Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-31, 14:31   #1081
magnetiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam was ja jestem już po kuracja tetralysalem. Jak przyszłam do dermatolog to przepisała mi najpierw na 2 tygodnie tetralysal 300 rano i wieczorem + tabletki osłonowe rano żebym nie miała dolegliwości z żołądkiem i + lubexyl - taka emulsja do mycia twarzy , trzeba ją zostawić na 2 mninuty , twarz jest po nim zaczerwieniona działa złuszczająco, likwiduje zaskórniki, + differin. Po 2 tygodniach zamieniła tetralysal na 150. Na początku differin lekko mnie podrażniał ale dało się przeżyć. Dostałam póxniej emulsję robioną za 5zł w aptece którą kładło sie na wacik i trzymało w miejscu grudek podskórnych przez pół ha. Powolutku wszystko zaczęło działac aż budziłam się już z czystą twarza bez żadnych grudek jedynie można było zauwazyc pare zaskórników ale naprawde niewiele przez dłuższy czas miałam cere idealną dawnoo takiej nie miałam. Nawet nie musiałam żadnych pudrów używac bo taka była śliczn. 2 tygodnie temu skończyłam 3 meisięczną kuracje teralysalem a pani dermatolog zamieniła differin na epiduo. i teraz od jakiś 4 dni zaobserwowałam pare małych grudek na twarzy które z dnia na dzien są wieksze;/ niewiem czy to jakiś nawrót czy co ale za 3 dni ide jak najszybciej do dermy zeby cos poradziła. Niechce wracac do poprzedniego stanu;/ pozdrawiam i mam nadzieje ze wam nic nie bedzie wracać buziaki;*

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

..... zapomniała dodać że od czasu zażywania antybiotyku wypadają mi włosy i to tak bardzo ze chyba jestem połowe włosów już stratna;/ i dalej wypadają chocicaz juz przestałam zażywać
magnetiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 19:20   #1082
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Hej. Byłam dziś u dermatologa, nie przepisała mi antybiotyku, ale jakiś robiony w aptece tonik do przecierania skóry przez 3 tygodnie. lekarka stwierdziła, że po odstawieniu tabletek antykoncpecyjnych często się zdarza, że wysypie. U niektórych może to potrwać tydzień, u innych miesiąc czy 3 miesiące. Mam nadzieję, że to szybko minie i że jednak minie.

A tak poza tym, jutro widzę zapowiada się ładna pogoda, chciałabym się poopalać, ale czy mając trochę krost, opalanie nie pogorszy tylko stanu mojej cery? Oczywiście na twarz nałożyłabym filtr 25, na pozostałą część ciała także.
U mnie trwa to już ok 8 miesięcy, najgorsze co zrobiłam to to że w ogóle zdecydowałam się brać tabletki anty, brałam już antybiotyki, robiłam laser IPL, teraz dermatolog przepisał mi retinoidy ale się na nie nie zdecydowałam.

Powodzenia w walce
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 20:14   #1083
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
U mnie trwa to już ok 8 miesięcy, najgorsze co zrobiłam to to że w ogóle zdecydowałam się brać tabletki anty, brałam już antybiotyki, robiłam laser IPL, teraz dermatolog przepisał mi retinoidy ale się na nie nie zdecydowałam.

Powodzenia w walce
Ja też żałuję, że wzięłam tabletki antykoncepcyjne. Ten wysyp, który po nich miałam już minął, co nie znaczy, że może wrócić i boję się tego.
Nie słyszałam o laserze IPL, jakie to daje efekty?
A dlaczego nie chcesz się zdecydować na retinoidy? Na mnie antybiotyk doustny podziałał świetnie, jakbym kiedyś znów musiała je brać, nie miałabym żadnych oporów.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 21:33   #1084
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Ja też żałuję, że wzięłam tabletki antykoncepcyjne. Ten wysyp, który po nich miałam już minął, co nie znaczy, że może wrócić i boję się tego.
Nie słyszałam o laserze IPL, jakie to daje efekty?
A dlaczego nie chcesz się zdecydować na retinoidy? Na mnie antybiotyk doustny podziałał świetnie, jakbym kiedyś znów musiała je brać, nie miałabym żadnych oporów.
Nie wiem czy orientowałaś się jakie skutki niesie ze sobą przyjmowanie retinoidów. Retinoidy to nie antybiotyk.
Mój stan nie jest na tyle poważny że pakować się w to.

Zabieg IPL to w moim przypadku rewelacja, bardzo polecam, buzia jest gładka i nic nie wyskakuje, oczywiście trzeba go co jakiś czas powtarzać.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 07:35   #1085
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy orientowałaś się jakie skutki niesie ze sobą przyjmowanie retinoidów. Retinoidy to nie antybiotyk.
Mój stan nie jest na tyle poważny że pakować się w to.

Zabieg IPL to w moim przypadku rewelacja, bardzo polecam, buzia jest gładka i nic nie wyskakuje, oczywiście trzeba go co jakiś czas powtarzać.
Jeśli masz ochotę, mogłabyś coś więcej napisać o tym zabiegu IPL? Co on daje, jak wygląda taki zabieg, ile kosztuje, ile trzeba zrobić za jednym razem i co jaki czas powtarzać? W internecie nie znalazłam żadnego konkretnego opisu na ten temat.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 08:41   #1086
0martusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 18
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Retinoidy-lekarz mnie przekonywał że jest to idealny środek niszczący na zawsze trądzik. Po przeczytaniu ulotki mało nie spadłam z krzesła i grzecznie podziękowałam. Już wolę pryszcze
O laserach też z chęcią poczytam choć moja cera jest obecnie idealna, prócz przebarwień oczywiście. Wczoraj minęło tylko 1,5 miesiąca od brania. Ciekawa jestem czy mi przedłuży antybiotyk. I po jakim czasie trądzik wróci. Łudze się że to przez fluidy mam pryszcze i po odstawieniu ich nie będzie pomarzyć można
Ahaś miałam zapytać, od kiedy biorę tetralysal i smaruje duac (być może to po prostu zbieg okoliczności) pojawiła mi się na kości policzkowej z jednej strony taka "kaszka" kilka powiedzmy 8 maluteńkich grudeczek, ale są prawie niewidoczne. Miałyście coś takiego? Wiecie jak to usunąć?
0martusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 09:11   #1087
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Jeśli masz ochotę, mogłabyś coś więcej napisać o tym zabiegu IPL? Co on daje, jak wygląda taki zabieg, ile kosztuje, ile trzeba zrobić za jednym razem i co jaki czas powtarzać? W internecie nie znalazłam żadnego konkretnego opisu na ten temat.
Celem zabiegu jest zwalczenie bakterii powodujących stan zapalny oraz zmiejszenie wielkości i wydajności gruczołów łojowych. Impuls światła o wysokiej energii powoduje fotochemiczne reakcje w skórze, przyśpieszając gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych.
W moim przypadku laser doskonale wysusza, mam spokój na ok 3-4 tygodnie, nic nowego nie wyskakuje.
Jeśli chodzi o koszta hmm robiłam i za 150 zł za samo czoło, ale mój dermatolog robi całą twarz za 30zł przy wizycie. Zabieg trwa chwilkę, ok 5 minut, lekarz "strzela" w Ciebie wiązką światła, nie jest to jakieś baardzo przyjemne ale da się wytrzymać.
Ja powtarzam co miesiąc-6 tygodni.

Cytat:
Napisane przez 0martusia Pokaż wiadomość
Retinoidy-lekarz mnie przekonywał że jest to idealny środek niszczący na zawsze trądzik. Po przeczytaniu ulotki mało nie spadłam z krzesła i grzecznie podziękowałam. Już wolę pryszcze
O laserach też z chęcią poczytam choć moja cera jest obecnie idealna, prócz przebarwień oczywiście. Wczoraj minęło tylko 1,5 miesiąca od brania. Ciekawa jestem czy mi przedłuży antybiotyk. I po jakim czasie trądzik wróci. Łudze się że to przez fluidy mam pryszcze i po odstawieniu ich nie będzie pomarzyć można
Ahaś miałam zapytać, od kiedy biorę tetralysal i smaruje duac (być może to po prostu zbieg okoliczności) pojawiła mi się na kości policzkowej z jednej strony taka "kaszka" kilka powiedzmy 8 maluteńkich grudeczek, ale są prawie niewidoczne. Miałyście coś takiego? Wiecie jak to usunąć?
Ja też. Dermatolog zapewniał że tylko delikatnie pierzchną usta, ale to nie problem bo dostaje się pomadkę gratis!
Po powrocie do domu, przeszperałam internet i zbladłam...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 10:34   #1088
mala gadula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NIEMCY
Wiadomości: 38
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Celem zabiegu jest zwalczenie bakterii powodujących stan zapalny oraz zmiejszenie wielkości i wydajności gruczołów łojowych. Impuls światła o wysokiej energii powoduje fotochemiczne reakcje w skórze, przyśpieszając gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych.
W moim przypadku laser doskonale wysusza, mam spokój na ok 3-4 tygodnie, nic nowego nie wyskakuje.
Jeśli chodzi o koszta hmm robiłam i za 150 zł za samo czoło, ale mój dermatolog robi całą twarz za 30zł przy wizycie. Zabieg trwa chwilkę, ok 5 minut, lekarz "strzela" w Ciebie wiązką światła, nie jest to jakieś baardzo przyjemne ale da się wytrzymać.
Ja powtarzam co miesiąc-6 tygodni.



Ja też. Dermatolog zapewniał że tylko delikatnie pierzchną usta, ale to nie problem bo dostaje się pomadkę gratis!
Po powrocie do domu, przeszperałam internet i zbladłam...
witaj mam pytanie w jakich gabinetach można zrobić taki zabieg z ty "strzelaniem światła " czy to jakis specjalny gabinet lub tylko dermatolog? Np. jak bym chciała we wrocławiu sobie cosik takiego zrobic ?
mala gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:03   #1089
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Kurczę, a mi znów coś wyskoczyło. Za tydzień mam mieć okres (chociaż wiadomo jak to będzie, gdy właśnie odstawiłam tabletki anty.?) i to może dlatego, ale po tym, jak Tetralysal wyczyścił moją buzię, teraz dostając jednego pryszcza wpadam w panikę, tak bardzo przyzwyczaiłam się do czystej twarzy... Jak tak dalej będzie to już chyba naprawdę będę prosić lekarza o Tetralysal, za miesiąc mam wizytę, więc poobserwuję moją twarz. Nienawidze mieć pryszczy!
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:09   #1090
mala gadula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NIEMCY
Wiadomości: 38
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Kurczę, a mi znów coś wyskoczyło. Za tydzień mam mieć okres (chociaż wiadomo jak to będzie, gdy właśnie odstawiłam tabletki anty.?) i to może dlatego, ale po tym, jak Tetralysal wyczyścił moją buzię, teraz dostając jednego pryszcza wpadam w panikę, tak bardzo przyzwyczaiłam się do czystej twarzy... Jak tak dalej będzie to już chyba naprawdę będę prosić lekarza o Tetralysal, za miesiąc mam wizytę, więc poobserwuję moją twarz. Nienawidze mieć pryszczy!
oj kochana nie tylko ty ich nie lubisz ten lek o którym piszesz jest na recepte ? wiesz ja tez odstawiłam anty i coś tam mi wyskakuje nie żeby straszny wysyp ale niestety a przed okresem to juz standard niestety
mala gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:25   #1091
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez mala gadula Pokaż wiadomość
oj kochana nie tylko ty ich nie lubisz ten lek o którym piszesz jest na recepte ? wiesz ja tez odstawiłam anty i coś tam mi wyskakuje nie żeby straszny wysyp ale niestety a przed okresem to juz standard niestety
Tetralysal tak, na receptę. A tabletki jakie brałam to Yasminelle. Nigdy więcej nie zdecyduję się na antykoncepcję hormonalną. Przez najbliższy miesiąc będę obserwować swoją buzię. Myślę, że moja dematolog jest na tyle dobra, że jak trzeba będzie znów przepisać mi Tetralysal to to zrobi.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 13:55   #1092
mala gadula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NIEMCY
Wiadomości: 38
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Tetralysal tak, na receptę. A tabletki jakie brałam to Yasminelle. Nigdy więcej nie zdecyduję się na antykoncepcję hormonalną. Przez najbliższy miesiąc będę obserwować swoją buzię. Myślę, że moja dematolog jest na tyle dobra, że jak trzeba będzie znów przepisać mi Tetralysal to to zrobi.
ja tez brałam yasminelle i powiem ci ze jak je brałam to żadnej poprawy na buzi nie miałam choć nie brałam je pod tym względem a poprostu na antykoncepcji mi zalezalo. wiesz wyskakuja mi teraz chrostki takie pojedyncze bolace ale mam duzo zaskorniaków
mala gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:13   #1093
klara032
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Tetralysal to coś idelanego dla mnie. Antybiotyk ten w końcu zastopował moje krosty, które pojawiały sie regularnie od 16 lat i nic nie było w stanie ich pokonać. A proszę mi wierzyć próbowałam już chyba wszystkiego od "babcinych" sposobów po zaawansowane technologie mega drogie. Teraz mam gładką buzię bez wyprysków i rozpoczęłam "leczenie"z blizn. Robiłam już mikrodermabrazję (to tylko kosmetyka), neodermę (nie widziałam efektów), kwasy (miałam zmasakrowaną twarz i nic) a teraz jestem po pierwszym frakselu i jest ogromna zmina, blizny jeszcze nie zniknęły ale widać poprawę. Jutro idę na kolejnego. Gdyby ktoś potrzebował informacji prosze piszcie chętnie odpowiem.
klara032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:40   #1094
mala gadula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NIEMCY
Wiadomości: 38
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez klara032 Pokaż wiadomość
Tetralysal to coś idelanego dla mnie. Antybiotyk ten w końcu zastopował moje krosty, które pojawiały sie regularnie od 16 lat i nic nie było w stanie ich pokonać. A proszę mi wierzyć próbowałam już chyba wszystkiego od "babcinych" sposobów po zaawansowane technologie mega drogie. Teraz mam gładką buzię bez wyprysków i rozpoczęłam "leczenie"z blizn. Robiłam już mikrodermabrazję (to tylko kosmetyka), neodermę (nie widziałam efektów), kwasy (miałam zmasakrowaną twarz i nic) a teraz jestem po pierwszym frakselu i jest ogromna zmina, blizny jeszcze nie zniknęły ale widać poprawę. Jutro idę na kolejnego. Gdyby ktoś potrzebował informacji prosze piszcie chętnie odpowiem.
co to takiejgo ten fraksel ? jakis szczegóły ? ile kosztuje to je wykonuje ? bede wdzieczna ja mam jakies krostki id czasu do czasu ale gorzej z bliznami i rozszerzonymi porami które sie łącza i robią mi dziury po twarzy
mala gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:43   #1095
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez mala gadula Pokaż wiadomość
witaj mam pytanie w jakich gabinetach można zrobić taki zabieg z ty "strzelaniem światła " czy to jakis specjalny gabinet lub tylko dermatolog? Np. jak bym chciała we wrocławiu sobie cosik takiego zrobic ?
Mój dermatolog robi zabiegi laserem IPL-usuwa trądzik, nadmierne owłosienie, odmładza. Dowiedz się czy ktoś w Twoim mieście się tym zajmuje, u nas przede wszystkim zajmują się tym dobre salony kosmetyczne.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 07:51   #1096
0martusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 18
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ale pamiętajcie że tetralysal też nie jest obojętny dla organizmu
0martusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 18:17   #1097
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez 0martusia Pokaż wiadomość
Ale pamiętajcie że tetralysal też nie jest obojętny dla organizmu
jak każdy antybiotyk...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 21:35   #1098
mala gadula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NIEMCY
Wiadomości: 38
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

hmm ja znalazłam gabinet i te laserki na buzkę oraz kwasy i peelingi lekarskie od 200 do 400 zł . ale czy to warto na takie cosik sie skusić no i chyba ze 3,4 razy trzeba zabieg powtórzyc jak nie wiecej wiec wychodzi spora sumka.
mala gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 07:39   #1099
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

mala gadula spora suma, zeby ktoś zagwarantował że pomożę to odrazu bym poleciała odkłądać do skarbonki, a tak to lipka... ciekawe jak długo 3ma sie efekt oczyszczonej , "ładnej" buzi
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 11:32   #1100
mala gadula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NIEMCY
Wiadomości: 38
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
mala gadula spora suma, zeby ktoś zagwarantował że pomożę to odrazu bym poleciała odkłądać do skarbonki, a tak to lipka... ciekawe jak długo 3ma sie efekt oczyszczonej , "ładnej" buzi
własnie nie mam pojecia ale powiem ci szczerze ze jak chodziłam od czasu do czasu na oczyszczane twarzy takie manualne ze sie tak wyrażę to nie bardzo mi to pomagało tzn. robiły mi sie straszne bolące chrostki pod skóra od takiego wyciskania.
mala gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 16:27   #1101
lucynaa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Biorę terysal 3 tygodnie i nadal mi wyrzuca zaskorniki albo takie mniejsze boloce pryszcze pisalyście wczesniej ze to normalne ?ale ja juz w to watpie ile można czekać;/ ja juz nie mam nadzeji bo za kazdym razem chce wstac rano spojrzec w lustro i zobaczyc ich mniej ale nie zawsze cos tam wyskoczy ;/ i non top coś jest ja normalnie nie mam ochoty na nic .ten tradzik tak utrudnia zycie ze szok .
Doradzcie coś.Proszę
lucynaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 16:33   #1102
0martusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 18
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

3 tygodnie to przy tetralysalu nic. Jeśli nie będzie efektu po 3 miesiącach wtedy możesz się niepokoić.
0martusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:54   #1103
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez 0martusia Pokaż wiadomość
3 tygodnie to przy tetralysalu nic. Jeśli nie będzie efektu po 3 miesiącach wtedy możesz się niepokoić.
dokładnie to samo chciałam napisać
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 13:54   #1104
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

jak dla mnie to najgorszy syf jaki kiedy kolwiek łykałam...pomagał tylko przez pierwszy tydzień.
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 21:39   #1105
matikmalutki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Tetralysal 300 mg

Witam, 3 tygodnie temu trochę mnie wysypało. Może nie miałem dużo pryszczy, ale nie czułem się z tym dobrze. Poszedłem do dermatolog, która dała mi Duac żel + tetralysal 300 mg. W pierwszym tygodniu miałem brać 2 tabletki dziennie, a przez kolejne 4 jedną. Bardzo mi pomógł ten lek, moja twarz już ma mniej niedoskonałości.
I teraz moje pytanko, w piątek jadę ze znajomymi nad morze.
Wiem, że nie powinno się mieszać alkoholu z antybiotykem, ale postanowiłem brać antybiotyk co 48 godzin. Powiedzmy wezmę w piątek wieczorem, w sobotę wieczorkiem się napije, a w niedzielę wieczorem znów wezmę tabletkę? Jest to bezpieczny sposób?, tzn przestanie działać antybiotyk, zanim się coś napiję? Proszę o opinię, lub jakieś inne pomysły
Pozdrawiam, Mateusz
matikmalutki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 21:50   #1106
Emef_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 167
Dot.: Tetralysal 300 mg

Ostatnio sama miałam z tym problem. Przeszukałam różne fora, jest dużo wątków na ten temat i również wiele opinii. Niektórzy piszą, że można pić, inni, że trochę a jeszcze inni, że to absolutnie zabronione.
Jak jest naprawdę?
Dermatolog nic nie wspomniał, że nie mogę pić. Na ulotce także nie ma informacji o łączeniu tego leku z alkoholem.

No to zaryzykowałam. Wypiłam szklankę piwa (4,5 %) nic się nie działo, stan cery bez zmian ale głowa bolała jakbym miała kaca po wypiciu litra wódki.
__________________

Emef_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 08:03   #1107
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Tetralysal 300 mg

Wolałabym nie podejmować tego tematu, bo pić w ogóle nie można!!! Mam często takie pytania i dlatego wyjaśniam. Nie chodzi o reakcję leku i alkoholu, ale to że obie te substancje przechodzą przemiany w wątrobie, stąd przy ich połączniu dochodzi do obciążenia wątroby i może dojść do jej toksycznego uszkodzenia. Przy młodym, zdrowym organiżmie, małej ilości leku i alkoholu szybciej dojdzie do "upojenia", dolegliwości "drugiego dnia" będą silniejsze, dłużej alkohol utrzyma się we krwi, ale najczęściej nie dochodzi do trwałego uszkodzenia wątroby. pijąc podczas brania tego typu leków naprawdę narażamy się na niebezpieczeństwo... Pewnie uda się raz czy drugi, ale piąty czy szósty może skończyć się źle! To co myślę najrozsądniejsze: przestać brać antybiotyk, jechać na wakacje, "pić ile wlezie" a po powrocie zdecydować się na świadomą bezpieczną kurację. Wszelkie kombinacje z dawką, wydłużanie czasu pomiędzy dawkami NIE MA SENSU. A dodatkowo wszystkie leki z grupy tetracyklin nie lubią słońca, więc lato to w ogóle nie dobry czas na leczenie trądziku.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 08:34   #1108
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Aniaaa PlayMate Pokaż wiadomość
jak dla mnie to najgorszy syf jaki kiedy kolwiek łykałam...pomagał tylko przez pierwszy tydzień.
co komu...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 08:44   #1109
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Tetralysal 300 mg

ooo koleżanka nieco wyżej mnie uświadomiła, że na ulotce od tetry nie ma nic o alko, a byłam przekonana, że napisane, że pić nie wolno hehe. Ja też jestem na tetrze i pije od czasu do czasu, nic się ze mną nie dzieje, przeciwskazaniem chyba są poprostu interakcje w jakie może wejść antybiotyk z alkoholem, wiadomo każdy organizm reaguje inaczej, Ja bym nie przerywała leczenia i nie brała co 2 dni, skoro derma powiedział coś innego, nie ustalaj sobie leczenia sam/a, brałąbym normlanie, a jeśli nie możesz/nie chcesz zrezygnować z alko to wypij mało i poczekaj jakiś czas na reakcję organizmu.

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

o Pani doktor nas uświadomiła...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 13:50   #1110
matikmalutki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Tetralysal 300 mg

Dzięki za pomoc. Ale dermatolog o słońcu mi nic takiego nie powiedziała.
Wspomniała tylko, że będę się szybciej opalał i żebym nie przesadzał, więc chyba chwilke się mogę poopalać : )
matikmalutki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.