Ciekawe święto... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-03, 16:49   #1
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158

Ciekawe święto...


Witam wszystkich serdecznie!
Natknęłam się w internecie na filmiki z jakichś obchodów, chyba w Niemczech...
Oto link:
http://www.youtube.com/watch?v=1837FPy5Ki8

Wie ktoś co to za święto, o co w tym chodzi ?
Czy podoba się wam to ?

Ja uważam że jest to fajna sprawa, szczególnie dla najmłodszych. Ludzie przebrani za jakieś stwory i zachowujący się jak one - super!

Wszystkim życzę Wesołych Świąt !!!
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 17:19   #2
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Ciekawe święto...

To jest tzw. Pochód Głupców
Odbywa się w ostatnią niedzielę karnawału praktycznie w każdym miescie i miasteczku. Przebierańcy rzucają cukierki, lizaki, precele, starszym dostaje się kubek piwa czy wina. U mnie przebierają się: harcerze, różne sekcje sportowe, ministranci, ksiądz, koło gospodyń wiejskich, pielęgniarki z domu spokojnej starości, pracownicy herbaciarni i piaskowni itd. Pochód tworzą różne grupki. Na koniec jest impreza dla całej wsi, oczywiscie z piwem i grzanym winem.
Pare lat temu pracownicy piaskowni, chłopy wielkie i brodate przebrali się za baletnice. I tańczyli. Do dziś sie smieję, jak sobie przypomnę.
Tradycja bardzo fajna i dośc wesoła. Ogólne cały ostatni tydzień karnawału w Niemczech to istne szaleństwo.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 17:37   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciekawe święto...

Luba, przebierałaś się też? Opis brzmi rewelacyjnie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 18:45   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Ciekawe święto...

Nie, zawsze byłam obserwatorem. Chociaż obserwatorzy tez się przebierają ale my ograniczamy się tylko do dziwnych nakryć głowy. Ja mam taka fajną peruczkę afro
To naprawdę fajnie wygląda wszytsko, moja siostra była w tym roku u nas akurat w tym czasie, kiedy odbywał się pochód i była zachwycona. Tym, że dorośli ludzie potrafią sie tak bawić, bo dzieci to wiadomo.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:41   #5
ZuZa911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domku;)
Wiadomości: 158
Dot.: Ciekawe święto...

Ciekawa sprawa... Podoba mi się takie coś, ci ludzie wydają się być bardzo wyluzowani i dobrze się bawią! To potwierdza moją teorię że Niemcy są fajni i wyluzowani, wszyscy tak mówią.
Jednej dziewczynie się dostało...
Szkoda że u nas takiego czegoś nie ma...
ZuZa911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:49   #6
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie, zawsze byłam obserwatorem. Chociaż obserwatorzy tez się przebierają ale my ograniczamy się tylko do dziwnych nakryć głowy. Ja mam taka fajną peruczkę afro
To naprawdę fajnie wygląda wszytsko, moja siostra była w tym roku u nas akurat w tym czasie, kiedy odbywał się pochód i była zachwycona. Tym, że dorośli ludzie potrafią sie tak bawić, bo dzieci to wiadomo.
Widzę że jesteś w temacie.
Wiesz może czym oni tam posypują ludziom głowy ??? Zdaje mi się że to siano, ale nie jestem pewna...
O co chodzi z tym noszeniem i kładzeniem na ulicy oraz późniejszym przygniataniem przybyłych tam dziewcząt ???
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 03:09   #7
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez ZuZa911 Pokaż wiadomość
Ciekawa sprawa... Podoba mi się takie coś, ci ludzie wydają się być bardzo wyluzowani i dobrze się bawią! To potwierdza moją teorię że Niemcy są fajni i wyluzowani, wszyscy tak mówią.
Jednej dziewczynie się dostało...
Szkoda że u nas takiego czegoś nie ma...
No przeciez nie tacy "glupi i wredni jak Polacy"

Jaka trzeba miec percepcje swiata, zeby przypisywac calym narodom negatywne badz pozytywne cechy?

Zal i zenada.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-04, 08:39   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Ciekawe święto...

eh, musze sie zgodzic z kolega powyzej :wyrak:
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 12:10   #9
ZuZa911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domku;)
Wiadomości: 158
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No przeciez nie tacy "glupi i wredni jak Polacy"

Jaka trzeba miec percepcje swiata, zeby przypisywac calym narodom negatywne badz pozytywne cechy?

Zal i zenada.
No i to jest właśnie coś o czym powstało wiele wątków i wciąż powstają nowe...
Czy ja napisałam że Polacy są głupi i wredni !?
Tak się składa że moja koleżanka pracowała dwa lata w Irlandii i poznała przy tym ludzi wielu narodowości i mówiła że np. Niemcy byli spoko, tacy na luzie i że to samo mówili jej znajomi... Polacy jak Polacy... Zawsze znajdą się jednostki które narobią obciachu - na przykład ty.
Jak widzę twoje wpisy to naprawdę nie wiem jaką trzeba mieć percepcję świata żeby ze zdania że "Niemcy są fajni" wyciągnąć ukryty sens że "Polacy są głupi"
Na prawdę jak napisałaś " zal i zenada "
ZuZa911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 12:30   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez ZuZa911 Pokaż wiadomość
No i to jest właśnie coś o czym powstało wiele wątków i wciąż powstają nowe...
Czy ja napisałam że Polacy są głupi i wredni !?
Tak się składa że moja koleżanka pracowała dwa lata w Irlandii i poznała przy tym ludzi wielu narodowości i mówiła że np. Niemcy byli spoko, tacy na luzie i że to samo mówili jej znajomi... Polacy jak Polacy... Zawsze znajdą się jednostki które narobią obciachu - na przykład ty.
Jak widzę twoje wpisy to naprawdę nie wiem jaką trzeba mieć percepcję świata żeby ze zdania że "Niemcy są fajni" wyciągnąć ukryty sens że "Polacy są głupi"
Na prawdę jak napisałaś " zal i zenada "
nie wiem co to za wyznacznik kultury narodu - "bo moja koleżanka była i mówiła"... kurczę ludzie wszędzie są różni, owszem różnią się podejście do np. kultury osobistej między narodami - no ale żeby rozróżniać narody po "byciu miłym"...
nie powiedziała Ci ta koleżanka z Irlandii co tam o Polakach się mówi przypadkiem ? Z równie rozsądnych pobudek co Twoje...
a tym tekstem "polacy jak polacy" wyżej to pokazałaś klase, nie ma co

a w temacie wątku

bardzo mi się to "święto" podoba, naprawde ciekawa tradycja i najwyraźniej fajna zabawa
chetnie bym zoabczyła/uczestniczyła w czymś takim
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 12:47   #11
ZuZa911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domku;)
Wiadomości: 158
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
nie powiedziała Ci ta koleżanka z Irlandii co tam o Polakach się mówi przypadkiem ? Z równie rozsądnych pobudek co Twoje...
a tym tekstem "polacy jak polacy" wyżej to pokazałaś klase, nie ma co
Mówi to się różne rzeczy i jak już to nie w całej Irlandii a w pewnych miejscach.
Ale taka jest prawda, niestety bywa tak że Polacy mieszkający za granicą trochę "chamują" no i co ?? Nie wolno tego powiedzieć...
Nie oceniam całych narodów tylko akurat w Polsce wiele osób odnosi się z antypatią do Niemców a akurat Niamcy MAJĄ W SWOJEJ TRADYCJI CIEKAWE ŚWIĘTO, KTÓREGO MY POLACY AKURAT NIE MAMY. CO WCALE NIE OZNACZA ŻE JESTEŚMY GŁUPSI LUB WREDNIEJSI OD NICH !!!

Nie wiem czy wszystkim "inteligentom" uda się zrozumieć to co jest pogrubione, ale dla mnie to już EOT.
Zaraz będą mi pisać że obrażam polski naród...
ZuZa911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 03:19   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez ZuZa911 Pokaż wiadomość
No i to jest właśnie coś o czym powstało wiele wątków i wciąż powstają nowe...
Czy ja napisałam że Polacy są głupi i wredni !?
Tak, wyrazilas taka opinie. Twierdzisz, ze nie ?
Taka opinia o jakimkolwiek narodzie jest wg mnie szalenie prymitwna i ograniczona. A jakiekolwiek uogolnienia dotyczace jakiegokolwiek narodu sa obarczone bledem i tyle.

Ciekawe akurat jest, ze trafilas na taki stereotyp, bo za Niemcami ciagnie sie zwykle przeciwny, ale mniejsza o to.

Cytat:
Napisane przez ZuZa911 Pokaż wiadomość
Tak się składa że moja koleżanka pracowała dwa lata w Irlandii i poznała przy tym ludzi wielu narodowości i mówiła że np. Niemcy byli spoko, tacy na luzie i że to samo mówili jej znajomi...
Wow, jedna opinia i wystarczy Ci do wyciagniecia opinii o calym narodzie. Tragedia, to jakbys zrobila sobie wycieczke po Marzahnie i dostala becki, to by bylo, ze wszyscy Niemcy to sympatycy NPD?
Jak mozna miec taka percepcje

Cytat:
Napisane przez ZuZa911 Pokaż wiadomość
Polacy jak Polacy...
A co ta bzdura ma znaczyc? No wlasnie o to chodzi, ze nie "Polacy jak Polacy" tylko ludzie sa rozni.

Cytat:
Napisane przez ZuZa911 Pokaż wiadomość
Zawsze znajdą się jednostki które narobią obciachu - na przykład ty.
Skad absurdalne przekonanie, ze jednostka robi obciach komus innemu poza soba?
Nie mowiac o tym, ze obciachowe to sa takie ekstremalne generalizacje, a nie zwrocenie na nie uwagi...
A takie ad personam tylko zle swiadczy o Tobie

Cytat:
Napisane przez ZuZa911 Pokaż wiadomość
Jak widzę twoje wpisy to naprawdę nie wiem jaką trzeba mieć percepcję świata żeby ze zdania że "Niemcy są fajni" wyciągnąć ukryty sens że "Polacy są głupi"
Na prawdę jak napisałaś " zal i zenada "
Skad bzdurny i absurdalny wniosek, ze ja wyciagam jakis ukryty sens z czegokolwiek?
Odnosze sie po prostu do Twojej bezsensownej generalizacji i tak tylko zauwazylem, ze wczesniej juz Ci sie inne tego typu bezsensowne generalizacje zdarzyly. Problemy z pamiecia, czy udajesz, ze nie wiesz o co chodzi ?
Podtrzymuje, zal i zenada
Brak odpowiedzialnosci za to co piszesz tez ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 13:00   #13
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Ciekawe święto...

Wyrak weź wyluzuj trochę...
Sprowadzasz wątek na boczny tor, mała dygresja ok ale Ty w ogóle się nie odniosłeś ani jednym zdaniem do tematu.
Napisz czy podoba Ci się to co widzisz na filmiku czy nie, dodaj jeszcze dlaczego.
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 13:31   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez ewelinka21 Pokaż wiadomość
Wyrak weź wyluzuj trochę...
Sprowadzasz wątek na boczny tor, mała dygresja ok ale Ty w ogóle się nie odniosłeś ani jednym zdaniem do tematu.
Napisz czy podoba Ci się to co widzisz na filmiku czy nie, dodaj jeszcze dlaczego.
Ja jestem taki luzny, ze prawie z krzesla spadam

Zwyczaj fajny, mi sie podoba zdecydowanie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:28   #15
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Ciekawe święto...

Ja byłam w tym roku na karnawale w Niemczech. I właśnie przez 3 dni ( w tym roku to był 13, 14 i 15 luty ) szły takie parady przez główne dzielnice miasta. Ludzie poprzebierani, wozy przystrojone, atmosfera jest super No i najbardziej emocjonująca sprawa - złapać jakieś dobre smakołyki
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 14:44   #16
ZuZa911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domku;)
Wiadomości: 158
Dot.: Ciekawe święto...

ZuZa911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 19:07   #17
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Ciekawe święto...

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Ja byłam w tym roku na karnawale w Niemczech. I właśnie przez 3 dni ( w tym roku to był 13, 14 i 15 luty ) szły takie parady przez główne dzielnice miasta. Ludzie poprzebierani, wozy przystrojone, atmosfera jest super No i najbardziej emocjonująca sprawa - złapać jakieś dobre smakołyki
Zazdroszcze Ci
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.