Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 15:05   #1
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337

Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów


Chciałabym mieć piękne, długie loki.Moje włosy są kręcone i bardzo wolno rosną, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo widoczne odrosty pojawiają się po 2 miesiącach i muszę na nowo farbować włosy. Jednocześnie rozdwajają mi się końcówki, nie chcę ich podcinać, bo wydaje mi się, ze to jeszcze bardziej opóźni ich wzrost. Mimo to słyszałam, ze podcinanie pobudza włosy do wzrostu.
Pytanie: co robić żeby dać urosnąć włosom bez rozdwojonych końcówek? Kupiłam serum scalające końcówki z Pantene, ale z tego co czytam jest to prawdopodobnie ściema.
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:08   #2
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Podcinanie nie pobudza wzrostu.
Ja nie wierzę, w żadne serum na końcówki - one tylko optycznie ukrywają problem. Poczytaj rady włosomaniaczek, które piszą o jak najbardziej naturalnych sposobach na piękne, długie włosy. Będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość .
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:09   #3
czeeeko2
Przyczajenie
 
Avatar czeeeko2
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 11
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Co jak co ale rozdwojone koncowki musisz podcinac. Mocno rozdwojone końcówki przecież się kruszą. centymetr co te 2 msce to naprawde nie jest dużo
czeeeko2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 18:49   #4
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Chciałabym mieć piękne, długie loki.Moje włosy są kręcone i bardzo wolno rosną, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo widoczne odrosty pojawiają się po 2 miesiącach i muszę na nowo farbować włosy. Jednocześnie rozdwajają mi się końcówki, nie chcę ich podcinać, bo wydaje mi się, ze to jeszcze bardziej opóźni ich wzrost. Mimo to słyszałam, ze podcinanie pobudza włosy do wzrostu.
Pytanie: co robić żeby dać urosnąć włosom bez rozdwojonych końcówek? Kupiłam serum scalające końcówki z Pantene, ale z tego co czytam jest to prawdopodobnie ściema.
Bzdura za bzdurą
Jak nie obetniesz końcówek to zniszczenie pójdzie w górę i będą się kruszyć, więc nie zapuścisz tym bardziej.
A podcinanie nie pobudzi włosa to wzrostu.
Serum, owszem ściema. Ale jak obetniesz końcówki to możesz nim zabezpieczać je przed ponownym rozdwojeniem (jeśli ma skład w porządku).
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 13:10   #5
PannaLokowana
Raczkowanie
 
Avatar PannaLokowana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk/Płock
Wiadomości: 439
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

jesli końcówek nie obetniesz, to tyle ile urośnie, tyle tez się wykruszy z końców. a jeśli obetniesz i będziesz odpowiednio zabezpieczać końcówki loczków, wtedy kruszyć się nie będą i zaczniesz zauważać jak rosną
__________________
od 21.09.2012 świadoma pielęgnacja
MOJE WŁOSY

10.11.2013r: grzywka 20cm, bok 24 cm --> docelowo ~50cm (za łopatki)
PannaLokowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 18:56   #6
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

ja tak miałam przez pewien okres co urosłu to się ukruszyło z końcówek;(
teraz je podcinam , fakt rosną powoli, ale wyglądaja zdrowo

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2012-11-23 o 18:57
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 21:20   #7
Ignis00
Raczkowanie
 
Avatar Ignis00
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 136
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Końce bezwzględnie powinnaś obciąć i to jeszcze parę centymetrów nad rozdwojeniem ponieważ to rozdwojenie jest również wewnątrz włosa i cały czas idzie w górę. Może dojść do sytuacji, że włosy będą z przyrostem stały w miejscu. Raz rozdwojonego włosa nic już nie sklei, nie istnieje taki kosmetyk. Tak więc powinnaś obciąć końce ostrymi nożyczkami fryzjerskimi, a następnie po obcięciu zabezpieczać końce silikonowym serum bez alkoholu w składzie. Należy też unikać sytuacji, które wysuszają włosy i ich końce np. suszenie gorącym nawiewem suszarki, używanie kosmetyków z alkoholem w składzie (niektóre pianki, lakiery, lotiony, jedwabie), prostowanie, kręcenie lokówką, rozjaśnianie włosów itp.

Edytowane przez Ignis00
Czas edycji: 2012-11-24 o 21:21
Ignis00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 12:41   #8
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez Ignis00 Pokaż wiadomość
Końce bezwzględnie powinnaś obciąć i to jeszcze parę centymetrów nad rozdwojeniem ponieważ to rozdwojenie jest również wewnątrz włosa i cały czas idzie w górę. Może dojść do sytuacji, że włosy będą z przyrostem stały w miejscu. Raz rozdwojonego włosa nic już nie sklei, nie istnieje taki kosmetyk. Tak więc powinnaś obciąć końce ostrymi nożyczkami fryzjerskimi, a następnie po obcięciu zabezpieczać końce silikonowym serum bez alkoholu w składzie. Należy też unikać sytuacji, które wysuszają włosy i ich końce np. suszenie gorącym nawiewem suszarki, używanie kosmetyków z alkoholem w składzie (niektóre pianki, lakiery, lotiony, jedwabie), prostowanie, kręcenie lokówką, rozjaśnianie włosów itp.
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:16   #9
thedarksideoflight
Raczkowanie
 
Avatar thedarksideoflight
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 182
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Zgodzę się z poprzedniczkami - rozdwojone końce trzeba ściąć, jeśli nie u fryzjerki to możesz sama ścinać pojedyncze rozdwojenia ostrymi nożyczkami - no chyba że na prawdę jest ich dużo to jednak sporo zachodu
Ja powstrzymałam rozdwajanie olejkami - nakładałam na całą noc i rano myłam włosy. Później rozcierałam 1-2 krople w dłoniach i nakładałam na same końce przed odżywką bez spłukiwania/serum. Męczyłam się z rozdwajaniem ok pół roku po degażowaniu u fryzjerki, a jak zaczęłam olejować to po miesiącu już prawie nie znajdywałam rozdwojeń, więc gorąco polecam
__________________
Dbam o włosy:
12.11
- olejowanie
28.10.11 - nie prostuję , wracam do naturalnego skrętu.

zapuszczanie:
cel 1. 45cm zdrowych włosów

Mój blog
thedarksideoflight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:27   #10
Ammeki
Raczkowanie
 
Avatar Ammeki
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 117
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Mimo wszystko musisz je podcinac ! co z tego że kiedyś będą dlugie jak paskudnie będą wyglądać bo zniszczone . Na pewno nie rosną jakoś specjalnie wolno poprostu nz racji tego że sa kręcone to ci się wydaje. A jeżeli chcesz przyspieszyć wzrost to polecam dolać do szamponu olejku rycynowego ( kupisz w aptece bez recepty do 10zł ) oraz maska z żółtek jaj :
- dwa żółtka z jajka
- łyżka olejku rycynowego ( bądź oliwy z oliwek )
- łyżka kropel z cytryny
Nałóż równomiernie na włosy nałóż jakąś folie na głowe może być reklamówka i na to ręcznik trzymaj min. 30min

Systematyczność i będzie okey ! a włoski podcinaj co 6-8 tygodni definitywnie !
__________________
[SIZE="2"]
Zapuszczam włosy !!


Nie wyciskam krostek 1/25
Ammeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 17:57   #11
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez Ammeki Pokaż wiadomość
Mimo wszystko musisz je podcinac ! co z tego że kiedyś będą dlugie jak paskudnie będą wyglądać bo zniszczone . Na pewno nie rosną jakoś specjalnie wolno poprostu nz racji tego że sa kręcone to ci się wydaje. A jeżeli chcesz przyspieszyć wzrost to polecam dolać do szamponu olejku rycynowego ( kupisz w aptece bez recepty do 10zł ) oraz maska z żółtek jaj :
- dwa żółtka z jajka
- łyżka olejku rycynowego ( bądź oliwy z oliwek )
- łyżka kropel z cytryny
Nałóż równomiernie na włosy nałóż jakąś folie na głowe może być reklamówka i na to ręcznik trzymaj min. 30min

Systematyczność i będzie okey ! a włoski podcinaj co 6-8 tygodni definitywnie !
ta maska może nieco rozjaśnić włosy, prawda??
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 13:05   #12
kamki
Raczkowanie
 
Avatar kamki
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Ja bym ścięła kilka cm (5), walczyła o ich szybszy przyrost i co miesiąc przez kilka miesięcy obcinała tyle co urośnie.
Zmiany diametralnej nie będzie. A rozdwojenie wbrew pozorom tak szybko nie idzie ku górze, gdyż większość rozdwojeń się kruszy. Do tego nawilżanie nawilżanie nawilżanie. Oraz zabezpieczanie przed zniszczeniem: olej , silikon choćby z CHI.
__________________
_______________

- Czas wszystko zmienia.
- Tak mówią, ale to nieprawda. Konieczne są czyny. Gdy nic się nie robi wszystko zostaje jak było kiedyś.

Zapuszczam włosy
25 cm(sierpień),

I cel: 35 cm

niekosmetyczny blog dla kobiet


Kapryśne loki - blog
kamki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 11:05   #13
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Mam podobny problem, ale zaczęłam używać olejku rycynowego. Tani, a w sumie skuteczny. Kilka kropel do szamponu dodaję. a raz w tygodniu wcieram w końcówki na dwie godziny, a potem myję głowie. wiadomo, że efektów od razu nie widać, ale po jakimś czasie te włosy są mocniejsze.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 12:18   #14
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

a ja niestety zaszalałam ostatnio z kolorami , nie ściełam na czas końcówek w wyniku czego poszło pod nożyczki ok 10 cm;( ale teraz mam fajne zdrowe końce i zaczynam je bardziej pielęgnować
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 21:34   #15
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Polecę czytanie naszych pigułek
Tutaj ewidentnie włosy się proszą o OLEJOWANIE zapraszam do czytania naszych porad w tym kierunku wiele rzeczy się dowiesz
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 17:35   #16
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

u mnie mimo olejowania rozdwajają się i strzępią włosy:/
postanawiam na dobre wprowadzić silikony, jedynie szampon pozostanie bez silik.
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:59   #17
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Dzisiaj byłam podciąć końcówki i już pojawiły się rozdwojenia
Też zapuszczam włosy, ale przez te końce chyba nigdy nie będą długie. Stosuję odżywkę po każdym myciu (częściej silikonowe, czasem bez), potem odżywka bez spłukiwania i jeszcze zabezpieczam końce olejkiem bez spłukiwania. Kończę mycie bardzo zimną wodą. Do tego 1-2 razy w tygodniu maska i 1 raz olejowanie. Co jeszcze mogę zrobić? Bo mi się wydaje, że już więcej kosmetyków chyba nie mogę używać.
Z natury mam włosy przetłuszczające się, chociaż po kilku farbowaniach są raczej tłuste u nasady, a na reszcie długości przesuszone. Zdaję sobie sprawę, że uszkadzam je też przy rozczesywaniu, bo strasznie się plączą, ale na to chyba już nic nie poradzę...
Dodam jeszcze, że nie farbuję od ponad roku, nie używam prostownicy ani lokówki, suszę letnim nawiewem i nie rozczesuję jeszcze mokrych włosów.

Edytowane przez almaelena
Czas edycji: 2014-01-03 o 19:02
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 15:04   #18
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

powinnyście poczytać ten wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737787&page=23

czasami włosy są tak słabe, po wcześniejszych przejściach, że muszą odrosnąć całkowicie

almaelena
włosy nie rozdwajają się bez powodu, cos musiało na to wpłynąć : prostownica, koloryzacja, codzienne używanie szamponu z sls, brak odpowiednich odzywek?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 19:34   #19
aneecia
Rozeznanie
 
Avatar aneecia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 937
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam podciąć końcówki i już pojawiły się rozdwojenia
Też zapuszczam włosy, ale przez te końce chyba nigdy nie będą długie. Stosuję odżywkę po każdym myciu (częściej silikonowe, czasem bez), potem odżywka bez spłukiwania i jeszcze zabezpieczam końce olejkiem bez spłukiwania. Kończę mycie bardzo zimną wodą. Do tego 1-2 razy w tygodniu maska i 1 raz olejowanie. Co jeszcze mogę zrobić? Bo mi się wydaje, że już więcej kosmetyków chyba nie mogę używać.
Z natury mam włosy przetłuszczające się, chociaż po kilku farbowaniach są raczej tłuste u nasady, a na reszcie długości przesuszone. Zdaję sobie sprawę, że uszkadzam je też przy rozczesywaniu, bo strasznie się plączą, ale na to chyba już nic nie poradzę...
Dodam jeszcze, że nie farbuję od ponad roku, nie używam prostownicy ani lokówki, suszę letnim nawiewem i nie rozczesuję jeszcze mokrych włosów.

mam to samo. juz nie wiem co z nimi robic, a one zamiast rosnac staja sie coraz krótsze :I
aneecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 13:14   #20
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
nie rozczesuję jeszcze mokrych włosów.
Dobrze rozumiem, że czeszesz na sucho? Jeśli masz kręcone lub falowane to może tu jest problem. Czesanie na sucho masakruje włosy (mimo nawet dobrego nawilżenia robi się sianowata szopa więc końcówki tym bardziej mogą iść). Ja czeszę na odżywce d/s po ok.2-5min od nałożenia -idzie jak po maśle! Nic nie szarpie i nie wyrywa. Czeszę tylko dlatego, żeby oczyścić włosy z tych które już wypadły, bo inaczej gdzie się nie ruszę tam moje włosy lecą. Jak już któraś dziewczyna pisała wszystko masz w Pigułce i FAQ
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:01   #21
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
powinnyście poczytać ten wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737787&page=23

czasami włosy są tak słabe, po wcześniejszych przejściach, że muszą odrosnąć całkowicie

almaelena
włosy nie rozdwajają się bez powodu, cos musiało na to wpłynąć : prostownica, koloryzacja, codzienne używanie szamponu z sls, brak odpowiednich odzywek?

Nie używam prostownicy, farbowanie miałam ostatnio prawie rok temu, szampony bez sls.

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiem, że czeszesz na sucho? Jeśli masz kręcone lub falowane to może tu jest problem. Czesanie na sucho masakruje włosy (mimo nawet dobrego nawilżenia robi się sianowata szopa więc końcówki tym bardziej mogą iść). Ja czeszę na odżywce d/s po ok.2-5min od nałożenia -idzie jak po maśle! Nic nie szarpie i nie wyrywa. Czeszę tylko dlatego, żeby oczyścić włosy z tych które już wypadły, bo inaczej gdzie się nie ruszę tam moje włosy lecą. Jak już któraś dziewczyna pisała wszystko masz w Pigułce i FAQ
Tak, czeszę jak są już podsuszone, ale mam włosy proste.
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 19:59   #22
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

hej!

rozdwojonych końcówek nie da się scalić!
trzeba je ściąć bo będą się gorzej rozdwajać na długości i będzie je trzeba ściąć więcej

moj blog o pielęgnacji włosów
http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 14:25   #23
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość
hej!

rozdwojonych końcówek nie da się scalić!
trzeba je ściąć bo będą się gorzej rozdwajać na długości i będzie je trzeba ściąć więcej

moj blog o pielęgnacji włosów
http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
A co można zrobić, żeby po ścięciu się nie rozdwajały? Bo tak jak napisałam wcześniej, rozdwojenia miałam tego samego dnia co obcięłam. A zawsze je zabezpieczam odżywką i olejkiem.
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 23:57   #24
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
A co można zrobić, żeby po ścięciu się nie rozdwajały? Bo tak jak napisałam wcześniej, rozdwojenia miałam tego samego dnia co obcięłam. A zawsze je zabezpieczam odżywką i olejkiem.
możliwe, że wlosy są bardzo uszkodzone wewnątrz - z zewnątrz może tego nie widać, ale przez to bardzo szybko się rozdwajają. Tylko wytrwałość ratuje :c Częste olejowanie, zabezpieczanie końcówek, dbanie o to, żeby włosy się w miarę możliwości jak najmniej ocierały o ubrania, poduszki, szaliki itd.. No i regularne obcinanie końcówek, póki nie zauważysz, że jest lepiej.

Próbowałaś obcinać sama? Przy tak intensywnym rozdwajaniu latanie do fryzjera byłoby bardzo uciążliwe. Nożyczki fryzjerskie można kupić chyba nawet w Rossmannie, sama możesz wybierać tylko te zniszczone włoski i je obcinać po kilka milimetrów, raz na parę miesięcy wyrównać całość... Powodzenia i cierpliwości życzą wszystkie zapuszczające. :c
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 08:22   #25
Scintilla_Felis
Raczkowanie
 
Avatar Scintilla_Felis
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 134
GG do Scintilla_Felis
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Dobre nożyczki fryzjerskie, takie które są naprawdę ostre i zetną włos a nie go połamią to w cenie poniżej 100 zł są praktycznie niedostępne. Jakiś czas temu przymierzałam się do ich kupna, ale zwyczajnie mnie nie stać, a o rossmanowskich się wystarczająco naczytałam żeby nawet ich nie ruszać. Zwykłymi wyjdzie jeden czort, a nie muszę kupować nowych :P
Ze trzy tygodnie temu podcięłam włosy zwykłymi nożyczkami (miało być o 20 cm, wyszło o 30) i staram się zabezpieczać końce olejami i niektórymi silikonami. Póki co działa, bo poprzednio rozdwojenie wróciło po tygodniu XD
__________________
Magister biotechnologii. Bezrobotny, goły, wypalony magister.

Staram się pisać po polsku, nie po polskiemu, a kiedy czegoś nie jestem pewna, to sprawdzam w słownikach.

"Małe" cięcie: 92 cm -> 65 cm (miało być góra 20, ale dojdź do ładu z kręconymi )



₪ ø lll·o.
Scintilla_Felis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 11:41   #26
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

ja ostatni raz podcięłam pod koniec sierpnia i to dość sporo bo ok 10cm, miałam bardzo zniszczone, przerzedzone końce, wyglądały jak miotła, przeproteinowałam włosy 4 z kolei encanto

szczerze byłam pewna że ze miesiąc dwa wszystko będzie jak dawniej, a tu nagle niespodzianka, po raz pierwszy od bardzo dawna odrosły mi włosy całkiem zdrowe, trochę mam połamanych ale jakoś wyżej nie końce

po prostu osłabione włosy zostały ścięte, trochę ich jeszcze zostało ale jest lepiej

od momentu kiedy zrobiłam encanto czyli 2011 rok i dużo wczesniej nie bardzo dbałam o włosy, szampon z sls i jedna odżywka, po encanto używałam pantene aqua light, bo włosy się szybko przetłuszczały i potrzebowalam czegoś lekkiego, niestety włosy nie odżywiane szybko się zniszczyły

po podcięciu w sierpniu i kilka miesięcy wstecz wróciłam do właściwej pielęgnacji, czyli mycie delikatnym szamponem, raz na jakis czas sls, mam chyba ze 12 rożnych odżywek emolientowych i kilka proteinowych, uważam by nie przedobrzyć z proteinami, na noc wiążę włosy w warkocz a po myciu zabezpieczam końcówki, ran na ok 2 tygodnie olejuję, teraz będę to robić częściej bo dzis jadę kupić olej kokosowy, miałam sesę ale ona u mnie schodzi tylko sls, raz dwa w tygodniu kremuję końce Isaną kakaową i druga ważna kwestia od obcięcia końcówek myję włosy raz na dwa trzy dni

zauważyłam że spanie w rozpuszczonych włosach bardzo niszczy końce

do tego mam zbilansowaną dietę, odżywiam się zdrowo, biorę witaminy
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 15:51   #27
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Czy sls w składzie źle wpływa na włosy?
Ja czytałam, ze silikony odpadają przy olejowaniu, bo nie dopuszczą właściwości pielęgnacyjnych oleju. Na szczęście moje kosmetyki przypadkowo sa bez silikonu, ale już z sls jak prawie wszystko
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 17:46   #28
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Czy sls w składzie źle wpływa na włosy?
Ja czytałam, ze silikony odpadają przy olejowaniu, bo nie dopuszczą właściwości pielęgnacyjnych oleju. Na szczęście moje kosmetyki przypadkowo sa bez silikonu, ale już z sls jak prawie wszystko
Nieprawda, można spokojnie olejować włosy po silikonowych odżywkach i maskach. Większośc z nas tak robi. Tak samo jak można zmywać oleje szamponem z Slsami - też nie zedrze wszystkiego do rdzenia włosa.
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:21   #29
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Ja mam farbowane włosy. Niedługo będę farbować ponownie, bo już mi schodzi kolor, mam odrosty, a kurcze podobam się sobie bardziej jak jestem ufarbowana. Farbuję ziołowymi farbami. Wcześniej była Palette (podobno masakra dla włosów) i Garnier, ale już dużo czasu minęło.
Powiem Wam, że nie nie zauważyłam żeby moje włosy były gorszej jakości niż przez farbowaniem. Nawet po Palette. Włosy nigdy nie chciały mi urosnąć dłuższe niż do zaledwie połowy pleców. Końcówki rozdwajały się odkąd pamiętam. Mam cienki rodzaj włosów i chyba jest ich mało. Dobrze, ze objętościowo się trochę czasem napuszą to przynajmniej nie ma wrażenia mysiego ogona po umyciu jednak jak już nie umyję 2 dni i ścisnę kucyk w ręce to mam wrażenie, ze to tylko pare włosów na krzyż. Wypadają trochę, nie ma tragedii. Garściami nie lecą, ale co jakiś czas muszę zgarniać ze szczotki włosy. Wcześniej znajdowałam więcej włosów w łazience, a teraz już wcale.
Nie wiem dlaczego niektórym dziewczynom potrafią sporo włosy urosnąć w czasie roku. Trochę późno, ale wezmę sie za to olejowanie.
Doświadczona fryzjerka mnie nie pocieszyła, mój rodzaj włosów trudno zapuścić.
Serum do scalania końcówek rzeczywiście można o pupę rozczaść.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2014-02-10 o 18:22
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 13:02   #30
_niuniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Rozdwojone końcówki a zapuszczanie włosów

Od przeszło 2 lat zaczęłam doczepiać włosy i teraz zauważyłam, że nic mi nie urosły. W prawdzie miałam odrosty i podcinałam końcówki systematycznie co miesiąc jak szłam do fryzjera doczepić i zafarbować. On zauważył to, że w ogóle nie zmienia się ich długość, ale nie przeszkadzało mi to, bo w końcu miałam do pasa te doczepione.
Teraz jak zaszłam w ciąże i nie mogę farbować włosów (ponoć dziecko może mieć białaczkę) to odczepiłam włosy, bo nie wyglądają ładnie i kolor się różni, bo moje już są `sprane` i od 4 miesięcy nie urosły mi włosy ani centymetr i strasznie mi się kruszą. A teoretycznie powinny być ładniejsze i szybciej rosnąć. W sumie to grzywkami tylko rośnie..

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------
A za każdym razem stosuję maseczki, odżywki do spłukiwania i bez spłukiwania. Nawet keratynowe prostowanie, bo powinno odżywić włosy nie pomogło
Doradźcie mi dziewczyny, bo nie wiem co robić. Ściąć z 7 cm (mniej więcej tyle się kruszą po przejechaniu ręka po włosach) i mieć nadzieje, że odrosną czy zostawić tak jak jest ?
_niuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 07:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.