Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 10:18   #2581
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

illegale- patrząc na avatar to chyba nie ma potrzeby iść i sie pytac nawet
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:24   #2582
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
illegale- patrząc na avatar to chyba nie ma potrzeby iść i sie pytac nawet
tez tak sadze
illegale masz naprawde sliczna cere mam nadzieje ze moja po terapii pasta cynkowa z kwasem tez taka bedzie
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:28   #2583
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
illegale- patrząc na avatar to chyba nie ma potrzeby iść i sie pytac nawet
Jak to Avatar to avatar, taki maly, niewidoczny, rozpikselowany, wyphototoshopopowany

Moze uda mi sie kupic ta masc, eh.. zlapalam sie na tym, ze za kazda wizyta na wizazu powieksza sie lista rzeczy do kupienia

6paula9 to po prostu zasluga dobrego swiatla
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml



Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-08-05 o 10:31
illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:39   #2584
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Jak to Avatar to avatar, taki maly, niewidoczny, rozpikselowany, wyphototoshopopowany

Moze uda mi sie kupic ta masc, eh.. zlapalam sie na tym, ze za kazda wizyta na wizazu powieksza sie lista rzeczy do kupienia

6paula9 to po prostu zasluga dobrego swiatla
W moim przypadku swiatlo nie wiele da bo ma grudki ja niestety mam tak samo ze jak wejde poczytac co nowego to odrazu cos wskoczy na liste do kupienia
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:46   #2585
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Pociesze Cie, bo ja tez mam grudki... tzn teraz juz prawie nie mam, za sprawa peelingow enzymatycznych ...chyba , ale jednak jakies tam sa ;/ w dodatku mam jeszcze "dziurki" na twarzy, ale to od dziecinstwa ;/ A nie widac ich
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:00   #2586
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Pociesze Cie, bo ja tez mam grudki... tzn teraz juz prawie nie mam, za sprawa peelingow enzymatycznych ...chyba , ale jednak jakies tam sa ;/ w dodatku mam jeszcze "dziurki" na twarzy, ale to od dziecinstwa ;/ A nie widac ich
ja tez mam kilka w okolicy kacikow ust i na czole ale wykanczam je peelingami i mascia cynkowa
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-08-05 o 11:02
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 13:49   #2587
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mi to sie juz nie chce bawic z ta moja cera chcialbym zeby byla taka gladka, ale stale jest cos nie tak! licze ze atrederm da cos po pol roku i salipeg jak zaczne robic na prawde systematycznie
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 17:57   #2588
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja mam zamiar ostatecznie pozbyc sie przebarwien kolejna kuracja kwasowa jesienia . Juz po czesci udalo mi sie je zwalczyc. Ogolnie jestem zadowolona z mojej cery. Z rzadka cos wyskakuje, a oprocz tego jest nawilzona i gładka. Wczesniej było połaczenie przesuszenia z niespodziankami - totalne wariactwo. Bałam sie juz w pewnym momencie kremow (bo cos zapcha) , a jednoczesnie cera wołała pić. Na szczescie mam to za soba
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:13   #2589
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja juz kupilam effaclar i planuje zaczac nim kuracje. najchetniej zaczelabym juz dzis, ale jeszcze wstrzymam sie kilka dni i dowiem czy moge zaczac w lecie.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 20:58   #2590
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hmmm, cynk i salicyl w jednej masci - brzmi zachecajaco! tylko pamietajcie, taka masc to punktowo. paula, masz moze pelny sklad tego cudenka? baza masci sa czesto dosc konkretne zapychacze. punktowo pomaga to przy gojeniu, ale zeby mi nikt z was nie wpadl na pomysl zrobic sobie z tego krem na noc
ejaj, ja effaclar k stosuje calorocznie, tylko ze latem rzadziej, moze raz na tydzien wyjdzie na dzien raczej slaby filtr, no moze w bardziej sloneczne dni 40tka, i skore trzymam w ryzach! ale trzeba uwazac, nie rzucac sie od razu dzien w dzien na ten kremik najbezpieczniej jednak uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac do jesieni. jesli dopiero masz zaczac, jest to bezpieczniejsza wersja - na spokojne poobserwujesz reakcje skory na rozne ilosci/czestotliwosc stosowania kremu

a teraz NOWOSC: la roche wypuscilo krem tonujacy z serii hydreane! juz sie nie moge doczekac, zeby go wyprobowac... pisze cos, ze ma filtry, ale nie pisze, jakie faktory... jak tylko uzbieram liste zakupow w aptece internetowej, to zamowie i przetestuje. skladowo mi sie podoba, dla zainteresowanych:
AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, ISOHEXADECANE, CTOCRYLENE, ISODECYL NEOPENTANOATE, ALCOHOL DENAT., BUTYL ETHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, TRIETHANOLAMINE, ZEA MAYS OIL / CORN OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL, PASSIFLORA EDULIS OIL / PASSIFLORA EDULIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE, PHENOXYETHANOL, STEARIC ACID, ARGILLA / MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, SILICA, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM / FRAGRANCE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ACRYLATES COPOLYMER, DISODIUM EDTA, CETYL ALCOHOL, BHT, ORYZA SATIVA BRAN OIL / RICE BRAN OIL, [+/- MAY CONTAIN, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / IRON OXIDES, MICA]
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 21:14   #2591
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmmm, cynk i salicyl w jednej masci - brzmi zachecajaco! tylko pamietajcie, taka masc to punktowo. paula, masz moze pelny sklad tego cudenka? baza masci sa czesto dosc konkretne zapychacze. punktowo pomaga to przy gojeniu, ale zeby mi nikt z was nie wpadl na pomysl zrobic sobie z tego krem na noc
oto sklad:Acidum salicylicum, zinci oxydum, tritici amylum, vaselinum album niby jest wazelina ale nic mi sie nie dzialo a wrecz pory sa wezsze mniej zapchane na opakowaniu pisze ze na ostre stany zapalne wiec jesli ktos ma tylko zaskorniki to raczej bedzie za mocna
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 21:38   #2592
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
oto sklad:Acidum salicylicum, zinci oxydum, tritici amylum, vaselinum album niby jest wazelina ale nic mi sie nie dzialo a wrecz pory sa wezsze mniej zapchane na opakowaniu pisze ze na ostre stany zapalne wiec jesli ktos ma tylko zaskorniki to raczej bedzie za mocna
dzieki wielkie. sklad wyglada oszalamiajaco! czy to jest w ogole mozliwe? jesli tak by to wygladalo, to min. 25% kwasu by tu musialo byc... jest to bezpieczne? chyba raczej sklad byl od tylu pisany w masciach wazelina jest jednak na pierwszym miejscu, substancje aktywne z tylu... ale jak by nie bylo: nie nawalili niepotrzebnych ulepszaczy, kwasiorek pomoze cynkowi goic i dzialac przeciwzapalnie. smialo kupujcie za ta cene to tym bardziej!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 07:07   #2593
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dzieki wielkie. sklad wyglada oszalamiajaco! czy to jest w ogole mozliwe? jesli tak by to wygladalo, to min. 25% kwasu by tu musialo byc... jest to bezpieczne? chyba raczej sklad byl od tylu pisany w masciach wazelina jest jednak na pierwszym miejscu, substancje aktywne z tylu... ale jak by nie bylo: nie nawalili niepotrzebnych ulepszaczy, kwasiorek pomoze cynkowi goic i dzialac przeciwzapalnie. smialo kupujcie za ta cene to tym bardziej!
Wydaje mi sie ze jest bardzo mocna skoro po 3nalozeniach zostaly mi nieduze wysuszone slady po niespodziankach i po kazdym nalozeniu jest ich mniej a cena miodzio ja dalam 1,70zl
Znalazlam na necie cos takiego

Skład:Acidum salicylicum 2,0 cz, Zinci oxydum 25,0 cz, Tritici amylum 25,0 cz, Vaselinum album 48,0 cz.
Takze sklad pisany napewno od tylu ale wazne ze dziala
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-08-06 o 08:38
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 08:34   #2594
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

ejaj, ja effaclar k stosuje calorocznie, tylko ze latem rzadziej, moze raz na tydzien wyjdzie na dzien raczej slaby filtr, no moze w bardziej sloneczne dni 40tka, i skore trzymam w ryzach! ale trzeba uwazac, nie rzucac sie od razu dzien w dzien na ten kremik najbezpieczniej jednak uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac do jesieni. jesli dopiero masz zaczac, jest to bezpieczniejsza wersja - na spokojne poobserwujesz reakcje skory na rozne ilosci/czestotliwosc stosowania kremu

niewiem czy wytrzymam, chcialabym doprowadzic do ladu moja cere troche przed rokiem szkolnym. a czeac do jesieni.. niby 2 miesiace, ale dla mnie jak dwa lata..
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 10:27   #2595
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ojej, trzeba dzialac koniecznie... najpierw musimy zajac sie tym, co ci sie ze skory zrobilo emulsja od avene wyglada fajnie, delikatnie. trojglicerydy dosc wysoko, ale no musi cos nawilzac, a nie jest to koniecznie zapychajace - jak ci to ladnie koi i nie dodaje nowych pryszczy, to stosuj smialo, bardzo zachecajaco sie to prezentuje nawet dla mnie woda termalna tez powinna pomoc w gojeniu; ja lubilam wysypki traktowac wlasnie tonikiem LRP physiological, wody termalnej nie mialam i ten tonik mi sluzyl do lagodzenia i nawilzania zarazem. jesli chodzi o cicalfate - och... mnie kremy z parafina i to w tej ilosci nie przekonaja i basta. moja skora parafin we wszelkiej postaci nienawidzi. ale co ja tu bede... to krem, ktory ma pomagac w gojeniu - i na popekana, piekaca skore pewnie bedzie jak znalazl jako codzienny nawilzacz na cala twarz - tu zostalabym przy emulsji. jak juz masakra na twarzy sie skonczy, bedzie wystarczajacycm nawilzeniem
dziękuję za opinie, cloche .


achh, mam jeszcze pytanie o kwasy. nie wiem, czy się na nie zdecydować jesienią, bo w sumie nie wiem dla kogo one są... nie mam jakiegoś wielkiego trądziku, gdzieniegdzie jednak są przebarwienia i czasem czerwone krostki, na czole grudki no i oczywiście latarnia morska na nosku . gdzieś spotykałam się z opinią, że kwasy w ostateczności...i już sama nie wiem... ?
u mnie w przedbiegach odpada np. effaclar k i cała seria la roche posay
z powodu kwasu salicylowego, na który jestem uczulona .
myślałam o diaceanalu (za mocny? / za słaby?) + filtrze avene (dokładnie tym)
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*






la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 12:11   #2596
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

u mnie sie skonczylo na wizycie u dermatologa i duac zel i dawercin, niestety juz nie moglam sama opanowac mojej cery
acne derm odstawilam bo to kwas wiec nie chce w lecie, czy mam ten acne d. przechowywac w lodówce jak jest otwarta tubka?bo na opakowaniu pisze ze do 25 stopni przechowywac??
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 12:13   #2597
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

la dra skoro jestes uczulona na kwas salicylowy, mzoe sprobuj z kwasem PHA?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 12:38   #2598
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mnie PHA jakoś nie ruszał zbytnioo mnie fajnie dobrze służy filtr biodermy 40 mat skóra nie świeci się długooo , ale od środka ziółkami się wspieram jeszcze.LOSEK najlepiej jakaś szafa
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 15:28   #2599
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kwasy PHA są najsłabsze, bardziej nawilżają niż złuszczają.

Ostatnio badając składy kosmetyków w drogerii (robię to regularnie, takie zboczenie ) natkąłem się na nowy tonik Garniera ActivePure.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-toner.html

Skład następujący:
Cytat:
Aqua/water, alcohol denat, glycerin, salicylic acid, capryloyl salicic acid, copper pca, sodium hydroxide, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum
Piszą, że 2% kwasu salicylowego - jak w naszych biochemicznych tonikach.
Gliceryna podobnie jak w toniki z BU.
Miedź, ekstrakt z borówki, cynk - bardzo fajnie.
Co ciekawe - jest tam kwas LHA i tu mnie ciekawi sprawa, czy jest to 2% salicyla czy 2% = salicyl + LHA, z tego względu, że to pochodne.

Ogólnie rzecz biorąc - zapowiada się bardzo ciekawy tonik.
Kupiłem i teraz testuję.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-08-06 o 15:37
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 15:35   #2600
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

nie widzę tego nigdzie
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 15:46   #2601
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
nie widzę tego nigdzie
Kupiłem w Superpharmie, ale w Rossmannie też widziałem.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 18:54   #2602
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja mam 14 lat i mieszaną/tłustą cere bo na policzkach mam trochę widoczne pory i skóra na nich nigdy nie jest sucha , a broda nigdy nie świeci mi się , wiem że dziwna jestem xD
poszukuję jakiegoś kremu nawilżającego i matującego może wy jakieś znacie ?
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 20:00   #2603
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
la dra skoro jestes uczulona na kwas salicylowy, mzoe sprobuj z kwasem PHA?
la dra, tez bym sie pokusila na PHA. jak nie ma masakry, to nie ma co przesadzac. ja za kwasami AHA nie jestem, probowalam od biotherm (cale szczescie tubka-probka, jakies 20 ml) i mi sie to nie podoba. skora po nocy z effaclar k byla zawsze wygladzona i taka jednolita, a po biothermie z AHA jakas taka dziwna: blada z lekkimi, miejscowymi zaczerwienieniami...
ewentualnie cos z witamina c, np. te kropelki, o ktorych wczesniej juz ktoras dziewczyna pisala


---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Kwasy PHA są najsłabsze, bardziej nawilżają niż złuszczają.

Ostatnio badając składy kosmetyków w drogerii (robię to regularnie, takie zboczenie ) natkąłem się na nowy tonik Garniera ActivePure.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-toner.html

Skład następujący:
Piszą, że 2% kwasu salicylowego - jak w naszych biochemicznych tonikach.
Gliceryna podobnie jak w toniki z BU.
Miedź, ekstrakt z borówki, cynk - bardzo fajnie.
Co ciekawe - jest tam kwas LHA i tu mnie ciekawi sprawa, czy jest to 2% salicyla czy 2% = salicyl + LHA, z tego względu, że to pochodne.

Ogólnie rzecz biorąc - zapowiada się bardzo ciekawy tonik.
Kupiłem i teraz testuję.
jesli nie naladowali zbyt duzo alkoholu, albo jest on wystarczajaco dobrze neutralizowany gliceryna, to naprawde wart uwagi. wydaje mi sie, ze w sumie bedzie 2% kwiasiorkow ale to i tak fajnie. ja mam z tej serii ten roll-on na zaczerwienione pryszcze cos mi sie ostatnio na szyi kilka sztuk pojawilo, napewno nie jest to "efekt zapychania", chyba ze pianka do wlosow przechodzi z wlosow na szyje i tak sobie tam zapycha co jej sie podoba ale garnierem potraktowane fajnie schodza. efekt chlodzacy, salicyl i cynk swoje tez robia. nie mam dostepu do masci salicylowo-cynkowej za mniej niz dwa zlote

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja mam 14 lat i mieszaną/tłustą cere bo na policzkach mam trochę widoczne pory i skóra na nich nigdy nie jest sucha , a broda nigdy nie świeci mi się , wiem że dziwna jestem xD
poszukuję jakiegoś kremu nawilżającego i matującego może wy jakieś znacie ?
znac znamy, ale co bedzie do twojej cery odpowiednie - bog jeden wie
mozesz w aptece poprosic o probki kilku kremow. nie musi byc matujacy... jak bedzie lekki nawilzajacy, to nie bedzie powodowal swiecenia, za to lepiej poradzi sobie z nawilzaniem (matujace niestety czesto wysuszaja).
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 20:18   #2604
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ale w aptece to zapewne będzie drogo a ja nie mam zbyt dużo kasy
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 20:33   #2605
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
la dra, tez bym sie pokusila na PHA. jak nie ma masakry, to nie ma co przesadzac. ja za kwasami AHA nie jestem, probowalam od biotherm (cale szczescie tubka-probka, jakies 20 ml) i mi sie to nie podoba. skora po nocy z effaclar k byla zawsze wygladzona i taka jednolita, a po biothermie z AHA jakas taka dziwna: blada z lekkimi, miejscowymi zaczerwienieniami...
ewentualnie cos z witamina c, np. te kropelki, o ktorych wczesniej juz ktoras dziewczyna pisala
Z AHA to jest dziwna sprawa, bardzo wielu osobom nie sluza te kwasy... Ekspertem nie jestem, ale gdzies czytałam, ze sa agresywne i przyzwyczajaja skore do zluszczania w przeciwienstwie do BHA czy PHA. PHA moze sa najsłabsze jak tu juz ktos napisał, ale jak sie ma uczulenie na salicyle, to lepsza taka alternatywa niz nic Napewno cos pomoze na przebarwienia, wypryski etc.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 20:36   #2606
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Wlasnie dzis bedac w Rossmanie widzialam ten tonik i pomyslalam, ze dziwne, bo jeszcze na wizazu o nim nie slyszalam Moze go kupie....? chociaz sie boje, ze to co juz mi sie udalo osiagnac zostanie zaprzepaszczone. Chodzi mi glownie o rozszerzone pory, chcialam zamowic na jesien/zime tonik z BU... ale nie wiem. nie wiem. Myslalam tez o mikrodermabrazji, albo oczyszczaniu kwasami. Nie mam pojecia co wybrac....
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 21:03   #2607
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ale w aptece to zapewne będzie drogo a ja nie mam zbyt dużo kasy
no roznie to jest z aptecznymi kremikami, jednak raczej nie znajdziesz tam kremu za 10 zl - to fakt. ja z tych tanszych to co nieco uzywalam, ale tak dawno, ze nie pamietam za duzo - wiem jednak, ze zaden mi nie przypadl do gustu na tyle, by go kupic ponownie. ale teraz juz inne kremy, inne sklady... proponuje rozejrzec sie na KWC - przejrzyj rozne kategorie z kremami, wybierz kilka i podaj tutaj linki. sprobujemy ci wtedy cos dobrac

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Z AHA to jest dziwna sprawa, bardzo wielu osobom nie sluza te kwasy... Ekspertem nie jestem, ale gdzies czytałam, ze sa agresywne i przyzwyczajaja skore do zluszczania w przeciwienstwie do BHA czy PHA. PHA moze sa najsłabsze jak tu juz ktos napisał, ale jak sie ma uczulenie na salicyle, to lepsza taka alternatywa niz nic Napewno cos pomoze na przebarwienia, wypryski etc.
no to wszystko jasne! a tak nawet jak na probe ktos chce, to warto zaczac powoli, a nie od razu z grubej rury... cieszcie sie, ze macie dostep do tonika PHA z biochemii urody! ja nie mam... ale cale szczescie na salicyle uczulona nie jestem a w ogole ktos probowal juz tego PHA procz koko? nim bym sie nie sugerowala, to gruboskorny facet

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Wlasnie dzis bedac w Rossmanie widzialam ten tonik i pomyslalam, ze dziwne, bo jeszcze na wizazu o nim nie slyszalam Moze go kupie....? chociaz sie boje, ze to co juz mi sie udalo osiagnac zostanie zaprzepaszczone. Chodzi mi glownie o rozszerzone pory, chcialam zamowic na jesien/zime tonik z BU... ale nie wiem. nie wiem. Myslalam tez o mikrodermabrazji, albo oczyszczaniu kwasami. Nie mam pojecia co wybrac....
polecam zrobic "probe alkoholowa" w sklepie... jak toniku nie czuc procentami, to smialo! az taki drogi nie jest, zeby rozpaczac, a skladowo naprawde zacheca. jesli ktos chce tonik z kwasami, to moze sprobowac. ale tylko i wylacznie, jak z alkiem nie przesadzili!
mikrodermabrazja... hmmm, albo nawet kwasy - wszystko raczej polecalabym po lecie. i jesli chodzi o profi-peeling u kosmetyczki kwasami - dowiedzialabym sie najpierw, co to za kwasy...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 21:29   #2608
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Shee'naz, cloche, pewnie to racja, AHA to może zbytnio w klimacie Teksańskiej masakry piłą mechaniczną jak na początek .
Z PHA jak na razie wygrzebałam tonik 6% na Biochemii Urody i kilka produktów Neostraty, które szczerze podobały mi się bardzo dopóki nie zauważyłam jednego mankamentu - ceny zaczynające się gdzieś od 100 zł w górę. A miałam oszczędzać . Najlepiej chyba zamówię sobie tonik z BU, żeby co za bardzo nie głodować .
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2009-08-06 o 21:30
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 21:35   #2609
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Na problemy naczynkowe przede wsyztskim kuracja witaminą C. Świetnie wzmacnia nacyznia krwionosne. Gotowe serum mozna sobie zakupic na BU (do ukręcenia). Ale mozesz tez wyprobowac zwykle kropleki z witamina C z apteki np. cevikap ( kosztuje ok 5 zł i z kropli witaminowych ma najmniejsza zawartosc gliceryny, wiec sie nie lepi) . Na strefe T polecam maseczki z glinki zielonej - swietnie reguluja łojotok, sciagaja pory (np. Dermaglin z rossmanna)

Bardzo bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, w życiu nie wpadłabym na ten pomysł z wit c pozdrawiam Cię serdecznie *
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 21:41   #2610
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche co do toniku do poczekam chyba na opinie innych Jakos nie podoba mi sie wizja czegos z Garniera na mojej polce i to czegos do twarzy, zle mi sie kojarzy, same wysuszacze, na ktore kiedys marnowalam pieniadze. Co do kwasow, to wlasnie chce je na jesien/zime, ale nie wiem na co sie zdecydowac, bede sie musiala w tym kierunku doksztalcic sie na wizazu
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.