Redukcja - czy jest ok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 10:55   #1
natif
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59

Redukcja - czy jest ok


Cześć,
tydzień temu zabrałam się za siebie, chcę schudnąć 19 kg, lecz jeśli osiągnę -15kg, będę już zadowolona. Nie zamierzam tutaj stawiać sobie ram czasowych, typu "schudnąć do świąt" itp. Wierzę, że mi się uda.
Zaczynałam z wagą 74 kg przy 163 cm wzrostu (25 lat), w tydzień schudłam 0,5 kg (z tym, że w weekend byłam u rodziców i nie jadłam tylko typowo dietetycznych dań). Piję 2 litry wody dziennie.

Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu ok godzinę trening cardio na orbitreku, rowerze lub bieżni. Podczas treningu spalam ok 400 kalorii. Raczej nie przepadam za dywanówkami.
Teraz moje pytanie:
- założyłam sobie limit kalorii 1800 dziennie. Czy to dobry limit?
- Czy trening i czas trwania oraz częstotliwość są ok ?
- Zamiast ćwiczeń w domu chciałabym zacząć biegać, czy polecacie tę formę aktywności?
- Czy ważycie się codziennie? Czy macie tak, że np. przez 3 dni waga nie spada, bo czym na wadze widzicie większy spadek?
- Co jeszcze byście mi poradzili?
natif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 11:27   #2
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Redukcja - czy jest ok

Ja w ogóle się nie ważę. I uważam, że codzienne sprawdzanie wagi jest zbędne. Ograniczam się tylko do cotygodniowego mierzenia obwodów. Nie będę doradzać na temat częstotliwości i czasie trwania treningów, bo sama staram się ograniczać cardio. Trochę pod wpływem ksiązki 2xme w zeszłym roku zmieniłam nastawienie, potem ze względu na ograniczony czas zauważyłam, że zminimalizowanie cardio dobrze wpływa na moje ciało, mniej jem, nie mam aż tak wielkiej ciągoty do słodyczy, a centymetry spadają szybciej. Potem zaczęłam jeść według schematu autorów, a odkąd kupiłam wagę kuchenną centymetry bardzo ładnie spadają i ubrania wyglądają na mnie o wiele lepiej. Ale samego systemu nie będę ci polecać, bo mam do niego kilka zastrzeżeń. Jeśli chcesz sprawdzić, możesz poszukać na fb grupę, członkowie dodają naprawdę świetne przepisy, a ich metamorfozy bardzo motywują.

A jeśli chodzi o porady, to zadbaj o odpowiednią podaże mikro- i makroelementów. Bo najważniejsze jest jedzenie, a nie ćwiczenia. I jeśli nie dostarczysz organizmowi odpowiedniej ilości węglowodanów czy białka, a mimo to kalorycznie będzie ok, to daleko tak nie zajedziesz. Nie wspominając już o witaminach. Powodzenia!
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 09:45   #3
Zofijak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 10
Dot.: Redukcja - czy jest ok

U mnie cardio przyniosło fajne efekty. Ćwiczyłam 3 razy w tygodniu na rowerku i biegałam. Bieganie jest ok, ale musisz zaopatrzyc się w dobre buty. Mnie początkowo bolaly piszczele i okazało się, że to właśnie dlatego... Waga początkowo spadała szybko, poźniej się zatrzymała, a później znowu zaczęła spadac, ale wolniej niz na początku. Trzymam kciuki !! Najważniejsza jest wytrwałość
Zofijak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 07:52   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Redukcja - czy jest ok

wysoko zawiesiłaś sobie poprzeczkę. jak wytrwasz to na pewno schudniesz. najwazniejszą kwestią jest, aby organizm otrzymywał najwazniejsze substancje do prawidłowego funkcjonowania.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 13:01   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Redukcja - czy jest ok

Cytat:
Napisane przez natif Pokaż wiadomość
Cześć,
tydzień temu zabrałam się za siebie, chcę schudnąć 19 kg, lecz jeśli osiągnę -15kg, będę już zadowolona. Nie zamierzam tutaj stawiać sobie ram czasowych, typu "schudnąć do świąt" itp. Wierzę, że mi się uda.
Zaczynałam z wagą 74 kg przy 163 cm wzrostu (25 lat), w tydzień schudłam 0,5 kg (z tym, że w weekend byłam u rodziców i nie jadłam tylko typowo dietetycznych dań). Piję 2 litry wody dziennie.

Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu ok godzinę trening cardio na orbitreku, rowerze lub bieżni. Podczas treningu spalam ok 400 kalorii. Raczej nie przepadam za dywanówkami.
Teraz moje pytanie:
- założyłam sobie limit kalorii 1800 dziennie. Czy to dobry limit?
- Czy trening i czas trwania oraz częstotliwość są ok ?
- Zamiast ćwiczeń w domu chciałabym zacząć biegać, czy polecacie tę formę aktywności?
- Czy ważycie się codziennie? Czy macie tak, że np. przez 3 dni waga nie spada, bo czym na wadze widzicie większy spadek?
- Co jeszcze byście mi poradzili?
Dlaczego akurat 19kg? Nie lepiej dazyc do danych wymiarow zamiast danej wagi?

Jesli chcesz spalic jak najwiecej tluszczu, to wyjscie jest proste: cwiczenia silowe + interwaly i dieta niskoweglowodanowa.
Wg. mnie liczeniem kalorii i samym cardio nie da sie osiagnac tego co chcesz
Powodzenia!
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 14:01:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.