jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-09, 14:58   #211
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Hmm dziwne te oksydy kolorowe, w sensie, że to takie podejrzane trochę - nie wiem czy to nie tylko chwyt marketingowy, no bo przecież zwyczajną oksydą "czarną" da się i tęczę i brąz zrobić... No chyba, że te jakimś cudem zatrzymują się na stadium brązu lub "tęczy" (cokolwiek to dla nich znaczy) i nie ruszą dalej niezależnie od czasu moczenia... Dziwne, dziwne. Jutro pewnie będę w Szafirze to może sobie kupię tą "brązową". Trza koszty robić na ten miesiąc ;-).
kurcze, tez mnie brązowa i tęczowa zaciekawiły daj znać jak wyszło
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 12:04   #212
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Darkling Pokaż wiadomość
kurcze, tez mnie brązowa i tęczowa zaciekawiły daj znać jak wyszło
Też czekam na info o efektach. Miałam chrapkę na te oksydy już dawno
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:42   #213
Killa Ree
Wtajemniczenie
 
Avatar Killa Ree
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 607
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Moje opakowanie oksydy kupiłam chyba w grudniu za kakieś 11 zł i nawet do połowy nie doszłam... Jak to się ma do cen jajek i prądu do rozgrzania piekarnika?
Kamyk, nic osobistego - najpierw mi uwagę zwaracacie, że wątku nieczytam i piszę bzdury, a teraz same robicie to samo... drugi post nad twoim...
Skoro już tak źle się wyrażacie o sposobie naturalnym, to kupiłam oksydę i ją wypróbuję... może macie rację - dotąd znałam tylko sposób z kajkiem do oksydacji i sposób z folią aluminiową, solą i gorącą wodą do czyszczenia...

swoją drogą, to piekarnik nigdy nie był rozgrzewany specjalnie do oksydacji, tylko oksydacja odbywała się po pieczeniu ciasta czy jakiegoś mięska... a, że dużo nie oksycowałam, więc nie był to dla mnie problem. Pewnie teraz, jak już mam oksydę, będę więcej oksydować...
Killa Ree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:57   #214
Killa Ree
Wtajemniczenie
 
Avatar Killa Ree
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 607
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Killa Ree Pokaż wiadomość
kupiłam oksydę i ją wypróbuję...
mam mały problem z tymi oksydami, które kupiłam.
Brązowa jest ok, pędzelkiem czy przez zanurzenie - działa bez zarzutu i pędzelek się nie niszczy - borsucze włosie...
Natomiast jak używam czarnej, to już 3 pędzelki straciłam, jeden borsuczy, jeden wiewiórczy i jeden koński... o co chodzi... czemu ta oksyda rozpuszcza włosie? czy może nalezy do niej uzywać czegoś inego???
jakieś rady czym robić oksydowanie precyzyjne czarną oksydą? żeby to coś starczyło na dłużej niż jeden raz...
Killa Ree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:14   #215
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

a musisz pędzelkiem? nie możesz po prostu maczać biżuterii w rękawiczkach takich plastikowych, żeby oksyda nie miała kontaktu z rękami?

aaa, jeśli zależy Ci na tym "precyzyjnym" położeniu oksydy, to ja ostatnio malowałam oksydą - takim patyczkiem higienicznym co ma takie waciki na końcu

Edytowane przez 135nudziara
Czas edycji: 2009-07-15 o 11:42
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:59   #216
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
aaa, jeśli zależy Ci na tym "precyzyjnym" położeniu oksydy, to ja ostatnio malowałam oksydą - takim patyczkiem higienicznym co ma takie waciki na końcu
Ja też
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:11   #217
Killa Ree
Wtajemniczenie
 
Avatar Killa Ree
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 607
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
a musisz pędzelkiem? nie możesz po prostu maczać biżuterii w rękawiczkach takich plastikowych, żeby oksyda nie miała kontaktu z rękami?

aaa, jeśli zależy Ci na tym "precyzyjnym" położeniu oksydy, to ja ostatnio malowałam oksydą - takim patyczkiem higienicznym co ma takie waciki na końcu
Gracias nudziara, gracias śmieszka

o tym nie pomyślałam
Killa Ree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 13:11   #218
eruraina89
Raczkowanie
 
Avatar eruraina89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 44
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
aaa, jeśli zależy Ci na tym "precyzyjnym" położeniu oksydy, to ja ostatnio malowałam oksydą - takim patyczkiem higienicznym co ma takie waciki na końcu
Uzywasz oksydy na zimno? Czy mozna rowniez oksyde na goraco takim wacikiem nakladac?
eruraina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:32   #219
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

tak, mam oksydę na zimno. ale myślę, że i taką na gorąco można pędzelkiem/patyczkiem z wacikiem nakładać
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 15:22   #220
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Dziewczyny, jak uzywacie oksydy na zimno to bron boze nie maczac pedzelkow prosto w butelce! Podobnie jak zanurzanie gotowego elementu. Oksyda po kontakcie z metalem sie rozklada, samo maczanie i dotykanie pedzelkiem metalu juz wystarczy, zeby proces rozkladu sie rozpoczal. Taka oksyda postoi wam kilka tygodni, a potem przezstanie barwic.
Nalezy odlewac porcje oksydy do pojemniczka, nawet jak sie pedzelkuje. Zuzyta porcje nalezy wylac. Ja do oksydy uzywam pojemniczkow po koralikach z empiku
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 15:29   #221
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Wrzucam to pytanie tutaj, bo chyba najbliżej temu wątkowi...

Otóż, potencjalna klientka napisała mi, że kupiła u kogoś kolczyki, srebrne oczywiście, wrzuciła je do wody utlenionej, żeby je zdezynfekowac, no i zrobiły się czarne. W pierwszej chwili myślałam, że to w wyniku utlenienia srebra - ale to za proste, bo srebro utlenia się pod wpływem związków siarki, a nie nadtlenku wodoru. A ostatnie zajęcia z chemii miałam w 3 klasie liceum, więc proszę mi wybaczyć interpretację słowa "utlenianie"

No i ona mnie teraz pyta, czy jak kupi coś u mnie, to zdarzy się tak samo, no i jest przekonana, że tamto srebro to jakaś podróbka czy coś w tym rodzaju.

Jak na złość nie mam w domu wody utlenionej, żeby sprawdzić co się stanie ze srebrem.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego srebro po wrzuceniu do wody utlenionej zrobiło się czarne? I czy rzeczywiście prawdziwe srebro pod wpływem wody utlenionej zrobi się czarne.

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2009-07-15 o 15:31
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 16:02   #222
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

ja, jak portadzila mi kiedys kolezanka stad , rozcienczam dwie lyzki oksydy w wodzie i do tego wkladam zrobiona juz bizuterie. Taki roztwor wytrzymuje (tj ma wlasciwosci oksydujace) okolo tydzien.
__________________
don't look
mój wątek biżuteryjny
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:20   #223
eruraina89
Raczkowanie
 
Avatar eruraina89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 44
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Rhogata Pokaż wiadomość
ja, jak portadzila mi kiedys kolezanka stad , rozcienczam dwie lyzki oksydy w wodzie i do tego wkladam zrobiona juz bizuterie. Taki roztwor wytrzymuje (tj ma wlasciwosci oksydujace) okolo tydzien.
A ile dokladnie tej wody dodajesz? szklanke?
eruraina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:50   #224
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Rhogata Pokaż wiadomość
ja, jak portadzila mi kiedys kolezanka stad , rozcienczam dwie lyzki oksydy w wodzie i do tego wkladam zrobiona juz bizuterie. Taki roztwor wytrzymuje (tj ma wlasciwosci oksydujace) okolo tydzien.
Ja kiedyś rozrobiłam sobie troszeczkę w słoiku i zostawiłam taką używaną na noc, bo wiedziałam, ze następnego dnia będę znowu coś oksydować. Rano z oksydy została czysta woda z jakimś osadem na dnie
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 18:24   #225
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś rozrobiłam sobie troszeczkę w słoiku i zostawiłam taką używaną na noc, bo wiedziałam, ze następnego dnia będę znowu coś oksydować. Rano z oksydy została czysta woda z jakimś osadem na dnie

Podpisuję się pod tym. Zrobiłam niedawno tak samo - bo chciałam delikatnie okdysować. Niestety, na drugi dzień roztwór nadawał się tylko do wylania. Już wolę maczać bezpośrednio w oksydzie. Na dłużej mi starczy. Poprzednia wytrzymała ponad rok Jakbym miała co jakiś czas tak odlewać trochę po to by zaoksydować 1 parę kolczyków to co 3 miesiące musiałabym mieć nową oksydę pewnie.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 19:24   #226
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Ja odlewam, tylko po zoksydowaniu wyrzucam - nie trzymam tego roztworu. Za miesiąc oksyda straci ważność, a zostało jeszcze 3/4 pudełka Szybciej przestanie działaś niż ją zużyję
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 19:36   #227
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
[...]Otóż, potencjalna klientka napisała mi, że kupiła u kogoś kolczyki, srebrne oczywiście, wrzuciła je do wody utlenionej, żeby je zdezynfekowac, no i zrobiły się czarne. [...]Czy ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego srebro po wrzuceniu do wody utlenionej zrobiło się czarne? I czy rzeczywiście prawdziwe srebro pod wpływem wody utlenionej zrobi się czarne.
Clementinne zaciekawiło mnie co napisałaś a że miałam świeżą wodę utlenioną postanowiłam zrobić eksperyment
Znalazłam jakieś pozostałości próba 925 i 930 (999 nie miałam), przetarłam druciki wacikiem nasączonym wodą utlen. i nic im się nie stało. Nalałam więc w pojemniczek, wrzuciłam srebro i czekałam... i NIC! Wyszłam na spacer z dziećmi... po dwóch godzinach spojrzałam... było pokryte bąbelkami, więc z pewnością reakcja zaczęła zachodzić. Wyjęłam, faktycznie poczerniało ale tylko TROCHĘ po dwóch godzinach moczenia.
Nie wiem jaka reakcja zaszła ... chemia dość dawno była.
Dziwię się tylko jak ta Pani musiała byc zapobiegliwa by kolczyki aż moczyć w wodzie utlen. Ja zwykle przecieram tylko część wkładaną w ucho i nic się z tym nie dzieje (robię to spirytusem)
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:37   #228
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
Wyjęłam, faktycznie poczerniało ale tylko TROCHĘ po dwóch godzinach moczenia.
Aż sobie dzisiaj kupiłam wodę utlenioną i wrzuciłam do niej moje bigle. I efekt jest dokładnie taki jak piszesz - minimalnie ciemniejsze. Ale minimalnie - sądzę, że wystarczy je ciut wypolerować ściereczką i to zniknie.

Ale przy okazji się dokształciłam (a konkretnie, mama koleżanki jest doktorem chemii, więc wiarygodne źródło). Otóż, jej bigle najprawdopodobniej były metalowe - bo z metalem w taki sposób zareaguje nadtlenek wodoru, czyli woda utleniona. Srebro nie ściemnieje nawet pod wpływem HCl (chlorowodór), ruszy je ewentualnie HNO3, czyli kwas azotowy. To, że minimalnie ściemniało w wodzie utlenionej, to raczej wynik tego, że zareagowało coś, co juz było na ich powierzchni, no i to, że to 925 (ale to ostatnie zdanie to już moja teoria).

Swoją drogą, ciekawy sposób na ustalenie, czy to, co się kupiło, to srebro.

Teraz próbuję ustalić gdzie ona kupiła te kolczyki i co z próbą - czy wybita, czy może nadlana, tak jak słynne bigle od CJ, czy może ktoś sprzedaje "krysztaly Swarovski na srebrnych biglach" zupełnie bez próby.

Aha, zapomniałam dodać - chodziło o te klasyczne bigle do swarków. A jeżeli istnieją metalowe podróbki, to bardzo źle...
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:03   #229
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez eruraina89 Pokaż wiadomość
A ile dokladnie tej wody dodajesz? szklanke?

nie
biore sloiczek po dzemie i nalewam do niego 1/3 wody. Do tego 2 lyzki oksydy, jak wczesniej pisalam

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś rozrobiłam sobie troszeczkę w słoiku i zostawiłam taką używaną na noc, bo wiedziałam, ze następnego dnia będę znowu coś oksydować. Rano z oksydy została czysta woda z jakimś osadem na dnie
moja wytrzymywala nawet tydzien, serio
trzymalam ja w chlodnym i ciemnym miejscu
buteleczke mialam (mala, z sn) od listopada, skonczyla mi sie wczoraj wlasnie
do konca trzymala fason
__________________
don't look
mój wątek biżuteryjny

Edytowane przez Rhogata
Czas edycji: 2009-07-15 o 21:05
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 22:53   #230
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Zapomniałam dodać, że oprócz resztek srebra do tej wody utlenionej wrzuciłam igłę do pobierania krwi, więc pewnie stal chirurgiczna... wyjęłam w nienaruszonym stanie.
Jestem baaardzo ciekawa co w takim razie Twoja przyszła klientka kupiła zamiast srebra i gdzie?? Może podpytaj ją skąd ma taki "cud"
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 22:58   #231
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Wiecie, co. Aż mnie ta sprawa zaciekawiła.
Mam blaszane kolczyki, które wyglądają jak srebrne ( z 6 lat mają jak nic i już ich nie noszę). Jak będę jutro pamiętać, to kupę wodę utlenioną i je wrzucę do tej wody! zobaczymy, bo według tego, co ustaliłyście to powinny ściemnieć Tzn. nie chodzi mi o to,że chcę sprawdzić, czy może to srebro - ale czy z tym metalem, z którego są zareaguje
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 02:46   #232
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Tak a propos tego utleniania metalu, w tym wątku chyba chodziło o coś właśnie takiego:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=350173

"na metalowych elementach takich jak bigle, szpilki, przekładki pojawiają się brzydkie plamy, a metal robi się czarny, albo rdzawy."

Tyle, że "metal" to szerokie pojęcie, są jeszcze powłoki antykorozyjne czy coś takiego (tak działającego ). Próbowałam przyciemnić (chyba metalowe) kółeczko od breloczka do kluczy i nic - jest w stanie lepszym niż moje bigle ;P
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 10:22   #233
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Otóż ja zapomniałam kupić wodę utelnioną..... w domu znalazłam, ale trochę przeterminowaną i nie zadzialała ;] Nic się nie zrobili z moimi blaszanymi kolczykami.

Szkoda,że będzie trudno dojść u kogo te bigle zostały kupione.....
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 13:33   #234
Senanque
Raczkowanie
 
Avatar Senanque
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 373
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
ja używam dremelka i on ma takie tarczki z bawełną
Anika, gdzie kupujesz te bawełniaczki do dremela? Ja właśnie ich szukam, ale na razie bezskutecznie.
Senanque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:07   #235
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Senanque Pokaż wiadomość
Anika, gdzie kupujesz te bawełniaczki do dremela? Ja właśnie ich szukam, ale na razie bezskutecznie.
Senanque ja jeszcze nie musiałam uzupełniać ale widziałam, że mają to np. w castoramie, leroyu (ale wydaje mi się, że ceny trochę wysokie) Zerknęłam na stronę: www.contakt.pl/index2.php?cPath=28_213_228_241 tam taniej ale szczerze mówiąc najtaniej wychodzi zrobić samemu i to nie jest trudne... chyba Przyznaję nie robiłam jeszcze ale skoro udzielamy się na wątku biżuteryjnym tzn, że mamy sprawne paluszki i powinnyśmy sobie z tym poradzić. Tarcza polerska filcowa to tylko krążek z filcu odpwiedniej grubości i gęstości (wielkość to już mniejszy problem), natomiast bawełniak to kilka, kilkanaście (pewnie zależy od bawełny jaką weźmiemy) krążków zszytych ze sobą po okręgu.. ma znaczenie zewnętrzny szew tzn. w jakiej jest odległości od brzegu, ponieważ właśnie ten parametr ustala "twardość" takiego bawełniaka. W środku takich tarczek zrobic ciupi dziurkę i nakręcić na trzpień taki z gwintem (401)... wydaje się byc proste... nieprawdaż
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:09   #236
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

A ja byłam dziś w Szafirze po kilka rzeczy i m.in. pytałam panów o te oksydy - brązową i tęczową. No i pytam, czy to taki chwyt marketingowy, bo przecież czarną też da się zrobić tęczę i brąz, a panowie na to wielkie oczy, że jak to możliwe. A tam teoretycznie pracują specjaliści. No to im powiedziałam jak, a oni wielkie zdziwko i jeszcze do mnie, żebym może nikomu o tym nie mówiła Myślałam, że ze śmiechu padnę )))) Zresztą skończyło się na tym, że wzięłam tą oksydę brązową - tania, a po prostu chcę się pobawić.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:20   #237
Senanque
Raczkowanie
 
Avatar Senanque
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 373
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
bawełniak to kilka, kilkanaście (pewnie zależy od bawełny jaką weźmiemy) krążków zszytych ze sobą po okręgu.. ma znaczenie zewnętrzny szew tzn. w jakiej jest odległości od brzegu, ponieważ właśnie ten parametr ustala "twardość" takiego bawełniaka. W środku takich tarczek zrobic ciupi dziurkę i nakręcić na trzpień taki z gwintem (401)
Czyli tam w środku nie ma żadnego usztywnienia? Tylko zszyta tkanina?
Senanque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:31   #238
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez Senanque Pokaż wiadomość
Czyli tam w środku nie ma żadnego usztywnienia? Tylko zszyta tkanina?
Dokładnie. Całe usztywnienie to właśnie te szwy... ich ilość i odległość od skraju

Aż dziwne, że fachowcy, sprzedawcy a nie wiedzieli... a już z tym żeby nikomu nie mówić? Wszyscy zaglądający do tego wątku (i czytający ze zrozumieniem wtórny analfabetyzm zatacza coraz większe kręgi niestety) wiedzą co można uzyskać z czarnej oksydy
A tak swoją drogą to czy Wy czasami zostawiacie taką oksydowaną tęczę? Mi jakoś szybciutko ściera się ten efekt

Edytowane przez anika7
Czas edycji: 2009-07-16 o 14:39
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 14:38   #239
Senanque
Raczkowanie
 
Avatar Senanque
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 373
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Dzięki serdeczne, w takim razie to faktycznie proste
Senanque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 15:00   #240
klejnotki
Rozeznanie
 
Avatar klejnotki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 754
Dot.: jak postarzyc srebro?? :) (oksydowanie srebra)

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
A ja byłam dziś w Szafirze po kilka rzeczy i m.in. pytałam panów o te oksydy - brązową i tęczową. No i pytam, czy to taki chwyt marketingowy, bo przecież czarną też da się zrobić tęczę i brąz, a panowie na to wielkie oczy, że jak to możliwe. A tam teoretycznie pracują specjaliści. No to im powiedziałam jak, a oni wielkie zdziwko i jeszcze do mnie, żebym może nikomu o tym nie mówiła Myślałam, że ze śmiechu padnę )))) Zresztą skończyło się na tym, że wzięłam tą oksydę brązową - tania, a po prostu chcę się pobawić.
Smoczku ja mialam tak samo w armie pytalam o taka oksyde zeby sie dalo efekty kolorowe zrobic i uslyszalam ze nic takiego nie maja choc podobno jest jakas teczowa wiec kupilam zgodnie z twoja porada zwykla oksyde na goraco i dziala tak jak dzialac miala
__________________
klejnotki
klejnotkowy misz-masz
klejnotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.