Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-28, 16:06   #3691
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Szampony Alterra mają chyba najlepsze składy z jakimi spotkałam się w szamponach i są u mnie numerem 1
Po detergentach, które są mniej silne niż typowy SLeS znajduję się gliceryna, która neutralizuje mocne działanie detergentów na włosy, a dalej armia ekstraktów - tutaj papaja, bambus, mango. Polecam!
O, to super, dziękuję za analizę

A mogłybyscie jeszcze rzucić okiem na ten spray?

Loton, Provit, Elixir ziołowy, Kuracja przeciw wypadaniu włosów

Skład: Aqua, Alcohol Denat, Panax Ginseng Root Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Dimethicone Copolyol, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine HCl, Citrulline, Glucosamine HCl, Biotin, Propylene Glycol, Humulus Lupulus Extract, Polyquaternium-46, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Panthenol, Benzophenone-4, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Cl:42090, Cl:47005.
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 17:02   #3692
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez czarna kawa Pokaż wiadomość
O, to super, dziękuję za analizę

A mogłybyscie jeszcze rzucić okiem na ten spray?

Loton, Provit, Elixir ziołowy, Kuracja przeciw wypadaniu włosów

Skład: Aqua, Alcohol Denat, Panax Ginseng Root Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Dimethicone Copolyol, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine HCl, Citrulline, Glucosamine HCl, Biotin, Propylene Glycol, Humulus Lupulus Extract, Polyquaternium-46, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Panthenol, Benzophenone-4, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Cl:42090, Cl:47005.
Mam mieszane uczucia co do tego specyfiku.
Na pewno nie polecam stosować go na włosy ze względu na wysuszający denat.
Bardziej jako wcierkę - żeńszeń i łopian wysoko w składzie. Proteiny sojowe i witaminy. Mamy też wyciąg z chmielu.
Ale nie podobają mi się kondycjonery w tym przypadku, mogą działać trochę jako blokery dla wyciągów roślinnych dawanych w skórę głowy.
Mimo wszystko dość ładny skład na wcierkę
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 21:31   #3693
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Skład krótki, lekki i piękny sama czaję się już jakiś czas na nią.
Emolienty, antystatyki, gliceryna, witamina a przede wszystkim sok z aloesu i wyciąg z jałowca wysoko.
Nadaje się do włosów przetłuszczających jak najbardziej.
Super, wielkie dzięki! Zastanawiam się tylko czy kupić ją czy Glorię, co myślisz na te temat?
Mam z tej firmy również szampon do włosów przetłuszczających się, ale zapomniałam spisać składu. Jednak mam nadzieję, że jest tak samo dobry jak i ta odżywka

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Szampony Alterra mają chyba najlepsze składy z jakimi spotkałam się w szamponach i są u mnie numerem 1
Po detergentach, które są mniej silne niż typowy SLeS znajduję się gliceryna, która neutralizuje mocne działanie detergentów na włosy, a dalej armia ekstraktów - tutaj papaja, bambus, mango. Polecam!
A czy ta odżywka też nadaję się do przetłuszczających włosów?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 08:27   #3694
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Super, wielkie dzięki! Zastanawiam się tylko czy kupić ją czy Glorię, co myślisz na te temat?
Mam z tej firmy również szampon do włosów przetłuszczających się, ale zapomniałam spisać składu. Jednak mam nadzieję, że jest tak samo dobry jak i ta odżywka



A czy ta odżywka też nadaję się do przetłuszczających włosów?
Pewnie pytasz o emulsję? Bo jednak nie powinno się porównywać maski i odżywki a co do emulsji - sama wybrałabym Natur Vital jednak.

Jeśli mowa o Alterze - analizowałam szampon, ale odzywki też nadają się do włosów przetłuszczających się, mają naturalne składy.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Dziewczyny, jak coś to mam przez pare dni sporo czasu w dzień na analizy
bo widze, że mało osób teraz analizuje, a niedługo zacznie mi się raban i mogę zniknąc z wizazu
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 08:34   #3695
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Mam mieszane uczucia co do tego specyfiku.
Na pewno nie polecam stosować go na włosy ze względu na wysuszający denat.
Bardziej jako wcierkę - żeńszeń i łopian wysoko w składzie. Proteiny sojowe i witaminy. Mamy też wyciąg z chmielu.
Ale nie podobają mi się kondycjonery w tym przypadku, mogą działać trochę jako blokery dla wyciągów roślinnych dawanych w skórę głowy.
Mimo wszystko dość ładny skład na wcierkę
Dzięki za analizę Tak, to jest płyn do wcierania w skórę głowy i na włosy go nie nakładam. Poza tym moje włosy mocno się przetłuszczają, więc chyba nie powinno mi zaszkodzić?
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 08:37   #3696
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez czarna kawa Pokaż wiadomość
Dzięki za analizę Tak, to jest płyn do wcierania w skórę głowy i na włosy go nie nakładam. Poza tym moje włosy mocno się przetłuszczają, więc chyba nie powinno mi zaszkodzić?
Uważam, że nie. Ale wiesz jak to bywa, czasem dziwne rzeczy się dzieją ale dużo ziółek jest no i zapomniałam opisać Zinc Gluconate, który reguluje wydzielanie łoju.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 11:12   #3697
karinam6
Rozeznanie
 
Avatar karinam6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 555
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

mam pytanie czy ta odżywka ma właściwości odżywcze?czy raczej daje tylko efekt wizualny zdrowych włosów?
Forte Sweden, Romantic, Balsam do włosów z jedwabiem

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...em.html&next=1

Skład: aqua,cetearyl alcohol,cetrimonium chloride,dimethicone,copo lyol,hydrolyzed silk,parfum isopropyl alcohol, 2 -bromo-2nitropropane-1,3diol, citric acid.
__________________
blog biochemiczno kosmetyczny
http://biochemiakosmetyczna.blogspot.com/

"Samotność jest złudzeniem.Myśli człowieka krążą zawsze koło innych ludzi i łączą go z ich obcym losem,który na próżo strara się odepchnąć."

Z. Nałkowska ("Granica")
karinam6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 11:42   #3698
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karinam6 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy ta odżywka ma właściwości odżywcze?czy raczej daje tylko efekt wizualny zdrowych włosów?
Forte Sweden, Romantic, Balsam do włosów z jedwabiem

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...em.html&next=1

Skład: aqua,cetearyl alcohol,cetrimonium chloride,dimethicone,copo lyol,hydrolyzed silk,parfum isopropyl alcohol, 2 -bromo-2nitropropane-1,3diol, citric acid.
Ma właściwości odżywcze, sama mam maskę Romantic. silikon ma zmywalny wodą, emolient, antystatyk i jedwab. krótki, ładny skład
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 13:14   #3699
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Uważam, że nie. Ale wiesz jak to bywa, czasem dziwne rzeczy się dzieją ale dużo ziółek jest no i zapomniałam opisać Zinc Gluconate, który reguluje wydzielanie łoju.
Jasne, nigdy nie można być w 100% pewnym. Płyn ma bardzo dobre recenzje na KWC, więc poużywam trochę i zobaczymy jak będzie
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 14:33   #3700
Kilka09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 29
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

PANTENE PRO-V NATURE FUSION SERUM WZMACNIAJĄCE
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-wlosow.html


Skład: AQua, Dimethicone, Cetyl Alcohol, StearamidopropylDimethyla mine, Stearyl Alcohol, Quaternium-18, Benzyl Alcohol, PEG-2M, DMDM Hydantoin, Parfum, Cetearyl Alcohol, Hydroxythlcellulose, Glyceryl Steareate, Oleyl Alcohol, Polysorbate 60, Citric Acid, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Cassia Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Propynele Glycol, Alpha-Isomethyl Ionone, Persea Gratissima Oil, Linalool, Citronellol, Geraniol, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, BHT, Lactic Acid, Sodium benzoate, Vitis Vinifera Seed Extract, Potassium Sorbate.
Czy serum nadaje się do nakładania do na końcówki włosów, czy jest zbyt 'szkodliwe'? Pozdrawiam
Kilka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 15:17   #3701
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę szamponu, czy faktycznie może chronić przed wypadaniem?

DX2 SZAMPON dla mężczyzn

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerine, Silicone Quaternium-16/Undeceth-11/Butyloctanol/Undeceth-5, Butylene Glycol/Glycine Soja Germ Extract/Triticum Vulgare Germ Extract, PEG-4 Rapeseedamide, Sodium Chloride, PEG-120 Methyl Glucose Trioleate/ Propylene Glycol, Benzyl Alcohol/Methylchloroisothiazolino ne/ Mathylisothiazolinone, Parfum, Citric Acid.
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 12:46   #3702
ursogangsta
Raczkowanie
 
Avatar ursogangsta
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 150
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hej, przejrzałam spisy analiz i nie znalazłam tych kosmetyków, proszę pięknie o analizę i czy jest zgodna z CG

Kerastase, Nutritive Oleo - Curl, Bain (Kąpiel do włosów kręconych)


(https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44737,nutritive-bain-oleo-curl.html&next=1)


Ingredients
Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Laureth-5, Carboxylic Acid, Sodium Chloride, Isostearyl Neopentanoate, Cocamide Mipa, Polyquaternium-10, PPG-5-Ceteth-20, Sodium Benzoate, Amodimethicone, Methylparaben, PEG-55 Propylene Glycol, Oleate, Propyle

Kerastase, Nutritive Oleo - Curl, Intense Masque for Thick Curly (Maska do włosów kręconych)


(https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44738,kerastase-nutritive-oleo-curl-intense-masque-for-thick-curly.html&next=1)


Ingredients
Water, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Behentrimonium Chloride, Cetyl Esters, Glycerin, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Elaeis Guineensis Oil/Palm Oil, Shorea Robusta Butter/Shorea Robusta Seed Butte
Kerastase, Nutritive Oleo - Curl Creme, krem modelujący do włosów kręconych, 150 ml

Ingredients
Water, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetyl Esters, Amodimethicone, Behentrimonium Chloride, Methylparaben, Hexyl Cinnamal, Trideceth-6, Elaeis Guineensis/Palm Oil, Citric Acid, Shorea Robusta/Shorea Robusta Seed Butter, Linalool, Cetrimonium Chloride, Xylos
__________________
wymienię

And in the choir i saw a sad messiah,
He was bored and tired of my laments,
'said I died for you one time but never again.


ursogangsta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 14:05   #3703
esterie
Zakorzenienie
 
Avatar esterie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 524
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę:
Pollena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon do włosów z bawełną
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Strach, Laureth-7 Citrate, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Parfum, Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Polysorbate 20, PEG- 20 Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Capryic/Capric Triglyceride, PEG-14 M

Tresemme Naturals Vibrantly Smooth szampon
Ingredients:
Water (Aqua) , Ammonium Laureth Sulfate , Ammonium Lauryl Sulfate , Cocamidopropyl Betaine , Sodium Cocoyl Isethionate , Lauryl Glucoside , Ammonium Chloride , Water (Aqua) , Sodium Methyl Cocoyl Taurate , Sodium Lauroamphoacetate , Fragrance (Parfum) , Hydroxypropyl Methylcellulose , Propylene Glycol , Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride , Sodium Xylenesulfonate , Citric Acid , Dipropylene Glycol , DMDM Hydantoin , Cocos Nucifera Oil (Coconut) , Quaternium-80 , Bisamino PEG , PPG-41 , 3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone , Disodium EDTA , Alcohol , Simmondsia Chinensis Leaf Extract (Jojoba) , PEG-18 Glyceryl Oleate , Cocoate

Tresemme Naturals Vibrantly Smooth odżywka
Ingredients:
Water (Aqua) , Caprylic , Capric Triglyceride , Stearyl Alcohol , Cetyl Alcohol , Stearamidopropyl Dimethylamine , Fragrance , Caprylyl Glycol , Lauroyl Lysine , Brassica Campestris , Aleurites Fordi Oil Copolymer , Aspartic Acid , Distearyldimonium Chloride , Cocos Nucifera Oil (Coconut) , Benzyl Alcohol , Citric Acid , Alcohol , Isopropyl Alcohol , Simmondsia Chinensis Leaf Extract (Jojoba)

Który z tych 2 szamponów będzie lepszy do włosów cienkich, zniszczonych farbowaniem? I jak wypadają one w porównaniu do szamponów Alterra?
__________________
Kosmetyki
Ciuchy
Książki
Wish
esterie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 16:10   #3704
negatif
Przyczajenie
 
Avatar negatif
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę Schwarzkopf Gliss Kur Liquid Silk.
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, sodium chloride, PEG-7 glyceryl cocoate, prunus armeniaca kernel oil, hydrolized silk, sericin, panthenol, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin, hydrolyzed keratin, citric acid, plyquaternium-10, sodium benzoate, parfum, peg-40 hydrogenated castor oil, hydrogenated castor oil, mica, limonene, phenoxyethanol, propylene glycol, hexyl cinnamal, citronellol, coumarin, linalool, Cl 77891, Cl 17200.
negatif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 11:47   #3705
xiazka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraina Szczęścia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

hej
Proszę o analizę szamponu i odżywki z drogerii Schlecker.

Szampon
AS Haircare, Volumising Shampoo with quince extract

skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, parfum, pyrus cydonia fruit extract, panthenol, sodium benzoate, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, peg-4 distearyl ether, citric acid, potassium sorbate, phenoxyethanol, distearyl ether, dicaprylyl ether.


Odżywka (do spłukiwania)
AS Haircare, Repair Conditioner with olive extract

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, isopropyl palmitate, behentrimonium chloride, parfum, olea europaea leaf extract, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, isopropyl alcohol, phenoxyethanol, benzyl alcohol, citric acid, potassium sorbate, hydrolyzed wheat gluten, hydrolyzed wheat protein, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, sodium benzoate, methylparaben, tocopherol, ethylparaben, propylparaben, glycerin



I jeszcze odżywka z ROSSMANNA (dziwi mnie, że nie ma na liście żadnego kosmetyku z serii ISANA... może źle szukałam??)
ISANA Hair, Haarkur intensiv-pflege mit panthenol und weizenprotein
Skład: aqua, cetearyl alcohol, glycerin, isopropyl myristate, isopropyl palmitate, cetrimonium chloride, behentrimonium methosulfate, phenoxyethanol, glyceryl stearate se, cetearyl isononanoate, lecithin, parfum, amorphophallus konjac root powder, hydrolyzed wheat potein, methylparaben, panthenol, acer saccharinum extract, ethylparaben, royal jelly, tetrasodium iminodisuccinate, alpha-isomethyl ionone, caprylyl glycol, citric acid, lactic acid, linalool, benzyl salicylate, limonene, citronellol, benzyl alcohol.


Nie znalazłam ich na liście, dziękuję

Edytowane przez xiazka
Czas edycji: 2011-09-08 o 12:14
xiazka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 14:02   #3706
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę

Exclusive collection Conditioner normal
Odzywka do włosów Bio cosmetic Sweden


skład:aqua, cetaryl alkohol, cetrimonium chloride, glyceryl stearate, paraffinum liquidum, stearyl alkohol, dimethicone, citric acid, parfum, metchylchloroisothiazolin one, methylisothiazolinone, tetrasodium EDTA.

Dove, Repeir Therapy, Silk and Sleek Conditioner (Wygładzająca odżywka do włosów)
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Behentrimonium Chloride, Parfum, Dipropylene Glycol, Lactic Acid, Sodium Chloride, Glycerin, DMDM Hydantoin, Amodimethicone, Disodium EDTA, PEG-7 Propylheptyl Ether, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool, CI 15985, CI 19140.

Garnier Naturalna Pielęgnacja, Odżywka do włosów zniszczonych `Awokado i masło karité`

Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis Guineensis Oil/Palm Oil, Behentrimonium Chloride, Cl 15985/Yellow 6, Cl 19140/Yellow 5, Stearamidopropyl Dimethylamine, Chlorhexidine Dihydrochloride, Persea Gratissima Oil/ Avocado Oil, Citric Acid, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum/Fragrance (FIL C39789/1). (03.07.2010)

L`Oreal, Elseve Total Repair 5, Odżywka wypełniająca w kremie
Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, PEG-180, Elaeis Guineensis Oil/ Palm Oil, Hydroxyethylcellulose, Dodecene, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Arginine, Chlorhexidine Dihydrochloride, Polyxamer 407, Linalool, Isopropyl Myristate, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Myristyl Alcohol, Serine, Cetrimonium Chloride, Cetyl Esters, BHT, Citric Acid, Buthylphenyl Methylpropional, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone Glutamic Acid, Hexyl Cinnamal, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Linolenate, Parfum/Fragrance (12.02.2011)

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-09-10 o 12:53
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 18:09   #3707
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam, proszę o analizę składu szamponu, z góry dziękuję

Klorane, Szampon odżywczy na bazie wyciągu z mango
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...de-mangue.html


Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide MIPA, Cocamidopropyl Betaine, Tea-Cocoyl Hydrolzed Collagen, Propylene Glycol, Butylparaben, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Ethylparaben, Parfum, Glycol Palmitate, Glycol Stearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Isobutylparaben, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter (Mangifera Indica), Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Yellow 5 (CI 19140), Yellow 6 (CI 15985)


Edytowane przez Jazzlyn
Czas edycji: 2011-09-16 o 09:40
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 23:28   #3708
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Hej!
Moje włosy są bardzo problematyczne: mam ich malutko, są cienkie, przetłuszczają się, wypadają.
To, co ostatnio najbardziej mnie drażni to sterczące na wszystkie strony pojedyncze drobniutkie włoski, które odstają w miejscu tych, które wypadły.
Nie chcę do tego używać żadnych spray'ów czy lakierów, bo musiałabym używać ich na całą głowę, co w przypadku moich włosów sprawiałoby wrażenie cieniutkiego hełmu.
Czy jest więc jakiś sposób, żeby je opanować?
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 07:59   #3709
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Hej!
Moje włosy są bardzo problematyczne: mam ich malutko, są cienkie, przetłuszczają się, wypadają.
To, co ostatnio najbardziej mnie drażni to sterczące na wszystkie strony pojedyncze drobniutkie włoski, które odstają w miejscu tych, które wypadły.
Nie chcę do tego używać żadnych spray'ów czy lakierów, bo musiałabym używać ich na całą głowę, co w przypadku moich włosów sprawiałoby wrażenie cieniutkiego hełmu.
Czy jest więc jakiś sposób, żeby je opanować?
Na moje baby hair lub inne odstające włosy najlepiej działa odrobina kremu BeBeauty zielonego z biedronki.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 17:00   #3710
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Mnie pomaga magiczne serum gliss kura z kaszmirem na odstające kłaczki
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 18:22   #3711
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Na moje baby hair lub inne odstające włosy najlepiej działa odrobina kremu BeBeauty zielonego z biedronki.
Jaki to dokładnie krem i jak go używasz?

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez AnikZgr Pokaż wiadomość
Mnie pomaga magiczne serum gliss kura z kaszmirem na odstające kłaczki
Też mogłabyś napisać coś więcej jak to się stosuje?
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 18:46   #3712
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Jaki to dokładnie krem i jak go używasz?
Krem do rak z olejem kokosowym i masłem shea, kładę odrobinę na ręce lekko rozsmarowuję i "przygładzam" sterczące włosy, u mnie działa.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 20:26   #3713
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Krem do rak z olejem kokosowym i masłem shea, kładę odrobinę na ręce lekko rozsmarowuję i "przygładzam" sterczące włosy, u mnie działa.
u mnie coś takiego pozostawiłoby tłuste, świecące strąki ja na takie włosy - cienkie i odrastające - polecam gumę do włosów - jest mniej tłusta niż wosk, bardziej elastyczna niż żel i nie robi hełmu jak lakier - stosowałam ją kiedyś dokładnie w takim celu, co Orlica
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 22:22   #3714
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;29362726]u mnie coś takiego pozostawiłoby tłuste, świecące strąki ja na takie włosy - cienkie i odrastające - polecam gumę do włosów - jest mniej tłusta niż wosk, bardziej elastyczna niż żel i nie robi hełmu jak lakier - stosowałam ją kiedyś dokładnie w takim celu, co Orlica [/QUOTE]

Jeśli nałożyłabym go na włosy też by mi zostały świecące strąki, ale odrobinka na przygładzenie działa ok.
Moje włosy też są przetłuszczające i łatwo je obciążyć.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 13:03   #3715
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;29362726]u mnie coś takiego pozostawiłoby tłuste, świecące strąki [/QUOTE]

Szczerze powiedziawszy- wątpię. Trzeba by było wyjątkowo przesadzić z ilością kosmetyku, żeby włosy były tłuste. Ale to zresztą dotyczy wszystkich stylizatorów.
Ja też używam tego kremu, bo skład ma naprawdę przyjemny, jak na kosmetyk o takim przeznaczeniu i takiej cenie. Nie ma alkoholu i nie bazuje na samych silikonach. Jak dla mnie jest ok.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 17:41   #3716
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o ocenę składu maseczki ochronnej do włosów L'Oreal, Elseve Color Vive.

Skład:
aqua/water, hydroxypropyl starch phosphate, quaternium-87, stearyl alcohol, behentrimonium chloride, CI 14700/red 4, CI 19140/yellow 5, tocopherol, sodium hydroxide, phenoxyethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, trideceth-10, chlorhexidine dihydrochloride, candelilla cera/candelilla wax, benzophenone-3, benzyl salicylate, linalool, amodimethicone , 2-oleamido-1,3-octadecanediol, alpha-isomethyl ionone, geraniol, methylparaben, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, glycine soja/soybean oil, parfum/fragrance (F.I.L. C25961/1)


Czy dobrze odżywi włosy? Jak ze składnikami podtrzymującymi kolor?
Dziękuję
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 06:24   #3717
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy- wątpię. Trzeba by było wyjątkowo przesadzić z ilością kosmetyku, żeby włosy były tłuste. Ale to zresztą dotyczy wszystkich stylizatorów.
Ja też używam tego kremu, bo skład ma naprawdę przyjemny, jak na kosmetyk o takim przeznaczeniu i takiej cenie. Nie ma alkoholu i nie bazuje na samych silikonach. Jak dla mnie jest ok.
Do czego go używasz? Do stylizacji?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 08:25   #3718
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Do czego go używasz? Do stylizacji?
Używam do wszystkiego, co się wywija bez mojej zgody.

Myślę, że całkiem dobrze radzi sobie z ochroną końcówek i właśnie z takim zamiarem stosowania na włosy go kupiłam. Ja nigdy nie potrafiłam oszacować dobrze ilość czystego oleju kokosowego na końcówki, zawsze miałam wrażenie, że mało, że mało, a potem nagle BUM! i włosy tłuste. A z tym kremem chyba naprawdę trudno przesadzić. Nadaje się więc nawet dla takich sierot jak ja.

Gwoli ścisłości- skład: Aqua, Cocos Nucifera Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Petrolatum, Glycerin, Phenoxyethanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Parfum, Ceteareth-20, Magnesium Sulfate, Polyacrylic Acid, Tocopherol, Methylparaben, Ethylparaben, Disodium EDTA, PEG-8, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 08:41   #3719
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
Używam do wszystkiego, co się wywija bez mojej zgody.

Myślę, że całkiem dobrze radzi sobie z ochroną końcówek i właśnie z takim zamiarem stosowania na włosy go kupiłam. Ja nigdy nie potrafiłam oszacować dobrze ilość czystego oleju kokosowego na końcówki, zawsze miałam wrażenie, że mało, że mało, a potem nagle BUM! i włosy tłuste. A z tym kremem chyba naprawdę trudno przesadzić. Nadaje się więc nawet dla takich sierot jak ja.

Gwoli ścisłości- skład: Aqua, Cocos Nucifera Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Petrolatum, Glycerin, Phenoxyethanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Parfum, Ceteareth-20, Magnesium Sulfate, Polyacrylic Acid, Tocopherol, Methylparaben, Ethylparaben, Disodium EDTA, PEG-8, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid.
Mam go i rewelacyjnie do rąk się sprawdza no nic...spróbuje następnym razem an włosy...np. do odświeżenia skrętu zamiast odżywki b/s
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 08:46   #3720
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Siano na głowie... czyli tzw. baby hair

dobre pytanie swego czasu też miałam ogromny "problem" z baby hair. Niczym nie mogłam tego ujarzmić
mam pyt. o gliss kura bo padła taka propozycja - czy wszystkie mają nieszkodliwe składy? są bez alko i innych złych składników niszczących włosy? wiem, że one raczej mają sprawiać, że włosy wydają się ładniejsze, a nie faktycznie robią cuda, ale chodzi mi o to, czy nie mają negatywnego wpływu.
Jeśli jest gdzieś więcej na ich temat to chętnie bym poczytała (poza KWC)
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.