Holandia - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-22, 12:49   #1381
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Holandia

Co do karty telefonicznej JA mam Lebarę i moge ją polecić
A holenderski chleb to wataNawet te chlebki po 1,5 czy 2 e nie są za dobre
Holenderki mają zupełnie inny typ urody niż Polki, inny styl ubierania i nie sa tak zadbane w wiekszości przypadkówI to raczej My ze swoją urodą itd. wypadamy na +Chociaż jak widzę niektóre Polki w miniówach co ledwo tyłek zakrywa to żenada
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 12:54   #1382
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Holandia

Ja tez mam Lebarę i równiez polecam
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 21:44   #1383
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Ja mam od poczatku ORTEL I tez jestem zadowolona
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 13:37   #1384
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Holandia

Witam Was,
mam takie pytanie.. nie wiecie może jak mogę znaleźć numer domu w Holandii? Mam imię, nazwisko, ulicę, miasto, kod pocztowy tylko potrzebuję znaleźć numer. Nie wiecie gdzie mogę to zrobić, niestety nie znam niderlandzkiego. Byłabym wdzięczna za pomoc
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 08:39   #1385
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

Dla mnie byłoby najprościej :
google.nl - {pagina's uit Nederland} - telefoonboek - google zoeken. -
i wpisać dane.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 21:21   #1386
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Dla mnie byłoby najprościej :
google.nl - {pagina's uit Nederland} - telefoonboek - google zoeken. -
i wpisać dane.

Bardzo dziękuję za pomoc Znalazłam co potrzebowałam
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 16:39   #1387
Malwiana
Zadomowienie
 
Avatar Malwiana
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Holandia

witam,
mam takie pytanie - czy znacie moze jakas agencje statystow w Amsterdamie?
__________________
12.01.2009 - GÓRA


Malwiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 06:50   #1388
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Holandia

Dziewczyny a jak jest z opieką podczas produ i ciązy w Holandii??
Czy urlop maciezynski dostaje sie tez jak sie pracuje przez biuro pracy a nie na kontrakt??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 12:15   #1389
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

wejdz na niedziela.nl na forum, tam jest wszystko co cie interesuje
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 09:13   #1390
martusiek78
Przyczajenie
 
Avatar martusiek78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wieluń / Weert
Wiadomości: 9
GG do martusiek78
Exclamation Dot.: Holandia

Drogie Dziewczyny !
Pod koniec lipca koncze moja ´´kariere au pair´´ i zamierzam wreszcie stanac na wlasnych nogach tj. wynajac jakies fajne mieszkanko
A ,ze dziadowac nie chce,tylko zalezy mi na czyms milym ,przytulnym i konkretnym,to wiadomo,ze samej mnie na to nie stac..
Dlatego tez SZUKAM OSOBY ktora chcialaby wynajac ze mna jakis fajny appartment w ROERMOND ,slicznym i jak dla mnie -idealnym do zycia- miasteczku w Limburgii
Poznalam jednego chlopaka,ktory rowniez pisalby sie na wynajecie mieszkania,wiec gdyby znalazla sie jeszcze jakas dziewczyna,to bylby juz ladny komplecik...bo czym wiecej tym razniej..no i ekonomiczniej
Gdyby ktos z Was sie pisal,badz slyszalybyscie,ze ktos poszukuje lokum,to zostawiam tu moje gg 3689493 oraz maila malenstwo78@o2.pl .
Pozdrawiam !!!!
martusiek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 10:48   #1391
angel18
Raczkowanie
 
Avatar angel18
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: bb
Wiadomości: 75
GG do angel18
Dot.: Holandia

Hej wyjeżdzam do Holandii do pracy na całe wakacje (3 miesiące) i mam do Was pytanko oddnośnie pogody w tym kraju, jak to tam jest w lecie??? czytałam troche na necie i podobno lato jest tam trochę chłodniejsze niż w Polsce. Dlatego zastanawiam sie jakie ubrania wziąść czy więcej jakichś ciepłych ciuchów żebym potem nie marzła Jeśli ktos mógłby mi mniej więcej poradzić to bede wdzieczna
angel18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 11:39   #1392
bertii104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: gdzies daleko ..
Wiadomości: 12
Dot.: Holandia

wez cieple bluzy ale spodenki tez sie przydadza ,rano jest zimno ( to zalezy gdzie bedziesz pracowala na polu czy w budynku )
moja rada jezeli bedziesz pracowala na polu np.truskawkowym zaopatrz sie w 2-3 zestawy ubran do pracy bluza, bluzka z dlu. rekawem ,koszulka ,spodnie ,spodenki , Lepiej zdjac jezeli jest za goraca !
bertii104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 13:14   #1393
Grizzly88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Holandia

Hey wszystkim...mam pytanie odnośnie pracy sezonowej w Holandii. Nie wiecie moze gdzie warto sie zglosic? gdzie szukac?moze lotnisko?dworzec? ...od miesiaca próbuje cos znalezc i nic;(...
Grizzly88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 15:15   #1394
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Holandia

Pytanie do dziewczyn będących w Holandii-
Dawno nie byłam w Holandii i mam jechac za dwa tyg mam pyt czy w Holadnii w drogeriach są te kolorowe kosmetyki nivea? W Polsce ich nie ma, w Niemczech są a w Holandii? Mam ochotę na taki tusz do rzęs w żółtym opakowaniu i lakier do paznokci

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Grizzly88 Pokaż wiadomość
Hey wszystkim...mam pytanie odnośnie pracy sezonowej w Holandii. Nie wiecie moze gdzie warto sie zglosic? gdzie szukac?moze lotnisko?dworzec? ...od miesiaca próbuje cos znalezc i nic;(...
A gdzie jesteś w Pl czy w Hol? W Hol najlepiej jechac do wielkiego miasta i biur różnych firm poszukać W Pl tak samo
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 17:22   #1395
p_misiowa
Zadomowienie
 
Avatar p_misiowa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 406
Dot.: Holandia

Dziewczyny co najlepiej jest kupic w Holandii?
chodzi mi o takie rzeczy które bardziej opłacają się tam lub takie które poprostu warto kupic a nie ma ich w PL
słodycze? kosmetyki? ciuchy?
__________________

KOCHAM!
******

p_misiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:02   #1396
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Holandia

Może to śmieszne ale ja zawsze kupuje dużo paczek ob w holandii bardziej się opłaca bo są tansze niż w Pl Ja zawsze kupuje te po 16 sztuk pakowane i one w kurdivat czy jak sie to tam pisze są po nie całe 2 euro a w pl nie wiem ale chyba cos po 16-18 zł i jest w hol sklep z ciuchami Cool Cat w Pl go nie ma i w niemczech też nie, często w nim kupuje ciuszki, są różne czesto tak co 2 mies zmieniają i sa całkiem inne ciuchy, pod koniec lata sa wyprzedaże, są tam młodzieżowe ubranka
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 09:26   #1397
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Holandia

ze slodyczy proponuje stropwafle i czekolady Côte d'Or.. z innych rzeczy moze sos sate, tez go w PL nie ma, przynajmniej ja nie widzialam... ser zolty taki jak oud amsterdam lub inny oud kaas i najlepiej kupic na rynku bo sa smaczniejsze i tansze niz w supermarkecie..
z kosmetykow sie nie orietuje ale kiedys slyszalam ze perfumy sa tansze w NL niz w PL.. ale to bylo jakis czas temu nie wiem czy tak jeszcze jest.. a ciuchy to najlepiej kupowac na wyprzedazach bo wtedy mozesz kupic dobre jakoscoiwo i dobrej marki ciuchy za nieduze pieniadze...

powodzenia
__________________
Ania

link do mojego bloga;
http://magicznerosliny.wordpress.com/

oraz
http://sweetfairyfotografie.wordpress.com/
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 19:19   #1398
p_misiowa
Zadomowienie
 
Avatar p_misiowa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 406
Dot.: Holandia

dziękuję dziewczynki za odpowiedzi
zaopatrzę się w słodycze i może ciuszki jakieś znajdę
__________________

KOCHAM!
******

p_misiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 23:45   #1399
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
ze slodyczy proponuje stropwafle i czekolady Côte d'Or.. z innych rzeczy moze sos sate, tez go w PL nie ma, przynajmniej ja nie widzialam... ser zolty taki jak oud amsterdam lub inny oud kaas i najlepiej kupic na rynku bo sa maczniejsze i tansze niz w supermarkecie..
z kosmetykow sie nie orietuje ale kiedys slyszalam ze perfumy sa tansze w NL niz w PL.. ale to bylo jakis czas temu nie wiem czy tak jeszcze jest.. a ciuchy to najlepiej kupowac na wyprzedazach bo wtedy mozesz kupic dobre jakoscoiwo i dobrej marki ciuchy za nieduze pieniadze...

powodzenia

Stropwafle popieram Pyszota
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 00:18   #1400
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Holandia

Bylam w Holandii jakies 1,5 roku temu i tylko na pare tygodni do pracy

To, co mi sie tam bardzo podobalo, to ta serdecznosc naokolo Pamietam jedziemy rowerkami (holendrami,oczywiscie!) do miasta w weekend (i to, ze weekendy sa tam swiete i przewaznie ludzie wtedy nie pracuja!) i z daleka widzimy jednego dziadka,ktory grabil liscie i nagle nas widzi i przestaje no i wyszlo na to, ze czekal po to, zeby sie z nami przywitac i zapytac jak sie czujemy! jakie to bylo slodkie!

W banku jak chcielismy zalozyc konto, panie nie chcialy o niczym slyszec, poki nie napijemy sie z nimi kawy zero problemow jesli chodzi o zalatwianie formalnosci!

Ten ich usmiech! Bardzo mi sie to podoba, zyczliwosc, mile ekspedientki!

Wysocy mezczyzni.. mrrrrau! bylo na co popatrzec!

Bezpieczenstwo-wiem, ze tam sa tez imigranci....ale tylko tam nie balismy sie wyjsc z koleznka kiedy bylo ciemno na spacer ani zostawic rowerki z zakupami bez zabezpieczenia

To, ze zadna praca nie hanbi! Kiedy robilismy zakupy w Aldiku za kasa byli ...Holendrzy kolo 40! ale jak wygladali! Z duma kasowali produkty, na palcach 3 sygnety i wisiory i ta ich elegancja!

Rowerowy swiat i to, ze sciezki rowerowe nie koncza sie nagle drzewem

kiedy wrocilam do Polski to nawet nie odpakowalam walizki....wtedy dotarlo do mnie, ze nie wyobrazam sobie zycia w PL...

pogoda ducha i pomoc wzajemna!

no to tyle

PODKRESLAM--> to sa moje subiektywne odczucia i na pewno znajdzie sie ktos, kto powie :''nieprawda,bo..."
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:31   #1401
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Bylam w Holandii jakies 1,5 roku temu i tylko na pare tygodni do pracy

To, co mi sie tam bardzo podobalo, to ta serdecznosc naokolo Pamietam jedziemy rowerkami (holendrami,oczywiscie!) do miasta w weekend (i to, ze weekendy sa tam swiete i przewaznie ludzie wtedy nie pracuja!) i z daleka widzimy jednego dziadka,ktory grabil liscie i nagle nas widzi i przestaje no i wyszlo na to, ze czekal po to, zeby sie z nami przywitac i zapytac jak sie czujemy! jakie to bylo slodkie!

W banku jak chcielismy zalozyc konto, panie nie chcialy o niczym slyszec, poki nie napijemy sie z nimi kawy zero problemow jesli chodzi o zalatwianie formalnosci!

Ten ich usmiech! Bardzo mi sie to podoba, zyczliwosc, mile ekspedientki!

Wysocy mezczyzni.. mrrrrau! bylo na co popatrzec!


PODKRESLAM--> to sa moje subiektywne odczucia i na pewno znajdzie sie ktos, kto powie :''nieprawda,bo..."
masz recje to co w hol jest super to mili ludzie a u nas idzie sie do sklepu i babka tak podaje towar i tak gada jakby jej sie nie chcialo

co do facetow to jest na co popatrzec.. mmmm... konkretnie
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:15   #1402
Gosik27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 38
GG do Gosik27
Dot.: Holandia

Dziewczyny bardzo pilnie potrzebuję mieszkania, kempingu itp do wynajęcia na 4 osoby. Niestety wszędzie gdzie pytamy nie chcą Polaków . Chodzi o oklice Zwolle, Hattem. Proszę o pomoc bo pracę mamy a mieszkanie tylko do końca tygodnia.
Gosik27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 20:53   #1403
ekstazija
Raczkowanie
 
Avatar ekstazija
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Holandia

Witam,przeczytalam po trochu watek,bo tez mysle od pewnego czasu nad wyjazdem do Holandii.
Mieszkam obecnie w Anglii,ale bedac tu juz kilka lat szczerze stwierdzam ze nie daje mi ten kraj szczescia i spelnienia,a marze w koncu o stabilizacji. Do Polski nie chce wrocic jak wiekszosc z was-znaczy,z tego samego powodu.
Narazie rozgladam sie czy ten kraj "nadaje sie do zycia".
Mam meza,i male dziecko. Nie chce aby dorastalo w Wielkiej Brytanii.
Czy jezyka holenderskiego da sie nauczyc? Planujemy wyprowadzic sie za ok. 2 lata,uzbierac troche kasy na start,bo z dzieckiem nie mozemy sobie niestety pozwolic na takie spontaniczne plany,a bardzo chcialabym juz pozegnac wyspy... jednym ze wzgledow jest,ze bardzo tesknie za rodzina,w uk nie mam kompletnie nikogo,za to w Holandii przyszywana ciotke,u ktorej czesto sa rodzice mojego meza. I wiadomo,samochodem do POlski to kilka godzin,czyli prawie rodizna na miejscu... Z uk "wypady" do kraju sa max 2 razy w roku. Przezylam juz 2 krotnie swieta w uk(nie ma nic gorszego,zero klimatu,sklepy i centra potwierane,ludzie na ulicach) i teraz czekaja mnie trzecie
ekstazija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 15:36   #1404
martusiek78
Przyczajenie
 
Avatar martusiek78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wieluń / Weert
Wiadomości: 9
GG do martusiek78
Dot.: Holandia

No ja Ci powiem tak.. ogolnie mieszkam w Polsce,ale kilka miesiecy mieszkałam w Holandii,byłam tez w Anglii i wrazenia moje są najstepujace :
Anglia jest lepsza od Polski,ale duzo gorsza niz Holandia dlatego jestem prawie pewna,ze bardzo spodoba Ci sie ten kraj (na pewno bardziej niz wyspy). zalezy tez,w jaką częsc krajup pojedziesz....ja bylam na poludniu i czulam sie jak...w bajce
wiadomo,ze wszedzie sie teksni za rodziną,za polskim jedzeniem itd...ale chyba przyjemniej teskni sie z Holandii duzo zieleni,duzo slonca.. no mnie sie tam bardzo podoba
Moj mezczyzna jest holendrem - i mam nadzieje ze tez wkrotce wyprowadzę się tam na stałe....bo tam naprawde fajnie sie zyje !
a co do języka... no ja go jeszcze nie umiem...choc ludzie,ktorzy przeszli juz kursy -uwazają,ze bardzo latwo nauczyc sie tego -jak by sie moglo wydawac- kosmicznego Dutcha a dzieci chłoną ten język jak gąbka ( do dzis mnie to szokuje :P) ..sama poznalam w Nl kilka dziewczynek ktore przyjechaly tam w wieku np. 5 lat ,a teraz mają po 7, 10 i mowią po holendersku jak rodowite holenderki w szkolach itd tez sie dzieci bez problemu odnajdują....zresztą,to chyba podobnie jak w Anglii
ja Holandię ogolnie POLECAM i wydaje mi sie,ze dobry bylby to wybor- gdybys zamienila wyspy na Nibylandie
Powodzenia !
martusiek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 21:19   #1405
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
masz recje to co w hol jest super to mili ludzie a u nas idzie sie do sklepu i babka tak podaje towar i tak gada jakby jej sie nie chcialo

co do facetow to jest na co popatrzec.. mmmm... konkretnie
alezz ja sie wtedy za nimi ogladalam,oj!
cie ie tez kreca wysocy? ja nie wiem,co sie ze mna stalo,bo nigdy na to nie zwracalm uwagi, a od jakiegfos roku mam krecka na punkcie wysokich, lub choc wyzszych ode mnie! w Holandii ich na peczki, oj polecam na lowy

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

jestem obecnie w Anglii juz 10 miesiecy nie liczac przerwy pare m-cy w PL, i zawsze ale to zawsze bede miala sentyment do Holandii!

to byl moj pierwszy wyjazd za granice, i zakochalam sie w tym kraju! Anglia nie ma porownania,zgadzam sie
Tam po prostu chce sie zyc, ludzie mili i fajni, kwiatki, rowery..
moze gdyby jeszcze tego silnego wiatru nie bylo...!

i nadal mysle o Holandii jak bardzo bym chciala jeszcze ja odwiedzic.... niesamowity sentyment!

co do Anglii to urzeka mnie angielski akcent u mezczyzn facet,z ktorym obecnie sie spotykam jest anglikiem, i naprawde roztapiam sie jak slysze ten ich akcent

Zauwazyliscie,ze Anglicy i Amerykanie maja fajne, niskie "radiowe" glosy? Teoretycznie kazdy z nich moze w radio pracowac! i to,ze tlyko kogos slyszac, nie widzac, nie mozna odgadac dokladnie jego wieku co np jest mozliwe slyszac jezyk polski u facetow? Nawet 10latki maja juz niskie "dorosle " glosy"

podoba mi sie angielska kultura i uprzejmosc, ze obcy ludzie nawet potrafia sie toba przejac Wiadomo,ze sa wyjatki itp, ale to mnie w Anglii urzeka! tak bardzo kontrastuje to z nasza Polska....

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
masz recje to co w hol jest super to mili ludzie a u nas idzie sie do sklepu i babka tak podaje towar i tak gada jakby jej sie nie chcialo

co do facetow to jest na co popatrzec.. mmmm... konkretnie
dodam jeszcze od siebie,ze wlasnie tam zdalam sobie sprawe,ze ten "idealny swiat,gdzie wszyscy sa dobrzy itp" z ktorego nabijala sie cala moja rodzina i znajomi,ze nie istnieje,i ze "to ja mam problem ze soba",ze nie potrafie sie zaaklimatyzowac w Pl

okazal sie realny! wladnie Holandia mi to pokazal i udowodnila,ze tak- sa miejsca,gdzie ludzie potrafia byc uprzejmi i pomocni i gdzie chce sie zyc!

nigdy tego Holandii nie zapomne
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.

Edytowane przez Ivi 1988
Czas edycji: 2009-10-19 o 21:14
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 10:09   #1406
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

kochana! nie zastanawiaj sie tylko czyn kroki do wyprowadzki. ja wNL mieszkalam prawie 6 lat, 3 bez przerwy. jezyk jest trudny ale nauczalny, dla dzieci nie ma problemu. teraz przeprowadziłam sie do belgii do tzta, ale wiem ze wroce do nl kiedys amsterdam to moj drugi dom
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 11:29   #1407
ekstazija
Raczkowanie
 
Avatar ekstazija
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Dot.: Holandia

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi; fajnie piszecie o Holandii i to podnosi na duchu,ale... patrzac realnie to wiekszosc z was wyjechala do lub ma tam partnera zyciowego Holendra,czyli wiatraka po waszemu
Ostatnio bylam tez taka napalona,ze wszystko fajnie pieknie...dopuki nie przeczytalam jak tam Polacy mieszkaja,gdzie pracuja(slawne baraki,zbiorka owocow... ) i tego jak Holendrzy nas postrzegaja(turek,marokan czyk...)
W uk nie jest lepiej,anglikom juz sie znudzila nasza sila robocza i widac po rasistowskich haslach,ze chetnie by sie nas pozbyli,ale ja nie o tym...:
My chcielibysmy normalnie pracowac,zyc, w miejscu,ktore nie tylko daje nam urzymanie ale tez satysfakcje a nie angielska depresje(bo nie samymi pieniedzmi czlowiek zyje)
Mam do was pytanie,moze do osob,ktore znaja przypadki lub sami byli w podobnej sutuacji,tzn konkretne pytanie :
czy jedna osoba na poczatek jest w stanie utrzymac 3 osobową rodzine za najnizsza krajową?
Jak to jest ze zlobkiem czy przedszkolem,slyszalam,ze platne ale czy panstwo cos zwraca, zeby nie pracowac na same przedszkole tylko.
Czy z jezykiem angielskim(zamierzamy sie uczyc niderlandzkiego ale to wiadomo-potrwa) da sie znalesc normalna prace niz zbieranie owocow?
Jak to naprawde jest z mieszkaniem,powiedzmy w niewielkim miescie na wschodniej granicy Holandii?
Za co tak naprawde sie placi,wszystkie podatki itp.
Czy zycie w Holandii jest drozsze niz w Anglii?
Bede wdzeczna za odpowiedzi.

Nie chcialabym wyjechac ina miejscu by sie okazalo,ze musimy wracac bo te wszystkie podatki,czynsze nas tak "zjedzą"
ekstazija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 14:42   #1408
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

z moich obserwacji (mieszkałam jako singiel w Amsterdamie) za przedszkole sie placi, ale jakis dodatek chyba mozna otrzymac. ja z ang tylko pracowalam w amerykanskiej firmie w sektorze IT ktora testuje gambling mashines za dobre pieniadze.

nieruchomosci: wynajem i kupno jest bardzo drogie to fakt ale ja mieszkalam w A'mie wiec tam jest wszytsko drogie.
wg mnie zycie jest RELATYWNIE tanszse niz w Anglii. nie wiem na 100% bo w GB nie mieszkałam nigdy.
Nie wiem czy za jedna srednią krajowa mozna wyzyc na 3 osoby ale mysle ze tak bez szalenstw.

Ja nigdy nie cuzłam sie gorsza tam. moze mialam szczescie do ludzi, ale ja wiecej przebywalam w towarzystiwe miedzynarodowym niz holenderskim, tam tez studiowalam, wiec moze to inaczej.

dla mnie to najlepszy kraj do mieszkania

aha, mieszkalam rok w Enschede, to jest przy granicy z Niemcami - nie jest zle, ale wole zachów, Randstad najbardziej.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:22   #1409
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

ekstazja -
Ja : prowincja Limburg; miasto (eczko) - Landgraaf.
Odpowiem Ci na pytania z mojego punktu widzenia.
W obcym kraju i jeszcze w dzisiejszej dobie kryzysu znaleźć dobrą, satysfakcjonującą {nie wiem co dla Ciebie znaczy : satysfakcjonującą} pracę - to istny łut szczęścia. Tzw. "bezrobocie" Holandii też nie ominęło. Jeśli nie masz pracy - to skąd weźmiesz tą "najniższa krajową" ?! Przecież nie przysługuje Ci żaden tzw. zasiłek.
Nie - i jeszcze raz nie - za "najniższa krajową" nie utrzymasz rodziny. Czynsze przede wszystkim są bardzo duże. Żłobki i przedszkola są płatne, a od momentu kiedy : "zorgtoeslagen" i "woontoeslagen" przejął we władanie belastingdienst - baaardzo zaostrzyły się kryteria jego otrzymania i jego wysokości. Jeśli już - są to małe kwoty. Pracowałam w Holandii nie przy zbiorze płodów rolnych, ale nie miałam aż takiego szczęścia i wymogiem była przyzwoita znajomość w mowie i piśmie języka holenderskiego.
Lamdgraaf nie jest dużym miastem i znajduje się prawie na granicy z Niemcami. Jeszcze parę lat temu za mieszkanie około 80 m2 płaciłam 900 euro. Potem - hipoteka i dom. Do czynszu dochodzą opłaty za prąd, gaz itp.
Podatki płacisz od każdego euro, który trafi do Twojej kieszeni.
I weź jeszcze pod uwagę opiekę zdrowotną. Nie wiem jak jest obecnie z ubezpieczeniem zdrowotnym : Polska - Holandia. Ja mam w odwrotną stronę :
ubezpieczona jestem w Holandii, z usług służby zdrowia korzystam w Polsce.
Porównania : Holandia - Anglia nie mam.

Co zaś się tyczy opinii Dziewczyn o Holendrach - wszędzie są ludzie i ludziska.

Opiumalfa -
zazdroszczę Ci tej Belgii. Zakochana jestem po uszy w cudownym
akcencie belgijskiego języka holenderskiego. Toż to nie mowa, to istny śpiew.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:33   #1410
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Heroldin - ja nie moge flamandzkiego zniesc po prsotu :P kocham akcent z amsterdamu! to znaczy miec różne gusta
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.