Lactacyd, Femina Plus +, Płyn ginekologiczny do higieny intymnej

Lactacyd, Femina Plus +, Płyn ginekologiczny do higieny intymnej

Średnia ocena: 3.64/5

ezebra
Średnia ocena: 4.89/5

Delikatny płyn do higieny intymnej, nie zawierający mydła i substancji zapachowych.
Dzięki wysokiej zawartości naturalnego kwasu mlekowego i niskiemu odczynowi pH Lactacyd Femina Plus pomaga odbudować równowagę pH okolic intymnych, łagodzi podrażnienia i likwiduje upławy.
Płyn jest szczególnie polecany podczas menstruacji, w okresie ciąży i menopauzy, a także po kuracji antybiotykowej.

podrażniona
płyny
równowaga flory bakteryjnej, łagodzące
bez alkoholu, bezzapachowa
płyn

zawsze skuteczny

Lactacyd to produkt, który polecam każdej kobiecie dbającej o higienę intymną. Jego delikatna formuła nie tylko skutecznie oczyszcza, ale także łagodzi podrażnienia. Po regularnym stosowaniu poczułam się świeża i komfortowa. Opakowanie jest praktyczne, a zapach subtelny. To naprawdę skuteczny wybór dla kobiet, które stawiają na codzienną higienę bez zbędnych dodatków.

Tragedia.

Płynów do higieny intymnej nie używam na bieżąco - moja skóra w tych okolicach nie jest tak wrażliwa, żeby była to jedyna możliwa opcja i zazwyczaj wystarczają zwykłe żele pod prysznic. Jakiś czas temu jednak nabawiłam się drobnej infekcji i postanowiłam taki kosmetyk przynajmniej na jakiś czas wprowadzić do swojej rutyny kąpielowej. Zaczęłam od innej marki i naprawdę był bardzo spoko. Później - przy wyleczonej już całkowicie infekcji - przyszedł czas na osławioną markę Lactacyd. Wybrałam tę wersję, ponieważ mam jakieś drobne wahania hormonalne spowodowane ciążą i porodem.
Wykończyłam prawie całe opakowanie, została mi na dnie jakaś resztka, ale wiem na pewno, że dziś zaopatrzę się w coś innego i poleci ona do kosza. Normalnie staram się zużywać wszystko do ostatniej kropli, ale ten płyn był tak zły, że nie chcę się dłużej męczyć.
Na plus: jest baaaardzo delikatny i bezzapachowy.
Na minus: przede wszystkim oczyszcza może na godzinę po kąpieli. Po upływie tego czasu czuję już, jakbym w ogóle się nie umyła, nie ma żadnego efektu odświeżenia, autentycznie lepszy efekt byłby jakbym użyła samej wody. Nigdy nie miałam takiego problemu z jakimś kosmetykiem użytym w tych okolicach, więc jest to dość kluczowe.
Poza tym bardzo lejąca konsystencja i wydajność na poziomie zerowym - produkt jest prawie wykończony po raptem dwóch tygodniach użytkowania. No i brak dozownika, co przy produkcie tego typu nie jest zbyt wygodne.
Nie wrócę do niego na pewno.

Skuteczny. Szkoda, że opakowanie nie posiada pompki, bo świetnie by się sprawdziła w przypadku tej konsystencji.

Płyn ginekologiczny Lactacyd zamknięty jest w opakowaniu wykonanym z całkiem grubego, solidnego plastiku. Opakowanie nie posiada pompki. Konsystencja jest dość płynna, z opakowania potrafi wylecieć więcej produktu niż potrzeba, co zmniejsza wydajność. W produkcie nie występuje zapach.

Płyn jest bardzo delikatny. Nie podrażnia wrażliwych okolic. Koi wszelkiego rodzaju dolegliwości. Pomaga w walce z infekcjami. Dobrze oczyszcza.

Świetny

Jest bardzo delikatny, robi swoją robotę.
Jak na taki płyn to dosyć szybko się skończył, jest bardzo wodnisty.
Opakowanie trochę problematyczne pod prysznicem, powinno być z pompką, "klik" ciężko się otwiera.
Produkt jest bezzapachowy.
Delikatnie się pienił.

Ratunek

Kupiłam go w desperacji, po tym, jak podrażnił mnie inny preparat. Sprawdził się perfekcyjnie, podrażnienie ustąpiło - stary dobry Lactacyd.
Jest bardzo delikatny, zapach znikomy, charakterystyczny dla marki. Konsystencja dosyć lejąca.
Będę do niego wracać, zwłaszcza, że jest dedykowany dla osób o zaburzonej gospodarce hormonalnej.

Polecam każdej kobiecie

Odkad stosuję ten plyn do codziennej higieny intymnej zapomnialam o jakiejkolwiek problemach. Nie zawiera substancji zapachowych, ma odpowiednie ph. Na stalw zagoscil w mojej łazience.

Bardzo polubiłam ten płyn. Jest delikatny i zapobiega podrażnieniem oraz infekcjom. Jest dość gęsty, dobrze oczyszcza. Mogłaby być jeszcze pompka i byłabym wniebowzięta.

Najlepszy z najlepszych :)

Płyn do higieny stosuje każda z nas. Jednak nie każdy płyn spełnia swoje zadanie idealnie w tych 100 %. Długo poszukiwałam odpowiedniego płynu, który spełni moje oczekiwania i w odpowiedni sposób zadba o moje okolice intymne.
Na ten produkt natknęłam się kiedy szukałam czegoś odpowiedniego podczas stosowania kuracji antybiotykowej.

Niestety jak wiadomo nie od dziś, że antybiotyki na jedno pomagają a na drugie szkodzą. Tak było w moim przypadku, kiedy moja flora bakteryjna z powodu kuracji antybiotykowej uległa wyjałowieniu. Wtedy z pomocą przyszedł Specjalistyczny płyn do higieny intymnej od Lactatyd. Posiada przyjemną konsystencję w kolorze mlecznym. W kontakcie z wodą niewiele się pieni, ale dobrze myje okolice intymne. Przede wszystkim jest bardzo delikatny. Nawet w przypadku bardzo podrażnionej skóry nie podrażniał jej jeszcze bardziej. Wręcz przeciwnie, po użyciu dało się odczuć przyjemną ulgę. Szybko koi i łagodzi podrażnienia. Nie posiada żadnego zapachu co jest jak najbardziej na plus. W składzie mamy wysoką zawartość kwasu mlekowego i innych pożytecznych składników. Pomaga przywrócić równowagę pH. Nie zawiera mydła i SLS. Kosmetyk jest bardzo wydajny. Opakowanie w formie plastikowej butelki jest wygodne w użyciu i dobrze leży w dłoni. Zakrętka na tzw. "klik" łatwa jest do otwarcia nawet w przypadku mokrych dłoni. Szata graficzna minimalistyczna, i zdecydowanie taka wystarczy.
Płyn polecany do codziennego stosowania jak i w przypadkach kiedy ta higiena musi być jeszcze bardziej potrzebna tz. podczas miesiączki, czy podczas upławów.

To najlepszy płyn jaki dotychczas stosowałam. Zapewnia kompleksową ochronę podczas kiedy kobieta najbardziej tego potrzebuje. Polecam

Jest w porządku, ale są tańsze, które robią dokładnie to samo

Moja recenzję podsumował jej tytuł. Uważam, że ten kosmetyk niczym się nie rożni od tańszych płynów do higieny intymnej, np z Ziaji czy nawet z Rossmanna. Całość przychodzi do nas w pudełku, ale w środku jest butelka taka jak żelu do mycia ciała, czyli trzeba sobie wylewać przez dziurkę na dłoń. Inne marki mnie trochę rozpieściły i nie lubię takiego rozwiązania, zdecydowanie wolę, jeśli płyn do higieny ma pompkę, to bez problemu można sobie wycisnąć dowolną ilość, dlatego już zanim zaczęłam go używać przelałam go sobie do starego opakowania po płynie do higieny Tołpa.
Płyn jest bezbarwny, niemalże bezzapachowy. Myje i odświeża bardzo dobrze i nie potrzeba go dużo, żeby czuć się czysto, ale czy on jest wart tylu pieniędzy to ja nie wiem. Owszem, myje i czyści, ale nie zapobiega infekcjom czy stanom zapalnym, nie działa w żaden sposób ochronnie na tą delikatną strefę, a jednak wlaśnie za taką cenę chciałabym, żeby robił coś więcej niż te podstawowe płyny, jeśli nie robi, to ja nie widzę sensu przepłacać, szczególnie, że butla jest mała, a za 8 zeta macie dużą butlę Ziaji, która robi dokładnie to samo.
Nie mówię, że ten płyn jest zły, ale po prostu nie robi nic więcej, niż inne, tańsze, więc po prostu ja nie widzę sensu, żeby przepłacać, skoro nie widzę różnicy.

Bardzo dobry płyn do higieny intymnej

Płyn do higieny intymnej znajduje się w prostej, białej butelce, jest to typowa apteczna butelka. Na etykiecie jest napis, iż jest to specjalistyczny płyn do higieny intymnej. Butelkę otwiera się na zamknięcie typu,, klik". Zatyczka jest płaska wiec można położyć butelkę pionowo co ułatwia wydobycie zawartości.

Płyn to perłowo biało, kremowy żel o gęstej i lepiej konsystencji. Zapach neutralny lekko wchodzący w nuty apteczne. W połączeniu z wodą pieni się lekko, dobrze się spłukuje. Ilość użycia płynu do jednorazowego mycia jest indywidualna jednak mi wystarczy wielkość małej śliwki.

Po płyn sięgnęłam gdy poczułam lekki dyskomfort okolic intymnych. Mam płyn, który stosuję na co dzień jednak złapałam drobną infekcję intymną i mój standardowy płyn do higieny intymnej nie pomógł a zaczerwienienie i pieczenie zaczęły się nasilać. Nie miałam przykrych upławów wiec nie mogę stwierdzić czy płyn pomaga.

Przez pierwsze 3 dni myłam miejsca intymne 4 razy dziennie. Po tym czasie infekcja została załagodzona więc profilaktycznie stosowałam 2 razy dziennie przez okres dwóch tygodni. Buteleczka jest już na dnie jednak rezultaty stosowania płynu są bardzo dobre.

Płyn bardzo szybko poradził sobie z delikatną infekcją intymną, ja zadziałałam od razu nie pozwalając na rozwój podrażnienia. Mimo wszystko mój standardowy płyn do higieny nie poradził sobie a Lactacyd Plus zadziałał błyskawicznie. Już po pierwszym dniu mycia poczułam ulgę a po dwóch dniach zaczerwienienie i nieprzyjemne pieczenie praktycznie zniknęło. Płyn spisał się rewelacyjnie i pomógł mi w całkowitym wyleczeniu infekcji w domowym zaciszu.

Dodatkowymi zaletami płynu jest to, iż mogą stosować go osoby od 12 roku życia czyli dziewczynki, które wkraczają w okres dojrzałości i mogą potrzebować łagodnego i skutecznego płynu, który pomoże zachować czystość i higienę. Płyn pomaga neutralizować przykry zapach i ograniczyć ilość upławów . Płyn nie zawiera alkoholu, mydła i substancji zapachowych a niski odczyn pH pomaga utrzymać prawidłową barierę ochronną miejsc intymnych. Płyn jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, stosujących kurację antybiotykową czy antykoncepcję hormonalną.
Uważam, iż jest to bardzo dobry płyn do higieny intymnej, szczególnie polecam go przy nieinwazyjnych drobnych infekcjach oraz jako płyn pozwalający profilaktycznie zabezpieczyć i utrzymać prawidłową higienę miejsc intymnych.

Wybawienie

Zazwyczaj używałam Lactacyd z pomarańczowym opakowaniem.
Po wakacjach nabawiłam się infekcji, którą leczyłam ginekologicznie a mimo to nawracała. Kupiłam ten płyn i mam wrażenie, że pomógł mi w pokonaniu tej infekcji (oczywiście w połączeniu z leczeniem ginekologicznym! ten płyn nie jest lekarstwem).

Delikatna skuteczność

Żel do higieny intymnej jest dla mnie niezbędnikiem i nie wyobrażam sobie pielęgnacji ciała bez takiego kosmetyku. Jestem pewna, że to bardzo dobry nawyk, ponieważ higiena intymna jest bardzo ważna – nie tylko z oczywistych względów higienicznych i estetycznych, ale również i zdrowotnych. W obecnych czasach jest to bardzo proste, również dlatego, że w popularnych drogeriach istnieje szeroki wybór wyrobów tego rodzaju – od bardzo podstawowych produktów do oczyszczania po takie, które obiecują kompleksową pielęgnację tej niezwykle delikatnej strefy. Niestety, mimo wszystko, posiadaczkom bardzo delikatnej, skłonnej do podrażnień oraz negatywnego ze zdrowotnego punktu widzenia zjawiska upławów skóry intymnej, czyli właśnie i mnie, bardzo trudno jest wybrać coś, co nie będzie powodowało dodatkowych podrażnień i komplikacji w czasie różnego rodzaju leczenia ginekologicznego czy ukoi te już istniejące. Co więcej, wiele osób ma bardziej specjalistyczne wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację w czasie tak wyjątkowego czasu, jakim jest ciąża, kiedy ciało kobiety reaguje czasem inaczej. Na szczęście, na rynku są dostępne marki, które wychodzą osobom o takich wymaganiach naprzeciw.

Marka Lactacyd jest mi znana już od dawna – mój pierwszy żel do higieny intymnej był właśnie tej marki, kiedyś też w gimnazjum, w ramach specjalnych zajęć, otrzymałam, jak wszystkie dziewczyny z mojej klasy, niewielką próbkę ich wyrobu. Z czasem jednak zaczęłam testować inne produkty, tańsze i droższe, z różnym skutkiem – niektóre były przeciętne, inne dobre, a niektóre mnie podrażniały, ale lekko. Ostatnio jednak moje problemy stały się nieco bardziej skomplikowane, a także dłużej trwające, i wtedy nie było już wyjścia: odstawiłam swój poprzedni żel, niezwykle wydajny, i kupiłam w drogerii ten – opcję chyba najbardziej neutralną ze wszystkich, jakie były tam dostępne.

Warto jednak zaznaczyć, że chociaż dobór prawidłowego żelu do higieny intymnej jest ważne, najlepszym rozwiązaniem ewentualnego problemu będzie skonsultowanie swojego problemu z odpowiednim lekarzem – nawet w obecnej sytuacji próby leczenia na własną rękę preparatami nie będącymi lekami nie jest najlepszym pomysłem i może się skończyć niezbyt przyjemnie dla nas. Odpowiednia higiena jest w takich sytuacjach jedynie pomaga w prawidłowym leczeniu, jakie wyznacza specjalista.

Produkt oryginalnie znajduje się, jako chyba nieliczny z dostępnych w drogerii kosmetyków w tej kategorii (ale wiem, że jest typowe dla produktów akurat tej marki) w kartonowym opakowaniu, co sugeruje pewną profesjonalność i pretendowanie do kosmetyków bardziej specjalistycznych. Kartonik ten ma kolor biały z dodatkiem delikatnego, błękitnego szkicu kwiatka (chyba tulipana) w centralnej części przedniej strony. Również większość napisów jest tu wydrukowanych w błękicie – na przodzie, oprócz logo marki, mamy nazwę produktu, wyróżnioną specjalną ramką, sprecyzowane przeznaczenie wyrobu oraz wypunktowane najważniejsze cechy. To wszystko wygląda bardzo przejrzyście, schludnie i mimo wszystko minimalistycznie, a także pozwala osobom zainteresowanym od razu zweryfikować, czy jest to rzeczywiście coś, czego szukają. Na ściankach kartoniku znajdziemy kolejne informacje – z jednej strony przeczytamy skład, na drugiej szerszy opis, którego elementy znajdują się również na odwrocie opakowania. Całość bardzo mi się podoba, choć wygląda dość niepozornie, ale też wygląd przywozi na myśl produkty mniej lub bardziej lecznicze, co tutaj jest z pewnością dobrą sugestią.

Wewnątrz kartonika znajduje się pozornie niewielka butelka o kształcie zwężającego się ku górze owalu, z zamknięciem typu „klik”. Ten typ zamknięcia, muszę przyznać, nie zaskoczył mnie, bo i wcześniej opakowania produktów tej marki o tej objętości posiadały ten mechanizm, ale mimo wszystko rozczarował – miałam jakąś nadzieję, że przez ten czas, kiedy nie korzystałam z tych wyrobów, producent postanowił coś zmienić i wprowadzić pompkę, która byłaby moim zdaniem wygodniejszym rozwiązaniem i od dawna można ją znaleźć w wyrobach konkurencji. Obecne zamknięcie na klik i niewielka dziurka, przez którą wylewa się produkt, nie jest niehigieniczne, dobrze wyciska się zawartość, ponieważ plastik jest miękki i pozwala wydobyć resztki (można odkręcić je nalać prosto z butelki), jednak czasami trudno dozować odpowiednią, niewielką ilość produktu, jaka wystarczy do umycia miejsc intymnych, przez co czasem może to doprowadzić to do marnowania się żelu, co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca. Szkoda. Sama buteleczka jest biała, zrobiona z niemal nieprzezroczystego plastiku (ale zużycie można podejrzeć za pomocą latarki) i posiada z obu stron niewielką etykietę, nawiązującą do designu kartonika. Z przodu butelki design przypomina ten zastosowany na kartoniku, jednak zarys kwiatka jest bardziej z boku, logo jest mniejsze – identyczne jest zaś obramowanie nazwy produktu i wypisane najważniejszych cech. Na drugiej stronie znajduje się dość szeroki opis produktu oraz sposób stosowania. Tak jak na kartoniku, wszystko tutaj jest schludne i czytelne, daje wrażenie minimalizmu i czystości, kojarzącej się właśnie z wyrobami przeznaczenia medycznego, co mi – osobiście – bardzo się podoba.

Gęstość żelu jest raczej średnia, powiedziałabym, że dobrze wyważona, chociaż jest produktem zdecydowanie bardziej gęstszym od żeli do twarzy, jakie używam czy używałam. Bezpośrednio po wyciśnięciu z opakowania, jego kolor jest lekko białawy, ale mimo wszystko można o nim powiedzieć, że jest produktem przezroczystym. Posiada bardzo słabo wyczuwalny, ulotny zapach, charakterystyczny dla żeli do higieny intymnej zawierających kwas mlekowy. Dużym plusem wyrobu jest również jego wydajność ze względu na formułę do dokładnego umycia stref intymnych wystarczy jedynie ilość wielkości ziarnka grochu (chociaż czasem, na początku stosowania, przypadkowo z opakowania wydostało się więcej produktu, niż powinno). Swojego opakowania używam już kilka miesięcy i z pewnością starczy jeszcze na kolejnych kilka.

Skład produktu jest bardzo minimalistyczny i nie zawiera mocniejszych substancji myjących – mamy tutaj tylko łagodny Lauryl Glucoside, będący również emulgatorem i substancją pianotwórczą, a także Cocamidopropyl Betaine oraz Coco-Glucoside. W wyrobie znajduje się również kwas mlekowy, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi i niedopuszczenia do rozwoju infekcji w pochwie. Pozostałe składniki mają za zadanie konserwować produkt, nadawać mu odpowiednią konsystencję i stabilizować formułę. Nie ma tu nic ciekawego, ale właśnie o to chodzi – przy skórze wrażliwej, wymagającej trzeba jedynie delikatnie, ale i skutecznie, oczyszczać i koić, minimalizując ryzyko dodatkowych podrażnień. Być może dla mniej wymagających osób, które nie mają większych problemów z infekcjami, nieobecność mocniejszych środków myjących (które przecież nie są złe w same sobie, bo przecież wszystko zależy od formulacji) będzie minusem, ale dla wrażliwców i osób chociażby podczas kuracji ginekologicznych czy upławów taki absolutny minimalizm, przywracający jedynie równowagę, sprawdza się zazwyczaj najlepiej.

U mnie właśnie tak było – już po pierwszym umyciu poczułam ulgę i przede wszystkim przyjemne odświeżenie, jakiego nie dawały mi niektóre z wcześniej używanych przeze mnie żeli do higieny intymnej, również te z detergentami uważanymi za mocniejsze. Produkt nie pieni się mocno, przynajmniej w porównaniu z innymi tego typu wyrobami; piany jest wystarczająco, by dobrze się umyć, ale nie tyle, by spłukiwanie było dłuższe i irytujące. Używając produkt przez kilka tygodni codziennie, zaobserwowałam zmniejszanie się bolesny podrażnień, trwałe ukojenie i regenerację strefy intymnej, co przyniosło tak wyczekiwany wtedy komfort fizyczny, ale też i psychiczny. Już po wszystkim wyrób bardzo dobrze oczyszcza, nie powodując żadnych podrażnień, a także dobrze koi i odświeża.

Dobrze było powrócić do tej marki i odkryć w jej ofercie kolejny naprawdę dobry produkt, szczególnie w dość trudnej dla mnie chwili. Ten wyrób polubiłam nie tylko dlatego, że dobrze koi i przywraca równowagę w strefie intymnej, ale też dobrze myje i pozostawia uczucie odświeżenia, mimo że nie posiada mocniejszych detergentów (co na początku wzbudziło u mnie nieco obaw). Myślę, że z pewnością będę do niego wracać w przyszłości, nawet jeśli nie będę mieć już jakichś większych problemów, a także będę kupować pozostałe wersje płynów Lactacyd, których jeszcze nie miałam okazji przetestować.