JEDZENIE KOMPULSYWNE- dla osób z kompulsem! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-15, 21:55   #511
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Obzarstwo

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;10992230]Witajcie

Kocham słodycze - to wiem, że kwestia złych nawyków wpajanych od dziecka. Wcale nie muszą to być rzeczy wysokokaloryczne - równie wielką przyjemność sprawi mi pochłonięcie opakowania raffaello, co kilograma mandarynek.

[/QUOTE]

U mnie w tej kwestii jest identycznie.
Jeśli chodzi o raffaello pamiętam, że kiedyś miałam taki napad na nie. Było mi potem okropnie niedobrze. Jednak to strona pozytywna, bo przez długi, długi czas nie mogłam patrzeć na wiórki kokosowe. Do tej pory nie przepadam za tą słodkością. A kiedyś lubiłam bardzo...
Mandarynki, pomarańcze, jabłka, gruszki, truskawki, maliny... Wszystkie owoce kocham. W każdych ilościach

Cała rzecz w tym, zeby odżywianie było sprawą normalną. Nie powinno się z nim tworzyć jakiejkolwiek więzi psychicznej. A często tak jest, ze jak źle się czuję to sobie poprawię humor czekoladką. Albo jem już po prostu z przyzwyczajenia. Ja tak mam, że czytając muszę coś podjadać. Czytam sporo, więc to paskudny nawyk.
No ale od pisania problem nie zniknie, trzeba działać. Pozdrawiam
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 10:58   #512
plotkara0804
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 440
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez redheart Pokaż wiadomość
Bedzie co bedzie, czas pokaze, ja nie wiem kompletnie co mam robic, mam chaos w glowie. Pozdrawiam serdecznie.
niestety ale wiem iż nie mozna mówic że bedzie lepiej !
samo sie nie naprawi . Naprawde musimy duzo wisiłku w to włozyc abśmy wyszły z ed, albo chociaz troche polepszyc sytuacje. Gadanie "bedzie lepiej" to puste słowa które nic nie znacza.
Tak jak moj TŻ mowi, nie jedz tego !! chcesz byc szczupła to tego nie jedz! musisz sobie odmówic teraz i juz!! nie ma ze jesz chipsy, pizze itp a chudniesz! no nie ma!!
ostatnio troche to na mnie działa ...
ogólnie to ja nie wiem juz jak wyglada świat bez ED.
plotkara0804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 11:18   #513
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
niestety ale wiem iż nie mozna mówic że bedzie lepiej !
samo sie nie naprawi . Naprawde musimy duzo wisiłku w to włozyc abśmy wyszły z ed, albo chociaz troche polepszyc sytuacje. Gadanie "bedzie lepiej" to puste słowa które nic nie znacza.
Tak jak moj TŻ mowi, nie jedz tego !! chcesz byc szczupła to tego nie jedz! musisz sobie odmówic teraz i juz!! nie ma ze jesz chipsy, pizze itp a chudniesz! no nie ma!!
ostatnio troche to na mnie działa ...
ogólnie to ja nie wiem juz jak wyglada świat bez ED.
to tym samym skazywać się na dno nikt tu nie mówi o samo-naprawianiu..
'Puste słowa' w nie których momentach bardzo potrzebne!
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 11:44   #514
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
niestety ale wiem iż nie mozna mówic że bedzie lepiej !
samo sie nie naprawi . Naprawde musimy duzo wisiłku w to włozyc abśmy wyszły z ed, albo chociaz troche polepszyc sytuacje. Gadanie "bedzie lepiej" to puste słowa które nic nie znacza.
Tak jak moj TŻ mowi, nie jedz tego !! chcesz byc szczupła to tego nie jedz! musisz sobie odmówic teraz i juz!! nie ma ze jesz chipsy, pizze itp a chudniesz! no nie ma!!
ostatnio troche to na mnie działa ...
ogólnie to ja nie wiem juz jak wyglada świat bez ED.


a kto tu mówi o chudnięciu? my tu rozmawiamy o normalnym życiu, bez ed, bez obsesji wagowej i jedzeniowej a nie o centymetrach lecących z bioder! "tak jak mówi tż - nie jedz tego" ?! chyba mylisz pojęcia - zdrowie to nie normalne jedzenie (nie tylko), bycie szczupłą, ale stan, w którym żarcie i inne chorobowe sprawy przestają być centrum Twojego świata, nie są Ci potrzebne do życia i rozwiazywania problemow bo umiesz robic to w inny sposob! a Ty jak widze niby wiesz ze jestes chora ale dla Ciebie ta choroba to chyba tylko objawy, myslisz ze wszystko bedzie ok jak nauczysz sie jesc jak czlowiek, a tu sie mylisz, bo nie eliminując przyczyn ED (one powoduja objawy), wkrotce nabawisz się innych zaburzen, niekoniecznie odżywiania.

Cytat:
Napisane przez 123dzemdzemona22 Pokaż wiadomość
to tym samym skazywać się na dno nikt tu nie mówi o samo-naprawianiu..
'Puste słowa' w nie których momentach bardzo potrzebne!
no bez przesady, akurat gadanie "wszystko będzie dobrze" jest strasznie płytkie i owszem - puste, bo co - dasz gwarancję komuś, że będzie dobrze? nie. bardzo potrzebne? niby do czego? do trwania?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 11:50   #515
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość


no bez przesady, akurat gadanie "wszystko będzie dobrze" jest strasznie płytkie i owszem - puste, bo co - dasz gwarancję komuś, że będzie dobrze? nie. bardzo potrzebne? niby do czego? do trwania?
racja. ale też mnie wkurza jak tak gada, to poco w ogóle gada
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 12:52   #516
plotkara0804
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 440
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość


a kto tu mówi o chudnięciu?
przepraszam, myslalam że tu mowa o chudnieciu. pisalam o swoim przypadu, ze chce schudnac ale nie potrafie bo wciaz sie objem jak za mało zjem poprzendiego dnia.
jeszcze raz przepraszam jak kogos urazilam
plotkara0804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 14:04   #517
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
przepraszam, myslalam że tu mowa o chudnieciu. pisalam o swoim przypadu, ze chce schudnac ale nie potrafie bo wciaz sie objem jak za mało zjem poprzendiego dnia.
jeszcze raz przepraszam jak kogos urazilam
ok, ale słuchaj, skoro masz swiadomosc, ze jestes chora, to wiedz, ze stracenie kilku kg nie rozwiaze Twoich problemow i Cie nie wyleczy!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 15:51   #518
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Obzarstwo

ja już nie wytrzymam! To się chyba nigdy nie skończy. Czy w też przez 90% czasu myślicie o jedzeniu...
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 17:08   #519
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
ja już nie wytrzymam! To się chyba nigdy nie skończy. Czy w też przez 90% czasu myślicie o jedzeniu...
słuchaj, musisz wypelnic czyms swoj czas, ktory wypelniasz na razie jedzeniem, wiem, ze to niełatwe, ale postaraj sie wyjsc do ludzi, poczytac ksiazke, posluchac muzyki... jest yle mozliwosci...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 17:49   #520
redheart
Raczkowanie
 
Avatar redheart
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 101
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
niestety ale wiem iż nie mozna mówic że bedzie lepiej !
samo sie nie naprawi . Naprawde musimy duzo wisiłku w to włozyc abśmy wyszły z ed, albo chociaz troche polepszyc sytuacje. Gadanie "bedzie lepiej" to puste słowa które nic nie znacza.
Tak jak moj TŻ mowi, nie jedz tego !! chcesz byc szczupła to tego nie jedz! musisz sobie odmówic teraz i juz!! nie ma ze jesz chipsy, pizze itp a chudniesz! no nie ma!!
ostatnio troche to na mnie działa ...
ogólnie to ja nie wiem juz jak wyglada świat bez ED.
Ja nie napisalam tu nigdzie, ze bedzie lepiej.
redheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-16, 19:07   #521
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez redheart Pokaż wiadomość
Ja nie napisalam tu nigdzie, ze bedzie lepiej.
hym.ok bo to ja napisałam :/ i to do mnie
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 08:57   #522
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
słuchaj, musisz wypelnic czyms swoj czas, ktory wypelniasz na razie jedzeniem, wiem, ze to niełatwe, ale postaraj sie wyjsc do ludzi, poczytac ksiazke, posluchac muzyki... jest yle mozliwosci...
tyle że z tym będzie trudno...

Edytowane przez Sein Ulin
Czas edycji: 2011-11-20 o 18:30
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:05   #523
MeredithMer
Raczkowanie
 
Avatar MeredithMer
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: teqilaland
Wiadomości: 226
Dot.: Obzarstwo

Owe objadanie się czy niejedzenie nie jest przyczyną bałaganu emocjonalnego.Podłoże w każdym przypadku jest inne choć skutki podobne.Dlatego terapia jest ważna.Należy jednak pamiętać,że terapeuta to nie duch święty,który domyśla to się tego czego mu się nie mówi.Często jest tak,że pacjent "stara się trochę siebie wybielić" Aby terapia skuteczna była musi byc całkowicie szczera;D
__________________
“Maybe we like the pain. Maybe we're wired that way. Because without it, I don't know; maybe we just wouldn't feel real. What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop."
MeredithMer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 11:53   #524
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez MeredithMer Pokaż wiadomość
Owe objadanie się czy niejedzenie nie jest przyczyną bałaganu emocjonalnego.Podłoże w każdym przypadku jest inne choć skutki podobne.Dlatego terapia jest ważna.Należy jednak pamiętać,że terapeuta to nie duch święty,który domyśla to się tego czego mu się nie mówi.Często jest tak,że pacjent "stara się trochę siebie wybielić" Aby terapia skuteczna była musi byc całkowicie szczera;D
no właśnie... dlatego tak od tego uciekam..bo znam siebie.. dobrze określone 'trochę siebie wybielić' -robimy to ciągle, chociażby tutaj! ale inaczej się nie da
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 13:06   #525
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez MeredithMer Pokaż wiadomość
Owe objadanie się czy niejedzenie nie jest przyczyną bałaganu emocjonalnego.Podłoże w każdym przypadku jest inne choć skutki podobne.Dlatego terapia jest ważna.Należy jednak pamiętać,że terapeuta to nie duch święty,który domyśla to się tego czego mu się nie mówi.Często jest tak,że pacjent "stara się trochę siebie wybielić" Aby terapia skuteczna była musi byc całkowicie szczera;D
święte słowa, teraz zaczynam sie zastanawiac czy aby ja tez sie nie wybielam podswiaomie na terapii

Cytat:
Napisane przez 123dzemdzemona22 Pokaż wiadomość
no właśnie... dlatego tak od tego uciekam..bo znam siebie.. dobrze określone 'trochę siebie wybielić' -robimy to ciągle, chociażby tutaj! ale inaczej się nie da
ja się tu nie wybielam nie mówię zbyt wiele o sobie, co to kogo obchodzi ;>

a przed kim uciekasz i skad wiesz na ile siebie znasz? wiesz co jest przyczyna Twoich zaburzeń? nie - to ze znasz siebie o niczym nie swiadczy, po prostu boisz sie isc do psychologa i tyle, boisz się, wstydzisz, nie wiem, ale nie szukaj wymówek, a juz na pewno nie takich bezsensownych

pomysl ze psycho to lekarz, nie leczy tylko Ciebie, pomysl, ze trafiaja do niego jeszcze inni ludzie, moze duzo dziwniejsi od Ciebie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 14:50   #526
redheart
Raczkowanie
 
Avatar redheart
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 101
Dot.: Obzarstwo

Wybielac siebie? W jaki sposob?
redheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:14   #527
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ja się tu nie wybielam nie mówię zbyt wiele o sobie, co to kogo obchodzi ;>

a przed kim uciekasz i skad wiesz na ile siebie znasz? wiesz co jest przyczyna Twoich zaburzeń? nie - to ze znasz siebie o niczym nie swiadczy, po prostu boisz sie isc do psychologa i tyle, boisz się, wstydzisz, nie wiem, ale nie szukaj wymówek, a juz na pewno nie takich bezsensownych

pomysl ze psycho to lekarz, nie leczy tylko Ciebie, pomysl, ze trafiaja do niego jeszcze inni ludzie, moze duzo dziwniejsi od Ciebie
chyba przed wszystkimi co maja odmienne zdanie ode mnie, ja mam kontrolę.. fakt jest czasem lepiej czasem gorzej ale ją mam!i nie czuje się chora bo nie jestem!<wyjde z tego> oni tylko potrafią gadać jedno.. priorytet życia 'jedzienie'!!!!! i żeby jedli wszyscy do okoła
hehe momenatmi wydaje mi się ze nie ma dziwniejeszych ode mnie
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 17:02   #528
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Obzarstwo

ja też "czasami" mam kontrolę nad tym co jem itp. ale to jest złudna kontrola.... bo dalej sie odchudzam, na terapię chodze od pół roku
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 17:37   #529
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez redheart Pokaż wiadomość
Wybielac siebie? W jaki sposob?
nie mówić wszystkiego, "a bo nie trzeba", albo zręcznie omijać fakty, które Cię krępują, których się wstydzisz...

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
ja też "czasami" mam kontrolę nad tym co jem itp. ale to jest złudna kontrola.... bo dalej sie odchudzam, na terapię chodze od pół roku
a więc ta choroba jest Ci do czegoś potrzebna - do czego? chcesz zwrócić na siebie uwagę chudością, chcesz, żeby ludzie się nad Tobą litowali, chcesz wzbudzać instynkt opiekuńczy? a może unikasz odpowiedzialności za coś - nie wyszło? a, ja mam gorzej, bo jestem chora? szukasz 'zastępczej osobowości' (jestem ANOREKTYCZKĄ)? może dzięki chorobie czujesz się lepsza od innych, wyjątkowa, bo masz swój "sekret", coś, co czyni Cię inną i w Twoim mniemaniu - lepszą właśnie? czy szukasz kontroli nad chociaz jedna dziedzina życia lub dążysz do ustalonej przez siebie granicy wyznaczajcej ideał? a moze nie radzisz sobie z problemami i uciekasz w chorobę, traktujac ją jak tarczę ochronną? może jedzeniem zapelniasz pustkę i bezsens świata? coś musi być przyczyną tego, że terapia stoi w miejscu! moze bliscy (mieszkasz z rodzicami?) nie wiedza jak postepowac z Tobą i zamiast pomagac, przypadkowo szkodzą - karmią chorobę, traktuja Twoje humory z przymrozeniem oka, usprawiedliwiaja np. nie wywiazywanie sie z obowizakow chorobą, przez co czujesz, ze nie opłaca Ci się z niej wychodzić, bo jest taaaaaaaka wygodna?



Cytat:
Napisane przez 123dzemdzemona22 Pokaż wiadomość
chyba przed wszystkimi co maja odmienne zdanie ode mnie, ja mam kontrolę.. fakt jest czasem lepiej czasem gorzej ale ją mam!i nie czuje się chora bo nie jestem!<wyjde z tego> oni tylko potrafią gadać jedno.. priorytet życia 'jedzienie'!!!!! i żeby jedli wszyscy do okoła
hehe momenatmi wydaje mi się ze nie ma dziwniejeszych ode mnie
nie jesteś chora, a więc z czego chcesz wychodzić?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 18:28   #530
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość




nie jesteś chora, a więc z czego chcesz wychodzić?
z obecnej sytuacji w jakiej się znalazłam, nie nazywam tego chorobą.
Ja sobie już coraz bardziej zdaje sprawe z mojej sytuacji, widze co się dzieje, ile i kiedy mam 'jakiekolwiek' siły. tylko nie wyobrażam sobie zeby ktoś mi coś kazał zmieniać a na pewno tak by było.. ja nie potrafiłabym tego zrobić, bym popsuła te wszyskti dni w jeden dzień..
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 18:47   #531
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez 123dzemdzemona22 Pokaż wiadomość
z obecnej sytuacji w jakiej się znalazłam, nie nazywam tego chorobą.
Ja sobie już coraz bardziej zdaje sprawe z mojej sytuacji, widze co się dzieje, ile i kiedy mam 'jakiekolwiek' siły. tylko nie wyobrażam sobie zeby ktoś mi coś kazał zmieniać a na pewno tak by było.. ja nie potrafiłabym tego zrobić, bym popsuła te wszyskti dni w jeden dzień..
moze nie pisz scenariuszy skoro nie masz pojecia jak wyglada terapia? nikt Ci nie bedzie nikt kazal, psycholog to nie Twoj pan i władca. zrozum wreszcie ze TO TWOJE ŻYCIE I TWOJE WYBORY. chcesz sobie je zniszczyc - robisz to na własny rachunek i nikt nie jest w stanie Cie zmusic bys postepowala inaczej niz teraz, nikt.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 18:54   #532
zmxncbv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 201
Dot.: Obzarstwo

czuje sie fatalnie. czy problemy z ed moga sie kiedys skonczyc?
__________________


Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu... Czas i tak upłynie...


Ból jest przemijający... Ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie...

Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy co zrobić... Ale brak robienia tego...

zmxncbv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 18:57   #533
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez zmxncbv Pokaż wiadomość
czuje sie fatalnie. czy problemy z ed moga sie kiedys skonczyc?
cóż, to zalezy czy się leczysz, czy może nie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:06   #534
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Obzarstwo

zmxncbv - muszą!
niedługo zaczne brać antydepresanty.
I skupiac się na maturze, z góry przepraszam, że będę się udzielać tak w kratkę... Jestem z Wami wszystkimi i myśle, że z pomocą psychologa każda z nas z tego wyjdzie. Sama chyba się udam o psycholog jeszcze przed maturą, tak prywatnie, myślicie, że to że na forum glodne.pl psycholog z Łodzi jest polecana to wystarczająca rekomendacja?
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:20   #535
zmxncbv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 201
Dot.: Obzarstwo

tez mam nadzieje ze musza sie skonczyc. nie lecze sie. ciagle (moze naiwnie) wierze ze sama dam sobie rade.
__________________


Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu... Czas i tak upłynie...


Ból jest przemijający... Ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie...

Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy co zrobić... Ale brak robienia tego...

zmxncbv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:45   #536
redheart
Raczkowanie
 
Avatar redheart
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 101
Dot.: Obzarstwo

Ja chyba mowie wszystko, ale i tak skupiam sie niestety na najmniej istotnych faktach.
redheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 19:56   #537
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
moze nie pisz scenariuszy skoro nie masz pojecia jak wyglada terapia? nikt Ci nie bedzie nikt kazal, psycholog to nie Twoj pan i władca. zrozum wreszcie ze TO TWOJE ŻYCIE I TWOJE WYBORY. chcesz sobie je zniszczyc - robisz to na własny rachunek i nikt nie jest w stanie Cie zmusic bys postepowala inaczej niz teraz, nikt.
nie wiem do kogo miała bym isc? gdzie? .............
chciałbym, o tym nikomu nie mówic --o terapi-
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 21:14   #538
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez zmxncbv Pokaż wiadomość
tez mam nadzieje ze musza sie skonczyc. nie lecze sie. ciagle (moze naiwnie) wierze ze sama dam sobie rade.
bardzo naiwnie. Ile juz w tym siedzisz? lubisz się męczyć? muszą się skonczyc? same sie nie skoncza, bo o tylko objawy, musisz wyeliminowac ich przyczynę, bo jesli np zapanujesz nad napadami, czy co tam Ci się dzieje, a przyczyna wciaz bedzie obecna, mozesz wpasc w inne zaburzenie. po raz setny zobrazuje sytuacje przykladem guza mózgu - x ma góza mózgu, którego objawami jest ból głowy. i "leczy się" apapem, eliminujac tylko ból. po pewnym czasie ból znika, ale że jego przyczyna - guz - pozostał, wkrótce x doczeka się innych objawów, jak np ataki drgawek a więc guz - przyczyna ED, objawy - rzyganie, głodzenie się, wagowa obsesja... nad wszystkim da się jakoś zapanować, ale co z tego, skoro dusza wciaz pozostanie chora?

Cytat:
Napisane przez 123dzemdzemona22 Pokaż wiadomość
nie wiem do kogo miała bym isc? gdzie? .............
chciałbym, o tym nikomu nie mówic --o terapi-
a ile masz lat? chyba trzeba isc do lekarza rodzinnego po skierowanie; mozesz tez umowic sie do prywatnego psycho (wtedy bez skierowania). tak mi się wydaje.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 21:35   #539
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
bardzo naiwnie. Ile juz w tym siedzisz? lubisz się męczyć? muszą się skonczyc? same sie nie skoncza, bo o tylko objawy, musisz wyeliminowac ich przyczynę, bo jesli np zapanujesz nad napadami, czy co tam Ci się dzieje, a przyczyna wciaz bedzie obecna, mozesz wpasc w inne zaburzenie. po raz setny zobrazuje sytuacje przykladem guza mózgu - x ma góza mózgu, którego objawami jest ból głowy. i "leczy się" apapem, eliminujac tylko ból. po pewnym czasie ból znika, ale że jego przyczyna - guz - pozostał, wkrótce x doczeka się innych objawów, jak np ataki drgawek a więc guz - przyczyna ED, objawy - rzyganie, głodzenie się, wagowa obsesja... nad wszystkim da się jakoś zapanować, ale co z tego, skoro dusza wciaz pozostanie chora?



a ile masz lat? chyba trzeba isc do lekarza rodzinnego po skierowanie; mozesz tez umowic sie do prywatnego psycho (wtedy bez skierowania). tak mi się wydaje.
w końcu 19
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 22:03   #540
123dzemdzemona22
Zadomowienie
 
Avatar 123dzemdzemona22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 993
GG do 123dzemdzemona22
Dot.: Obzarstwo

<Frown> do rodzinnego? trzeba?. nie ma innej drogi?
__________________
pani pasztetowa
123dzemdzemona22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 23:24:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.