Reklamacja, gwarancja, zwrot - zbiorczy. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 15:13   #91
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

ja reklamuje rzeczy czesto (chyba mam pecha do jakosci) i sa sklepy , w ktorych robia numery zeby tylko reklamacji nie uznac. I o dziwo sa to sklepy z nienajtanszym asortymentem. Jak mi za pierwszy razem nie uznaja, reklamuje jeszcze raz i zawsze prosze o pisamne potwierdzenie odrzucenia reklamacji,a jak nie pomaga ani to ani stanowcza rozmowa to do rzecznika praw konsumenta dzwonie
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 16:05   #92
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez Reniz Pokaż wiadomość
Sprzedawca ma obowiązek ustosunkować się do naszej reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych, liczonych od dnia następnego po dniu, w którym ją złożyliśmy.-może o to chodziło sprzedawcy gdzie reklamowałaś prostownicę??
Nie, nie
Chodziło o wyciągnięcie jeszcze jednego dnia- czyli mieliby tak naprawdę 15 dni A ja nie widziałam powodu dla którego miałabym iść im na rękę...

Wiem, że termin 14 dni jest liczony od dnia następnego, ale ta babka chciała jako termin zgłoszenia reklamacji napisać dzień jutrzejszy. Czyli 14 dni byłoby liczone pojutrze.

Dziwne trochę to było...
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 17:28   #93
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
No i najważniejsze- czytajcie uważnie co pisze Arrachnee
(Arrachnee jesteśmy z tego samego miasta )


Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
Pamiętajcie, że posiadając dowód zakupu sprzedawca MUSI przyjąć reklamację. (oczywiście jeśli nie minął termin na złożenie reklamacji).
owszem, ale towar musi też spełniać pewne warunki - np. buty muszą być wyczyszczone [także podeszwy]

Cytat:
Napisane przez _Natalee_ Pokaż wiadomość
ja reklamuje rzeczy czesto (chyba mam pecha do jakosci) i sa sklepy , w ktorych robia numery zeby tylko reklamacji nie uznac. I o dziwo sa to sklepy z nienajtanszym asortymentem. Jak mi za pierwszy razem nie uznaja, reklamuje jeszcze raz i zawsze prosze o pisamne potwierdzenie odrzucenia reklamacji,a jak nie pomaga ani to ani stanowcza rozmowa to do rzecznika praw konsumenta dzwonie
Ja niestety też - ostatnio nawet głupią piżamę [La Sanza - bardzo mi się naraziła - obsługa mówiąc delikatnie mało rozgarnięta].
Z pomocy rzecznika na razie nie musiałam korzystać, ale dość często zdarzało mi się przybierać ton klasycznej jędzy [bardzo nie lubię jak się mnie do tego zmusza ].
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:44   #94
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość

Ja niestety też - ostatnio nawet głupią piżamę [La Sanza - bardzo mi się naraziła - obsługa mówiąc delikatnie mało rozgarnięta].
Z pomocy rzecznika na razie nie musiałam korzystać, ale dość często zdarzało mi się przybierać ton klasycznej jędzy [bardzo nie lubię jak się mnie do tego zmusza ].
haha, mnie kiedys zrazila obsluga orsaya, bo mama reklamowala kurtke ktora sie zbila,a pani tlumaczyla,ze jest ok i byla beszczelana, pozarlam sie wtedy z nia,ae juz pozniej nie musialam czasem wystarczy bardziej zdecydowany ton, spokoj i wczesniej przygotowana przemowa ale kurcze nie po to sie placi w sklepach po 100 zl za zwykle bluzki zeby od razu sie rozciagaly czy inne zeby ze soba robily
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:51   #95
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Tylko zwykła sprzedawczyni nie ma wpływu na to, czy reklamacja będzie uwzględniona, czy nie... Przyjąć musi, ale nie od niej zależy, co dalej.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:30   #96
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
Tylko zwykła sprzedawczyni nie ma wpływu na to, czy reklamacja będzie uwzględniona, czy nie... Przyjąć musi, ale nie od niej zależy, co dalej.
ale wiesz oni sa szkoleni te zeby najlepiej ich nie przyjmowac i wmowic prostemu kowalskiemu,ze tak byc musi. I przez to niektorzy sa bezczelni.
A taka podobna sprawa, ktore sklepy polecacie, a ktore odradzacie pod wzgledem reklamacji?
ja odradzam orsaya, ccc. Slyszlam,ze zaraz tez nie jest przyjazna co do tego.
za to zwrot zawsze dostaje w H&M, Gortz17 (czy jakos tak:P) , cubusie
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:09   #97
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
Tylko zwykła sprzedawczyni nie ma wpływu na to, czy reklamacja będzie uwzględniona, czy nie... Przyjąć musi, ale nie od niej zależy, co dalej.
Ojjj niekoniecznie! Teraz nawet zwykły sprzedawca może wydać opinię do reklamacji, bo nie ma w prawie polskim obowiązku wydawania jej przez rzeczoznawcę. To wszystko zależy od sklepu.
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 22:56   #98
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

To o tym nie wiedziałam.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 23:01   #99
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez Reniz Pokaż wiadomość
Ojjj niekoniecznie! Teraz nawet zwykły sprzedawca może wydać opinię do reklamacji, bo nie ma w prawie polskim obowiązku wydawania jej przez rzeczoznawcę. To wszystko zależy od sklepu.
Często też firmy mają swoich pseudorzeczoznawców. Jeśli reklamacja zostaje odrzucona, zawsze sprawdzajcie rzeczoznawcę, który wydał opinię

--------------

W La Senzie czekałam 10minut, bo 4 panie obsługujące nie mogły znaleźć reklamowanego przeze mnie towaru. Kolejne 10 min ustalały, co mają zrobić, żeby oddać mi pieniądze. [w tym czasie zero: przepraszamy, będzie Pani musiała chwilę poczekać]. Następnie podano mi pusty blankiecik do podpisu. Pani najbardziej rozgarnięta [chyba kierowniczka całego bajzlu] prychnęła, kiedy powiedziałam, że pustego papierka nie podpiszę. Kolejne 10 min. wbijania, wypisywania i oddawiania pieniędzy. Na koniec kategorycznie odmówiono mi wydania paragonu [na którym poza reklamowaną piżamką było kilka innych drobiazgów]. Żadne tłumaczenia, że to niezgodne z prawem, że na paragonie są też inne rzeczy, itd. - nic nie skutkowało. 4 pary bezmyślnych ocząt patrzyły na mnie przez kolejne kilka minut moich wywodów. W końcu, zmęczona całym cyrkiem, wyszłam bez paragonu, za to z postanowieniem - "nigdy więcej zakupów w tym miejscu".
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 23:09   #100
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Często też firmy mają swoich pseudorzeczoznawców. Jeśli reklamacja zostaje odrzucona, zawsze sprawdzajcie rzeczoznawcę, który wydał opinię

--------------

W La Senzie czekałam 10minut, bo 4 panie obsługujące nie mogły znaleźć reklamowanego przeze mnie towaru. Kolejne 10 min ustalały, co mają zrobić, żeby oddać mi pieniądze. [w tym czasie zero: przepraszamy, będzie Pani musiała chwilę poczekać]. Następnie podano mi pusty blankiecik do podpisu. Pani najbardziej rozgarnięta [chyba kierowniczka całego bajzlu] prychnęła, kiedy powiedziałam, że pustego papierka nie podpiszę. Kolejne 10 min. wbijania, wypisywania i oddawiania pieniędzy. Na koniec kategorycznie odmówiono mi wydania paragonu [na którym poza reklamowaną piżamką było kilka innych drobiazgów]. Żadne tłumaczenia, że to niezgodne z prawem, że na paragonie są też inne rzeczy, itd. - nic nie skutkowało. 4 pary bezmyślnych ocząt patrzyły na mnie przez kolejne kilka minut moich wywodów. W końcu, zmęczona całym cyrkiem, wyszłam bez paragonu, za to z postanowieniem - "nigdy więcej zakupów w tym miejscu".
Szok! nie mogą tak zrobić! Przecież na pozostałe rzeczy też masz gwarancję-muszą dać Ci jakieś potwierdzenie wcześniejszej sprzedaży. jeżeli upierały się przy zwrocie oryginalnego paragonu to powinni Ci zrobić ksero+pieczątka+podpis, ewentualnie wypisać paragon ręczny. Przerażają mnie takie niekompetentne osoby....
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 23:29   #101
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez Reniz Pokaż wiadomość
Szok! nie mogą tak zrobić! Przecież na pozostałe rzeczy też masz gwarancję-muszą dać Ci jakieś potwierdzenie wcześniejszej sprzedaży. jeżeli upierały się przy zwrocie oryginalnego paragonu to powinni Ci zrobić ksero+pieczątka+podpis, ewentualnie wypisać paragon ręczny. Przerażają mnie takie niekompetentne osoby....
wiem niestety głupota szanownych pań była zbyt wielka, aby to pojąć [a tłumaczyłam na przykładach, bardzo obrazowych, jak dzieciom w podstawówce]
Na paragonie były drobiazgi, więc dałam sobie spokój - gdyby było coś większego na pewno bym nie odpuściła.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 10:24   #102
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
wiem niestety głupota szanownych pań była zbyt wielka, aby to pojąć [a tłumaczyłam na przykładach, bardzo obrazowych, jak dzieciom w podstawówce]
Na paragonie były drobiazgi, więc dałam sobie spokój - gdyby było coś większego na pewno bym nie odpuściła.
uwielbiam ten cyrk
przykladowo w zwecji poszlam oddac buty, ktore mi przemiekaly,ale byly tez totalnie zniszczone i pani w 5 minut oddala mi pieniadze i zalatwila wszystko jak trzeba u nas w niektorych sklepach brakuje tego i przez to traca klientow. Ja osobiscie nie kupie nic juz w sklepie, ktory nie chce oddac mi kasy za zlej jakosci przedmiot.
A mam do Was pytanie, kupilam w CCC buty (baletki) i dalam za nie 130zl ,ale jak sie okazalo buty farbuja od pierwszego dnia. Pani stwierdzila,ze jest to skora i to normalne i 3 razy reklamacje odrzucili. Mimo to przy zakupie nikt mnie o tym nie informowal. Chetnie bym ich rozszarpala tam. Mialyscie tez taka sytuacje z butami?
p.s.- to samo robi mi sie z kozakami za 400zl z deri:/
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 10:32   #103
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

idź do rzecznika

1. powinna być informacja, że buty mogą farbować [tak jak są info na ciemnych jeansach, że mogą farbować przy pierwszych praniach] - dla mnie to jest niezgodność towaru z umową
2. sprawdź rzeczoznawców wydających kolejne opinie

---------
to czy buty kosztują 20zł, czy 2000zł nie ma żadnego znaczenia
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 11:27   #104
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez _Natalee_ Pokaż wiadomość
uwielbiam ten cyrk
przykladowo w zwecji poszlam oddac buty, ktore mi przemiekaly,ale byly tez totalnie zniszczone i pani w 5 minut oddala mi pieniadze i zalatwila wszystko jak trzeba u nas w niektorych sklepach brakuje tego i przez to traca klientow. Ja osobiscie nie kupie nic juz w sklepie, ktory nie chce oddac mi kasy za zlej jakosci przedmiot.
A mam do Was pytanie, kupilam w CCC buty (baletki) i dalam za nie 130zl ,ale jak sie okazalo buty farbuja od pierwszego dnia. Pani stwierdzila,ze jest to skora i to normalne i 3 razy reklamacje odrzucili. Mimo to przy zakupie nikt mnie o tym nie informowal. Chetnie bym ich rozszarpala tam. Mialyscie tez taka sytuacje z butami?
p.s.- to samo robi mi sie z kozakami za 400zl z deri:/
Ogólnie skóra w środku ma prawo farbować.... Jednak nie może przekraczać pewnych norm-można samemu zrobić mały test: weź wilgotną ściereczkę i potrzyj środek buta, jeżeli ściereczka jest mocno zafarbowana oznacza to, że faktycznie nie zostały zachowane normy i Twoje roszczenia są zasadne. Natomiast jeśli nie widać znaczącego farbowania to niestety oni maja rację, że odrzucają Ci reklamację Zawsze też możesz zakupić sobie specjalny środek, który stosuje się w przypadku farbującej skóry (po kilku zastosowaniach problem powinien zniknąć).
Jeżeli mocno farbują idz do Federacji Konsumentów tam na pewno Ci pomogą
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:42   #105
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

no tak,ale one po pierwszym zalozeniu gdzie nie dostala sie woda, zafarbowaly mi cala noge. I tak jest za kazdym razem. Wlasnie musze sie zebrac i zadzwonic, bo po pierwsze nie dostalam takiej informacji,a po drugie normy normami,ale cala czarna noga?! to juz lekka przesada, nie nadaja sie do niczego....
a wracajac do przygod w sklepach, bylam kiedys swiadkiem w orsayu jak pani reklamowala towar i panie zrobily jej kupony zamiast zwrotu kasy i (uwaga) kupony napisaly same na brudnej pogietej kartce, bylam w szoku, ja bym tego nie przyjela... wielki mi kupon do wykorzystania
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 16:02   #106
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Moje buty, z którymi się teraz bujam w reklamacji i tylko nerwy sobie niszczę, też w środku farbują- pięknie na czerwono ile ja soie skarpetek przez to zniszczyłam i nadodatek swoje ulubione, za ktore 40zł zapłaciłam ;/
Ale przecież to nie podlega wg nich reklamacji! Niech sobie buty farbują :P
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 02:55   #107
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Sama weekendowo pracuję w sklepie z odzieżą męską i zdarzyło mi sie przyjmować reklamację, bo buty farbowały od środka. Co najważniejsze - uznana przez producenta.
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 10:50   #108
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Dostałam wczoraj kolejną odmowę reklamacji. Tym razem odpisała kierowcznika sklepu, chaotycznie, widać, że jej argumentów brakowało...
Śmiać mi się chciało, bo w 1 odmowie w opinni Rzeczoznawcy było ".... o jakości damskiego obuwia zimowego"- a teraz kierowniczka pisze, że przecież nie było mowy, że jest to obuwie zimowe (ani na paragonie, ani na pudełku)- widać, jak uważnie czyta opinię od Rzeczoznawcy
Farbowania w środku to już wogóle nie chcą mi uznać, ponieważ wg nich to jest naturalna cecha materiału, którego użyli do wnętrza obuwia
Dziś się wybieram do Rzecznika, nie mam zamiaru tak tego zostawić, bo wkurzają mnie coraz bardziej.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 10:59   #109
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Mnie się po mięsiacu od zakupu rozkleiły zimowe kozaki Półtora miesiąca czekałam na rozpatrzenie reklamacji! W środku zimy! Natomiast miało to być 14 dni. Na szczęście dobrze się skończyło, bo mam zwrot pieniędzy.

Dla zainteresowanych podaję, iż jest to jeden ze sklepów obuwniczych w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku Nienajtańszy do tego...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 11:03   #110
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mnie się po mięsiacu od zakupu rozkleiły zimowe kozaki Półtora miesiąca czekałam na rozpatrzenie reklamacji! W środku zimy! Natomiast miało to być 14 dni. Na szczęście dobrze się skończyło, bo mam zwrot pieniędzy.

Dla zainteresowanych podaję, iż jest to jeden ze sklepów obuwniczych w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku Nienajtańszy do tego...
nie "miało być", ale musi być - 14 dni kalendarzowych liczonych od następnego dnia od złożenia reklamacji

15 dnia idziemy odebrać pieniądze - bez dyskusji
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 11:13   #111
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
nie "miało być", ale musi być - 14 dni kalendarzowych liczonych od następnego dnia od złożenia reklamacji

15 dnia idziemy odebrać pieniądze - bez dyskusji
Byłam, a i owszem,nawet kilka razy,ale przepis sprzedawca i kierowniczka sklepu uparcie twierdzilam ,że 14 dni roboczych, a ponieważ świeta były to jeszcze nie ma decyzji czy naprawa czy zwrot kosztów. Dopiero jak postaszylam rzecznikiem konsumentów to pieniądze się znalazły!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 12:07   #112
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

zareklamowałam buciki zimowe botki po 2 tygodniach chodzenia na szwie pękły pani przyjeła reklamacje za okazaniem paragonu i nawet znalazła rozlejenie
2tygonie mineły poszłam z karteczka po buciki okazało sie że zostały bardzo brzydko zeszyte bo inaczej nie da rady zamiast pionowo zostały zeszyte poziomo brzydko to wyglada i nie zostały sklejone .... wszystko to po 2 tyugodniach uzytkowania odmowiłam przyjecia reklamacji i 7 lutego mam isc do tego sklepu
dlaczego mam przuyjać buty brzydko zszyte jesli ja kupiłam dobre
mozna odmowic odebrania reklamacji ??
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 12:53   #113
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Napisz odwołanie, że buty nie są doprowadzone do takiego stanu, w jakim były przed zakupem. Niech oddają albo nową parę tych samych butów, albo pieniądze.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 13:05   #114
kasja
Przyczajenie
 
Avatar kasja
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja kilka razy reklamowałam jakiś ciuch czy buty, np że suwak się zacina albo wykryłam jakieś problemy z zamkiem etc etc. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie uznali reklamacji - jeśli oczywiście jest paragon, metka i rzeczy nie noszą śladu noszenia.
kasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 14:15   #115
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez kasja Pokaż wiadomość
Ja kilka razy reklamowałam jakiś ciuch czy buty, np że suwak się zacina albo wykryłam jakieś problemy z zamkiem etc etc. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie uznali reklamacji - jeśli oczywiście jest paragon, metka i rzeczy nie noszą śladu noszenia.
o czym to? o zwrotach [które w PL zależą tylko od dobrej woli sprzedawcy]?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 14:57   #116
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
zareklamowałam buciki zimowe botki po 2 tygodniach chodzenia na szwie pękły pani przyjeła reklamacje za okazaniem paragonu i nawet znalazła rozlejenie
2tygonie mineły poszłam z karteczka po buciki okazało sie że zostały bardzo brzydko zeszyte bo inaczej nie da rady zamiast pionowo zostały zeszyte poziomo brzydko to wyglada i nie zostały sklejone .... wszystko to po 2 tyugodniach uzytkowania odmowiłam przyjecia reklamacji i 7 lutego mam isc do tego sklepu
dlaczego mam przuyjać buty brzydko zszyte jesli ja kupiłam dobre
mozna odmowic odebrania reklamacji ??
Mogłaś a nawet POWINNAŚ odmówić odebrania reklamacji! Możliwe, że po tej sytuacji sklep skonsultuje się z rzeczoznawcą lub kierownikiem i 7 będzie wszystko wyjaśnione. Jeżeli dalej będą podtrzymywać decyzję, że niby z ich strony wszystko ok, to musisz złożyć odwołanie do reklamacji. Przypomnij im o ustawie z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego "Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową(!!!!!) przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy....". W tym momencie naprawione buty są "niezgodne z umową", ponieważ wyglądają inaczej niż przy zakupie. Buty zostały naprawione niedbale i nie spełniają one walorów estetycznych. Nie daj sobie wmówić, że inaczej nie dało się tego naprawić-to nie Twój problem tylko sklepu!!
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 13:16   #117
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Dzisiaj byłam u Pani Rzecznik- bardzo sympatyczna Pomoże mi rozwiązać mój problem z reklamacją w ALDO, a jak się okazuje, nie ja jedna mam z nimi problemy- jakieś 2 dni temu o pomoc poprosiła inna pani. Kupiła pantofle za ok. 350zł- tak farbują, że nie może stóp pumeksem domyć! Sklep oczywiście reklamacji nie uznał, uważają, że farbowanie jest normalne
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:44   #118
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam u Pani Rzecznik- bardzo sympatyczna Pomoże mi rozwiązać mój problem z reklamacją w ALDO, a jak się okazuje, nie ja jedna mam z nimi problemy- jakieś 2 dni temu o pomoc poprosiła inna pani. Kupiła pantofle za ok. 350zł- tak farbują, że nie może stóp pumeksem domyć! Sklep oczywiście reklamacji nie uznał, uważają, że farbowanie jest normalne
no to ja tez musze sie udac mam ten sam problem i skoro Wam pani pomogla to i mi moze cos poradzi
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 07:34   #119
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Wczoraj minely 14 dnio odkad zlozylam reklamacje butow. Nadal nie dostalam zadnej odpowiedzi. Czyli reklamacje moge uwazac za uznana? Na dokumencie wypisanym przez ekspedientke w sklepie przecytalam informacje ze na rozpatrzenie reklamacji maja od 14 do 21 dni. Czy to zgodne z przepisami?
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 09:32   #120
vero9
Raczkowanie
 
Avatar vero9
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja też już kilka razy miałam takie przygody-ogolnie rzecz biorąc w internecie jest gdzieś wzór takiego pisna, które się wysyła do rzecznika praw konsumenta i oni to wszystko załatwiają : mnie trzy razy odrzucono reklamację balerinek, które się ścirały, bo pani w sklepie powiedziała, że "krzywo stawiam nogi i to dlatego".... Ale nie chciała mi wytłumaczyć, dlaczego tyle w TYCH butach mam krzywe nogi :P Rzecznik pomógł, powiedziałam, że nowych takich samych butów też nie chcę, tylko pieniądze. I dostałam, a więcej tam butów nie kupiłam ;]
__________________
as soon as i wake up
every night, every day
i know that its you i need
to take the blues away


http://www.suwaczek.pl/cache/bcd06b21c4.png
vero9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 14:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.