodium Laureth Sulfale, Sodium Chloride , Cocamide DEA, Parfum , Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone C.I.14700, C.I.17200 , C.I.19140, C.I.42090
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-04-13 o 13:24
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 14:03   #2989
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Na razie nie mam niczego odpowiedniego do mycia twarzy , więc na 'poczekaniu' zamierzam używać mydła Sonett ( tylko stąd moje pytanie czy nadaje się on w ogóle do skóry twarzy - trądzikowej ) ?

SONETT mydło w kostce

Pełny skład INCI:
Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride.

Z góry dzięki !
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 14:31   #2990
on27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja mam prosbe o ocene skladu zelu dr Rimpler Triple Aqua Booster. Kosztuje okolo 85 zl, ma fajny zapach. Szukam dobrego kremu, a ten zostal mi polecony przez kosmetyczke. Za głowne składniki wymienia se kwas hialuronowy, probiol i fucogel. Co sądzicie o składzie?
oto skład:aqua, glycerin, bis-peg15 methyl ether dimethicone, sodium hyaluronate, sodium lactate, sorbitol, serine, algin, alanine, glycine, lactic acid, urea, acrylates/c-10-30alkyl acrylate crosspolymer, acacia seneagl, gum, butylene glycol, polyacrylic acid, lecithin, potassium phosphate, disodium phosphate, tetrasodium edta, sodium hydroxide, biosaccharide gum1, alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, geraniol, benzyl salicytate, coumarin, CI 42090.
on27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:01   #2991
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Korah
Te kremy Alterry co teraz analizowałaś, nie będą zapychać ? TO ostatnie juz pytanie co do kremow :P

Akurat ten krem, o który pytala malinka może zapychać, chociaż nie jakoś bardzo, ale inne już niekoniecznie.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
To ja jeszcze poproszę o analizę odżywki
Fitomed, Odżywka ziołowa regenerująca do włosów suchych i normalnych

Skład:
Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Propylene Glycol, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne



I w ogóle jak to z tym Fitomedem jest? Na fryzjerskim np. szampon chwalą i polecają, tutaj wyszło ze składu, że zło wcielone... Może być tak, ze mimo "złego" składu coś daje dobre efekty w pielęgnacji?

Powiem tak, odżywki i szampony dzialają, ale jest to zludne, tak naprawdę uczulają, choc tego nie czujesz, zawierają substancje drazniące i niszczą naturalną barierę fizjologiczną skóry glowy. Nie neguję ich wlaściwości, poprawiają wygląd wlosów, balabym się jednak umyć tym czymś swojego psa, dobrze, że go nie mam.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Witaj Korah! Dawno mnie już tu nie było:P
Zamówiłam dwa mydła firmy Jericho. Pierwsze z przeznaczeniem dla cery dojrzałej, naczynkowej Mamy, a drugie dla TŻ zmagającego się nadal z trądzikiem.
1. Mydło glicerynowe.
80% Palm/ 20% Palm Kernel oil, Dead Sea Salts - Magnesium, Sodium, Potassium, Water (Aqua), Glycerin, Olive Oil, Aloe Vera Extract, Sodium Chloride, Natural Extract (Fragrance), Dead Sea Black Mud (Silt)
2. Mydło przeciwtrądzikowe.
Coconut oil (Cocos Nucifera), Palm Oil (Sodium Palm Kernelate), Glycerin, Aloe Vera (Aloe barbadensis leaf extract), Sodium Chloride, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Dead Sea Black Mud (Silt), Olive oil.

Jak myślisz, nadają się? Wpłyną jakoś na poprawę cery? (szczególnie te przecwitrądzikowe) Mam nadzieję, że dodatkowo nie wysuszą twarzy - w końcu to mydła, ale mają bardzo dużo olejów więc nie powinny... I buzie trzeba naturalnymi mydłami masować jakiś czas, prawda? A co z PH skóry? Wystarczy krem nawilżający, czy konieczny hydrolat?

Pozdrawiam

P.S. Możesz polecić jakieś maseczki - oczyszczającą i nawilżającą - oprócz glinek i algowych bielendy?


Ja tez ostatnio kupilam te mydelka, tyle że jedno z wodorostami, drugie z blotem. Uważam, że są cudowne, a mam porównanie z innymi. Używam ich wraz z glinkami do twarzy. Mają wartościowe, choć minimalistyczne sklady, sama natura. Będzie dobrze Co do maseczek to szkoda , że nie kupilaś od razu blota czarnego z M. Martwego. Wlaśnie tak dzialają, jak byś chciala, tyle że po zmyciu trzeba czymś nawilżyć. Ja mam to w saszetce 250g do skóy suchej, gdyz uważam, że jest lepsze do mojej problematycznej buzi, niż to do tlustej. Polecam.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Wyszukiwarka nie znalazła, więc proszę o analizę
Logona, Szampon z miłorzębem japońskim do włosów zniszczonych

Skład
Aqua (Water), Coco Glucoside, Alcohol*, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Sodium PCA, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydrolyzed Silk, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Betaine, Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Lactylate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Phytic Acid, Citric Acid

Obawiam się, że nie jest to dobry sklad do zniszczonych wlosów. Do normalnych owszem nada się, plus za delikatność, ale zniszczone może jeszcze bardziej wysuszyć w najgorszym razie, raczej jednak im nie pomoże. Można kupić, ale tylko z jakąś odżywką używać.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Pytań o szampony ciąg dalszy

BINGO, Szampon Borowina i 7 ziół

Skład:
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl, Betaine, Cocamide DEA, Propylene Glycol, Bog Moss Extract, Sodium Chloride, Parfum, Propylene GlycolRosmarinus Officinalis Leaf Extract, Chamomilla
Recutita Flower Extract, Arnica Montana Flower Extract, Lamium Album Extract , Salvia Officinalis Leaf Extract , Pinus Sylvestris Bud Extract, Nasturtium Officinale Extract , Arctium Majus Root Extract ,
Citrus Medica Limonum Peel Extract , Hedera Helix Extract , Calendula Officinalis Flower Extract, Tropaeolum Majus Flower Extract , Citric Acid , DMDM- Hydantoin , Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 20285


Lavea, Citrus Splash

Skład:
Sodium Laureth Sulfale, Sodium Chloride , Cocamide DEA, Parfum , Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone C.I.14700, C.I.17200 , C.I.19140, C.I.42090


Obydwa nie nadaja się dla wrazliwców. Jeśli już musialabym wybrać, to ten Bingo, choć mimo wszystko jest raczej do D..y, jednak ta Logona wypada najlepiej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:02   #2992
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ja z takim małym pytankiem
nie proszę o analizę, tylko chciałam zapytać ile czasu skóra będzie przyzwyczajać się do nowej pielęgnacji ?
dziś nawet moja mama mi powiedziała, że moja cera wygląda dużo gorzej. Od dwóch tygodni nie stosuję już żadnego innego kremu, tylko lotion babydream
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:10   #2993
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Na razie nie mam niczego odpowiedniego do mycia twarzy , więc na 'poczekaniu' zamierzam używać mydła Sonett ( tylko stąd moje pytanie czy nadaje się on w ogóle do skóry twarzy - trądzikowej ) ?

SONETT mydło w kostce

Pełny skład INCI:
Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride.

Z góry dzięki !

Sklad tani, ale bezpieczny, można używać, nie powinien szkodzić, ale trzeba buzie dobrze nawilżać.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
ja z takim małym pytankiem
nie proszę o analizę, tylko chciałam zapytać ile czasu skóra będzie przyzwyczajać się do nowej pielęgnacji ?
dziś nawet moja mama mi powiedziała, że moja cera wygląda dużo gorzej. Od dwóch tygodni nie stosuję już żadnego innego kremu, tylko lotion babydream


Jeśli za dwa tygodnie nie zauwazysz zadnej poprawy, to trzeba bedzie zajać się buzia konkretniej. Z tego co pisalaś wnioskuję, że Twoja pielęgnacja jest bardzo minimalistyczna, ja nie preferuję używania tylko jednego kremu, bo po prostu moja twarz się nim po 2-3 dniach przejada, dlatego używam kremów zamiennie. Poza tym naturalna pielęgnacja dziala skuteczniej, kiedy stosujesz ją takze od wewnątrz. Pisalaś, że cos Cię zapycha i masz rozszeżone pory, wnioskuję z tego, że uzywasz za malo oczyszczaczy, czegoś wyciągajacego nadmiar sebum, np mydla i peelingu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:23   #2994
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli za dwa tygodnie nie zauwazysz zadnej poprawy, to trzeba bedzie zajać się buzia konkretniej. Z tego co pisalaś wnioskuję, że Twoja pielęgnacja jest bardzo minimalistyczna, ja nie preferuję używania tylko jednego kremu, bo po prostu moja twarz się nim po 2-3 dniach przejada, dlatego używam kremów zamiennie. Poza tym naturalna pielęgnacja dziala skuteczniej, kiedy stosujesz ją takze od wewnątrz. Pisalaś, że cos Cię zapycha i masz rozszeżone pory, wnioskuję z tego, że uzywasz za malo oczyszczaczy, czegoś wyciągajacego nadmiar sebum, np mydla i peelingu.
moja wcześniejsza pielęgnacja nie była minimalistyczna
po analizie tego wątku okazało się, że większość kremów które mam posiada zapychacze dlatego teraz mam tylko lotion.
2x w tygodniu robię peeling, do tego maseczki z glinek naturalnych
a co sądzisz o stosowaniu mydła siarkowego?
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:47   #2995
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

DIOR : DIORSKIN NUDE podkład

Skład:
Water, Methyl Trimethicone, Alcohol, Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Silica, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Alumina, Sodium Myristoyl Glutamate, Dimethicone, Ascorbyl Glucoside, Hydroxyethycellulose, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Synthetic Fluorphlogopite, Parfum (Fragrance), Sericin, Linalool, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Methylparaben, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, BHT, Rhodochrosite Extract, Dimethicone/Methicone Copolymer, Hydrolyzed Linseed Extract, Citronellol, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Copper Gluconate, Isobutylparaben, Propylparaben.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

i czy to duże zabójstwo dla mojej cery?

MAC MINERALIZE SKIN FINISH- prasowany puder mineralny

Skład:
Talc, Nylon-12, Dimethicone, Polysorbate 20, Isopropyl Palmitate, Jojoba Seed Oil, Yeast Extract, Tocopheryl Actetate, Retinyl Plamitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Magnesium Aluminium Silicate, BHT, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-04-13 o 17:50
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:47   #2996
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witaj Korah,
mam pytanie niezwiązane z analizą..
jakie glinki nadają się do mycia twarzy? czy należy ich używać codziennie po każdym umyciu buzi mydłem?pisałaś w innym wątku, że tak właśnie wygląda Twoje oczyszczanie twarzy, ale nie do końca zrozumiałam czy dokładnie tak to robisz? a i czy po takim oczyszczeniu należy używać toniku? czym Ty tonizujesz buzię, o ile to robisz
byłabym Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:49   #2997
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
moja wcześniejsza pielęgnacja nie była minimalistyczna
po analizie tego wątku okazało się, że większość kremów które mam posiada zapychacze dlatego teraz mam tylko lotion.
2x w tygodniu robię peeling, do tego maseczki z glinek naturalnych
a co sądzisz o stosowaniu mydła siarkowego?


Niewykluczone, że zapycha Cię ten Lotion, no niewiem co mam o tym myśleć szczerze mówiąc. Myślę, że mydlo naturalne wiele by tu pomoglo, siarkowe Barwy ma dobry sklad. A glinke to polecam używac codziennie po umyciu mydlem umyć się glinką. A co to za peeling?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:49   #2998
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
Witam

Chciałabym prosić o analizę dwóch filtrów - przede wszystkim pod względem zapychania, bielenia, świecenia i czy ten Pharmaceris jest bez parsolu? I który lepiej będzie się nadawał pod makijaż? Mam cerę tłustą/mieszaną (w zależności od tego jaki ma dzień ), trądzikową, z bliznami, rankami itd.

1. Krem do twarzy, ultranawilżający, wodoodporny, spf 30 , Soraya:
Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzol hexyl benzoate, ethylhexyl stearate,cocoglycerides, decyl oleate, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, glyceryl stearate, potasssium cetyl phosophate, ethylhexyl triazone, glycol propylene, caprylic/capric trigliceryde, laminaria ochroleuca extract, pyrus malus (apple) fruit extract, tocopherol, hydrolyzed algin, chlorella vulgaris, maris aqua, panthenol, disodium EDTA, allantoin, dimethicone, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, carbomer, methylparaben, propylparaben, DMDM hydantoin, parfum, alpha-isomethylionone, benzyl alcohol, benzyl salicylate, butyphenyl methylpropional (lilial) citral, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde (lyral), isoeugenol, limonene, linalool

2. Hydrolipidowy łagodzący krem ochronny do twarzy, spf 50, Pharmaceris S
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben


....oraz chciałabym prosić, aby porównać powyższe filtry z tym filtrem i powiedzieć, który byłby najlepszy? I żeby nadawał się również pod makijaż

3. Balsam do opalania wodoodporny spf 45, Soraya
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool


Z góry dziękuję za odpowiedź!!

P.S: Od razu zaznaczę, że bardzo zależy mi na czasie, bo akurat wszystkie 3 są dostępne w "mojej" aptece, co naprawdę rzadko się zdarza i za parę dni może już ich nie być..

Korah pomocy! Podpinam się pod zapytanie _Alessandry bo jest na prawdę duży kłopot z tymi filtrami.
Kończy mi się mój iwostin:
Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol
Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters,
Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates
Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

i chętnie go wymienię na coś innego bo chyba mnie trochę zapycha.

P.S. Butyl Methoxydibenzoylmethane to parsol?

Edytowane przez Justyna3011
Czas edycji: 2011-04-13 o 17:50
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 18:10   #2999
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witaj Korah,
mam pytanie niezwiązane z analizą..
jakie glinki nadają się do mycia twarzy? czy należy ich używać codziennie po każdym umyciu buzi mydłem?pisałaś w innym wątku, że tak właśnie wygląda Twoje oczyszczanie twarzy, ale nie do końca zrozumiałam czy dokładnie tak to robisz? a i czy po takim oczyszczeniu należy używać toniku? czym Ty tonizujesz buzię, o ile to robisz
byłabym Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź

Nie powiedzialabym, że należy ich używac codziennie, raczej, że warto je wprowadzić do codziennej pielęgnacji Tak robię, najpierw mydlo, splukuję, potem glinka, splukuję i dwa razy w tygodniu po tym jeszcze robię peeling i 1-2 razy w tygodniu nakladam maseczkę po tym peelingu. Dawno nie mialam zapchanej cery, a doskonale wiem, co to znaczy. Grunt to porzadnie oczyszczona cera, ale lagodnymi preparatami, nie naruszajacymi bariery ochronnej. Owszem, mydlo+glinka+chlorowana woda= wysuszenie, ale nie jest to wysuszenie takie, jak po drogeryjnych żelach, czuć ściągnięcie, ale buzia jest ukojona i wystarcza tylko dobry krem. Co do toniku to rzadko uzywam, ale warto do tego celu kupić hydrolat, albo tonik o naturalnym skladzie, bo nawet tonik może zaszkodzić, jeśli jest zrobiony z nic nie wartych wypelniaczy.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
DIOR : DIORSKIN NUDE podkład

Skład:
Water, Methyl Trimethicone, Alcohol, Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Silica, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Alumina, Sodium Myristoyl Glutamate, Dimethicone, Ascorbyl Glucoside, Hydroxyethycellulose, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Synthetic Fluorphlogopite, Parfum (Fragrance), Sericin, Linalool, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Methylparaben, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, BHT, Rhodochrosite Extract, Dimethicone/Methicone Copolymer, Hydrolyzed Linseed Extract, Citronellol, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Copper Gluconate, Isobutylparaben, Propylparaben.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

i czy to duże zabójstwo dla mojej cery?


MAC MINERALIZE SKIN FINISH- prasowany puder mineralny

Skład:
Talc, Nylon-12, Dimethicone, Polysorbate 20, Isopropyl Palmitate, Jojoba Seed Oil, Yeast Extract, Tocopheryl Actetate, Retinyl Plamitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Magnesium Aluminium Silicate, BHT, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben

Dior- Duże!!! Mac- mniejsze, ale też nie powala

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Korah pomocy! Podpinam się pod zapytanie _Alessandry bo jest na prawdę duży kłopot z tymi filtrami.
Kończy mi się mój iwostin:
Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol
Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters,
Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates
Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

i chętnie go wymienię na coś innego bo chyba mnie trochę zapycha.

P.S. Butyl Methoxydibenzoylmethane to parsol?


Tak to parsol, polecam filtr nr 3, Soraya spf 45, on akurat nie ma parsolu, to jeden z lepszych filtrów na polskim rynku.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-13 o 17:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 18:32   #3000
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję bardzo Korah
jesteś niezastąpiona

Sorki, że truję ale znalazłam jeszcze taką: Soraya, balsam do opalania spf 60
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Czy jest między nimi duża różnica? (chodzi przede wszystkim o buźkę)
A tak na marginesie podobno numerki filtrów miały być wyrównane i nie przekraczać 50+ -ciekawe jaką skalę przyjmuje soraya?

Edytowane przez Justyna3011
Czas edycji: 2011-04-13 o 18:43
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.