Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 17:00   #661
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje U:

I. NesVita truskawkowa (tak na spróbowanie) + truskawki.
II. Kromka razowca z serem pleśniowym, sałatą i pomidorem, jabłko, kawa zbożowa na szklance mleka 2%.
III.
Zupa z cukinii z brązowym ryżem.
IV. Serek homo naturalny z garścią crunchów, migdałami i przyprawą piernikową, kawa z mlekiem i cynamonem.
V. Sałatka z brokułów, pomidora, czosnku i jajka.

Proszę o ocenę...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 17:15   #662
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

moje R:

ś: owsianka na mleku ( 4łyżki płatków bo mi sie skończyły 2 otrębów, jabłko małe, truskawki kilka rodzynek ) ;]]

2 ś: 2 kanapki z razowego z twarogiem ,szynką pomidorem rzodkiewką i ogórkiem , z serkiem naturalnym ,szynką pomidorem ogórkiem i rzodkiewką.

o: pierś kurczaka, pół woreczka kaszy, pomidor, ogórek z jogurtem nat.

2 miski koktajlu z truskawek

p: serek nat. orzechy

k. będzie: makrela. ale sama? czy coś dodać??

prosze o ocenke
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..

agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 17:35   #663
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje dzisiejsze,przedsesyjne R

I. 3 łyżki otrębów owsianych, łyżka owsa nagiego, szklanka mleka, pół serka wiejskiego, pół jabłka, dużo truskawek, pomarańcza

II. espresso bez cukru

III.sznycel z indyka smażony na oliwie, brokuły, kalafior i marchewka ugotowane na parze( ok.200 gram), garść pestek słonecznika, kilka listków bazylii

IV. jajko na twardo, łyżka serka naturalnego, łyżeczka oliwy, pieprz, szczypiorek

V. serek wiejski

prosze o ocenę
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 17:48   #664
agati
Przyczajenie
 
Avatar agati
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

to mój pierwszy wpis na tym wątku
Moje R:
śniadanie- 2 kromki chrupkiego pieczywa sonko żytniego, serek piątnica wiejski light, sałata, miseczka truskawek

II śniadanie- danone gratka biała, łyżka otrębów

III śniadanie- jabłko

obiad- filet z mintaja pieczony, 2 pomidory z cebulą

Kolacja- jogurt mlekowita wzmacniający z żeńszeniem
__________________
66,5 -> 63,5->cel 57
zdrowe ożywianie
radość życia

parce qu'on n'sait jamais
agati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 17:52   #665
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Wczorajsze U:

Śn. Płatki kukurydziane + serek homo naturalny z rozgniecionymi truskawkami i miodem :ślina: + duży kubek kawy z mlekiem (0,4l)
IIŚn. Bułeczka owsiana z masłem, szynką, serem, sałatą i pomidorem
Ob. Gotowana cielęcina w sosie z kawałkami marchewki i pieczarek, ziemniaczki z koperkiem i śmietaną, dużo fasolki szparagowej z oliwą z oliwek
Kawa z mlekiem, trochę migdałów
Pd. Budyń waniliowy z migdałami i suszoną żurawiną, resztka truskawek
K. Omlet z 3 małych jajek smażony na maśle z tuńczykiem, szczypiorkiem, cebulą + sałatka z pomidorów, zielonych oliwek i pieczarek z oliwą

Dzisiejsze U:

Śn. Owsianka z 4 łyżek gotowana na mleku z daktylami suszonymi, żurawiną, bananem i serkiem wiejskim + kubek kawy z mlekiem
IIŚn. Bułka z pestkami z masłem, serem, sałatą i rzodkiewką
Ob. Kawałek szczupaka smażonego, ziemniaki ze śmietaną, koperkiem + warzywa na patelnię - około 300g.
Kawa z mlekiem
Pd. Kasza manna z dżemem porzeczkowym, orzechami + zielona herbata z miodem
K. Będzie śledź z jakąś sałatką ; )
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka

Edytowane przez star15
Czas edycji: 2009-05-29 o 17:55
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 17:55   #666
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez agati Pokaż wiadomość
to mój pierwszy wpis na tym wątku
Moje R:
śniadanie- 2 kromki chrupkiego pieczywa sonko żytniego, serek piątnica wiejski light, sałata, miseczka truskawek pieczywo chrupkie jest bezwartościowe, zastąp je chlebem pełnoziarnistym

II śniadanie- danone gratka biała, łyżka otrębów ten jogurt jest chyba z cukrem? nie ma białka, poza tym dołóż owoce lub warzywa

III śniadanie- jabłko ok

obiad- filet z mintaja pieczony, 2 pomidory z cebulą ok

brak podwieczorka


Kolacja- jogurt mlekowita wzmacniający z żeńszeniem ten jogurt zawiera dużo cukru, za to mało białka, lepiej zjedz jakieś jajka albo serek wiejski z warzywami
żeby schudnąć, musisz jeść więcej białka i zdrowych tłuszczy( orzechy, oliwa z oliwek, pestki itp), z jogurtami lepiej dać sobie spokój, chyba że są bez cukru
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 17:57   #667
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
redukcja....
  1. jajko na miękko,płatki owsiane z mlekiem 0,5 %,kanapka z chudą szynką i ogórkiem małosolnym
  2. grahamka z pieczonym indykiem i pomidorkiem
  3. gruszka
  4. śledzik w śmietanie,około 4 ziemniaków małych(wiem,porażka)
  5. wpadnie pół wiejskiego ze szczypiorkiem i może jajko na twardo
bardzo proszę o ocenę.....bardzo bardzo

oceni ktoś???ślicznie proszę..
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 18:01   #668
ch0c0
Raczkowanie
 
Avatar ch0c0
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 190
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

U:
śn. 100g activi truskawkowej z mega dużą ilością truskawek i ananasa, łyżką granoli truskawkowej i BF i ciastkiem owsianym
śn II. jabłko ,grahamka z masłem, serem kozim, 2 plastrami szynki drobiowej, papryką, ogórkiem
o. miska rosołu z łyżką makaronu i kurczakiem, 2 naleśniki z serem podsmażone na maśle
p. łyżka serka homo nat z łyżeczką masła orzechowego i garścią nerkowców
k. 100 g serka wiejskiego lekkiego z pomidorem

bardzo proszę o ocenę
ch0c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:09   #669
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze,przedsesyjne R

I. 3 łyżki otrębów owsianych, łyżka owsa nagiego, szklanka mleka, pół serka wiejskiego, pół jabłka, dużo truskawek, pomarańcza slicznie

II. espresso bez cukru ojoj, sama wiesz ze to nie posilek:p brakuje wegli bialka, to przeciez II sniadanie ono powinno być obwite

III.sznycel z indyka smażony na oliwie, brokuły, kalafior i marchewka ugotowane na parze( ok.200 gram), garść pestek słonecznika, kilka listków bazylii musiało być pyszne, szkoda ze ten sznycel smażony no ale przecież codziennie nie jesz smazonego ;]

IV. jajko na twardo, łyżka serka naturalnego, łyżeczka oliwy, pieprz, szczypiorek super!

V. serek wiejski taaki samiutki? dorzuc warzywka może zostało Ci troche z obiadu?;pp ja zawsze gotuje nieco wiecej zeby na kolacje jeszcze starczyło

prosze o ocenę
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:10   #670
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje R: nie chcę się narzucać, ale błagam o ocenę... Muszę wiedzieć co jest nie tak.
Śn-jajko z musztardą + dwie kromki razowego z wiejskim light+ cały pomidor + czerwona herbatka
2 śn-spora ilość owsianki z mlekiem 1,5
Obiad: sałatka z tuńczykiem, której zjadłam pół małego talerza, bo okazała się niesmaczna , a później z braku laku ziemniaki pure oczywiście ze smażoną cebulką i kefirem.
Deser: szklanka truskawek
Podwieczorek: kilka winogron, znów garść truskawek i jabłko (dodam, że owoce nawet po 16 raczej mi służą niż szkodą)
Kolacja: danio waniliowy (w ogóle nie odczułam głodu, jestem wręcz "przeżarta")

Edytowane przez absurdalna89
Czas edycji: 2009-05-29 o 18:11
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:19   #671
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez olalola24 Pokaż wiadomość
dziękóweczka


Cytat:
Napisane przez absurdalna89
Moje R: nie chcę się narzucać, ale błagam o ocenę... Muszę wiedzieć co jest nie tak.
Śn-jajko z musztardą + dwie kromki razowego z wiejskim light+ cały pomidor + czerwona herbatka podoba mi się
2 śn-spora ilość owsianki z mlekiem 1,5 spokojnie mogłaś dorzucić owoce
Obiad: sałatka z tuńczykiem, której zjadłam pół małego talerza, bo okazała się niesmaczna , a później z braku laku ziemniaki pure oczywiście ze smażoną cebulką i kefirem.kiepsko, ale lepsze to niż chodzenie głodną
Deser: szklanka truskawek ok
Podwieczorek: kilka winogron, znów garść truskawek i jabłko (dodam, że owoce nawet po 16 raczej mi służą niż szkodą) przydałoby się jakieś białko, np twaróg sernikowy ładnie się komponuje z owocami
Kolacja: danio waniliowy (w ogóle nie odczułam głodu, jestem wręcz "przeżarta") cukier, mało białka, zresztą wiesz pewnie sama
obiad i kolacja nie za bardzo, ale ja też nie mam się dziś czym pochwalić ogólnie trochę za mało warzyw i nnkt
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 18:20   #672
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Moje R: nie chcę się narzucać, ale błagam o ocenę... Muszę wiedzieć co jest nie tak.
Śn-jajko z musztardą + dwie kromki razowego z wiejskim light+ cały pomidor + czerwona herbatka
2 śn-spora ilość owsianki z mlekiem 1,5
Obiad: sałatka z tuńczykiem, której zjadłam pół małego talerza, bo okazała się niesmaczna , a później z braku laku ziemniaki pure oczywiście ze smażoną cebulką i kefirem.
Deser: szklanka truskawek
Podwieczorek: kilka winogron, znów garść truskawek i jabłko (dodam, że owoce nawet po 16 raczej mi służą niż szkodą)
Kolacja: danio waniliowy (w ogóle nie odczułam głodu, jestem wręcz "przeżarta")
Śn. ładne, tylko dobrze by było więcej warzyw.
IIŚn. - brak białka, przydalby się jakiś owoc, sama taka ta owsianka bez dodatków?
Ob. Sałatka super, gdyby była cała. Smażona cebula i ziemniaki nie bardzo na R.
Truskawki jeśli przed 16,00 to okay.
Pd. - brak białka, może serek homo naturalny?
K. Znów brak białka! Nie jemy ww już raczej o tej porze, ten serek jest bezwartościowy - sam cukier.

Brakuje nnkt - oliwy, orzechów, nasion, tłustych ryb. Mało białka.
Bez nnkt nie schudniesz zdrowo.
I ogólnie za mało tluszczu.

Venus - piątka podobnie oceniłyśmy
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:25   #673
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

tyra ja

1. pasta z jajka (jajko koperek lyzka jogurtu musztarda groszek) wafel ryzowy i kawalek zytniego ze sliwka warzywka potem pol jablka
2. zupa botwinka zabielana, dwa talerze, garsc kapusty kiszonej, pozniej truskawki kawa z mlekiem jablko male
3. to teraz przed chwila (w sumie kolacja juz) salata z kefirem 0%, pasta z tunczyka (taka jak ta z jajka )
twarog chudy jakies 100g i troche serka homo rozniste warzywka i jeszcze miseczka cieplej botwinki bo zimno mi bylo sporo orzechow laskowych i garsc platkow migdalowych
no i chyba juz nic z chlopakiem moze szampan (wieem wiem.. jestem niereformowalna O.o)
a jak tam sie to ma ogolnie?
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:26   #674
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Bardzo, bardzo dziękuję dziewczyny! Postaram się jutro o ładniejszy jadłospis Po prostu często w moim domu brakuje warzyw, owoców i innych zdrowych produktów, a dziś nie bardzo miałam czas na zakupy. Dziękuję raz jeszcze

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Aha, może tym razem ktoś mi odpowie. Jak często można jeść jajka na redukcji?
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:31   #675
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo dziękuję dziewczyny! Postaram się jutro o ładniejszy jadłospis Po prostu często w moim domu brakuje warzyw, owoców i innych zdrowych produktów, a dziś nie bardzo miałam czas na zakupy. Dziękuję raz jeszcze

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Aha, może tym razem ktoś mi odpowie. Jak często można jeść jajka na redukcji?
Nie ma za co
Jajka śmiało codziennie możesz wcinac. Jesteś młoda, więc problem wysokiego cholesterolu Ci raczej nie grozi ; )
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:40   #676
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
tyra ja

1. pasta z jajka (jajko koperek lyzka jogurtu musztarda groszek) wafel ryzowy i kawalek zytniego ze sliwka warzywka potem pol jablka zrezygnowałabym z wafla na rzecz drugiej kromki chleba, ale Ty chyba bardzo je lubisz

brak II śniadania

2. zupa botwinka zabielana, dwa talerze, garsc kapusty kiszonej, pozniej truskawki kawa z mlekiem jablko male nie ma białka, mogłaś zjeść chociaż trochę mięsa z zupy

Brak podwieczorka

3. to teraz przed chwila (w sumie kolacja juz) salata z kefirem 0%, pasta z tunczyka (taka jak ta z jajka )
twarog chudy jakies 100g i troche serka homo rozniste warzywka i jeszcze miseczka cieplej botwinki bo zimno mi bylo sporo orzechow laskowych i garsc platkow migdalowych ok

no i chyba juz nic z chlopakiem moze szampan (wieem wiem.. jestem niereformowalna O.o) wino musujące to przeważnie supersłodki sok winogronowy ze spirytusem, mnostwo bezwartosciowych kalorii, ale raz na jakiś czas można
a jak tam sie to ma ogolnie?
ogólnie to lepiej zjeść 5 małych posiłków niż 3 duże, ale dobrze że nie zapominasz o warzywach i nnkt. Ile już schudłaś?

Star15-Piątka!
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona

Edytowane przez venus in furs
Czas edycji: 2009-05-29 o 18:41
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:43   #677
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

MOje R na jutro:

ś: owsianka na mleku (7 łyżek płatków, 1łyż. otrębów, jabłko, cynamon, truskawki, kilka rodzynek ) mmm

2ś : 2 kanapki z razowego z twarogiem, jajkiem, szynką, pomidorem, ogórkiem . , jabłko

o: filet z mintaja, pół woreczka kaszy, pomidor, ogórek polane jogurtem nat.

p: serek nat. z garścią orzechów

k: makrela ;]
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..

agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:43   #678
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Moje U:

I. NesVita truskawkowa (tak na spróbowanie) + truskawki.
II. Kromka razowca z serem pleśniowym, sałatą i pomidorem, jabłko, kawa zbożowa na szklance mleka 2%.
III.
Zupa z cukinii z brązowym ryżem.
IV. Serek homo naturalny z garścią crunchów, migdałami i przyprawą piernikową, kawa z mlekiem i cynamonem.
V. Sałatka z brokułów, pomidora, czosnku i jajka.

Proszę o ocenę...
wiesz, ile tu jest kalorii? odpowiem - bardzo mało. Ile truskawek do śniadania? kilo chyba raczej nie więc Twoje śniadanie ma około 300kalorii. NA UTRZYMANIU. Niech zgadnę - chudniesz na tym? Ale Ci się to podoba, więc po co jeść więcej? szczerość boli, oszukiwanie siebie jest fajne, póki spycha się świadomość tego do podświadomości i udaje się, że wszystko jest ok.

ps. i zero nnkt.

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Wczorajsze U:

Śn. Płatki kukurydziane + serek homo naturalny z rozgniecionymi truskawkami i miodem :ślina: + duży kubek kawy z mlekiem (0,4l)
IIŚn. Bułeczka owsiana z masłem, szynką, serem, sałatą i pomidorem
Ob. Gotowana cielęcina w sosie z kawałkami marchewki i pieczarek, ziemniaczki z koperkiem i śmietaną, dużo fasolki szparagowej z oliwą z oliwek
Kawa z mlekiem, trochę migdałów
Pd. Budyń waniliowy z migdałami i suszoną żurawiną, resztka truskawek
K. Omlet z 3 małych jajek smażony na maśle z tuńczykiem, szczypiorkiem, cebulą + sałatka z pomidorów, zielonych oliwek i pieczarek z oliwą

Dzisiejsze U:

Śn. Owsianka z 4 łyżek gotowana na mleku z daktylami suszonymi, żurawiną, bananem i serkiem wiejskim + kubek kawy z mlekiem
IIŚn. Bułka z pestkami z masłem, serem, sałatą i rzodkiewką
Ob. Kawałek szczupaka smażonego, ziemniaki ze śmietaną, koperkiem + warzywa na patelnię - około 300g.
Kawa z mlekiem
Pd. Kasza manna z dżemem porzeczkowym, orzechami + zielona herbata z miodem
K. Będzie śledź z jakąś sałatką ; )
mniaaam! muszę kiedyś spróbować owsianki z wiejskim.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 18:51   #679
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Dzisiejsze P:

Ś: płatki owsiane ok.85g+ 3/4 jabłka+ dwie łyżki siemienia+ kilka łyżek otrębów+
szklanka mleka koziego ok.350ml+ kilka łyżek serka wiejskiego+ dwie łyżeczki dżemu śliwkowego

IIŚ: duża kromka razowca+ trzy plastry polędwicy sopockiej+ pomidor+
300ml soku warzywnego

O: łosoś pieczony z przyprawami+ kasza gryczana+ przecier pomidorowy+
sałatka z: pomidor+ cebulka+ oliwki czarne+ olej z winogron+ dwie kulki mozarelli + dużo przypraw

P: serek wiejski+ pół takiego jakby batonika z orzechów laskowych+
orzechy laskowe i włoskie

K: jajecznica z 2 jajek+ szczypiorek+ pół dużej kromki razowca+
kilka łyżek wieśniaka+ pomidor


I jaaakk??
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.

Edytowane przez beaufyf00l
Czas edycji: 2009-05-29 o 18:53
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 18:55   #680
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez agussssia Pokaż wiadomość
MOje R na jutro:

ś: owsianka na mleku (7 łyżek płatków, 1łyż. otrębów, jabłko, cynamon, truskawki, kilka rodzynek ) mmm no, mmm

2ś : 2 kanapki z razowego z twarogiem, jajkiem, szynką, pomidorem, ogórkiem . , jabłko super

o: filet z mintaja, pół woreczka kaszy, pomidor, ogórek polane jogurtem nat. ładnie

p: serek nat. z garścią orzechów ok

k: makrela ;] jest pyszna z drobno pokrojoną cebulką, szczypiorkiem, pieprzem i oliwą, spróbuj
bardzo ładnie, brawo!
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 19:12   #681
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje dzisiejsze niezbyt udane Rrrrr:
Ś: wieśniak zwykły z 2 łyżkami otrębów, 2 łyżkami pł. owsianych, wkrojonym jabłkiem (pół) z cynamonem i wkrojonym bananem. Kawa rozp. z cykorią i mlekiem
: 2 malutkie kromki chleba wieloziarnistego z 'przysmakiem leśnika', taka sałatka ze śledzia, pieczarek, cebuli..
O: ryba smażona na oliwie (chyba mintaj), sporo kalafiora ugotowanego i też podsmażonego na oliwie, surówka z rzodkiewek i jog.nat.
P: jajecznica z kromką razowca (wiem, mogłam sobie tą kromkę darować...)
K: z blaku laku będą chyba truskawki. Mam do wyboru jeszcze serek homo, ale Danio i waniliowy, a on ma więcej węgli niż truskawki, więc chyba mniejszym złem będą truskawy, może z odrobiną wieśniaka.
W ciągu dnia ćwiczeń jako takich nie było, ale jestem w trakcie przeprowadzki, więc trochę się ruszałam .

Proszę o ocenę
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 19:46   #682
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P:

Ś: płatki owsiane ok.85g+ 3/4 jabłka+ dwie łyżki siemienia+ kilka łyżek otrębów+
szklanka mleka koziego ok.350ml+ kilka łyżek serka wiejskiego+ dwie łyżeczki dżemu śliwkowego

IIŚ: duża kromka razowca+ trzy plastry polędwicy sopockiej+ pomidor+
300ml soku warzywnego

O: łosoś pieczony z przyprawami+ kasza gryczana+ przecier pomidorowy+
sałatka z: pomidor+ cebulka+ oliwki czarne+ olej z winogron+ dwie kulki mozarelli + dużo przypraw

P: serek wiejski+ pół takiego jakby batonika z orzechów laskowych+
orzechy laskowe i włoskie

K: jajecznica z 2 jajek+ szczypiorek+ pół dużej kromki razowca+
kilka łyżek wieśniaka+ pomidor


I jaaakk??
a czemu 3/4 jablka a nie cale, pol batonika??
ogolnie to fajnie tylko te polowki, liczysz kcale??
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 19:52   #683
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P:

Ś: płatki owsiane ok.85g+ 3/4 jabłka+ dwie łyżki siemienia+ kilka łyżek otrębów+
szklanka mleka koziego ok.350ml+ kilka łyżek serka wiejskiego+ dwie łyżeczki dżemu śliwkowego serek powinien byc caly do tego;]

IIŚ: duża kromka razowca+ trzy plastry polędwicy sopockiej+ pomidor+
300ml soku warzywnego co jak co ale na drugie sniadanie to mozesz spokojnie zjesc 2 kromki, jakies owoce, jogurty?

O: łosoś pieczony z przyprawami+ kasza gryczana+ przecier pomidorowy+
sałatka z: pomidor+ cebulka+ oliwki czarne+ olej z winogron+ dwie kulki mozarelli + dużo przypraw ile kaszy? deserek?

P: serek wiejski+ pół takiego jakby batonika z orzechów laskowych+
orzechy laskowe i włoskie czemu pol? nie dzielimy na pol! na pewno nie na P;]

K: jajecznica z 2 jajek+ szczypiorek+ pół dużej kromki razowca+
kilka łyżek wieśniaka+ pomidor ejj,ejj jakie znowu pol kromki razowca?


I jaaakk??
To na pewno nie jest P Mam wrazenie,ze bardzo sie ograniczasz. Dziewczyno przełamuj się bo takie rozkładanie tego wszystkiego w czasie w niczym nie pomaga,im szybciej tym lepiej! Ja wiem,ze sama ideałem nie jestem,ale.... bez przesady.

Kurde dziewczyny jak dzis napiszecie,ze jest tragicznie malo to chyba zwatpie:P
P:
I. owsianka (płatki owsiane,otręby granulowane, crunchy sazamowe, jabłkoo,rodzynki, serek homo)/ mega GrzesieK bez czekolaady i kawka zbożowa
II.knoppers, pol paczki mieszanki studenckiej i kawa z mlekiem
III. 2 kanapki z szynka z indyka i warzywami, jogurt nat. z zarodkami pszennymi, kinder mleczna kanapka, budyn waniliowy slodka chwila z dżemem malinowym kawa z mlekiem
IV.Ryyż biaały, kurczak z fixem chińskim, surówka z marchewki i selera
v. Micha truskawek, reszta nerkowców (trzeba sie wybrac na zakupki)
VI. WieśniaK z fittela jogurtowa żurawinowa, kawa zbożowa
VII. Kanapka z serkiem,pomidorkiem i rzodkiewaa
VIII. Gołąbek i kromka chleba do tego

Z prośbą o oceeene
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 19:57   #684
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
To na pewno nie jest P Mam wrazenie,ze bardzo sie ograniczasz. Dziewczyno przełamuj się bo takie rozkładanie tego wszystkiego w czasie w niczym nie pomaga,im szybciej tym lepiej! Ja wiem,ze sama ideałem nie jestem,ale.... bez przesady.

Kurde dziewczyny jak dzis napiszecie,ze jest tragicznie malo to chyba zwatpie:P
P:
I. owsianka (płatki owsiane,otręby granulowane, crunchy sazamowe, jabłkoo,rodzynki, serek homo)/ mega GrzesieK bez czekolaady i kawka zbożowa
II.knoppers, pol paczki mieszanki studenckiej i kawa z mlekiem
III. 2 kanapki z szynka z indyka i warzywami, jogurt nat. z zarodkami pszennymi, kinder mleczna kanapka, budyn waniliowy slodka chwila z dżemem malinowym kawa z mlekiem
IV.Ryyż biaały, kurczak z fixem chińskim, surówka z marchewki i selera
v. Micha truskawek, reszta nerkowców (trzeba sie wybrac na zakupki)
VI. WieśniaK z fittela jogurtowa żurawinowa, kawa zbożowa
VII. Kanapka z serkiem,pomidorkiem i rzodkiewaa
VIII. Gołąbek i kromka chleba do tego

Z prośbą o oceeene
ładnie a jeśli waga pójdzie w górę, to już w ogóle super!!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 20:03   #685
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Dziewczyny, baaardzo prosze o ocenę mojego R.
Ś: 5 łyżek płatków owsianych, 1 otrębów pszennych, dwa małe jabłka, cynamon, pół serka homo naturalnego, mleko do kawy =325 kcal
II Ś: dwie razowe małe kromki, plaster polędwicy, kapka serka niskokalorycznego, kilka plasterków warzyw, margaryna =160 kcal
III Ś: 200 g truskawek, 100 g serka homo =170 kcal
O: 40 g kaszy gryczanej, 100 g pierś z indyka na oliwie, 225 g fasolki szparagowej =360 kcal
- anatol z mlekiem, 50
P: dwie razowe kromki, pasta z jajka, dwóch łyżek serka na kanapkę, odrobiny papryki, plastra polędwicy =290 kcal
K: 225 g jakiegoś mrożonego warzywa, pół wieśniaka light =130 kcal

Wiem, że jem sporo nabiału ale lubię i nie wiem za bardzo czym mogłabym go zastąpić. Jajkami się nie najadam. I tak w ogóle to chlebem razowym też. Myslałam, żeby przerzucić się na żytni. Ma mniej kalorii i mogłabym się nim bardziej najeść. Co o tym myślicie?
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 20:21   #686
deyminka
Zadomowienie
 
Avatar deyminka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

[quote=deyminka;12516491]R prosze o ocene
I. owsianka(4 czubate lyzki platkow owsianych, twarog chudy 100g, troszke jogo nat dla konsystencji, pomarancza, 5 truskawek)
II. koktajl(serek homo naturalny 200g, truskawki)
III. kapusta faszerowana wolowina, 2-3 lyzki ryzu pelnoziarnistego, brokuly
IV. garsc nerkowcow
V. wiesniak lekki z lyzeczka kawy

kolacja zmieniona..
ocenicie?
deyminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 20:32   #687
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
a czemu 3/4 jablka a nie cale, pol batonika??
ogolnie to fajnie tylko te polowki, liczysz kcale??
Te jabłko i pół batona to tak wyszło akurat z tego co było pod ręką.. Kcal licze tak mniej więcej. Jeszcze się nie odzwyczaiłam...

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
To na pewno nie jest P Mam wrazenie,ze bardzo sie ograniczasz. Dziewczyno przełamuj się bo takie rozkładanie tego wszystkiego w czasie w niczym nie pomaga,im szybciej tym lepiej! Ja wiem,ze sama ideałem nie jestem,ale.... bez przesady.
U mnie kaszy był prawie cały woreczek, a kromki to takie mega więc jakos tak wyszło, że pół.. Poza tym już nie chcę przytyć gwałtownie i dużo. Kilogram- dwa i będzie ok, a boję się, że jak zacznę jeść więcej to już nie zatrzymam tego i będzie mega jojo... Ale codziennie zwiększam! Staram się!
Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny jak dzis napiszecie,ze jest tragicznie malo to chyba zwatpie:P
P:
I. owsianka (płatki owsiane,otręby granulowane, crunchy sazamowe, jabłkoo,rodzynki, serek homo)/ mega GrzesieK bez czekolaady i kawka zbożowa
II.knoppers, pol paczki mieszanki studenckiej i kawa z mlekiem
III. 2 kanapki z szynka z indyka i warzywami, jogurt nat. z zarodkami pszennymi, kinder mleczna kanapka, budyn waniliowy slodka chwila z dżemem malinowym kawa z mlekiem
IV.Ryyż biaały, kurczak z fixem chińskim, surówka z marchewki i selera
v. Micha truskawek, reszta nerkowców (trzeba sie wybrac na zakupki)
VI. WieśniaK z fittela jogurtowa żurawinowa, kawa zbożowa
VII. Kanapka z serkiem,pomidorkiem i rzodkiewaa
VIII. Gołąbek i kromka chleba do tego

Z prośbą o oceeene
Bardzo fajnie dzisiaj
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 22:10   #688
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

HEJ


obiecałam wrócić już jakiś czas temu, ale po maturze tyle się dzieje..
tak jak już mówiłam wcześniej- chciałabym zrzucić parę nadprogramowych kg, ale tak jak się spodziewałam- jest bardzo ciężko.. nie potrafię już jeść ‘dietetycznie’. jem znacznie mniej słodyczy, ale nie dam rady zrezygnować z serów czy płatków śniadaniowych.
kiedyś potrafiłam jeść co 2-3godziny, a teraz nie myślę o posiłku dopóki nie poczuję głodu. zdarza mi się jeść 3x dziennie, ale po prostu nie czuję potrzeby jedzenia więcej.

bardzo chciałabym schudnąć, ale wiem, że same ćwiczenia nie pomogą.. bardzo chciałabym się pozbyć jakichś 3kg, ale czuję, że temu nie podołam. boję się znowu wpaść w nałogowe myślenie o żarciu i kaloriach.. i jestem w kropce jak zwykle.

macie może jakieś rady dla mnie? będę wdzięczna
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-29, 23:07   #689
pidzamcia
Raczkowanie
 
Avatar pidzamcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Skarland
Wiadomości: 74
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez pidzamcia Pokaż wiadomość
moje r

i śniadanie: Owsianka: 4 łyżki płatków, 1 łyżka otrąb pszennych, 3/4szklanki mleka 2%, 100g twarogu chudego, łyżeczka kakao, kawa ze słodzikiem

ii śniadanie :2 kromki chleba razowego żytniego jedna posmarowana masłem i serem białym chudym,a druga z jajkiem na twardo, pół pomidora, sok wielowarzywny fortuna z imbirem :d p

iii śniadanie: Serek homo naturalny 130g, jabłko

w między czasie wpadła miseczka truskawek

Właśnie spożywany

obiad: Garść penne pełne ziarno z lubelli,filet z mintaja gotowany na vegecie, 250g mieszanki chińskiej ( z biedronki :d ) duszonej na wodzie z vegeta, łyżka czerwonej fasoli z puszki.

kolacja: Wiejski 200g, i warzywa które mi wpadna w łapki w pracy w pubie :d .


Bardzo proszę o ocenę
up!
pidzamcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-30, 04:19   #690
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

RRRR- wszelkie uwagi mile widziane

Śniadanie: placki owsiane (3 łyżki płatków owsianych, 2 jajka, 0,5 banana); kilka truskawek podjedzonych wprost z miseczki
Lunch: sałatka z grillowanym bakłażanem i tofu (1/3 bakłażana pokrojonego w plasterki i zgrillowanego, mieszanka sałat, 100 g tofu, pomidorki koktajlowe, łyżeczka oliwy z oliwek)
Obiad: kotlety z soczewicy bez sosu+ zestaw surówek (by Greenway )
Podwieczorek: garść migdałów
Kolacja: wieśniak lekki z rzodkiewkami i szczypiorkiem.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.