BIC, Click Solei 3 Sensitive, 3-ostrzowa maszynka do golenia z wymiennymi wkładami

3 niezależnie ruchome ostrza.
Indywidualne dopasowanie do konturów ciała:

dokładne golenie
redukcja zaczerwienień i podrażnień
miękka i jedwabista skóra

Dzięki ruchomym ostrzom spłukiwanie jest wyjątkowo łatwe.
Pasek nawilżający z aloesem i witaminą E - Wyjątkowa gładkość golenia.
Ruchoma główka - 30-stopniowy zakres dopasowania do kształtu ciała.
Półprzezroczysta rączka zaprojektowana specjalnie dla kobiet- Idealnie leży w dłoni.
Opakowanie i rączka pochodzące z recyklingu- Opakowanie zostało wykonane w 80% z makulatury i nadaje się do recyklingu. Rączka wykonana została w 90% z plastiku pochodzącego z recyklingu i przyczynia się do zmniejszenia zużycia plastiku przez BIC.
Posiada wymienne wkłady - Dostępne do kupienia także osobno.

maszynki do golenia dla kobiet

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 4

Bardziej EKO niż klasyczne maszynki, ale jednak nie bez wad.

Do zakupu tychże maszynek skłonił mnie przede wszystkim fakt, iż w jednej z najczęściej odwiedzanych przeze mnie drogerii występowały one na promocji w cenie niewiele ponad 10 złotych. Spodobało mi się także, iż golarka ma 3 ostrza oraz wymienne wkłady. Choć ta wymienność okazała się problematyczna trochę, ale o tym dalej.

Papierowe opakowanie zawiera rączkę oraz 2 wkłady golące. Rączka ma niebiański kolor z różowym akcentem oraz jest półprzezroczysta. Co jednak najważniejsze, wygodnie trzyma się ją w dłoni, gdyż ma dostosowany do ręki kształt i się nie wyślizguje podczas procesu usuwania owłosienia. Jednak założenie ostrzy do uchwytu bywało już dla mnie trochę problematyczne. Zwłaszcza, że wklad lubił się wyślizgiwać z miejsca bazowego i czasami musiałam powtarzać czynność kilkukrotnie, nim udało się to w końcu zrobić poprawnie. Podobnie kłopotliwe bywało dla mnie ściąganie i zakładanie nakładki na ostrza. Także obsługa tego produktu nie jest najłatwiejsza.

Co do samego procesu golenia, przy pierwszym użyciu maszynki było bez zarzutu, golarką można było szybko i bez podrażnień usunąć owłosienie nawet z takich delikatnych stref jak wzgórek łonowy czy pachy. Jednakże wraz z kolejną sesją golenia było już gorzej - ostrza dość szybko się stępiły. Nie ryzykowałabym użycia tej maszynki więcej niż przez 2 sesje golenia.

Podsumowując: ta maszynka w wymiennymi wkładami to na pewno ciekawe i bardziej eko rozwiązanie, bo jednak kupując jedną rączkę i potem tylko dokupując wkłady, odrobinę zmniejszamy ilość wyrzucanego plastiku. Jednak mnie ta problematyczność w mocowaniu ostrza do uchwytu trochę zniechęciła. Powiem szczerze, że nie wiem, czy dokupię kolejne wkłady, bo jednak ostrza nie są jakieś super ekstra, jest po prostu poprawnie. Ostatecznie wystawiam cztery gwiazdki.

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 5

Poprawna

Bez zbędnych wstępów i bez rozwodzenia się: to jest poprawna maszynka do golenia.
Ma 3 ostrza i golą one gorze niż 4 czy 5, jakie miałam już okazję stosować. Ale jak na taką ilość "nożyków" jest poprawna - dobrze goli, póki jest nowa i się nie stępi, więc zachowuje się jak każda inna maszynka, raczej ;).
Na szczęście nie mam problemu z wypadaniem wkładu z rączki, może wypada w wadliwych sztukach, które zawsze się zdarzą?
Nie podrażnia, ale tez nie robi cudów, nie ma się także do czego przyczepić.
Na plus w miarę przystępna cena w porównaniu do tych bardzo znanych marek i design - troszkę się wyróżnia, nie jest typowy, oklepany, daje wytchnienie od tego samego, które zalewa drogerie, ale mało co się od siebie różni pod względem koloru czy wyglądu ogólnie.
Rączka dobrze leży w dłoni. Przydałaby się jakaś antypoślizgowa część, ale ostatecznie i bez tego da się sprawnie ogolić nogi czy pachy.

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 5

Moje odktycie lata

Szukałam niedrogiej wielorazowej rączki i maszynek. Rozglądałam się w ROssmanne i znalazłam ten zestaw. Mam gość grube i ostre włoski. Więc taka najtańsza maszynka z jednym ostrzem niestety nie daje rady. Już po pierwszy użyciu poczułam, że to będzie to! Świetnie leży w dłoni, nie jest za duża ani za mała. Łatwo wymienia się ostrza. Podczas golenia pasek świetnie ślizga się po skórze. Nie podrażnia jej, idealnie goli. Jest wydajna. Polecam nie tylko do nóg ale i pach. Do plusów należy na pewno cena i dostępność.

• Trwałość / wykonanie: 2
  • Design produktu: 4

Jej wykonanie jest dosyć słabe, nakładka regularnie odczepia się od rączki maszynki, ale goli nie najgorzej i nie podrażnia skóry.

Maszynka do golenia to w moim przypadku regularnie stosowane akcesorium. Stosuję ją nawet co drugi dzień, także wymagam od niej, aby była trwała, nie stępiała się zbyt szybko i radziła sobie z włoskami różnej długości. Nie ukrywam, że mam swoją ulubioną markę tego typu produktów i najczęściej jestem jej wierna, ale moja chęć testowania wszelkiego rodzaju nowości kosmetycznych jest na tyle spora, że zdarza mi się ulegać pokusie i kupić raz na jakiś czas coś innego.

Tym razem zdecydowałam się na coś od marki BIC. Wydaje mi się, że była to moja pierwsza styczność z tą marką w kategorii beauty, z pewnością pierwsza świadoma. Maszynka zamknięta została w kartonowym, dosyć sporym opakowaniu w odcieniach turkusu. Widnieje na nim grafika produktu, jego nazwa oraz logo producenta. Z drugiej strony kartonu znajdziemy bardziej szczegółowy opis propozycji. Sama maszynka posiada częściowo przeźroczysty, niebieski kolor z różowymi elementami. W zestawie otrzymujemy jedną rączkę oraz dwie wymienne nakładki. Są one takie same, po prostu służą temu, że jak stempi się jedna, to wymieniamy na drugą. Nakładki posiadają trzy ostrza, co jak dla mnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Maszynkę stosowałam regularnie. Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że wygala nasza owłosienie raczej bez zarzutu, jeżeli nie jest ono w jej mniemaniu za długie. Ja czasami kiedy odpuściłam sobie ten proces na kilka dni to musiałam przejechać tym produktem po skórze dwa razy, aby uzyskać całkowicie nagi efekt. Moje włoski faktycznie rosną dosyć szybko i też nie przepadam za nimi, więc najczęściej golę się regularnie co dwa dni. Wtedy produkt działał bez zarzutu. Dodatkowo nie zauważyłam, aby podrażniał, oczywiście jest możliwość, aby się omyłkowo zaciąć, ale taki urok maszynek do golenia. Nie jest to produkt, który był dla skóry jakiś niedelikatny, co zazwyczaj oceniam po tym, jak działa no moje zapalenie mieszków włosowych, czy je zwiększa czy nie, tutaj był dla niego neutralny co jest na plus.

Największa wadą tego kosmetyku jest jego nietrwałość. Nakładka regularnie odczepia się od rączki, bardzo trudno jest tego procesu uniknąć. Nie jest to zbyt komfortowe i powoduje dyskomfort podczas golenia. Dzieje się to np. gdy maszynka upadnie nam nawet z małej wysokości ale nawet gdy leży na półce w prysznicu i przesuniemy ją odkładając szampon czy inny kosmetyk. Bardzo uciążliwa sprawa, która nieco wpłynęła na moją ostateczną ocenę.

Sama maszynka jest ostra przez dosyć długi czas, ja te dwie wymienne nakładki męczyłam prawie rok i w końcu zdecydowałam się na zakup nowej. Polecam, ale to wypadanie nakładki może dobić.

• Trwałość / wykonanie: 5

świetna!

Bardzo dobrej jakości maszynka, opis producenta zgadza się w 100%.
Zamówiłam kilka różnych opakowań maszynek i te sprawdziły się najlepiej. Co najważniejsze - brak zaczerwienień i podrażnień.
Sama maszynka jak i tekturowe opakowanie wykonane są z recyklingu, za co ogromny plus.