Kempingowe jedzonko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-23, 19:14   #1
Ta jedyna
Rozeznanie
 
Avatar Ta jedyna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: dom na jeziorze.:3
Wiadomości: 740

Kempingowe jedzonko


Już w te wakacje wyjeżdżamy większą grupą na "kemping". Każdy z nas będzie miał możliwość wykazania się umiejętnościami gotowania-niestety ja nie bardzo posiadam takowe, ale do rzeczy. Poszukuje jakiś prostych a jednoczesnie smacznych przepisów na obiad (muszę go przygotować dla ponad 20 osób). W tym miejscu będziemy mieli dostęp do własnej kuchnii więc nie ma problemu. Jednak co przygotować? Odpada bigos, bo to juz będzie. Gołąbki też.

Macie jakieś ciekawe przepisy i pomysły? Mam nadzieję że kolejny raz uda Wam się mnie uratować.
__________________
12.09.2015
Ta jedyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 19:43   #2
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: Kempingowe jedzonko

Jejku, zrobić gołąbki dla 20 osób to nie lada wyczyn, nie zazdroszczę komuś .
Najlepiej chyba sprawdzają się dania jednogarnkowe, nie trzeba rozkładać całej garkuchni .
Może fasolka po bretońsku, gęsta zupa gulaszowa, spaghetti, chili con carne lub kotleciki drobiowe z pieczarkami i majonezem, jakieś pulpety, te potrawy robi się szybko i są smaczne, w dodatku w większości wypadków pasują do chleba . Odpada garnek z makaronem lub ziemniakami.
__________________
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 20:41   #3
Ta jedyna
Rozeznanie
 
Avatar Ta jedyna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: dom na jeziorze.:3
Wiadomości: 740
Dot.: Kempingowe jedzonko

Dziękuję! A chili con carne w wersi samo czy z jakimś dodatkiem? Jeszcze nigdy nie robiłam a myślę że to fajny pomysł.
__________________
12.09.2015
Ta jedyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 20:48   #4
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Kempingowe jedzonko

Ja chili zawsze robię z tego przepisu:
http://www.kwestiasmaku.com/dania_dl...e/przepis.html
tylko czasem zamiast kminu rzymskiego używam mieszkanki przpraw do kuchni meksykańskiej kamisa. Mięsa też używam różnego, czasem jak w przepisie a czasem mieszanego lub samego wieprzowego. A i na te 500g mięsa z przepisu daję całą a nie pół puszki pomidorów. Zjadamy z plackami tortilli lub ryżem. TŻ lubi z pieczywem. Szybko się robi, jest syte i naprawdę smaczne. Spróbuj najpierw w domu dla treningu
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 20:58   #5
Ta jedyna
Rozeznanie
 
Avatar Ta jedyna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: dom na jeziorze.:3
Wiadomości: 740
Dot.: Kempingowe jedzonko

A super dzięki wielkie!
A pomidory nie mogę po prostu "swieże" a nie puszkowane, spażyć je i obrać ze skórki?
__________________
12.09.2015
Ta jedyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:31   #6
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Kempingowe jedzonko

Nie wiem wiesz zawsze robiłam z puszkowanymi bo szybciej i taniej szczególnie zimą. Poza tym u mnie i latem pomidory są w niezbyt sprzyjającej cenie, dlatego do sosów zawsze używam puszkowych, a świeżych do sałatek, na kanapki itp. Ale zawsze możesz spróbować tylko nie wiem ile wtedy ich trzeba by było dodać żeby uzyskać ten sam efekt. Myślę, że więcej niż 0,5kg na tę porcję. A czy na kempingu będzie Ci się chciało/będziesz miała czas by sparzyć i obrać np 5 kg pomidorów? A tak bierzesz 5 puszek (cena puszki to 2-3zł - polecam pomidory z lidla one nawet mniej niż 2 zł kosztują a są pyszne) i masz z głowy. Ale zrobisz jak Ci będzie wygodniej.
Aha i trzeba czytać składy takich pomidorów w puszkach, żeby było procentowo ich dużo a do tego tylko sok pomidorowy (np 80%pomidorów, 20%sok) i ewentualnie sól.

Edytowane przez Asiczkaa
Czas edycji: 2011-06-23 o 21:33 Powód: dopisek
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 15:10   #7
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Kempingowe jedzonko

jejku dla 20 osób, to cały dzien gotowania :P
Może leczo? Ja robię najprostsze: kroisz paprykę (najlepiej trzy kolory), pomidory, wkładasz do garnka, do tego dodajesz podsmażoną wcześniej kiełbasę i cebulkę. Koncentrat pomidorowy (zawsze daję na oko, ale na duży garnek to jest taki mały słoiczek), trochę keczupu, przyprawy jakie lubisz i gotujesz to wszystko do miękkości papryki. Można dodać jeszcze cukinię, obraną, ogołoconą z gniazd nasiennych i pokrojoną w kostkę (nie za drobno). Sporo krojenia będzie na 20 osób niestety, więc od razu się rozglądaj za kimś, kto Ci pomoże kroić ;P
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 19:53   #8
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kempingowe jedzonko

Jeśli będzie piekarnik to pieczony kurczak: Kupujesz kurczaki ( na tyle osób to ze 5). Odkrawasz nogi, skrzydłą,dupę, pierś kroisz na pół. obsypujesz vegetą, czosnkiem, Układasz w brytfannie lub innym naczyniu i pieczesz ok 1,5 godziny. Co jakiś czas przewracasz na drugą stronę i przy okazji sprawdzasz czy już są dobre. Do tego chleb lub sałatki ze słoika.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 17:42   #9
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Kempingowe jedzonko

kurczak pieczony jest dobrym pomysłem, ale polecam po prostu podudzia
do tego zielona sałata i np. ryż
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 15:49   #10
Angel28
Rozeznanie
 
Avatar Angel28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 720
Dot.: Kempingowe jedzonko

a bogracz lub inni jak to nazywają strogonow???ja mam przepis jak moja mama robi i wychodzi tego baaaardzo dużo i do chlebka jest super
Angel28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 15:58   #11
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Kempingowe jedzonko

Ja bym zrobiła makaron, albo ryż z czymś, Jak już ktoś proponował spaghetti, albo kurczak z ryżem. I na przykład mieszanka warzywna, taka na patelnię, albo do gotowania, coby się nie narobić.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 10:54   #12
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Kempingowe jedzonko

Odświeżam temat!

Co gotować na kampingu? Wyjeżdzamy na 2 tygodnie do Francji i Włoch, nie chcemy targać ze sobą jedzenia, ani zupek chińskich. Sklepy na pewno będą - tylko co gotować z lokalnych produktów?

Macie jakieś fajne jedno-, dwugrankowe przepisy? (grilla nie wolno)
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 17:37   #13
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kempingowe jedzonko

Ja tam jeśli gotuję coś w polowych warunkach i mam do dyspozycji butlę gazową to zazwyczaj robię takie jakby papki (nie wiem jak to inaczej nazwać ).
łatwo robi się:
-spaghetti
-mięso mielone z sosem pomidorowym, fasolką, kukurydzą i chilli z ryżem (takie a'la ,meksykańskie)
-jak chce Ci się kroić można zrobić leczo
-zupę z kurczakiem, marchewką i kukurydzą (bardzo pożywna jak się doda dużo dodatków- wystarczy sama by zaspokoić głód)
itd.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:08   #14
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Kempingowe jedzonko

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja tam jeśli gotuję coś w polowych warunkach i mam do dyspozycji butlę gazową to zazwyczaj robię takie jakby papki (nie wiem jak to inaczej nazwać ).
łatwo robi się:
-spaghetti
-mięso mielone z sosem pomidorowym, fasolką, kukurydzą i chilli z ryżem (takie a'la ,meksykańskie)
-jak chce Ci się kroić można zrobić leczo
-zupę z kurczakiem, marchewką i kukurydzą (bardzo pożywna jak się doda dużo dodatków- wystarczy sama by zaspokoić głód)
itd.
Chyba muszę w miesiąc podszlifować swoje umiejętności kucharkie, bo papkę z ryżem potrafię zrobić tylko jedną, z kurczakiem spagetti, albo makaron z gorgonzolą

Będziemy mieć butlę z gazem, taką turystyczną, myślę żeby zabrać patelnię i garnek i jakoś na tym ogarnąć

Chciałabym wykorzystać lokalne produkty, a tu wychodzi brak umiejętności w gotowaniu

A jakie macie propozycje na biwakowe śniadania?
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:27   #15
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kempingowe jedzonko

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
A jakie macie propozycje na biwakowe śniadania?
Ja zawsze ogarniałam to na zasadzie wykładam co mamy i róbcie sobie co chcecie. Nie będziecie mieć lodówki, więc zrezygnowałabym z typowych kanapek. Rzeczy w stylu jajecznica też raczej odpadną. W ciepłych klimatach sprawdzą się na pewno:
-owoce. Zwłaszcza we Włoszech są przepyszne.
-bułeczki z dżemem/miodem i innymi produktami, które jak postoją w namiocie to od tego nie umrą
-ja zawsze pod namiot niezależnie of tego gdzie jadę mam pod ręką rybki w puszkach (bo zazwyczaj mężczyźni narzekają na brak bardziej mięsnych rzeczy na śniadanie)
-łatwo i szybko robi się wszelkiej maści parówki, kiełbaski itd. zasmażane z serem zółtym (jeśli ktoś nie liczy kalorii), albo po prostu gotowane w wodzie
-jeśli macie czas by zahaczać o sklepy i lubicie to możecie kupowac wieczorem mleko w kartoniku (noc przetrwa) i rano zjeść płatki/muesli
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:45   #16
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Kempingowe jedzonko

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ja zawsze ogarniałam to na zasadzie wykładam co mamy i róbcie sobie co chcecie. Nie będziecie mieć lodówki, więc zrezygnowałabym z typowych kanapek. Rzeczy w stylu jajecznica też raczej odpadną. W ciepłych klimatach sprawdzą się na pewno:
-owoce. Zwłaszcza we Włoszech są przepyszne.
-bułeczki z dżemem/miodem i innymi produktami, które jak postoją w namiocie to od tego nie umrą
-ja zawsze pod namiot niezależnie of tego gdzie jadę mam pod ręką rybki w puszkach (bo zazwyczaj mężczyźni narzekają na brak bardziej mięsnych rzeczy na śniadanie)
-łatwo i szybko robi się wszelkiej maści parówki, kiełbaski itd. zasmażane z serem zółtym (jeśli ktoś nie liczy kalorii), albo po prostu gotowane w wodzie
-jeśli macie czas by zahaczać o sklepy i lubicie to możecie kupowac wieczorem mleko w kartoniku (noc przetrwa) i rano zjeść płatki/muesli
Właśnie problem jest z menu dla męża, bo on mięsożerny Ja sobie wezmę płatki, albo dokupię na miejscu (super pomysł z kupowaniem mleka wieczorem, bo rano się nigdy nie chce )

A puszki rybne przetrwają w słońcu? Mamy auto z klimą, ale wiadomo, jak z niego wyjdziemy to będzie się nagrzewał...

Czuję, że będziemy się żywić głównie mozzarellą i pomidorami Będziemy często zmieniać kampingi, więc planuję korzystać głównie z miejscowych przysmaków
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:01   #17
mela14kosmo
Rozeznanie
 
Avatar mela14kosmo
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Berlin/ Torzym/Szczecin
Wiadomości: 600
Dot.: Kempingowe jedzonko

Jeśli masz kuchenkę podróżną czy butlę to można zrobić makaron z sosem. Ja robię zawsze na kempingu bo jest smaczny i można ugotować go szybko i dużo. Sos możesz szybko zrobić sama albo kupić w słoiku. W samochód spokojnie zapakujesz. Mięsko dodajesz jak chcesz. Mi sprawdzały się także suche kiełbaski np. kabanosy, wtedy nawet gdy jesteś zmęczona to zjesz z ketchupem. La lubię też do samochodu spakować słoiczek buraczków czy koncentrat pomidorowy i w wolnym czasie dodać do gotującej wody wychodzi wtedy dość dobra szybka zupa. Jeśli masz kuchnię to możesz zrobić fajną sałatkę z tuńczykiem z puszki kukurydzą serem kapustą. Moim znajomym najlepiej samkują burgerki. Kupujesz bułki obojętnie jakie, delikatnie smarujesz masełkiem wewnątrz, kładziesz mięsko, warzywka, ser wkładasz na ok. 5,10 minut do mikrofali lub pieca, lejesz ketchupem i też jest dobre )

Edytowane przez mela14kosmo
Czas edycji: 2012-06-26 o 11:09
mela14kosmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:06   #18
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kempingowe jedzonko

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Właśnie problem jest z menu dla męża, bo on mięsożerny Ja sobie wezmę płatki, albo dokupię na miejscu (super pomysł z kupowaniem mleka wieczorem, bo rano się nigdy nie chce )

A puszki rybne przetrwają w słońcu? Mamy auto z klimą, ale wiadomo, jak z niego wyjdziemy to będzie się nagrzewał...

Czuję, że będziemy się żywić głównie mozzarellą i pomidorami Będziemy często zmieniać kampingi, więc planuję korzystać głównie z miejscowych przysmaków
Nie powinno się im nic strasznego stać, jeśli uda się wam je zostawić bardziej w cieniu.
Jeśli tak to akurat fanie, bo będziecie mogli zakupy robić przy okazji i wtedy można kupować mniej trwałe produkty, bo noc jakoś przetrwają, ewentualnie następne pół dnia też
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 15:55   #19
acia1065
Przyczajenie
 
Avatar acia1065
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Monza
Wiadomości: 14
GG do acia1065
Dot.: Kempingowe jedzonko

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Odświeżam temat!

Co gotować na kampingu? Wyjeżdzamy na 2 tygodnie do Francji i Włoch, nie chcemy targać ze sobą jedzenia, ani zupek chińskich. Sklepy na pewno będą - tylko co gotować z lokalnych produktów?

Macie jakieś fajne jedno-, dwugrankowe przepisy? (grilla nie wolno)
I Włochy i Francja to cudowne kraje pod względem gotowania. Wszelkie owoce morza - jeśli lubicie - wszystko w jednym garnku. Sosy do makaronu, risotta, to wszystko to kwestia 20 min max!!
Sery i owoce!
__________________
Człowiek jest tym, co zje...
acia1065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-22, 09:35   #20
maciekow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kempingowe jedzonko

Dużo ludzi mylnie wyobraża sobie camping i jedzenie jako tylko konserwy. Cieszy mnie że camping cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jedzenie może naprawdę wyglądać na campingu bardzo smakowicie np xxx

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2017-09-23 o 19:46
maciekow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 10:26   #21
B_Sadowska80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Kempingowe jedzonko

Bardzo ciekawy temat. Sama niejednokrotnie na wycieczce zastanawiałam się co przygotować. Czilli Con Carne to super pomysł, zgadzam się. Ja jeszcze lubię dodać makaron świderki, wychodzi pycha Nie zapomnij tylko o słodyczach! Sama mam zawsze pod ręką przynajmniej kilka przepisów na proste babeczki, żeby wszyscy na wycieczce mgli się uśmiechać
B_Sadowska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-22 11:26:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.