Młoda cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-16, 19:15   #1
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Arrow

Młoda cera


Hej
Mam 17 lat i od dłuższego czasu używam kolorowych kosmetyków, jednak przeczytałam wiele artykułów na ten temat i wszystkie zgodnie twierdzą iż kosmetyki w młodym wieku niszczą cerę .. To prawda?? Czy mogłabyś polecić mi kosmetyki dla młodej cery które w miarę możliwości nie byłyby dla niej katastrofą... Dodam iż mam wiele krostek na twarzy, mieszaną skórę - policzki wysuszone, strefa T - tłusta i zależy mi na długotrwałym matowieniu skóry. Czy istnieją w ogóle takie idealne kosmetyki??
Z góry dziękuje za odpowiedz
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 20:57   #2
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Młoda cera

To, że wszystkie kosmetyki w wieku 17 czy 18 lat szkodzą cerze to moooocno naciągane twierdzenie, kojarzące mi się z taką bardzo niedzisiejszą babcią, która przestrzega swoją wnuczkę przed całym złem tego świata. Jeśli jednak masz na tym punkcie obsesję, to polecałabym kosmetyki Inglota, mają linię podkładów dla młodej cery, podobnie jest z pudrami. Tak naprawdę wpływ na cerę, każdą, ma jakość kosmetyków, a nie wiek człeka, który ich używa.
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 21:22   #3
joyka
Raczkowanie
 
Avatar joyka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 485
Dot.: Młoda cera

Będzie długi wykład

To mit, że podkłady i pudry sprawiają, że skóra szybko się starzeje, wręcz przeciwnie - kobiety mają cienszą skórę od mężczyzn, a w powietrzu jest teraz tyle zanieczyszczeń i innego syfu, że lepiej mieć dodatkową warstewkę chroniącą naszą skórę. Jesli nie chcesz, żeby twoja skóra się szybko zestarzała unikaj słońca ( szczególnie solarium), pij dużo wody - bo nawilżyć skórę można jedynie od środka, kremy działają z reguły jedynie na naskórek. Możesz jeszcze łykać sobie witaminkę A+E, zapobiega reakcjom związanym z działaniem wolnych rodników.

A co do podkładu - mam nadzieję, że pomimo tego, że masz tłustą cerę to jej nie przesuszasz :P Najlepiej nawilżać, nie używać kosmetyków z alkoholem.
Wybór podkładu zależy w dużej mierze od tego, jaki efekt krycia chcesz uzyskać - jeśli nie masz zbyt dużo do maskowania to właśnie wcześniej wymieniony YSM z Inglota powinien dać radę. Do tego korektor na niespodzianki i powinno być git. Jeśli chcesz większe krycie (bo fluidy inglota są słabo napigmentowane) to może Classical z Golden Rose, Exeptional Wear z Gosha czy Lasting Performance z MF...dużo tego :P Jeśli czujesz tę suchość policzków to radziłabym zaopatrzyć się w krem natłuszczający i stosować go właśnie na te policzki - bo w takim przypadku jedynie nawilżający nie wystarczy. Co do tej tłustości cery - oczywiście, możesz nałożyć pod podkład na strefę T krem matujący albo bazę - wtedy powinnaś nie zacząć się aż tak szybko świecić. Ja też mam cerę mieszaną i to w kierunku tłustej, pod podkład nakładam jednak zwykły nawilżający. Dziewczyny z wizażu matowią się skrobią ziemniaczaną i bardzo to sobie chwalą, ja zdecydowanie wolę zaopatrzać się od czasu do czasu w bibułki matujące z Clean&Clear - jak się świecę to poprzyciskam ją sobie do twarzy i jestem znów długo matowa.
joyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 22:13   #4
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Młoda cera

Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość
To mit, że podkłady i pudry sprawiają, że skóra szybko się starzeje
Jak się używa dobrych kosmetyków to tak A jak się używa czegoś, co zatyka pory, sprawia, że cera źle oddycha, zawiera szkodliwe substancje... to może nie sprawi, że się szybciej zestarzeje, ale na pewno nie wpłynie dobrze na jej kondycję

Cytat:
Napisane przez dillingerine Pokaż wiadomość
Tak naprawdę wpływ na cerę, każdą, ma jakość kosmetyków, a nie wiek człeka, który ich używa.
Oj, widzę, że Dill już to napisała
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 10:56   #5
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Młoda cera

Podkład, który nie pogorszy trądziku i nie będzie źle wpływał na młodą cerę to podkład mineralny. Radzę udać się na forum "Kosmetyki Mineralne" i poczytać wątki na temat konkretnych firm (pomijając Everyday Minerals, bo nie są zbyt dobre, a teraz jeszcze podrożały, pasują niewielu osobom, są lepsze i tańsze firmy) - Polecam Lumiere, Lauress, Adorned with Grace Minerals, Lucy Minerals oraz ewentualnie słabo kryjące Meow .
Tylko na mineralnym najpierw poczytaj trochę a później zadawaj pytania. Tam nikt Ci nie znajdzie idealnego podkładu, musisz sama sobie dobrać wg tego, co dziewczyny piszą. Tylko nie zadawaj pytań zanim poczytasz trochę, bo nikt Ci nie odpowie na podstawowe pytania, na które odpowiedzi co chwilę się przewijają. Odcień pomogą Ci dobrać dziewczyny, jeśli wstawisz zdjęcie (robione na dworzu w ciągu dnia) twarzy i szyi.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 14:43   #6
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Młoda cera

Oj Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Poszukam coś na temat tych kosmetyków które polecacie
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.