Powiększ Garnier, Ultra Doux, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych `Awokado i masło karité`

Zgłaszająca osoba: BlueSunshine

Odżywka do włosów bardzo suchych i zniszczonych z nowej linii Garniera `Naturalna Pielęgnacja` wzbogacona ekstraktami z olejku z awokado i masłem karité. Producent obiecuje że włosy po użyciu odżywki będą łatwiejsze w rozczesywaniu, odzywione, niewiarygodnie miękkie i błyszczące. Odżywka ma gładką i kremową konsystencję, która nie obciąża włosów.

Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis Guineensis Oil/Palm Oil, Behentrimonium Chloride, Cl 15985/Yellow 6, Cl 19140/Yellow 5, Stearamidopropyl Dimethylamine, Chlorhexidine Dihydrochloride, Persea Gratissima Oil/ Avocado Oil, Citric Acid, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum/Fragrance (FIL C39789/1). (03.07.2010)

Cena: ok. 7zł / 200ml
/s/

• Nie, nie i jeszcze raz NIE!
  • Nie rozumiem dobrych opinii o tej odżywce. Ona nie robi NIC!

Same minusy:
    - lejąca, beznadziejna konsystencja
    -koszmarny zapach
    -opakowanie małe i nieporęczne
    -NIE DZIAŁA!

Moje włosy już wiele przetestowały, nie jest to może najgorsza z testowanych przeze mnie odżywek, ale plasuje się w pierwszej trójce. Szkoda kasy, chociaż jest dostępna wszędzie i czasem za bardzo małe pieniądze.
    lepiej je wydać na coś innego.
    Szczerze.

Chcesz pochwalić cekinowy motylek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna odżywka emolienowa, którą mogę spokojnie polecić każdemu do wypróbowania na sobie.
  • Kiedyś, gdy jeszcze nie dbałam zbytnio o moje włosy, bardzo mi pomogła. Przez wakacyjne wyjazdy do ciepłych krajów, słońce i morską wodę były przesuszone i zniszczone.
    Obecnie używam jej po każdym myciu. Jest moją ulubioną odżywką, nigdy się na niej nie zawodzę. Włosy są po niej nawilżone, miękkie i wygładzone, w ogóle się nie plączą. W dodatku ma przyjemną, kremową konsystęcję i ładny, łagodny zapach utrzymujący się na włosach.
    Ilość zużytych opakowań: Koło 3

Chcesz pochwalić Spearheart za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowna !
  • Odżywke kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami wizażanek !

PLUSY :
    + konsystencja
    + łatwo dostępna (każdy rossman)
    + cena na promocji można kupić ją nawet za 8 zł
    + skład
    + piękny zapach
    + i co NAJWAŻNIEJSZE moje włosy po niej są mięciutkie, piękne oraz wyglądają na zdrowe i odżywione.

MINUSY :
    - może jeden, trzeba jej nałożyć dość dużo żeby pokryć włosy

Używam jej po szamponie Babydream (bez SLS) który bardzo polecam )

Używam tego produktu od: Miesiąć
    Ilość zużytych opakowań: Pół pierwszego

Chcesz pochwalić mkucka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miód dla moich włosów!
  • Na kupno odżywki skusiłam się po przeczytaniu opinii innych. Nie zawiodłam się Ta odżywkastanowit nr jeden dla pielęgnacji moich włosów. Zanim zaczęłam ją stosować moje włosy były sianowate, sztywne i bardzo zniszczone.

PLUSY:
    + świetnie zabezpiecza włosy
    + podkreśla skręt
    + włosy są błyszczące i miękkie (na bardziej uparte pasma stosuję serum)
    + ładnie pachnie
    + gęsta konsystencja
    + łatwo się spłukuje
    + nie skleja włosów
    + łatwo je rozczesać
    + dostępna

Używam tego produktu od: ok 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić mgielka_94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę polecam
  • używam jej drugie opakowanie. jest bardzo wydajna. to muszę powiedzieć. w dodatku cudownie pachnie. jak dla mnie kokosem. uwielbiam ten zapach.
    dużo się o niej naczytałam. cóż, mam manię włosową i musiałam ją wypróbować u siebie. powiem, że jest naprawdę dobra. włosy nie są suche, ale odżywione i miękkie.
    ja jestem fanką olei. długi czas olejowałam włosy olejem arganowym, więc wiem, że oleje służą moim włosom.
    wielkim plusem jest również skład kosmetyku. bardzo przyjemny. to chyba jedna z najlepszych naturalnych odżywek.

Używam tego produktu od: siedem miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe i jakieś 2.5 drugiego

Chcesz pochwalić smartmissreckless za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nawet nawet.
  • Skusiłam się na tą odżywkę, przez to, że przyjaciółka mi ją poleciła oraz naczytałam się trochę pozytywnych opinii o niej na forum, zatem stwierdziłam, że wypróbuję ją. Przez kilka pierszych tygodni użytkowania, wszystko było ok, widoczna poprawa kondycji włosów, miękkość, wygładzenie, włosy były elastyczne, nie plączące się i odżywione. Ale po 2 miesącach używania, odżywka stała się trochę obojętna dla moich włosów i wpływa nieco negatywnie na nie. Włosy zaczęły mi się wówczas mocno przetłuszczać musiałam je myć codziennie (myje zazwyczaj co 3 dni), plątały się. Stwierdziłam, że rezygnuję. Na pewno kupię ją jeszcze, ale nie w najbliższym czasie. Sprawdzi się na włosach średnio i nisko porowatych (testowane). Pozdrawiam ; )

Ilość zużytych opakowań: 3 i pół

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Mala_Ruda za czytelną i pomocną recenzję?
  • kolejny kwc, którego nie rozumiem
  • odżywke kupiłam kilka razy zachęcona niesamowicie pozytywnymi opiniami na jej temat, ale niestety nie sprawdziła się ani razu. włosy mam wysokoporowate, kręcone. w skrócie: obciąża, a jednocześnie powoduje puch. zero wygladzenia, ujarzmienia, nic. jedna gwiazdka za skład

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 2 cale

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić juleczka02 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jako pierwszy etap OMO - może być
  • Szczerze mówiąc, nie przepadam za tą odżywką.
    Kilka lat temu, gdy wypróbowałam ją po raz pierwszy, miałam o niej jak najgorsze zdanie. Moje gęste, grube i dość długie (obecnie sięgające sporo za łopatki) włosy, które zwykle łakną solidnej porcji składników odżywczych, były po niej najzwyczajniej w świecie przeciążone. Właściwie po kilku godzinach od mycia wyglądały na nieświeże, co zmuszało mnie do zwiększenia częstotliwości ich mycia, a to z kolei przekładało się na ich nadmierne przesuszenie - i tak w kółko. Zdaje się, że nieszczęsnego pierwszego opakowania nawet nie skończyłam, nie chcąc do cna zrujnować swoich włosów.
    Minęło sporo czasu, a ja niemal wbrew sobie kupiłam ją ponownie. Po co? W końcu sklepowe półki uginają się pod ciężarem tego rodzaju asortymentu. Otóż ponowne podejście do tej odżywki umotywowane było jedynie chęcią wypróbowania jej, jako pierwszy etap mycia włosów metodą OMO. Wszak wiele włosomaniaczek rekomendowało ją jako dobry produkt na tym etapie pielęgnacji włosów, uznałam więc, że dam jej jeszcze jedną szansę.
    I po tym teście stwierdzam, że z powierzonego zadania zabezpieczenia włosów na długości podczas mycia skalpu szamponem wywiązała się dużo lepiej, niż gdy stosowałam ją jako finałowy produkt pielęgnacyjny. Nałożona po zmoczeniu włosów na ich długości zmiękcza je i wygładza, nie dopuszczając do ich przesuszenia, a także delikatnie aczkolwiek skutecznie je odświeża, nie zmieniając końcówek włosów w snopek siana Jej dość rzadka, lejąca konsystencja ułatwia równomierne rozprowadzenie produktu, a i spłukanie jej z głowy nie sprawia żadnego problemu.
    Zaznaczyć jednak muszę, że odżywka nie poradziła sobie ze zmywaniem z moich włosów olejów, nie sprawdziła się również jako łagodny zamiennik szamponu. Używana do delikatnego oczyszczenia skóry głowy niemiłosiernie przetłuszczała włosy u nasady, z kolei po zmywaniu nią olejów, włosy strączkowały się i wyglądały na niedomyte.
    Nie polubiłam również jej mdłego, niemrawego zapachu, który jednak nie jest na tyle nieprzyjemny, aby uniemożliwiał jej zużycie. Należy jednak zauważyć, że jest to produkt dość tani i łatwo dostępny, zatem dopóki nie znajdę innego dobrego produktu, który mógłby ją z powodzeniem zastąpić, pewnie będę do niej wracać. Bez fajerwerków i większego przekonania, ale jednak.
    Podsumowując - jako odżywka do wykorzystania przez długowłose/długowłosych jako pierwsze "O" w metodzie "OMO" - ma u mnie zielone światło.
    Jako produkt finałowy, mający zwieńczyć dzieło pielęgnacji włosa - wciąż stoi na czerwonym;P

Używam tego produktu od: Łącznie od kilku lat, ostatnio od 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Ostatnio 2 opakowania zużyte

Chcesz pochwalić Lola Bunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • DOBRA.
  • Do tej odżywki zrobiłam chyba 4 podejścia na przestrzeni ostatnich 5 lat. I za każdym razem działała na moje włosy inaczej.
    Może zacznę od tego, jakich włosów jestem posiadaczką:
    - mam włosy długie, mniej więcej do linii zapięcia stanika.
    - naturalny blod, ale od ucha w dół włosy są rozjaśniane za pomocą spray'u z Joanny.
    - falowane/kręcone - zależy od ich nastroju i pielęgnacji.
    - z ogromną tendencją do puszenia się.
    - suche, bardzo zniszczone i kruche.
    - końcówki wiecznie porozdwajane.
    - masowo wypadają w okresie jesieni i wiosny.
    - przetłuszczające się u nasady - myję co drugi dzień, ale czasami muszę myć je codziennie.

Zacznę niewinnie od OPAKOWANIA:
    + jest poręczne i nieduże.
    + ładna oprawa graficzna.
    - bardzo mocno je zasysa, przez co jest większość czasu spłaszczone i ciężko wydobyć z niego odżywkę, w dodatku pod światło widzę, że część odżywki usadowiła się na samej górze i pomimo trząsania, pukania pojemniczkiem o wszelkie możliwe rzeczy, raczej nie będzie chętna się wydostać.

ZAPACH:
    +/- według mnie bardzo przeciętny, nie przeszkadza mi podczas stosowania, ale też nie zachwyca.
    + nie pozostaje na włosach po myciu.

KONSYSTENCJA:
    - według mnie mogłaby być nieco bardziej gesta, bo spływa z dłoni, mam odczucia, że trzeba jej sporo nałożyć na włosy, przez co traci na wydajności.
    + łatwo ją spłukac z włosów.
    + nie obciąża ich, nie skleja.

DZIAŁANIE:
    + włosy są zdecydowanie bardziej miękkie, przyjemne w dotyku.
    + nadaje im nieco zdrowego blasku.
    + dzięki niej o wiele łatwiej się rozczesują.
    + mniej się puszą, łatwiej nad nimi zapanować.
    + największym plusem tej odżywki jest przede wszystkim fakt, że w moim przypadku bardzo podkreśla skręt, zamiast suchych fal powykręcanych we wszystkie strony mam całkiem ładne, mięciutkie loczki.
    - przy bardzo regularnym stosowaniu (po każdym myciu) w końcu traci swoje właściwości i działa nieco mniej - to oczywiście zależy od rodzaju naszych włosów, moje raczej lubią kiedy żongluję kosmetykami.

Kiedy robiłam pierwsze podejścia do tej odżywki moje włosy były bardziej zniszczone niż w chwili obecnej. Nagminnie prostowane po każdym myciu, długie, pokruszone, połamane, rozjaśniane... Wtedy ta odżywka robiła mi na głowie jeszcze większy puch i siano, wydaje mi się, a teraz kiedy moje włosy są zadbane, nie prostuję ich, zmieniłam nieco pielęgnację ta odżywka spisuje się naprawdę świetnie. Nie wiem od czego to zależy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lilllyanne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, nie, i jeszcze raz nie!
  • Mam kręcone włosy, zniszczone farbowaniem, cienkie i delikatne. Odżywka nie robi na moich włosach nic, a właściwie robi - ale tylko szkodę. Włosy po stosowaniu odżywki są jak wata, napuszone, rozmiękczone, odżywka je obciąża, wyglądają na niedomyte, a nawet tłuste. Nie rozumiem zachwytów nad tą odżywką. Używałam ją w ponad rocznym odstępie czasu między opakowaniami, więc pomimo bardziej zadbanych, zregenerowanych włosów efekt wciąż ten sam. Nigdy więcej!

Plusy:
    -dostępność i cena(częste promocje)
    -zapach
    -konsystencja

Minusy:
    -obciąża przy jednoczesnym niedociążeniu włosów
    -robi puch, włosy jak wata w dotyku
    -włosy po jakimś czasie od użycia się strączkują, wyglądają na tłuste

Nie wiem skąd te zachwyty, próbowałam maseczki w różnych konfiguracjach, nakładałam ją tylko na sam końcówki i wciąż nic.

Dwie gwiazdki za zapach, cenę, konsystencję i ogólną dostępność.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Marburg za czytelną i pomocną recenzję?