Musli - które wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-29, 09:04   #1
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352

Musli - które wybrać?


Jakie sa rodzaje musli Vitalis? Ja mialam cztery - czekoladowe, z rodzynkami, z orzechami i plus. Podobno sa jakies z owocami ale ja ich dostac nigdzie nie moge. Jakie najlepiej jesc na sniadanko jesli chce sie troche schudnac? Lejka gdzies pisala ze nie czekoladowe i z orzechami,ale te z rodzynkami maja jeszcze wiecej kcal. A z czekolada chyba nie sa tak bardzo kaloryczne.
Smoczku jadlas juz te dania zbozowe na goraco Vitina? Wczesniej pisalas ze jeszcze nie mialas okazji. Co teraz o nich myslisz? Moglabym jesc je czasem na sniadanko zamiast np. tych musli?
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 09:04   #2
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352
Musli Dr.Oetker'a

Jakie sa rodzaje musli Vitalis? Ja mialam cztery - czekoladowe, z rodzynkami, z orzechami i plus. Podobno sa jakies z owocami ale ja ich dostac nigdzie nie moge. Jakie najlepiej jesc na sniadanko jesli chce sie troche schudnac? Lejka gdzies pisala ze nie czekoladowe i z orzechami,ale te z rodzynkami maja jeszcze wiecej kcal. A z czekolada chyba nie sa tak bardzo kaloryczne.
Smoczku jadlas juz te dania zbozowe na goraco Vitina? Wczesniej pisalas ze jeszcze nie mialas okazji. Co teraz o nich myslisz? Moglabym jesc je czasem na sniadanko zamiast np. tych musli?
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 12:58   #3
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Musli Dr.Oetker'a

Hm. Z czekoladą są mniej kaloryczne, ale też mniej zdrowe. Najlepiej nie wybieraj ani tych z czekoladą, ani z rodzynkami. Jeżeli chcesz schudnąć. Jakbyś nie była na diecie, to myślę, że choć nie za zdrowe, czasem można zjeść te z czekoladą, bo czekolada ma magnez... Z owocami jadłam. U nas są.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 12:58   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Musli Dr.Oetker'a

Hm. Z czekoladą są mniej kaloryczne, ale też mniej zdrowe. Najlepiej nie wybieraj ani tych z czekoladą, ani z rodzynkami. Jeżeli chcesz schudnąć. Jakbyś nie była na diecie, to myślę, że choć nie za zdrowe, czasem można zjeść te z czekoladą, bo czekolada ma magnez... Z owocami jadłam. U nas są.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 22:26   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Musli Dr.Oetker'a

Musli Vitalis masz z owocami, orzechami, czekoladą, Plus(takie zdużą ilością błonnika), crunchy(nie polecam-zabyt tłuste i udziwnione ). Nie zgodzę sie natomiast z tym , że nie powinno sie jeśc musli z rodzynkami [img]icons/icon7.gif[/img] Musli wcina się rano, a więc spokojnie można sobie pozwolić na nieco węgli prostych w postaci fruktozy zawartej w rodzynkach [img]icons/icon7.gif[/img] Co innego, gdyby ktos odchudzający uparł sie zjadać paczkę rodzynek na kolację [img]icons/icon12.gif[/img] Tak to polecam musli z owocami, orzechami(mimo, ze jest najbardziej kaloryczne, ale zawiera cenne nienasycone kwasy tłuszczowe, dużą dawkę wit E i magnezu), musli Plus-jest świetne przy diecie redukcyjnej ze względu na dużą zawartość błonnika [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-29, 22:26   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Musli Dr.Oetker'a

Musli Vitalis masz z owocami, orzechami, czekoladą, Plus(takie zdużą ilością błonnika), crunchy(nie polecam-zabyt tłuste i udziwnione ). Nie zgodzę sie natomiast z tym , że nie powinno sie jeśc musli z rodzynkami [img]icons/icon7.gif[/img] Musli wcina się rano, a więc spokojnie można sobie pozwolić na nieco węgli prostych w postaci fruktozy zawartej w rodzynkach [img]icons/icon7.gif[/img] Co innego, gdyby ktos odchudzający uparł sie zjadać paczkę rodzynek na kolację [img]icons/icon12.gif[/img] Tak to polecam musli z owocami, orzechami(mimo, ze jest najbardziej kaloryczne, ale zawiera cenne nienasycone kwasy tłuszczowe, dużą dawkę wit E i magnezu), musli Plus-jest świetne przy diecie redukcyjnej ze względu na dużą zawartość błonnika [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-30, 10:55   #7
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352
Re: Musli Dr.Oetker'a

A co z ta Vitiną Delecty? Mozna na sniadanko zamiast musli?
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-30, 10:55   #8
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352
Re: Musli Dr.Oetker'a

A co z ta Vitiną Delecty? Mozna na sniadanko zamiast musli?
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:36   #9
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Musli Dr.Oetker'a

Jesli skład Vitiny jest podobny jak musli(muszę wreszcie isc do sklepu i obejrzec to cudo [img]icons/icon12.gif[/img] ) to rzecz jasna można. Natomiast jeśli w składzie są wszelkiej maści "ulepszacze" i konserwanty to można, ale nie za często. Jednak najlepsze są produkty jak najbardziej naturalne [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:36   #10
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Musli Dr.Oetker'a

Jesli skład Vitiny jest podobny jak musli(muszę wreszcie isc do sklepu i obejrzec to cudo [img]icons/icon12.gif[/img] ) to rzecz jasna można. Natomiast jeśli w składzie są wszelkiej maści "ulepszacze" i konserwanty to można, ale nie za często. Jednak najlepsze są produkty jak najbardziej naturalne [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 14:37   #11
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352
Re: Musli Dr.Oetker'a - smoczek

O tak tak [img]icons/icon7.gif[/img] Jak obejrzysz to, to napisz jeszcze raz co o tym sadzisz.
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-31, 14:37   #12
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352
Re: Musli Dr.Oetker'a - smoczek

O tak tak [img]icons/icon7.gif[/img] Jak obejrzysz to, to napisz jeszcze raz co o tym sadzisz.
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 19:28   #13
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
musli xD codzienny rytuał

czesc mam do was pytanie - jakie musli polecacie mi do codziennego spozywania na U ? zalezy mi na tym by bylo w nich jak najmniej cukru...
bardzo prosze o wpisywanie musli badz platkow sniadaniowych ktore Wy wcinacie
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:08   #14
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
czesc mam do was pytanie - jakie musli polecacie mi do codziennego spozywania na U ? zalezy mi na tym by bylo w nich jak najmniej cukru...
bardzo prosze o wpisywanie musli badz platkow sniadaniowych ktore Wy wcinacie

majeczka widze ze obie lubimy podobne rzeczy :d

i serki i musle

noramlnie od tych rzeczy jestem uzalezniona
:P

polecam musli firmy sante
pycha są też Vitalis...

szkoda tylko ze ceny tych przysmakow sa takie wysokie...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:39   #15
tttusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar tttusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 179
GG do tttusiaaa
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Mi smakuje granola firmy Sante orzechowa (to sie do musli chyba zalicza nie wiem niestety ile ma cukru...) . Zawsze możesz kupić taką torebeczkę 'na raz' i popróbować wszytskie smaki, a jak już jakiś Ci zasmakuje, kupić dużą pakę

Btw generalnie preferuję owsiankę, a tylko jak gdzieś jadę, gdzie nie mam dostępu do kuchni, jem musli. Ale chyba czytałam na osiankowym wątku, że Tobie ona nie służy

Edytowane przez tttusiaaa
Czas edycji: 2009-08-04 o 20:42
tttusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:47   #16
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez tttusiaaa Pokaż wiadomość
Mi smakuje granola firmy Sante orzechowa (to sie do musli chyba zalicza nie wiem niestety ile ma cukru...) . Zawsze możesz kupić taką torebeczkę 'na raz' i popróbować wszytskie smaki, a jak już jakiś Ci zasmakuje, kupić dużą pakę

Btw generalnie preferuję owsiankę, a tylko jak gdzieś jadę, gdzie nie mam dostępu do kuchni, jem musli. Ale chyba czytałam na osiankowym wątku, że Tobie ona nie służy
ja rowniez uwielbiam owsianke ... niestety nie moge jej jesc a z jakich powodow to pisalam wlasnie na owsiankowym ... ;/ ehhh
obecnie jem musli frutina nestle sa smaczne ale maja duzo cukru ... i nie jestem pewna czy nadaja sie na codzienne sniadanko ... ;/ a moze zna ktos domowy przepis na muesli [ i przy pkazji jego wartosc kcal] ?
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:56   #17
tttusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar tttusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 179
GG do tttusiaaa
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
ja rowniez uwielbiam owsianke ... niestety nie moge jej jesc a z jakich powodow to pisalam wlasnie na owsiankowym ... ;/ ehhh
obecnie jem musli frutina nestle sa smaczne ale maja duzo cukru ... i nie jestem pewna czy nadaja sie na codzienne sniadanko ... ;/ a moze zna ktos domowy przepis na muesli [ i przy pkazji jego wartosc kcal] ?
Znam dwa świetne przepisy bez cukru i do tego samo zdrowie i dużo nnkt.

Oba są z moich wypieków
1. http://mojewypieki.blox.pl/2008/01/Granola.html
2. http://mojewypieki.blox.pl/2009/01/G...ami-pekan.html
tttusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 23:29   #18
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: musli xD codzienny rytuał

moje ulubione sniadanie to owsianka na mleku z activia malinowa bez tluszczu, nektarynka, borowkami, jablkiem, cynamonem! ;]
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 06:14   #19
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez tttusiaaa Pokaż wiadomość
Znam dwa świetne przepisy bez cukru i do tego samo zdrowie i dużo nnkt.

Oba są z moich wypieków
1. http://mojewypieki.blox.pl/2008/01/Granola.html
2. http://mojewypieki.blox.pl/2009/01/G...ami-pekan.html
wyglada pyyysznie ;D
nie orientujesz ile kcal maja te Twoje piekne grandole ?

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------

Cytat:
Napisane przez olalola24 Pokaż wiadomość
moje ulubione sniadanie to owsianka na mleku z activia malinowa bez tluszczu, nektarynka, borowkami, jablkiem, cynamonem! ;]
owsianka to najlepsze sniadanie pod sloncem ! xD
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 06:26   #20
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez tttusiaaa Pokaż wiadomość
Mi smakuje granola firmy Sante orzechowa (to sie do musli chyba zalicza nie wiem niestety ile ma cukru...) . Zawsze możesz kupić taką torebeczkę 'na raz' i popróbować wszytskie smaki, a jak już jakiś Ci zasmakuje, kupić dużą pakę

Btw generalnie preferuję owsiankę, a tylko jak gdzieś jadę, gdzie nie mam dostępu do kuchni, jem musli. Ale chyba czytałam na osiankowym wątku, że Tobie ona nie służy

granola...wlasnie jem...
duuuuuuuuuuzo ma wegli 64 g/100g

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Cytat:
Napisane przez tttusiaaa Pokaż wiadomość
Znam dwa świetne przepisy bez cukru i do tego samo zdrowie i dużo nnkt.

Oba są z moich wypieków
1. http://mojewypieki.blox.pl/2008/01/Granola.html
2. http://mojewypieki.blox.pl/2009/01/G...ami-pekan.html

super!!

skad wziac syrop klonowy ?????
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 09:06   #21
audr
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 139
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Nie wiem czy to musli jest tu w PL, bo wynalazłam jes dopiero w Anglii, ale jest po prostu genialne! zero cukru, całe kawałki migdałów, orzechy laskowe też są jednak te już w kawałkach. Poza tym pestki dyni, pestki słonecznika, rodzynki, suszone jabłko, aczkolwiek tego jest malutko, suszone morele..no genialne na 100g przypada tylko 363 kcal. Jeżeli nie ma tego w PL to mam nadzieję, że jak najszybciej zrobią coś podobnego, bo wszystkie na które natrafiałam są przesłodzone no i w wyniku tego na 100g przypada 563 kcal zamiast 363...
a smak bez porównania !
muesli-5-fruit,-nuts&seeds.jpg

Edytowane przez audr
Czas edycji: 2009-08-05 o 09:07
audr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 14:40   #22
tttusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar tttusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 179
GG do tttusiaaa
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
wyglada pyyysznie ;D
nie orientujesz ile kcal maja te Twoje piekne grandole ?

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:14 ----------



owsianka to najlepsze sniadanie pod sloncem ! xD
Nie mam pojęcia ile to będzie kcal, ale wygładają na zdrowe - swoją drogą chyba jesteś na U, więc możesz wcinać

P.S. Żeby nie było, to nie są moje wypieki (a szkoda ) tylko stronka o nazwie 'moje wypieki'

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
granola...wlasnie jem...
duuuuuuuuuuzo ma wegli 64 g/100g

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------




super!!

skad wziac syrop klonowy ?????
Syrop klonowy dostępny jest np. w delikatesach Alma
tttusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 15:10   #23
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez audr Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to musli jest tu w PL, bo wynalazłam jes dopiero w Anglii, ale jest po prostu genialne! zero cukru, całe kawałki migdałów, orzechy laskowe też są jednak te już w kawałkach. Poza tym pestki dyni, pestki słonecznika, rodzynki, suszone jabłko, aczkolwiek tego jest malutko, suszone morele..no genialne na 100g przypada tylko 363 kcal. Jeżeli nie ma tego w PL to mam nadzieję, że jak najszybciej zrobią coś podobnego, bo wszystkie na które natrafiałam są przesłodzone no i w wyniku tego na 100g przypada 563 kcal zamiast 363...
a smak bez porównania !
Załącznik 2419701
niestety nigdy wczesniej nie spotkalam sie z tym musli mam nadzieje ze wkrótce pojawia sie rowniez w polsce ...
wszystkie sklepowe sa przeslodzone ;/ nawet w sklepie ze zdrowa zywnoscia nie posiadaja bezcukrowych musli ... w internecie znalazlam cos takiego , jednak w moim miescie sa niedostepne a zamowic przez internet nie potrafie ( az wstyd sie przyznac ) ...;/
http://images.google.com/imgres?imgu...a%3DN%26um%3D1

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez tttusiaaa Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia ile to będzie kcal, ale wygładają na zdrowe - swoją drogą chyba jesteś na U, więc możesz wcinać

P.S. Żeby nie było, to nie są moje wypieki (a szkoda ) tylko stronka o nazwie 'moje wypieki'

myslalam ze sama te pysznosci zrobilas
no fakt jestem na U jednak codzienne wcinanie cukru chyba nie jest najrozsadniejsze ...
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 15:25   #24
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość



myslalam ze sama te pysznosci zrobilas
no fakt jestem na U jednak codzienne wcinanie cukru chyba nie jest najrozsadniejsze ...
dziewczyno, nie przesadzaj. I tak codziennie wcinasz cukier, bo jest na przykład w owocach. to co, je też wywalisz z diety?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 15:36   #25
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
dziewczyno, nie przesadzaj. I tak codziennie wcinasz cukier, bo jest na przykład w owocach. to co, je też wywalisz z diety?

owoce ? 1 nigdy przenigdy ! wlasnie dlatego ze codziennie wcinam cukier ( duuzo owocow , kakao, dzem- to produkty ktore sobie codziennie podjadam) to chce znalezc jakies musli ktore bede mogla jest bezkarnie moze polecisz mi jakies ?
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:46   #26
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Cytat:
Napisane przez Majeczka993xy Pokaż wiadomość
owoce ? 1 nigdy przenigdy ! wlasnie dlatego ze codziennie wcinam cukier ( duuzo owocow , kakao, dzem- to produkty ktore sobie codziennie podjadam) to chce znalezc jakies musli ktore bede mogla jest bezkarnie moze polecisz mi jakies ?

musli nestle tropikalne i tradycyjne-oba bez cukru
dostepne w marketach

http://www.bdsklep.pl/m18/Nestle/p61...duct_info.html
http://www.bdsklep.pl/m18/Nestle/p60...duct_info.html
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:54   #27
Baby Lou
Raczkowanie
 
Avatar Baby Lou
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: musli xD codzienny rytuał

Ja kupuję musli w Tesco (strasznie tanie, w kilogramowych opakowaniach po jakieś 4,5 zł ;p). Są dwa warianty smakowe, obydwa wydają mi się być w miarę ok. Akurat mam w domu, więc jakby ktoś chciał:
owocowe
skład: płatki zbożowe 67% (owsiane, pszenne, żytnie), owoce 30% (rodzynki - zawierają dwutlenek siarki; chipsy bananowe, gruszki, morele, brzoskwinie, śliwki, jabłka, orzechy laskowe), płatki kukurydziane 3% (kaszka kukurydziana, cukier, ekstrakt słodowy, sól)
326 kcal/100g
b/t/w: 7,1/3,4/66,7

tropikalne
skład: płatki zbożowe 74% (owsiane, pszenne, żytnie), owoce 20%: suszone (chipsy bananowe, daktyle, płatki kokosowe - zawierają dwutlenek siarki, figi), kandyzowane (ananas, papaja, cukier); ekstrudowane płatki pszenne 3% (pszenica, cukier, kaszka kukurydziana, ekstrakt słodowy, sól), płatki kukurydziane 3% (kaszka kukurydziana, cukier, ekstrakt słodowy, sól)
332 kcal/100g
b/t/w: 7,7/4,7/64,6
__________________

Baby Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 19:11   #28
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: musli xD codzienny rytuał

kazde musli kupione w innym sklepie niz "zdrowa zywnosc" to wielki szit.
napakowany cukrem, konsewantami, i siarkowanymi ocowami.
a to z tesco jest poprostu megaZŁEM.
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 20:35   #29
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: musli xD codzienny rytuał

wszystko jest napakowane konserwantami nawet te cuda ze zdrowej żywności
a wydaje mi sie że lepiej jeść jakiekolwiek musli niż jakiś inny syf. w końcu tego sie je pare łyżek dziennie a nie łyka wszystko na raz.
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 20:59   #30
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: musli xD codzienny rytuał

ja polecam osobiscie mix:

baza: platki gorskie, pszenne, zytnie < NIE BŁYSKAWICZNE>

+ rodzynki/inne suszone owce - NIESIARKOWANE
jako dodatek: miód/syrop klonowy/kakao "tradycyjne"/ dzem domowej roboty

+ oczywiscie wszelkie orzechy/ sezonowe owoce.

dowolna komozycja zalana wrzątkiem na 15 min pod przykryciem, potem dodany jogurt naturalny/ mleko 2% i podgrzane w mikforali na symboliczne 2min.
chyba ze ktos woli na zimno.
ale to wedle uznania.


uwazam, ze takie musli/wariacja owsiankowa domowej roboty jest o wiele zdrowsza niz kupione musli :P
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-16 15:57:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.