Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-07, 21:50   #31
zuzek9
Zakorzenienie
 
Avatar zuzek9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków/Włodawa
Wiadomości: 3 857
GG do zuzek9 Send a message via Skype™ to zuzek9
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;5496788]cześc
też jestem wege, i nie wiem, czy to tu napisano, ale wegetarianizm jest o tyle zdrowszy od jedzenia mięsa, że ogólnie mniej się choruje, nie jest się aż tak bardzo narażonym na osteoporozę, cukrzycę, choroby układu krwionośno-sercowego (w tym zawał!)...
jak ktoś chętny na dalsze wykłady służę pomocą
a zresztą możecie kliknąc w poniższy link (w opisie). mogę też zaoferowac artykuł Focusa o wege jak ktoś chętny do poczytania[/QUOTE]
ja jestem chętna

już 5 mięsięcy nie tknęłam mięsa i jest mi baardzo dobrze z tym i nie zamierzam tego zmieniać
jutro postaram się dać jakieś ciekawe przepisy
__________________
"Patrz na świat nogami, bo oczy kłamią."

zuzek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:11   #32
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

ja też mogę dorzucic jakieś przepisy - mam taką mądrą książeczkę, z której niemal na codzień korzystam

a artykuł pojawi się w piątek albo sobotę - mam pełno nauki, i na wizaż i inne "duperele" znajduje tylko chwilkę
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 16:11   #33
Maramara
Rozeznanie
 
Avatar Maramara
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 718
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

przeczytalam caly watek...i apropo pewnej dyskusji jaka sie rozwinela to mysle po pierwsze nie popadac w skrajnosci.
I bardzo wazne jest czemu sie jest wegetarianinem czy veganem...czy tam dalej sie nie znam na tych okresleniach.Bo co innego gdy ktos jest zagozalym wielbicielem zwierzat walczy o ich prawa i nie tyka miesa bo to zyjaca istota...
co innego rowniez gdy ktos uwaza ze to trendi i zaprzestaje jedzenia miesa
albo traktuje wegetarianizm jako diete odchudzajaca....
lub jak ja nie przepadam za miesem...i nie mam potrzeby go jesc...choc coraz czesciej rusza mnie los "mordowanych"zwierzat .
Trzeba to wszystko wziasc pod uwage zanim zaczenie sie mowic ze ktos popelnia glupi blad jedzac czasem drob.Moze ta osoba ma zdrowy stosunek do tego co robi i podchodzi na luzie i bardzo dobrze-oby jej bylo z tym dobrze.
Ja za to nie lubie jak jakis wegetarianin przy stole z miesolubnymi zaczyna opowiadac jakie to miecho jest okropne fuj i chce sie zygac.
Ja nie okreslam sie mianem wegetarianki (zawsze mowie ze nie jem miesa ale ryby tak)zeby stac sie wegetarianka musialabym chyba bardziej zaglebic sie w temat i przyjac wszelkie teorie temu towarzyszace.rowniez nie zakladam ze do konca zycia nie bede jadla miesa bo jesli bede w ciazy i lekarz jeden ,drugi powie ze musze jesc mieso dla dobra dziecka to oczywiscie to zrobie.
Puki co czuje sie bardzo dobrze na "zielonym" I fajnie poczytac o doswiadczeniu innych i przy okazji dowiedziec sie czegos nowego.
__________________
"Doskonałość jest jedynie deklaracją śmiesznego człowieka."



eco-friendly life style
Maramara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:03   #34
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

witam w gronie zielonych

ja też szczerze potępiam wegetarianizm jako sposób do szpanowania czy modę - taki wegetarianizm jest mało trwały i zazwyczaj ludzie się szybko rozmyślają. ale jeśli już ktoś nie widzi zupełnie innych punktów widzenia na wegetarianizm, dobre i to

a mnie dzisiaj za moje wegetariańskie poglądy nauczycielka od polskiego jedynkę wstawiła będę się jeszcze do tego odwoływac
właśnie przerabiamy tematy związane z II wojną światową/życiem po II wojnie. i przerabialiśmy wiersz T. Różewicza, w którym porównywał, że podczas wojny człowieka traktowano jak zwierzę, ot tak po prostu zabijano.

i zaczęła mówic że człowiek jest stworzony do czynienia dobra. i kazała mi porównac czynienie dobra w II wojnie światowej i teraz na podstawie wiersza. ja na to, że za II wojny światowej ludzie zaniedbywali wspomniane czynienie dobra, a teraz większości nie chce się o to dbac.
ona na to: dlaczego. a ja zaczęłam delikatnie snuc moje wegetariańskie wywody. powiedziała że mam nieprawidłowy tok myślenia
później kazała mi przedstawic uczucia dotyczące tego "zabijania ludzi jak zwierząt". ja na to, że to okrutne, że zabijano tych ludzi. wtedy ona zaczęła się dociekac żeby się odniesc do tego porównania. a ja powiedziałam, że porównanie dla mnie jest źle sformułowane, bo zwierzęta też nie muszą byc zabijane.
a ona się spytała: dlaczego. ja na to że zwierzę nie zasługuje na odebranie życia z tak błachych powodów jak chęc człowieka do zjedzenia na obiad smacznego kotleta.
a ona się spytała: a co ty jesz dziecko np. na obiad? ja na to: produkty zbożowe, warzywa...

a ona mi jedynkę postawiła za nieprawidłowy tok myślenia! i z tą decyzją odwołam się do dyrektora, a jak on nic nie zmieni, to do rzecznika praw ucznia.
to, że mam wegetariańskie poglądy, to nie jest powód do stawiania takich stopni! a jeszcze specjalnie zostałam po lekcji i z tego co ona powiedziała wnioskuję że to głownie o wegetarianizm chodzi
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:10   #35
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

przepraszam że się tak wyżaliłam, ale tak coś mnie ruszyło na wegetariańskim wątku

i będę się starac o większą tolerancję dla wegetarian w szkołach.
1. w mojej szkole nie mogę jesc "obiadów" - same niewegetariańskie rzeczy
2. na razie mam zwolnienie lekarskie, ale jak się skończy to będę musiała cwiczyc na skórzanych materacach, skakac przez skórzane kozły... i tu gł. będę się dopraszac o tolerancję.
3. na takich przedmiotach jak np. technika, nie będę używac/robic czegoś z/ elementów, które są z: skóry, żelatyny, prawdziwych piór (takie zajęcia już miałam i 1 dostałam za to, że nie brałam w ich udziału)

to są moje 3 gł. fronty (). i tu też jeśli szkoła mi nie pomoże, to się zwrócę do odpowiednich osób.

i znowu się rozżaliłam ale ze mnie gaduła
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:22   #36
zooosia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 006
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

tatty widzę że ostro jedziesz;p ale w sumie słusznie.
a nauczycielka potraktowała Cię na prawdę fatalnie. zapytam tylko, jesteś w 3 gim? bo ten wiersz to chyba 'Ocalony' prawda?;d

ja jestem ichtiwegetarianka, 2 lata i pół. a mam 15 lat. jak na razie jest ok, mam tylko niedobory żelaza;p ale nie można mieć wszystkiego;d a szpinak jem
__________________

zooosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 18:38   #37
Maramara
Rozeznanie
 
Avatar Maramara
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 718
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;6258486]witam w gronie zielonych

ja też szczerze potępiam wegetarianizm jako sposób do szpanowania czy modę - taki wegetarianizm jest mało trwały i zazwyczaj ludzie się szybko rozmyślają. ale jeśli już ktoś nie widzi zupełnie innych punktów widzenia na wegetarianizm, dobre i to

a mnie dzisiaj za moje wegetariańskie poglądy nauczycielka od polskiego jedynkę wstawiła będę się jeszcze do tego odwoływac
właśnie przerabiamy tematy związane z II wojną światową/życiem po II wojnie. i przerabialiśmy wiersz T. Różewicza, w którym porównywał, że podczas wojny człowieka traktowano jak zwierzę, ot tak po prostu zabijano.

i zaczęła mówic że człowiek jest stworzony do czynienia dobra. i kazała mi porównac czynienie dobra w II wojnie światowej i teraz na podstawie wiersza. ja na to, że za II wojny światowej ludzie zaniedbywali wspomniane czynienie dobra, a teraz większości nie chce się o to dbac.
ona na to: dlaczego. a ja zaczęłam delikatnie snuc moje wegetariańskie wywody. powiedziała że mam nieprawidłowy tok myślenia
później kazała mi przedstawic uczucia dotyczące tego "zabijania ludzi jak zwierząt". ja na to, że to okrutne, że zabijano tych ludzi. wtedy ona zaczęła się dociekac żeby się odniesc do tego porównania. a ja powiedziałam, że porównanie dla mnie jest źle sformułowane, bo zwierzęta też nie muszą byc zabijane.
a ona się spytała: dlaczego. ja na to że zwierzę nie zasługuje na odebranie życia z tak błachych powodów jak chęc człowieka do zjedzenia na obiad smacznego kotleta.
a ona się spytała: a co ty jesz dziecko np. na obiad? ja na to: produkty zbożowe, warzywa...

a ona mi jedynkę postawiła za nieprawidłowy tok myślenia! i z tą decyzją odwołam się do dyrektora, a jak on nic nie zmieni, to do rzecznika praw ucznia.
to, że mam wegetariańskie poglądy, to nie jest powód do stawiania takich stopni! a jeszcze specjalnie zostałam po lekcji i z tego co ona powiedziała wnioskuję że to głownie o wegetarianizm chodzi[/quote]

życze wytrwalosci ,ale chyba bym nie liczyla na zbyt duzo...to troche jak ktos nie jest katolikiem...nikt nie zdejmie krzyzy ze scian w szkole.Co do stołowkowych dan powini serwowac cos bez miesa -i mysle ze tu masz szanse.

JEsli chodzi o pania od polskiego pewnie byla oburzona bo nie pytala sie ciebie czy to dobre porownanie tylko mialas powiedziec cos w stylu zwierzeta sa zabijane dla miesa i to samo robiono z ludzmi-i to jest prawda i moim zdaniem porownanie trafne.ale ta jednynka to juz przesada
__________________
"Doskonałość jest jedynie deklaracją śmiesznego człowieka."



eco-friendly life style
Maramara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-10, 20:15   #38
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

III gim.

co do tych kozłów (itp.) to oni muszą mi ustąpic. nie wiem jak jest u was, ale ja poprostu nie wytrzymuję gdy muszę używac rzeczy tego typu.
ja zamianę materaców na nieskórzane porównałabym prędzej z rasizmem (jak np. ludzie w USA musieli zmieniac kolor skóry żeby się dostosowac, np. Michael Jackson i wiele innych) a nie z zdejmowaniem krzyży.
mogliby zakupic jeden materac nieskórzany, a nie kazac się dostosowywac przez swoją innosc. żyję w państwie demokratycznym, i nie życzę sobie przeżywac takiej katorgii bez naprawdę ważnych powodów.

no to chyba wszystko z siebie wyrzuciałam
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:10   #39
I'llFindAWay
Raczkowanie
 
Avatar I'llFindAWay
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 274
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Tatty

Obawiam się, że Twoja walka o tolerowanie Twojej "inności" (niestety) będzie walką z wiatrakami.

Twoje wymagania odeprą - brakiem funduszy, niemożnością traktowania jednego ucznia lepiej od ogółu, itp.

Napewno wszystko zależy od tego jaki jest dyrektor szkoły. Obyś trafiła na kogoś życzliwego i wrażliwego na cudze wybory.

P.S. Z tego co mnie pamięć nie myli to nie jesteś pełnoletnia i to może tylko utrudnić Ci tę walkę. Góra może chcieć przyłączenia się do dyskusji Twoich rodziców.
__________________

W ciągu życia człowiek zjada przeciętnie około 5 krów, 20 świń, 29 owiec, 760 kurczaków, 46 indyków, 18 kaczek,7 królików i około 1000 ryb.



"I like work. It fascinates me. I can sit and look at it for hours "

I'llFindAWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 18:07   #40
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

to ja może rozwinę moje skróty myślowe:
nie chcę, np. cwiczyc na skórzanych materacach, nie dlatego bo mam taką zachciankę, ale dlatego że jestem wegetarianką i jest to dla mnie bardzo bolesne. moja psychika długo tego nie wytrzyma już taka jestem, mam takie przekonania jakie mam, i nie twierdzę że są one złe.
dla mnie to taki sam rodzaj nietolerancji jak np. do ludzi o innej rasie niż nasza. ludzie poprostu za mało wiedzą o wegetarianizmie myślą że to tylko niejedzenie mięsa i koniec

jak dyrektor mnie nie wysłucha to zwrócę się do odpowiednich osób. na razie zbieram argumenty, żeby nie było "łyso" pomożecie?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 16:28   #41
pimach
Raczkowanie
 
Avatar pimach
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 472
GG do pimach
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Wszytsko zależy od nauczyciela.
Ja nie jem mięsa już chyba z 10 lat. Przestałam jeść za namowa brata, który nie je chyba z 20 lat i podsunął mi kilka ksiażek do przeczytania.
Sama jestem nauczycielem i wiem, jak to jest. Ucze małe dzieci, więc muszę bardzo uwać, kiedy pytają mnie z czym mam dzis kanapkę i dlaczego nigdy nie mam kanapek z wędliną. Dziś już tak jest, że za chwilę rodzice wpadliby do mnie z pretensjami,że namawiam dzieci do "niezdrowego" odżywiania.
Natomiast uwazam,że nauczyciele sami uczą tolerancji, szacunku dla odmienności, czy to w wyznawanych poglądach czy w wyglądzie, więc aż sie prosi,żeby sami byli tolerancyjni. Ja pozwoliłabym dziecku wykonać inne ćwiczenie zamiast tego albo pozwoliłabym mu samemu zaproponować rozwiązanie tej sytuacji.
U mnie w szkole nie ma innej wegetarianki i jestem traktowana trochę, jak dziwoląg, ale szczerze mówiąc mało mnie to interesuje.
Co do zdrowia, to przede wszystkim czuję się lekka i nie mam kilkutygodniowych zaparć. Obecnie walczę z nalogiem jedzenia słodyczy, to mój slaby punkt, ale szczodrze raczę się zielona i czerwona herbata i na razie jestem dzielna. Pozdrawiam.
pimach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-12, 21:33   #42
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

witam nową wegetariankę na wątku

ja nigdy nawet przed małymi dziecmi nie ukrywałam że jestem wegetarianką. tylko nie mówiłam zbyt drastycznie o powodach przejścia na wegetarianizm.
ja bardzo nie lubię kłamac. wszystkie małe kłamstewka, niedopowiedzenia bardzo mnie dobijają.

mam pytanie: są tu na wątku jakieś wegetarianki z Białegostoku? czytałam gdzieś, że w Białymstoku jest jakieś stowarzyszenie wegetarian. niestety, nie pamiętam gdzie to wyczytałam, bodajże w focusie. chciałabym się dowiedziec co ono robi, i czy warto się dołączyc.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 17:07   #43
pimach
Raczkowanie
 
Avatar pimach
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 472
GG do pimach
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Wisz to nie takie proste. Co innego kiedy ciocia na imieninach opowiada,ze nie je mięsa, a co innego, kiedy pani w szkole wyskoczy z takim tematem. Dla dzieci w młodszym wieku szkolnym ich pani jest jednym z największych autorytetów i trzeba być bardzo ostrożnym.
pimach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 11:46   #44
I'llFindAWay
Raczkowanie
 
Avatar I'llFindAWay
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 274
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;6279470]

mam pytanie: są tu na wątku jakieś wegetarianki z Białegostoku? czytałam gdzieś, że w Białymstoku jest jakieś stowarzyszenie wegetarian. niestety, nie pamiętam gdzie to wyczytałam, bodajże w focusie. chciałabym się dowiedziec co ono robi, i czy warto się dołączyc.[/quote]

Nie wiem czy dokladnie to masz na myśli ale wiem, że istnieje tam coś takiego jak Stowarzyszenie Federacja Zielonych, a prezesem jest Rafał Kosno.
Tylko, że oni zajmują się wegetarianizmem między innymi.

Ale znalazłam coś takiego :

"Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku zaprasza na cykliczne - cotygodniowe spotkania ekologiczno-wegetariańskie! W programie: prelekcje, dyskusja, pokazy filmów, informacje, Eko-Kiermasz. Wstęp wolny. Piątki, godz. 20.00 - 22.00 restauracja "Ananda" ul. Warszawska 30, Białystok (obok hotelu "Gołębiewski"), tel. (085) 741 33 36"

Może się przyda .
__________________

W ciągu życia człowiek zjada przeciętnie około 5 krów, 20 świń, 29 owiec, 760 kurczaków, 46 indyków, 18 kaczek,7 królików i około 1000 ryb.



"I like work. It fascinates me. I can sit and look at it for hours "

I'llFindAWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 12:15   #45
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Ja nie jem mięsa od 9 lat

Większość tego, co gotuję zależy od tego,co znajduje się w domu
Polecam pyszne kotleciki z ciecierzycy.

Ciecierzycę kupicie albo w sklepie (markety)albo na wagę - musimy ją zalać wodą, odczekać tyle ile jest napisane na opakowaniu (zwykle 2 godziny), zmielic w maszynce lub blenderze, dodać cebulkę, koperek, przyprawy , czosnek .
Z powstałej masy robisz kuleczki i smażysz na głębokim oleju- czego ja nigdy nie robię
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 15:15   #46
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

jeszcze nie próbowałam warto, czy może lepiej się nie narażac?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 15:35   #47
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Cześć dziewczyny, ja nie jestem wege, ale idę w tym kierunku, już jakiś czas temu świadomie zrezygnowałam z mięsa pozostawiając w swoim jadłospisie jedynie drób i ryby, ale teraz zauważyłam, że zupełnie mnie do tego nie ciągnie. Pierś z kurczaka jem ok. raz na dwa tygodnie, rybę jeszcze rzadziej... zaczęłam przygotowywać sobie posiłki typowo wegetariańskie. Oczywiście wynika to z moich przekonań. Przełom nastąpił, gdy uświadomiłam sobie ile świnek, kurczaczków i krówek umarło na daremno, gdy moja mama wyrzucała ich ciała przerobione na "szynkę" czy "kiełbaskę", bo skończył się im "termin przydatności"... Naprawdę to mnie przytłoczyło. Jestem już pewna, że wegetarianką zostanę, ale nie wykluczę z jadłospisu nabiału - jajek, mleka, sera... Nie widzę powodu, dla którego miałabym ich nie jeść.

No to pozdrawiam wszystkie "zielone" .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 18:15   #48
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja nie jestem wege, ale idę w tym kierunku, już jakiś czas temu świadomie zrezygnowałam z mięsa pozostawiając w swoim jadłospisie jedynie drób i ryby, ale teraz zauważyłam, że zupełnie mnie do tego nie ciągnie. Pierś z kurczaka jem ok. raz na dwa tygodnie, rybę jeszcze rzadziej Superchic(k) pamiętaj, że my dorastamy i potrzebujemy białka. Pamiętaj o zastąpieniu mięsa ryby pełnowartościowym białkiem ... zaczęłam przygotowywać sobie posiłki typowo wegetariańskie. Oczywiście wynika to z moich przekonań. Przełom nastąpił, gdy uświadomiłam sobie ile świnek, kurczaczków i krówek umarło na daremno, gdy moja mama wyrzucała ich ciała przerobione na "szynkę" czy "kiełbaskę", bo skończył się im "termin przydatności"... Naprawdę to mnie przytłoczyło. Jestem już pewna, że wegetarianką zostanę, ale nie wykluczę z jadłospisu nabiału - jajek, mleka, sera niektóre robione na podpuszcze, która jest robiona z żołądków cielęcych ... Nie widzę powodu, dla którego miałabym ich nie jeść. I bardzo dobrze

No to pozdrawiam wszystkie "zielone" .
prawie zielona też pozdrawia
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 18:52   #49
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja nie jestem wege, ale idę w tym kierunku, już jakiś czas temu świadomie zrezygnowałam z mięsa pozostawiając w swoim jadłospisie jedynie drób i ryby, ale teraz zauważyłam, że zupełnie mnie do tego nie ciągnie. Pierś z kurczaka jem ok. raz na dwa tygodnie, rybę jeszcze rzadziej... zaczęłam przygotowywać sobie posiłki typowo wegetariańskie. Oczywiście wynika to z moich przekonań. Przełom nastąpił, gdy uświadomiłam sobie ile świnek, kurczaczków i krówek umarło na daremno, gdy moja mama wyrzucała ich ciała przerobione na "szynkę" czy "kiełbaskę", bo skończył się im "termin przydatności"... Naprawdę to mnie przytłoczyło. Jestem już pewna, że wegetarianką zostanę, ale nie wykluczę z jadłospisu nabiału - jajek, mleka, sera... Nie widzę powodu, dla którego miałabym ich nie jeść.

No to pozdrawiam wszystkie "zielone" .
skoro jesteś wege z przekonania i nie możesz zniesc cierpienia zwierząt, to czemu im to nadal zadajesz? jak tylko do mnie dotarło odrazu przerzuciłam się na wege. nie było żadnych stopni - bardzo dobijało mnie cierpienie zwierząt dla byle kotleta...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 18:56   #50
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Tatty bo nie każdy robi to od razu
i nie każdy jest taki sam jak Ty
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 19:02   #51
LenaaaP
Raczkowanie
 
Avatar LenaaaP
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 119
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Witam
Ja nie jem mięsa od 4 lat i jestem Bardzo z tego dumna
Pozdrawiam
__________________
*Jest we mnie puch anielskich skrzydeł, błoto z pod diabelskich kopyt*

Zapuszczam włosy
LenaaaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 17:20   #52
Tarro
Raczkowanie
 
Avatar Tarro
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 46
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Hej wegetarianki! Co do przepisów: ja kupuję wędzone tofu i tnę na plasterki takie pól cm. Potem w jajko, w bułkę tartą i smażę tak jak schabowe. Czasem doprawiam je jeszcze maggi lub wegetą. Podobnie robię boczniaki lub pieczarki (kroję je) tylko te zawsze doprawiam . Smacznego
Tarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 00:07   #53
deirdre90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Nie jem miesa i ryb od ponad 4 lat. Nie ma dnia żebym nie słyszała od rodziców tekstu w stylu "zjedz sobie kotlecika/weź kawałek mięsa" itp. Nie jem ze względów ideologicznych i smakowych. Nie przekonuję ludzi do swoich poglądów, jeśli spytaja- odpowiem. Jednak bardzo ale to bardzo irytuje mnie nietolerancja innych. Nie, nikt się ode mnie nie odwraca z tych powodów ani nic w tym stylu, ale gdy na połowinkach kolega z klasy kładzie Ci po raz piąty galata na talerz, a w zeszycie od fizyki znajdzie się kawałek szynki z kanapki innego to można się tylko zastanowić co Ci ludzi mają w głowie -.-'
deirdre90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 03:23   #54
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

A ja wam powiem żebyście uważały z dietą wege. Chyba że faktycznie zastępujecie mięso soją. Też przez kilka miesięcy nie jadłam mięsa, po prostu mi nie wchodziło, soji mój organizm nie toleruje. Czułam się świetnie aż w końcu wylazł mi drastyczny niedobór żelaza (przy normie 50-150 mialam ledwie 35) Tak więc uważać trzeba, jak przy każdej diecie zresztą.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:54   #55
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

bzdury wypisujesz, że się tak grzecznie wyrażę
jeśli chodzi o soję, to najczęściej "zastępuje" się nią mięso, bo jest dobrym źródłem białka (choć nie tylko soja, i wcale nie trzeba mnóstwo soi jesc, nawet z tego co można czasami wyczytac, nie powinno się), a nie dlatego, ze jest jedynym źródłem żelaza! Żelazo znajduje się w wielu innych produktach (brokuły, zielona pietruszka, migdały, morele suszone, strączki oczywiscie tez, pełne ziarno), tylko trzeba pamiętać o witaminie C przy spozywaniu zelaza niehemowego. Tyle
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 09:22   #56
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Ja mysle, ze problem polega na tym, ze wiele osob przechodzac na wegetarianizm ciagle je duzo przetworzonej zywnosci, duzo chleba, bialego ryzu, niewiele ziaren, kasz, soczewicy, fasoli, pelnoziarnistych produktow np. orkisz, ludzie nie wiedza, ze takie cos wogole istnieje... Zeby byc zdrowym wegetarianem nalezy znac podstawy odzywiania organizmu i przygotowywujac posilki trzeba wiedziec co dane pozywienie zawiera. A nie zapychac sie chlebem, frytkami, bialym makaronem i chipsami...
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 22:05   #57
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

A ja pozbyłam się swojego czarno-białego widzenia świata chociaż powiem szczerze, wkurza mnie jak ktoś ze znajomych zaczyna szamac mięso i mówi "lekarz kazał". Za przeproaszeniem - g. prawda - dieta wege jest zdrowsza niż ta mięsna (zakładam że przy tolerancji białka roślinnego) z kilku powodów, które myślę wszystkie znamy. Więc jeśli ktoś już ma ochote zejsc sobie mięsko niech ma jaja żeby powiedziec "tak, mam ochote na rybe/kurczaka czy swinke. troche glupio wyszło ale tak wybieram na teraz". No ale poniewaz świata nie zmienie, pozostaje mi sie cieszyc nawet z sezonoywhc wegetarian, bo to zawsze jednak mniejszy popyt na mięso, nawet jeśli tymczasowy.

Przepisów podoawac tu nie będę ale podam kilka superstron kulinarnych dla vege/vegan (o ile nie jest dla Was przeszkodą język ang - chociaz są też polskie):

- http://www.wegetarianie.pl/index.php...c=listsubjects

- http://blog.fatfreevegan.com/

- http://blog.fatfreevegan.com/

- http://twolittlevegans.blogspot.com/

- http://www.kuchareczka.com/strona_glowna

Smacznego


P.S Poza tym zauwazyłam, że niemiesozerni mają zazwyczaj o wiele lepiej rozwinieta swiadomosc kulinarna. Znamy wiecej przypraw, smakow, barw i zapachow, wegetarianizm wymaga kreatywnosci ale ile przy tym zabawy!

Szkoda tylko, że w gazetach nigdy nie ma typowej diety dla 20/30/40/50 letnich wege kobiet
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 15:12   #58
Wegetarianka
Raczkowanie
 
Avatar Wegetarianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Witajcie! Ja nie jem miesa juz prawie 2 lata i czuje się wyśmienicie
Niestety czasem się zdarzy ze zjem cos niezdrowego typu chipsy,frytki itp. ale walcze z tym!
__________________
=]
Wegetarianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 01:28   #59
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

uwieeeelbiam Fatfreevegan blog D
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 10:54   #60
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Wegetarianizm- przepisy, porady- jak zachowac zdrowie

Cytat:
Napisane przez Wegetarianka Pokaż wiadomość
Witajcie! Ja nie jem miesa juz prawie 2 lata i czuje się wyśmienicie
Niestety czasem się zdarzy ze zjem cos niezdrowego typu chipsy,frytki itp. ale walcze z tym!

Jezeli tylko czasami to nie jest zle
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.