czy ginekolog może tak powiedzieć?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-10, 21:26   #61
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Blondiexxx Pokaż wiadomość
Poza tym branie tabletek anty kojarzy mi się z totalną ciemnota, która poszła na łatwizne bo nie jest w stanie w naturalny sposób obserwować swój organizm (za dużo roboty) i nie szkodzić przy tym swojemu zdrowiu, oraz dla której seks to jedynie przyjemność a on nie temu przecież głównie służy. Ale powodów może być mnóstwo, nie chce tu nikogo obrażać bo to nie moja sprawa.
I jest to mój ostatni post w tym temacie bo nie chce dostać bana.
Ale wielkim zwolenniczką tego typu antykoncepcji radzę zapoznać się z innymi metodami, które są równie skuteczne ale i MORALNE.
Pozdrawiam.
: hahaha:
Jestem niemoralnym ciemnogrodem - dzięki, że mi to uświadomiłaś
Inne metody, biorac pod uwage moje cykle bez tabsow jakies 70-80 dni i zazwyczaj konczace sie wywolywaniem okresu to faktycznie na pewno inne metody beda u mnie skuteczne...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 21:27   #62
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 19:46
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 21:36   #63
Blondiexxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 85
GG do Blondiexxx
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Savathus Pokaż wiadomość
Obrońcy Moralności. Z takimi to, kurczę, najciężej...


No, już wystarczająco dużo ludzi sprawdziło, jak "skuteczne" są naturalne metody...
Jeśli te osoby stosowały "kalendarzyk" to z pewnością "skuteczne"
__________________

Zrzucam kg po ciąży ;]
Przetragedia 75,5-75-74-73-72-71-70
69,5-69-68-67-66-65

64-63-62-61-60

59-58-57-56-55

Blondiexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 21:43   #64
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Taa, te naturalne metody to są pewnie bardzo skuteczne u młodych dziewczyn, które niekoniecznie muszą mieć regularny cykl.
Mierzenie temperatury, obserwacja śluzu, tak to jest czasochłonne dlatego wg niektórych lepiej korzystać z wynalazków XX wieku.
Czytałam o specjalnych urządzeniach do mierzenia temperatury, nie jest ono tanie, ale też należy do nowoczesnych urządzeń. Chyba najlepiej pozostać przy rtęciowym termometrze i zapiskach w zeszyciku.
A o co chodzi z moralnymi metodami, coś mi tu powiewa nadmierną religijnością.
Cóż poradzić na to, że inni myślą tak, a inni inaczej, ale nie wytyka się kobietom używającym tabletek, że są jakieś zacofane.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 23:38   #65
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Savathus Pokaż wiadomość
To po co zostawał lekarzem??? Chyba miał świadomość, że duża część kobiet przychodzi do ginekologa właśnie po receptę na tabletki antykoncepcyjne.
po to, że praca ginekologa to i wiele innych rzeczy, a antykoncepcja to baaaardzo mikry ułamek tego

w końcu nie po to zostaje się lekarzem żeby przepisywać środki antykoncepcyjne
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 11:20   #66
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Blondiexxx Pokaż wiadomość
Poza tym branie tabletek anty kojarzy mi się z totalną ciemnota, która poszła na łatwizne bo nie jest w stanie w naturalny sposób obserwować swój organizm (za dużo roboty)
Nie możesz porównywać, bo tabletki dają 99% pewności, gdzie 1 % to błąd kobiety, a przy naturalnych metodach, w grę wchodzi wiele czynnikow i trudno stwierdzić kiedy jest owulacja. Pomiary temp. nalezy robić zawsze o tej samej porze, w tej samej pozycji i tym samym termometrem, po imprezie albo w czasie przeziębienia wychodzi juz wyzsza nie mówiąc o tym ze nawet nie możesz odespać
Gdyby ta metoda się sprawdzała, byłaby bardziej popularna. Nie znam żadnej kobiety która by stosowała kalendarzyk (małżeński).


Cytat:
Napisane przez Blondiexxx Pokaż wiadomość
i nie szkodzić przy tym swojemu zdrowiu, oraz dla której seks to jedynie przyjemność a on nie temu przecież głównie służy. Ale nie chce tu nikogo obrażać bo to nie moja sprawa.
I jest to mój ostatni post w tym temacie bo nie chce dostać bana.
Lepiej zmień myślenie, bo znam wiele kobiet które mają takie podejście, i zgadnij co robią ich mężowie po pracy?
Dla mężczyzny sex to przyjemność, i jeśli ty mu go nie dasz, da mu go inna A nie daj Boze niech tamta kobieta bedzie przeciw antykoncepcji i stosuje naturalne metody


Cytat:
Napisane przez Blondiexxx Pokaż wiadomość
Ale wielkim zwolenniczką antykoncepcji radzę zapoznać się z innymi metodami, które są równie skuteczne ale i MORALNE.
i jeszcze raz-nie chciałam nikogo obrazić wyraziłam tylko MÓJ pogląd.
Pozdrawiam.
A możesz powiedzieć jakie metody są moralne? Bo z tego co wiem, antykoncepcja jest sama w sobie zła, bo nalezy się rozmnazać, płacic za sluby, dawać na chrzciny, na komunie i na bierzmowanie, bo przecież inaczej kościół nie będzie miał za co zyć, nie płacenie podatków to dla nich za mało.
Ale za co wykrztałcic dziecko, martw się rodzicu sam.

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
biorac pod uwage moje cykle bez tabsow jakies 70-80 dni i zazwyczaj konczace sie wywolywaniem okresu to faktycznie na pewno inne metody beda u mnie skuteczne...
U mnie tez pokręcone to było, raz 15 raz 50 dni
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:19   #67
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dlaczego musza kłamac ?czy ksiądz pyta czy naturalnie poczęte czy in vitro ?

poza tym jesli jacys rodzice chca przynależec do kosciola w sytuacji kiedy kosciol pluje na in vitro to wdg. mnie powinni sie porządnie zastanowic czy chca aby ich dziecko nalezalo do takiego kosciola .
czasami pyta, a jak nie pyta i sie to zatai to hmmm wg kosciola nie jest to dobrze. mimo ze sie z tym nie zgadzam to nie odeszlabym od takiego kosciola. wiara wiara, a niektore zalecenia kosciola to hmmm inna bajka.. jak juz mowila nie wydaje mi sie zeby ten u gory nie kochal dzieci zaplodnionych in vitro.


ale tu sie dyskusja ciekawa rozbudzila chyba niektore kobiety zapomnialy ze tabletki antykoncepcyjne sluza tez jako LEKI. i chemicznym swinstwem rownie dobrze moga nazwac sobie apap.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 12:28   #68
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
chyba niektore kobiety zapomnialy ze tabletki antykoncepcyjne sluza tez jako LEKI. i chemicznym swinstwem rownie dobrze moga nazwac sobie apap.
No fakt, ja brałam Diane35 na problemy skórne, i z tytułu tego, ze jest to lek dermatologiczny, są częściowo refundowane. "Za moich czasów" kosztowały 20zł.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 18:18   #69
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Myślenie takie jak blondie mnie przeraża! Dziecko, skad ty sie wzielas? Z jakiej planety jestes?

1. Jedyną tak skuteczną metodą jest podwiązanie jajników, albo w ogóle ich usunięcie! NIC więcej!

2. Gdyby WSZYSTKIE kobiety stosowaly stosunki przerywane, lub npr, lub tylko same gumki ktore nie zawsze sie sprawdzaja, to ciekawe czy bylyby pieniadze na utrzymanie, dom, szkole itp itd.

3. skoro jestes przeciwna antykoncepcji (czyli tabletkom, globulkom, gumkom, zastrzykom, plastrom i nie wiem co tam jeszcze) to powodzenia w wychowywaniu gromady dzieciakow w przyszlosci

4. seks nie jest tylko dla rodzenia dzieci, ale tez dla przyjemnosci. jak widac nie wiesz co to znaczy, bo z twojego toku myslenia wynika ze jestes dziewica

5. owszem, tabletki szkodza zdrowiu, dziecku tez, pod warunkiem ze sie je bierze w czasie ciazy. w przeciwnym wypadku bylyby zabronione, a nie sa prawda?

6. totalna ciemnote to ty masz w glowie, widac chcialas ja rozjasnic, patrzac na prawie bialy kolor wlosow w twoim awatarze (zeby nie bylo, nie mam nic do blondynek, pod warunkiem ******* nie gadaja ;p)

7. antykoncepcja jest moralna. dla mnie jest niemoralne zachodzenie w ciaze jedna po drugiej nie znajac sie na antykoncepcji. a jesli chodzi ci o Kosciol, to nie wiem czy wiesz, ale on zabrania KAZDEJ metody antykoncepcji.

8. no i oczywiscie, tak jak dziewczyny mowily, tabletki anty stosuje sie takze w leczeniu, a nie tylko jako antykoncepcja

wiec zastanow sie troche nad tym co gadasz :|

dziekuje za uwage ;]
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:22   #70
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Blondiexxx Pokaż wiadomość
Poza tym branie tabletek anty kojarzy mi się z totalną ciemnota, która poszła na łatwizne bo nie jest w stanie w naturalny sposób obserwować swój organizm (za dużo roboty) i nie szkodzić przy tym swojemu zdrowiu, oraz dla której seks to jedynie przyjemność a on nie temu przecież głównie służy. Ale nie chce tu nikogo obrażać bo to nie moja sprawa.
I jest to mój ostatni post w tym temacie bo nie chce dostać bana.
Ale wielkim zwolenniczką antykoncepcji radzę zapoznać się z innymi metodami, które są równie skuteczne ale i MORALNE.
i jeszcze raz-nie chciałam nikogo obrazić wyraziłam tylko MÓJ pogląd.
Pozdrawiam.
: hahaha:

Nie wytrzymam, skąd się biorą na świecie osoby o takim myśleniu?? Pytam skąd

Ale jestem "niemoralna", bo stosuje antykoncepcję i uprawiam seks dla przyjemności.

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
Lepiej zmień myślenie, bo znam wiele kobiet które mają takie podejście, i zgadnij co robią ich mężowie po pracy?
Dla mężczyzny sex to przyjemność, i jeśli ty mu go nie dasz, da mu go inna A nie daj Boze niech tamta kobieta bedzie przeciw antykoncepcji i stosuje naturalne metody
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-06-11 o 21:28
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:40   #71
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Lekarz ma prawo odmówić wypisania recepty na środki antykoncepcyjne jeśli to jest niezgodne z jego sumieniem.
chyba żartujecie o tym nigdy nie słyszałam. Moim zdaniem powinien mieć obowiązek wypisania tabletek anty na życzenie pacjentki o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych...

Teoretycznie więc każdy lekarz-katolik nie powinien wypisywać tabletek, co by oznaczało, że w naszym kraju zdobycie ich graniczyłoby z cudem
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 13:04   #72
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Myślenie takie jak blondie mnie przeraża! Dziecko, skad ty sie wzielas? Z jakiej planety jestes?
Może cię przerażać czyjeś myślenie, ale nieco grzeczniejszy ton do wypowiadania swoich poglądów na publicznych forach byłby wskazany. Bo każdy ma swoje myślenie i może twoje też kogoś przeraża?

Cytat:
1. Jedyną tak skuteczną metodą jest podwiązanie jajników, albo w ogóle ich usunięcie! NIC więcej!
Zgadza się. Lub niepłodność u któregoś z partnerów.

Cytat:
2. Gdyby WSZYSTKIE kobiety stosowaly stosunki przerywane, lub npr, lub tylko same gumki ktore nie zawsze sie sprawdzaja, to ciekawe czy bylyby pieniadze na utrzymanie, dom, szkole itp itd.
A dlaczego tych pieniędzy miało by nie być? Zależność idzie zawsze w obie strony - dużo ludzi to dużo rąk do pracy, mało ludzi to mało rąk do pracy, ważne jest aby była zachowana równowaga pomiędzy liczbą dorosłych i dzieci.

Cytat:
3. skoro jestes przeciwna antykoncepcji (czyli tabletkom, globulkom, gumkom, zastrzykom, plastrom i nie wiem co tam jeszcze) to powodzenia w wychowywaniu gromady dzieciakow w przyszlosci
Miało być zjadliwe a może być nietrafne. Ja nie jestem zwolenniczką antykoncepcji w pigułce, a gromada dzieci mi zdecydowane nie grozi. Jak widać różnie się może życie ułożyć. Może koleżanka z postów powyrzej zachowuje wstrzemięźliwość seksulaną? Wtedy też gromada berbeci jej nie grozi.

Cytat:
4. seks nie jest tylko dla rodzenia dzieci, ale tez dla przyjemnosci. jak widac nie wiesz co to znaczy, bo z twojego toku myslenia wynika ze jestes dziewica
To zależy. W ujęciu Kościoła Katolickiego wg jego nauki seks służy jednoczeniu małżonków poprzez wspólne wychowywanie zrodzonego potomstwa. A więc upraszczając seks = robienie dzieci po to żeby je potem wspólnie wychowywać. Jeśli chodzi zaś o seks jako zjawisko w przyrodzie to u większości zwierząt służy tylko i wyłącznie celom rozdrodczym. Nie wiadomo dlaczego człowiek ma z tego przyjemność, naukowcy nie umieją tego wytłumaczyć.

Cytat:
5. owszem, tabletki szkodza zdrowiu, dziecku tez, pod warunkiem ze sie je bierze w czasie ciazy. w przeciwnym wypadku bylyby zabronione, a nie sa prawda?
Moim i nie tylko moim zdaniem (bo poparto to wieloma badaniami) nadmierne podawanie hormonów w ilościach większych niż organizm normalnie by wytworzył jest szkodliwe, z czym nawet nie próbuj dyskutować, bo jest to informacja powszechnie wiadoma. Zatrzymywanie pewnych procesów naturalnych dla danego organizmu również jest szkodliwe. Pora zdać sobie sprawę z tego, że tabletki owszem są wygodne, ale na pewno nie są zdrowe.

Cytat:
6. totalna ciemnote to ty masz w glowie, widac chcialas ja rozjasnic, patrzac na prawie bialy kolor wlosow w twoim awatarze (zeby nie bylo, nie mam nic do blondynek, pod warunkiem ******* nie gadaja ;p)
Bardzo niekulturalne, do tego powielanie stereotypów... Właściwie powinno się wcisnąć ZP.

Cytat:
7. antykoncepcja jest moralna. dla mnie jest niemoralne zachodzenie w ciaze jedna po drugiej nie znajac sie na antykoncepcji. a jesli chodzi ci o Kosciol, to nie wiem czy wiesz, ale on zabrania KAZDEJ metody antykoncepcji.
Wg koncepcji Kościoła Katolickiego (a o takiej pisała krytykowana przez ciebie wizażanka) antykoncepcja jest niemoralna, przynosi człowiekowi tlyko szkodę, rujnuje życie uczuciowo-małżeńskie itd. Owszem, możesz się z tym zgadzać bądź nie. Ja osobiście się z tym nie zgadzam. Potwierdzam, że KK zabrania jakiekolwiek antykoncepcji w tym i NMPR (jeśli stosowane są do celu "unikania potomstwa bez poważnej przyczyny").

Cytat:
8. no i oczywiscie, tak jak dziewczyny mowily, tabletki anty stosuje sie takze w leczeniu, a nie tylko jako antykoncepcja
Jest wiele leków, które na jedno pomagają, na inne rzeczy natomiast szkodzom. Czasem nawet bardzo (przykładem może być chemioterapia, która ratuje od raka, ale jednocześnie doszczętnie rujnuje organizm). Warto zdawać sobie sprawę z oczywistych faktów.

Cytat:
wiec zastanow sie troche nad tym co gadasz :|
Ty również - zastanów się nad tym co mówisz i jak o tym mówisz.

Antykoncpecja i metoda jaką się wybiera to indywidualna sprawa każdej kobiety. Warto jednak zanim zacznie się gloryfikować tabletki widząc tylko "za" a zapominając o tych "przeciw" zastanowić się nad tym czy ewentualne konsekwencje będą błache czy poważne. Bo są kobiety, którym tabletki bardzo zaszkodziły a są i takie, którym pomogły.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 13:11   #73
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Moim i nie tylko moim zdaniem (bo poparto to wieloma badaniami) nadmierne podawanie hormonów w ilościach większych niż organizm normalnie by wytworzył jest szkodliwe, z czym nawet nie próbuj dyskutować, bo jest to informacja powszechnie wiadoma. Zatrzymywanie pewnych procesów naturalnych dla danego organizmu również jest szkodliwe. Pora zdać sobie sprawę z tego, że tabletki owszem są wygodne, ale na pewno nie są zdrowe.
Też niekoniecznie, bo jedną moją znajomą trzymają przy życiu (ma coś z jajnikami i musi do końca życia brać tabletki anty, ewentualnie może zajść w ciążę - chodzi o utrzymanie odpowiedniego poziomu niektórych hormonów).

BTW. ja biorę hormony dopiero 9 miesięcy, ale mam zamiar brać przez długie, długie lata i jeśli w tym czasie poważnie nie zachoruję, nie będę twierdzić, że są one niezdrowe.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 13:42   #74
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Też niekoniecznie, bo jedną moją znajomą trzymają przy życiu (ma coś z jajnikami i musi do końca życia brać tabletki anty, ewentualnie może zajść w ciążę - chodzi o utrzymanie odpowiedniego poziomu niektórych hormonów).
To, że utrzymują ją przy życiu, nie oznacza, że na pewno nie zaszkodzą jej na coś innego... np. że niedostanie choroby zakrzepowej i nie umrze na nią po wylewie/zatorze... Przecież to oczywiste, że leki nawet jeśli na jedną rzecz pomagają na inną mogą zaszkodzić i pisałam o tym w moim poście...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 16:33   #75
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Ależ wątek obrał inny kierunek
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 17:36   #76
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Znowu znalazła się ta która się wymądrza, a nie czyta dokładnie tego co napisałam. Większość z cytatów skomentowałaś tak jakbym napisała zupełnie co innego. A blondie napisała, że jest przeciwna antykoncepcji, a dla mnie to oznacza każdą, od gumek, bo wszelkie hormony
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 23:15   #77
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
każdy ma swoje myślenie i może twoje też kogoś przeraża?
Twoje przeraża mnie. Neciak o pierniku a ty o wiatraku Stąd się biorą konflikty na forach.



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Zgadza się. Lub niepłodność u któregoś z partnerów.
Metodą antykoncepcyjną niepłodność akurat nie jest ale podwiązanie jajników/jajowodów (o czym wspomniała Neciak) owszem. Na zachodzie powiedziałabym, bardzo popularne (u osób nie chcących mieć już więcej dzieci).



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A dlaczego tych pieniędzy miało by nie być? Zależność idzie zawsze w obie strony - dużo ludzi to dużo rąk do pracy, mało ludzi to mało rąk do pracy, ważne jest aby była zachowana równowaga pomiędzy liczbą dorosłych i dzieci.
By populacja nie miała tendencji spadkowej, przeciętna rodzina powinna wyglądać tak: 2+3 ( gdzie na jedno dziecko liczone są nieszczęśliwe wypadki/choroby, etc. ), wówczas liczba ludności pozostaje na stałym poziomie.



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
.Ja nie jestem zwolenniczką antykoncepcji w pigułce, a gromada dzieci mi zdecydowane nie grozi. Jak widać różnie się może życie ułożyć.
W pigułce. Koleżanka blondi, jest przeciwniczką antykoncepcji w każdej postaci, bo jak twierdzi sex nie jest dla przyjemności, więc proszę czytaj ze zrozumieniem, a potem polemizuj z innymi użytkowniczkami.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Może koleżanka z postów powyrzej zachowuje wstrzemięźliwość seksulaną? Wtedy też gromada berbeci jej nie grozi.
A może jest zakonnicą, a może lesbijką To że nie ma dzieci, nie oznacza, że nie będzie ich miała. Chyba, że nie zmieni poglądu na temat celowości sexu, wówczas nie będzie miała ani męża ani dzieci lub będzie miała męża i dużo dzieci, co raczyła już zauważyć nasza koleżanka



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To zależy. W ujęciu Kościoła Katolickiego wg jego nauki seks służy jednoczeniu małżonków poprzez wspólne wychowywanie zrodzonego potomstwa. A więc upraszczając seks = robienie dzieci po to żeby je potem wspólnie wychowywać.
A tantryzm w buddyzmie głosi, że pozostawanie w postaci kobiety lub mężczyzny prowadzi do kolejnych reinkarnacji i utrudnia więź z bóstwem. Aby to przezwyciężyć należy połączyć się z kobietą. Jej energia pobudza ciało mężczyzny i łącząc się z jego energią łączy się z wyższą mocą.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi zaś o seks jako zjawisko w przyrodzie to u większości zwierząt służy tylko i wyłącznie celom rozdrodczym. Nie wiadomo dlaczego człowiek ma z tego przyjemność, naukowcy nie umieją tego wytłumaczyć.
Sama przyznajesz, że nie u wszystkich a jak wiadomo Homo Sapiens to też zwierze.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moim i nie tylko moim zdaniem (bo poparto to wieloma badaniami) nadmierne podawanie hormonów w ilościach większych niż organizm normalnie by wytworzył jest szkodliwe, z czym nawet nie próbuj dyskutować, bo jest to informacja powszechnie wiadoma. Zatrzymywanie pewnych procesów naturalnych dla danego organizmu również jest szkodliwe.
Pora zdać sobie sprawę z tego, że tabletki owszem są wygodne, ale na pewno nie są zdrowe.
Jeśli nie zostały wycofane ze sprzedaży, to nie widzę problemu Czy ktoś tu pisał że są zdrowe?? Znów się czepiasz bez powodu


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wg koncepcji Kościoła Katolickiego (a o takiej pisała krytykowana przez ciebie wizażanka) antykoncepcja jest niemoralna, przynosi człowiekowi tlyko szkodę, rujnuje życie uczuciowo-małżeńskie itd.
Nie wszyscy muszą być praktykujący, lub w ogóle katolikami. Poza tym nie widzę nic niemoralnego w planowaniu swojej przyszłości, a nie zdawaniu się wyłącznie na przypadek.
Ale nie będę się rozwodzić nad tym, bo ty też się z tą opinią nie zgadzasz.


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jest wiele leków, które na jedno pomagają, na inne rzeczy natomiast szkodzom. Czasem nawet bardzo (przykładem może być chemioterapia, która ratuje od raka, ale jednocześnie doszczętnie rujnuje organizm). Warto zdawać sobie sprawę z oczywistych faktów.
Podaj mi proszę nazwy leków które tylko pomagają i nie szkodzą
A swoim przykładem wymiotłaś Faktycznie chemioterapia ma wiele wspólnego z antykoncepcją i tabletkami anty.


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ty również - zastanów się nad tym co mówisz i jak o tym mówisz.
Czytając twoją wypowiedź, dochodzę do wniosku, że ciebie też sie to tyczy

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Antykoncpecja i metoda jaką się wybiera to indywidualna sprawa każdej kobiety. Warto jednak zanim zacznie się gloryfikować tabletki widząc tylko "za" a zapominając o tych "przeciw" zastanowić się nad tym czy ewentualne konsekwencje będą błache czy poważne. Bo są kobiety, którym tabletki bardzo zaszkodziły a są i takie, którym pomogły.
AMEN.


Więc pozostawmy wybór kobietom. Byle by tylko był świadomy.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 07:13   #78
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Dziewczyny naprawdę skończcie tą dyskusję...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 07:54   #79
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Znowu znalazła się ta która się wymądrza, a nie czyta dokładnie tego co napisałam. Większość z cytatów skomentowałaś tak jakbym napisała zupełnie co innego. A blondie napisała, że jest przeciwna antykoncepcji, a dla mnie to oznacza każdą, od gumek, bo wszelkie hormony
Uważnie przeczytałam dokładnie to, co sama napisałaś. Nie odnosiłam się do tego, co napisała blondie, tylko do tego co napisałaś ty. Nie polemizuje ze zdaniem blondie, mimo, że częściowo się z nim nie zgadzam, wobec czego w tej dyskusji nie interesuje mnie co napisała blondie.

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
Twoje przeraża mnie. Neciak o pierniku a ty o wiatraku Stąd się biorą konflikty na forach.
O co ci chodzi? Jeśli o ten cytat z neciaka, to masz powyżej wyjaśnione, jeśli o coś innego, to nie bardzo rozumiem...

Cytat:
Metodą antykoncepcyjną niepłodność akurat nie jest ale podwiązanie jajników/jajowodów (o czym wspomniała Neciak) owszem. Na zachodzie powiedziałabym, bardzo popularne (u osób nie chcących mieć już więcej dzieci).
Może przeczytaj zdanie neciaka, do którego odnosi się ta moja wypowiedź: "Jedyną tak skuteczną metodą jest podwiązanie jajników, albo w ogóle ich usunięcie! NIC więcej!". Mimo, że wg ciebie usuwanie jajników czy bezpłodność nie jest metodą antykoncepcji musisz wiedzieć, że np. wg KK niepłodność zalicza się do naturalnych metod zapobiegania rozmnażaniu czyli naturalnej antykoncepcji (jedynej akceptowanej przez KK jako bezgrzeszna).

Cytat:
By populacja nie miała tendencji spadkowej, przeciętna rodzina powinna wyglądać tak: 2+3 ( gdzie na jedno dziecko liczone są nieszczęśliwe wypadki/choroby, etc. ), wówczas liczba ludności pozostaje na stałym poziomie.
No i po co mi to tłumaczysz, przeciez właśnie o takiej korelacji pisałam, a że to nie na temat, to się nie rozpisywałam w szczegółach. To nie zmienia faktu, że ograniczanie liczby dzieci wcale nie powoduje bogactwa a przyrost naturalny nie koniecznie powoduje biedę co sugerowała neciak.

Cytat:
W pigułce
Cytat:
. Koleżanka blondi, jest przeciwniczką antykoncepcji w każdej postaci, bo jak twierdzi sex nie jest dla przyjemności, więc proszę czytaj ze zrozumieniem, a potem polemizuj z innymi użytkowniczkami.
Już pisałam - nie odnoszę się do postów blondie tylko neciaka.
To ty czytaj ze zrozumieniem, nie będziesz dzięki temu komentować czyichś wypowiedzedzi nie rozumiejąc ich

Cytat:
A może jest zakonnicą, a może lesbijką To że nie ma dzieci, nie oznacza, że nie będzie ich miała. Chyba, że nie zmieni poglądu na temat celowości sexu, wówczas nie będzie miała ani męża ani dzieci lub będzie miała męża i dużo dzieci, co raczyła już zauważyć nasza koleżanka
Wyobraź sobie, że nie wszyscy ludzie mają dzieci, mimo, że nawet męża/żonę mają, i jest to niezależne od ich poglądów na temat celowości seksu i antykoncepcji.

Cytat:
A tantryzm w buddyzmie głosi, że pozostawanie w postaci kobiety lub mężczyzny prowadzi do kolejnych reinkarnacji i utrudnia więź z bóstwem. Aby to przezwyciężyć należy połączyć się z kobietą. Jej energia pobudza ciało mężczyzny i łącząc się z jego energią łączy się z wyższą mocą.
Fajnie, jak widać co filozofia/religia to inne zwyczaje. Ja pisałam o tym, co na ten temat uważa Kościoł Katolicki bo nie znam innych religii na tyle, by się o tym wypowiadać.
Cytat:
Sama przyznajesz, że nie u wszystkich a jak wiadomo Homo Sapiens to też zwierze.
Zgadza się

Cytat:
Jeśli nie zostały wycofane ze sprzedaży, to nie widzę problemu Czy ktoś tu pisał że są zdrowe?? Znów się czepiasz bez powodu
Czego się czepiam? Napisały dziewczyny w taki sposób jakby tabletki antykoncepcyjne były niezbędnym środkiem ratującym życie. Moim zdaniem nie tylko nie ratują, ale w przeważającej większości szkodzą, co jest poparte badaniami. Chyba mam prawo do własnego zdania, co?

Cytat:
Nie wszyscy muszą być praktykujący, lub w ogóle katolikami. Poza tym nie widzę nic niemoralnego w planowaniu swojej przyszłości, a nie zdawaniu się wyłącznie na przypadek.
Ale nie będę się rozwodzić nad tym, bo ty też się z tą opinią nie zgadzasz.
Ja np. jestem osobą niewierzącą, co nie przeszkadzało mi zaznajomić się z poglądami KK w kwestiach rodziny, potomstwa, seksu i antykoncepcji. Tymczasem obserwuję zjawisko, że większość osób wierzących (wyznania rzymskokatolickiego) wierzy sobie wybiórczo, szczególnie w kwestii seksu i antykoncepcji.

Cytat:
Podaj mi proszę nazwy leków które tylko pomagają i nie szkodzą
A swoim przykładem wymiotłaś Faktycznie chemioterapia ma wiele wspólnego z antykoncepcją i tabletkami anty.
Przecież to właśnie napisałam - że nie ma leków, które tylko pomagają nie szkodząc. Ciągle zalecasz mi czytanie ze zrozumieniem, powinnaś sama się skusić, i również spróbować... Co ma chemia do tabletek? Nic, ale czy mówi ci coś "przykład przez analogię"? Jeśli nie, polecam znów próbę czytania ze zrozumieniem.

Cytat:
Czytając twoją wypowiedź, dochodzę do wniosku, że ciebie też sie to tyczy
I znowu to nieszczęsne czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Moje zdanie, które zacytowałaś dotyczyło nie zdania neciak o antykoncepcji tylko brzydkich uwag i przytyków do inteligencji blondie, których nie szczędziła w swoim poście.

Dziekuję za zwrócenie uwagi na te 2 błędy ortograficzne, które zrobiłam, bez twojej ochoczej pomocy nie wytropiłabym ich.

------------------------------------------
I faktycznie chyba czas zakończyć tą do niczego nie prowadzącą dyskusję
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 11:00   #80
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Chdzi mi o to, że komentujesz wypowiedzi Neciaka wyrwane z kontekstu, bo ona odpowiadała Blondie.
Pisząc do ciebie, czytałam twoje wypowiedzi, i Neciaka, więc wiem dokładnie o co chodzi

***
Cytat:
Napisane przez Neciak89
"Jedyną tak skuteczną metodą jest podwiązanie jajników, albo w ogóle ich usunięcie! NIC więcej!".
Cytat:
Napisane przez iz0lek
Metodą antykoncepcyjną niepłodność nie jest ale podwiązanie jajników/jajowodów owszem.
Cytat:
Napisane przez Klarissa
Mimo, że wg ciebie usuwanie jajników czy bezpłodność nie jest metodą antykoncepcji musisz wiedzieć, że



Cytat:
Napisane przez Klarissa
wg KK niepłodność zalicza się do naturalnych metod zapobiegania rozmnażaniu czyli naturalnej antykoncepcji (jedynej akceptowanej przez KK jako bezgrzeszna).
Proszę o jakieś źródło, bo wdłg. mnie z niepłodnością się rodzimy, i nie jest to metoda antykoncepcji, tylko jakaś wada genetyczna, która objawia się np. występowaniem owulacji u kobiety raz do roku, a u mężczyzny na niewystarczającym ruchu plemników lub wadą w ich budowie.
Co innego z podwiązywaniem - jest to met. antykoncepcyjna, aczkolwiek nielegalna w Polsce. Jej skutkiem jest niepłodność, choć znany jest przypadek zszycia nasieniowodów=przywróceni a płodności.

Btw. Wydawało mi się, ze KK popiera naturalne metody antykoncepcyjne
"
Metody naturalne (nie będące sensu stricte metodami antykoncepcyjnymi) polegają na obserwacji ciała kobiety i ustalaniu faz płodności, tj. dni płodnych i niepłodnych. Do zbliżeń dochodzi w okresie niepłodnym. Dzielą się na metody jednoobjawowe (przy wyznaczaniu fazy płodnej bierzemy pod uwagę tylko jeden parametr, np. temperaturę) i wieloobjawowe. Metody jednoobjawowe:
  • metoda termiczna ścisła
  • metoda owulacji (Billingsa)
Metody wieloobjawowe:
  • metoda termiczna poszerzona
  • metody objawowo-termiczne
  • metoda podwójnego sprawdzenia tzw. angielska
Metody zarzucone
  • kalendarzyk małżeński"
Tylko w/w metody są akceptowane przez kościół, ponieważ nie ma tu żadnej ingerencji człowieka w organizm, ani chemicznej, ani hormonalnej, ani mechanicznej. A ty piszesz że jedyną akceptowaną jest bezpłodność.


Cytat:
Napisane przez Klarissa
ograniczanie liczby dzieci wcale nie powoduje bogactwa a przyrost naturalny nie koniecznie powoduje biedę
Masz rację. Zrozumiałam jednak, że masz na myśli schemat 2+2, stąd mój komentarz


Cytat:
Napisane przez Klarissa
Już pisałam - nie odnoszę się do postów blondie tylko neciaka.
Błąd. Neciak się odnosiła do Blondi, więc wyrywałas z kontekstu wypowiedzi Neciaka, nie czytając tego co było wcześniej napisane.

Cytat:
Napisane przez Klarissa
To ty czytaj ze zrozumieniem, nie będziesz dzięki temu komentować czyichś wypowiedzedzi nie rozumiejąc ich
Znam wypowiedzi i Blondie, i Neciaka i twoje, wiec wiem co komentuję

Cytat:
Napisane przez Klarissa
Wyobraź sobie, że nie wszyscy ludzie mają dzieci, mimo, że nawet męża/żonę mają, i jest to niezależne od ich poglądów na temat celowości seksu i antykoncepcji.
OK, jestem w stanie sobie to wyobrazić ale chodziło o to, że Blondie uważa że sex jest wyłącznie do rozmnażania. Więc o czym tu dużo mówić, dla mnie oczywistym jest, że gdy nie ma sexu=nie ma męza, bo kazdy normalny facet potrzebuje kobietę także w łóżku.
Ale znam parę, która się nie zabezpiecza i nie mają dzieci, tyle tylko że jest to spowodowane bezpłodnością kobiety (owulacja występuje u niej baaardzo żadko). Odnosiłam się jednak do przypadków, gdy wszystko jest ok i oboje są zdrowi i płodni.

Cytat:
Napisane przez Klarissa
Ja pisałam o tym, co na ten temat uważa Kościoł Katolicki bo nie znam innych religii na tyle, by się o tym wypowiadać.
No tak, ale strofowałaś koleżankę niemalże jak ksiądz z ambony, a nie zapytałas czy jest katoliczką. Mnie by nie interesowało jakie ma zdanie KK, bo nie uznaję ich zdania w kwestiach zarówno politycznych jak i społecznych. Niech się lepiej zajmą Pismem Świętym.


Cytat:
Napisane przez Klarissa
Czego się czepiam? Napisały dziewczyny w taki sposób jakby tabletki antykoncepcyjne były niezbędnym środkiem ratującym życie. Moim zdaniem nie tylko nie ratują, ale w przeważającej większości szkodzą, co jest poparte badaniami. Chyba mam prawo do własnego zdania, co?
Masz prawo, ja tego nie podważam, ale moim zdaniem nie zrozumiałas wypowiedzi kolezanki (stąd "czepianie") :
Cytat:
Napisane przez Neciak89
owszem, tabletki szkodza zdrowiu, dziecku tez, pod warunkiem ze sie je bierze w czasie ciazy.
Rozbiłam ci to żeby było przejrzyściej. Nie widzę gdzie "napisały dziewczyny" że tabletki są niezbędne i ratujące życie


Cytat:
Napisane przez Klarissa
Ja np. jestem osobą niewierzącą, co nie przeszkadzało mi zaznajomić się z poglądami KK w kwestiach rodziny, potomstwa, seksu i antykoncepcji. Tymczasem obserwuję zjawisko, że większość osób wierzących (wyznania rzymskokatolickiego) wierzy sobie wybiórczo, szczególnie w kwestii seksu i antykoncepcji.
Oj niunia, ja widzę że słabo się zapoznałaś, jeśli piszesz, że bezpłodność to jedyna popierana przez KK metoda antykoncepcji

W kazdej religii ludzie wierzą wybiórczo, tak jest, było i będzie

Cytat:
Napisane przez Klarissa
nie ma leków, które tylko pomagają nie szkodząc
Bingo! Dlatego my bierzemy tabletki anty., bo mimo iż nam szkodzą, pomagają na inne dolegliwości! Więc nie rozumiem dlaczego Blondie tu wpadła, i zaczeła krytykować hormonalną antykoncepcję

Cytat:
Napisane przez Klarissa
polecam znów próbę czytania ze zrozumieniem.
Na nowej maturze, z polskiego, w pierwszym podejściu (2002r) było coś takiego jak "rozumienie tekstu czytanego" i tak się składa że miałam 5 Może z pisaniem u mnie gorzej, dlatego nie rozumiesz co mam na mysli, i muszę tłumaczyć


Cytat:
Napisane przez Neciak89
wiec zastanow sie troche nad tym co gadasz :|
Cytat:
Napisane przez Klarissa
Ty również - zastanów się nad tym co mówisz
Cytat:
Napisane przez iz0lek
Czytając twoją wypowiedź, dochodzę do wniosku, że ciebie też sie to tyczy
Cytat:
Napisane przez Klarissa
Moje zdanie, które zacytowałaś dotyczyło nie zdania neciak o antykoncepcji tylko brzydkich uwag i przytyków do inteligencji blondie, których nie szczędziła w swoim poście.
Ale napisałaś żeby się zastanowiała co mówi, ja też ci to napisałam, bo zamieściłaś kilka "faktów" które nie są prawdą...

Cytat:
Napisane przez Klarissa
Dziekuję za zwrócenie uwagi na te 2 błędy ortograficzne, które zrobiłam, bez twojej ochoczej pomocy nie wytropiłabym ich.
Polecam się na przyszłość Ale podpowiem ci, że błędy same się podkreślają, wystarczy, żebyś poprawiła wyrazy które są na czerwono
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:37   #81
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Z łaski swojej nie pozwalaj sobie zwracając się do mnie "niunia" bo jest to delikatnie mówiąc niegrzeczne, widzę też, że jestem starsza wobec czego było by miło gdybyś zachowała minimum szacunku w rozmowie chociażby z tego powodu.

Jeśli chcesz się zaznajomić z nauką KK na temat seksu, antykoncepcji, konieczności rodzicielstwa itd. to zanim zaczniesz komuś zarzucać braki w tej dziedzinie sama jednocześnie powielając śmieszne i nieprawdziwe stereotypy (min. o tym jako by rzekomo KK dopuszczał NMPR jako "legalną antykoncepcję" co jest wierutną bzdurą) wejdź na pierwszą lepszą stronę poświęconą nauczaniu np. http://www.teologia.pl/m_k/start.htm

Cytat:
Ale napisałaś żeby się zastanowiała co mówi, ja też ci to napisałam, bo zamieściłaś kilka "faktów" które nie są prawdą...
Napisałam, żeby się zastanowiła "co mówi i jak mówi" bo napisała dziewczynie, min. że jest blond-idiotką... Jakie zamieściłam fakty nie będące prawdą? Pomijam, że ze swej natury fakt jest prawdziwy. Proszę o konkretne przykłady a nie jakieś na prędce wymyślone/dorobione teorie.

EDIT:
Zazwyczaj jest tak, że jak się nie ma racji i argumentów to wtedy "wspaniałomyślnie" zakańcza się dyskusję. Miłego dnia.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-06-16 o 12:38
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:43   #82
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Izolek, podziwiam Cię, że chciało Ci się dyskutować z nią. Ja nie miałam siły na tłumaczenie czegoś co jest oczywiste..

Klarissa, ja na temat KK powiedziałam tylko o antykoncepcji, więc nie wiem dlaczego tu wyskakujesz z wiarą, tym bardziej, że katoliczką jak sama napisałaś nie jesteś.

Więcej nie będę komentować bo Izolek ci wszystko wyjaśniła
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:00   #83
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Mi tez sie nie chce, sorry. Ja sie staram milo, a ty wyskakujesz z pretensjami. Tam skad pochodze "niunia" nie jest oznaka braku szacunku, wrecz przeciwnie.
Ale widze ze za wszelka cene chcesz sie poklocic, wiec zegnam.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:39   #84
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 19:40
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:09   #85
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
@izolek- tak samo jak stosunek kosciola do zaplodnien invitro... rodzice takich dzieci musza klamac zeby moc je ochrzcic. jakos nie chce mi sie wierzyc ze Pan Bog nie kocha tych 'z probowki'. ale to juz dyskusja na inny watek
widze ze stanowisko scarlet wzbudza duzo kotrowersji na wielu watkach....
Żaden ksiądz nie pyta przed chrztem czy dziecko było poczęte in-vivo, in-vitro czy też przez inseminację. Przecież to do chrztu niepotrzebne.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:34   #86
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 19:40
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:58   #87
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Savathus podoba mi się funkcja więziotwórcza No i to właściwie prawda. Są małżeństwa które rozpadają się z brakiem więzi spowodowanym brakiem seksu
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:32   #88
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Savathus podoba mi się funkcja więziotwórcza No i to właściwie prawda. Są małżeństwa które rozpadają się z brakiem więzi spowodowanym brakiem seksu
A ja pomyślałam inaczej: że dlatego bardziej przezywamy rozpady związków w których był sex, niz te w których nie współżyliśmy.
Ale to tez potwierdza regułę
Ja do mojego "pierwszego" praktycznie do dziś wzdycham
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:50   #89
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
A ja pomyślałam inaczej: że dlatego bardziej przezywamy rozpady związków w których był sex, niz te w których nie współżyliśmy.
Ale to tez potwierdza regułę
Ja do mojego "pierwszego" praktycznie do dziś wzdycham
To akurat się nie zawsze sprawdza Ja wzdycham do mojego pierwszego ogółem, a nie do tego z którym pierwszy raz się kochałam ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:54   #90
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: czy ginekolog może tak powiedzieć??

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
To akurat się nie zawsze sprawdza Ja wzdycham do mojego pierwszego ogółem, a nie do tego z którym pierwszy raz się kochałam ;p
No fakt... bo mój "pierwszy" tez nie jest wlaściwie pierwszy ale pierwszy prawdziwy (Zamotałam)
No wiec przyznaje ci racje, pewnie nie jest jak napisalam
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.