Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 16:41   #2251
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wielkie Help, przeczytałam wątek wszystko jest o zapomnianej tabletce, ja o żadnej nie zapomniałam wszystko spoko tylko, najadłam się truskawek jak dzik żołędzi i w pracy złapała mnie biegunka musiałam zażyć tabletkę laremid, choć wiem, że leki przeciwbiegunkowe osłabiają działanie tabletek, biorę od 2lat yasmin właśnie zaczęłam brać nowe opakowanie to będzie4tabletka wiecie ile dni mam się dodatkowo zabezpieczać

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Zapomniałam dopisać, że tabletkę wzięłam o 21 jak zwykle, a laremid po 7rano
nie wszystkie
laremid nie wpływa - zawsze go biorę gdy mam rewolucje żołądkowe (stoperan też nie wpływa)
nie potrzeba dodatkowego zabezpieczenia
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:42   #2252
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Ale tabletka wchłania się w przeciągu 4godzin więc może bez paniki
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:43   #2253
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Ale tabletka wchłania się w przeciągu 4godzin więc może bez paniki
kobieto spokojnie
po pierwsze: tabletka wchłania się 4 godziny i jeśli biegunka wystąpi po tych 4ech godzinach to nie ma żadnego wpływu na tabsy
po drugie: laremid też nie wpływa, o czym już pisałam
więc nie masz kompletnie czym się martwić

luzzzzzzz
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:45   #2254
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

ogólnie podobno już samo rozwolnienie powoduje nie wchłonienie tabletki przez organizm "Jeśli wystąpiły wymioty lub ostra biegunka substancje czynne preparatu Yasmin mogą nie wchłonąć się całkowicie"
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:46   #2255
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
ogólnie podobno już samo rozwolnienie powoduje nie wchłonienie tabletki przez organizm "Jeśli wystąpiły wymioty lub ostra biegunka substancje czynne preparatu Yasmin mogą nie wchłonąć się całkowicie"
ale tylko jeśli wystąpią w ciągu 4ech godzin od przyjęcia tabsa
później gdy tabletka już jest wchłonięta mogą mieć na nią wpływ tylko LEKI wchodzące z nią w interakcje - biegunka i wymioty nie bo tabletka się rozpuściła i jej nie wydalimy ani nie zwrócimy
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 16:48   #2256
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Od czytania ulotki wzrasta panika uspokoił mnie fakt, że lek nie wpłynie na tabsa dzięki
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 21:44   #2257
klaudia17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

biore wlasnie drugie opakowanie yasmin pod rzad i chciałabym znow nie robic przerwy (w przyszlym tygodniu wyjezdzam na "mini wakacje"), czy to bardzo zle wplynie na moj organizm?
klaudia17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 22:09   #2258
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudia17 Pokaż wiadomość
biore wlasnie drugie opakowanie yasmin pod rzad i chciałabym znow nie robic przerwy (w przyszlym tygodniu wyjezdzam na "mini wakacje"), czy to bardzo zle wplynie na moj organizm?
a to juz zalezy od organizmu.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 21:36   #2259
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

wlasnie sobie przypomnialam ze rano nie lyknelam tabletki... minelo 14 godzin... a to jest drugi tydzien.
wg tego co jest napisane na samym poczatku to mimo ze ta rownowaga jest zachwiana to nie musze stosowac dodatkowych metod? dobrze rozumie?
jezeli jednak powinnam sie dodatkowo zabezpieczac to do kiedy? do konca opakowania czy przez 7 dni najblizszych?
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 21:33   #2260
Lith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

zapomniałam 7 tabletki YAZ
24 godziny - uświadomiłam to sobie dopiero gdy dziś zadzwoniło przypomnienie...
współżyłam w poprzedzającym tygodniu
mam iśc jutro do lekarza prawda??
Lith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 21:42   #2261
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lith Pokaż wiadomość
zapomniałam 7 tabletki YAZ
24 godziny - uświadomiłam to sobie dopiero gdy dziś zadzwoniło przypomnienie...
współżyłam w poprzedzającym tygodniu
mam iśc jutro do lekarza prawda??
oczywiscie.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 22:21   #2262
Lith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy


co on mi zrobi??
Lith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 05:52   #2263
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

pewnie to co zawsze...zbada
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 11:32   #2264
mizka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Wczoraj miałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania po 7 dniowej przerwie. Jednak zapomniałam jej i po 9 godzinach (zwykle biorę o 21:00) wziełam dopiero pierwszą tabletkę. Wg zasady do 12 godzin antykoncepcja powinna być zachowana Czy jeśli jest to pierwsza tabletka po przerwie to ta zasada obowiązuje i będe zabezpieczona?
mizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 11:49   #2265
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mizka Pokaż wiadomość
Wczoraj miałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania po 7 dniowej przerwie. Jednak zapomniałam jej i po 9 godzinach (zwykle biorę o 21:00) wziełam dopiero pierwszą tabletkę. Wg zasady do 12 godzin antykoncepcja powinna być zachowana Czy jeśli jest to pierwsza tabletka po przerwie to ta zasada obowiązuje i będe zabezpieczona?
tak
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 12:56   #2266
martynkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martynkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 72
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Czy jeśli zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu cyklu, to muszę się jakoś dodatkowo zabezpieczać?
martynkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 13:01   #2267
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martynkaaaaa Pokaż wiadomość
Czy jeśli zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu cyklu, to muszę się jakoś dodatkowo zabezpieczać?
jeśli nie postąpisz zgodnie z ulotką : TAK.

a ulotka w takiej sytuacji radzi albo od razu przejść do 7 dniowej przerwy, albo tej przerwy w ogóle nie robić, a więc połączyć opakowania.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 14:12   #2268
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
jeśli nie postąpisz zgodnie z ulotką : TAK.

a ulotka w takiej sytuacji radzi albo od razu przejść do 7 dniowej przerwy, albo tej przerwy w ogóle nie robić, a więc połączyć opakowania.

__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 21:09   #2269
d0tkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar d0tkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 712
zgubila sie:(((

prosze Pomozcie kurde dzis mam trafny dzien wszystko mi sie psuje lub wkurza otoz to .. kiedy chcialam zazyc tabletke anty. i ja wyciagalam to mi sie wysunela i spadla gdzies szukalam ja przez godzine i nigdzie jej nie ma jezu nie wiem co sie z nia stalo wyparowala.. z tego pospiechu wzielam tabletke jutrzejsza i w teraz w blistrze mi brakuje jednej tabletki co mam zrobic zeby antykoncepcja byla zachowana.. dodam ze to 5 tabletka z nowego blistra.

Myslalam zeby kupic nastepne dwa opakowania i z 1 wziasc jedna brakujaca tabletke a pozniej normalnie nastepne zazywac... i to 1 opakowanie zostanie mi prawie cale na "zas" jak by sie powtrorzylo przez przypadek a nastepne opakowanie znowu brac.

P.s przepraszam jak watek uz byl nie mam nerwow ani sily juz szukac poniewaz komputer mi sie pewnie zaraz wylaczy i juz nie wlaczy (dziadzius:P)

dziekuje.
__________________
ToTwojeLęki-TyJeStworzyłaś-ATo,CoStworzyłaś, MożeszZniszczyć...

Zuza

Razem
d0tkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 21:12   #2270
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: zgubila sie:(((

Cytat:
Napisane przez d0tkaaa Pokaż wiadomość
prosze Pomozcie kurde dzis mam trafny dzien wszystko mi sie psuje lub wkurza otoz to .. kiedy chcialam zazyc tabletke anty. i ja wyciagalam to mi sie wysunela i spadla gdzies szukalam ja przez godzine i nigdzie jej nie ma jezu nie wiem co sie z nia stalo wyparowala.. z tego pospiechu wzielam tabletke jutrzejsza i w teraz w blistrze mi brakuje jednej tabletki co mam zrobic zeby antykoncepcja byla zachowana.. dodam ze to 5 tabletka z nowego blistra.

Myslalam zeby kupic nastepne dwa opakowania i z 1 wziasc jedna brakujaca tabletke a pozniej normalnie nastepne zazywac... i to 1 opakowanie zostanie mi prawie cale na "zas" jak by sie powtrorzylo przez przypadek a nastepne opakowanie znowu brac.

P.s przepraszam jak watek uz byl nie mam nerwow ani sily juz szukac poniewaz komputer mi sie pewnie zaraz wylaczy i juz nie wlaczy (dziadzius:P)

dziekuje.
ulotka tez zginela śmiercią tragiczną?
bierzesz 20 tabletek, 7 dni przerwy i jest git.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 21:17   #2271
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: zgubila sie:(((

a na przyszlosc, to bierz nie nastepna, tylko ostatnia z opakowania, bo moze Ci sie cos pomylic z dniami i znow bedziesz miala problem
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 21:18   #2272
d0tkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar d0tkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 712
Dot.: zgubila sie:(((

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ulotka tez zginela śmiercią tragiczną?
bierzesz 20 tabletek, 7 dni przerwy i jest git.
i nie trzeba zadnej dodatkowej antykoncepcji!?!?! i nic sie nie stanie?

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
a na przyszlosc, to bierz nie nastepna, tylko ostatnia z opakowania, bo moze Ci sie cos pomylic z dniami i znow bedziesz miala problem


dobrze,a to dlatego wzielam nastepna bo nigdy zadnej nie zgubilam(
__________________
ToTwojeLęki-TyJeStworzyłaś-ATo,CoStworzyłaś, MożeszZniszczyć...

Zuza

Razem
d0tkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 21:19   #2273
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: zgubila sie:(((

Cytat:
Napisane przez d0tkaaa Pokaż wiadomość
i nie trzeba zadnej dodatkowej antykoncepcji!?!?! i nic sie nie stanie?
przeczytaj ulotkę, chociażby tą uniwersalną przyklejoną na górze.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:26   #2274
elane8907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Z góry przepraszam ze pisze drugi raz na ten temat ale powinnam na poczatku tutaj zamiescic to pytanie a tamto sformuowalam troche nie jasno.
Otoż wczoraj nie wzielam jednej tabletki zaylam tabletke pominieta dopiero dzisiaj okolo 11 a normalnie zazywam o 20 wieczorem wiec minelo wiecej niz 12 h.To 3 tydzien wiec jak mowi ulotka powinnam rozpoczac nowe opakowanie bez przerwy..tyle ze jednego nie jestem pewna..otoz zanim jeszcze opuscilam ta zapomniana tabletke zorientowalam sie ze mam w blistrze o jedna tabletke mniej..i to byla tabletka ktora mialam zazyc ostatniego dnia wiec dodatkowo dosc ze pominelam tabletke to jeszcze jednej wogole nie mam i czy ma to jakies znaczenie?? czy w takiej sytuacji cos sie zmieni jezeli zaczne bez przerwy nowe opakowanie i czy jest duza szansa ze jestem w ciazy skoro do konca zostaly mi tylko 2 tabletki a tak naprawde 1 bo jedna mi sie zgubila i musze ja zazyc dzisiaj o normalnej porze... Prosze o odpowiedz...
elane8907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:35   #2275
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elane8907 Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam ze pisze drugi raz na ten temat ale powinnam na poczatku tutaj zamiescic to pytanie a tamto sformuowalam troche nie jasno.
Otoż wczoraj nie wzielam jednej tabletki zaylam tabletke pominieta dopiero dzisiaj okolo 11 a normalnie zazywam o 20 wieczorem wiec minelo wiecej niz 12 h.To 3 tydzien wiec jak mowi ulotka powinnam rozpoczac nowe opakowanie bez przerwy..tyle ze jednego nie jestem pewna..otoz zanim jeszcze opuscilam ta zapomniana tabletke zorientowalam sie ze mam w blistrze o jedna tabletke mniej..i to byla tabletka ktora mialam zazyc ostatniego dnia wiec dodatkowo dosc ze pominelam tabletke to jeszcze jednej wogole nie mam i czy ma to jakies znaczenie?? czy w takiej sytuacji cos sie zmieni jezeli zaczne bez przerwy nowe opakowanie i czy jest duza szansa ze jestem w ciazy skoro do konca zostaly mi tylko 2 tabletki a tak naprawde 1 bo jedna mi sie zgubila i musze ja zazyc dzisiaj o normalnej porze... Prosze o odpowiedz...
jeśli połączysz opakowania będzie ok - jedna tabletka mniej nie robi tu różnicy - zresztą organizm nawet jej braku nie zauważy bo dostarczysz mu inną, z nowego opakowania (tabletki jednofazowe, dwuskładnikowe np logest, harmonet, yasminelle, yasmin, cilest - mają taki sam skład w każdej tableteczce)
nie ma zagrożenia ciążą jeśli postąpisz zgodnie z ulotką, łącząc opakowania
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:55   #2276
elane8907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

dziekuje Ci bardzo uspokoilam sie
elane8907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 06:38   #2277
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

a w Novynette tez wszystkie tabletki maja ten sam sklad czy rozny?
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 07:04   #2278
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
a w Novynette tez wszystkie tabletki maja ten sam sklad czy rozny?
taki sam.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 09:45   #2279
snowprincess
Rozeznanie
 
Avatar snowprincess
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Hej
Mam problem. Od ponad półtora roku biorę tabletki Yasminelle. Ostatnie pare miesiecy nie wspolzylam wogole.
Tydzien temu w poniedzialek wzielam pierwszą tabletkę z nowego blistra. Drugą we wtorek. W środe wyjechalam i zapomnialam ze soba zabrac tabletek. Dopiero w sobote wzielam kolejną tabletkę. Czyli 3 dni pominęłam. Niestety równiez w sobote dostalam krwawienia a dopiero co w poprzedzajacym tygodniu mialam okres, tzn krwawienie z odstawienia. W niedziele rowniez wzielam tabletke, ale do dzis krwawienie nie ustapilo.
Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji?
Studiuje w Warszawie a swojego ginekologa mam w rodzinnym miescie.
snowprincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:51   #2280
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam, zwymiowałam, zgubiłam tabletki, tabletki a biegunka - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez snowprincess Pokaż wiadomość
Hej
Mam problem. Od ponad półtora roku biorę tabletki Yasminelle. Ostatnie pare miesiecy nie wspolzylam wogole.
Tydzien temu w poniedzialek wzielam pierwszą tabletkę z nowego blistra. Drugą we wtorek. W środe wyjechalam i zapomnialam ze soba zabrac tabletek. Dopiero w sobote wzielam kolejną tabletkę. Czyli 3 dni pominęłam. Niestety równiez w sobote dostalam krwawienia a dopiero co w poprzedzajacym tygodniu mialam okres, tzn krwawienie z odstawienia. W niedziele rowniez wzielam tabletke, ale do dzis krwawienie nie ustapilo.
Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji?
Studiuje w Warszawie a swojego ginekologa mam w rodzinnym miescie.
W przypadku pominięcia takiej ilości tabletek wystąpienie krwawienia jest dość częste Ja na Twoim miejscu nie brałabym tabl już w sobotę i niedzielę tylko zrobiłabym przerwę i poczekałabym na pierwszy naturalny okres i rozpoczęłabym branie od nowa.

teraz pozostaje Ci kontynuować przyjmowanie tabletek... Pamiętaj, że nie wiadomo, kiedy wróci zabezpieczenie! Ja bym zabezpieczala się dodatkowo do końca tego opakowania.
Krwawienie powinno niedługo ustąpić (wywołał je spadek ilości hormonów w organiźmie- czyli to krwawienie jest takie samo jak to w czasie przerwy).
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.