Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-10, 20:24   #2821
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie piłam, ale podobno bardzo po niej wysypuje.
Na początku, po tygodniu może być wysyp, bo cera się oczyszcza. Tak jak po piciu pokrzywy. Potem wszystko wraca do normy.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 00:18   #2822
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Czy pił ktoś z Was herbatę z bratka? Słyszałam, że ma super wpływ na cerę i zastanawiam się nad taką kuracją.
Letnią porą zalecam ostrożność w spożywaniu nagietka, bratka, skrzypu, dziurawca- są fotouczulające. Tyczy się to również używania kosmetyków z ich wyciągiem.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 07:39   #2823
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Letnią porą zalecam ostrożność w spożywaniu nagietka, bratka, skrzypu, dziurawca- są fotouczulające. Tyczy się to również używania kosmetyków z ich wyciągiem.
Właśnie niby tylko dziurawiec ma takie działanie. Bo dziewczyny pisały, że jako jedyny może wywoływać przebarwienia po ekspozycji na słońce.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 07:52   #2824
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Letnią porą zalecam ostrożność w spożywaniu nagietka, bratka, skrzypu, dziurawca- są fotouczulające. Tyczy się to również używania kosmetyków z ich wyciągiem.
To prawda, nawet laser jest zabroniony po tych ziołach. Chyba są lepsze na zimę..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 07:56   #2825
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jak mam przebarwienia pozapalne to lepiej, żebym letnią porą nie przeprowadzała takiej kuracji? Jak to wpływa na organizm dokładnie?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 10:35   #2826
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nie można się opalać i mieć niektórych zabiegów w trakcie kuracji, bo możesz nabawić się plam i przebarwień
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 11:15   #2827
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Używam już jakiś czas lotionu szałwiowego Martiny Gebhardt i w sumie to nie zachwyca mnie ta formuła. Właściwie to wedle polskiej terminologii jest to zwykły krem, albo - lepiej brzmi - lekki krem. Ale tak czy siak jest to smarowidło emolientowe z paroma wyciągami. Na tłustej cerze wymaga zmatowienia zaraz po użyciu. Twarz nie świeci się tak szybko, ale tylko w porównaniu z filtrem Pharmaceris. To akurat nic dziwnego, bo filtr nakładam w o wiele większej ilości niż ten lotion.
Plusem jest na pewno brak alkoholu, dzięki czemu lotion nie podrażnia ani nie przyczynia się do zwiększania ilości suchych skórek. Przyjemnie pachnie, jest to w 100% aromat szałwii.

Producent zresztą cudów nie obiecuje, pisze tylko, że to nawilżający lotion do tłustej cery z rozszerzonymi porami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 11:44   #2828
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Czy pił ktoś z Was herbatę z bratka? Słyszałam, że ma super wpływ na cerę i zastanawiam się nad taką kuracją.
Wiele razy próbowałam za czasów trądziku jeszcze młodzieńczego, nigdy nie widziałam efektów.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 20:26   #2829
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II


Jak zachowuje sie wasza skora po serum Ava z wit C? U mnie chyba robi masakre Skora jest strasznie tlusta z rana i pojawiaja sie male stany ropne Myslicie ze to wina wit C? Chcialaby kupic sobie ta emulsje ale boje sie ze zrobi sie tak samo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...itamina-c.html
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 20:31   #2830
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
rosi:
Jak zachowuje sie wasza skora po serum Ava z wit C? U mnie chyba robi masakre Skora jest strasznie tlusta z rana i pojawiaja sie male stany ropne Myslicie ze to wina wit C? Chcialaby kupic sobie ta emulsje ale boje sie ze zrobi sie tak samo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...itamina-c.html
Nie mam pewności, odstawiłam bo coś mi szkodziło . Tzn nie wiem czy samo to serum czy co innego, odstawiłam większość by doprowadzić się do porządku.
A jeśli to serum Ci szkodzi, to stawiam na gliceryne, nie samą witaminę. Niektóre skóry się nie lubią z gliceryną, lubi zaklejać.
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 20:37   #2831
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Nie mam pewności, odstawiłam bo coś mi szkodziło . Tzn nie wiem czy samo to serum czy co innego, odstawiłam większość by doprowadzić się do porządku.
A jeśli to serum Ci szkodzi, to stawiam na gliceryne, nie samą witaminę. Niektóre skóry się nie lubią z gliceryną, lubi zaklejać.
Powiem szczerze ze chyba nigdy nie zdarzylo mi sie zeby po jednej aplikacji kosmetyku na buzi byl armagedon. Mam nadzieje ze winowajca jest rzeczywscie ta gliceryna
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 20:44   #2832
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość

Jak zachowuje sie wasza skora po serum Ava z wit C? U mnie chyba robi masakre Skora jest strasznie tlusta z rana i pojawiaja sie male stany ropne Myslicie ze to wina wit C? Chcialaby kupic sobie ta emulsje ale boje sie ze zrobi sie tak samo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...itamina-c.html
Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Powiem szczerze ze chyba nigdy nie zdarzylo mi sie zeby po jednej aplikacji kosmetyku na buzi byl armagedon. Mam nadzieje ze winowajca jest rzeczywscie ta gliceryna
Może być jakiś stan zapalny, nawet od witaminy, może uczuleniowy, trudno gdybać.

Co do Bandi, omijam tego typu marki i składy szerokim łukiem. Mam bardzo złe doświadczenia.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 02:32   #2833
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A co tutaj tak ucichło? Chwalcie się jakimiś nowościami, bo zastanawiam się co by sobie tutaj nowego do pielęgnacji sprawić i pojęcia nie mam na co się zdecydować. Ostatnio moja skóra ma gorszy czas, a ja za bardzo niczym jej nie wspomagam, stosuję tylko filtr i peeling azelainowy co 10 dni, który zupełnie nic nie daje. Zaskórniki dalej na wypasie i jeszcze okres za rogiem Poużywałam też chwilę peptydu Avy ale to nie to, szukam innego serum do 50 zł, macie jakieś propozycje? Wpadło mi też w ręce serum Loreal Skin Perfection, ale chyba nie zaryzykuję w tym stanie jego użycia, co o nim myślicie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 11:02   #2834
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A co tutaj tak ucichło? Chwalcie się jakimiś nowościami, bo zastanawiam się co by sobie tutaj nowego do pielęgnacji sprawić i pojęcia nie mam na co się zdecydować. Ostatnio moja skóra ma gorszy czas, a ja za bardzo niczym jej nie wspomagam, stosuję tylko filtr i peeling azelainowy co 10 dni, który zupełnie nic nie daje. Zaskórniki dalej na wypasie i jeszcze okres za rogiem Poużywałam też chwilę peptydu Avy ale to nie to, szukam innego serum do 50 zł, macie jakieś propozycje? Wpadło mi też w ręce serum Loreal Skin Perfection, ale chyba nie zaryzykuję w tym stanie jego użycia, co o nim myślicie?
U mnie także zaskórniki mają się jak zwykle, czyli w pełni rozkwitu, nie widzę, żeby oszukane serum Bielendy cokolwiek z nimi robiło. Mam ochotę już teraz zamówić sobie tonik z kwasem salicylowym Glymedu.

Poza tym będę na kilka dni w Polsce, więc chciałam się obkupić. Zainteresowało mnie to serum liftingujące The Secret Soap, jedynie ta gliceryna mi się nie widzi, ale może pochodne silkonów dalej zniosłyby jej lepkość.
W ogóle Minti Shop zrobił na mnie dobre wrażenie, chociaż jeszcze nic od nich nie kupowałam. Pod serum nie było składu, więc napisałam maila z pytaniem, następnego dnia dostałam odpowiedź i widzę, że skład już jest wklejony także na karcie produktu.
Myślałam też o serach It's Skin, na przykład to z propolisem i miodem. Coś czuję, że sporo kasy u nich zostawię, bo interesują mnie też pędzle i produkty do włosów i ciała

Co Ci w peptydzie Avy nie pasuje, jakieś właściwości użytkowe czy brak działania?
Jest gdzieś skład tego serum L'oreala?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-06-24 o 11:25
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 11:17   #2835
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Poza tym będę na kilka dni w Polsce, więc chciałam się obkupić. Zainteresowało mnie to serum liftingujące The Secret Soap, jedynie ta gliceryna mi się nie widzi, ale może pochodne silkonów dalej zniosłyby jej lekkość.
W ogóle Minti Shop zrobił na mnie dobre wrażenie, chociaż jeszcze nic od nich nie kupowałam. Pod serum nie było składu, więc napisałam maila z pytaniem, następnego dnia dostałam odpowiedź i widzę, że skład już jest wklejony także na karcie produktu.
Myślałam też o serach It's Skin, na przykład to z propolisem i miodem. Coś czuję, że sporo kasy u nich zostawię, bo interesują mnie też pędzle i produkty do włosów i ciała
Co do The secret soap store to jest dostępna ta marka w hebe, ale nie wiem jaki dokładnie asortyment się tam znajduje, na pewno mają mydła, które bardzo lubię, duże kostki.

Ja w Minti kupowałam kolorówkę, mogę polecić, są fajni
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 13:32   #2836
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
szukam innego serum do 50 zł, macie jakieś propozycje? Wpadło mi też w ręce serum Loreal Skin Perfection, ale chyba nie zaryzykuję w tym stanie jego użycia, co o nim myślicie?

Co do ser do 50 zł, to na mojej liście mam takie rzeczy:
Tołpa serum odprężające
Estetica Dermopharma, ale tutaj cena ok 40 zł jest za 15 ml, więc standardowe 30 ml wychodzi drożej
Dr Scheller Jojoba&Shisandra - chociaż marka jest w stałym asortymencie niemieckich drogerii, to akurat tego produktu nigdy nie widziałam.

Jak zaczynałam rok temu przygodę z serami to też miałam budżet ograniczony do 50 zł i trudno mi się było zmieścić w tej kwocie, przeważnie ceny są jednak od 70 zł w górę. Ale może przez rok jakieś nowinki się pojawiły. Na pewno o wiele łatwiej jest w przypadku olejowych ser, ale od tych trzymam się z daleka.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-06-24 o 13:33
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 20:40   #2837
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie także zaskórniki mają się jak zwykle, czyli w pełni rozkwitu, nie widzę, żeby oszukane serum Bielendy cokolwiek z nimi robiło. Mam ochotę już teraz zamówić sobie tonik z kwasem salicylowym Glymedu.

Co Ci w peptydzie Avy nie pasuje, jakieś właściwości użytkowe czy brak działania?
Jest gdzieś skład tego serum L'oreala?
O kurcze, nie zwróciłam uwagi, że nie podali go na Rossnecie, na Wizażu też trochę inny, więc przeklepuję z opakowania:
Aqua/ Water, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Sodium Tetrahydrojasmonate, Ppg-15 Stearyl ether, Dimethicone, Bis-Peg/Ppg-16/16, Peg/Ppg-16/16, Dimethicone, Polysilicone- 11, Dipropylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/ Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Eperua Falcata Bark Extract, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate, Inulin Lauryl Carbamate, Adenosine, Poloxamer 338, Disodium Edta, Hydroxyethylcellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, Capryloyl Salicylic Acid,Lens Esculenta Seed Extract, Lentil Seed Extract, Xanthan Gum, Dextrin, Phenoxyethanol, Ci 77891/ Titanium Dioxide, Mica,Limonene, Citral, Parfum/Fragrance (F.I.L. B169681/1).

Avę kupiła sobie mama, ale po kilku tygodniach stwierdziła, że nie czuje, żeby jakoś specjalnie jej pomogła. Potestowałam kilka dni na sobie, ale pod filtr to to się u mnie nie nadaje, na wieczór przydałoby się nawilżenie, czego tutaj specjalnie nie odczułam, a "spłycenia głębokich linii zmarszczek i modelowania owalu" na szczęście jeszcze nie potrzebuję Poprzeglądam Twoje propozycje, może coś mi wpadnie w oko

Czyli mówisz, że nie ma się co napalać na peeling Bielendy? Liczyłam po cichu, że pomimo oszukanego składu będziesz jednak zadowolona i sama go sobie sprawię na jesień, a teraz nie mam pomysłu jaki kwas wybrać. Salicyla chyba nie chcę, przynajmniej nie solo, bo odczułam znaczne zmniejszenie grubości skóry po zeszłorocznej serii peelingów i nie chciałabym tego pogłębiać
Myślałam jeszcze nad retinoidami, ale widzę, że ostatnio nie cieszą się tutaj popularnością. Jaka jest więc Wasza profilaktyka przeciwstarzeniowa? Filtry i antyoksydanty czy stosujecie coś jeszcze?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 20:58   #2838
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
O kurcze, nie zwróciłam uwagi, że nie podali go na Rossnecie, na Wizażu też trochę inny, więc przeklepuję z opakowania:
Aqua/ Water, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Alcohol Denat., Sodium Tetrahydrojasmonate, Ppg-15 Stearyl ether, Dimethicone, Bis-Peg/Ppg-16/16, Peg/Ppg-16/16, Dimethicone, Polysilicone- 11, Dipropylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/ Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Eperua Falcata Bark Extract, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate, Inulin Lauryl Carbamate, Adenosine, Poloxamer 338, Disodium Edta, Hydroxyethylcellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, Capryloyl Salicylic Acid,Lens Esculenta Seed Extract, Lentil Seed Extract, Xanthan Gum, Dextrin, Phenoxyethanol, Ci 77891/ Titanium Dioxide, Mica,Limonene, Citral, Parfum/Fragrance (F.I.L. B169681/1).
Dla mnie jednak za bardzo silikonowe.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czyli mówisz, że nie ma się co napalać na peeling Bielendy? Liczyłam po cichu, że pomimo oszukanego składu będziesz jednak zadowolona i sama go sobie sprawię na jesień, a teraz nie mam pomysłu jaki kwas wybrać. Salicyla chyba nie chcę, przynajmniej nie solo, bo odczułam znaczne zmniejszenie grubości skóry po zeszłorocznej serii peelingów i nie chciałabym tego pogłębiać
Myślałam jeszcze nad retinoidami, ale widzę, że ostatnio nie cieszą się tutaj popularnością. Jaka jest więc Wasza profilaktyka przeciwstarzeniowa? Filtry i antyoksydanty czy stosujecie coś jeszcze?
Jeśli chodzi o problemy cery tłustej to nie zauważam żadnej poprawy. Co prawda cera jest promienna, jasna, ale to u mnie nic niezwykłego i niestety ginie pod ciężarem smalcu i rozszerzonych porów oraz gdzieniegdzie wyprysków.

Moje starania są bardziej nakierowane na okiełznanie przetłuszczania i wyeliminowanie zaskórników otwartych niż na profilaktykę przeciwstarzeniową, tak się akurat składa, że testowane przeze mnie rzeczy mają mieć oba działania, a stosowanie filtrów jest wymuszane przez kwasy, więc jakoś specjalnie nie skupiam się na składnikach aspekcie anti-age.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 18:38   #2839
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja zagłębiłam się w temacie usuwania blizn, niestety nie przebarwień, a blizn zanikowych Zbieram informację i planuję zakupić dermapen. Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 16:47   #2840
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jestem wielce zaskoczona, że moja zmęczona, odwodniona, mieszana cera polubiła hydrolat oczarowy. mam wrażenie, że koloryt mi się wyrównuje. Próbuję zrezygnować z pudru (świecę się).
Na to daję żel hialuronowy, na żel olej z pestek winogron. Na razie nie jest źle, nie świecę się (!), nawet po oleju, wchłania się prawie do matu (!), tylko mam wrażenie, że cera jest lekko ściągnięta na kościach policzkowych (mam tam suchą skórę), tak odrobinę. Zwykle używałam mocno nawilżającego kremu (policzki), może to dlatego.
Będę próbować dalej.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 06:14   #2841
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Stosował ktoś glukonolakton?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 15:23   #2842
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Stosował ktoś glukonolakton?
Niedawno zaopatrzyłam się w tonik 15%. Na razie nie mam zdania, ale chyba faktycznie jest lżejszy niż np 10% salicylowy.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 15:53   #2843
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Niedawno zaopatrzyłam się w tonik 15%. Na razie nie mam zdania, ale chyba faktycznie jest lżejszy niż np 10% salicylowy.
Co do tego nie ma wątpliwości, to są kwasy z różnych grup i o różnym działaniu, salicyl jest zdecydowanie mocniejszy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 16:18   #2844
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

No właśnie. A widzę, że sporo osób go poleca. Na jesień sobie taką kurację zafunduje.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 17:04   #2845
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
No właśnie. A widzę, że sporo osób go poleca. Na jesień sobie taką kurację zafunduje.
Nie musisz na jesień. Glukonolakton można stosować cały rok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 17:55   #2846
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie musisz na jesień. Glukonolakton można stosować cały rok.
Ale trzeba używać filtrów (które też trzeba cały rok), ale ja ich nie używam, tylko do opalania. Na co dzień puder mineralny.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 18:01   #2847
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Niedawno zaopatrzyłam się w tonik 15%. Na razie nie mam zdania, ale chyba faktycznie jest lżejszy niż np 10% salicylowy.
Jak wspomniała chimay, kwas salicylowy i glukonolakton to kwasy z różnych grup, ten drugi nie będzie złuszczał (eksfoliacja nie jest głównym zadaniem kwasów PHA), bardziej nadaje się jako nawilżacz/antyoksydant.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-06-27 o 18:04
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 00:07   #2848
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Moja Pani Dermatolog poleciła mi czystka jako suplement diety- miał przyczyniać się do tego że stany zapalne szybciej będą znikać . Chyba dziala, poza tym jest bardzo smaczny))
Na pazury i włosy Dziala też lepiej niż skrzyp. Pije od 5 mieś w dużych ilościach( nie zawiera teiny) i faktycznie widzę zmiany , nie wiem co on ma w sobie ale pije go po treningach ( a bywają 7- 8 godzinne ostatnio) i po prostu mniej się poce ....a jak poce to nie czuć, w sensie ten zapach jest inny....
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 09:31   #2849
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Moja Pani Dermatolog poleciła mi czystka jako suplement diety- miał przyczyniać się do tego że stany zapalne szybciej będą znikać . Chyba dziala, poza tym jest bardzo smaczny))
Na pazury i włosy Dziala też lepiej niż skrzyp. Pije od 5 mieś w dużych ilościach( nie zawiera teiny) i faktycznie widzę zmiany , nie wiem co on ma w sobie ale pije go po treningach ( a bywają 7- 8 godzinne ostatnio) i po prostu mniej się poce ....a jak poce to nie czuć, w sensie ten zapach jest inny....
Ten czytek to widze, ze wszystko juz opanowal U mnie w domu tez z nim szaleja

A napisz mi prosze Twoj czystek ma w skladzie majeranek? Bo nie wiem czy jest "jeden czystek". Czy to jakas nazwa konkretnej herbaty
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 09:38   #2850
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nie.. Ja kupuje suszonke na eko bazarku po prostu, 100% czystka w czystku, ale na bank jest sporo herbat na bazie czystka.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.