Trądzik - cz. 2 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-16, 13:44   #3511
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 2

witam
jestem nowa
chcialam sie spytac Was drogie kolzanki czy ktoras z was jadla tabletki Z watroby rekina( olej) w celu wyleczenia tradziku?? pomoglo chociaz troszke?? i ile trzeba brac
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 22:26   #3512
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Trądzik - cz. 2

Witam Was Kilka miesięcy temu troche sie tu udzielalam, jednak cera bardzo mi sie pogorszyla i zdecydowalam sie na Izotek. Przez pierwsze 2 miesiące bralam 20 mg/dzień, teraz zaczęłam 30 mg. Tak więc zaczynam 3 miesiąc. Zniknęły prawie wszystkie zaskórniki, a to był mój główny problem. Niestety, wysypało mnie ropnymi i iestety to straaasznie długo schodzi i zostawia ślady... Nie wiem za bardzo czym to smarować, bo w trakcie kuracji nie powinno się stosować innych środków na trądzik. Jak obliczyłam, moja kuracja będzie trwać do października (czyli 8 miesięcy). Za 20 mg płacę 89,90, a za 10 mg- 79,90... Takze róznica jest niewielka. w trakcie kuracji TRZEBA stosować antykoncepcje, takze lykam tez tabletki. W sumie na miesiąc wychodzi ok. 200 zł... Na wszelkie pytania chetnie odpowiem

Cytat:
Napisane przez _eLeKtroda_ Pokaż wiadomość
Diane 35 brałam jakieś 9 miesięcy.
Był na początku wysyp i to taki solidny.
Po odstawieniu wciąz cos wracało, nie w takich ilosciach no ale cały czas coś.
Nie wytrzymałam i zaczelam brac izotek,czego nigsy w zyciu nie pożałuję!!!!!!
Za opakowanie izoteku płaciłam 90zł.
Spróbuj z Diane bo kazdy organizm jest inny i Tobie moze pomoc tak jak tego bedziesz chciała.
Poza tym kazdy ma inny rodzaj trądziku i porównywanie nie wchodzi w grę.
Pamiętajcie o tym,że kazda cera jest inna i nie wolno kierowac sie opiniami innych dopóki sie samemu nie spróbuje.

A izotek polecam Ci na 100% z czystym sumieniem bo to jest lek ostateczny i skuteczny!!!
Odpowiem na wszelkie pytania w miare mozliwosci. zdjecia tez moge jakies wrzucic
Serdecznie pozdrawiam.
Moglabys zamiescic swoje zdjecia ? Jestem bardzo ciekawa jaki jest efekt ostateczny. Nie masz żadnego nawrotu? Czy zlikwidowałaś również slady potrądzikowe? Jesli tak, to czym? Czekam na odpowiedz
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 06:08   #3513
aniaczek1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik - cz. 2

Powiedźcie mi jakie skutki uboczne może mieć izotek? Myśle nad tym aby go zacząć brać ale na razie kuracja jest dla mnie za droga. Al emyślę nad tą kuracją cały czas
aniaczek1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 09:18   #3514
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
sama od dluzszego czasu chce wyprobowac co to mineraly..
ale nie moge sie zebrac do przesledzenia podforum o nich..
zaraz poczytam o tym wyzej wymienionym ;]
tak, to nie są minerały, a o ile się nie mylę to semi-minerały, albo w ogóle tam ich jest śladowa ilość. Ja używam minerałów, na mineralnym się zaraziłam i od tamtej pory tylko one.

No, ale... ja tutaj bywałam dawniej często, wiele dziewczyn już chyba się wyleczyło ze starej ekipy albo zapomniały o tym wątku.
Ja z trądzikiem walczę już jakiś dłuższy czas, dermatologicznie z 2 lata. Zmieniłam po raz kolejny dermę i chyba wyszło mi na dobre Byłam ponad 2 tygodnie temu, przepisała mi Duac na noc, na dzień mam Davercin + witaminki (PP, nawilżające z algami itp.) - pierwszy raz mam Duac, a wcześniej miałam już chyba wszystko co było w aptekach... żadne maści, tabletki w tym tetralysal nie pomógł - jedynie nie brałam nigdy izoteku, ani podobnych, chociaż w zeszłym roku miałam je zacząć brać- gdy nagle wszystko (nie wiem czemu) zaczęło schodzić.I przez ponad pół roku miałam w miarę ładną buzię, od czasu, do czasu większy wyprysk, trochę zaskórników - aż w styczniu znowu powróciło.

Dzisiaj wyglądam w miarę... dobrze. Mam jeszcze zacząć brać hormony do tego, których się boję trochę, ale może one wspomogą wszystko. Tak, czy siak, nawet jeśli mi pomoże duac i maseczki z alg, będę musiała brać hormony, bo mam problemy ginekologicznie - boję się, że mogą one pogorszyć mi buzię...

Edytowane przez Nika0503
Czas edycji: 2009-05-18 o 09:20
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 09:55   #3515
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cze dziewczyny,
dawno nie pisałam co u mnie (na twarzy i nie tylko), więc wysmażyłam posta. Jakieś 3 tygodnie temu byłam u kosmetyczki i zrobiła mi zabieg delikatnie oczyszczający i zwężający pory (po kolei kilka preparatów nakładanych na twarz na różne czasy). Okazało się, że główny preparat był na bazie jakiegoś kwasu (nie pamiętam, czy 0,5%, czy 1,5%) - kosmetyczka powinna mi była powiedzieć o tym wcześnie, ale cóż... Po samym zabiegu buzia jak pupcia niemowlęcia, do tego zero rumienia - cudo. A następnego dnia zaczął się wysyp - wysypało mi całą twarz, od nasady włosów po brodę... Strach się bać. Nic ropnego, po prostu małe, twarde krostki, grudki etc. Byłam wściekła. Ale nie szalałam, nie zaczęłam stosować bóg wie czego, tylko jak do tej pory - wieczorem delikatny żel do twarzy (obecnie mam z Tołpy - fajny), potem Sudocrem na podsuszenie tego wysypu, rano przemywanie tonikiem (aloes 99% lub Benzacne), na dzień i na noc żel-tonik (taki brązowy) z Tołpy - świetnie nawilża, nie zatyka.

Teraz, jak mi już wszystko zeszło, jest naprawdę fajnie - buzia lepsza, niż przed tym nieszczęsnym zabiegiem i przed wysypem. Ale kwasów raczej na razie będę unikała - nie u tej kosmetyczki. Do niej pójdę w czerwcu na peeling kawitacyjny, bo mi pomógł, ale na razie staram się nie ruszać twarzy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 10:18   #3516
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Trądzik - cz. 2

Dziewczyny do izoteku zawsze są przepisywane tabletki anty ale czy to jest konieczne? jezeli dziewczyna niewspołzyje to chyba nie ma potrzeby brac ich ? te tabletki nie maja nic wspolnego z leczeniem tylko jako zabezpieczenie przez ciążą?
shena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 10:21   #3517
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez aniaczek1988 Pokaż wiadomość
Powiedźcie mi jakie skutki uboczne może mieć izotek? Myśle nad tym aby go zacząć brać ale na razie kuracja jest dla mnie za droga. Al emyślę nad tą kuracją cały czas
Ulotka przeraża, bo skutki uboczne tam wymieniane są straszne. Ja tego nie czytam. Z takich realnych, które zazwyczaj każdy ma, to suche usta. Poza tym może się zdarzyć krwawienie z nosa, wysypka na dloniach, bóle kości i osłabiony wzrok. To chyba takie najczęstsze. Ja obecnie mam tylko suche usta.

Co do tabletek antykoncepcyjnych- mi dermatolog nie chcial przepisac Izoteku bez tabletek anty. Mimo iż powiedzialam, ze nie wspolzyje. Gdyby jakims cudem zdarzylo sie, ze ktos zajdzie w ciaze, to lek uszkadza plod. Po prostu lekarze chca miec pewnosc, ze do takiej sytuacji nie dojdzie (chodzi tu tez o takie przypadki jak gwałt). Przed otrzymaniem recepty nalezy podpisac oswiadczenie, ze bedzie sie stosowac antykoncepcje (bodajze przynajmneij 2 metody) i zrobi sie test ciazowy przed.

Edytowane przez vanilia___
Czas edycji: 2009-05-18 o 10:25
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 13:17   #3518
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Dziewczyny do izoteku zawsze są przepisywane tabletki anty ale czy to jest konieczne? jezeli dziewczyna niewspołzyje to chyba nie ma potrzeby brac ich ? te tabletki nie maja nic wspolnego z leczeniem tylko jako zabezpieczenie przez ciążą?
Żaden trzeźwo myślący lekarz nie zapisze ci izoteku bez tabletek antykoncepcyjnych.

Cześć.
Postanowiłam napisać parę słów. Mam nadzieję, ze ktoś mnie pamięta. Otóż przypominam, że biorę tabletki już 8 miesiąc, muszę z powodu pco, bo to właśnie te moje nieszczęsne jajniki są przyczyną trądziku. Od kilku miesięcy (około początku tego roku) ogólnie jest jako tako z twarzą. Niestety nie do końca dobrze, ciągle mi coś wyskakuje. Przy stresach (mam bardzo "stresowy charakter") czy zapominaniu się w diecie. Jednak nie ma porównania z tym co było rok czy półtora temu - wtedy od obrzydliwych wykwitów bolała mnie wręcz czasem cała twarz, nie mówiąc już o duszy... Teraz skupiam się na eliminowaniu blizn i przebarwień, ale kiepsko to idzie, bo narobiłam sobie sama wielkich krzywd. Na jesieni mam zamiar wybrać się na jakieś bardziej inwazyjne zabiegi do lekarza czy kosmetyczki. Na razie sama sobie jakoś usiłuję radzić. Aha. I jak pisałam stronę czy kilka wcześniej - zaczęłam stosować minerały i jestem zadowolona.

Przy okazji ma takie pytanie - czy słyszałyście coś o locacidzie? Podobno mieli go wycofać? Wycofali? Nigdzie już nie dostanę czy warto poszukać?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 14:14   #3519
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Trądzik - cz. 2

Ja już nie mam siły walczyc,wysiadam,na lewym poliku pełno blizn i ran,nie poszłam dzisiaj na umówioną wizyte do gastrologa,bo się wstydziłam,pewnie na kolejną z 2ms bede czekala,nie poszłam też do szkoły,odwołałam spotkanie z chłopakiem,leże w łóżku zatapetowana[bo nie mogę na siebie patrzec w lustrze] i płacze.
To już tyle czasu,ciągłe zaglądanie w lusterko,malowanie się godzinami,wklepywanie podkładu w zmienione miejsca,siniejące pryszcze zimą,których nawet najlepszy podkład nie jest w stanie zakryc.
Szczypiące rane,odwiedzanie aptek,poprawianie makijazu,mycie ,smarowanie twarzy ,mam dosc!
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r



Edytowane przez LoLcIa123
Czas edycji: 2009-05-18 o 14:16
LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 15:27   #3520
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Ja już nie mam siły walczyc,wysiadam,na lewym poliku pełno blizn i ran,nie poszłam dzisiaj na umówioną wizyte do gastrologa,bo się wstydziłam,pewnie na kolejną z 2ms bede czekala,nie poszłam też do szkoły,odwołałam spotkanie z chłopakiem,leże w łóżku zatapetowana[bo nie mogę na siebie patrzec w lustrze] i płacze.
To już tyle czasu,ciągłe zaglądanie w lusterko,malowanie się godzinami,wklepywanie podkładu w zmienione miejsca,siniejące pryszcze zimą,których nawet najlepszy podkład nie jest w stanie zakryc.
Szczypiące rane,odwiedzanie aptek,poprawianie makijazu,mycie ,smarowanie twarzy ,mam dosc!
1. Póki nie podleczysz otwartych ran i zmian ropnych polecałabym odstawienie wszelkich make upów i tym podobnych - pryszcze i tak widać, a podejrzewam, że sobie szkodzisz. Jeśli już makijaż, na jakieś ważne okazje, to firm które produkują kosmetyki z myślą o problematycznej cerze.
2. Moja dermatolog zaczęła od skreślenia z mojej listy "rzeczy niezbędnych" większości pozycji - jeśli żel do mycia twarzy to stosowany tylko na wieczór, w miarę potrzeb, delikatny, bez zbędnej chemii (obecnie Tołpa, ale jest tego nieco na rynku - np. Physiogel), na wieczór jeden żel leczniczy, rano tylko lekkie przemycie twarzy wodą i coś lekkiego ochronnie (dermatolog polecała mi Physiogel, ale ostatnio stosuję żel-tonik Tołpa, bo Physiogel zaczął mi ciążyć).
3. Obserwacja, obserwacja i wyciąganie wniosków - coś szkodzi, odstawiam.
4. Regularne wizyty u lekarza.

Pomaga.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 15:31   #3521
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Trądzik - cz. 2

Wszystko przerabiałam,trądzik już mnie dręczy od 6lat i raz jest gorzej,a raz tak jak właśnie teraz,dramat nie wiem jakiej maści jeszcze nie miałam,bo jakie miałam to cieżko wyliczyc deverciny,afrodyty,benzac ne,bevroxyl,effaclar k,effaclar h,avene,sudocrem,pastry cynkowe,ichtoliowe maści,cuda niewidy, tetralysal doustnie.
żel do twarzy,obecnie ziaji tin-tin,mleczko ogórkowe ziaji,tonik ogórkowy ziaji,nawilżająco effaclar h,z kwasami effaclar k,na otwarte rany pasta cynkowa z kwasem salicylowym,ale średnio pomaga..
Czy mogę rany posmarowac tribioticiem?
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r



Edytowane przez LoLcIa123
Czas edycji: 2009-05-18 o 15:35
LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 15:42   #3522
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Wszystko przerabiałam,trądzik już mnie dręczy od 6lat i raz jest gorzej,a raz tak jak właśnie teraz,dramat nie wiem jakiej maści jeszcze nie miałam,bo jakie miałam to cieżko wyliczyc deverciny,afrodyty,benzac ne,bevroxyl,effaclar k,effaclar h,avene,sudocrem,pastry cynkowe,ichtoliowe maści,cuda niewidy, tetralysal doustnie.
żel do twarzy,obecnie ziaji tin-tin,mleczko ogórkowe ziaji,tonik ogórkowy ziaji,nawilżająco effaclar h,z kwasami effaclar k,na otwarte rany pasta cynkowa z kwasem salicylowym,ale średnio pomaga..
Czy mogę rany posmarowac tribioticiem?
Jak dla mnie za dużo tego używasz. A po poradę do DERMATOLOGA, pędem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 15:45   #3523
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

[quote=--Olka--;12354643]Żaden trzeźwo myślący lekarz nie zapisze ci izoteku bez tabletek antykoncepcyjnych.

Cześć.
Postanowiłam napisać parę słów. Mam nadzieję, ze ktoś mnie pamięta. Otóż przypominam, że biorę tabletki już 8 miesiąc, muszę z powodu pco, bo to właśnie te moje nieszczęsne jajniki są przyczyną trądziku. Od kilku miesięcy (około początku tego roku) ogólnie jest jako tako z twarzą. Niestety nie do końca dobrze, ciągle mi coś wyskakuje. Przy stresach (mam bardzo "stresowy charakter") czy zapominaniu się w diecie. Jednak nie ma porównania z tym co było rok czy półtora temu - wtedy od obrzydliwych wykwitów bolała mnie wręcz czasem cała twarz, nie mówiąc już o duszy... Teraz skupiam się na eliminowaniu blizn i przebarwień, ale kiepsko to idzie, bo narobiłam sobie sama wielkich krzywd. Na jesieni mam zamiar wybrać się na jakieś bardziej inwazyjne zabiegi do lekarza czy kosmetyczki. Na razie sama sobie jakoś usiłuję radzić. Aha. I jak pisałam stronę czy kilka wcześniej - zaczęłam stosować minerały i jestem zadowolona.

Przy okazji ma takie pytanie - czy słyszałyście coś o locacidzie? Podobno mieli go wycofać? Wycofali? Nigdzie już nie dostanę czy warto poszukać?[/quote]

Olu, nie wycofali na pewno, bo wczoraj kupiłam nową tubkę
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 15:52   #3524
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Olu, nie wycofali na pewno, bo wczoraj kupiłam nową tubkę
Najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia. Bardzo ci dziękuję.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 15:58   #3525
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Trądzik - cz. 2

Za dużo..
hmm ,może faktycznie .
Szczerze mówiąc zniechęciłam się do dermatologów,żaden mi jeszcze nie pomógł i od kilku miesięcy leczyłam się na własną reke z niezłym skutkiem,aż do teraz
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 16:05   #3526
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Za dużo..
hmm ,może faktycznie .
Szczerze mówiąc zniechęciłam się do dermatologów,żaden mi jeszcze nie pomógł i od kilku miesięcy leczyłam się na własną reke z niezłym skutkiem,aż do teraz
Wierz mi - znam to. Długie stany poprawy i NAGŁE pogorszenie, ale takie że się żyć odechciewa. Dermatologów też miałam w głębokim poważaniu, póki nie poczytałam, nie zebrałam opinii i nie poszłam do jednej niezłej dermatolożki - powiedziała mi dużo ważnych rzeczy, początkowo bardzo pomogła, ale drogo brała i jeden z jej pomysłów mi zaszkodził, więc ostatecznie z niej zrezygnowałam. Jednak już wiedziałam, że się da i teraz chodzę do innej, biorącej niewiele za wizytę, a naprawdę znającej się. Są czasami stany pogorszenia (najczęściej na własne życzenie, bo mnie ręka "zaswędzi", czy zaczynam używać zbyt wielu kosmetyków) , ale nie jest już tak źle. Naprawdę - próbuj dalej.

Gdybyś mieszkała blisko, to bym Ci poleciła konkretnie dermatologa, ale poszukaj na serwisach z recenzjami lekarzy. Jak coś to na PW, może coś wymyślimy. Nie poddawaj się. Moim problemem był również straszny stan dekoltu i pleców, a leczenie bardzo mi pomogło, właściwie już nie mam z tym większych problemów.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2009-05-18 o 16:07
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 16:16   #3527
daisuki
Zadomowienie
 
Avatar daisuki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 030
Dot.: Trądzik - cz. 2

Witajcie dziewczyny
Ja też miałam bardzo duże problemy z cera...trądzik itp.
Nic mi nie pomagało...a jak już to dużej różnicy nie było widać. Po jakimś czasie zmieniłam dermatologa...i powiedziała, żebym zaczęła się zdrowo odżywiać.
Dwa miesiące byłam na samych warzywach gotowanych na parze i owocach plus do tego dwa litry niegaz. wody mineralnej codziennie. I kochane po dwóch miesiącach miałam cerę jak marzenie i na dodatek zrzuciłam parę kilo!
Przy tej "kuracji" nie wolno mi było stosować fluidów, podkładów i pudru...żadnych mazidełek tego typu oprócz kremu nawilżającego.
__________________
;(
daisuki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 16:16   #3528
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Trądzik - cz. 2

Właśnie nagłe pogorszenia,dające tak w du*e że życ się odechciewa
Za każdym razem każda moja dermatolog miała tak szczerze mówiąc mój problem w nosie,popatrzały poprzepisywała i kazały się umawiac na kolejną wizyte,a naprawde tyle ILE mi tego przepisywały i za jaką cene ciężko zliczyc.
Już dziś stwierdziłam,że w ogóle nic nie bede używała tylko wode i mydło szare bo i tak wszystko mi szkodzi,ale no już mi troche lepiej
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 17:02   #3529
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
tak, to nie są minerały, a o ile się nie mylę to semi-minerały, albo w ogóle tam ich jest śladowa ilość. Ja używam minerałów, na mineralnym się zaraziłam i od tamtej pory tylko one.

No, ale... ja tutaj bywałam dawniej często, wiele dziewczyn już chyba się wyleczyło ze starej ekipy albo zapomniały o tym wątku.
Ja z trądzikiem walczę już jakiś dłuższy czas, dermatologicznie z 2 lata. Zmieniłam po raz kolejny dermę i chyba wyszło mi na dobre Byłam ponad 2 tygodnie temu, przepisała mi Duac na noc, na dzień mam Davercin + witaminki (PP, nawilżające z algami itp.) - pierwszy raz mam Duac, a wcześniej miałam już chyba wszystko co było w aptekach... żadne maści, tabletki w tym tetralysal nie pomógł - jedynie nie brałam nigdy izoteku, ani podobnych, chociaż w zeszłym roku miałam je zacząć brać- gdy nagle wszystko (nie wiem czemu) zaczęło schodzić.I przez ponad pół roku miałam w miarę ładną buzię, od czasu, do czasu większy wyprysk, trochę zaskórników - aż w styczniu znowu powróciło.

Dzisiaj wyglądam w miarę... dobrze. Mam jeszcze zacząć brać hormony do tego, których się boję trochę, ale może one wspomogą wszystko. Tak, czy siak, nawet jeśli mi pomoże duac i maseczki z alg, będę musiała brać hormony, bo mam problemy ginekologicznie - boję się, że mogą one pogorszyć mi buzię...
ja szczerze powiem, że sama tu nie zagladalam.. bo zauwazylam, ze czym wiecej czytam i sama tu skrobalam tym bardziej przejmowalam sie swoim wygladem, dolowalam i majstrowalam przy twarzy..
tez leczylam sie dwa lata dermatologicznie.. wg zalecen, sztywno i mialam spokoj.. nic mi nie wychodzilo, cera gitarka.. teraz jednak znow zaczelo mi cos wylazic.. ale nie poszlam d dermy.. poprostu boje sie wysypu, chodz wiem ze jest onj skuteczny.. ale nie wiem czy przezylabym to wszystko od nowa.. chce poradzic sobie sama: obowiazkowo oczyszczanie+tonizowanie+ nawilzanie.. na dzien filtr, na noc krem oczyszczajaco, zluszczajacy z kwasami owocowymi i pukntowo akneroxid, makijazowe minimum na co dzien czyli korektor i puder sypki, jakis roz.. chodze na kwasy do kosmetyczki.. i jest (odpukac) ladnie
mozesz napisac cos wiecej o tych witaminach ktore bierzesz? na co to, co to, i czy ja tez moge, cos mi to da?
dlaczego masz zaczac brac chormony, z prywatnych wzgledow czy zdrowotnych?
moj koszmar zaczal sie wlasnie przez hormony, dlatego boje sie ich jak ognia, wzbraniam rekoma i nogami..
co do mineralow wczoraj wbilam na podforum ale dla mne to czarna magia.. i do tego same zagraniczne strony

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Wszystko przerabiałam,trądzik już mnie dręczy od 6lat i raz jest gorzej,a raz tak jak właśnie teraz,dramat nie wiem jakiej maści jeszcze nie miałam,bo jakie miałam to cieżko wyliczyc deverciny,afrodyty,benzac ne,bevroxyl,effaclar k,effaclar h,avene,sudocrem,pastry cynkowe,ichtoliowe maści,cuda niewidy, tetralysal doustnie.
żel do twarzy,obecnie ziaji tin-tin,mleczko ogórkowe ziaji,tonik ogórkowy ziaji,nawilżająco effaclar h,z kwasami effaclar k,na otwarte rany pasta cynkowa z kwasem salicylowym,ale średnio pomaga..
Czy mogę rany posmarowac tribioticiem?
zaaaaaaaaaaaaaaaa dużo! skora szaleje z nadmiaru nakladanych roznosci.. -moim skromnym zdaniem..

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Za dużo..
hmm ,może faktycznie .
Szczerze mówiąc zniechęciłam się do dermatologów,żaden mi jeszcze nie pomógł i od kilku miesięcy leczyłam się na własną reke z niezłym skutkiem,aż do teraz
Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Właśnie nagłe pogorszenia,dające tak w du*e że życ się odechciewa
Za każdym razem każda moja dermatolog miała tak szczerze mówiąc mój problem w nosie,popatrzały poprzepisywała i kazały się umawiac na kolejną wizyte,a naprawde tyle ILE mi tego przepisywały i za jaką cene ciężko zliczyc.
Już dziś stwierdziłam,że w ogóle nic nie bede używała tylko wode i mydło szare bo i tak wszystko mi szkodzi,ale no już mi troche lepiej
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/...rmatolog/Bytom
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/...olog/Sosnowiec
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/...tolog/Katowice
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/...rolog/Katowice
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/...ce-Czestochowa
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/...rmatolog/Tychy

moze cos ci pomoze, przejzyl.. sa to lekarze z najlepszymi ocenami..
wedlug mnie powinnas wybrac jednego demratologa i robic dokladnie to co karze, stosowac sie..
sama wiem po sobie ze plakalam, ze nic sie nie dzieje.. ze zadnej poprawy..i ciagle skarowalam sie czyms innym.. ;/
mowie stop! poszlam do dermy i robilam dokladnie to co kazal.. i po kilku miesiacach byla znaczna poprawa..
bedzie dobrze, glowka do gory!
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 17:29   #3530
sykutka
Raczkowanie
 
Avatar sykutka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 大阪市
Wiadomości: 466
Dot.: Trądzik - cz. 2

Hej dziewczyny, nigdy tu jeszcze nie pisałam, choć czytałam regularnie Nigdy nie sądziłam, że nadejdzie taki dzień i napiszę, że jest dobrze Oczywiście zdaję sobie sprawę, że powinnam być przygotowana na nawroty, ale naprawdę, nie wierzyłam, że kiedykolwiek uda mi się choć trochę poprawić stan mojej skóry
Trądzik miałam już od dawna, od ok. 7 lat. Gwałtowne pogorszenie stanu twarzy nastąpiło w 2007 roku. Były to naprawdę STRASZNE dwa lata. Zaczęło się od trzech pryszczy na policzku, ułożonych w idealnie prostej linii - pamiętam to dokładnie. Potem już było tylko gorzej - cały policzek, broda, potem drugi policzek, a na koniec szyja. Chodziłam do lekarza regularnie, ale nie było ani odrobinę lepiej Z uporem maniaka dzień w dzień, rano siedziałam i tuszowałam każdą krostę z osobna, czasem trwało to nawet godzinę.
W końcu zdecydowałam się na zmianę, zapisałam się do rzekomo najlepszej pani doktor w mieście, mimo iż na przyjęcie trzeba było poczekać 3 miesiące. Zaufałam jej, mimo że czasem przepisywane przez nią specyfiki nic nie dawały. W końcu zapisała mi Epiduo na noc i Metronidazol w kremie na rano.
Nie zabroniła mi stosowania podkładu, pudru, korektora. Nie zmieniałam diety, a jestem raczej łakomczuchem i jem niezbyt zdrowo, a mimo to udało się. Oduczyłam się również wyciskania, co kiedyś czyniłam nagminnie
Zostały tylko niewielkie przebarwienia, które znikają z czasem. Teraz stosuję już tylko lekki podkład nawilżający, ale to też nie zawsze. Do mycia twarzy używam niezmiennie żelu Iwostin Purritin do cery wrażliwej, trądzikowej (jak dla mnie - wspaniały!)

Zauważyłam natomiast, że ruch i ogólnie przebywanie na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na moją cerę (od kilku miesięcy chodzę na nogach do szkoły, 45 minut w jedną stronę) .
Lepiej jest również, o dziwo, odkąd nie chodzę na basen Kiedyś pływałam regularnie, a tam jest chlorowana woda, pewnie ma to jakiś związek...

Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny walczące z trądzikiem, bo dobrze wiem jak uciążliwy to jest problem
I nie załamujcie się, nie siedźcie w domu, nie chowajcie się przed ludźmi, to nic nie da.

LoLcIu, musisz być konsekwentna - to, moim zdaniem, podstawa w walce z trądzikiem.
Zacznij od znalezienia dobrego lekarza, który będzie cierpliwie z Tobą rozmawiał i wyjaśniał Ci wszelkie wątpliwości. Pamiętam, że nawet jak było źle i bardzo źle, to ściśle stosowałam się do zaleceń mojej pani doktor, tylko to może dać efekty! Jeżeli jesteś niezadowolona ze swojego dermatologa, nie ufasz mu, nie wierzysz w jego wiedzę, umiejętności, to koniecznie go zmień! I nie chowaj się przed ludźmi, nie wiem jak u Ciebie, ale w moim mieście tyyyle ludzi, w szkole i nie tylko, ma problemy z pryszczami, i bez problemu "funkcjonuje" w społeczeństwie, że w końcu i ja uwierzyłam w siebie Idź pojeździć na rowerze, albo na spacer, od razu zrobi Ci się lepiej
sykutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 18:16   #3531
kasmel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik - cz. 2

Witam was. Ja również mam problem z trądzikiem.Kiedyś poszłam do lekarza rodzinnego i sam przyuważył, że mam z tym problem i przepisał mi Davercin na recepte. Polecam!! stosuje 3 tydzien i moja cera jest o niebo lepsza!!
kasmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 18:28   #3532
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez sykutka Pokaż wiadomość
(...)
Zacznij od znalezienia dobrego lekarza, który będzie cierpliwie z Tobą rozmawiał i wyjaśniał Ci wszelkie wątpliwości. Pamiętam, że nawet jak było źle i bardzo źle, to ściśle stosowałam się do zaleceń mojej pani doktor, tylko to może dać efekty! Jeżeli jesteś niezadowolona ze swojego dermatologa, nie ufasz mu, nie wierzysz w jego wiedzę, umiejętności, to koniecznie go zmień! I nie chowaj się przed ludźmi, nie wiem jak u Ciebie, ale w moim mieście tyyyle ludzi, w szkole i nie tylko, ma problemy z pryszczami, i bez problemu "funkcjonuje" w społeczeństwie, że w końcu i ja uwierzyłam w siebie Idź pojeździć na rowerze, albo na spacer, od razu zrobi Ci się lepiej
Mądrze prawi - polać jej .

Ja się praktycznie nie maluję - do pracy wcale, chyba że mamy jakąś imprezę. Mam taką cerę, jaką mam i trudno - jak ktoś nie chce na mnie patrzeć, nie musi. Na szczęście ostatnio jest lepiej, ale to jeszcze nie do końca to - muszę bardziej uspokoić i znormalizować cerę i powalczyć z rumieniem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 18:50   #3533
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mądrze prawi - polać jej .

Ja się praktycznie nie maluję - do pracy wcale, chyba że mamy jakąś imprezę. Mam taką cerę, jaką mam i trudno - jak ktoś nie chce na mnie patrzeć, nie musi. Na szczęście ostatnio jest lepiej, ale to jeszcze nie do końca to - muszę bardziej uspokoić i znormalizować cerę i powalczyć z rumieniem.
chcialabym tez tak myslec i moc sie nosic tylko z blyszczykiem na ustach..
ale nie potrafie.. tymbardziej, ze pracuje w miejscu gdzie mam do czynienia z maaasa ludzi i obsluguje rowniez klientow.. czulabym sie niepewnie, chociaz mam swiadomosc tego ze nie raz i tak nie udalo mi sie nic zakryc heh, a makijaz wygladal pewnie beznadziejnie..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 18:56   #3534
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
chcialabym tez tak myslec i moc sie nosic tylko z blyszczykiem na ustach..
ale nie potrafie.. tymbardziej, ze pracuje w miejscu gdzie mam do czynienia z maaasa ludzi i obsluguje rowniez klientow.. czulabym sie niepewnie, chociaz mam swiadomosc tego ze nie raz i tak nie udalo mi sie nic zakryc heh, a makijaz wygladal pewnie beznadziejnie..
Oczywiście, że wiele zależy od pracy. Rozumiem, że w Twoim przypadku makijaż jest prawie że niezbędny (stanowi niejako uzupełnienie służbowego wizerunku). Na szczęście u mnie w pracy nie jest to wymagane i nikt się tym nie przejmuje - placówka publiczna, ale bez sztywniactwa. Moja przełożona też rzadko kiedy ma make up - pewnie też dlatego olewam to ze spokojnym sumieniem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 20:02   #3535
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Trądzik - cz. 2

Jeju dziękuje dziewczyny,jestescie wielkie!
Jak dobrze miec takie miejsce gdzie mogę się naplakac nad swoją okropną twarzą.
Dzisiaj zostane tylko przy zmywaniu twarzy mleczkiem i później żel ,a po jakimś czasie na ranki zaaplikuje tribiotic,a pozostałe miejsca ,pastą cynkową,może pomoże..mam nadzieje.
Tych dermatologów sprawdze oczywiście,już dziś dzwoniłam do jednej babki,80zł-poczekam do 1 i się wybiorę prawdopodobnie
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 20:54   #3536
agniesiaab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik - cz. 2

DO LoLcIa123
Zamiast pudru czy fluidu zastosuj Excipial( jest to masc kryjaca wyprsyki i przy okazji troszke pomaga, nie zapycha porow w 100% bezpieczna) do jasen cery jest inny dosrednio ciemnej inny SAmarowanie sie Fluidem czy pudrem jest najgorsza rzecza ktora mozesz robic!! Po drugie poczytaj troszeczke na internecie bo niektorych lekow nie mzona laczyc mianowice jezeli bedziesz sie smarowac jakims differinem to brevoxyle, duac, epiduo wszytsko to odpada bo doprowadisz do popazenia skory( najlepiej stsuj jedna masc wieczorem ewnetualnie jednego wieczora jedna drugiego druga na zmiane jeszcze do nawilzaia twarzy polecam krem a raczej emulsje ktora nie tylko nawilza a rowniez przyspiesza wchlanianie domiejscowych lekow > Krem nazywa sie CETAPHIL MD DERMOPROTEKTOR. Powiem tak u mnie w Czestochowie jest jedna swietna dermatolog wcyiagnela moja siostre z takiego paskudztwa ze szok!!!
Tak wiec podumowujac
Po pierwsze polecam zrobic sobie wymaz z krosty i z wynikiem udac sie do lekarza ( koszt oko 50 zl)
potem lekarz dobierze antybityki dosustne lub da do samrowania twarzy cos
jezeli wolisz sie na wlasna reke leczyc
masc jakas ywsuszajaca smaruj na noc, rano zmywaj i posmaruj sie ta emulsja nawilzajaca Cetaphil, Make- up to tylko excipial lub aknefug zadnych fluidow czy pudrow


Polecam rowniez isc do lekarza i poprosisc o przepisanie robionego lekarstwa mianowicie Papki Kumfe... cos tam nie pamietam tp jest taka zolta papka z dodatkiem antybiotyku(gentamecyny+s iarki)


mam nadzieej ze chodz troche CI pomoge )
agniesiaab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 17:04   #3537
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

A ja od wakacji leczę się sama i nigdy nie miałam takiej poprawy jak w obecnym okresie Niestety, ostatnio- na własne życzenie- pogorszyło mi się:/ za dużo pure zonów i innych(nie wiem co mnie podkusiło- zawsze używam łagodnych żeli typu Iwostin). Zgadzam się, że takie nagłe wysypy po długim okresie poprawy to koszmar! Ale zauważyłam u siebi, że takie wysypy znikają u mnie równie nagle co się pojawiają... Wyobraźcie sobie sytuację- czwartek rano, budzę się, wszystkie małe krostki z dnia poprzedniego urosły do wieeeelkich krost, jest tego pełno! I tak do soboty. Niedziela rano- idealnie gładki policzek Luuubię takie miłe niespodzianki Najgorsze w tym wszystkim jest że czasem nieoczekiwanie moja twarz wygląda cudnie, a czasem-też znienacka- jest paskudnie zasyfiona:/ I nie wiem, za żadne Chiny, co na to wpływa. Dietę mam cały czas tą samą, więc to nie ona. Kosmetyki- też te same(wyjątek-ostatnia wpadka z pure zone ).Ech, sama nie wiem...

Tak poza tym to polecam minerałki Wczoraj doszła do mnie paczuszka z nowymi próbkami- tym razem ciemniejsze kolorki. Kocham te minerały, teraz nawet jak mam lekkie pogorszenie to nie wyglądam tak beznadziejnie. Bo najgorsze połączenie wg mnie to trądzik+tapeta. Teraz tapety nie mam, trądzik też jakby zanika-więc jest git
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 17:35   #3538
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Trądzik - cz. 2

Mam ochote się schowac ,zakryc nogami i nie wychodzic.
Dziś w szkole koleżanke niezwykle mi posłodziła
'O boże straszna masz tą buzie! boli Cię to ???'
A myślałam,że nie widac tego AŻ tak..
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 17:38   #3539
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Mam ochote się schowac ,zakryc nogami i nie wychodzic.
Dziś w szkole koleżanke niezwykle mi posłodziła
'O boże straszna masz tą buzie! boli Cię to ???'
A myślałam,że nie widac tego AŻ tak..
LoLcIa, jak chcesz konkretnych porad, to napisz do mnie na PW. Nieco tego pamiętam, bo najczęściej długo rozmawiam z moją dermatolog.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 17:43   #3540
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Mam ochote się schowac ,zakryc nogami i nie wychodzic.
Dziś w szkole koleżanke niezwykle mi posłodziła
'O boże straszna masz tą buzie! boli Cię to ???'
A myślałam,że nie widac tego AŻ tak..

Biedna wiem co czujesz(( mnie tez tak dobijaja tak jakbym sama nie wiedziala ze mam problem to mi jeszce dowalaja teksty tego typu co Tqoj KOLEZANKA
Jednak tradzik to powazna sprawa, dlugo sie leczy i trzeba duuuzo cierpliwosci Ja jejniestety nie mam
Zna ktos dobry sposob na pryszczyce??????? Chozilam do dermatologow przeroznych jednak nikt nie pomogl..... moze ktos zna jakies lekarstwa ziolowe??????????
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.