Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4 - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-14, 15:38   #5041
camila17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

hammie a ja dostałam taką odpowiedz ze jak kochałam się 9-kwietnia 2009r. to test ciążowy mam zrobic 23-kwietnia??????? tylko ze nie wiem czy test (Quick vue) jest dobry czy wie ktoś bo ja juz ze prawie wszystkie uzywałam ale tego jeszcze nie (Quick vue) i właśnie niewiem czy jest dobry;(
camila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 16:37   #5042
kik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 131
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze rozumiem, coś nabroiłaś, wzięłaś Escapelle, dostała okres i w jego czasie znowu był seks bez zabezpieczeń?

Był podobno taki jeden co wodę zmieniał w wino, więc możliwe jest wszystko.

A tak poważnie - zjedzona została tabletka po, więc trzeba dać sobie na luz i czekać na okres. Ciąża mało prawdopodobna.

tak, ale za drugim razem to nie był pełen stosunek. Jakieś trzy strony w tył opisana jest moja sytuacja. Nadal nie jestem do końca spokojna, ale już nieco spokojniejsza... W takich warunkach... Dni niepłodne i tylko ten preejakulat, który sam ponoc nie jest za bardzo w stanie zapłodnić, no i nie wiadomo czy w ogóle znalazł się on w mojej pochwie. Teraz staram się być optymistką... Okres nadal trwa.. dziwnie długo, ale to pewnie przez wzięte trzy tygodnie temu escapelle Dziękuję dziewczynom, które mnie uspokoiły. Szczególnie te które się gniewały, bo dzieki temu wiem, że naprawde wypisuję głupoty i nie mam się za bardzo czym martwić
kik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 16:47   #5043
dudka2811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 36
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

hej witam ponownie, ja to dopiero miałam przygodę (opisałam ja wcześniej). ale tak w skrócie to zapomniałam tabletki z 2 tygodnia a dzień przed miałam stosunek. 4 testy negatywne , ale niepokoiły mnie objawy ciążowe, więc po 2 miesiącach poszłam do gin i okazało się , że mam dzidziusia... niemożliwe ale prawdziwe
dudka2811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 17:14   #5044
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez camila17 Pokaż wiadomość
hammie a ja dostałam taką odpowiedz ze jak kochałam się 9-kwietnia 2009r. to test ciążowy mam zrobic 23-kwietnia??????? tylko ze nie wiem czy test (Quick vue) jest dobry czy wie ktoś bo ja juz ze prawie wszystkie uzywałam ale tego jeszcze nie (Quick vue) i właśnie niewiem czy jest dobry;(
Ode mnie dostałas taką odpowiedź.

Jeśli do 9 kwietnia dodasz 14 dni wychodzi 23.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 17:29   #5045
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez camila17 Pokaż wiadomość
hammie a ja dostałam taką odpowiedz ze jak kochałam się 9-kwietnia 2009r. to test ciążowy mam zrobic 23-kwietnia??????? tylko ze nie wiem czy test (Quick vue) jest dobry czy wie ktoś bo ja juz ze prawie wszystkie uzywałam ale tego jeszcze nie (Quick vue) i właśnie niewiem czy jest dobry;(
nie uzywalam (ja mialam chyba pre testy), ale test jak kazdy inny duzo dziewczyn tutaj go uzywalo bo mi sie nazwa obila nie raz o uszy. kolezenka ci dobrze podpowiada zebys zrobila 23 kwietnia zycze pozytywnego wynikuw takim razie a dni plodne mozesz okreslic mierzac codizennie temperature i obserwujac sluz mozesz poczytac o tym na tej stronie - http://www.duszpasterstworodzin.rzes...r/n_p_rodz.htm

Cytat:
Napisane przez dudka2811 Pokaż wiadomość
hej witam ponownie, ja to dopiero miałam przygodę (opisałam ja wcześniej). ale tak w skrócie to zapomniałam tabletki z 2 tygodnia a dzień przed miałam stosunek. 4 testy negatywne , ale niepokoiły mnie objawy ciążowe, więc po 2 miesiącach poszłam do gin i okazało się , że mam dzidziusia... niemożliwe ale prawdziwe
osz kurka widac jakie to testy sa ;/ nie zawsze te ciaze wykrywają.Mialas jeszcze jakies inne objawy poza tym kluciemw brzuchu?

Edytowane przez hammie
Czas edycji: 2009-04-14 o 17:37
hammie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 17:53   #5046
dudka2811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 36
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

oprócz kucia to czułam takie napięcie w brzuchu tylko, że ja wtedy myślałam, że to ze stresu. nudności, wymiotów nie miałam... może dopiero przyjdą, teraz mam tzn 8 tydz. obolałe piersi. a i wcześniej miałam biały śluz ale nie wiedziałam, że jest to objaw ciąży.
w ogóle to mój narzeczony nie wierzy, bo przecież stosunek był w prezerwatywie znaczy osiągnął we mnie ale w gumke, nie wiem jakiem sposobem jestem...
dudka2811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 18:58   #5047
camila17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

dziękuje hammie za odpowiedz i za podanom str buzaki;

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

troszke czegos tu nie rozumiem jak mierzyc mam temperature i obserwowac sluz jeszcze tego nigdy nie robiłammam brac sluz na palec i patrzec jak wyglada tak? czy jest gęsty a kiedy będe wiedziała po tym ze mam dni płodne jaki ma byc sluz??????????
camila17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 19:10   #5048
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez dudka2811 Pokaż wiadomość
oprócz kucia to czułam takie napięcie w brzuchu tylko, że ja wtedy myślałam, że to ze stresu. nudności, wymiotów nie miałam... może dopiero przyjdą, teraz mam tzn 8 tydz. obolałe piersi. a i wcześniej miałam biały śluz ale nie wiedziałam, że jest to objaw ciąży.
w ogóle to mój narzeczony nie wierzy, bo przecież stosunek był w prezerwatywie znaczy osiągnął we mnie ale w gumke, nie wiem jakiem sposobem jestem...
to wrecz niemozliwe aż zaczelam sie bac bo ja tylko w gumce... tez czesto mialam "objawy" ciazowe, ale to bylo wmowione... ehh..

Cytat:
Napisane przez camila17 Pokaż wiadomość

troszke czegos tu nie rozumiem jak mierzyc mam temperature i obserwowac sluz jeszcze tego nigdy nie robiłammam brac sluz na palec i patrzec jak wyglada tak? czy jest gęsty a kiedy będe wiedziała po tym ze mam dni płodne jaki ma byc sluz??????????
tam wszystko masz raz dziennie sprawdzaj sluz (na palcach lub papierze toaletowym) sprawdzaj czy sie rozciagą, jesli jest przezroczysty i sie rozciaga - jest to sluz plodny, jesli jest bialy, grudkowaty, nie ciągnacy sie to wtedy jest to sluz nieplodny ot, cala filozofia mozesz tez badac szyjke macicy (wszystko masz na tamtej stronie, zjedz nizej i wszystko bedzie )
hammie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 19:24   #5049
camila17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

dzięki ty maprawde umiesz tłumaczyc jestes kochana a powiesz mi ostatnią zecz jak sie mierzy tą temperature bo nie kumam tylko to i koniec
camila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 19:45   #5050
dudka2811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 36
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

na początku to i ja sobie wmawiałam ale wiesz piątek 13 to było więc... też wydawało mi się nie możliwe ale jednak, ja tabletki biore na cerę a zabezpieczenie to przy okazji i o wiele czułam się bezpieczniej jak ich nie brałam.
dudka2811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:07   #5051
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez camila17 Pokaż wiadomość
dzięki ty maprawde umiesz tłumaczyc jestes kochana a powiesz mi ostatnią zecz jak sie mierzy tą temperature bo nie kumam tylko to i koniec
no wiec temperature zaczynasz mierzyc od nowego cyklu, po okresie. Mierzysz albo w pochwie lub odbycie (5 min) albo w ustach (8 min) (nie mozesz pod pachą) - jak juz wybierzesz metode, to caly cykl mierzysz w tym samym miejscu, codziennie rano przed wstaniem z lozka (termometr przy lozku ) o tej samej porze (dopuszczalna jest roznica 1,5 h). zapisujesz sobie wynik i najlepiej jak robilabys sobie wykres, kiedy nagle spada temperatura, a potem gwaltownie wzrasta oznacza to ze byla owulacja 3 dni przed i 3 dni po owulacji uwazane są za plodne

Cytat:
Napisane przez dudka2811 Pokaż wiadomość
na początku to i ja sobie wmawiałam ale wiesz piątek 13 to było więc... też wydawało mi się nie możliwe ale jednak, ja tabletki biore na cerę a zabezpieczenie to przy okazji i o wiele czułam się bezpieczniej jak ich nie brałam.

a nie bylo sytuacji ze mogl twoj TZ wlozyc ci palce do pochwy po wytrysku (nie umyl ich), albo gumka sie wam zsunela? albo najpierw zaczeliscie bez gumki? no wiesz, bo dla mnie to wrecz zaskakujące, raczej niecodzienna sytuacja niby jedna tabletka tylko, stosunek w gumce, a tu nagle bobas.

Edytowane przez hammie
Czas edycji: 2009-04-14 o 20:10
hammie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 20:11   #5052
camila17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

dziękuje jestes kochana hammie
camila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:15   #5053
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez camila17 Pokaż wiadomość
dzięki ty maprawde umiesz tłumaczyc jestes kochana a powiesz mi ostatnią zecz jak sie mierzy tą temperature bo nie kumam tylko to i koniec
Temperaturę mierzysz zawsze rano o tej samej godzinie (odstępstwo do 1h jest dopuszczalne) przed wstaniem z łóżka, najlepiej dobrym termometrem np. Microlife (można kupić na allegro). Trzeba mierzyć wewnętrzną temperaturę ciała (a więc nie pod pachą!) tylko np. w ustach zawsze w tym samym miejscu (np. pod językiem), albo zawsze w odbycie, albo zawsze w pochwie. Przez cały cykl trzeba mierzyc w tym samym miejscu czyli nie możesz np. zacząć mierzyć w ustach a w połowie cyklu zmienić miejsce pomiaru na np. odbyt. Pierwszy dzień miesiączki jest pierwszym dniem cyklu.
Wyniki możesz nanosić np. TUTAJ
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:17   #5054
dudka2811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 36
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

palców to mi nie wsadza odkąd nabawiłam się przez to infekcji ,tylko właśnie zaczynaliśmy bez... próbujemy z moim sobie przypomnieć ale na pewno nie pękła i nie zsunęła się... raz w roku przeciętnie zdarza się piątek 13
dudka2811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:28   #5055
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
no wiec temperature zaczynasz mierzyc od nowego cyklu, po okresie. Mierzysz albo w pochwie lub odbycie (5 min) albo w ustach (8 min) (nie mozesz pod pachą) - jak juz wybierzesz metode, to caly cykl mierzysz w tym samym miejscu, codziennie rano przed wstaniem z lozka (termometr przy lozku ) o tej samej porze (dopuszczalna jest roznica 1,5 h). zapisujesz sobie wynik i najlepiej jak robilabys sobie wykres, kiedy nagle spada temperatura, a potem gwaltownie wzrasta oznacza to ze byla owulacja 3 dni przed i 3 dni po owulacji uwazane są za plodne
No z tym "wyznaczaniem" dni płodnych jako 3 przed i 3 po to bym bardzo uważała - raczej jest tego więcej. Za dni płodne uznawane są dni, w które po raz pierwszy dostrzeże się śluz płodny (który pojawia się zazwyczaj albo zaraz albo 1,2,3 lub więcej dni (to kwestia indywidualnego cyklu kobiety) po miesiączce - aż do końca fazy płodnej, czyli wg. metody Rotzera: 3 dzień wzrostu temperatury po ostatnim dniu płodnego śluzu. Na bank więc dni płodnych jest więcej niż tylko 6. Szczególnie jeśli ciąży nie ma w planach.


Cytat:
a nie bylo sytuacji ze mogl twoj TZ wlozyc ci palce do pochwy po wytrysku (nie umyl ich), albo gumka sie wam zsunela? albo najpierw zaczeliscie bez gumki? no wiesz, bo dla mnie to wrecz zaskakujące, raczej niecodzienna sytuacja niby jedna tabletka tylko, stosunek w gumce, a tu nagle bobas.
Wskaźnik Pearla dla prezerwatywy wg różnych źródeł wynosi od 3,9 - 12 - czyli prawdopodobieństwo ciąży jest nawet mimo stosowania prezerwatywy dość duże. Podobno wszystko zależy od umiejętności jej prawidłowego zastosowania, ale trzeba przyjąć iż nie ma żadnej 100% metody antykoncepcyjnej poza szklanka wody zamiast
Ciąża jest więc możliwa również ze stosunku z prezerwatywą.





Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2009-04-14 o 20:30
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:31   #5056
szejk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 16
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

kurcze.. od 4 dni mam male nudnosci, bola mnie piersi, powiekszyly sie, mam bialy sluz.. dodam, ze jestem ok 10 dni przed okresem ktory powinnam dostac. i lapie sie jeszcze w okres dojrzewania.. myslicie , ze to ciaza?
szejk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:50   #5057
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez szejk Pokaż wiadomość
kurcze.. od 4 dni mam male nudnosci, bola mnie piersi, powiekszyly sie, mam bialy sluz.. dodam, ze jestem ok 10 dni przed okresem ktory powinnam dostac. i lapie sie jeszcze w okres dojrzewania.. myslicie , ze to ciaza?
Na 10 dni przed okresem na nudności jeszcze by było za wcześnie. Zrób test w dniu spodziewanej miesiączki (czyli za 10 dni) z porannego moczu i będziesz wiedziała. Biały śluz w II fazie cyklu jest normalnym objawem również braku ciąży, to samo dotyczy bolących i bardziej wrażliwych piersi. To normalna fizjologia cyklu kobiety. Objawy ciąży mają prawo pojawić sie dopiero w jakieś 2-3 tyg. po zapłodnieniu. Niektóre kobiety nie mają żadnych objawów "ciążowych".
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:55   #5058
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Czy pełne stosunki ( tzn z wytryskiem w środku ) w 24,25 i 26 dc mogą byc niebezpieczne? Teoretycznie są to na pewno dni niepłodne ale chciałabym znac Waszą opinie.
Cykle mam 30-32 dniowe.
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:59   #5059
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Cannella Pokaż wiadomość
Czy pełne stosunki ( tzn z wytryskiem w środku ) w 24,25 i 26 dc mogą byc niebezpieczne? Teoretycznie są to na pewno dni niepłodne ale chciałabym znac Waszą opinie.
Cykle mam 30-32 dniowe.
to teoretycznie czy na pewno?

co do pytania: oczywiście, że mogą - jeśli nie prowadzisz obserwacji śluzu i temperatury to nie wiesz kiedy masz dni niepłodne/płodne
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 21:18   #5060
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Teoria - tak piszą. A piszą, że dni płodnych w cyklu jest tylko kilka ... Poza tym wyżej jednak źle się wyraziłam. Powinno byc: "Teoretycznie są to dni niepłodne ... " Nie wiem dlaczego napisałam: "na pewno".
Nie prowadze obserwacji śluzu - to fakt. Ale w 18dc cyklu czułam ostre kłucie jajnika i to była owulacja. A teraz śluz jest gęsty taki ... nie wiem jak to określic.
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 21:27   #5061
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Cannella Pokaż wiadomość
Teoria - tak piszą. A piszą, że dni płodnych w cyklu jest tylko kilka ... Poza tym wyżej jednak źle się wyraziłam. Powinno byc: "Teoretycznie są to dni niepłodne ... " Nie wiem dlaczego napisałam: "na pewno".
Nie prowadze obserwacji śluzu - to fakt. Ale w 18dc cyklu czułam ostre kłucie jajnika i to była owulacja. A teraz śluz jest gęsty taki ... nie wiem jak to określic.
owszem jest tylko kilka ale jeśli tej obserwacji organizmu nie prowadzisz to nie wiesz kiedy są te dni
po okresie też niby dni niepłodne a ile osób znam co to w ciążę zaszły z dzień, dwa dni po zakończeniu miesiączki
każdy niezabezpieczony stosunek niesie za sobą ryzyko ciąży
samym kłuciem jajnika bym się nie kierowała bo jajnik może zakłuć w różnych sytuacjach i nie jest w tym momencie wiarygodny bez dodatkowych info takich jak stan śluzu i temperatura
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 21:38   #5062
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez Cannella Pokaż wiadomość
Czy pełne stosunki ( tzn z wytryskiem w środku ) w 24,25 i 26 dc mogą byc niebezpieczne? Teoretycznie są to na pewno dni niepłodne ale chciałabym znac Waszą opinie.
Cykle mam 30-32 dniowe.
Można przyjąć iż są to dni już po owulacji czyli uznawane za niepłodne, ale pewność co do tego można mieć tylko prowadząc obserwacje.
Ból owulacyjny (tzw. kłucie jajnika) może oznaczać iż:
- jajnik przygotowuje się do owulacji,
- jajnik jest w trakcie owulacji,
- jajnik jest tuż po owulacji.

do szejk
z tego co miałam okazje poczytać parę postów wyżej w Twojej sytuacji szanse na ciążę sa raczej mniej niż marne (stosunek przerywany + escapelle).

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
samym kłuciem jajnika bym się nie kierowała bo jajnik może zakłuć w różnych sytuacjach i nie jest w tym momencie wiarygodny bez dodatkowych info takich jak stan śluzu i temperatura
dokładnie

Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2009-04-14 o 21:36
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 21:58   #5063
neex
Raczkowanie
 
Avatar neex
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 153
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

ja też mam tylko nadzieje, ze u mnie dobrze pójdzie i dostane okres.. )
neex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 22:58   #5064
ziaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 533
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

hej
pisałam już na paru wątkach, ale one chyba powoli wymierają śmiercią naturalną:P

napiszę u Was

moje cykle są ostatnio (2ostatnie) 31dniowe.Okres miałam25.03. Kochałam się z moim TŻ 14dc i 19dc, stosunek pełny.
Nie wiem czy to możliwe, ale od wczoraj moje sutki stały się wrażliwe, byłoby to 6dni po stosunku.

Zdarzyło się tak, że ktoś kto kochał się w dni płodne- nie zaszedł w ciążę?
Dla jasności- ja bym jednak wolała być..
Czy tylko zostało mi czekanie do okresu?
ziaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 05:16   #5065
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Dzięki śliczne dziewczyny
Od nowego cyklu zaczne mierzyc temperature i obserwowac śluz
Cannella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 07:42   #5066
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

to ja dziewczyny jakos 2 dni temu pytalam sie o przypadek kolezanki...i dzis patrze na gg opis: po co mi to było.
nie chce wrozyc ale chyba okresu nie dostala z odstaiwenia...nie dziwne zapomniec 4 tabletek...
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 08:26   #5067
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez ziaaa Pokaż wiadomość
hej
pisałam już na paru wątkach, ale one chyba powoli wymierają śmiercią naturalną:P

napiszę u Was

moje cykle są ostatnio (2ostatnie) 31dniowe.Okres miałam25.03. Kochałam się z moim TŻ 14dc i 19dc, stosunek pełny.
Nie wiem czy to możliwe, ale od wczoraj moje sutki stały się wrażliwe, byłoby to 6dni po stosunku.

Zdarzyło się tak, że ktoś kto kochał się w dni płodne- nie zaszedł w ciążę?
Dla jasności- ja bym jednak wolała być..
Czy tylko zostało mi czekanie do okresu?
wydaje mi się że tak, przecież tyle par jednak nie zachodzi tak szybko w ciążę mimo iż próbują kochać się w dni płodne
a 6 dni po stosunku nie ma jeszcze żadnych objawów
zostało Ci czekanie do okresu, ewentualnie zrobienie testu z krwi, około 10 dni po stosunku

Cytat:
Napisane przez Cannella Pokaż wiadomość
Dzięki śliczne dziewczyny
Od nowego cyklu zaczne mierzyc temperature i obserwowac śluz
powodzenia

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
to ja dziewczyny jakos 2 dni temu pytalam sie o przypadek kolezanki...i dzis patrze na gg opis: po co mi to było.
nie chce wrozyc ale chyba okresu nie dostala z odstaiwenia...nie dziwne zapomniec 4 tabletek...
no nie zdziwiłabym się jakby tak było
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 09:13   #5068
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez ziaaa Pokaż wiadomość
hej

moje cykle są ostatnio (2ostatnie) 31dniowe.Okres miałam25.03. Kochałam się z moim TŻ 14dc i 19dc, stosunek pełny.
Nie wiem czy to możliwe, ale od wczoraj moje sutki stały się wrażliwe, byłoby to 6dni po stosunku.

Zdarzyło się tak, że ktoś kto kochał się w dni płodne- nie zaszedł w ciążę?
Dla jasności- ja bym jednak wolała być..
Czy tylko zostało mi czekanie do okresu?
Przy nieregularnych cyklach to trudno powiedzieć bez dokładnej obserwacji kiedy są dni płodne. Na "oko" mi wychodzi, że współżycie było właśnie w dni płodne, ale 100% pewności nie ma.
Co do ciąży w dni płodne to zależy to od wielu czynników: prawidłowy śluz, prawidłowa grubość endometrium tak by zarodek mógł się zagnieździć, do tego dochodzi trafienie w "odpowiedni moment". Moim zdaniem szanse na ciążę u Ciebie są, ale trzeba czekać. Zrób test w dniu spodziewanej miesiączki i będziesz wiedziała. Możesz iść nieco wcześniej na "betę" z krwi, ale myślę, że to niekonieczne w Twoim przypadku

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
to ja dziewczyny jakos 2 dni temu pytalam sie o przypadek kolezanki...i dzis patrze na gg opis: po co mi to było.
nie chce wrozyc ale chyba okresu nie dostala z odstawienia...nie dziwne zapomniec 4 tabletek...
Ciekawe czy robiła test???
Niestety "niebezpieczeństwo" stosowania tabsów jest takie, że mają głównie blokować owulację i nie dopuszczać do rozwoju="grubienia" endometrium. Gdy zapomni się tabletki (nie mówiąc o 4 szt!) owulacja może ruszyć ze zdwojoną siłą...
Ciekawe, że tyle się podkreśla w necie, że NPR jest dla ludzi systematycznych i takie tam (żeby zniechecić do obserwacji), a tu proszę: i tabsy wymagają systematyczności - o wpływie na organizm i wydanej na nie kasie nie wspominając...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 12:33   #5069
eriksonka
Raczkowanie
 
Avatar eriksonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Miasto festiwali ;)
Wiadomości: 41
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

jejku, sie człowiek naczyta o tym wszystkim to już głowa boli chyba sie wybiore do lekarza po tabletki, bo jak tak czytam że niby gumka była a tu dzidzia bach! to strach sie bać
jak mam sie tak po każdym sexie schizować i stresować to ja dziękuje
eriksonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 13:08   #5070
ziaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 533
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. 4

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Przy nieregularnych cyklach to trudno powiedzieć bez dokładnej obserwacji kiedy są dni płodne. Na "oko" mi wychodzi, że współżycie było właśnie w dni płodne, ale 100% pewności nie ma.
Co do ciąży w dni płodne to zależy to od wielu czynników: prawidłowy śluz, prawidłowa grubość endometrium tak by zarodek mógł się zagnieździć, do tego dochodzi trafienie w "odpowiedni moment". Moim zdaniem szanse na ciążę u Ciebie są, ale trzeba czekać. Zrób test w dniu spodziewanej miesiączki i będziesz wiedziała. Możesz iść nieco wcześniej na "betę" z krwi, ale myślę, że to niekonieczne w Twoim przypadku
hmmm ;> niekonieczne, bo myślisz, że się udało? czy inny powód? ach;]

Edytowane przez ziaaa
Czas edycji: 2009-04-15 o 13:10
ziaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.