Najlepszy wiek żeby mieć dziecko - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Pokaż wyniki sondy: Najlepszy według Was wiek na świadomą decyzję o zajściu w ciążę
18 - 20 lat 19 2,28%
21 - 23 lat 120 14,39%
24 - 26 lat 409 49,04%
27 - 30 lat 246 29,50%
ponad 30 lat 40 4,80%
Głosujący: 834. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-23, 15:15   #61
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Nutka
2)wiek rodziców gdy dziecko ma np 17 lat a mamusia prawie 50 -zero porozumienia itp to do 26 r.ż
Ej, Nutka, nie generalizuj Mieszkam pod jednym dachem z samotna matka, lat 50, corka 16, dogaduja sie tak, ze niejedna matka pozazdroscilaby im kontaktu. Razem jezdza konno, obgaduja kazdego faceta, ktory kolo mlodej sie kreci i trzymaja sztame. Ja, lat 24, moja mama lat 50 i nigdy nie mialam z nia takiego swietnego kontaktu. To samo moja kumpela, rowniesnica, ktorej mama ma 42 lata (wpadlo sie jej). Jeszcze gorzej sie dogaduja, niz ja z moja mama. To kwestia dopasowania charakterow, nie wieku, wiec nie warto uogolniac.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 16:17   #62
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez sitc
Brrrrr nie znosze dzieci, nigdy nie lubiłam i raczej nie polubie. Wpadka byłaby dla mnie życiową tragedią, bo wogóle nie planuje mieć dzieci. Generalizując za najlepszy wiek uważam 27-33 lata, jeśli kiedykolwiek się świadomie na dzicko zdecyduje, to sądze że właśnie w tych widełkach wiekowych.
Oj sitc, widać, ze zgadzamy się nie tylko w recenzjach kosmetyków
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 17:28   #63
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

sama sie nad tym zastanawilam ja mam 20 lat a ajuz bardzo chcialabym miec dziecko tym bardziej ze rok planuje wyjsc za maz nie wiem czy to normlane.. ale czuje ze jestem gotowa byc mama i bardzo bym chciala o dziwo 5 lat starszy partner tez chce dzidzie i mowi ze jak wpadniemy to bedzie sie cieszyl. hehehe
sama nie wiem co wy sadzicie dziewczyny?? czy to moje hormony kaza mi byc mama czy jak?.. za rok koncze licencjat a mgr robie zaocznie wiec moze za rok tak starac sie o dziecko? hehe
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 18:52   #64
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez pixie7
Zakreślilam "ponad 30", choć optymalny biologiczny wiek do rodzenia dzieci to nie jest. Ale po pierwsze mam nikłe szanse na urodzenie przed początkiem kolejnej dekady życia (musiałbym zajść w ciążę dosłownie dziś ), po drugie, wcześniej absolutnie nie czułam się dojrzała do roli matki. Żeby było jasne: nie czuję się tak i teraz, jednak mam nadzieję że dostąpię tej łaski w najbliższych latach, bo jednak nie chciałabym zemrzeć bezpotomnie. Wcześniej nie przepadałam za dziećmi, a wręcz się ich bałam (co doskonale wyczuwały: niemowlęta zachłystywały się płaczem na moich rękach, a trzy, cztero-latki serwowały mi teksty w stylu "nie jesteś prawdziwą kobietą, bo nie masz pomalowanych paznokci u nóg", ze złośliwym uśmieszkiem i uszczypnięciem w łydkę), teraz, dzięki maluchom przyjaciółki, trochę się z nimi oswoiłam. Nie myślę już o nich jak o innej formie ołowianych kajdanów, a to duży postęp.
Inna sprawa to odpowiedni partner - byłoby bardzo egoistycznie zachodzić w ciążę dla własnej radochy i pozbawiać dziecka ojca już z założenia... Choć tego absolutnie nie wykluczam, jeśli stanę przed wyborem pomiędzy staropanieństwem a bezdzietnością.
Myślę...nie... jestem pewna!, że wszystko zależy od okoliczności. Swoje plusy (i minusy) mają zarówno bardzo wczesne jak i późne macierzyństwo. Biologicznie jesteśmy zdolne rodzić dzieci aż do okresu menopauzy, czyli do ok. 45-50 roku życia (tak, tak!), ale... takie same możliwości mamy już często w wieku 11-13 (!).
Powaliłaś mnie Pixie tesktem dzieci...
Mnie jak zobaczył siostrzeniec koleżanki obrucil się do niej,zaraz chciał na rece i na ucho jej szepnął..."dlaczego pani zakonnica do nas przyszła"
Myslałam,ze padne w drzwiach jak kawka...
Z racji tego,że nocowałam u koleżanki dziciak musial sie ze mną oswoic i tak też było...potem już jakby bardziej sie do mnie przekonal
Kiedys tez nie przepadałam za dziecmi...ale to minelo z czasem...teraz wieku 22 lat inaczej patrze na maleństwa...mysle,ze czesto lek i obawa, brak obycia z dziecmi nastawiał mnie negatywnie..nie otaczałam sie nimi,nie mam rodzenstwa... ( czego zazdroszcze czasami innym)...
Ale mając praktyki w domu dziecka,przedszkolu sama z czasem zapragnęłam mieć swoje i przekazac mu ważne wartosci...
Dobry wiek...to ten w ktorym czulabym się pewnie...widzialabym,ze moge zapewnic potomstwu godne warunki rozwoju i wychowania...to wiąze sie z komfortem psychicznym,ktorego aktualnie nie mam...ale czekam na lepsze czasy...
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 20:29   #65
ergastoplazma
Raczkowanie
 
Avatar ergastoplazma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Zaznaczyłam opcję 27-30. Sama mam 23 lata i jeszcze nie czuje się gotowa do tego, by byc mamą. Chociaż mam koleżanki które maja juz dziecko i bynajmniej nie jest ono dziełem przypadku ) Ale wydaje mi sie że około 30 jest najlepiej :ma się jakąś stabilizację, coś się osiągnęło w życiu zawodowym itp. I chyba jest się bardziej dojrzałą emocjonalnie, chociaż wypowiedzi świadczą, że można być dojrzałym nawet przed 20
ergastoplazma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 11:09   #66
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Zaznaczyłam opcje "po 30". Ale chyba tylko dlatego że nie było opcji "nigdy".
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 11:41   #67
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Zaznaczyłam opcję 27-30 a to dlatego że skończyłam 27 a więc wcześniejszy wiek odpada. A tak na seri dopiero od roku bardzo poważnie myslę o dzieciaczku. Wcześniej dzieci mnie przerażały dosłownie wszystko co z nimi się wiąże . Ale teraz potrafię sie z nimi wygłupiać, szaleć, rozmawiać, nie denerwują mnie... czyli diametralna zmiana. Także uważam że należe do grona tych kobiet które musza dojrzeć do macierzyństwa i które z pełna świadomością podejmują taka decyzję.
A teraz po prostu uwieeeeeeeelbiam dzieci
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-29, 11:44   #68
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Ja również zaznaczyłam 27-30 choć myślałam nawet o opcji po 30...Póki co,nie lubię dzieci,nie umiem się nimi zajmować,rozmawiać z nimi-po kilku godzinach z małym dzieckiem mojej siostry czuję się fatalnie,dzieci mnie drażnią pod każdym względem Trochę mnie to martwi-ostatnio rozmawiałam na ten temat z moim TŻ,on jest 6lat starszy-powiedział że nie chce być "dziadkiem" dla swojego dziecka i chiałby mieć dziecko zanim skończy 30lat ale z drugiej strony też na razie nie czuje potrzeby bycia tatusiem. ja tą opcję wykluczam,nie ma nawet mowy,nie wyobrażam sobie że miałabym przez to zawalać szkołe,tracić swoją młodość.A wpadka teraz byłaby dla mnie tragedią i niestety pewnie skończyłaby się aborcją.Dlatego robię wszystko żeby temu zapobiec.
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 21:44   #69
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez nati__xxx
Ja również zaznaczyłam 27-30 choć myślałam nawet o opcji po 30...Póki co,nie lubię dzieci,nie umiem się nimi zajmować,rozmawiać z nimi-po kilku godzinach z małym dzieckiem mojej siostry czuję się fatalnie,dzieci mnie drażnią pod każdym względem Trochę mnie to martwi-ostatnio rozmawiałam na ten temat z moim TŻ,on jest 6lat starszy-powiedział że nie chce być "dziadkiem" dla swojego dziecka i chiałby mieć dziecko zanim skończy 30lat ale z drugiej strony też na razie nie czuje potrzeby bycia tatusiem. ja tą opcję wykluczam,nie ma nawet mowy,nie wyobrażam sobie że miałabym przez to zawalać szkołe,tracić swoją młodość.A wpadka teraz byłaby dla mnie tragedią i niestety pewnie skończyłaby się aborcją.Dlatego robię wszystko żeby temu zapobiec.
To tylko od twojego mezczyzny zalezy czy bedzie dziadkiem dla swojego dziecka, czy nie. Moj P. jest ode mnie starszy o 7 lat i w zyciu nie uslyszalam od niego czegos takiego. W ogole uwazam, ze takie gadanie jest nie fair w stosunku do kobiety. [Slyszalam jak kolega, ktory tez jest starszy od swojej zony o 6 lat [on ma teraz 30 lat] powiedzial w pracy, ze on MUSI byc ojcem przed 31 rokiem zycia, bo u niego w rodzinie tak jest przyjete...]

Ja wiem, ze my bedziemy miec dzieci wtedy kiedy OBOJE bedziemy na to gotowi. To moze nastapic za 3-4-5-6 lat a moze nie nastapic nigdy.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:25   #70
Ashi
Raczkowanie
 
Avatar Ashi
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

ja uważam, że 24-26 lat - pewnie dlatego, że sama jestem w tym przedziale wiekowym
__________________
Szczęśliwa mamusia
Ashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:11   #71
Dorcia220
Raczkowanie
 
Avatar Dorcia220
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 144
GG do Dorcia220
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

tu nie chodzi o wiek...chodzi o dojrzałosc psychiczną, mam 21 lat, mam męża, i sliczną 2-tygodniowa córeczke, ciąza była planowana, czułam sie gotowa na dziecko i bardzo tego pragnełam ,to kiedy sie chce dzidziusia i czy wogole sie chce zalezy wyłacznie od nastawienia kobiety, bo przeciez kazda z nas jest inna... pozdrawiam
Dorcia220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 19:44   #72
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że każdy wiek jest dobry na dziecko. Oczywiście każdy ma inne plany życiowe - szkoła, praca, kariera, zabawa..... Ale jedno jest pewne - trzeba samemu przestać być dzieckiem a to znaczy - trzeba się poczuć odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale też za innego człowieka. A to oznacza, że trzeba mieć gdzie mieszkać i za co utrzymać siebie i dziecko. Jeśli nie masz zawodu, pracy, gdzie mieszkać - nie "funduj" sobiue dziecka! I - co najważniejsze - trzeba dojrzeć do tego, że od tej chwili (ciąża) to dziecko jest najważniejsze, miłość do dziecka jest większa od miłości własnej. Dziecko nie może być lekarstwem na samotność, ratowaniem związku, wynikać z potrzeby środowiska - rodziny, koleżanek...... Do macierzyństwa trzeba dorosnąć - w każdym tego słowa znaczeniu. A jak się już dorośnie - JEST CUDOWNIE
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 12:33   #73
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Ja nie wiem. Każdy decyduje o sobie. Ja zostałam mamą mając 20 lat i teraz mi z tym dobrze.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 18:11   #74
lorelaine
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar lorelaine
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 42
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Ja mam 20 lat i JAK DLA MNIE JEST TO SWIADOME MACIERZYNSTWO I JAK DLA MNEI NAJLEPSZY OKRES BY TEGO DZIDZIUSIA KOCHAC, WYCHOWYWAC ........W/g mnie wszystko zalezy od psychiki, dojrzalosci i tego co sie ma w glowie.Sa 18 latki ktore moglby dac przyklad i rady nie jedej 30latce.Zreszta jestem swiece przekonana ze psychika kobiety w ciazy ulega takim przemiana, ze hoho... jestem szczeslwia ze tym wieku mam dziecko, nie jest latwo jesli chodzi o pieniazki, sa rozne problemy jedne wieksze drugie mniejesze, ale nigdy przenigdy nie pomyslam ze moje problemy, niewiedza na pewne tematy wynikaja z mlodego wieku-----do wszystkiego trzeba z czasem dojsc...
pozdrawiam wszystkie mamusie te "mlode", te "srednie" i te okreslane niesprawiedliwym mianem "poźnych mam"
lorelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 19:46   #75
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Popieram Cie Lorelaine. Jestem w Twom wieku i tez uwazam to za dobry wybor. I masz racje ze psychika kobiety diametralnie sie zmienia w ciazy - ja tak mam. Moze poczatek byl trudny ale teraz z niecierpliwoscia odliczam kazdy dzien do "rozwiazania".
Pozdrawiam
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 20:21   #76
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

To zależy od wielu czynników. Tak naprawdę gdybyśmy chciały zaplanować ciążę, to nigdy nie nastąpi ten najbardziej odpowiedni czas. Wiecie zreszta same jak to jet. To studia, to kariera, to brak pieniedzy,mnóstwo motywów. Ja urodzilam syna w wieku 22 lat będąc na 3 roku studiów, broniąc pracę licenciacką, prowadząc dom i pracując. Gdybym wcześniej chciała zaplanować ciąże to pewnie bym pomyślała, ze wtedy nie dam rady.ale dałam, i każda z was da radę. "Gdy jesteśmy zmuszone do " bycia w jakiejś bardzo trudnej sytuacji na pewno damy radę, my kobiety naprawde jesteśmy wielkie.

Kazdy wiek jest odpowiedni, nawet jeśli jeszcze nie dorosłaś do tego by być matką. Macierzyństwo cię tego doskonale nauczy.
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 20:28   #77
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Oj tak dziecko robi cuda z kobietą
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 20:31   #78
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Matko Boska ! dziewczyny ktoore tak"nieznaszą" dzieci zal mi was jesli macie takie podejscie do sprawy <gorzej jak sie kiedys wam zachce a Boog odpłaci wam sie za te słowa znam taka kobiete i do dzis sobie w twarz pluje za to co całe zycie powtarzała> a jesli tak by sie stało ze wpadniecie to mam prosbe nie wyrzucajcie tych malenst na smieci o oddajcie je rodziną ktoore będą je kochac bo z tego co piszecie to na u was nie beda mogli na was liczyc . az mi serce sciska jak to czytam moze lepiej by było gdybyscie nie pisały na forum dla Mam z Klasą bo to nie odpowiednie miejce dla was !
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 20:40   #79
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ma-li-na
Matko Boska ! dziewczyny ktoore tak"nieznaszą" dzieci zal mi was jesli macie takie podejscie do sprawy <gorzej jak sie kiedys wam zachce a Boog odpłaci wam sie za te słowa znam taka kobiete i do dzis sobie w twarz pluje za to co całe zycie powtarzała> a jesli tak by sie stało ze wpadniecie to mam prosbe nie wyrzucajcie tych malenst na smieci o oddajcie je rodziną ktoore będą je kochac bo z tego co piszecie to na u was nie beda mogli na was liczyc . az mi serce sciska jak to czytam moze lepiej by było gdybyscie nie pisały na forum dla Mam z Klasą bo to nie odpowiednie miejce dla was !
Malina zabardzo nie wiem o co Ci chodzi przeciez zadna z nas nie napisala ze jej dziecko jest niechciane ani ze go nie chce Agucia napisala ze tak naprawde dla zadnej kobiety nie ma odpowiedniej chwili na ciaze bo tak patrzac na wspolczesne kobiety to napisala 100% prawde teraz dla kazdego wazna jest praca i to zeby jej nie stracic a sama wiesz ze w ciazy praca jest raczej niewskazana Ja napisalam ze chociaz zaliczy sie tzw wpadke to instynkt macierzynski dosc szybko sie budzi i dzidzius staje sie najwazniejsza osóbka na ziemi.
Wiec wybacz ale nie przeczytalas uwaznie tych postow
No i licze na przeprosiny :P bo ja mojego przyszlego synka bardzo wyczekuje i nie wyobrazam sobie teraz ze moglo by Go nie byc

Pozdrawiam
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 20:41   #80
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ma-li-na
Matko Boska ! dziewczyny ktoore tak"nieznaszą" dzieci zal mi was jesli macie takie podejscie do sprawy <gorzej jak sie kiedys wam zachce a Boog odpłaci wam sie za te słowa znam taka kobiete i do dzis sobie w twarz pluje za to co całe zycie powtarzała> a jesli tak by sie stało ze wpadniecie to mam prosbe nie wyrzucajcie tych malenst na smieci o oddajcie je rodziną ktoore będą je kochac bo z tego co piszecie to na u was nie beda mogli na was liczyc . az mi serce sciska jak to czytam moze lepiej by było gdybyscie nie pisały na forum dla Mam z Klasą bo to nie odpowiednie miejce dla was !
Dlaczego Ci żal? Ja tez specjalnie za dziecmi nie przepadam i co, jestem gorszą kategorią człowieka? No i nie jestem wierząca, więc kara boska mi chyba nie grozi?

Na temat: uważam, że najlepszy moment na dziecko to ten ok 30tki.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 20:48   #81
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ma-li-na
Matko Boska ! dziewczyny ktoore tak"nieznaszą" dzieci zal mi was jesli macie takie podejscie do sprawy <gorzej jak sie kiedys wam zachce a Boog odpłaci wam sie za te słowa znam taka kobiete i do dzis sobie w twarz pluje za to co całe zycie powtarzała> a jesli tak by sie stało ze wpadniecie to mam prosbe nie wyrzucajcie tych malenst na smieci o oddajcie je rodziną ktoore będą je kochac bo z tego co piszecie to na u was nie beda mogli na was liczyc . az mi serce sciska jak to czytam moze lepiej by było gdybyscie nie pisały na forum dla Mam z Klasą bo to nie odpowiednie miejce dla was !
Mnie też wydaje się że chyba nie doczytałaś czegoś w tym wątku.
Jestem dojrzałą mamą i nie sądzę żeby twoje uwagi były na miejscu, pozatym to nie jest watek o porzucaniu dzieci. Przeczytaj go jeszcze raz uważnie.
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 21:01   #82
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
Brrr, nie cierpię dzieci, nie lubiłam ich nawet jak sama jeszcze byłam dzieckiem :P Antykoncepcja to coś, na co nigdy pieniędzy nie pożałowałam. Zdecydowanie nie mam ochoty bachora i wątpie, żeby mi przeszło przed 30-tką, o ile w ogóle.
oto jedna z wypowiedzi<soorki ze posłoozyłam sie twoim przykładem> ja sledze ten wątek od poczatku i dobrze wiedze a to nie moje uwagi tylko prosba zebym nie czytała o kolejnej tregedi niemowlaka

ps to tylko jedna z kilku takich wypowiedzi w tym wątku
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 21:05   #83
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ma-li-na
oto jedna z wypowiedzi<soorki ze posłoozyłam sie twoim przykładem> ja sledze ten wątek od poczatku i dobrze wiedze a to nie moje uwagi tylko prosba zebym nie czytała o kolejnej tregedi niemowlaka

ps to tylko jedna z kilku takich wypowiedzi w tym wątku
No tak tylko za bardzo to uogólniłaś i poczulam sie dotknieta tymi slowami a wiem ze tak nie jest
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 21:20   #84
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez sylwia622
No tak tylko za bardzo to uogólniłaś i poczulam sie dotknieta tymi slowami a wiem ze tak nie jest
ehhh sylwia nie miałam na mysli ciebie zwroociłam sie do tych dziewczym ktoore napisały ze nienawidza dzieci ze sa dla nich tragedia itpto przykro ze tak pisza wiem ze za niedłoogo zostaniesz mamcia tak jak ja i bardzo cieszy mnie fakt ze obie jestemy młode i cieszymy sie ze po naszym domku beda biegac stoopki małych męzczyzn
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 06:32   #85
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ma-li-na
ehhh sylwia nie miałam na mysli ciebie zwroociłam sie do tych dziewczym ktoore napisały ze nienawidza dzieci ze sa dla nich tragedia itpto przykro ze tak pisza wiem ze za niedłoogo zostaniesz mamcia tak jak ja i bardzo cieszy mnie fakt ze obie jestemy młode i cieszymy sie ze po naszym domku beda biegac stoopki małych męzczyzn
No ja tez nie rozumiem jak mozna nie kochac takich malych kochanych urwisow. Przeciez one nie sa niczemu winne a tak wiele kobiet traktuje swoje nowonarodzone dzieci gorzej niz zwierzeta. Jak slysze klejny apel o tym ze matka pocwiartowała swoje dziecko albo wyrzuciła do osiedlowego smietnika coraz bardziej popieram kare śmierci bo nic innego tym kobietom sie nie nalezy jak brutalna SMIERC.

ps. ja rowniez sie ciesze ze bedziemy mamusiami i życze Ci wiele szczescia i radosci z bąblem
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 10:03   #86
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Bardzo lubię dzieci. Kontakt z nimi sprawia mi radość. Jednak wydaje mi się, że samego instynktu macierzyńskiego jeszcze nie doświadczyłam. Myślałam kiedyś, że to przyjdzie z wiekiem. Ale skończyłam 27 lat i jakoś do mnie jeszcze to nie przyszło. Później doszłam do wniosku, że każda kobieta jest inna i ja może potrzebuję jeszcze trochę czasu. Ale zupełnie niedawno obejrzałam Miasto Kobiet na TVN Style, w którym gościły m. in. Olga Lipińska i Monika Borys - i tam się dowiedziałam, że taka potrzeba urodzenia dziecka (przepraszam za takie brzydkie techniczne określenie) może nigdy nie nadejść. I to mnie zmartwiło.

Mam kuzynkę w tym samym wieku co ja - jej maluch skończy w tym roku 3 lata. 25-letni kuzyn za kilka miesięcy też zostanie tatą. Kiedy dzwoni ciotka zadaje wścibskie pytanie dlaczego my się nie staramy. Teść wprost mówi, że nie jesteśmy już młodzi.
A ja uważam, że to sprawa moja i mojego męża. Dziecko to nie zabawka. Nie chcę zachodzić w ciążę tylko dlatego, że już powinnam urodzić, bo "najwyższy czas", bo moje koleżanki już są mamami.
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:10   #87
malelka
Rozeznanie
 
Avatar malelka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 711
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Ja w listopadzie ukończyłam 24 lata i uważam, że jest to dobry moment by postarać się o dziecko. Mój mąż zgadza się ze mną więc do roboty...
A tak na poważnie to największy "atak" instynktu macierzyńskiego miałam w wieku 19 lat, a potem mi trochę przeszło. Teraz się bardziej boję.

Mimo, iż zaznaczyłam opcję 24-26, to uważam, że najlepszy wiek żeby mieć dziecko jest na pewno sprawą indywidualną.
malelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 03:39   #88
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Mam 26 lat, mam 9 miesieczna coreczke, od 18 - stki czulam juz silny instykt zeby zostac matka. Zawsze chcialam miec dziecko, nie jest dla mnie klopotem, balastem itp, jest najwiekszym szczesciem w moi zyciu, nie wyobrazam sobie zycia bez niej. Mam kolezanki, ktore nie chca miec dzieci, no coz ich sprawa, bo traca wiele, bardzo wiele, ale nie namawiam. Jesli mysli sie o dziekcu jako o bachorze to .... nic dodac. Mysle, ze hmmm to jak traktuja nas rodzice ma duzy wplyw na to jakie my mamy podejscie do naszych dzieci, czy decyzji o ich posiadaniu, i niech nikt z forum nie bierze tego do siebie, mowie ogolnie. Ja zauwazam, ze zachowuje sie podobnie jak moja mama, daje corce to co od niej otrzymalam. Szczerze, to czasami mysle jak ja mogla zyc bez moje corki, ona nadala mojemu zyciu sens, dla niej wstaje rano; mysle ze rozumieja mnie matki ktore maja dzieci i ktore je kochaja. ALe jesli ktos nie czuje potrzeby to lepiej zeby nie mial dzieci, bo tylko mozna takie dziekco niechciane skrzywdzic. Jak pisalam mam kolezanki ktore nie chca i nic mi do tego, nie traktuje ich gorzej.
A zahaczajc o watek braku wiary w Boga i kary, hmm brak wiary nie zwalnia z kary, jest taka ksiazka stara jak swiat i w niej jest dokladnie napisane.

Pozdrawiam
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:53   #89
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

zaznaczylam 24-26 ale sama mialam w wieku 20 lat, troche za szybko bo przedluzylo mi to studia wiec ta opcja co zaznaczylam wydaje mi sie oke'y
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 12:34   #90
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Najlepszy wiek żeby mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Nutka
Biorąc pod uwagę dzisiejsze trudne czasy to po 30 stce


Jednak biorąc pod uwagę:
1) biologię !!!!
2)wiek rodziców gdy dziecko ma np 17 lat a mamusia prawie 50 -zero porozumienia itp to do 26 r.ż
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem... Sama jestem późnym dzieckiem, urodzonym po trzydziestce i do tego mam młodszego o trzy lata brata.Z moimi rodzicami dogaduję się bardzo dobrze- zawsze czułam się kochana, obdarzona zaufaniem.Nie było pomiędzy nami żadnego konfliktu pokoleń.Fakt, są minusy takiego macierzyństwa, bo czasem bałam się o rodziców, głównie jak byłam mała. Jednak rozmowa z nimi zawsze mnie uspokajała. Teraz podchodzę do tego inaczej- moi rodzice przy mnie młodniejąmogę pogadać z nimi o wszystkim i wiem że nie dostanę porady "nie z tej epoki". A obserwując koleżanki z młodszymi mamami, często im nie zazdroszczę...
Pozdrawiam
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.