Cytaty z ksiazek - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-09, 22:54   #601
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
"Jak Ciebie spotkałam, to wiedziałam, że wszystko odzyskało sens. Ty nie jesteś tym sensem, broń Boże- ale nagle świat ustawił się na właściwym miejscu, Ziemia zaczęła nareszcie krążyć po swoim wyznaczonym od dawna torze, zieleń była zielona, a ziemia brunatna. Miłość to była miłość, krzesło to było krzesło itd. Takie tam różne... No, bo to tylko zadurzenie jest niebezpieczne. Zmienia świat- wędrujesz spokojnie nad ziemią, aż się w końcu spie*dalasz w dół. Chyba nie muszę być kulturalną osobą. Spie*dalasz się! Po prostu. O, proszę- używam słów, które uchodzą za obsceniczne."



Katarzyna Grochola
Świetne! To z którejś książki, wywiadu czy skąd?
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 23:01   #602
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Świetne! To z którejś książki, wywiadu czy skąd?
Książka- 'przegryźć dżdżownicę' zapomniałam dodać
jest świetna, mam jeszcze kilka fragmentów zapisanych na kompie np :

"A Twoja ręka taka ciepła, pewna, zna mój każdy kawałeczek, a ja z takim drżeniem czekam aż przesunie się wyżej... Uwielbiam być tak dotykana..
Nie widzę, nie słyszę.. Czują tę Twoją rękę..
I potem tak samo..
Nie widzę, nie słyszę.."



"Przytulasz się do mnie w nocy - uwielbiam jak kładziesz mi na udzie rękę i lekko - tak jakby mimochodem, niedbale, niechcący, przez przypadek po prostu - przesuwasz ku górze, ja leżę odwrócona tyłem, jedna noga podgięta w kolanie, jedna ręka obejmująca poduszkę - już śpię - już nie muszę - nic nie muszę, a twoja dłoń leciuteńko przesuwa się po wewnętrznej stronie mojego uda i czuję się jakby delikatnie dostrajana do swojego wnętrza, które już czeka na następny centymetr dotknięcia, jeszcze jeden, jeszcze - już... Piersi mi się robią takie obrzmiałe na tym prześcieradle - śpię przecież, ale niech on nie cofa tej ręki... a twoja ręka nabiera pewności, już jej nie cofniesz..."
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2009-02-09 o 23:03
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 17:30   #603
Inci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Cytaty z ksiazek

Ja tez mam słabosc do mądrych i rzadkich cytatów a to kilka z moich ulubionych :


Milczenie, w ktorym slow nie trzeba, bo wystarcza oczy i ta wiara, ktora z nich patrzy" M.Fox 'wielkie ciezarowki wyjezdzaja z morza''


Myślałaś,że poznałaś anioła, bo mówi do ciebie wszystkie te cholernie ważne słowa? Głupia. Janusz Leon Wiśniewski "Martyna"


Wiesz, kiedy jest się smutnym kocha się zachody słońca' Mały Książe - Antoine de Saint-Exupery


Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić.Mały Książe - Antoine de Saint-Exupery

Zastanawiam się - rzekł - czy gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją.- Antoine de Saint-Exupery

Nie kocham nikogo i obijam się, nie usiłuję ganiać za rozrywkami ani ukrywać prawdy, życie to jedno wielkie bagno, a każdy przebłysk świadomości jest katorgą.
Lolita Pille, "Hell"


,,To straszliwa prawda, iż cierpienie dodaje głębi naszym myślom i nieodpartego uroku rysom'' Królowa potępionych- Anne Rice


,,Lecz jeśli do twych przyjemności trzeba ci aprobaty innych ludzi, to naprawdę jesteś biednym głuptasem''. Hesse- Wilk Stepowy


,,Z wiatrem będzie mu posyłać pocałunki, wierząc, że wiatr muśnie jego twarz i szepnie mu do ucha, że ona ciągle żyje i czeka''.Alchemik
__________________
Tygrysie, błysku w gąszczach mroku:
W jakim to nieśmiertelnym oku
Śmiał wszcząć się sen, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii?


http://www.monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200127001 ..... jesteś ciekawa?sprawdź
Inci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:21   #604
Shine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 146
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Inci Pokaż wiadomość
Ja tez mam słabosc do mądrych i rzadkich cytatów a to kilka z moich ulubionych :


Milczenie, w ktorym slow nie trzeba, bo wystarcza oczy i ta wiara, ktora z nich patrzy" M.Fox 'wielkie ciezarowki wyjezdzaja z morza''


Myślałaś,że poznałaś anioła, bo mówi do ciebie wszystkie te cholernie ważne słowa? Głupia. Janusz Leon Wiśniewski "Martyna"


Wiesz, kiedy jest się smutnym kocha się zachody słońca' Mały Książe - Antoine de Saint-Exupery


Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić.Mały Książe - Antoine de Saint-Exupery

Zastanawiam się - rzekł - czy gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją.- Antoine de Saint-Exupery

Nie kocham nikogo i obijam się, nie usiłuję ganiać za rozrywkami ani ukrywać prawdy, życie to jedno wielkie bagno, a każdy przebłysk świadomości jest katorgą.
Lolita Pille, "Hell"


,,To straszliwa prawda, iż cierpienie dodaje głębi naszym myślom i nieodpartego uroku rysom'' Królowa potępionych- Anne Rice


,,Lecz jeśli do twych przyjemności trzeba ci aprobaty innych ludzi, to naprawdę jesteś biednym głuptasem''. Hesse- Wilk Stepowy


,,Z wiatrem będzie mu posyłać pocałunki, wierząc, że wiatr muśnie jego twarz i szepnie mu do ucha, że ona ciągle żyje i czeka''.Alchemik



Piękne
__________________

Shine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 18:30   #605
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Moje serce obawia sie cierpien. Powiedz mu, ze strach przed cierpieniem jest straszniejszy niz samo cierpienie. I ze zadne serce nie cierpialo nigdy, gdy siegalo po swoje marzenia, bo kazda chwila poszukiwan jest chwila spotkania z Bogiem i Wiecznoscia."

/Paulo Coelho "alchemik"/
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 17:48   #606
Vivee
Wtajemniczenie
 
Avatar Vivee
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 2 706
Dot.: Cytaty z ksiazek

  • Dział się cud. Za każdym razem Wystarczyło wyciągnąć rękę i dotknąć Cię. Świat kurczył się do rozmiarów naszych ciał. Do wąskiego obrysu łóżka. Mikrokosmos kołdry, w prostokącie ciasnej ciemności. Ogarniała mnie gorączka. Z lękiem rozpoznawałam na nowo każdy szczegół. Wciąż z takim samym uporem. Bez pewności, że odnajdziemy znowu siebie na końcu tej drogi. Podzielonej na łokcie, pięty, uda, kolana, poplątane ścieżki donikąd. Dotykałam Cię, bez końca. Błogosławiłam ciemność, zapiekłą tajemnicę, pomiędzy dwiema elektrodami naszych ciał. Zaburzała rotację Ziemi. Unosiła wysoko. Strącała równie gwałtownie. Ten rytm wydobywała wprost z nas. Wbrew nam i naszej woli. Uciskała pachwiny, aż zaczynały drgać niekontrolowane. Czas pękał z trzaskiem na sekundy. Nie mijały. Było tylko trwanie. I my. W nieskończonym pędzie, tego co moje i Twoje, do rozpadu i zjednoczenia. Od nieuchwytnego momentu już razem. Na oślep. Nieokiełznana, mordercza fala krwi, rozsadzająca monotonnym tonem. Tempo! Tempo! Dwoje bezwolnych szaleńców. Dokąd? Duszący strach, że nie ma już szans ucieczki. Przed tym, co podchodziło do gardła, łomotało w lędźwiach.
I nagle ta cisza...

  • Tak, namiętność jest prawdą. Bo nie kłamie się namiętnie. Kłamstwo jest zimne. Nie ma żaru w fałszu. Tylko emocje są prawdziwe. Miłość jest emocją. Największą.
Elżbieta Wojnarowska ,,Wygnańcy raju"


  • W miarę upływającego czasu, będę czuł coraz mniej, wspominał coraz więcej, ale czymże jest wspomnienie, jeśli nie językiem uczuć, słownikiem twarzy i dni, i zapachów, które powtarzają się jak czasowniki i przymiotniki w przemówieniu, ukradkiem przemykając się poza samą rzecz, aż do czystej teraźniejszości, zasmucając nas lub moralizatorsko pouczając, do chwili kiedy sami stajemy się moralistami, twarz zwrócona wstecz otwiera szeroko oczy, zaś prawdziwa zaciera się powoli, tak jak na starych fotografiach, i nagle Janusem jest już każdy z nas.
  • Tak, jakby w miłości mogło się wybierać, tak jakby to nie był piorun, który strzela w ciebie i zostawia cię zwęglonego na środku patio
  • I to, co nazywaliśmy kochaniem się, znaczyło może, że stałem przed Tobą z żółtym kwiatem w ręce, Ty zaś przytrzymywałaś dwie zielone świece, a wiatr wiał nam w twarze deszcz wyrzeczeń, pożegnań i biletów metra.
  • Bywają życia, jak artykuły literackie w periodykach i czasopismach, wspaniałe na pierwszej stronicy, lecz z ogonami ciągnącymi się wstydliwie gdzieś na stronach trzydziestych, wśród ogłoszeń i reklam pasty do zębów.
Julio Cortázar ,, Gra w klasy"
Vivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 18:17   #607
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

"To niemożliwe!" - mówi Rozum
"To lekkomyślność!" - mówi Doświadczenie
"To może zranić!" - mówi Duma
"Spróbujmy..." - mówi Marzenie

"- Bo to było wczoraj. I nie ma. Jest tylko dziś. Lubisz dziś?
- Znaczy, chodzi Ci czy dziś jest ok?
- Musisz lubić dziś, to dziś polubi Ciebie, a o wczoraj zapomnij, to ono zapomni o Tobie.
- Niezłe, a o jutrze też coś masz?
- O jutrze nie wolno, ono nie jest nasze. O świcie do każdego przyjeżdża wóz i przywozi mu jego jutro, ale wcześniej nie wolno tego dotknąć, bo nie wiadomo czy będzie Twoje...
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 18:43   #608
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

"To niemożliwe!" - mówi Rozum
"To lekkomyślność!" - mówi Doświadczenie
"To może zranić!" - mówi Duma
"Spróbujmy..." - mówi Marzenie

"- Bo to było wczoraj. I nie ma. Jest tylko dziś. Lubisz dziś?
- Znaczy, chodzi Ci czy dziś jest ok?
- Musisz lubić dziś, to dziś polubi Ciebie, a o wczoraj zapomnij, to ono zapomni o Tobie.
- Niezłe, a o jutrze też coś masz?
- O jutrze nie wolno, ono nie jest nasze. O świcie do każdego przyjeżdża wóz i przywozi mu jego jutro, ale wcześniej nie wolno tego dotknąć, bo nie wiadomo czy będzie Twoje...
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 19:29   #609
cormaczek
Raczkowanie
 
Avatar cormaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 51
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez innamoratissima Pokaż wiadomość
"To niemożliwe!" - mówi Rozum
"To lekkomyślność!" - mówi Doświadczenie
"To może zranić!" - mówi Duma
"Spróbujmy..." - mówi Marzenie


skąd ten cytat?
__________________
.zainstaluj we mnie szczęście, potrafisz?.
cormaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 13:25   #610
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez cormaczek Pokaż wiadomość
skąd ten cytat?
Nie mam zielonego pojęcia... Moja siostra znalazła go w necie.

"Ilekroć chodziliśmy razem, padał deszcz. Kiedy po raz pierwszy gęsty deszcz zaskoczył nas na ulicy, bałeś się, że zmoknę. Powiedziałam-bardzo lubię moknąć-moja rekę zaciążyła ci na ramieniu i odgadłeś,że mam głowę uniesioną do góry i że deszcz pada prosto na moje zamknięte oczy. Ująłeś mocniej moja bezwładna rękę i przez chwilę czułam,że to nie ja ciebie,ale że ty mnie prowadzisz, aż ostry kant krawężnika przypomniał nam,że ulice nie są tak proste jak to sobie wyobrażają ludzie z otwartymi oczyma. Potknęłam się i gdybyś mnie nie przytrzymał, upadłabym. Pamiętam,że roześmiałam się, ocierając mokrą twarz, pamiętam twój cichy śmiech.
Po kilkunastu minutach przystawałeś i zwracając ku mnie nieruchoma twarz pytałeś-czy nie jesteś aby trochę zmęczona? Zaprzeczałam gorąco, a ty, przyciągając mnie blisko do siebie, mówiłeś-kłamca, kłamca, przecież słyszę twój oddech. I miałeś rację, że kłamałam, i miałeś rację, że czas wracać do domu, na wygodny fotel, gdzie można było spokojnie czekać aż oddech powróci. Zawsze, ilekroć chodziłam, było mi duszno, a jednak lubiłam chodzić na przekór bolącym plecom, poprzez deszcz i wiatr.
Kiedy chodziliśmy razem, nie mówiłam nic, albo niewiele, żeby nie męczyć serca. Musiałam oszczędzać oddech, chciałam by starczyło go na długo, na długie chodzenie. Dopiero w domu, do którego zabierałeś mnie przemocą, zwinięta w głębokim fotelu albo w łóżku oparta o wysoko spiętrzone poduszki odzyskiwałam głos. Opowiadałam ci chaotycznie zatrzymane w pamięci chwile, a ty układałeś jedną koło drugiej, budując z nich moje życie,mój świat. To tak jakbyś delikatnie wiódł ręka po mojej twarzy, od włosów lekko wzdłuż czoła, po linii nosa na wargi, obrysowując czułymi palcami usta, podbródek, wysunięte kości policzkowe, uszy. To było tylko raz i krótko, kiedy zapragnąłeś poznać moja twarz. Zwykle siedziałeś naprzeciw mojego łóżka i słuchałeś-nieruchomy, z odrobiną ironii czy wzgardy zastygłej na zawsze uniesionych kącikach ust.
Kiedy nie mogłam mówić do ciebie-pisałam. Rozdzieliła nas sina woda-pamiętasz-a ja pisałam do ciebie codziennie,ze wszystkich szpitali,będących moim pierwszym domem w obcym kraju. Pisząc, powtarzałam głośno wyrazy, zdania-tak jak to czynię teraz-przymykałam oczy, aby widzieć cię wyraźniej siedzącego obok mnie. Poprzez wiele dni byłeś moim jedynym rozmówcą, opowiadałam ci o strachu, o nieurodzonej jeszcze nadziei. Moje listy, nie uporządkowane jeszcze dokładnie, związane papierowym sznurkiem, leżą na dnie twojej walizki. Pozwól mi je wyjąć stamtąd, pozwól mi rozwiązać sznurek, którym je związałeś, przeczytajmy je wspólnie, raz jeszcze."
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 13:29   #611
9dc519fadc633b7a757b4798db7309973aba49fa_66c3ce7215651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: cytaty z ksiazek

Achaja wzruszyła ramionami.
- Braciszku - zerknęła na Viriona. - Ona jest naprawdę taka dobra?
- Chcesz sprawdzić? - warknęła Marina. Uderzyła wierzchem dłoni Achaję w twarz tak szybko, że ta nawet nie zdąrzyła podnieść ręki. - Naprawdę chcesz? - wyjęła Achai nóż zza wojskowego pasa, zanim ta zorientowała się, co ma znaczyć ruch ręki w kierunku jej brzucha. Odskoczyła odruchowo, sądząc, że to sztych sztyletem, a Marina usiadła na bruku i zaczęła się śmiać. - No i co, mój kocurku? Nie ma co mrużyć tych swoich oczek jak węgielki.
Z boku podszedł Virion.
- Jest o całe nieba lepsza od ciebie - powiedział.
- To co mam zrobić?
- Jak to co? - aż się żachnął. - Zabij ją i już.


"Achaja" tom 3, Andrzej Ziemiański
9dc519fadc633b7a757b4798db7309973aba49fa_66c3ce7215651 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 13:57   #612
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

'Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie...'

"Kraina Cichów"
Jonathan Carroll
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 14:43   #613
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Vivelith Pokaż wiadomość
"Gdyby nie ciemność, nigdy nie zobaczylibyśmy gwiazd."

" - Usiłujesz powiedzieć, że jestem twoim ulubionym gatunkiem heroiny ?
- Tak, trafiłaś w samo sedno. "

"Trafiłam do nieba - w samym środku piekła."

Wszystkie ze "Zmierzchu"
Swietne...
W szczególności pierwsze
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 17:54   #614
irracjonalnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 282
Dot.: Cytaty z ksiazek

A są rzeczy, których nie sposób zdobyć nawet magią. I są dary, których nie wolno przyjąć jeśli nie jest się w stanie odwzajemnić ich... czymś równie cennym. W przeciwnym razie taki dar przecieknie przez palce, stopi się niby okruch lodu, zaciśnięty w dłoni. Zostanie tylko żal, poczucie straty i krzywdy...
Okruch lodu, Andrzej Sapkowski

Tak, jakby w miłości mogło się wybierać, tak jakby to nie był piorun, który strzela w ciebie i zostawia cię zwęglonego na środku patio.
Gra w klasy, Julio Cortázar

i jeden z filmu:
Miłość to takie coś czego nie ma. To takie coś co sprawia, że nie ma litości. To tak jakby budować dom i palić wszystko wokół. Miłość to jest słuchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypią po schodach. Miłość jest wtedy, kiedy do czterdziestoletniej kobiety wciąż mówisz moja maleńka i kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz nic przełknąć. I wtedy kiedy nie zaśniesz zanim nie dotkniesz jej brzucha. Miłość jest wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz o tym, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić.
__________________
chętnie zostanę – uśmiechnął się delikatnie. – przynieś kajdany, o pani. jam więźniem twego serca.
irracjonalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:08   #615
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez irracjonalnie Pokaż wiadomość

i jeden z filmu:
Miłość to takie coś czego nie ma. To takie coś co sprawia, że nie ma litości. To tak jakby budować dom i palić wszystko wokół. Miłość to jest słuchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypią po schodach. Miłość jest wtedy, kiedy do czterdziestoletniej kobiety wciąż mówisz moja maleńka i kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz nic przełknąć. I wtedy kiedy nie zaśniesz zanim nie dotkniesz jej brzucha. Miłość jest wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz o tym, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić.
Z jakiego filmu? Bo też go mam, a nie wiem skąd:P

"Z kłamstwem jest tak: jeśli ktoś ci nie uwierzy, gardzisz sobą; jeśli ci uwierzy, gardzisz nim."

"Są takie noce, kiedy człowiek dobiega trzydziestki, a życie zdaje się kończyć. Masz wrażenie, że już nigdy go sobie nie ułożysz, że już nikt nigdy cię nie pocałuje."

"Ludzie mylą się co do czasu. Czas to nie pieniądz. Czas to wyścig."

"Ulica marzycieli" Robert McLiam Wilson
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 13:58   #616
AgulkaB
Raczkowanie
 
Avatar AgulkaB
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 121
GG do AgulkaB Send a message via Skype™ to AgulkaB
Talking Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez innamoratissima Pokaż wiadomość
Nie mam zielonego pojęcia... Moja siostra znalazła go w necie.

"Ilekroć chodziliśmy razem, padał deszcz. Kiedy po raz pierwszy gęsty deszcz zaskoczył nas na ulicy, bałeś się, że zmoknę. Powiedziałam-bardzo lubię moknąć-moja rekę zaciążyła ci na ramieniu i odgadłeś,że mam głowę uniesioną do góry i że deszcz pada prosto na moje zamknięte oczy. Ująłeś mocniej moja bezwładna rękę i przez chwilę czułam,że to nie ja ciebie,ale że ty mnie prowadzisz, aż ostry kant krawężnika przypomniał nam,że ulice nie są tak proste jak to sobie wyobrażają ludzie z otwartymi oczyma. Potknęłam się i gdybyś mnie nie przytrzymał, upadłabym. Pamiętam,że roześmiałam się, ocierając mokrą twarz, pamiętam twój cichy śmiech.
Po kilkunastu minutach przystawałeś i zwracając ku mnie nieruchoma twarz pytałeś-czy nie jesteś aby trochę zmęczona? Zaprzeczałam gorąco, a ty, przyciągając mnie blisko do siebie, mówiłeś-kłamca, kłamca, przecież słyszę twój oddech. I miałeś rację, że kłamałam, i miałeś rację, że czas wracać do domu, na wygodny fotel, gdzie można było spokojnie czekać aż oddech powróci. Zawsze, ilekroć chodziłam, było mi duszno, a jednak lubiłam chodzić na przekór bolącym plecom, poprzez deszcz i wiatr.
Kiedy chodziliśmy razem, nie mówiłam nic, albo niewiele, żeby nie męczyć serca. Musiałam oszczędzać oddech, chciałam by starczyło go na długo, na długie chodzenie. Dopiero w domu, do którego zabierałeś mnie przemocą, zwinięta w głębokim fotelu albo w łóżku oparta o wysoko spiętrzone poduszki odzyskiwałam głos. Opowiadałam ci chaotycznie zatrzymane w pamięci chwile, a ty układałeś jedną koło drugiej, budując z nich moje życie,mój świat. To tak jakbyś delikatnie wiódł ręka po mojej twarzy, od włosów lekko wzdłuż czoła, po linii nosa na wargi, obrysowując czułymi palcami usta, podbródek, wysunięte kości policzkowe, uszy. To było tylko raz i krótko, kiedy zapragnąłeś poznać moja twarz. Zwykle siedziałeś naprzeciw mojego łóżka i słuchałeś-nieruchomy, z odrobiną ironii czy wzgardy zastygłej na zawsze uniesionych kącikach ust.
Kiedy nie mogłam mówić do ciebie-pisałam. Rozdzieliła nas sina woda-pamiętasz-a ja pisałam do ciebie codziennie,ze wszystkich szpitali,będących moim pierwszym domem w obcym kraju. Pisząc, powtarzałam głośno wyrazy, zdania-tak jak to czynię teraz-przymykałam oczy, aby widzieć cię wyraźniej siedzącego obok mnie. Poprzez wiele dni byłeś moim jedynym rozmówcą, opowiadałam ci o strachu, o nieurodzonej jeszcze nadziei. Moje listy, nie uporządkowane jeszcze dokładnie, związane papierowym sznurkiem, leżą na dnie twojej walizki. Pozwól mi je wyjąć stamtąd, pozwól mi rozwiązać sznurek, którym je związałeś, przeczytajmy je wspólnie, raz jeszcze."

to cytat z Poświatowskiej 'opowieść dla Przyjaciela'
świetna książka jeśli chcecie mogę zamieścić więcej cytatów, ewentualnie przesłać książkę na maila bo mam ją on-line
__________________
"wiesz, jak się teraz czuję, jakby ktoś odsunął głaz, który mnie przygniatał, tak mi Ciebie brakowało" K.Grochola
AgulkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:37   #617
irracjonalnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 282
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez innamoratissima Pokaż wiadomość
Z jakiego filmu? Bo też go mam, a nie wiem skąd:P

"Z kłamstwem jest tak: jeśli ktoś ci nie uwierzy, gardzisz sobą; jeśli ci uwierzy, gardzisz nim."

"Są takie noce, kiedy człowiek dobiega trzydziestki, a życie zdaje się kończyć. Masz wrażenie, że już nigdy go sobie nie ułożysz, że już nikt nigdy cię nie pocałuje."

"Ludzie mylą się co do czasu. Czas to nie pieniądz. Czas to wyścig."

"Ulica marzycieli" Robert McLiam Wilson
z filmu Sara
ten pierwszy cytat jest świetny.
__________________
chętnie zostanę – uśmiechnął się delikatnie. – przynieś kajdany, o pani. jam więźniem twego serca.
irracjonalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:39   #618
elphy
Raczkowanie
 
Avatar elphy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 471
Dot.: Cytaty z ksiazek

To jakbyś mogła mi przesłać, to byłabym baaardzo wdzięczna

nimfa_bagienna@tlen.pl
elphy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 09:10   #619
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez AgulkaB Pokaż wiadomość

to cytat z Poświatowskiej 'opowieść dla Przyjaciela'
świetna książka jeśli chcecie mogę zamieścić więcej cytatów, ewentualnie przesłać książkę na maila bo mam ją on-line
to ja też poproszę mimiper@op.pl

Znany profesor rozpoczął swój wykład dla 200-stu osób trzymając w ręku studolarowy banknot zapytał:
,, Kto z was chciałby dostać ten Banknot ? "
Wszyscy podnieśli ręce...
wtedy powiedział:
,, Dam ją jednemu z was, ale najpierw zrobię to..."
I zgniótł banknot w ręku.
Po czym znowu zapytał:
,,Kto teraz chce ten banknot ? "
Ręce nadal były podniesione.
Profesor dodał:
,, A jeśli zrobię tak"
Rzucił pieniądz na ziemię i podeptał.
Podniósł pieniądz pognieciony i brudny i zapytał znowu:
,, A teraz? Kto chce jeszcze te 100 dolarów? "
Ręce nadal były podniesione.
Wtedy powiedział:
,, Nieważne, co zrobię z tym banknotem, zawsze będziecie go chcieli, bo nie traci on swej wartości. Tak samo jest z nami. Często w naszym życiu jesteśmy deptani, gnieceni, czujemy się kompletnie bez wartości. Brudni czy czyści, zgnieceni czy cali, wysocy czy niscy, grubi czy chudzi, to wszystko jest nieważne! Nie wpływa to w żaden sposób na naszą wartość!
Ceną naszego życia nie jest to jak wyglądamy ale co zrobiliśmy, co wiemy."



Tak w ramach podniesienia swej samooceny, drogie wizażanki
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 09:14   #620
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

- Okłamałem Cię kiedyś?
- Skąd mam wiedzieć…
- Wolałabym gryźć ziemię.
- Naprawdę zrobiłbyś to?
- Co?
- Jadł ziemię, gdybym Ci kazał.
- Nie kazał, a poprosił. Ale poprosiłbyś o coś takiego?
- Zwariowałeś? Wiesz, że nie...
- Wiem.

- Twoje opowiadania są świetne.(...) O czym jest to?
- O magicznym pucharze. Kiedy wpadną do niego łzy, zamieniają się w perły. Znajduje go jeden biedak. Na końcu siedzi na górze pereł z zakrwawionym nożem w dłoni i trupem żony w ramionach.
- Zabił ją?
- Tak.
- Żeby płakać i stać się bogatym?
- Jesteś bystry.
- Mogę Cię o coś zapytać?
- Oczywiście.
- Czemu ją zabił?
- Żeby jego łzy zamieniały się perły…
- A nie mógł po prostu pokroić cebuli?


A to cytaty z filmu "Chłopiec z latawcem" - piękny film, polecam to dialogi między dwoma, małymi chłopcami.
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson

Edytowane przez innamoratissima
Czas edycji: 2009-02-18 o 09:19
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 12:55   #621
AgulkaB
Raczkowanie
 
Avatar AgulkaB
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 121
GG do AgulkaB Send a message via Skype™ to AgulkaB
Dot.: Cytaty z ksiazek

Chcę ci przypomnieć siebie taką, jaką byłam poprzez te wszystkie lata, które mijały nam wspólnie, dni - podczas których nasze myśli płynęły równolegle, świadome swej bliskości; wystarczyło napisać list, wyciągnąć rękę, żeby napotkać twoje słowa, twój przyjazny gest. Chcę przywołać naszą przeszłość, naszą wspólną przeszłość, chcę, żebyś na tych kartkach, które białe jeszcze piętrzą się przede mną, odnalazł drganie mojego żywego serca.

Opowieść dla przyjaciela, Poświatowska


Dziewczyny, książka już na Waszych skrzynkach : )

__________________
"wiesz, jak się teraz czuję, jakby ktoś odsunął głaz, który mnie przygniatał, tak mi Ciebie brakowało" K.Grochola
AgulkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:16   #622
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat z Wiedzmina - siedzi mi w glowie juz tyle lat.... nie wiem czemu
Oto on:


- Mów ciszej, Marti - syknęła Sabrina. - Nie patrz na niego i nie szczerz zębów. Yennefer nas obserwuje. I trzy­maj styl. Chcesz go uwieść? To w złym guście.
- Hmm, masz rację - przyznała po namyśle Marti. - A gdyby tak nagle podszedł i sam zaproponował?
- Wtedy - Sabrina Glevissig rzuciła na wiedźmina drapieżnym czarnym okiem - dałabym mu bez namysłu, choćby i na kamieniu.
- A ja - zachichotała Marti - nawet na jeżu.

(Nastepnie wiedzmin, ktory przypadkiem wszystko uslyszal, zaczerwienil sie.)
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:38   #623
Vivee
Wtajemniczenie
 
Avatar Vivee
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 2 706
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Cytat z Wiedzmina - siedzi mi w glowie juz tyle lat.... nie wiem czemu
Oto on:


- Mów ciszej, Marti - syknęła Sabrina. - Nie patrz na niego i nie szczerz zębów. Yennefer nas obserwuje. I trzy*maj styl. Chcesz go uwieść? To w złym guście.
- Hmm, masz rację - przyznała po namyśle Marti. - A gdyby tak nagle podszedł i sam zaproponował?
- Wtedy - Sabrina Glevissig rzuciła na wiedźmina drapieżnym czarnym okiem - dałabym mu bez namysłu, choćby i na kamieniu.
- A ja - zachichotała Marti - nawet na jeżu.

(Nastepnie wiedzmin, ktory przypadkiem wszystko uslyszal, zaczerwienil sie.)
Świetny Może w końcu zmotywuje się do przeczytania Wiedźmina
Vivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 18:01   #624
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez AgulkaB Pokaż wiadomość


Dziewczyny, książka już na Waszych skrzynkach : )

Rzeczywiście jest dzięki wielkie, pozdrawiam serdecznie jak będziesz miała coś ciekawego jeszcze, to daj znać
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:58   #625
AgulkaB
Raczkowanie
 
Avatar AgulkaB
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 121
GG do AgulkaB Send a message via Skype™ to AgulkaB
Dot.: Cytaty z ksiazek

mam też dużo książek online Wiśniewskiego i Grocholi więc jak coś to nie ma sprawy, wyślę. milego weekendu : )
__________________
"wiesz, jak się teraz czuję, jakby ktoś odsunął głaz, który mnie przygniatał, tak mi Ciebie brakowało" K.Grochola
AgulkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:11   #626
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez AgulkaB Pokaż wiadomość
mam też dużo książek online Wiśniewskiego i Grocholi więc jak coś to nie ma sprawy, wyślę. milego weekendu : )
a masz może Wiśniewskiego "Loneliness on the net"? szukam tego ebooka po ang już dość długo

żeby nie było offtopu, ale cytat nie jest z książki

Marzenia są otuliną rzeczywistości.
Kasia Nosowska
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj

Edytowane przez ania z wzgórza marzeń
Czas edycji: 2009-02-20 o 11:13 Powód: literówka
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:16   #627
AgulkaB
Raczkowanie
 
Avatar AgulkaB
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 121
GG do AgulkaB Send a message via Skype™ to AgulkaB
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Poza tym tęskniła. Wcale nie za intymnością czy fizycznością. Tej, oprócz miesięcy w Toruniu, i tak było mato. Bardziej za ceremoniałem bycia razem. Rozmowami, spojrzeniami, dyskretnym dotykiem i tym momentem, gdy w hotelu, w samochodzie na parkingu lub w trakcie spaceru w lesie przestawali nagle rozmawiać i zaczynali się całować i dotykać. Za napięciem takich chwil tęskniła najbardziej. Mniej za tym, co działo się potem."

Maryna, Wiśniewski

Niestety w wersji po angielsku nie mam Wiśniewskiego ale popytam znajomych
__________________
"wiesz, jak się teraz czuję, jakby ktoś odsunął głaz, który mnie przygniatał, tak mi Ciebie brakowało" K.Grochola
AgulkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:21   #628
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez AgulkaB Pokaż wiadomość
mam też dużo książek online Wiśniewskiego i Grocholi więc jak coś to nie ma sprawy, wyślę. milego weekendu : )
No to jakbyś miała kiedyś chwilę to mogłabyś mi przesłać "Martynę"

W świecie pełnym ciemności, wszyscy potrzebujemy jakiegoś światła. Czy jest to wielki płomień, który wskaże nam jak wygrać z powrotem coś, co straciliśmy, czy też potężna latarnia, mająca odstraszać potwory, czy kilka żarówek, które objawią nam ukrytą prawdę o naszej przeszłości. Wszyscy potrzebujemy czegoś, co pozwoli nam przetrwać noc. Nawet, jeśli jest to tylko słabiutkie światełko nadziei.
Z serialu "Gotowe na wszystko"
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:24   #629
natseb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 28
Dot.: cytaty z ksiazek

"... Gdybym pozwolił ci na zostanie jednym z nas tylko po to, żeby nigdy cię nie stracić...Czy można sobie wyobrazić bardziej egoistyczny postępek? O niczym tak nie marzę, jak o spędzeniu z tobą wieczności, ale chcę tego wyłącznie dla siebie. To taka przyziemna potrzeba. Zasługujesz na o wiele więcej, nie mogę się poddać własnym pragnieniom. We własnym przekonaniu popełniłbym zbrodnię. Byłby to najohydniejszy czyn, jakiego bym się kiedykolwiek dopuścił, nawet jeśli miałbym żyć bez końca. Och, gdybym tylko mógł się stać na powrót człowiekiem...Zapłaciłbym każdą cenę."

Stephenie Meyer "Zaćmienie"
natseb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 15:47   #630
innamoratissima
Raczkowanie
 
Avatar innamoratissima
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 247
GG do innamoratissima
Dot.: Cytaty z ksiazek

czekałam całą noc
całą wieczność
na chwilę z Tobą
kawa wystygła
oczy zgasły
na ustach zabrakło uśmiechu
iskierki nadziei
oszukują mnie
zabijając ciszę moich myśli

znowu noc
znowu wieczność

jutro zrobię następną kawę

Ankar Anna: Czekałam całą noc

---------- Napisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Ankar Anna : miłość

dzisiaj ją zobaczyłam
stała nieśmiało
uśmiechała się
otworzyłam ramiona
podbiegła ,wtuliła się mocno
taka krucha,
taka piękna
taka moja. . .
otworzyłam siebie

Przyszła do mnie miłość

---------- Napisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Ankar Anna : miłość


zaskoczyła mnie miłość

zjawiła się jak nieproszony gość
rozsiadła się w mojej duszy
rozsypała iskierki
podniecenia, marzenia
pokazała
tęsknotę szybszą niż myśl
ból rozkoszy
cierpliwość czekania

zaskoczyła mnie miłość

Ankar Anna : Serce na dłoni

stałam przed Tobą
z sercem na dłoni
nie rozumiałeś
nie tłumaczyłam
bezsilność pojawiła się obok
wytrącając serce z dłoni
które, tuż, tuż, już, już
mogłeś wziąć

nie schyliłeś się
gdy upadało

nie mam już nic co mogę dać
nawet dłonie schowałam za siebie

Samotność powróciła
by jak matka
utulić mnie do snu
ocierając moje zapłakane oczy

Miłość odeszła niezauważona
zamykając cicho za sobą drzwi
__________________
"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie"
A. Sapkowski

2012 - 6

"Chciałabym, żeby kiedyś ktoś tak na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty nie mógłby zasnąć"
T. Jonsson
innamoratissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 00:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.