Tatuaż, a reznons magnetyczny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 12:19   #1
mrsbungle
Przyczajenie
 
Avatar mrsbungle
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Question

Tatuaż, a reznons magnetyczny.


Witam forumowiczów.
Od dawna planuję zrobić sobie tatuaż. Jednak przed podjęciem tej decyzji ostatecznie, chciałabym dowiedzieć się, czy posiadanie tatuażu nie koliguje z badaniami rezonansu magnetycznego? Próbowałam na ten temat poszukać informacji w internecie, jedyne co udało mi się znaleźć to zdanie:
Cytat:
"FDA ostrzega także pacjentów, że jeśli poddają się badaniu rezonansem magnetycznym, ich tatuaże mogą puchnąć i piec, najpewniej w związku z metalami zawartymi w niektórych tuszach..."
oraz mocno podzielone opinie.
Dlatego postanowiłam spróbować poszukać odpwoiedzi na ten temat tutaj. Z nadzeją, że ją jednak znajdę, zakładam nowy temat, bo znalazłam tylko jeden, w dodatku na temat usunięciu tatuażu.. ;]
Pozdrawiam.
__________________
"Łoś ugryzł kiedyś moją siostrę.
Poważnie.
Chciała wyryć na nim swoje inicjały szczoteczką do zębów, prezentem od Svena, swojego chłopaka.Dentysty i aktora w filmach "Plomby namiętności" i "Napalone dłonie dentysty z Oslo"."
***
Z każdym głupim postem umiera mały kotek..
mrsbungle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 18:42   #2
m@rtynka
Zadomowienie
 
Avatar m@rtynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 507
Dot.: Tatuaż, a reznons magnetyczny.

Jeśli rezonans będzie wykonany świeżo po zrobieniu tatuażu to mogą wystąpić objawy , pieczenia lub puchnięcia.Ale czy pózniej będzie miało to jakiś wpływ szczerze nie spotkałam się z takim przypadkiem i wątpie bo tatuaż juz będzie zagojony.
__________________
the pain that was eating me inside






Razem! KCKM
m@rtynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 11:47   #3
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Tatuaż, a reznons magnetyczny.

rezonans mam w przyszłą sobotę, kilka tatuaży też, więc odpowiem Ci na to pytanie jak będę po. albo mi rozerwie łapy albo nie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 09:39   #4
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Tatuaż, a reznons magnetyczny.

ja mam tatuaż od kilku lat, niedawno miałam robiony rezonans magnetyczny, ale nic się nie stało ani ze mną, ani z tatuażem, a wynik rezonansu nie był przez to mniej wiarygodny. Przed rezonansem jednak dostałam kartę do wypełnienia, i było tam pytanie czy posiadam tatuaż- zaznaczyłam, że tak, ale nikt nic nie mówił, więc chyba nie ma on aż tak wielkiego znaczenia. O wiele gorsze są jakieś metalowe przedmioty. pani np kazała zdjąć mi stanik, bo ma on metalowe zapięcia. Szczęście że miałam stanik z plastikowymi zapięciami, bo musiałabym paradować przez cały pokój pełen lekarzy goła hehe
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 17:39   #5
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Tatuaż, a reznons magnetyczny.

Cytat:
Napisane przez 85beata Pokaż wiadomość
O wiele gorsze są jakieś metalowe przedmioty. pani np kazała zdjąć mi stanik, bo ma on metalowe zapięcia. Szczęście że miałam stanik z plastikowymi zapięciami, bo musiałabym paradować przez cały pokój pełen lekarzy goła hehe
Owszem stanik kaza zdjac, ale gola? nie... bluzka zostaje.
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 18:27   #6
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Tatuaż, a reznons magnetyczny.

widziałam na dr house jak gościaowi krwawiły tatuaże
no ale to film przecież
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:25   #7
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: Tatuaż, a reznons magnetyczny.

Cytat:
Napisane przez mrsbungle Pokaż wiadomość
Witam forumowiczów.
Od dawna planuję zrobić sobie tatuaż. Jednak przed podjęciem tej decyzji ostatecznie, chciałabym dowiedzieć się, czy posiadanie tatuażu nie koliguje z badaniami rezonansu magnetycznego? Próbowałam na ten temat poszukać informacji w internecie, jedyne co udało mi się znaleźć to zdanie: oraz mocno podzielone opinie.
Dlatego postanowiłam spróbować poszukać odpwoiedzi na ten temat tutaj. Z nadzeją, że ją jednak znajdę, zakładam nowy temat, bo znalazłam tylko jeden, w dodatku na temat usunięciu tatuażu.. ;]
Pozdrawiam.
mam dużo tatuaży i tak się składa że rok temu robiłam rezonans, w niczym to nie przeszkodziło, żyję i nawet nie wiedziałam, że jest jakieś zagrożenie
__________________


ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.