Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-06, 21:32   #4921
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o zanalizowanie składu maseczki
Mene&Moy system glycolic acid masque 10 %
skład: Water (Aqua), Glycolic Acid, Kaolin, Glyceril Stearate, Bentonite, Titanium Dioxide, Polysorbate 20, PEG-100 Stearate, Magnesium Aluminium Silicate, DEA-Cetyl Phosphate, Isopropyl, Palmitate, Lanolin Alcohol, Xantam Gum, PEG-150 Distearate, Fragrance, Tetrasodium EDTA



__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 07:00   #4922
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ciąg dalszy mojej historii z płynem do higieny intymnej facelle.
nie była to alergia, ale podraznienie. Nadal nie wiem jaki składniki zawinił czy może cały ich skład. moge go uzywac jako zel pod prysznic jako szampon ale nie jako zel do higieny intymnej
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 22:33   #4923
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o zanalizowanie składu kremu Mizon Returning starfish:

[purified water, hydrolyzed bran rice proteins, starfish extract, ulmus davidiana root extract, butylene glycol, methylpropanediol, neopentyl glycol diheptanoate isododecane triethylhexanoin, sodium hyaluronate, cyclopentasiloxane/cyclohexanone, silicate, niacinamide polysorbate 20, dimethicone crosspolymer, bis-peg-18 methyl ether dimethyl silane glyceryl stearate, peg-100 stearate, caprylyl glycol, ethylhexylglycerin, tropolone, argania spinosa kernel oil. olea europaea (olive) oil, evening primrose oil , camellia oil, limnathes alba (meadowfoam) seed oil, carbomer triethanolamine , adenosine, glyceryl linoleate, glyceryl arachidonate, allantoin, d-panthenol, beta-glucan, biosaccharidegum-1, sodium pca, betaine, sorbitol, l-glycine, alanine proline serine, threonine, arginine, l-lysine, glutamic acid, copper tripeptide-1 palmitoyl pentapeptide-3 iris florentina root extract, hydrolyzed extensin, hydrolyzed wheat protein, sweet almond seed extract, arnica montana flower extract, artemisia absinthum extract , achillea millefolium extract, gentiana lutea root extract , disodium edta, fragrance
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana

Edytowane przez zuz123
Czas edycji: 2012-10-07 o 22:37
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 12:29   #4924
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej kobietki, właśnie kupiłam emulsję przedłużającą młodość z firmy Mary Kay - Time Wise, age-fighting moisturiser ( http://www.marykay.pl/30 )
załączam dla was zdjęcie składu tego kremu, chciałam zapytać czy warty jest swojej ceny i czy w ogóle kosmetyki tej firmy są warte ceny? na zdjęciu jest zakryte przez logo wizazu "alanine, lysine"

W internecie pawie nie ma opinii na temat tych kosmetyków

Zastanawiam się czy kupić do tego ich krem pod oczy ( http://www.marykay.pl/176 )

ma gęstą konsystencję, ale składu niestety nie mam, żeby wam podać.


Co sądzicie o tych kosmetykach? Zdarzało mi się je widzieć w niektórych salonach kosmetycznych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizazzdjecie marykay.jpg (17,8 KB, 6 załadowań)
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 01:06   #4925
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
To co opisałaś wygląda bardziej na reakcję alergiczną niż na zapchanie. Najpewniej uczulił Cie ktorys ze skłądników- niestety kosmetyki natralne mają duzy potencjal jesli chodzi o uczulanie. Ktory konkretnie to ruletka. Mozesz napisac w tej sprawie do producenta, ci dbajacy o klientow interesuja sie takimi przypadkami i moze oni Co cos konkretniejszego napisza
Dziękuję. Raczej nic mnie nie uczula, więc ku temu się nie skłaniam. W każdym razie będę unikać tego kosmetyku. Może napiszę, jeśli przyjdzie mi wena twórcza
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 11:33   #4926
xmdln
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 617
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś poświęcił odrobinę swego czasu i przeanalizował dla mnie skład tego kremu.

Oceanic AA Diabetes Therapy, krem regenerujący
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html

Skład INCI: Aqua, Hippophae Rhamnoides Oil, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lecithin, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Di C12-13 Alkyl Malate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Squalane, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Myristyl Myristate, Caprylyl Acetate, Caprylyl Methicone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Allantoin, Betaglucan.

Sama praktycznie w ogóle się na tym nie znam, widzę jednak że od razu po wodzie zawiera olej z owoców rokitnika. Ale poza tym? Oprócz masła shea (producent deklaruje, że jest go 3%)... pojęcia nie mam. Warto go kupić?
xmdln jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 10:48   #4927
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analize

Boots Simply Sensitive Foaming Cleansing Wash 150ml


Aqua (Water), Cocamidopropyl betaine, Sodium chloride, Sodium cocoamphoacetate, Glycerin, Sodium citrate, PEG-120 methyl glucose dioleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Sodium benzoate, Citric acid, Propylene glycol, Tetrasodium EDTA, Aloe barbadensis leaf extract, Tocopherol
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg boots.jpg (7,2 KB, 0 załadowań)
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!

Edytowane przez asmenaa
Czas edycji: 2012-10-13 o 10:51
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 16:26   #4928
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A tak z nieco innej beczki - oczywiście o ile można i o ile ktoś będzie potrafił pomóc i odpowiedzieć na takie pytanie - czego w kremach, balsamach unikać będąc w ciąży, bo podobno nie wszystko się nadaje?
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 20:36   #4929
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez partytura Pokaż wiadomość
A tak z nieco innej beczki - oczywiście o ile można i o ile ktoś będzie potrafił pomóc i odpowiedzieć na takie pytanie - czego w kremach, balsamach unikać będąc w ciąży, bo podobno nie wszystko się nadaje?
jest o tym wątek. tylko proszę nie panikuj, jak się okaże, że coś z tych rzeczy stosowałaś - po prostu trzeba trochę uważać. i najlepiej nie przesadzać w żadną stronę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197804
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 16:58   #4930
bzaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej,
prosiłabym o analizę tego kremu:

VitaCeric
CERA MIESZANA I TŁUSTA: Emulsja energizująca na dzień SPF 15

Składniki aktywne:
cytryna (Citrus Medica Limonum Extract/Juice, Lemon), ostropest (Silybum Marianum Extract, Lady's Thistle Extract), pomarańcza (Citrus Aurantium Dulcis Extract, Orange Extract), Sylimaryna, tioprolina (L-Thioproline, timonacic, tymonacyk), wiciokrzew (Lonicera Caprifolium Flower Extract,Lonicera Japonica Flower Extract, Honeysuckle )

Składniki INCI:
Aqua, Isopropyl Isostearate, Cyclopentasiloxane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triethylhexanoin, Sorbeth-30, Caprylic/Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat., Glycerin, Sodium Polyacrylate, Ethylhexyl Triazone, Propylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Trideceth-6, Ethylhexylglycerin, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, L-Thioproline, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Phenoxyethanol, Parfum, CI 19140, CI 16035.

Dziękuję z góry
bzaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 10:07   #4931
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć kochane!


Proszę o analizę: żel Dermena, hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrastanie, PHARMENA.



Czy żel Dermena ma w składzie silikony? Jeżeli tak, to czego użyć żeby je skutecznie zmyć? Czy skład jest odpowiedni do nakładania żelu np na końcówki włosów?


Składniki: Aqua, Glycerin (and) Glyceryl Polyacrylate, Methyl Gluceth - 20, Hydroxyethyl Cellulose (and) Sodium Acetate, Dmdm Hydantoin, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, 1 - Methylnicotinamide chloride, Parfum, Peg - 90M, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citral, Geraniol.

Z góry dzięki za pomoc
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12

Edytowane przez Przylepa73
Czas edycji: 2012-10-18 o 10:08
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 18:02   #4932
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę pod kątem zapychania, cera trądzikowa, tłusta z małymi naczynkami, czy dobrze nawilża żel.
Avon Solutions, Freshest Pure, Moisturising Gel (Nawilżający żel do twarzy z szarotką alpejską)

Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Carbomer, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Laureth-4, Parfum, Polysorbate 80, PPG-5-Ceteth-20, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Inositol, Panthenol, Benzophenone-4, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Phosphoric Acid, Hyaluronic Acid, Sorbitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Tocopherol, Ulex Europaeus Leaf/Root/Stem Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract. Blue 1/CI 42090, Yellow 5/CI 19140. <1019891-001>.


Avon, Ideal Flawless, Pressed Powder (Puder prasowany `Idealna cera`)


Skład: POLYETHYLENE, TALC, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, ZEA MAYS STARCH, ZINC STEARATE, DIMETHICONE, CALCIUM SILICATES, SILICA, LAUROYL LYSINE, SQUALANE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, METHYLPARABEN, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE TRIMETHYLSILOXYSILICATE, ACRYLATES COPOLYMER, KAOLIN, HYDRATED SILICA, ETHYLPARABEN, ALUMINA METHICONE, METHICONE, PEG/PPG-20/23 DIMETHICONE, TRIETHOXYCAPRYLYSILANE, (+/- MICA, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891, Cl 771630. <GL 114>
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 20:09   #4933
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Cześć kochane!


Proszę o analizę: żel Dermena, hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrastanie, PHARMENA.



Czy żel Dermena ma w składzie silikony? Jeżeli tak, to czego użyć żeby je skutecznie zmyć? Czy skład jest odpowiedni do nakładania żelu np na końcówki włosów?


Składniki: Aqua, Glycerin (and) Glyceryl Polyacrylate, Methyl Gluceth - 20, Hydroxyethyl Cellulose (and) Sodium Acetate, Dmdm Hydantoin, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, 1 - Methylnicotinamide chloride, Parfum, Peg - 90M, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Citral, Geraniol.

Z góry dzięki za pomoc
nie mam pojęcia, co z tego żelu miałoby pomóc w walce z wypadającymi włosami tożto jakiś bubel! silikonów nie ma, ale co z tego, jak to praktycznie woda z gliceryną itp + liczne konserwanty
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 10:48   #4934
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia, co z tego żelu miałoby pomóc w walce z wypadającymi włosami tożto jakiś bubel! silikonów nie ma, ale co z tego, jak to praktycznie woda z gliceryną itp + liczne konserwanty

To mnie zaskoczyłaś, żel przepisała mi bardzo dobra dermatolog (razem z zastrzykami z wit B6 i tabletkami Spirulina)... w każdym razie silikonów nie ma, więc mogę farbować włosy bez obaw :P Na opakowaniu żelu pisze że zawiera chlorek 1 - metylonikotynamidu - aktywną substancje pochodzenia witaminowego, wzmacniającą mieszek włosowy. Pisze też że to produkt innowacyjny chroniony prawem patentowym, hah sama już nie wiem co mam myśleć
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 13:25   #4935
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
To mnie zaskoczyłaś, żel przepisała mi bardzo dobra dermatolog (razem z zastrzykami z wit B6 i tabletkami Spirulina)... w każdym razie silikonów nie ma, więc mogę farbować włosy bez obaw :P Na opakowaniu żelu pisze że zawiera chlorek 1 - metylonikotynamidu - aktywną substancje pochodzenia witaminowego, wzmacniającą mieszek włosowy. Pisze też że to produkt innowacyjny chroniony prawem patentowym, hah sama już nie wiem co mam myśleć
to by była ta substancja, której nie kojarzę: 1 - Methylnicotinamide chloride
strasznie mało tego, jak przy końcu i za całą serią konserwantów - ale może tyle wystarcza, żeby działało? tylko co to ma działać, jak jest tylko wtarte. owszem, do wcierania też dobrze coś mieć, ale to może być coś dużo tańszego przypuszczam i ziołowego na przykład, wtarte przy delikatnym masażu głowy sporo mogże pomóc a prócz tego działać od wewnątrz, oczywiście zależnie od problemu (brak witamin? stres? hormony?) poszukaj wątki na temat wypadania włosów
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 16:07   #4936
kingusiusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 939
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć dziewczyny !
Prosiłabym o sprawdzenie składu tych dwóch kosmetyków do twarzy.
DSC08900.jpgDSC08904.jpgDSC08907.jpgDSC08908.jpg
kingusiusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 17:03   #4937
luska5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o zanalizowanie składu avonowskich perełek rozświetlających pod kątem zapychania.

talc, paraffinum liquidium, sorbitol, aqua, hydroxylated lanolin, phenoxyethanol, butylparaben, methylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate
luska5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 08:01   #4938
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ostatnio dostalam w prezencie nowe kosmetyki francuskiej firmy GUERLAIN.
Mam 30 lat. Moja cera jest problematyczna : cera mieszana, bardzo odwodniona, wrazliwa, naczynkowa. W chwili obecznej walcze z jej nawadnieniem. Absolutnie nie moge uzywac kosmetyku, jesli w skladzie znajduje sie alkohol, w zwiazku z czym prawie 90% kosmetykow mi odpada. Alkohol w skladzie (ewentualnie wiecej niz kieliszek wodki) wywoluje na mej buzi, szyi i dekolcie wysypke z malych ropnych krostek (cos jak potowki)

Ponizej napisze sklady kosmetyku jaki dostalam i trzech probek dolaczonych do niego. Bardzo prosze o rozszyfrowanie skladu, na moje oko w piance nie ma alkoholu, ale wole sie upewnic. Wydaje mi sie, ze pozostale sklady sa juz z alkoholem, ale jest on (chyba) dalej w skladzie wiec jest go malo...
Poniewaz jestem tu nowa (na tym dziale) to nie wiem gdzie bedzie podana odpowiedz i prosilabym o pisanie na PW.


GUERLAIN. Secret De Purete. Pianka do mycia twarzy:
aqua, butylene glycol, glycerin, diglycerin, decyl glucoside, peg- hydrogenated glyceryl palmate, sodium laureth sulfate, glyceryl laurate, peg-7 glyceryl cocoate, phenoxyethanol, methyl gluceth-20, parfurm (fragrance), disodium edta, dipotassium glycyrrhizate, magnesium pca, citricacid, alphaisomethylione, linalool, citronellol, butylphenyl methylpropional, xylose, nelumbo nucifera, nymphaea coerulea flower water, bht


GUERLAIN. Abeille Royale. Serum
aqua, glycerin, mel, caprylyl methicone, cetearyl isononanoate, pentylene glycol, methyl gluceth-20, polymethyl methacrylate, jojoba esters, phenyl trimethicone, butylene glycol, royal jelly, phenoxyethanol, glyceryl polymethacrylate, steareth-2, steareth-21, parfurm, avena sativa (oat) kernel extract, talc, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dimethicone/phenyl vinyl dimethicone crosspolymer, tetrasodium edta, silica, sorbitol, peg-8, sodium citrate, tromethamine, xanthan gum, tocopheryl acetate, alumina, ci 77891, algin, centella asiatica leaf extract, sodium hyaluronate, adenosine, polyvinyl alkohol, limonene, citric acid, sodium metabisulfite, benzyl salicylate, cellulose gum, mica, sodium lactate, bht, geraniol, hydroxycitronellal, vigna accontifolia seed extract, alphaisomethylionone, citronellol, linalool, cyathea medullaris leaf extract, sodium cocoyl glutamate, benzyl benzoate, ci 77491, citral, palmitoyl oligopeptide.


GUERLAIN. Abeille Royale. Krem na dzien przeciwzmarszczkowy.
aqua, glycerin, ethylhexyl isononanoate, pentylene glycol, mel, caprylic/capric triglyceride, jojoba esters, glyceryl stearate, stearyl alkohol, caprylyl methicone, behenyl alkohol, aluminium starch octenylsuccinate, ethylhexyl palmitate, nylon-12, polyglycerin-3, royal jelly, diglycerin, ceteth-20, phenoxyethanol, sodium polyacrylate, polyglyceryl-3 beeswax, parfurm, dimethicone, steareth-21, steareth-25, glyceryl polymethacrylate, avena sativa (oat) kernel extract, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, tocopheryl acetate, tromethamine, sodium citrate, xanthan gum, peg-8, tetrasodium edta, dimethicone crosspolymer, centella asiatica leaf extract, sodium hyaluronate, adenosine, sorbitol, mica, limonene, citric acid, algin, benzyl salicylate, ci 77891, bht, sodium metabisulfite, geraniol, sodium lactate, polyvinyl alkohol, geraniol, hydroxycitronellal, vigna accontifolia seed extract, alphaisomethylionone, cellulose gum, citronellol, linalool, cyathea medullaris leaf extract, sodium cocoyl glutamate, benzyl benzoate, citral, ci 77491, palmitoyl oligopeptide.


GUERLAIN. Abeille Royale.Przeciwzmarszczkow y krem na noc
aqua, glycerin, caprylic/capric triglyceride, ethylhexyl isononanoate, ethylhexyl palmitate, cetearyl alkohol, pentylene glycol, mel, hydrogenated coco-glycerides, glyceryl stearate, polymethyl methacrylate, steareth-21, royal jelly, diglycerin, cetearyl glucoside, phenoxyethanol, octyldodecanol, decyloxazolidinone, dimethicone, parfurm, glyceryl polymethacrylate, avena sativa (oat) kernel extract, cetyl palmitate, cocoglycerides, irvingia gabonensis kernel butter, disodium edita, polyglyceryl-3 beeswax, tocopheryl acetate, tromethamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium citrate, polyacrylamide, xanthan gum, peg-8, sodium hyaluronate, c13-14 isoparaffin, mica, centella asiatica leaf extract, ci 77891, adenosine, limonene, citric acid, benzyl salicylate, laureth-7, bht, sodium metabisulfite, sodium lactate, geraniol, hydroxycitronellal, vigna accontifolia seed extract, alphaisomethylionone, citronellol, ci 77491, linalool, cyathea medullaris leaf extract, sodium cocoyl glutamate, benzyl benzoate, citral, palmitoyl oligopeptide.
__________________
Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...



_________________________ _____


Moj Blog - Pozytywne Myslenie Kazdego Dnia
Pozytywnie - watek na forum
Moja strona - moje zycie w Kazachstanie

Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 13:38   #4939
kingusiusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 939
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę kremu na dzień Faberlic

aqua, cetearyl alcohol, glycerin, cyclopentasiloxane, caprylic/capric triglyceride, PEG-20 stearate, stearic acid, triethylhexanoin, isopropyl isostearate, olive oil, polyacrylamide, C13-C14 isoparaffin, urea, inulin, alpha-glukan oligosaccharide, caffeine, tocopheryl acetate, laureth-7, perfluorodecalin, triethanolamine, sodium dextran sulfate, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, fragrance, poloxamer 188, perfluoropolymethylisopro pyl ether, disodium edta, BHT, lecithin, diazolidinyl urea, alpha-isomethyl-ionone, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, linalool.
kingusiusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 18:25   #4940
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez luska5 Pokaż wiadomość
Poproszę o zanalizowanie składu avonowskich perełek rozświetlających pod kątem zapychania.

talc, paraffinum liquidium, sorbitol, aqua, hydroxylated lanolin, phenoxyethanol, butylparaben, methylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate
Olaboga,skład istna masakra
Talk,parafina i wybuchowa mieszanka parabenów,tak to najprościej nazwać. Jeśli szukasz czegoś niezapychającego,to omijaj ten kosmetyk szerokim łukiem
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 11:51   #4941
luska5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Olaboga,skład istna masakra
Talk,parafina i wybuchowa mieszanka parabenów,tak to najprościej nazwać. Jeśli szukasz czegoś niezapychającego,to omijaj ten kosmetyk szerokim łukiem

dzięki
luska5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 19:52   #4942
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Kosmetyki Amway - prośba

Dziewczyny, muszę przygotować się do rozmowy z przedstawicielem Amway na temat kosmetyków tej firmy.
Moja mama dała się w to wkręcić i widząc obłęd w jej oczach podczas mówienia na temat amwaya widzę, że muszę ingerować.

Przykładowy skład szamponu:

http://www.amway.com/Shop/Product/Pr...r?itemno=E5035

Oczywiście facet chwali, że produkty Amway to oh i ach i że są najcudowniejsze.

Przykładowy skład podkładu:

Active Ingredients
Cyclopentasiloxane, Water, Octinoxate, Glycereth-26, Isononyl Isononanoate, Cetyl PEG/PPG10/1 Dimethicone, Trimethylolpropane Tricaprylate/Tricaprate, Zinc Oxide, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Butylene Glycol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polysilicone-11, Alcohol Denat., Isododecane, Polyisobutene, Triethoxycaprylylsilane, Alumina, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Silica, Dimethiconol, Nylon-12, Methylparaben, Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Hexyl Dimethicone, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Propylparaben, PEG-10 Dimethicone, Ethylparaben, Fragrance, Panthenol, Polysorbate 40, Isohexadecane, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Iodopropynyl Butylcarbamate, Glycerin, Perilla Ocymoides Seed Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Salvia Hispanica Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Zea Mays (Corn) Oil, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Lecithin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Agave Tequilana Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Yucca Schidigera Leaf/ Root/Stem Extract, Sericin, Tamarindus Indica Seed Polysaccharide, Trehalose, Glycine Soja (Soybean) Oil, Polyglutamic Acid, Ceramide 3, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Beta-Sitosterol, Myrothamnus Flabellifolia Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract. May Contain/Peut Contenir: Iron Oxides, Titanium Dioxide

Dzięki za pomoc

A! Mąż jeszcze pyta o dobry tani produkt, który można kupić i pokazać facetowi do porównania.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 14:46   #4943
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kosmetyki Amway - prośba

nie bardzo rozumiem, do czego zmierzasz... w jakim sensie chcesz się przygotować do tej rozmowy?
Skład, który wrzuciłaś, to tylko składniki ktywne; by ocenić produkt warto zapoznać się ze składem INCI
Jeśli chodzi o Amway to mi osobiście kojarzy się wyłącznie z filmem Dederki Witajcie w życiu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 19:49   #4944
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Kosmetyki Amway - prośba

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę przygotować się do rozmowy z przedstawicielem Amway na temat kosmetyków tej firmy.
Moja mama dała się w to wkręcić i widząc obłęd w jej oczach podczas mówienia na temat amwaya widzę, że muszę ingerować.

Przykładowy skład szamponu:

http://www.amway.com/Shop/Product/Pr...r?itemno=E5035

Oczywiście facet chwali, że produkty Amway to oh i ach i że są najcudowniejsze.

Przykładowy skład podkładu:

Active Ingredients
Cyclopentasiloxane, Water, Octinoxate, Glycereth-26, Isononyl Isononanoate, Cetyl PEG/PPG10/1 Dimethicone, Trimethylolpropane Tricaprylate/Tricaprate, Zinc Oxide, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Butylene Glycol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polysilicone-11, Alcohol Denat., Isododecane, Polyisobutene, Triethoxycaprylylsilane, Alumina, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Silica, Dimethiconol, Nylon-12, Methylparaben, Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Hexyl Dimethicone, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Propylparaben, PEG-10 Dimethicone, Ethylparaben, Fragrance, Panthenol, Polysorbate 40, Isohexadecane, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Iodopropynyl Butylcarbamate, Glycerin, Perilla Ocymoides Seed Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Salvia Hispanica Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Zea Mays (Corn) Oil, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Lecithin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Agave Tequilana Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Yucca Schidigera Leaf/ Root/Stem Extract, Sericin, Tamarindus Indica Seed Polysaccharide, Trehalose, Glycine Soja (Soybean) Oil, Polyglutamic Acid, Ceramide 3, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Beta-Sitosterol, Myrothamnus Flabellifolia Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract. May Contain/Peut Contenir: Iron Oxides, Titanium Dioxide

Dzięki za pomoc

A! Mąż jeszcze pyta o dobry tani produkt, który można kupić i pokazać facetowi do porównania.
Skład toż to cała litania
Nie zagłębiając się jakoś szczególnie głęboko w skład,są w tym produkcie prawie same silikony,które okropnie oblepiają włos w takiej ilości i parabeny. Przy marnym końcu jakieś ekstrakty. Tego szamponu nie da się porównac do niczego,pierwszy raz widzę taki "cud" szampon z silikonem na pierwszym miejscu,jeszcze przed wodą Zwykły familijny z pewnością lepiej na włos podziała,wyczyści,a o to w szamponie przecież chodzi.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 07:11   #4945
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem, do czego zmierzasz... w jakim sensie chcesz się przygotować do tej rozmowy?
Skład, który wrzuciłaś, to tylko składniki ktywne; by ocenić produkt warto zapoznać się ze składem INCI
Jeśli chodzi o Amway to mi osobiście kojarzy się wyłącznie z filmem Dederki Witajcie w życiu
Chodzi o to, że teściowa strasznie jest zapatrzona w kosmetyki Amway. Normalnie aż ma obłęd w oczach, kiedy o nich mówi. Tak więc chciała bym udowodnić jej, że te kosmetyki wcale nie są takie dobre.
Bo na moje kometarze o tym, jak działa ta "firma" słyszę od razu "ale kosmetyki mają świetne, ekologiczne, cudowne, nieśmierdzą ...". Więc potrzebuję mocnego argumentu.

Ps. Film też jej pokażę

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Skład toż to cała litania
Nie zagłębiając się jakoś szczególnie głęboko w skład,są w tym produkcie prawie same silikony,które okropnie oblepiają włos w takiej ilości i parabeny. Przy marnym końcu jakieś ekstrakty. Tego szamponu nie da się porównac do niczego,pierwszy raz widzę taki "cud" szampon z silikonem na pierwszym miejscu,jeszcze przed wodą Zwykły familijny z pewnością lepiej na włos podziała,wyczyści,a o to w szamponie przecież chodzi.
Ten drugi skład to skład podkładu
Skład szamponu jest pod linkiem.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???

Edytowane przez passionfruit
Czas edycji: 2012-10-31 o 07:12
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 10:13   #4946
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość


Ten drugi skład to skład podkładu
Skład szamponu jest pod linkiem.
W każdym razie opinia pozostaje taka sama,a na twarz tym bardziej nie położyłabym tej całej gamy silikonów z parabenami
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 10:36   #4947
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o ocenę składu kremu Lirene Dermoprogram, Cera Wrażliwa i Alergiczna, Ultra UV ochronny krem nawilżający SPF 30pod kątem:

1. ochrony przed promieniowaniem UVA oraz stabilności filtrów po nałożeniu na nie podkładu
2. ewentualnego zapychania cery mieszanej

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Octocrylene, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Polyacrylate, C13-14 Isoparaffin, Alumina, Laureth-7, BHA, Simethicone, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Protein, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Polyaminopropyl Biguanide.

Dziękuję
__________________
mobile

Edytowane przez 2303
Czas edycji: 2012-10-31 o 10:51
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 12:19   #4948
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Podejrzany składnik w szamponie z Biedronki

dziewczyny ja taki off top ale mi wybaczcie mam żółte mleczko z garniera i na 3cim miejscu ma alcohol denat nie przeszkadza to? mam mieszane uczucia ale nie nzam sie za bardzo
danana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 16:03   #4949
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Podejrzany składnik w szamponie z Biedronki

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
dziewczyny ja taki off top ale mi wybaczcie mam żółte mleczko z garniera i na 3cim miejscu ma alcohol denat nie przeszkadza to? mam mieszane uczucia ale nie nzam sie za bardzo
Wyjaśnienie alcoholu denat prosto ze słowniczka wizażu

Pochodzenia różnego. Otrzymywany poprzez fermentacje węglowodanów lub syntetycznie z ropy naftowej. Alkohol denaturowany jest cieczą o charakterystycznym zapachu. Miesza się z wodą w dowolnych stosunkach. Jest bardzo dobrym środkiem rozpuszczający dla licznych substancji. Skoncentrowany alkohol denat. jest trujący. Często stosowany w kosmetykach zamiast czystego alkoholu (etanolu), aby uczynić je nie do spożycia.
Składnik o działaniu tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 21:24   #4950
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym prosić o przeanalizowanie składu kremu SVR Xerialine Creme Visage:

INCI : aqua (purified water), butyrospermum parkii butter (shea butter), hexyldecyl stearate, cyclopentasiloxane, myristyl alcohol, urea, biosaccharide gum-14, sorbitol, glycerin, sodium PCA, myristyl glucoside, arachidyl alcohol, dimethicone, allantoin, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, polyacrylamide, C13-14 isoparaffin, laureth-7, lactic acid, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, parfum (fragrance), butylphenyl methylpropional, limonene

Skład na opakowaniu trochę inny niż na wizazu, podałam ten z opakowania.

Pytanie - co w tym kremie może powodować, że zaraz po nałożeniu skóra lekko piecze i pojawia się zaczerwienienie na policzkach i czole? Jeżeli nałożę na jakieś wrażliwsze czy podrażnione miejsce, to pieczenie jest znacznie większe, zaczerwienienie również. To wrażenie znika po ok 10 minutach, krem dobrze i długotrwale nawilża cerę, ale za każdym razem to nieprzyjemne pieczenie, poza tym mam wrażenie, że odrobinę zapycha. Co może powodować taką reakcję skóry? Przecież jest to krem przeznaczony do cery suchej, powinien być bardzo delikatny...

Mam cerę mieszaną, krem stosuję na noc, niektóre partie mojej twarzy mają tendencję do przesuszania, szczególnie w zimie, więc ten krem z opisu wydawał się idealny...Nie wiem, czy stosować go dalej i zignorować to pieczenie, czy może powinnam go odstawić?

Jeśli ktoś może coś na ten temat podpowiedzieć, byłabym bardzo wdzięczna.
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.