legalizacja czy delegalizacja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za legalizacją marihuany?
Tak 14 58,33%
Nie 10 41,67%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 18:19   #1
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309

legalizacja czy delegalizacja?


Cześć wszystkim!
Chciałabym się zapytać co sądzicie o leglizaji marihuany?
Moim zdaniem powinna być zlegalizowana, ponieważ:
- można ją opodatkować, co daje zyski dla państwa,
- byłaby w cenie podobnej do papierosów (no, może trochę droższa), czyli mniej by sie na nią wydawało pieniędzy,
- jak ktoś chce ją palić, to i tak będzie bez względu na to, czy jest akceptowana przez poskie prawo czy nie,
- jest mniej szkodliwa niż np. alkohol (bo po alkoholu człowiek staje się przeważnie agresywny, a po konopii raczej spokojny i nie skory do kłutni czy bijatyk),
- właśnie ten alkoholizm zmaleje,
- policja zajęłaby się sprawami bardziej niebezpiecznymi, niż palenie trawki.

To przykłady za, tylko te które mi przyszły teraz do głowy, nie musiałam nad tym mysleć, ale gdyby się zastanowić to pewnie byłby więcej przykładów tłumaczących dlaczego jestem za legalizacją.

PS. Nie znalazłam takiego watku (może źle szukałam?), który byłby dokładnie o tym samym i dlatego go założyłam. Aczkolwiek jeśli ktoś zanalazłby inny o bardzo zbliżonej tematyce prosze o linka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 18:31   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Narkotykom mowie stanowcze nie.

A i nie widze powiazania miedzy marihuana a alkoholizmem.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 18:56   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

ja jestem za tym, żeby zamiast zatsanawiac się nad legalizacją nowych używek wziąć się za delegalizację istniejących
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:06   #4
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

na jakiej podstawie twierdzisz ze po legalizacji marihuany zmaleje alkoholizm ?
skąd wiesz,że byłaby mniej więcej w cenie paczki papierosów ? ile by jej było za taką cene ? 0,5g?1g?
idąc tropem Twojego myślenia w puknkcie 3 to także powinna być zlegalizowana amfetamina, bo i tak ją biorą.

Ja jestem za legalizacją,ale nie uważam zeby w jakimś stopniu palenie jej było zdrowsze od picia alkoholu(nie ma związku). Ona też potrafi siać spustoszenie w głowie.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:21   #5
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Ja też jestem za, jednak ten argument jest kiepski;
Cytat:
jak ktoś chce ją palić, to i tak będzie bez względu na to, czy jest akceptowana przez poskie prawo czy nie,
równie dobrze można zalegalizować amfetaminę idąc tym tokiem myślenia,ponieważ "i tak jak chce, to będę mieć.''



edit: upa Marti w sumie sądzi tak samo jak ja :P
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:23   #6
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Bylo - chocby tu --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312459

Jak mozna zdelegalizowac cos co jest nielegalne .

Dodam do twojej listy genialny argument kolegi - marihuana jest dobra bo Bog ja stworzyl, wiec chce zeby ludzie uzywali .

Edytowane przez lorelei
Czas edycji: 2009-10-30 o 19:24
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:36   #7
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

To dla mnie zło totalne. Pogrążać ludzi z jednego nałogu w drugi? Bez sensu.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 19:49   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!
Chciałabym się zapytać co sądzicie o leglizaji marihuany?
Moim zdaniem powinna być zlegalizowana, ponieważ:
- można ją opodatkować, co daje zyski dla państwa,
- byłaby w cenie podobnej do papierosów (no, może trochę droższa), czyli mniej by sie na nią wydawało pieniędzy,
- jak ktoś chce ją palić, to i tak będzie bez względu na to, czy jest akceptowana przez poskie prawo czy nie,
- jest mniej szkodliwa niż np. alkohol (bo po alkoholu człowiek staje się przeważnie agresywny, a po konopii raczej spokojny i nie skory do kłutni czy bijatyk),
- właśnie ten alkoholizm zmaleje,
- policja zajęłaby się sprawami bardziej niebezpiecznymi, niż palenie trawki.

To przykłady za, tylko te które mi przyszły teraz do głowy, nie musiałam nad tym mysleć, ale gdyby się zastanowić to pewnie byłby więcej przykładów tłumaczących dlaczego jestem za legalizacją.

PS. Nie znalazłam takiego watku (może źle szukałam?), który byłby dokładnie o tym samym i dlatego go założyłam. Aczkolwiek jeśli ktoś zanalazłby inny o bardzo zbliżonej tematyce prosze o linka
Temat juz byl, kilkukrotnie O ile dyskutowac mozna, to Twoje argumenty sa bardzo slabe, niespojne i pelne zyczenia mysleniowego.

Po kolei:
- bzdura jest twierdzenie, ze bylaby w takiej czy innej cenie. Nie wspominajac o tym, ze kilka lat temu 0.5g bylo w cenie duzo wyzszej niz fajki Jak juz przy tym jestesmy - jeden joint zawiera tyle substancji smolistych co paczka papierosow; joint dziennie to jak wypalenie paczki fajek dziennie.
- kolejny argument jest absurdalny - ludzie beda krasc, mordowac, gwalcic, cpac heroine itd. itp. - to nie jest zaden powod na legalizacje takiego czy innego czynu.
- bzdura jest twierdzenie, ze czlowiek po alkoholu staje sie przewaznie agresywny. Badania jakies robilas, ze tak piszesz? Pewnie, ze czesc osob robi sie agresywna po alkoholu, ale nie zadne przewaznie. Bez sensu jest porownywac negatywny skutek alko (agresywnosc u niektorych), bez porownywania negatywnych skutkow THC - czyli tego, ze potocznie mowiac, po trawie ludzie sie zachowuja nieraz jakby mieli dziury w glowie, totalne zamulenie, idiotyczny chichot.
- mysleniem zyczeniowym jest twierdzenie, ze legalna marihuana w jakikolwiek sposob wplynelaby na spozycie alkoholu i na alkoholizm.

PS. Zalegalizowana a nie zlegalizowana
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:53   #9
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Mi to obojętne. Jak legalizacja ma być dobra dla tych, którzy jej chcą, to czemu nie umilić komuś życia .
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:54   #10
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
jednak ten argument jest kiepski;
Wszystkie wymienione przez autorkę argumenty są bardzo kiepskie (no może oprócz pierwszego). Oj uśmiałam się
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 20:42   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!
Chciałabym się zapytać co sądzicie o leglizaji marihuany?
Moim zdaniem powinna być zlegalizowana, ponieważ:
- można ją opodatkować, co daje zyski dla państwa,
- byłaby w cenie podobnej do papierosów (no, może trochę droższa), czyli mniej by sie na nią wydawało pieniędzy,
- jak ktoś chce ją palić, to i tak będzie bez względu na to, czy jest akceptowana przez poskie prawo czy nie,
- jest mniej szkodliwa niż np. alkohol (bo po alkoholu człowiek staje się przeważnie agresywny, a po konopii raczej spokojny i nie skory do kłutni czy bijatyk),
- właśnie ten alkoholizm zmaleje,
- policja zajęłaby się sprawami bardziej niebezpiecznymi, niż palenie trawki.

To przykłady za, tylko te które mi przyszły teraz do głowy, nie musiałam nad tym mysleć, ale gdyby się zastanowić to pewnie byłby więcej przykładów tłumaczących dlaczego jestem za legalizacją.
-owszem zyski są jednak z drugiej strony koszty leczenia
- kto by wydawal mniej ?ten kto pali ,ja nie pale i mam kase w kieszeni ,nie żal mi ludzi ktorzy pala papierosy czy pija ich kasa ich problem
-tu sie nie zgodzę ,świadomosc kary jest odstraszaczem
-kazda uzywka jest nie bezpieczna a skoro maryska jest ok to czemu nie isc dalej i nie zajac sie koką ?
- dlaczego alkoholizm mialby zmaleć ?
-policja zajmuje sie takze innymi sprawami niz trawka ,nie na darmo jest kilka wydzialow policyjnych

rozumiem ,że jestes za bo palisz ?

ja jestem przeciw ze wzgledu na dzieci i młodzież.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 20:44   #12
s4bin4
Rozeznanie
 
Avatar s4bin4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 704
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Faktycznie wszystkie podane argumenty sa kiepskie oprocz pierwszego. Natomist jesli chodzi o argumenty za to chociazby to ze nie ma dawki smiertelnej, inna rzecza jest fakt ze marihuana chocby ta z holandii jest mniej szkodliwa niz fajki. a co do samej legalizacji generalnie chyba wszytsko jedno bo ci co pala i tak bedye palic nawet bedzie to nielegalne. To troche tak jakby pozwolic ksiaza zakladac rodziny- chodzi mi o to ze legalizacja pokaze jedynie skala zjawska.
__________________
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200703083237.png

Maturzystka 2010

Jestem Kierowcą! od 3.09.09



Konsultantka Oriflame 6%
s4bin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 20:45   #13
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

jestem ZA legalizacją, gdyż nie podoba mi się opiekuńcza rola państwa w stosunku do osób pełnoletnich. Oczekuje, że państwo będzie mnie informować o skutkach jakie mogę ponieść w wyniku różnych działań (spożywania alkoholu, brania narkotyków, przygodnego seksu z nieznajomym), a wybór należy do mnie czy pragnę zniszczyć sobie zdrowie, popaść w nałóg, zarazić się HIV czy może skoczyć z okna i się zabić...

tak długo dopóki nie szkodzę swoim działaniem innym osobom, prawo nie powinno ingerować w moje życie.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:10   #14
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
jestem ZA legalizacją, gdyż nie podoba mi się opiekuńcza rola państwa w stosunku do osób pełnoletnich. Oczekuje, że państwo będzie mnie informować o skutkach jakie mogę ponieść w wyniku różnych działań (spożywania alkoholu, brania narkotyków, przygodnego seksu z nieznajomym), a wybór należy do mnie czy pragnę zniszczyć sobie zdrowie, popaść w nałóg, zarazić się HIV czy może skoczyć z okna i się zabić...

tak długo dopóki nie szkodzę swoim działaniem innym osobom, prawo nie powinno ingerować w moje życie.
zgłoś pretensje do producentów urządzeń elektrycznych bo raczyli umieszczać w nich termostaty na wypadek Twoich braków w pamięci ( tak przykładowo) - przecież to twój wybór czy się chcesz spalic czy nie ;D
ah no i zgłoś pretensje do Państwa, że nie oflaglowali wszystkich zarażonych HIV czerwonymi stempelkami na czole żebyś mogła sobie dowolnie przebierać

ja tam jest za głupochronami i dla mnie brak legalizacji dla marichuany to właśnie głupochron


Swoja drogą nie rozumiem - państwo ma Ci tłumaczyć podstawowe sprawy takie jak fakt, że od używanie gumek może cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową ochronic bo co ? Bo ty nie mogłaś sie tego nauczyć ? Albo państwo ma ci broszurkę o samobójstwa wysłać żebyś miała pełną swiadomość bo sama z siebie jej nie masz ?! Słuchaj - jak nie chcesz współdziałać w państwie to sie wypisz a nie jeszcze masz prośby i zażalenia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:48   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez Cannabis84 Pokaż wiadomość
Wszystkie wymienione przez autorkę argumenty są bardzo kiepskie (no może oprócz pierwszego). Oj uśmiałam się
Hyh, ale w zestawieniu z Twoim nickiem fajnie to wyszlo

Cytat:
Napisane przez s4bin4 Pokaż wiadomość
Faktycznie wszystkie podane argumenty sa kiepskie oprocz pierwszego. Natomist jesli chodzi o argumenty za to chociazby to ze nie ma dawki smiertelnej, inna rzecza jest fakt ze marihuana chocby ta z holandii jest mniej szkodliwa niz fajki. a co do samej legalizacji generalnie chyba wszytsko jedno bo ci co pala i tak bedye palic nawet bedzie to nielegalne. To troche tak jakby pozwolic ksiaza zakladac rodziny- chodzi mi o to ze legalizacja pokaze jedynie skala zjawska.
Nieprawda. Marihuana ma podobna ilosc substancji smolistych niezaleznie od miejsca pochodzenia, bo to jej naturalna wlasciwosc, a nie efekt jakis dodatkow.

Tak a propos, to kiedys byl temat o tym i sie obszerniej odnosilem do tego, jak to w Niderlandach wyglada...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:01   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Skoro pytasz to odpowiadam. Jestem przeciwna. Podatki to dla mnie rowniez slaby argument - panstwo to nie instytucja nastawiona na zarobek w ogolnosci, a jeszcze zarobek za wszelka cene i na wszystkim co popadnie to juz odpada na dzien dobry.

A poza tym jakos nie wierze, ze srodowisku lubiacemu ziola zalezy na czyimkolwiek zarobku... nie jest to w zaden sposob spojne ani logiczne, wiec? Przyplyw altruizmu? Raczej proba rozdawania resztek na ze stolow jasnie panstwa palaczy trawki.

Inne kontrargumenty juz padly. Sa ludzie, ktorzy beda krasc i zabijac bez wzgledu na to co bedzie wpisane w paragrafy kodeksu, czesc z nich nawet ich nie przeczyta. To co mamy chciec zeby to zezwolono? Jednak niedoskonaly system jest i tak milion razy lepszy niz brak jakiegolwiek systemu. Zreszta i tu implikacja logiczna znow zgrzyta. Walczycie jakas forme zapiskow, argumentujac ze te zapiski sa nieskuteczne? No chyba jednak maja jakas skutecznosc, czego dowodem jest chociazby powyzszy apel.

Co do agresji. Na trawe ludzie tez potrafia reagowac agresywnie, a to ze nie uzaleznia fizycznie? Ale psychicznie owszem plus zniszczenia w organizmie.

Dla mnie koronnym argumentem jest to, ze to co nielegalne zawsze bedzie trudniej dostepne i drozsze.

Aha i nie martw sie tak o policje. Dadza sobie rade bez Twojej organizacji ich pracy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:15   #17
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Legalizacja to by były znaczne utrudnienia dla tych co palą, bardzo nie na rękę. Nie kosztowałaby tyle co papierosy
Gdyby ustalić jednorazową ilość jaką można kupić, zrobić miejsce do tego a nie jaranie po kątach to jestem na tak.
ALE, OD 21 ROKU ŻYCIA ;-)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:57   #18
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
zgłoś pretensje do producentów urządzeń elektrycznych bo raczyli umieszczać w nich termostaty na wypadek Twoich braków w pamięci ( tak przykładowo) - przecież to twój wybór czy się chcesz spalic czy nie ;D
jako konsument oczekuje, że zakupiony przeze mnie produkt jest przetestowany i bezpieczny dla zdrowia. Dotyczy to leków, kosmetyków, jedzenia, urządzeń elektrycznych. O wszelkich niebezpieczeństwach i możliwych zagrożeniach producent mnie informuje, jak np. o zawartości orzechów w ciastkach, które mogą mnie uczulić i skutkach ubocznych paracetamolu.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Swoja drogą nie rozumiem - państwo ma Ci tłumaczyć podstawowe sprawy takie jak fakt, że od używanie gumek może cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową ochronic bo co ? Bo ty nie mogłaś sie tego nauczyć ?
bo to, że państwo powinno zapewnić wszystkim dostęp do służby zdrowia i edukacji.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 01:10   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bez sensu jest porownywac negatywny skutek alko (agresywnosc u niektorych), bez porownywania negatywnych skutkow THC - czyli tego, ze potocznie mowiac, po trawie ludzie sie zachowuja nieraz jakby mieli dziury w glowie, totalne zamulenie, idiotyczny chichot.
Te "dziury w mózgu" to się chyba naprawdę robią Tak samo jak po długotrwałym nadużywaniu alkoholu można się nabawić choroby Korsakowa, uszkadzając mózg. Tkanka może obumierać i robią się właśnie takie martwe "dziury"...
A przynajmniej tak mówiła jedna pani u mnie na uczelni, chętnie bym znalazła jakieś źródło potwierdzające jej słowa
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-31, 06:49   #20
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Legalizacja to by były znaczne utrudnienia dla tych co palą, bardzo nie na rękę. Nie kosztowałaby tyle co papierosy
Gdyby ustalić jednorazową ilość jaką można kupić, zrobić miejsce do tego a nie jaranie po kątach to jestem na tak.
ALE, OD 21 ROKU ŻYCIA ;-)


Tak by to nic nie dało, gdyż sprzedający nie przestrzegali by przepisu od 21 roku życia, tak jak nie przestrzegają od 18 roku życia sprzedaży papierosów i alkoholu.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 11:40   #21
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
jako konsument oczekuje, że zakupiony przeze mnie produkt jest przetestowany i bezpieczny dla zdrowia. Dotyczy to leków, kosmetyków, jedzenia, urządzeń elektrycznych. O wszelkich niebezpieczeństwach i możliwych zagrożeniach producent mnie informuje, jak np. o zawartości orzechów w ciastkach, które mogą mnie uczulić i skutkach ubocznych paracetamolu.



bo to, że państwo powinno zapewnić wszystkim dostęp do służby zdrowia i edukacji.
aj nie lubie niekonsekwencji w postępowaniu

bo z jednej strony masz same wymagania względem państwa ale z drugiej nie zamierzasz w żaden sposób przyczynić się do tego żeby było "bezpieczniej" bo kurcze... jak np. każdy będzie miał wolny dostęp do broni palnej ( no bo niech sobie człowiek decyduje czy mu potrzeban czy nie skoro dorosły tak ?) to wiesz - ladniej się nie zrobi.
Nie jest najlepiej kiedy rzeczy są nielegalne - bo i tak ktoś chce to zdobędzie.. ale jak będa legalne a jedyną ochroną będzie karteczka " strzelania do drugiej osoby moze wywolac zgon" to wiesz... juz mozna sobie tez ta karteczke darowac bo w rzeczywistosci i tak do niczego sie nie przyczni


że zacytuje kogoś " nie podoba mi się ta postawa roszczeniowa ( społeczeństwa)" ;D
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 12:05   #22
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
aj nie lubie niekonsekwencji w postępowaniu

bo z jednej strony masz same wymagania względem państwa ale z drugiej nie zamierzasz w żaden sposób przyczynić się do tego żeby było "bezpieczniej" bo kurcze... jak np. każdy będzie miał wolny dostęp do broni palnej ( no bo niech sobie człowiek decyduje czy mu potrzeban czy nie skoro dorosły tak ?) to wiesz - ladniej się nie zrobi.
Nie jest najlepiej kiedy rzeczy są nielegalne - bo i tak ktoś chce to zdobędzie.. ale jak będa legalne a jedyną ochroną będzie karteczka " strzelania do drugiej osoby moze wywolac zgon" to wiesz... juz mozna sobie tez ta karteczke darowac bo w rzeczywistosci i tak do niczego sie nie przyczni


że zacytuje kogoś " nie podoba mi się ta postawa roszczeniowa ( społeczeństwa)" ;D
broń palna ma tylko 1 zastosowanie, tak jak arszenik, nie posłuży jako przyprawa do zupy. Nożem też można kogoś zabić oczywiście, ale ma szerokie zastosowanie w życiu codziennnym.

W przypadku narkotyków i alkoholu jednorazowe spożycie nie jest równoznaczne ze śmiercią, ani popadnięciem w chorobę. Poza tym każdy ma dostęp do lasu np. i może iść na grzybobranie, mimo, że są przypadki śmiertelne z powodu zatrucia muchomorami. Palenie papierosów źle wpływa na płuca, serce i potencję, może powodować raka, ale jest legalne. Nie ma sensu zabranianie wszystkiego co potencjalnie może wywołać szkody w organiźmie.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 12:17   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
jako konsument oczekuje, że zakupiony przeze mnie produkt jest przetestowany i bezpieczny dla zdrowia. Dotyczy to leków, kosmetyków, jedzenia, urządzeń elektrycznych. O wszelkich niebezpieczeństwach i możliwych zagrożeniach producent mnie informuje, jak np. o zawartości orzechów w ciastkach, które mogą mnie uczulić i skutkach ubocznych paracetamolu.
No tak. Zapisy o orzechach sa faktycznie dosc solidnie przestrzegane. Podobno ludzie, ktorzy maja uczulenie na ten skladnik to po spozyciu go nawet w minimalnych ilosciach maja naprawde powazne objawy. A powszechnosc odpadow orzechowych w fabrykach zywnosci jest powszechna i dostaja sie one takze do artykulow wcale nie orzechowych. Stad wprowadzono takie rozporzadzenie by oszczedzic niewinnym ludziom niepotrzebnego cierpienia.
Ale tez jest druga strona medalu - cala masa ludzi, ktorzy jedza bezkarnie orzechy i oni zwyczajnie ten zapis na opakowaniu ignoruja. Ja sie np. nie przejmuje czy serek ze szczypiorkiem jaki kupuje byl w fabryce gdzie robi sie tez serek z orzechami czy nie.
Stad wprowadzenie napisu jest rozsadne. Osoba, ktora wie ze jej orzechy szkodza bedzie mogla czegos uniknac, a produkt wciaz bedzie dostepnych dla tych ktorzy orzechy jedza. Wilk syty i owca cala.

Mysle jednak ze w przypadku marihuany ta zasada nie dziala, bo ona jest szkodliwa dla wszystkich. I zaden jej sposob zastosowania nie jest sluszny. A jesli komus sie wydaje inaczej to jest w bledzie. Oczywiscie mozna podawac cala mase przykladow ze ktos palil/pali i wyszedl na ludzi. Ja sie zgadzam. Ale to nie dzieki ziolom, ale raczej dzieki temu, ze umial/a dzialac skutecznie pomimo nich. W sensie ze uzyskal/a nad nimi przewage.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
że zacytuje kogoś " nie podoba mi się ta postawa roszczeniowa ( społeczeństwa)" ;D
To jest cos wiecej niz postawa rozszczeniowa. To proba przejecia kontroli.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2009-10-31 o 12:20
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 14:50   #24
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Tak by to nic nie dało, gdyż sprzedający nie przestrzegali by przepisu od 21 roku życia, tak jak nie przestrzegają od 18 roku życia sprzedaży papierosów i alkoholu.
To twoje pesymistyczne spojrzenie na świat. W Holandii stoją wielkie karki przed wejściem i nawet dzień przed 18 urodzinami nie wejdziesz. Prędzej ci michę sklepią niż wpuszczą
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 14:54   #25
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

nie legalizowac powniewaz:
-polskie spoleczenstwo nie jest przygotowane na cos takiego,mysle ze mlodziez zacpala by sie na smierc
-po drugie -wyobrazasz sobie ile kosztuje leczenie jednego narkomana?????
JESTEM ZA PODNIESIENIEM KARY ZA POSIADANIE I dilerstwo !!!!!!!!!!!!
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.

Edytowane przez aga24zuzia
Czas edycji: 2009-10-31 o 15:02
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 15:04   #26
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Pokaż wiadomość
nie legalizowac powniewaz:
-polskie spoleczenstwo nie jest przygotowane na cos takiego,mysle ze mlodziez zacpala by sie na smierc
-po drugie -wyobrazasz sobie ile kosztuje leczenie jednego narkomana?????
JESTEM ZA PODNIESIENIEM KARY ZA POSIADANIE I dilerstwo !!!!!!!!!!!!
no nie przesadzajmy.Nie słyszałam,jeszcze o przypadku zaćpania się na śmierć marihuaną.Poza tym teraz jest nielegalna a i tak palą na potęge i to nie tylko młodzież.

Nie pale i nigdy tego nie paliłam ale jestem ZA.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 15:15   #27
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

A wiesz ile kosztuje leczenie alkoholików? Już prędzej jestem za tym by zakazać alkoholu i zalegalizować marihuanę.
W szpitalu psychiatrycznym, na Srebrzysku w Gdańsku - masz jeden wielki ogromny oddział dla alkoholików.
Natomiast anorektyczki i bulimiczki czasem rok czekają na miejsce.
TO jest moim zdaniem niesprawiedliwość.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 15:26   #28
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

niech mi ktoś powie jakie jest zdrowe i nieszkodliwe zastosowanie papierosów? Ludzie palą, bo
a) lubią
b) są uzeleżnieni i nie mogą rzucić

jak chodzi o marihuanę sprawa wygląda podobnie, część pali od czasu do czasu, bo lubi po prostu, a część się uzależnia.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 15:27   #29
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

znam kilka osob ktore tak sobie podpalaly marihuanke,pozniej amfetaminka,itd i zle skonczyly!! narkotyk to narkotyk

Dalej jestem za podniesiem kary za posiadanie !!!!!!
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 15:39   #30
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: legalizacja czy delegalizacja?

ja jestem za legalizacją - podoba mi się klimat tych kajpek w Holadii, gdzie moża sobie legnalie zapalć joita - w Polsce brakuje takich miejsc w miejscu publiczym moża sobie jedyie przypalić w parku,

jak już ktoś wspomiał - dajmy prawo dorosłym ludziom, do decydowaia o swoim zdrowiu!!!!, pozwólcie mi wybrać, a co chcę umrzeć i w jakim wieku!!!!!!
jestem za ogólodostępością alkocholu, papierosów, marichuay, a nawet twardych arkotykówklask i:
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.