Moje włosy ciągle mają taką samą długość! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 12:55   #1
marcia384
Przyczajenie
 
Avatar marcia384
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krasiniec
Wiadomości: 11

Moje włosy ciągle mają taką samą długość!


Witam.
Mam problem, mam 17 lat i moje włosy są ciągle tej samej długości. Tak strasznie się łamią, przy każdym czesaniu, czy nawet przy dotykaniu ich ręką. Mam włosy blond, kręcone. Są do ramion. Dbam o nie jak tylko mogę. Od 6 miesięcy łykam skrzypowitę, używam maseczki 'intenstywna regenracja' z biowaxa, szampon i odżywka radical, odżywka do zniszczonych cece of sweden, nie prostuję ( tylko grzywkę) , nie suszę włosów. Kupiłam ostatnio naftę z olejkiem rycynowym, ale mam wrażenie że tylko pogorszyła sprawę. Serum na końcówki także nic nie dawało. .Chcę zapuścić włosy , nawet kilka cm. Jest to dla mnie bardzo ważne. Proszę pomóżcie.

marcia384
marcia384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 13:33   #2
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

farbowane?
od jak dawna nie suszysz/prostujesz?
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:15   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez marcia384 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam problem, mam 17 lat i moje włosy są ciągle tej samej długości. Tak strasznie się łamią, przy każdym czesaniu, czy nawet przy dotykaniu ich ręką. Mam włosy blond, kręcone. Są do ramion. Dbam o nie jak tylko mogę. Od 6 miesięcy łykam skrzypowitę, używam maseczki 'intenstywna regenracja' z biowaxa, szampon i odżywka radical, odżywka do zniszczonych cece of sweden, nie prostuję ( tylko grzywkę) , nie suszę włosów. Kupiłam ostatnio naftę z olejkiem rycynowym, ale mam wrażenie że tylko pogorszyła sprawę. Serum na końcówki także nic nie dawało. .Chcę zapuścić włosy , nawet kilka cm. Jest to dla mnie bardzo ważne. Proszę pomóżcie.

marcia384
Skoro kręcone, to najlepiej doradzą Ci na forum dla kręconych.
Może nie znalazłaś jeszcze odpowiednich kosmetyków np odżywka Radical ma denaturat, nafta i olej rycynowy też mogą wysuszać i nie każdemu pasują, podobnie jak odżywki proteinowe. Jakie masz serum na końcówki?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:19   #4
marcia384
Przyczajenie
 
Avatar marcia384
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krasiniec
Wiadomości: 11
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Nie są farbowane, naturalny blond. Nie prostuję od jakichś 4 lat, suszyłam ostatnio w zimę, ale też nie zbyt często. / Być może nie trafiłam na odpowiednie odżywki, Radical jest słabiutki jak dla mnie, nic nie daje. A nafta mam wrażenie że wysusza, możliwe to jest ? Serum na końcówki miałam z avonu, nie powiem bo było w miarę, chociaż i tak się łamały, ale może nie aż tyle. Nieznacząca w sumie różnica. Miałam przy maseczce z biowaxa próbkę serum z witaminą A i E i miałam wrażenie że włosy są miękkie po niej i chyba ją właśnie zakupię

Edytowane przez marcia384
Czas edycji: 2012-08-19 o 15:21
marcia384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:25   #5
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez marcia384 Pokaż wiadomość
Nie są farbowane, naturalny blond. Nie prostuję od jakichś 4 lat, suszyłam ostatnio w zimę, ale też nie zbyt często. / Być może nie trafiłam na odpowiednie odżywki, Radical jest słabiutki jak dla mnie, nic nie daje. A nafta mam wrażenie że wysusza, możliwe to jest ? Serum na końcówki miałam z avonu, nie powiem bo było w miarę, chociaż i tak się łamały, ale może nie aż tyle. Nieznacząca w sumie różnica. Miałam przy maseczce z biowaxa próbkę serum z witaminą A i E i miałam wrażenie że włosy są miękkie po niej i chyba ją właśnie zakupię
z tego co pamiętam, serum z Avon'u ma alkohol w składzie, wiec mogło Ci przesuszyć końcówki, przez co się łamią. Ja na Twoim mijescu ścięłabym połamane i postawiła na nawilżenie
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:27   #6
marcia384
Przyczajenie
 
Avatar marcia384
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krasiniec
Wiadomości: 11
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

ścinałam kilka razy i nic to nie dawało tylko skracało mi włosy. Serum zużyłam tylko jedną butelkę. Od zawsze mi się tak łamią, naprawdę już nie mam pojęcia co z nimi robić, a zależy mi żeby były dłuższe..
marcia384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:27   #7
Majka90x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Też miałam taki zastój ale minęło... Moim zdaniem przydałoby się coś powcierać w skórę głowy. Wybór duży:
- kuracja z Joanny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...acniajaca.html
- osławiony Jantar https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html
- lotion Seboradin https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html
- ciepły olejek rycynowy (na włosy raczej może wysuszać ale na skalp rewelacja )
- olej Sesa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...il.html&next=1
No i dodałabym do pielęgnacji oleje napewno, bo możliwe że przesuszone wlosy się odkruszają na końcach, stad wrażenie że nie rosną
A może jeszcze picie drożdży lub pokrzywy? Drożdze to taki hardkor ale pokrzywka nawet smaczna
Majka90x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 15:32   #8
marcia384
Przyczajenie
 
Avatar marcia384
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krasiniec
Wiadomości: 11
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Używam też jedwabiu, odżywek w spray do zniszczonych, pianek do suchych etc. No po prostu nic nie działa -.- no tak drożdże to raczej nie, hah. ale pokrzywa też nic nie dawała, raczej na wypadanie to działa, a ja mam po prostu urywające się suche końce ;/
marcia384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:37   #9
Majka90x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Ale pokrzywa wpływa na porost włosów, tak zreszta jak te wcierki a szybszy porost+zabezpieczenie końcówek przed łamaniem to właśnie kwintesencja zapuszczania... Pianki tylko wysuszają włosy, mimo że są "niby" do suchych włosów alkohol pewnie posiadają w składzie a to jest najgorsze czym można potraktować włos... A może by tak podkarmić włosy proteinkami? Spróbuj np zrobić sobie zabieg laminowania, tu masz wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=637484 i potem używać odżywek bogatych w proteiny, oczywiście w towarzystwie jakichś nawilżających żeby zachować równowagę... Popularna maseczka domowej roboty z żółtka jest bogata w proteiny i witaminki a koszt niewielki
Majka90x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:44   #10
marcia384
Przyczajenie
 
Avatar marcia384
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krasiniec
Wiadomości: 11
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Maseczka z żółtka to koszmar dla mojej czupryny po prostu tak się splątały i jakby wysuszyły że podczas rozczesywania straciłam milion włosów. Do pokrzywy chyba się zastosuję, chociaż skrzypowitę łykam tyle czasu i też nic, ale może coś się zmieni, zobaczymy . Często je rozczesuje, myślicie że to źle ?
marcia384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:49   #11
Majka90x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

A po czesaniu widzisz takie oderwane końcówki na spodniach, podłodze? Ja zawsze czesałam takim gęściutkim grzebieniem, ostrym jak cholera i on mi te końcówki zawsze odszarpywał zmieniłam teraz na grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, zaokrąglonymi i po pierwsze włosy na całej długości mogę rozczesać bez płaczu i wyrywania a po drugie nie lecą mi tak te końcówki więc pomyśl o tym, ewentualnie jak lubisz gęste czesadła to wybierz jakąś szczotkę z takimi kuleczkami na końcach, jest łagodniejsza...
Majka90x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 15:54   #12
marcia384
Przyczajenie
 
Avatar marcia384
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Krasiniec
Wiadomości: 11
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Rozczesuję specjalnym grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami i końcówki połamane i odkruszone są wszędzie ;/
marcia384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 16:00   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez marcia384 Pokaż wiadomość
ścinałam kilka razy i nic to nie dawało tylko skracało mi włosy. Serum zużyłam tylko jedną butelkę. Od zawsze mi się tak łamią, naprawdę już nie mam pojęcia co z nimi robić, a zależy mi żeby były dłuższe..
Zmień pielęgnację, bo używasz wysuszających kosmetyków. To serum Biovaxa to o wiele lepszy wybór niż Avonu. Suche włosy potrzebują ochrony, wiec przydają się cięższe maski (Biovax jest w moim odczuciu lekki) bogate w emolienty, oleje. Przydatne też będą oleje same w sobie nakładane na włosy przed myciem albo w małej ilości po myciu.
No i nawilżacze, zwłaszcza kiedy jest wysoka wilgotność powietrza, tak jak teraz.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez marcia384 Pokaż wiadomość
Maseczka z żółtka to koszmar dla mojej czupryny po prostu tak się splątały i jakby wysuszyły że podczas rozczesywania straciłam milion włosów. Do pokrzywy chyba się zastosuję, chociaż skrzypowitę łykam tyle czasu i też nic, ale może coś się zmieni, zobaczymy . Często je rozczesuje, myślicie że to źle ?
Kręconych włosów nie czesze sie na sucho! To jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz im zafundować.
Z jajem miałam tak samo, to znaczy, że Twoje włosy nie potrzebują aż tyle protein, a już na pewno nie takich jak jajeczne. Musisz uważać na inne proteiny i po prostu obserwować, jak często możesz ich używać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 16:23   #14
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez marcia384 Pokaż wiadomość
Maseczka z żółtka to koszmar dla mojej czupryny po prostu tak się splątały i jakby wysuszyły że podczas rozczesywania straciłam milion włosów. Do pokrzywy chyba się zastosuję, chociaż skrzypowitę łykam tyle czasu i też nic, ale może coś się zmieni, zobaczymy . Często je rozczesuje, myślicie że to źle ?
non stop ta skrzypovita? miesiąc przerwy od niej trzeba robić na oczyszczenie nerek, bo może je uszkodzić

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i nawilżacze, zwłaszcza kiedy jest wysoka wilgotność powietrza, tak jak teraz
ha! no właśnie, a ostatnio na kilku blogach grzmią, że nawilżacze plus wilgotność=puch i przekonałam się sama na sobie maski nawilżające, bo upały, a tu co?-susza na głowie, puch, włosy lecą i dopiero doczytałam o punkcie rosy i to się sprawdza
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 16:29   #15
Magiczna89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 43
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Może to nie w "używaniu" odżywek/szamponów, prostownicy/suszarki tkwi problem??

Może włos jest słaby od podstaw, brak jakichś witamin ?
Magiczna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 16:33   #16
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Włosy są łamliwe przy problemach z tarczycą też, więc zrób odpowiednie badania pod tym kątem
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 17:01   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;35986679]non stop ta skrzypovita? miesiąc przerwy od niej trzeba robić na oczyszczenie nerek, bo może je uszkodzić

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------


ha! no właśnie, a ostatnio na kilku blogach grzmią, że nawilżacze plus wilgotność=puch i przekonałam się sama na sobie maski nawilżające, bo upały, a tu co?-susza na głowie, puch, włosy lecą i dopiero doczytałam o punkcie rosy i to się sprawdza[/QUOTE]
Fakt, uprościłam sprawę, dlatego że u mnie wysoka wilgotność=optymalna wilgotność. Przy dzisiejszym punkcie rosy 15, wczorajszym 17 moje włosy świetnie się układają po dodaniu aloesu do odżywki. Ale na pewno nie będzie to dobry pomysł zimą przy małej wilgotności.
Powinnam była napisać: nawilżacze przy sredniej wysokości powietrza. A u każdego ta średnia będzie trochę gdzie indziej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 17:21   #18
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

heh...no właśnie...ja już się gubię w tym wszystkim
u mnie dziś punkt rosy 18 stopni czyli wilgotno, użyłam Stapiza i odżywkę psikaną z filtrem i było ok, po Kallosie miałabym szopę
i kto by pomyślał, że włosy mają 'bad hair day', bo użyliśmy nieodpowiedniej odżywki przy danym punkcie rosy
tak samo-w zimie gliceryna w odżywkach będzie wysuszać włosy w sezonie grzewczym...można zwariować ech...

Edytowane przez 8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Czas edycji: 2012-08-19 o 17:28
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 17:27   #19
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

To ja się może podłącze pod wątek, bo mam podobny problem.Mam bardzo cienkie słabe włosy praktycznie od urodzenia. Wypadają strasznie. Używam tej maski z Biovaxu, ale jakiś spektakularnych efektów nie widzę. Włosy są suche, wypadają, łamią się na końcach, a dodatkowo fryzjer mi spalił grzywkę jak robił loki i są strasznie zniszczone. Używam jedwabiu, ale tylko są milsze w dotyku od niego. Nie prostuję, nie suszę i nie kręcę włosów.

Co zrobić, żeby je wzmocnić odżywić i żeby stały się gęstsze i urosły w końcu choć kilka cm?

Kiedyś ładnie mi się kręciły jak je trochę "pogniotłam" po umyciu, ale teraz już takie nie są.
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 17:44   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez Panna_Anna87 Pokaż wiadomość
To ja się może podłącze pod wątek, bo mam podobny problem.Mam bardzo cienkie słabe włosy praktycznie od urodzenia. Wypadają strasznie. Używam tej maski z Biovaxu, ale jakiś spektakularnych efektów nie widzę. Włosy są suche, wypadają, łamią się na końcach, a dodatkowo fryzjer mi spalił grzywkę jak robił loki i są strasznie zniszczone. Używam jedwabiu, ale tylko są milsze w dotyku od niego. Nie prostuję, nie suszę i nie kręcę włosów.

Co zrobić, żeby je wzmocnić odżywić i żeby stały się gęstsze i urosły w końcu choć kilka cm?

Kiedyś ładnie mi się kręciły jak je trochę "pogniotłam" po umyciu, ale teraz już takie nie są.
Skoro się kręciły, ale przestały, to znaczy, że popełniasz błędy w pielęgnacji i jeden kosmetyk nic nie zmieni. Najlepiej poradzą Ci dziewczyny na forum dla kręconych, bo loki to wymagający typ włosów.
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126
Wypadanie włosów może być związane z jakimś problemem zdrowotnym, ale przesuszenie i łamliwość to prawie na pewno zła pielęgnacja. Samo serum też nic nie znaczy, bo może mieć alkohol, który wysusza. I tak jak zauważyłaś, serum to tylko kosmetyk, który nadaje taki ostateczny szlif i zabepieczy końcówki. Włosów nie odżywi. Jakiego masz Biovaxa?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 17:53   #21
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro się kręciły, ale przestały, to znaczy, że popełniasz błędy w pielęgnacji i jeden kosmetyk nic nie zmieni. Najlepiej poradzą Ci dziewczyny na forum dla kręconych, bo loki to wymagający typ włosów.
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126
Wypadanie włosów może być związane z jakimś problemem zdrowotnym, ale przesuszenie i łamliwość to prawie na pewno zła pielęgnacja. Samo serum też nic nie znaczy, bo może mieć alkohol, który wysusza. I tak jak zauważyłaś, serum to tylko kosmetyk, który nadaje taki ostateczny szlif i zabepieczy końcówki. Włosów nie odżywi. Jakiego masz Biovaxa?
Ja nigdy nie miałam kręconych włosów. Po umyciu raczej był proste i tylko końcówki się wywijały w różne strony. Nigdy nie miałam włosów kręconych na całej długości. Kręciły się tylko na deszczu i jak je pougniatałam, ale to też na chwilę i po pewnym czasie się rozprostowywały.

Teraz przez słońce są strasznie przesuszone i szorstkie w dotyku.

Używam Biovaxa Intensywna regenerująca maseczka do włosów słabych ze skłonnością do wypadania. Nie wiem czy go nie zmienić bo strasznie mi szypli włosy i przy rozczesywaniu połowę wyrywam :/
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:09   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez Panna_Anna87 Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie miałam kręconych włosów. Po umyciu raczej był proste i tylko końcówki się wywijały w różne strony. Nigdy nie miałam włosów kręconych na całej długości. Kręciły się tylko na deszczu i jak je pougniatałam, ale to też na chwilę i po pewnym czasie się rozprostowywały.

Teraz przez słońce są strasznie przesuszone i szorstkie w dotyku.

Używam Biovaxa Intensywna regenerująca maseczka do włosów słabych ze skłonnością do wypadania. Nie wiem czy go nie zmienić bo strasznie mi szypli włosy i przy rozczesywaniu połowę wyrywam :/
Skoro mają tendencję do skrętu podczas deszczu, na końcach czy po ugnieceniu to są przynajmniej falowane a takie włosy pielęgnuje się inaczej niż proste. Ja mam naturalnie lekko falowane, ale w życiu by mi się nie zakręciły po ugnieceniu, bo nie zakręciła ich nawet trwała. Podejrzewam, że Twoje zaczęłyby się skręcać przy innej pielęgnacji. Dlatego polecam zajrzenie na kręcone forum.
Skoro masz suche włosy, to możesz spróbować łagodniejszego szamponu np Alterry albo myć je odżywką np Isaną z Rossmana. A jeśli mycie odżywką ich nie doczyści, to kłaść odżywkę na włosy (nie głowę) przed położeniem szamponu. Wtedy nie będą się niszczyć od detergentów.
Skoro Ci ten Biovax nie służy, to zmień na np L'oreala Total Repair
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...enerujaca.html
Biovaxy mają fajne, bogate składy, ale z różnych powodów nie u każdego się sprawdzają. Ja miałam szopę po tym do blondu.
Przy trudnych do rozczesania włosach nie rezygnuj z silikonów i kup jakąś odżywkę w sprayu z silikonami np Gliss Kura (złoty albo różowy), która przy okazji zabezpieczy włosy przed słońcem.
Co do wypadania, to może być problem zdrowotny. Niewiele tu pomogą kosmetyki. Na wypadające włosy stosuje się wcierki i oleje hinduskie z ziołami, które też przyśpieszają wzrost. Tylko czasem się zdarza, że taki olej na początku powoduje większą utratę włosów - ponoć wypadają te najsłabsze i potem wyrasta dużo nowych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:19   #23
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro mają tendencję do skrętu podczas deszczu, na końcach czy po ugnieceniu to są przynajmniej falowane a takie włosy pielęgnuje się inaczej niż proste. Ja mam naturalnie lekko falowane, ale w życiu by mi się nie zakręciły po ugnieceniu, bo nie zakręciła ich nawet trwała. Podejrzewam, że Twoje zaczęłyby się skręcać przy innej pielęgnacji. Dlatego polecam zajrzenie na kręcone forum.
Skoro masz suche włosy, to możesz spróbować łagodniejszego szamponu np Alterry albo myć je odżywką np Isaną z Rossmana. A jeśli mycie odżywką ich nie doczyści, to kłaść odżywkę na włosy (nie głowę) przed położeniem szamponu. Wtedy nie będą się niszczyć od detergentów.
Skoro Ci ten Biovax nie służy, to zmień na np L'oreala Total Repair
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...enerujaca.html
Biovaxy mają fajne, bogate składy, ale z różnych powodów nie u każdego się sprawdzają. Ja miałam szopę po tym do blondu.
Przy trudnych do rozczesania włosach nie rezygnuj z silikonów i kup jakąś odżywkę w sprayu z silikonami np Gliss Kura (złoty albo różowy), która przy okazji zabezpieczy włosy przed słońcem.
Co do wypadania, to może być problem zdrowotny. Niewiele tu pomogą kosmetyki. Na wypadające włosy stosuje się wcierki i oleje hinduskie z ziołami, które też przyśpieszają wzrost. Tylko czasem się zdarza, że taki olej na początku powoduje większą utratę włosów - ponoć wypadają te najsłabsze i potem wyrasta dużo nowych.
Mogłabyś polecić jakiś olejek? Dzięki za porady. Postanowiłam zadbać o moje włosy bo po lecie wyglądają tragicznie. Pierwsze co tu udam się do fryzjera podciąć zniszczone końcówki i spaloną grzywkę.

Maski stosuję przed myciem. Zastanawiam się tylko, czy po użyciu waxu i umyciu włosów mogę zastosować jedwab jeszcze? Czy to za dużo jak na jedne raz?
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:22   #24
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

wtrącę się...mnie ten Total np. okropnie zmatowił i puszył włosy mimo, że ogólnie silikony lubią, zdziwiło mnie to ale każdy niech próbuje na sobie
a czemu stosujesz maski przed myciem? wiem, że niektórzy tak robią, ale dla mnie, to niwelowanie efektu detergentami :P
a jedwab jaki masz? tylko nie stosuj Biosilk, bo ma alkohol denat i wysusza dobry jest Wax'a z apteki
można go na całość lub na zabezpieczenie końcówek po myciu

Edytowane przez 8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Czas edycji: 2012-08-19 o 18:26
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:32   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Cytat:
Napisane przez Panna_Anna87 Pokaż wiadomość
Mogłabyś polecić jakiś olejek? Dzięki za porady. Postanowiłam zadbać o moje włosy bo po lecie wyglądają tragicznie. Pierwsze co tu udam się do fryzjera podciąć zniszczone końcówki i spaloną grzywkę.

Maski stosuję przed myciem. Zastanawiam się tylko, czy po użyciu waxu i umyciu włosów mogę zastosować jedwab jeszcze? Czy to za dużo jak na jedne raz?
Tu jest wątek o olejach hinduskich
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=218725
One różnią się zawartością ziół i bazą olejową na której są oparte np niektóre bazują na oleju kokosowym, inne na parafinie itd. I mają bardzo mocne "zapachy", nie każdemu to odpowiada.
Poza nimi są jeszcze wcierki, ale na bazie alkoholu, więc nie każda skóra dobrze je toleruje.
Maskę najlepiej używać po myciu, bo jakby nie było większość składników spływa z wodą, a jak jeszcze dodasz szampon do mycia, to właściwie wszystko nim wymywasz. Włosy nie są gąbką i nie chłoną wszystkiego, a nawet większość produktów ma działanie na powierzchni, tworzy ochronny film różnego rodzaju. Możesz spokojnie umyć włosy, położyć maskę/odżywkę a po zmyciu dodać jeszcze serum na końcówki (byle bez alkoholu czyli nie Biosilk) a nawet trochę odżywki w sprayu. Musisz sama wybadać moment, kiedy włosy są odpowiednio ,ale nie za bardzo obciążone. Suche włosy zazwyczaj trudniej obciążyć, przyjmują więcej produktów niż normalne.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;35988187]wtrącę się...mnie ten Total np. okropnie zmatowił i puszył włosy mimo, że ogólnie silikony lubią, zdziwiło mnie to ale każdy niech próbuje na sobie
a czemu stosujesz maski przed myciem? wiem, że niektórzy tak robią, ale dla mnie, to niwelowanie efektu detergentami :P
a jedwab jaki masz? tylko nie stosuj Biosilk, bo ma alkohol denat i wysusza dobry jest Wax'a z apteki
można go na całość lub na zabezpieczenie końcówek po myciu [/QUOTE]
No, kolejny przykład, że co jednemu robi piękną taflę włosów, drugiemu może wyczarować kopkę siana Może to przez dużą ilość gliceryny?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:43   #26
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Chyba nie, bo używam Isana Babassu, a tam ona jest i jestem wniebowzięta tak samo mam 2 szampony z gliceryną i jest ok używam jej też czasem do wzbogacenia maski
Może po prostu nie służyły mi w niej te niby 'wypełniacze'
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:58   #27
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;35988187]wtrącę się...mnie ten Total np. okropnie zmatowił i puszył włosy mimo, że ogólnie silikony lubią, zdziwiło mnie to ale każdy niech próbuje na sobie
a czemu stosujesz maski przed myciem? wiem, że niektórzy tak robią, ale dla mnie, to niwelowanie efektu detergentami :P
a jedwab jaki masz? tylko nie stosuj Biosilk, bo ma alkohol denat i wysusza dobry jest Wax'a z apteki
można go na całość lub na zabezpieczenie końcówek po myciu [/QUOTE]
Kiedyś gdzieś wyczytałam, że najlepiej jest umyć włosy nałożyć maskę i umyć raz jeszcze i wtedy włosy nie są obciążone.

Jedwab mam L'biotica.
Ten wax med?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tu jest wątek o olejach hinduskich
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=218725
One różnią się zawartością ziół i bazą olejową na której są oparte np niektóre bazują na oleju kokosowym, inne na parafinie itd. I mają bardzo mocne "zapachy", nie każdemu to odpowiada.
Poza nimi są jeszcze wcierki, ale na bazie alkoholu, więc nie każda skóra dobrze je toleruje.
Maskę najlepiej używać po myciu, bo jakby nie było większość składników spływa z wodą, a jak jeszcze dodasz szampon do mycia, to właściwie wszystko nim wymywasz. Włosy nie są gąbką i nie chłoną wszystkiego, a nawet większość produktów ma działanie na powierzchni, tworzy ochronny film różnego rodzaju. Możesz spokojnie umyć włosy, położyć maskę/odżywkę a po zmyciu dodać jeszcze serum na końcówki (byle bez alkoholu czyli nie Biosilk) a nawet trochę odżywki w sprayu. Musisz sama wybadać moment, kiedy włosy są odpowiednio ,ale nie za bardzo obciążone. Suche włosy zazwyczaj trudniej obciążyć, przyjmują więcej produktów niż normalne.
Dziękuję bardzo, zapach mi nie przeszkadza ważne żeby działały i żeby włosy urosły

Edytowane przez Panna_Anna87
Czas edycji: 2012-08-19 o 19:00
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:59   #28
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Ja już nie będę wtrącała swoich 3 groszy jeśli chodzi o porady, ale...

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;35988187]wtrącę się...mnie ten Total np. okropnie zmatowił i puszył włosy mimo, że ogólnie silikony lubią, zdziwiło mnie to ale każdy niech próbuje na sobie[/QUOTE]

No to trzeba było kupić coś z silikonami, akurat ta maska silikonowa nie jest Zresztą, skład dostępny na KWC. Może to wina protein, może jakiegoś innego składnika... niestety, nie ma kosmetyku idealnego

Autorko wątku, może popatrz na forum zakręconych, takie włosy jak Twoje wymagają specjalnego traktowania Inną rzeczą może być jeszcze dodatkowa suchość włosów spowodowana burzą hormonalną.

A, pisałaś jeszcze o podcinaniu... może to wina niewłaściwego podcinania? Np. zwykłymi nożyczkami. A czasami nawet fryzjerzy mają tępe nożyczki...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 19:06   #29
Panna_Anna87
Rozeznanie
 
Avatar Panna_Anna87
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 930
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Jeszcze pytanko odnośnie waxu. Czy was też po zastosowaniu swędzi skóra głowy?
Panna_Anna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 19:07   #30
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Moje włosy ciągle mają taką samą długość!

Faktycznie...założyłam, że Elseve, to ma w każdym bądź razie-mi mnie służyła
Autorko-tak, chodziło mi o jedwab L'Biotica

Edytowane przez 8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Czas edycji: 2012-08-19 o 19:10
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.